latests
Son Dakika

Tarım Hayvancılık Fuarı açıldı

Afyonkarahisar’da, Tarım Hayvancılık Teknolojileri Fuarı'nın ikincisi düzenlendi. Fuarın açılışında konuşan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, tarımsal anlamda çok ileri olan ilde birçok makine ihraç eder duruma geldiklerini, öne çıkan markalaşmış bir çok ürüne sahip olduklarını anlattı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, fuarların son teknolojilerin, üretimin paylaşıldığı yerler olduğunu söyledi.fuar,afyonkarahisar,arap,hüseyin arap,mehmet mühsürler,irfan balkanlıoğlu,fuarların

Afyonkarahisar’da, Tarım Hayvancılık Teknolojileri Fuarı'nın ikincisi düzenlendi. Fuarın açılışında konuşan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, tarımsal anlamda çok ileri olan ilde birçok makine ihraç eder duruma geldiklerini, öne çıkan markalaşmış bir çok ürüne sahip olduklarını anlattı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, fuarların son teknolojilerin, üretimin paylaşıldığı yerler olduğunu söyledi. Fuarların, dışarı açılan bir pencere olduğunu ifade eden Arap, tarım ve hayvancılığın tanıtılmasında, iyileştirilmesinde bu tür organizasyonların çok büyük etkisi olduğunu söyledi. Arap, Türkiye’nin tarımsal üretimde Avrupa birincisi, dünya sıralamasında ise 7’nci sırada yer aldığını anlattı. Arap, "Afyonkarahisar, tarım ve hayvancılığın en yoğun, en etkin yapılan illerin başında gelmektedir. Hayvansal ürünlerin işlendiği çok sayıda işletme var. 118 milyon dolarlık ihracatımız var. Bu yeterli değildir. Ürünlerinin kalitesi arttıkça ihracatımız da artacaktır.” dedi.

Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler de 2002-2012 arasında 10 yıllık bir süreçte, üreticilere 700 milyon liralık bir destek verildiğini kaydetti. Mühsürler, hayvancılığın merkezinin Afyonkarahisar olduğunu belirterek, Türkiye’nin en büyük canlı alım borsasını kurarak fiyatları belirleme konusunda iddialı olacaklarını anlattı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ