latests
Son Dakika

Karabük Fatih Koleji başarılı öğrencileri ödüllendirdi

| KARABÜK -

Özel Karabük Fatih Koleji’nden geleceğin bilim adamlarını ve sanatkârlarını belirlemeye yönelik, Karabük geneli iki organizasyon gerçekleştirildi.<br/>İki organizasyonda dereceye giren öğrenciler okul

Özel Karabük Fatih Koleji’nden geleceğin bilim adamlarını ve sanatkârlarını belirlemeye yönelik, Karabük geneli iki organizasyon gerçekleştirildi.
İki organizasyonda dereceye giren öğrenciler okul tarafından ödüllendirildi.

Organizasyonlardan biri Sayısal Bilimler Olimpiyatı (SABİO) oldu. Sınava, il genelindeki 57 okuldan, ilkokul 4. sınıf, ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda okuyan bin yüz öğrenci başvurdu ve 1000'e yakın öğrenci katıldı. Sınavda matematik, fen ve teknoloji derslerinden toplam 40 soru soruldu ve 90 dakika içerisinde cevaplamaları istendi. Dereceye giren öğrencilere, öğretmenlerine ve okullarına madalya, başarı belgesi 17 adet tablet PC ve çeşitli hediyeler verildi.

İkinci organizasyon ise Karabük ili resmi ve özel ilkokul-anaokulları ile okul öncesi öğrencilerinin katıldığı Fatih Boyama Yarışması ve Şenliği oldu. Şenliğe 36 anaokulundan 294 minik öğrenci katıldı. Öğrenciler 'Oyun Parkım' konulu resim çalışması yaptı. Yarışmada dereceye giren öğrenci, öğretmen ve okullarına, madalya, başarı belgesi, tablet PC ve plaket gibi hediyeler verildi.

Okul müdürü Suat Bilir, “Olimpiyatlar ile Karabük’te okuyan öğrencilerin, Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda matematik, fen ve teknoloji dersine olan ilgilerini artırmak, öğrencilerin matematik, fen ve teknoloji dersindeki seviyesini görmesini sağlamak, öğrencileri bilimsel yarışmalara hazırlamak, bu yarışmalara katılmayı teşvik etmek ve okulunu temsil etme bilincini kazandırmayı hedefledik. Boyama şenliği etkinliğiyle de anasınıfı öğrencilerinin hayal güçlerinin geliştirilmesini, kendilerini ifade edebilmelerini, küçük kas gelişimini sağlamalarını, sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmayı, okul öncesi dönemde, resmin öneminin eğitimci ve öğrencilere hissettirmeyi ve kurumlar arası kaynaşmayı hedeflemekteyiz.” dedi.

Ödül törenine Safrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Öz, Karabük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sait Aşkın, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin, "Böyle bir organizasyonu düzenlediğinden dolayı Özel Fatih Koleji'ne çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Tümü

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
Bugün Çarşamba Perşembe
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/CB.png
10/14
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/PB.png
7/12
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
7/10
İSTANBUL | Şehir Seç
İmsak 05:32 Güneş 07:05 Öğle 12:01
İkindi 14:22 Akşam 16:45 Yatsı 18:11
İSTANBUL | Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ