latests
Son Dakika

Mübarek: Diktatör olsaydım Amr Musa’yı öldürtürdüm

Mısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek, bir gazete tarafından yayınlanan hatıralarında diktatör olmadığını, aksi taktirde Arap Birliği eski Genel Sekreteri Amr Musa’yı öldürtmüş olacağını öne sürdü. Roz el Yusuf gazetesindeki hatıratında Mübarek istihbarat kaynaklarının kendisine Amr Musa’nın yanı sıra bir dönem Savunma Bakanlığı görevinde bulunan Abdulhalim Ebu Gazala ve eski istihbarat şefi Ömer Süleyman’dan derhal kurtulması gerektiğini söylediğini de ifade etti. 30 yıllık görevinde sarayında Musa’dan başka hiç kimsenin sesini yükseltmediğini, eşi Suzan Mübarek’in de bu davranışından dolayı derhal Musa’dan kurtulmasını söylediğini vurguladı.mübarek,amr,diktatör,abd,suzan mübarek’in,ebu gazala,yusuf,arap birliği,enver sedat’ın,savunma bakanlığı,israil,hüsnü mübarek,ömer

Mısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek, bir gazete tarafından yayınlanan hatıralarında diktatör olmadığını, aksi taktirde Arap Birliği eski Genel Sekreteri Amr Musa’yı öldürtmüş olacağını öne sürdü.

Roz el Yusuf gazetesindeki hatıratında Mübarek istihbarat kaynaklarının kendisine Amr Musa’nın yanı sıra bir dönem Savunma Bakanlığı görevinde bulunan Abdulhalim Ebu Gazala ve eski istihbarat şefi Ömer Süleyman’dan derhal kurtulması gerektiğini söylediğini de ifade etti. 30 yıllık görevinde sarayında Musa’dan başka hiç kimsenin sesini yükseltmediğini, eşi Suzan Mübarek’in de bu davranışından dolayı derhal Musa’dan kurtulmasını söylediğini vurguladı.

ABD ve İsrail çıkarları için çalıştığı yönündeki iddiaları da reddeden Mübarek, "Eğer ABD ve İsrail’i dinleseydim göstericilere karşı bu ülkelerin zırhlı araçlarını görürdünüz." dedi. Birlikte çalıştığı herkesi yozlaşmış olarak tanımlayan Mübarek, tek dost olarak bir zamanlar danışmanlığı görevinde bulunan Osama el Baz olduğunu söyledi.

Halkın her görüşünü dinleseydi psikolojik sorunlarla karşılaşacağını da öne süren Mübarek, bundan dolayı en iyi yöntemin herkesten uzaklaşmak olduğunu da savundu. 1981 yılında dönemin devlet başkanı Enver Sedat’ın öldürülmesi olayından da bahseden Mübarek, o saldırıda kendisini Sedat’ın cesedinin kurtardığını iddia etti.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ