latests
Son Dakika

İstifa eden CHP İlçe Başkanı Akyüz, yeniden göreve seçildi

| SAMSUN -

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Teşkilatı Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Necdet Baş, bir süre önce şahsi nedenlerden dolayı istifa ettiğini açıklayan CHP İlkadım İlçe Başkanı Erkan Ak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Teşkilatı Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Necdet Baş, bir süre önce şahsi nedenlerden dolayı istifa ettiğini açıklayan CHP İlkadım İlçe Başkanı Erkan Akyüz’ün, ilçe yönetim kurulu kararı ile yeniden göreve seçildiğini açıkladı.

CHP Samsun İl Teşkilatı Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Necdet Baş, yaptığı açıklamada, bir süre önce görevinden şahsi nedenlerden dolayı istifa eden CHP İlkadım İlçe Başkanı Erkan Akyüz’ün durumu hakkında bilgi verdi. CHP İlkadım İlçe Başkanı Akyüz’ün, istifasına gerekçe olarak şahsi nedenleri gösterdiğini söyleyen Baş, “İstifadan sonra CHP parti tüzüğü gereği İlkadım ilçe yönetim kuruluna, içlerinden partiye üye bir ilçe başkanı seçmeleri yönünde bir yazı gönderdik. İlçe Yönetim Kurulu, Erkan Akyüz’ü yeniden göreve seçti. Biz de durumu CHP Genel Merkezi’ne bildirdik." dedi.

"İLKADIM İLE İL ARASINDA SORUN YOK"

CHP İlkadım İlçe Başkanlığı ile il teşkilatı arasında bir sorun olmadığının altını çizen Baş, “Erkan Akyüz arkadaşımız, 2008 yılından bu yana CHP İlkadım İlçe Başkanlığı görevini yapmaktadır. İlçe Başkanımız, geçtiğimiz günlerde, görevinden, şahsi nedenlerden dolayı istifa ettiğini, düzenlediği basın toplantısı ile dile getirdi. Ancak ilçe yönetimi, kendisini yeniden göreve getirdi. Şu anda kendisinden görevi ile ilgili yanıt beklemekteyiz. Göreve devam etmemesi yönünde tarafımıza olumsuz bir yanıt gelirse, yine parti tüzüğünün ilgili maddeleri uygulanacaktır. CHP il teşkilatı ile ilçe başkanlığı arasında sorun yoktur." diye konuştu.Tümü

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST DOLAR EURO ALTIN
75,638.43
75,638.43
2.925
2.925
3.097
3.097
99.774
99.774
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
Bugün Pazartesi Salı
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/PB.png
7/11
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
10/11
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/PB.png
10/14
İSTANBUL | Şehir Seç
İmsak 05:32 Güneş 07:05 Öğle 12:01
İkindi 14:22 Akşam 16:45 Yatsı 18:11
İSTANBUL | Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ