latests
Son Dakika

Karaman’da kutlu doğum meydanı açıldı

| KARAMAN -

Karaman’da Aktekke Meydanı’nda Kutlu Doğum sergisi açıldı<br/>Karaman İl Müftülüğü, Karaman Belediyesi ve Kutlu Doğum Platformu kapsamındaki sivil toplum dernekleri, vakıfları ile birlikte Kutlu Doğum

Karaman’da Aktekke Meydanı’nda Kutlu Doğum sergisi açıldı
Karaman İl Müftülüğü, Karaman Belediyesi ve Kutlu Doğum Platformu kapsamındaki sivil toplum dernekleri, vakıfları ile birlikte Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Aktekke Meydanı’nda sergi açtılar.
Aktekke Meydanı’nda düzenlenen törene Karaman Valisi Murat Koca, Garnizon Komutanı J.Alb. Selçuk Boz, Karaman Belediye Başkanı Dr. Kamil Uğurlu, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Karaman Vali Yardımcısı Rıza Gençoğlu, İl Emniyet Müdürü Lütfi Sönmez, İl Müftüsü Nuri Değirmenci, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Nuriye Ulu, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Karaman Kethane Cami İmam Hatibi Mustafa Özakın’ın Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Karaman İl Müftüsü Nuri Değirmenci yaptı.
Geçen yıl yapılan ‘Kutlu Doğum Sokağı’, ‘Seç yıldızını yaşat adını’ ve ’10 bin sahabe adına 10 bin fidan’ adlı etkinliklerin Türkiye’de ilk olduğuna dikkatleri çeken Değirmenci, bu yıl da yaklaşık 30 bin kişinin katılımının beklendiği ‘Herkes O’nu Okuyor’ yarışmasının diğer illere de örnek olduğunu söyledi. Aktekke Kutlu Doğum Meydanı’nda ilde faaliyet yapan dernek ve vakıfların sergi açtığını belirten Değirmenci ayrıca 23 farklı konuda 333 hadis ile birlikte tüm sahabe efendilerimizin isimlerinin de meydanda sergilendiğini söyledi. Değirmenci, Kutsal Emanetler Sergisi ile Mescidi Nebevi’nin de bir maketinin bulunduğu meydanda Karamanlıların aileleri ile gezip istifade hoş ve anlamlı bir vakit geçirebileceğini dile getirdi.
Karaman Valisi Murat Koca ve beraberindeki heyetin tüm sergileri tek tek gezdiği program Karaman İl Müftülüğü Türk Tasavvuf Musikisi Korosu’nun seslendirdiği ilahilerle sona erdi.

Tümü

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST DOLAR EURO ALTIN
75,638.43
74,997.64
2.925
2.919
3.097
3.099
99.774
100.684
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
Bugün Pazar Pazartesi
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/Y.png
9/15
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/Y.png
7/12
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
9/10
İSTANBUL | Şehir Seç
İmsak 05:32 Güneş 07:05 Öğle 12:01
İkindi 14:22 Akşam 16:45 Yatsı 18:11
İSTANBUL | Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ