latests
Son Dakika

Umre ödüllü ilmihal yarışması

Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından umre ziyareti ödüllü kültür yarışması düzenlenecek. 'Ufka Yolculuk Kültür Yarışması' adıyla düzenlenen yarışmaya katılanlara Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali kitabından sorular yöneltilecek.         İl Yarışma Komisyonu Başkanı Osman Karataş, yaptığı açıklamada, Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü olarak, Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve İstanbul Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile ''Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları' adı altında yarışma düzenlediklerini söyledi.karataş,diyanet,kulübü,ömer nasuhi bilmen’in,türkiye,sivas,spor,izcilik kulübü,ankara gençlik spor,istanbul,islam,milli eğitim,sivas gençlik spor,osman karataş

Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından umre ziyareti ödüllü kültür yarışması düzenlenecek. 'Ufka Yolculuk Kültür Yarışması' adıyla düzenlenen yarışmaya katılanlara Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali kitabından sorular yöneltilecek.

        İl Yarışma Komisyonu Başkanı Osman Karataş, yaptığı açıklamada, Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü olarak, Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve İstanbul Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile ''Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları' adı altında yarışma düzenlediklerini söyledi.

        Geleneksel hale getirmeyi planladıkları ödüllü kitap okuma yarışmasının ilkini, Diyanet İşleri Başkanlığı da yapan merhum Ömer Nasuhi Bilmen’in 'Büyük İslam İlmihali' eserinden yapacaklarını kaydeden Karataş, ”ilmihal yarışmasındaki ana hedefimiz, okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde dinimizin temel bilgilerini hurafelerden uzak olarak okuyan, düşünen, inanç, ibadet ve ahlakını bilen ve öğrendikleriyle hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, halkımızın ve özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına katkıda bulunmaktır.” şeklinde konuştu.

        Yarışmayı, Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayladığını, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın da desteklediğini belirten Karataş, yarışmanın Türkiye genelinde 60 ilde gençlik kulüpleriyle birlikte organize edildiğini aktardı.

        18 yaş altı ve 18 yaş üstü olmak üzere iki kategoride yapılacak olan ve herkesin katılabileceği yarışma sonunda, sponsor firmaların desteğiyle hem Türkiye geneli hem de il bazında dereceye giren birincilere umre ziyareti, ikincilere dizüstü bilgisayar, üçüncülere netbook bilgisayar, dördüncülere tablet bilgisayar, beşincilere ise dijital fotoğraf makinesi ayrıca 50 kişiye çeşitli sürpriz hediye ödülleri verileceğini dile getirdi.

        Yarışmaya son başvurunun 12 Nisan 2013’e kadar yapılabileceğini ifade eden Karataş, başvuruların www.ufkayolculuk.com internet sitesinden de yapılabildiğini sözlerine ekledi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ