"türkiye"  Haberleri

"Türk sporunun üzerinden kirli ellerinizi çekin"

Galatasaray Spor Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun Galatasaray Odeabank'a 2 maç seyircisiz oynama ve 56 bin TL para cezası vermesinin ardından sert bir açıklama yayımladı. Sarı kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 2 maç seyircisiz oynama cezası veren Türkiye Basketbol Federasyonu ve Disiplin Kurulu'na sert bir açıklamayla tepki gösterdi. Sarı-kırmızı kulüpten 'Türk sporunun üzerinden kirli ellerinizi çekin' başlığı ile yapılan açıklamada, TBF'nin çifte standart uyguladığına vurgu yapılarak, şu ifadelere yer verildi: "Göreve geldiklerinden beri Türkiye'nin değil sadece bir kulübün federasyonu gibi davranan Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetimi bugün çifte standartlarına bir yenisini daha ekledi. Sadece iki sezon önce, tribünlerin Galatasaray benchinin üzerine devrildiği, maç boyu aralıksız küfür edilen, sahaya yabancı madde yağan, Ergin Ataman'ın Ülker Arena'yı polislerin korumasında ve içi çelik polis şapkasıyla güçlükle terk edebildiği maçtan sonra, tüm bu rezilliklere imza atan Türk sporunun kirli yüzünü temsil edenlerce yönetilen kulüp sadece 25 bin lira para cezası ile cezalandırılmıştı. Ve Türk medyası bu konunun üzerinde bile durmamıştı. Söz konusu Galatasaray olduğunda aynı medya ayranı tükürüğe dönüştüren yalanın pazarlamasını yaparken, iki yıl önce sadece para cezasıyla yetinen Türkiye Basketbol Federasyonu iki maç seyircisiz oynama ve 56 bin lira para cezasına hükmedebiliyor.

2016-05-30 23:16:14

TBF Disiplin Kurulu'ndan Galatasaray'a 2 maç seyircisiz oynama cezası

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, olaylı Galatasaray Odeabank - Fenerbahçe maçıyla ilgili dosyayı karara bağladı. Kurul, Galatasaray Odeabank'a 2 maç seyircisiz ve 56 bin TL de para cezası verdi. Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, tarafına gönderilen dosyayı Başkan Avukat Feridun Öztop başkanlığında yaptığı toplantıda görüşerek karara bağladı. Galatasaray Odeabank - Fenerbahçe maçı hakkındaki kurulun verdiği karar ve gerekçeleri şöyle: 29.05.2016 tarihinde İstanbul’da oynanan Galatasaray Odeabank - Fenerbahçe Spor Toto Play Off Yarı Final müsabakası öncesinde Galatasaray Odeabank takımı taraftarlarının misafir takım sporcularına doğru yabancı maddeler atmaları ve küfür etmeleri, daha sonra müsabaka sırasında sahaya ve misafir takım benchine doğru yabancı maddeler atmaları ve küfürlü tezahüratlarda bulunmaları neticesinde ayrı ayrı üç kez anons yapılması, müsabakanın üç kez duraksaması ve hakemlerin soyunma odasına gitmeleri, ayrıca Galatasaray Odeabank takımı tarafından görevlendirilen anons yetkilisinin anons sistemini müsabaka boyunca taraftarları coşturmak ve yönlendirmek için kullanması, müsabakanın sonuna doğru ise 101 nolu tribüne ait merdiven boşluklarının kurallara aykırı olarak dolu olması nedenleriyle ilgili dosya Kurulumuza sevk edilmiştir.

2016-05-30 21:26:07

Başbakan Binali Yıldırım ile Almanya Başbakanı Angela Merkel telefonda görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile telefonda görüştü. Başbakanlık Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre; Almanya Başbakanı Merkel, Başbakan Yıldırım'ı telefonla arayarak, yeni görevi dolayısıyla tebrik etti ve başarı dileklerini iletti. Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin ve iş birliğinin çok boyutlu olduğunu belirten Merkel'in, bu iş birliğinin daha da ileri seviyeye taşınması için çalışmaya devam edeceğini vurguladığı açıklandı. Başbakan Binali Yıldırım'ın, Merkel'e teşekkür ettiği görüşmeyle ilgili şu bilgiler verildi: "Almanya ile geniş bir alana yayılan iş birliğimizin geliştirilmesine ve üst düzey siyasi diyaloğumuzun devamına önem atfettiğimizi ifade etmiştir. Almanya Parlamentosu'nda 1915 olaylarına ilişkin mesnetsiz ve haksız siyasi yargılar içeren girişimin gerek hükümetimiz, gerekse ülkemizde ve Almanya'da yaşayan milyonlarca Türk vatandaşı tarafından endişeyle izlendiğini, Almanya Hükümetinin ve parlamentosunun bu konuda sağduyulu bir yaklaşım sergilemesini beklediğimizi vurgulamıştır. Sayın Başbakanımız, ayrıca ülkemizin AB ile son dönemde uygulamakta olduğu göç konusundaki mutabakat konusunda irademizin devam ettiğini, ülkemizin üzerine düşen hususları yerine getirdiğini, AB tarafının Suriyeli göçmenlere yönelik vadettiği mali yardımlar başta olmak üzere, vize serbestisi gibi konularda yükümlülüklerini yerine getirmesini dilediğimizi bildirmiştir.

2016-05-30 19:10:43

U19 Türkiye Şampiyonası finalleri Kütahya'da oynanacak

U19 Türkiye Şampiyonası finalleri Kütahya'da oynanacak. 2015-2016 sezonu U19 Türkiye Şampiyonası finalleri 3-4 Haziran 2016 tarihlerinde Kütahya'da oynanacak. 74 ilden 133 takımın katılımı ile 5 Mayıs 2016 tarihinde başlayan U19 Türkiye Şampiyonası'nda oynanan birinci ve ikinci kademe müsabakaları sonunda 4 takım finallere katılma hakkı kazandı. Finalist takımlar olan Arabayatağıspor (Bursa), Feriköyspor (İstanbul), Kadıköyspor (Samsun) ve Seyhan Belediyespor'un (Adana) katılacağı U19 Türkiye Şampiyonası finalleri kura çekimi 2 Haziran 2016 tarihinde Kütahya'da yapılacak. Kura çekimi sonrası oluşacak eşleşme ile 3 Haziran 2016 tarihinde yarı final, 4 Haziran 2016 tarihinde final ve üçüncülük müsabakaları oynanacak.

2016-05-30 18:03:22

TCMB tarafından belirlenen gösterge döviz kurları

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: <table border=1 cellspacing=3 cellpadding=3><tr><td><b>Döviz Adı</b></td><td><b>Döviz Kodu</b></td><td><b>Döviz Alış</b></td><td><b>Döviz Satış</b></td><td><b>Efektif Alış</b></td><td><b>Efektif Satış</b></td></tr></table> <table border=1 cellspacing=3 cellpadding=3><tr><td>ABD DOLARI</td><td>USD</td><td>2.956</td><td>2.9613</td><td>2.9539</td><td>2.9657</td></tr><tr><td>AVUSTRALYA DOLARI</td><td>AUD</td><td>2.117</td><td>2.

2016-05-30 17:58:28

Sütün faydaları konusunda Almanlar ikiye bölündü

Almanya'da kamuoyu, sütün yararlı mı yazarlı mı konusunu tartışıyor. Bir kesim sütün sadece bebeklere yaradığını savunurken, her gün bir bardak sütün mucizeler yarattığını savunanların sayısı da oldukça fazla. Duache Wella'nın bildirdiğine göre bir Alman bir yılda ortalama 90 kilo süt ürünü tüketiyor. Buna süt, peynir, yoğurt ve tereyağı dâhil. Süt üreticisi derneklerinin 2013 yılı verilerine göre bu rakam 90,7 kilogram dolayında. Bunun yaklaşık 53 kilosunu (ya da litre) taze süt oluşturdu.

2016-05-30 17:55:53

Tofaş – Best Balıkesir finali 2 Haziran’da oynanacak

Türkiye Basketbol Ligi Play Off Finalinde Tofaş ile Best Balıkesir arasında şampiyonluk kupasının sahibini bulacağı karşılaşma, 2 Haziran Perşembe günü oynanacak. Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki mücadele, saat 19.15’te başlayacak ve TRT Spor’dan da naklen yayınlanacak. Ligde normal sezonu 31 galibiyet ve 3 yenilgiyle ilk sırada tamamlayan Tofaş, play-off ilk turunda Afyon Belediyesi’ni ve yarı finalde de Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni geride bırakarak adını Spor Toto Süper Ligi’ne yazdırdı. Normal sezonda 19 galibiyet ve 15 yenilgiyle 6. sıradan play off’lara giren Best Balıkesir ise çeyrek finalde Sinpaş Denizli Basket’i ve yarı finalde de Acıbadem Üniversitesi’ni geçerek final oynamaya hak kazandı.

2016-05-30 17:45:31

Zorunlu Antrenör Eğitim Semineri, İstanbul'da yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Zorunlu Eğitim Semineri, İstanbul'da yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Zorunlu Eğitim Semineri, İstanbul Grand Cevahir Hotel'de gerçekleştirildi. Seminere 1300 kişi katılırken, TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Rıza Çavuşoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) olarak düzenlenen bu seminerin amacı şudur. Talimatlar gereği Prolisans, yani Türkiye ve UEFA’daki en yüksek lisans olan Prolisansın dışındaki bütün teknik adamlarımızın sahip oldukları diploma neticesinde bu seminere katılmak zorundalar. Bu seminere katılmayan arkadaşlarımız talimat gereği bir sonraki seminere kadar çalışma izni alamazlar.

2016-05-30 17:43:46

Ağrı'da 'Türkiye ve Dünyada Yükseköğretim ve İstihdam' konulu konferans verildi

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu, 'Türkiye ve Dünyada Yükseköğretim ve İstihdam' konulu konferans verdi. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen konferansa; Rektör Vekili Prof. Dr. Yücel Ünal, fakülte dekanları, akademik ve idari personel katıldı.

2016-05-30 17:38:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paris'te yaşanan olaylardan dolayı kaygılıyım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi olaylarındaki görüntülerden rahatsız olanların Paris'teki olaylar karşısındaki rahatlığının kendilerini üzdüğünü söyledi. Erdoğan, "Paris'te yaşanan olaylardan dolayı şu anda ben de endişeliyim, kaygılıyım. Protesto haklarını kullanan insanlara Fransız polisinin uyguladığı şiddeti kınıyorum. Yaşanan vahim olayları dünyaya aktarmayan Batı medyasını ayıplıyorum. Gezi olaylarındaki görüntülerden rahatsız olanların Paris'teki olaylar karşısındaki rahatlığı doğrusu bizi çok üzüyor." dedi.

2016-05-30 17:22:57

Montrö Masters Turnuvası 2016 yarın İsviçre'de başlıyor

A Milli Kadın Voleybol Takımı, İsviçre'de organize edilecek Montrö Masters Turnuvası'nda mücadele edecek. Türkiye Voleybol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Montrö kentinde 31 Mayıs - 5 Haziran tarihlerinde düzenlenecek turnuvada, Türkiye, Belçika, Brezilya ve Çin ile A Grubu’nda mücadele edecek. İki grupta oynanacak turnuvaya Türkiye'nin yanı sıra ev sahibi İsviçre, Sırbistan, Hollanda, Çin, Brezilya, Tayland ve Belçika katılıyor. Karşılaşmaların tarihleri ve TSİ başlama saatleri şöyle: 31 Mayıs 2016 Salı TSİ 23.15 Türkiye - Belçika 1 Haziran 2016 Çarşamba TSİ 20.45 Çin - Türkiye 2 Haziran 2016 Perşembe TSİ 20.

2016-05-30 17:03:41

Yabancı birliklerdeki Türk asıllı askerlerle sıcak sohbet

Efes 2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatına katılan Türk kökenli personel ile Türk askerler arasında geçen sıcak sohbet dikkat çekti. Biraraya gelen askerlerin ortak noktası ise futbol oldu. Efes 2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı tatbikatına katılan ABD, İngiltere ve Almanya ordularında görev yapan 3 Türk kökenli personel, vatanlarından binlerce kilometre uzakta da olsalar gelenek göreneklerini unutmuyor, Türk futbolunu ilgiyle takip ediyorlar. Piyade Başçavuş Necati Akpınar Amerikan ordusunda 26 yıldır görev yapıyor. Efes 2016 tatbikatına katılan Akpınar, yabancı ordularda görev yapan Türk kökenli 3 askeri personelden en kıdemlisi. Ankara'da büyüdüğünü belirten Akpınar, "Bizim aile Kars'tan gelmiş.

2016-05-30 16:53:46

Abdullah Avcı'dan Galatasaray açıklaması

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü olacağı iddia edilen Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Başakşehir'in proje takımı olduğunu ve bu projenin bir parçası olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Zorunlu Eğitim Semineri’ne konuşmacı olarak katıldı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Avcı, "Ben bu dernekte 15 sene evvel görev yaptım. Böyle bir ricada bulundular. Şu anda İstanbul’da olduğumdan, buradaki diğer arkadaşlarla bir araya gelmek ve bir şeyler katabilmek adına buraya geldim. Katılım oldukça yoğun.

2016-05-30 16:50:59

Fenerbahçe'den Galatasaray'a Euroleague göndermeli cevap

Spor Toto Basketbol Süper Ligi yarı final play off serisi 3. maçında karşı karşıya gelen Galatasaray Odeabank ile Fenerbahçe'nin Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki mücadelesinde yaşanan olayların tartışması sürüyor. Mücadelenin 4. periyodunun çıkan olaylar nedeniyle 15 dakika gecikmeli başlaması, Galatasaray Odeabank'ın 65-63 kazanarak seriyi 2-1'e getirdiği maç sonunda yaşanan olaylarla ilgili demeç düellosu da sürüyor. Fenerbahçe'nin 'Başantrenörümüz Zeljko Obradoviç'ün yüzüne tükürdüler' iddiasına, Galatasaray Kulübü'nden 'Tükürük değil, ayran' açıklaması ile gerilen ortama Fenerbahçe Kulübü bugün yaptığı bir açıklama ile daha sert cevap verdi. Galatasaray Odeabank'ın Turkish Airlines Euroleague'den atılmak istenmesinin haklı bir nedeni olduğuna vurgu yapılan açıklamada, Galatasaray Yönetim Kurulu ve Galatasaray yazarları da ağır bir dille eleştiriliyor.

2016-05-30 16:44:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çanakkale köprüsünün de inşallah hazırlıkları yapılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni bir adım daha atarak Çanakkale'ye köprü yapacaklarını söyledi. Erdoğan, "Dünyaya bir mesaj daha vereceğiz. Yeni bir adım daha geliyor inşallah. Çanakkale köprüsünün de inşallah hazırlıkları yapılıyor." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenler Belediyesi'nin Havaalanı Mahallesi Proje Alanı'na yaptığı Kentsel Dönüşüm Konutları teslim törenine katıldı.

2016-05-30 16:42:47

87 kaçak sınırı geçemeden yakalandı

Edirne'de, yasa dışı yollardan sınırı geçmeye çalışan 87 kaçak göçmen yakalandı. Son üç gün içerisinde Avrupa ülkelerine doğru umut yolculuğuna çıkan 87 kaçağın hayali bir kez daha sınırda son buldu. Avrupa'ya geçmek üzere yola çıkan kaçaklar, Türkiye'nin Yunanistan ve Bulgaristan'a sınır ili Edirne'ye geldi. Buradan sınır köylerine doğru hareket eden 87 kaçak, sınır askeri birlikleri tarafından yakalandı. Pakistan, Afganistan, Suriye, Hindistan, Srilanka uyruklu 87 kaçak, Edirne İl Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Edirne İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

2016-05-30 16:30:13

'Huafon Cup' Yelken Yarışları başlıyor

Yelken tutkunlarını bir araya getiren ‘Huafon Cup’ yelken yarışları start alıyor. Huafon Group’un ana sponsorluğunda gerçekleşecek etkinlik, yelkenlerin kıyasıya mücadelesine sahne olacak. Türkiye’de yelken kültürünün yaygınlaşmasına ve yelken turizminin gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen 'Huafon Cup' yelken yarışlarının detayları belli oldu. Huafon Group’un ana sponsorluğu ile Suadiye Yelken Kulübü ve Poseidon Yelken’in ortak organizasyonunda gerçekleşecek olan etkinlik 4-5 Haziran’da başlayacak. Teknelerin kıyasıya mücadele edeceği etkinlikte Huafon Group adına ‘7bela’ isimli tekne yarışacak. Turnuva ilk gün Kalamış Koyu’nda start alacak, planlanan rotada adalar çevresinde dönülerek yeniden Kalamış Koyu’nda son bulacak.

2016-05-30 16:25:18

Yeni Türkiye için Çan modeli önerisi

Yeni Türkiye için yerli ekonomi modelleri ele alınıyor. İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, bu anlamda seçeneklerin bol olduğuna işaret etti. Bahçıvan, “Biz Japonya ve Güney Kore modellerini ararken başka bir model aramamıza gerek yok. Bir Çanakkale Çan modeli var. Ot bitmeyen Çan’da bir sanayi devi yaratmak hiç kolay değil. Bölge halkının iyi ve kötü gününde yanında olmak çabası kıymetli.

2016-05-30 16:24:44

Başkan Dinç, Türkiye 2.'si güreşçiyi ödüllendirdi

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, serbest güreşte ikinci olan Demirel'i ödüllendirdi. Belediye Başkanı İrfan Dinç, 14-15 Yaş Serbest Güneş Türkiye Şampiyonası'nda kiloda üstün mücadele göstererek Türkiye ikinciliğini elde eden Emre Can Demirel'e ödül verdi. Sivas'ta düzenlenen 14-15 Yaş Grubu Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda 53 kiloda rakiplerini teknik üstünlükle yenerek finale kadar yükselen Belediye Gençlik Spor Güreşçisi Emre Can Demirel, finalde, Kahramanmaraşlı rakibine karşı 4-2 üstünlüğü yakalamasına rağmen, müsabakanın son saniyelerinde rakibine teknik iki puan vererek Türkiye 2.si olmuştu. Belediye Başkanı İrfan Dinç, Emre Can Demirel'in küçük yaşlarda aldığı başarıların gelecek adına umut verici sonuçlar olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti: "Sporun gelişmesi ve sporcuların en iyi şartlarda yetişmeleri adına bizler elimizden gelen bütün imkanları ortaya koyuyoruz. Belediye Gençlik Spor kulübümüz yeni bir oluşum olmasına rağmen kısa zamanda önemli başarılara imza attı.

2016-05-30 16:16:56

Milliler Balkanları fethetti

Sırbistan'ın başkenti Belgrat'ta düzenlenen 21. Çocuklar Balkan Karate Şampiyonası'nı Türkiye, 20 altın, 11 gümüş 17 bronz toplam 48 madalya ile zirvede tamamladı. Sırbistan'ın ev sahipliği yaptığı ve 27-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 21. Çocuklar Balkan Karate Şampiyonası'nda Türkiye, toplamda kazandığı 48 madalya ile takım halinde Balkan Şampiyonluğu'nu ilan etti. Balkan Karate Federasyonları Birliği’ne üye Türkiye, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Makedonya, Kosova, Karadağ, Romanya, Sırbistan ve Slovenya'dan 831 sporcunun katıldığı şampiyonada üç gün boyunca dördü takım toplam 44 dalda madalya sahiplerini buldu. Organizasyonda ayrıca dokuz Türk hakemi de tatamide görev aldı.

2016-05-30 16:15:59

'Etkin Caydırıcı Saygın'

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), sosyal medya hesabından 'Etkin Caydırıcı Saygın' başlıklı bir video paylaştı. Video ile beraber TSK'dan yapılan açıklamada şöyle denildi: "Türk Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; yurt dışından gelecek tehdit ve tehlikelere karşı Türk vatanını savunmak, caydırıcılık sağlayacak şekilde askerî gücün muhafazasını ve güçlendirilmesini sağlamak, Türkiye Büyük Millet Meclisi kararıyla yurt dışında verilen görevleri yapmak ve uluslararası barışın sağlanmasına yardımcı olmaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri, Genelkurmay Başkanlığına bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile barış döneminde İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görev yapan ve sefer durumunda Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine dahil olan Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığından meydana gelmektedir.

2016-05-30 16:02:24

Çankırı Tanıtım Günleri sona erdi

Çankırı’ya ait değerleri ve geleneksel kültürü tanıtmak amacı ile bu yıl Başkent'te ikincisi düzenlenen Çankırı Tanıtım Günleri sona erdi. Tanıtım günlerinde Çankırı yaran kültürü, dünyanın en büyük kaya tuzu rezervlerine sahip kaya tuzu ürünleri ve Türkiye'nin havası temiz tek şehri özelliği ile ön plana çıktığı Çankırı, Kurşunlu’nun balı, Eldivan’ın kirazı, Yapraklı’nın yaylası, Şabanözü’nün bazlaması, Ilgaz'ın yüce dağı, Kızılırmak'ın kavunu, Orta'nın Sakaeli Peribacaları, Çerkeş’in süt ürünleri, tarihi evleri ve mekanları, Çankırı Kalesi, kayak merkezleri gibi tarihi, kültürel değerleri ve yöresel ürünleri tanıtıldı. Atatürk Kültür Merkezi'nde dört gün boyunca vatandaşların ziyaretine açık olan fuar alanında Çankırı Belediyesi’nin 'Dost Şehir' temalı standı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Tanıtım Günleri’nde yerini alan Çankırı Belediyesi, önemli projelerin sergilenmesinin yanı sıra bilgilendirme çalışması da yaparak gazete ve broşür dağıttı. Stantları tek tek gezen vatandaşlar, Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından yaran köşesinde ağırlandı. Konuklara Çankırı'nın yöresel içeceği kızılcık ekşisi ile yine yöresel lezzeti taş helva ikram edildi.

2016-05-30 15:31:50

Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov, Türkiye gitti

Azerbaycan Savunma Bakanı Korgeneral Zakir Hasanov ve beraberindeki heyet Türkiye'ye gitti. Trend haber ajansının haberine göre Hasanov, İzmir'de "Efes-2016" uluslararası askeri tatbikatların sonuncu aşaması kapsamında düzenlenen Üst Düzey Misafirler gününe katılacak. Toplam 9 ülkeden askeri heyetin katıldığı Efes-2016 tatbikatına Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri 30 kişilik heyet ile temsil ediliyor. 15 Mayıs'ta başlanan tatbikatlar 1 Haziran'da sona erecek.

2016-05-30 15:26:16

Nilüfer, Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu ile aynı sahnede

Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu, Nilüfer ile aynı sahneyi paylaştı. Her yıl ünlü sanatçılar ile başarılı konser programları gerçekleştiren Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Bilfen Korosu, Nilüfer ile izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. 2015 – 2016 öğretim yılının bitmesine sayılı günler kala, Bilfen Ortaokullarının İstanbul içi ve İstanbul dışı tüm kampüslerinden, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda seçilen 6, 7 ve 8. sınıflarından kurulu 400 kişilik Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu, bu kez Türk Pop Müziğinin eşsiz seslerinden Nilüfer ile aynı sahneyi paylaştı. Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen geleneksel yılsonu konserinde Bilfenli öğrencilerle sahne alan Nilüfer, birbirinden eşsiz parçalarını öğrencilerle seslendirdi. Orkestra öğrencilerinin keman, gitar, yan flüt ve çellolarını konuşturduğu gece renkli görüntülere sahne oldu.

2016-05-30 15:03:32
Tarih araligi secin:
-