latests
Son Dakika

7 aylık doğan buzağıya evde prematüre bebek muamelesi

| ARDAHAN -

Sivas'ta kışın hastalanınca otomobille veterinere götürülen 'Dana Ferhat'a Ardahan'dan rakip çıktı. Ardahan'ın Hanak ilçesinde 7 aylık doğan buzağıya da sahipleri evlerinin bir odasını tahsis ederek '

Sivas'ta kışın hastalanınca otomobille veterinere götürülen 'Dana Ferhat'a Ardahan'dan rakip çıktı. Ardahan'ın Hanak ilçesinde 7 aylık doğan buzağıya da sahipleri evlerinin bir odasını tahsis ederek 'prematüre bebek' muamelesi yapıyor.

Kış mevsiminin sert geçtiği Ardahan'da erken doğan buzağı, ahır ortamına uyum sağlamasının zor olacağını düşünen sahipleri tarafından evin içinde büyük bir özenle bakılıyor. Buzağı, ev sakinlerinin yanında büyük bir ilgi altında yaşamını sürdürüyor. Yeni doğan bebek gibi altı bağlanan buzağıya biberonla süt içiriliyor, oyuncak ayı yumoşla uyutuluyor. Sevimli buzağı adeta evin yeni bireylerinden biri durumda.

Buzağının sahibi Akgül Büyükkaya, durumdan şikayetçi değil. Buzağıyı bir anne şefkatiyle biberonla besleyen, tüm bakımlarını büyük bir özenle yapan Büyükkaya, ''İneğim erken doğum yaptı. 7 aylıkken doğdu. Hayvanıma evimde bakıyorum üç haftadır. Ayını doldurduğu zaman götürüp annesine teslim edeceğim. Tekrar annesiyle uyuyacak. Hayvanımı seviyorum, yanımdan ayırmak istemiyorum. Bir çocuğum gibi oldu, ben onu çok seviyorum. Biraz büyüsün götürüp annesinin yanına bırakacağım.'' şeklinde konuştu.


KOMŞU ÇOCUĞUNU ADINI VERDİ: GÖKTAN BEBEK

Öte yandan bu duruma Büyükkaya ailesi kadar sevinenlerden birileri de komşu çocukları. Her gün evde yaşayan buzağıyı görmeye gelen çocuklar, şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Buzağıya adını veren Göktan Demir, ''Benim de artık bir adaşım var. İsmim buralarda çok kullanılmıyor. Ben buzağıyı her gün görmeye geliyordum. Buzağının yatak ve yastıkla yattığını görünce çok şaşırdım. Onu acayip derece çok seviyorum. Akgül Teyzem de benim bu ilgime kayıtsız kalmadı ve benim adımı buzağıya koydu. Buzağı dışarı da çok yaşayamıyor. Birazcık büyüsün ona en güzel otları kendi elimle yedireceğim.'' dedi.

Ev yaşamına oldukça alışan buzağının dışarıya uyum sağlayıp sağlayamayacağı merak konusu.

Tümü

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST DOLAR EURO ALTIN
76,836.52
76,242.98
2.883
2.883
3.049
3.049
99.309
99.309
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
Bugün Cuma Cumartesi
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/SY.png
12/17
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/SY.png
12/17
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/SY.png
9/16
İSTANBUL | Şehir Seç
İmsak 05:25 Güneş 06:56 Öğle 11:58
İkindi 14:24 Akşam 16:48 Yatsı 18:12
İSTANBUL | Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ