latests
Son Dakika

Melih Gökçek: Giriş kapıları Ankara'nın sembolü olacak

| ANKARA -

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkent’in 5 girişi olan Eskişehir, İstanbul, Samsun, Konya ve Esenboğa yollarında yapımını sürdürdüğü devasa kapıların inşaatı hızla yükseliyor.<br/><br/>“5 girişe 5

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkent’in 5 girişi olan Eskişehir, İstanbul, Samsun, Konya ve Esenboğa yollarında yapımını sürdürdüğü devasa kapıların inşaatı hızla yükseliyor.

“5 girişe 5 kapı” projesinin şubat ayı sonunda tamamlanmasının planlandığını kaydeden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, “Başkentimizin hafızalara kazınmış sembollerine yenilerini eklemeye devam ediyoruz. 5 girişe yaptığımız 5 muhteşem kapı, ayrı ayrı özellikleri, güzellikleri ve mimarisiyle Ankara’nın sembolleri arasında yerini alacak.” dedi.

Yaptığı her çalışma, gerçekleştirdiği her proje, attığı her adım Türkiye’ye ve dünyaya örnek olan Büyükşehir Belediyesi, kent kimliğine katkı sağlayacak, semboller arasında yerini alacak öncü bir projeye daha imza atıyor. Ankara’nın değişik noktalarına 52 adet saat kulesi inşasını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dışarıya açılan ve girişleri sağlayan 5 ana arterine de mimarisi ve görkemiyle göz dolduran 5 kapının yapımına devam ediyor.

Görüntüsü, ihtişamı, mimarisi ve işlemeleriyle ayrı ayrı özellik ve güzellikteki kapılar, özellikle Ankara’ya girişlerde şehrin 20 yıldır değişen, gelişen, güzelleşen, modernleşen ve örnek olan estetiğiyle bütünlük sağlayacak şekilde inşa ediliyor.

ZİYARETÇİLERİ KAPIYLA KARŞILAYACAĞIZ

Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin esintilerini taşıyan, işlemeleri ve ihtişamıyla tarihi, mimarisiyle de modernliği bir arada sunan giriş kapılarının her birinin ayrı özellik ve güzellikte olacağını anlatan Başkan Gökçek, “Büyüyen, gelişen ve yapıtlarıyla da örnek olmaya başlayan Ankaramıza gelen ziyaretçileri bu kapılarda karşılayacağız. Ziyaretçiler, kapılardaki bu ihtişam, şehrimizde yaptığımız birbirinden önemli projelerimizle bütünlük sağlayacağı için de Ankara’ daki estetik ve modernliğin güzelliğini daha kapıda anlayacaklar.” diye konuştu.

Giriş kapılarının yapıldığı yerler

Samsun giriş kapısı: Mamak'tan Kayaş istikametinde Kayaş'a 2 km mesafede.
Esenboğa giriş kapısı: Havaalanı yolu üzerinde Avrupa Birliği Parkı önü.
Eskişehir giriş kapısı: Eskişehir yolu üzeri Başkent Üniversitesi girişi.
İstanbul giriş kapısı: Göksu Parkın çevre yolu tarafında.
Konya giriş kapısı: Konya istikametinde Oran kavşağına gelmeden Cevizlidere önü.

Tümü

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST DOLAR EURO ALTIN
74,641.60
74,813.48
2.909
2.908
3.263
3.269
106.186
104.659
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
Bugün Cumartesi Pazar
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
21/28
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
21/31
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
21/31
İSTANBUL | Şehir Seç
İmsak 04:46 Güneş 06:19 Öğle 13:13
İkindi 16:54 Akşam 19:54 Yatsı 21:19
İSTANBUL | Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ