latests
Son Dakika

Sakarya Işık Koleji yoluna Fatih Koleji olarak devam edecek

| SAKARYA -

Bir ilkokul, bir ortaokul, bir anaokulu ve iki lisesi ve toplam bin 500 öğrencisi olan Sakarya Işık Kolejleri isim değişikliğine giderek yoluna Fatih Kolejleri olarak devam edecek. <br/><br/>&nbsp;&nb

Bir ilkokul, bir ortaokul, bir anaokulu ve iki lisesi ve toplam bin 500 öğrencisi olan Sakarya Işık Kolejleri isim değişikliğine giderek yoluna Fatih Kolejleri olarak devam edecek.

        Sakarya Fatih Kolejleri Genel Müdürü Reşit Taşdemir, isim değişikliği sebebiyle Erenler Fatih Koleji’nde basın toplantısı düzenledi. Sakaryalı gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Taşdemir, isim değişikliği ile 30 yıllık eğitim geçmişi olan Fatih Koleji bünyesine katıldıklarını vurguladı. Taşdemir, "Bu birleşme ile Fatih Koleji’nin tüm kurumsal sistemine dâhil olurken, uygulanan sınav sistemi, müfredat, Türkiye geneli uygulamalar ile proje, olimpiyat gibi her türlü yapılan çalışmalara da Işık Koleji de dâhil olmuş olacak.” diye konuştu.

        Işık Koleji olarak 1993 yılından bu yana kalite, çağdaşlık ve başarıya yatırım yaptıklarını kaydeden Taşdemir, bunun da meyvelerini topladıklarını ve toplamaya da devam ettiklerini dile getirdi.

        Taşdemir, şöyle konuştu: “Yüksek standartlarındaki kalitemizi tüm okullarımızda eşit şekilde uyguluyoruz. Öğrencilerimizi çağdaş olmanın da ötesinde, bir sonraki çağa hazırlıyoruz. Dünyaya, yaşadığı ülkeye, toplumun her türlü dinamiğine geniş bir perspektiften bakan, çok yönlü, yaşadığı toplumun değerlerine bağlı dünya vatandaşları yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Amacımız, her zaman bir adım önde olmak. Bugüne kadar da gerek olimpiyatlardaki başarımız, gerek öğrencilerimizin sahip olduğu vizyon, gerekse de başarılı çocuklara verdiğimiz burslarla bunu hep yapmaya çalıştık bundan sonrada çalışacağız.”

        Bir yıldır birleşme için hazırlık yaptıklarını dile getiren Taşdemir, "Bugüne dek olimpiyatlarda 10 birincilik, 8 ikincilik, 8 üçüncülük, 559 madalya, ÖSS ve ÖYS’ de de 10 birincilik elde eden Fatih Koleji ile güç birliğine gidiyoruz. 20 yıldır Sakarya’da eğitim-öğretim faaliyetlerini başarıyla sürdüren Işık Kolejimiz 30 yıllık eğitim geçmişi olan Fatih Koleji ile birleşerek 2013–2014 öğretim yılından itibaren Sakarya’daki faaliyetlerine Fatih Koleji ismiyle devam edecek.” şeklinde konuştu.

        İlk etapta İstanbul, Sakarya, Gebze, Tekirdağ, Kırklareli, Karabük ve Zonguldak illeri başta olmak üzere 6 genel müdürlük, 54 müdürlük ve 96 okulun birleşerek eğitimde güç birliği yaptığının altını çizen Taşdemir, “Bu illerde bulunan ve verdikleri eğitim kalitesi ile bugüne dek birer marka olan Burç Koleji, Fetih Koleji, Ufuk Koleji, Çırağan Koleji ve Sakarya Işık Koleji, bundan sonra tamamen Fatih Koleji olmuş oldu.” dedi.

        YENİ KAMPÜS

        Taşdemir, 2013 yılındaki öğrenci hedeflerinin 2 bin olduğunu ifade ederek Serdivan ilçesinde inşaatı devam eden Serdivan kampüsü ile ilgili olarak ta şu bilgileri verdi: "2013–2014 öğretim yılında hizmete girecek olan bir ilkokul, bir ortaokul, bir ana sınıfı ile birlikte Anadolu sağlık meslek lisesini Sakaryamızın hizmetine sunacağız. Ayrıca Zaim Işık Anadolu Lisemizi de Serdivan’daki kampüsümüze taşıyacağız.”

Tümü

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST DOLAR EURO ALTIN
76,242.98
79,744.79
2.874
2.874
3.055
3.055
99.421
99.421
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
Bugün Perşembe Cuma
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
13/18
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/SY.png
13/18
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/SY.png
13/16
İSTANBUL | Şehir Seç
İmsak 05:24 Güneş 06:55 Öğle 11:58
İkindi 14:24 Akşam 16:48 Yatsı 18:13
İSTANBUL | Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ