latests
Son Dakika

İnegöl Nilüfer Hacı Kemal Fen ve Anadolu Lisesi eğitime hazır

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yapımı süren Nilüfer Hacı Kemal Fen ve Anadolu Lisesi, yeni eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek. Yaklaşık 7 milyon liraya mal olması beklenen okul Nilüfer Eğitim Kurumları bünyesinde hizmet verecek. Toplam 6 bin metrekare kapalı alanı, 19 derslik, 3 fen bilimleri laboratuvarı, toplantı salonları, spor salonu ve öğrenci yurdu ile ilçenin eğitim kalitesine değer katmayı hedefleyen Özel Nilüfer Hacı Kemal Liseleri, ilk yılında toplam 6 şube açarak, 120 öğrenciye eğitim vermeyi planlıyor.öğrencilerimize kaliteli eğitim vereceğiz,inegöl,anadolu lisesi,hacı kemal,nilüfer hacı kemal,muzaffer uzunoğlu,marmara,uzunoğlu,bursa,nilüfer,nilüfer hacı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yapımı süren Nilüfer Hacı Kemal Fen ve Anadolu Lisesi, yeni eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek. Yaklaşık 7 milyon liraya mal olması beklenen okul Nilüfer Eğitim Kurumları bünyesinde hizmet verecek.

Toplam 6 bin metrekare kapalı alanı, 19 derslik, 3 fen bilimleri laboratuvarı, toplantı salonları, spor salonu ve öğrenci yurdu ile ilçenin eğitim kalitesine değer katmayı hedefleyen Özel Nilüfer Hacı Kemal Liseleri, ilk yılında toplam 6 şube açarak, 120 öğrenciye eğitim vermeyi planlıyor.

İnegöl'ün, Bursa ve Marmara Bölgesi'nin önemli ilçelerinden biri olduğunu söyleyen Nilüfer Hacı Kemal Lisesi Müdürü Muzaffer Uzunoğlu, "İnegöl bizim için önemli bir kent. Şu anda ülkemizin parlayan bir yıldızı. Sanayi ve ticaretteki başarısını takdirle karşılıyoruz. Bir eğitim kurumu olarak İnegöl'de bir lise açmamızın faydalı ve ihtiyaç olduğuna karar verdik. İnegöl'de öğrencilerin ders durumlarının iyi olduğunu ama lise hayatına geldiklerinde bir özel lise olarak alternatiflerinin olmadığını düşündük. İnegöl'e açtığımız özel lisemize 30 yıllık tecrübeyi taşıyoruz." şeklinde konuştu.

Kayıtların sürdüğünü kaydeden Uzunoğlu, şunları söyledi: "Nilüfer Hacı Kemal Liseleri'nde eğitim görecek öğrenciler, 48 metrekarelik dersliklerde, akıllı tahta teknolojisi ve 24 kişilik sınıf uygulamasıyla ders işleme imkânına sahip olacaklar. Fizik, kimya, biyoloji laboratuvarlarında teorik bilgiler pratikte uygulama fırsatı bulacak öğrenciler bilime dokunma fırsatını sağlayacağız. 5 farklı toplantı salonu, 100 kişilik cep sineması bulunan okulda, öğrenciler öğretmenleriyle ders dışında birlikte vakit geçirebilecekler, sosyal faaliyet yapabilecekler. Mesleğinde başarılı akademisyen, bürokrat ve işadamlarını salonlarda dinleyebilecek, kitapları okunan birçok yazarın imza günleriyle bir araya gelme imkânını sağlayacağız. Öğrenciler ayrıca İngilizce, tarih, coğrafya, edebiyat derslerini, sınıflarında değil; bu branşlara tahsis edilmiş, ait olduğu dersin havasını hissettirecek şekilde dizayn edilmiş branş sınıflarında işleme imkanı bulabileceklerdir. Spor aktivitelerini rahatlıkla yapabilecekleri kapalı spor salonu, derslerin yanı sıra kulüp faaliyetleri ve farklı aktiviteler için kullanım olanağı sunacağız. Okul binasının içinde bulunan; 12 yatakhanesi, 3 etüt sınıfı, 2 belletmen odası, 1 dinlenme salonu bulunan Sadık Kapusuz Öğrenci Yurdu ev ortamını aratmayacak şekilde dizayn edilmiş olup, öğrencilerin istifadesine sunacağız."

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ