latests
Son Dakika

Ereğli'de palamut bolluğu

| ZONGULDAK -

Zonguldak’ın Ereğli Limanı'ndan akşam saatlerinde denize açılan balıkçılar, sabah kasa kasa palamut balığı ile geri döndü. Balıklar kamyonlarla başka illere gönderilirken, balıkçılar vatandaşların bu

Zonguldak’ın Ereğli Limanı'ndan akşam saatlerinde denize açılan balıkçılar, sabah kasa kasa palamut balığı ile geri döndü. Balıklar kamyonlarla başka illere gönderilirken, balıkçılar vatandaşların bu yıl özellikle palamuta doyacağını söyledi.

        1 Eylül itibariyle açılan balık sezonunda balıkçılar derinlik sınırlaması nedeniyle denize geç açılmıştı. Boykotun sona ermesiyle ‘Vira Bismillah’ diyen balıkçıların ağlarına takılan palamutlar, hem balıkçıların hem de vatandaşların yüzünü güldürdü. İlk günlerde tanesi 5 ila 7,5 liradan satılan palamut balıkları, şimdilerde ise 3 tanesi 10 liradan alıcı buluyor. En çok Ereğli, Akçakoca ve Kefken altında ağlara takılan palamut balığını avlamak için Ereğli Limanı'ndan çıkış yapan balıkçı tekneleri sabah saatlerinde limana giriş yaptı. Kasa kasa balığın tutulduğu avlanmada, balıklar derin donduruculu kamyonlara yüklenerek İstanbul, Bursa, Samsun, Trabzon, Ordu ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok iline gönderildi.

        25 yıldır balıkçılık yaptığını belirten Bayram Aydın, bu sene palamut bolluğu olduğunu ve 15-20 gün içerisinde diğer balıkların da tezgâhlarda yerini alacağını söyledi. Aydın, konuşmasında, “Palamut balığı denizlerimizde oldukça fazla. En çok Ereğli Akçakoca ve Kefken altında tutuyoruz. Şu anda istavrit ve çinekop da iyi görünüyor. Ancak 15-20 gün sonra diğer balık çeşitlerinin sezonu açılacak. Bu sene palamut balığına herkes doydu, hem de ucuza aldı. Bunu kimse inkar edemez.” dedi.

        Ereğli Limanı'nda buzlanan balıklar, hummalı bir şekilde kamyonlara yüklendi.
        

Tümü

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST DOLAR EURO ALTIN
76,785.45
75,232.79
2.885
2.885
3.065
3.065
99.308
99.308
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
Bugün Perşembe Cuma
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
7/13
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
7/11
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/PB.png
6/10
İSTANBUL | Şehir Seç
İmsak 05:32 Güneş 07:05 Öğle 12:01
İkindi 14:22 Akşam 16:45 Yatsı 18:11
İSTANBUL | Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ