latests
Son Dakika

Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde hasta kurtarma tatbikatı

| GAZİANTEP -

Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde hasta kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi. 112 Acil Yardım ve UMKE ekiplerinin katılımıyla hastanede yapılan tatbikatta, senaryo gereği üst katta soba z

Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde hasta kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi. 112 Acil Yardım ve UMKE ekiplerinin katılımıyla hastanede yapılan tatbikatta, senaryo gereği üst katta soba zehirlenmesine maruz kalan hastalar kurtarıldı.

İhbar üzerine olay yerine Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ve 112 Sağlık ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, hastanenin ikinci katında zehirlenen iki hastaya müdahale etti. 10 kişilik ekibin yer aldığı tatbikatta ilk olarak hastalara olay yerinde müdahale edildi. Ardından sedye ile taşınan yaralılar, 112 Acil Servis ekiplerine teslim edildi.

Soba zehirlenmesi tatbikatı gerçekleştirdiklerini ifade eden Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Güven Fincan, yaralıların daha çabuk hastanelere ulaştırılmasını sağlamak için böyle bir tatbikat yaptıklarını dile getirdi. Başhekim Fincan, “Bildiğiniz gibi her yıl yaptığımız sivil savunma tatbikatı. Bu sene UMKE ile birlikte yaptık. Bir kurtarma operasyonuydu yaptığımız. 10 kişilik bir UMKE ekibi bu konuda çalıştı. Bildiğiniz gibi, bu tür tatbikatlar daha sonraki istenmeyen olaylarda tecrübe edinilmesi ve kazanılan tecrübe ile birlikte insanlarımızın, yaralılarımızın daha çabuk, daha efektif olay yerinden uzaklaştırılarak hastanelerimize ulaştırılmasını sağlamak için yapılan bir tatbikattı. İki hastayı yoğun bakımdan aldık. Soba zehirlenmesi tatbikatıydı.” açıklamalarına yer verdi. Öte yandan, kurtarma ekiplerinin çalışmalarını vatandaşlar da meraklı gözlerle izledi.

Tümü

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST DOLAR EURO ALTIN
76,785.45
75,232.79
2.885
2.90
3.065
3.064
99.308
99.358
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
Bugün Çarşamba Perşembe
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/PB.png
10/15
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/PB.png
7/11
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
7/10
İSTANBUL | Şehir Seç
İmsak 05:32 Güneş 07:05 Öğle 12:01
İkindi 14:22 Akşam 16:45 Yatsı 18:11
İSTANBUL | Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ