"Yüce"  Haberleri

Nihat Hatipoğlu ve Ömer Döngeloğlu'nun dualarına aminler yükseldi

Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde vatandaşların demokrasi nöbetine Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu dualarıyla destek verdi. 15 Temmuz günü bir imtihana tabi olduklarını ifade eden Döngeloğlu, "15 Temmuz Cuma akşamı Allah bu aziz milleti imtihan etti. Bizimle namaz kılan, secde eden, tespih çeken ne abdestli şeytanlar varmış kendi halkına ihanet eden. Ama namazda beraber olamadığımız, siyasi parti görüşlerinde beraber olamadığımız insanlarla meğer biz milletmişiz.

2016-07-24 03:59:45

Hakkari'de demokrasi nöbeti: Şehitler için mevlit okutuldu

Hakkari'deki Demokrasi Meydanı'nda 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu. Etkinlik, Valilik binası bahçesinde saat 20.00'de başladı. Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, "Bunu unutmasınlar. Bu ülkede bir daha darbe olamaz. Ordu içinde karanlık emellere hizmet etmek için beyinleri yıkanmış, satılmış kişilerin oluşturduğu çete deşifre olmuştur.

2016-07-24 02:37:50

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nde 17 kişinin ilişiği kesildi

15 Kasım darbe girişiminin püskürtülmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "sokağa çıkın" çağrısı üzerine sokağa çıkan binlerce Balıkesir'li, Milli İrade Meydanı’nda Türk bayraklarıyla darbe girişimini protesto edip ''Demokrasi Nöbetine'' devam etti. Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, belediyelerin meclis üyeleri, STK temsilcileri ve binlerce vatandaşın katıldığı Demokrasi Nöbeti renkli görüntülere sahne oldu. Burada halka hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, darbecilerin en ağır şekilde cezalandırılacağını söyledi. AK Parti Gençlik Kolları tarafından Balıkesir Valiliği önünde ki alanın, Milli İrade Meydanı, TÜİK Meydanı’nın ise Demokrasi Meydanı yapılması için başlattığı imza kampanyasına destek verdiğini söyleyen Başkan Uğur, “Gençler bir imza kampanyası açtı. Dediler ki bu meydanın ismini Milli İrade Meydanı yapalım. Bizde şimdi Büyükşehir Belediye Meclisi olarak karar alacağız.

2016-07-23 17:42:36

Eleşkirt'te demokrasi nöbeti

Tüm Türkiye'de olduğu gibi, Ağrı'nın Eleşkirt İlçe'sinde de vatandaşların "demokrasi nöbeti" sürüyor. Eleşkirt İlçe Kaymakamı Abdulkadir Okay öncülüğünde devam eden nöbetlerde vatandaşlar, sabaha kadar meydanlardan ayrılmıyor. Hükümet Konağı bahçesinde devam eden ve yoğun katılımın olduğu nöbete, Eleşkirt Kaymakamı Abdulkadir OKAY, Eleşkirt Belediye Başkanı Sabahattin Sarı, Yücekapı Belediye Başkanı İlhami Zeyrek, Yayladüzü Belde Belediye Başkanı Selahattin Aysu ve Tahir Belde Belediye Başkanı Cemal Seferoğulları da destek veriyor. Sabaha kadar meydanlarda nöbet tutan Eleşkirt halkının yiyecek ve su ihtiyacı, Tahir Belediyesi tarafından karşılanıyor.

2016-07-23 16:50:58

Fettullah Gülen'in yeğeni gözaltına alındı

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in yeğeni Muhammet Sait Gülen, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Erzurum'da gözaltına alındı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltılar sürüyor. Bu kapsamda, daha önce Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Yücel Erkman'ın başlattığı 2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin soruşturmada da şüpheli bulunan Gülen'in yeğeni Muhammet Sait Gülen hakkında gözaltı kararı verildi. Muhammet Sait Gülen, terör örgütü üyeliğinin yanı sıra 2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin soruşturmada da sorgulanacak. Erzurum'da gözaltına alınan yeğen Gülen'in, Ankara'ya getirilmesi bekleniyor.

2016-07-23 16:28:51

15 Temmuz şehitleri Almanya'da dualarla anıldı

Almanya genelinde bulunan tüm camilerde, dün Cuma Namazı öncesi 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatandaşlar dualarla anıldı. Almanya'nın Duisburg kentinde bulunan Yıldırım Beyazit Camii'nde de 15 Temmuz Cuma akşamı Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri tarafından yapılmak istenen darbe girişimine direnirken şehit düşen polis, sivil ve askerler, Cuma namazı öncesi dualarla anıldı. Cuma namazı hutbesinde de Fetullahçı Terör Örgütü'nün yapmak istediği darbe kınandı. Hutbede, "15 Temmuz gecesi millet olarak çetin bir sınavdan geçildi. Zorlu bir gece yaşandı. Hamdolsun, millet olarak itilmeye çalışıldığımız bu ateş çemberinin içinden, Kur'an-ı Kerim'de buyurulduğu gibi, Yüce Rabbimizin inayeti, milletimizin basiret ve firaseti, mazlum ve mağdur milletlerin samimi dua ve yakarışları ile kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek çıkmayı başardık'' ifadeleri kullanıldı.

2016-07-23 03:50:06

Burdur'da demokrasi nöbeti

Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda akşam saatlerinde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile darbe girişimine tepki gösterdi. Yatsı namazını burada kılan vatandaşlar, demokrasi şehitleri için dualar etti. Meydanı dolduran binlerce kişiye lokma, süt ve kavurma dağıtıldı. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kızılay Topluluğu öğrencileri de meydandaki kalabalığa nohutlu pilav dağıttı. Demokrasi nöbetinin 8. gününde Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof.

2016-07-23 03:37:56

ASP İl Müdürlüğü'nde 5 kişi görevden uzaklaştırıldı

Terör örgütü FETÖ/PDY mensuplarının yaptığı darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Bitlis Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde görevli 5 kişi görevden uzaklaştırıldı. Alınan bilgiye göre, darbe girişimi soruşturması kapsamında, Bitlis ASP Müdür Yardımcısı Şerafettin Mure, öğretmenlerden Ahmet Erkılıç, Hayrullah Yücel ve Nasip Güngör ile yurt yönetim memuru Serkan Işık, görevden el çektirildi. Görevden alınan personellerle ilgili soruşturma devam ediyor.

2016-07-22 19:15:00

Pazarcılardan darbe girişimine kınama

Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Güral, FETÖ' nün darbe girişimini kınadı, kalkışmayı önlerken şehit düşenlere rahmet diledi. Güral yaptığı açıklamada, "Öncelikle, darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı dilerim. Bu olay karşısında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, milli iradeye sahip çıkıp, sokaklarımızı boş bırakmayarak, Türk milletinin yüceliğini bir kez daha kanıtlamış olduk. Bizler de esnafımızı temsilen, milli iradenin arkasında olduğumuzu belirtiyor, bu girişime destek verenleri kınıyoruz." dedi. Oda'nın, demokrasi mücadelesine desteğini sürdüreceğini söyleyen Güral, "Bu darbe girişimi ile egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu, demokrasinin, bu ülkenin temel taşı olduğu, bu düzeni hiçbir iç ve dış kuvvetin asla yıkamayacağını bir kez daha kanıtlamış olduk.

2016-07-22 17:30:12

Genç Girişimciler kalkışmayı kınadı

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde yer alan Genç Girişimciler Kurulu üyeleri, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimini kınadı. Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen programda konuşma yapan Gümüşhane Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Talip Durakoğlu, “15 Temmuz gecesi ülkemiz eli kanlı silahlı Fetullahçı terör örgütünün darbe girişimine maruz kalmıştır. O gece eli kanlı terör örgütü hedef gözetmeksizin Devlet kurumlarına, yüce Türk Milletinin Meclisine ve en önemlisi sivil halkın üzerine kurşun yağdırmıştır Ancak bu hain girişim milletimizin kararlı ve dik duruşu sayesinde önlenmiştir.Aziz Türk Milleti, 15 temmuz gecesi Çanakkale Destanı'nı aratmayacak şekilde yeni bir destan yazmıştır. Başta Cumhurbaşkanımız, Meclis başkanımız, Başbakanımız ve Mecliste ki tüm siyasi Partilerimizi darbe heveslileri karşısındaki, dik duruşlarından dolayı kutluyoruz.Darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen Emniyet görevlilerimize; şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve yüce Türk Milletine teşekkür ediyoruz.

2016-07-22 17:27:45

Gümüşhaneliler'e “ayetli” çağrı

Gümüşhaneliler'in "demokrasi nöbeti" ilk günkü heyecanıyla devam ediyor. Bu heyecanın devam etmesini beklediklerini söyleyen Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir, vatandaşlara bir de ayet okudu : "Gevşeklik göstermeyin, üzülmeyin! Eğer inanmışsanız, şüphesiz en üstün olan sizsiniz." Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir, Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz tarihinde, bir grup asker tarafından ülkemizde yapılmak istenen hain darbe girişimi, Allah’ın yardımı ile atlatılmıştır. Hainlerin yeni ihanetlerine karşı her zaman millet olarak uyanık ve tedbirli olmalıyız. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile hükümet yetkililerinin 'meydanları doldurma' çağrısına gevşemeden uymamız gerekir." Günlerdir meydanları boş bırakmayan Gümüşhane halkına teşekkür eden Pir, konuşmasında Al-i İmran suresi 139.

2016-07-22 15:49:32

Karaisalı’da ‘Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Yürüyüşü’

Adana’nın Karaisalı ilçesinde, 15 Temmuz tarihinde yapılan darbe girişimine karşı 'Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Yürüyüşü' düzenlendi. Karaisalı Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen 'Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Yürüyüşü‘ne çok sayıda vatandaş katıldı. Demokrasi yürüyüşüne katılanlar, ilçe belediye düğün ve toplantı salonundan merkezde bulunan Cumhuriyet Caddesine kadar bando takımı eşliğinde topluca yürüyüş gerçekleştirdi. Ardından vatan uğruna şehit düşen güvenlik görevlilerimiz ve vatandaşlarımız adına gıyabi cenaze namazı kılınarak, Kuran'ı Kerim okutuldu. Programda, Karaisalı Kaymakamı Mehmet Tunç ve Belediye Başkan Vekili Hakan Arıcı konuyla ilgili birer konuşma yaptılar. Karaisalı Kaymakamı Mehmet Tunç, yaptığı konuşmada, "Kaymakamlık olarak düzenlediğimiz bu organizasyonda emeği geçen Adana Büyükşehir Belediyesi ve Karaisalı Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.

2016-07-22 15:23:54

Cuma Hutbesinin konusu darbe girişimi

Darbe girişiminin ardından kılınan ilk Cuma namazında 15 Temmuz’da yaşanan olaylar, camilerde hutbelerde okundu. Hutbede hocalar, “ Hiç kuşkusuz millet olarak sahip olduğumuz bu birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu en büyük nimetlerden biridir. Hamdolsun! Bu büyük nimet sayesinde ateş çukuruna yuvarlanmaktan ve karanlığa gömülmekten kurtulduk.” vurgusu yaptı. Kayseri’de Hacı Mehmet Küçükçalık Cami, bu Cuma namazı da doldu taştı. Camide yer bulamayan vatandaşlar, dışarıda namaz kılmak zorunda kaldı.

2016-07-22 15:22:03

Demokrasi şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) darbe girişimi sırasında, ilk Cuma namazı sonrasında "Demokrasi Şehitleri" için gıyabi cenaze namazı kılındı. Balıkesir AK Parti Milletvekili Kasım Bostan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Karesi İlçe Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve binlerce vatandaş darbe girişimi sonrasında ilk Cuma namazı sonrasında "Demokrasi Şehitleri" için gıyabi cenaze namazı kıldılar. Vatandaşlar " Vatanımızın birlik bütünlüğü için demokrasi nöbetine Cumhurbaşkanımız evlerinize dönün deyinceye kadar devam edeceğiz" dediler.

2016-07-22 15:04:59

Vali Toprak: 7. Ana Jet Üssü’ne darbenin 2. girişimi rolü verilmiş

2. Ordu Karargahı önünde darbeci askerlerin silahlı tehdidi ile karşı karşıya kalan Malatya Valisi Mustafa Toprak, 7. Ana Üs Komutanlığı'nda yaşanılan olaylarla ilgili detayları paylaşarak," İkinci bir darbe girişimini kaldığı yerden devam ettirebilmek adına da buraya verilmiş bir rol olduğu anlaşılıyor” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberinde AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte gece saat 03.30 sıralarında Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette MİT Bölge Başkanı, İl Emniyet Müdürü Dr.

2016-07-22 11:06:01

Darbeyi önleyemeyen yarbayın onur intiharı

Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Yarbay Levent Önder Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kanlı darbe girişimini önleyemediği için intihar etti. Siirt Valiliği’nden yapılan açıklamada, "3’üncü Komando Tugay Komutanlığında görevli Kurmay Başkanı Vekili Yarbay Levent Önder, sabah erken saatlerde beylik tabancası ile intihar etmiştir. 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrasında yaşananları hazmedemeyerek ruhsal bir çöküntü içine girmiş, darbeci teröristlerin hain planlarına engel olamaması sebebiyle yaşananları gururuna yedirememiş, kendisi gönüllü olarak savcılığa tanık sıfatıyla ifade vermiş ve yaşadığı buhran neticesinde hayatına son vermiştir. Vatansever evladımızın kederli ailesine, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Yüce Türk Milletine baş sağlığı diliyoruz"denildi. Yarbay Levent Önder bir süredir kurmay başkanlığı görevine vekalet ediyordu.

2016-07-22 11:05:34

Darbeye karşı 'hacet namazı' kılındı

Mersin'in Tarsus ilçesinde 'demokrasi nöbeti' tutan vatandaşlar, ilçe kaymakamlığının önünde hacet namazı kılarak, dua etti. 15 Temmuz'dan bu yana demokrasi nöbetine devam eden Tarsuslular, girişimin birinci haftasında, gece saat 01:30 sıralarında Tarsus Kaymakamlığı'nın önünde toplanarak hacet namazı kıldı. Adana Bulvarı Caddesi'ne serilen hasır ve kilimlerin üzerinde saf tutan vatandaşlara namaz kıldıran Tarsus Müftülüğü Vaizi Mikail Tayşan, öncesinde kısa bir konuşma yaptı. Toplu halde dua etmenin önemine değinen Tayşan, "Hacet namazı, Yüce Rabbimiz'e dileklerimiz ve isteklerimizi bildirmek için, kısacası Allah'tan acil isteklerimizin yerine gelmesi için kıldığımız bir namazdır. Bizler de bu namazla birlikte, Allah'tan ülkemize birlik, beraberlik ve selamet diliyoruz. Ülkemiz üzerinde oyun oynamak isteyen iç ve dış karanlık güçlere fırsat vermemesini temenni ediyoruz.

2016-07-22 10:57:08

İşitme engelli sporculardan Samsun’da madalya yağmuru

Samsun’un ev sahipliğinde devam eden İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları’nda judo ve karate branşlarındaki mücadeleler bugün (21 Temmuz Perşembe) oynanan müsabakalarla başladı. Hasan Doğan Spor Salonu’nda gerçekleşen İşitme Engelliler Judo Dünya Şampiyonası’nın ilk seansında ferdi müsabakalar, ikinci seansında ise takım karşılaşmaları oynandı. 13 kategorinin dördünde zirveye çıkan milli sporcularımız, toplam 16 madalya elde etti. JUDODA DÖRT DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU Erkeklerde elde edilen iki dünya şampiyonluğu 60 ve 100 kilolarda geldi. 60 kiloda oynanan grup müsabakalarında en fazla puana ulaşan Erkan Esenboğa, altın madalyanın sahibi olurken, Ali Rıza Öğretici aynı kategoride kürsünün üçüncü basamağında yer aldı. 100 kiloda ise en çok puanın sahibi olan Samet Bulut zirveye çıktı.

2016-07-21 17:31:19

Avukatlardan ortak açıklama: Haşhaşı zihniyeti ve uzantıları deşifre edilmeli

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişimine tepki gösteren Malatya Barosu üyesi bir grup avukat tarafından yapılan ortak açılama da, “Haşhaşi zihniyetinin bir an önce bütün uzantılarıyla birlikte deşifre edilmesini istiyoruz” denildi. Avukatlar adına basın açıklamasını okuyan Avukat Bayram Taşkın, “15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış hain Fetö terör örgütü milli irade ve demokrasimizi ortadan kaldırmak amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM), cumhurbaşkanımıza ve hükümete karşı yapılan silahlı kalkışma ve silah zoruyla devirmeye ve aziz milletimin kendisine yurt savunması için emanet etmiş olduğu silahları kullanarak emanete ihanet ederek kendi halkına karşı silahları kullanmış ve kanlı darbe planını uygulamaya koymuştur. Hoca kılıklı emperyalist ülkelerin maşası, vatan haini FETÖ terör örgütünü şiddet kınıyoruz.” dedi. Taşkın, "Yüce milletimiz şanına ve asaletine uygun bir şekilde kendisine yönelen bu kanlı darbe teşebbüsünü yüksek bir sağduyu ve üstün bir cesaretle püskürtmeyi başarmıştır. Tankların üzerine çıkan milletin kahraman evlatları demokrasiye sahip çıkma yolunda dünyaya örnek bir direniş göstermiştir.

2016-07-21 17:28:53

Gaziantep'ten OHAL'e tam destek

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) önderliğinde oluşturulan Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu’nun 11. toplantısı, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye, Kahramanmaraş, Antakya, Kilis ve Osmaniye’nin ticaret ve sanayi odası başkanları ve kalkınma ajansları yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti. Platformun ana gündemini, 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi oluşturdu. Toplantıda Oda başkanları, FETÖ’yü lanetledi. Platform adına “Milli irade, herşeyin üstündedir” ismi verilen deklarasyonu, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık okudu. Türkiye Cumhuriyeti’nin 15 Temmuz gecesi büyük bir saldırıyla karşı karşıya kaldığını belirten Bartık, milli irade ve demokrasiye karşı FETÖ tarafından planlanan hain darbe girişiminin, tarihe yeni bir kara leke olarak geçtiğine dikkat çekti.

2016-07-21 17:23:22

ASP İl müdürlüğü Personel ve Aileleriyle Demokrasi Nöbetinde

ASP İl müdürlüğü personelleri ve kuruluşlarda kalan çocuklarla demokrasi nöbetinde bir araya geldi. Ağrı’da 15 Temmuz 2016 Cuma günü yapılan darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlarla birlikte İl Müdürlüğü personelleri ve kuruluşlarda kalan çocuklarla Ağrı Valiliği önünde demokrasi nöbetine devam ediyor. ASP İl Müdürlüğü olarak “15 Temmuz 2016 Cuma günü saat 22 sıralarında, Ülkemizin birliğine yönelik olarak gerçekleştirilen kalkışma hareketi tüm Ülkemizde olduğu gibi, İlimizde de halk tarafından şiddetle kınanmış ve halkımız melun darbe girişimine karşı büyük bir direniş göstererek meydanları doldurmuştur. Hainler, İlimizde herhangi bir faaliyette bulunamamışlar; lakin İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bazı illerimizde şehit ve yaralılarımız olmuştur. Bu menfur olaylar sebebiyle hayatını kaybeden şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı; yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu bir kez daha tüm dünyaya duyuran milletimize ve tüm Ağrı halkına meydanlarda gösterdikleri direniş için Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak teşekkürü bir borç biliriz.

2016-07-21 17:22:02

A Milli Kadın Basketbol Takımı’ndan birlik, beraberlik mesajı

Rio'da 5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi takım sporlarında temsil edecek tek ekip olan A Milli Kadın Basketbol Takımı, bugünkü antrenman öncesi ay yıldızlı bayrağımızla resim çektirerek birlik, beraberlik mesajı verdi. Milli takım oyuncularımızın bayrağımızla birlikte verdiği mesaj ve dile getirdikleri ifadeler şöyle: "15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde milletimize ve devletimize karşı yapılmış olan kalkışma bastırılmış ve bir kez daha ‘Demokrasi’ kazanmıştır. Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve dolayısıyla milletimizin iradesine karşı yapılan saldırı, güvenlik görevlilerimizin ve halkımızın üstün gayretleri sonucu başarıya ulaşamadan önlenmiştir. Biz, ülkemizi Rio Olimpiyat Oyunları’nda temsil edecek sporcular olarak, yüce milletimizin bu önemli günlerde demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacağına güveniyor, bu süreçte demokrasi ve hukuk düzenine sahip çıkma adına şehit olan kahraman güvenlik görevlilerine, içerisinde çok sayıda gencimizin de bulunduğu milletimizin kahraman evlatlarına Allah’tan rahmet, değerli aile fertleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

2016-07-21 16:49:59

Kilis Ziraat Odası darbeye tepki gösterdi

Kilis Ziraat Odası Genel Sekreteri Mehmet Ümit Deli, darbenin karşısında, demokrasinin ve milli iradenin yanında olduklarını ifade etti. Deli, “Üretim ve ülke kalkınması için çaba harcadığımız, el birliğiyle terör belasıyla mücadele ettiğimiz bir dönemde hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık.Milli iradenin yine ve ancak millet tarafından değiştirilmesi dışında bir müdahaleyi asla kabul etmiyor, milletin iradesi dışında bir irade de tanımıyoruz. Gün milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür. Hiçbir darbe, hiçbir kalkışma asla meşru değildir ve hiçbir şekilde, hiçbir gerekçeyle savunulamaz.Her türlü darbe girişimi ülkemizin huzur içinde kalkınmasına, geleceğimize darbe vurmak demektir.

2016-07-21 16:17:51

İhracatçı: Milletin iradesinden başka bir irade tanımıyoruz

İhracatçılar darbe girişimine karşı açıklama yaptı. Açıklamada “Miilletin iradesinden başka bir irade tanımıyoruz. Anti demokratik her türlü girişimin karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz.” görüşlerine yer verildi. Toplam 65 bin ihracatçıyı bünyesinde bulunduran 60 birlik, darbe girişimine karşı ortak bildiri yayınladı. Bildiriyi Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi okudu.

2016-07-21 16:08:50
Tarih araligi secin:
-