latests
Son Dakika

Dubai alışveriş festivalinde Visa kartıyla 500 milyon dolarlık harcama yapıldı

Her yıl düzenlenen Dubai Alışveriş Festivali’nde şehre gelen ziyaretçilerin Visa kredi kartlarıyla yaptıkları alışverişin 497 milyon dolara ulaştığı bildirildi.Visa tarafından yapılan açıklamada 5 Ocak - 5 Şubat tarihleri arasında düzenlenen festivalde daha önceki yıllara kıyasla en çok alışverişin gerçekleştirildiği kaydedildi. Geçen yılki festivalde Visa kart ile 406 milyon dolarlık harcama yapılmıştı.visa kredi karti harcama perakende alisveris festival,dubai,abd,kazakistan,hindistan,çin,rusya,angola,ingiltere,suudi arabistan,kuveyt,visa,fransa

Her yıl düzenlenen Dubai Alışveriş Festivali’nde şehre gelen ziyaretçilerin Visa kredi kartlarıyla yaptıkları alışverişin 497 milyon dolara ulaştığı bildirildi.

Visa tarafından yapılan açıklamada 5 Ocak - 5 Şubat tarihleri arasında düzenlenen festivalde daha önceki yıllara kıyasla en çok alışverişin gerçekleştirildiği kaydedildi. Geçen yılki festivalde Visa kart ile 406 milyon dolarlık harcama yapılmıştı.

İstatistiklere göre festivalin ilk haftasında yabancı Visa kredi kartları ile 19 milyon dolarlık alışveriş gerçekleşti. 29 Ocak’ta 20 milyon dolar ile en yüksek seviyeye ulaşıldı ve bir ay süren etkinlik boyunca günlük ortalama alışveriş miktarı 15.5 milyon dolar oldu.

Bunun yanısıra en çok harcama yapılan kartların geldiği ülkeler Rusya, Suudi Arabistan ve İngiltere oldu. Bu ülkelerden gelen kartlar ile sırasıyla 122 milyon dolar, 106 milyon dolar ve 92 milyon dolar harcandı. Diğer ülkeler ise Çin, ABD, Angola, Hindistan, Kuveyt, Fransa ve Kazakistan oldu.

Harcamaların yapıldığı sektörler perakende, konaklama, seyahat ve eğlence, restoran, elektronik mağazaları, süpermarketler ve havayolları olarak açıklandı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ