"Türk Silahlı Kuvvetleri"  Haberleri

Harp Akademileri lojmanında bazı şüpheliler gözaltına alındı

Beşiktaş’taki Harp Akademileri lojmanına çok sayıda özel harekat polisinin de katılımıyla operasyon düzenlendi. Operasyonda bazı şüpheliler gözaltına alındı. Türk Silahlı Kuvvetleri içerindeki FETÖ/PDY tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe kalkışmasının ardından polis ekiplerinin darbecilere yönelik operasyonu devam ediyor. İstanbul polisi saat 04.00 sıralarında Beşiktaş Levent Mahallesi’ndeki Harp Akademileri lojmanına operasyon düzenledi. Özel harekat polislerini taşıyan çok sayıda zırhlı ve sivil polis aracı nizamiye kapısından içeri girdi.

2016-07-25 06:37:58

Adana Valiliği FETÖ/PDY soruşturmasıyla ilgili son bilgileri açıkladı

Adana Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmayla ilgili son bilgiler paylaşıldı. Konuya ilişkin Adana Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi, “15 Temmuz 2016 tarihinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızmış FETÖ/PDY mensubu bir grup tarafından ülkemizde gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere toplumun çeşitli katmanlarında, söz konusu çeteye mensup olanların yakalanıp adalete teslim edilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kararlılıkla sürdürülmektedir. Bu kapsamda; bilgi kirliliğini önlemek amacıyla İlimiz genelinde 24 Temmuz 2016 tarihi itibariyle yapılan çalışmalar sonucunda; 1169 personel açığa alınmış, 14 personel gözaltına alınmış, 119 personel tutuklanmış, 61 personel adli kontrol altına alınmış ve 16 personel serbest bırakılmıştır. Ayrıca; Milli Güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütüne (FTÖ/PDY) ait 1 üniversite, 15 özel okul, 2 sendika şubesi, 16 dernek ve 1 vakıf olmak üzere toplamda 35 kurum kapatılarak hazineye devredilmiştir.

2016-07-24 18:14:25

Ak Parti Milletvekilleri, "Demokrasi nöbetine devam edeceğiz"

AK Parti Adana Milletvekilleri, Adana Ak Parti il başkanlığında düzenledikleri toplantıyla darbe girişimini kınadı. Toplantıya Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Mehmet Şükrü Erdinç, Talip Küçükcan, Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın yani sıra çok sayıda parti üyesi katıldı. Toplantıda konuşan Fatma Güldemet Sarı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızmış olan FETÖ terör örgütü üyelerinin darbe girişimini kınadı. Sarı, " Millet iradesini gösterdi. Türkiye seçilmiş Cumhurbaşkanına, başbakanına hükümetine Türkiye Büyük Millet Meclisine sahip çıkmıştır. Milletimizin ellerinde sadece ve sadece Türk bayrağı vardı.

2016-07-24 18:11:38

Lozan Barış Antlaşması'nın 93. yıl dönümü

Eskişehir’de Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Eğitim İş öncülüğünde bir araya gelen çeşitli sendika ve sivil toplum kuruluşu üyeleri, Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının 93. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programda Atatürk heykeline çelenk sundu. Vilayet Meydanı'nda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından dernekler adına basın açıklamasını okuyan Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şube Başkanı Azmi Kerman, Lozan Antlaşması’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedi olduğunu belirtti. Türkiye ve dünya barışındaki yerinin ve rolü göz önüne alındığında antlaşmanın değerinin daha iyi anlaşılacağını bildiren Azmi Kerman, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda çok önemli bir aşama olan Lozan Antlaşması, 24 Temmuz 1923 yılında imzalanmıştır. Bu antlaşma, teslimiyet niteliğindeki Mondros ve Sevr Antlaşmaları’na karşı elde edilen ve yüzyıllarca süren bir hesaplaşmanın sonucunda ulaşılan bir başarı belgesidir. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan şanlı Anadolu ihtilalinin son ve en parlak aşamasıdır.

2016-07-24 18:05:18

Adana'da terör soruşturması

Adana Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmayla ilgili son bilgiler paylaşıldı. Konuya ilişkin yapılan açıklamada; "15 Temmuz 2016 tarihinde, Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış FETÖ/PDY mensubu bir grup tarafından ülkemizde gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere, toplumun çeşitli katmanlarında, söz konusu çeteye mensup olanların yakalanıp adalete teslim edilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kararlılıkla sürdürülmektedir. Bu kapsamda; ilimiz genelinde, 24 Temmuz 2016 tarihi itibariyle yapılan çalışmalar sonucunda, 1169 personel açığa alınmış, 14 personel gözaltına alınmış, 119 personel tutuklanmış, 61 personel adli kontrol altına alınmış ve 16 personel serbest bırakılmıştır." denildi. Açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FTÖ/PDY) ait 1 üniversite, 15 özel okul, 2 sendika şubesi, 16 dernek ve 1 vakıf olmak üzere toplam 35 kurumun da kapatılarak, hazineye devredildiği bildirildi.

2016-07-24 17:45:38

TBMM Başkanı Kahraman: Türkiye'de darbe devri kapandı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı ziyaret etti. TBMM Başkanı Kahraman, "Bir söz var 'bir musibet bin nasihatten evladır' diye. Türkiye'deki darbe devri kapandı" dedi. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarını kabul etti. Ziyaretin ardından gündeme dair açıklamalarda bulunuldu. Kahraman,15 Temmuz gecesi yaşadıklarını Orgeneral Hulusi Akar ile paylaştı.

2016-07-24 16:44:06

Orgeneral Akar: Bunlar yılanlar, çiyanlar, teröristlerdir

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Efkan Ala, darbecilerin 50 polisi şehit ettiği Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret etti. Orgeneral Akar, "Bu kepazeliği rezilliği yaşatanlar hiçbir şekilde TSK mensubu olarak göremez. Bunlar yılanlar, çiyanlar, teröristlerdir" dedi. İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Orgeneral Hulusi Akar ile beraberindeki heyet, 50 polisin şehit olduğu Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na giderek hayatını kaybedenlerin anısına çiçek bıraktı. İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Gölbaşı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Efkan Ala, Fetullahçı Terör Örgütü'ne mensup darbeci askerler için "Bunlar asker değil, bunlar vatan evladı olamaz.

2016-07-24 16:11:00

Kurtulmuş: Acıma, merhamet ve adaletsizlik olmayacak

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, bir televizyon kanalında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ve sonrasında hükümetin atacağı adımları değerlendirdi. Devletin içindeki FETÖ'cülerin tespit edilip temizleneceğini ifade eden Kurtulmuş, devletin yeniden yapılandırılması gerektiğini kaydetti. YAŞ'TA TSK İÇİNDEKİ MİKROPLAR TEMİZLENECEK Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısının, olağanüstü olacağını vurgulayan Kurtulmuş, "Bu YAŞ, bir anlamda TSK içindeki mikropların temizlenmesi bakımından önemli kararlara sahne olacaktır" dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Savunma Bakanlığı'nın çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Kurtulmuş, "Hiçbir müsamahada bulunmadan ama hiçbir şekilde adaletin temel prensiplerinden şaşmadan gerekli kararları alacaktır" diye konuştu. KİMLER BU İŞİN İÇİNDE BÜTÜNÜYLE ORTAYA ÇIKARILACAK Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, bundan sonrası için üç mesele olduğunu ifade etti. "Birincisi, darbe girişiminin mahiyetinin bütün unsurlarıyla ortaya çıkarılmasıdır" diyen Kurtulmuş, kimin, nerede, ne kadar bu işin içine girdiğinin, kimin ne tavır gösterdiğinin saptanacağını ifade etti.

2016-07-24 16:03:03

Kahraman: Basın, darbenin önlenmesine büyük katkı sağladı

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kahraman, basının; 15 Temmuz gecesi ipleri ülke dışındaki bir takım karanlık odakların elinde bulunan FETÖ adlı terörist çete mensuplarının organize ettiği menfur ve menhus darbe teşebbüsünün akamete uğratılması için çaba sarf edenlerin ön saflarında olduğunu belirtti. Basının, demokratik kurumları yaşatmak ve halkın demokrasiye sahip çıkmaya davet ederek kamu hizmeti işlevini en etkin şekilde yerine getirdiğini kaydeden Kahraman, mesajında şunları ifade etti: "Silahlı kuvvetlerimizin içine sızmış vatan haini şebeke mensuplarının, millet iradesiyle seçilmiş Cumhurbaşkanımız'ı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni, hükümetimizi ve devletimizin meşru kurumlarını etkisiz kılıp, yönetimi ele geçirme ve kökü dışarıda bir cunta idaresi kurma girişimlerinin boşa çıkartılmasında; Cumhurbaşkanımız, Milletimiz ve Büyük Millet Meclisimizin yanında yer alarak darbenin önlenmesine büyük katkı sağlamıştır. Devletimizin en tepesinden sıradan vatandaşlarımıza kadar sağduyu sahibi her ülke insanı tarafından gösterilen hak ve hukukuna, ülkemizin bağımsızlığına, demokrasiye sahip çıkma çabasında takdire şayan bir habercilik örneği sergilenmiştir. Yaşadığımız bu olay bağımsız, tarafsız ve özgür basının önemini bizlere bir kez daha ispat etmiş ve bu yılki Basın Bayramı çok daha anlamlı hale gelmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, halkın hızlı ve etkili şekilde bilgilendirilmesi ve demokrasinin yaşatılması, millet iradesiyle seçilmiş demokratik yönetimin devamı yönünde gösterdikleri duyarlılık sebebiyle bütün basın mensuplarına teşekkür ediyor, Basın Bayramlarını kutluyorum.

2016-07-24 14:26:50

Bakan Elvan, Mersin'de demokrasi nöbetinde

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin'de süren demokrasi nöbetinde Mersinli vatandaşlarla buluştu. Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) darbe girişiminin ardından demokrasi nöbeti Mersin'de de devam ediyor. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan binlerce vatandaş, Türk bayrakları ve pankartlarla darbe girişimini protesto etti. Bakan Elvan, burada yaptığı konuşmada, "TSK içerisine sızan bazı şerefsiz ve alçaklar bu ülkeyi bölmeye kalktılar fakat bunu başaramadılar. Şundan emin olun, bu çakallar, bu şerefsizler, bu alçakların her birisi teker teker bunun hesabını vermesinin yanında bu Fetullahçı Terör Örgütü'nün olağanüstü hal (OHAL) ile kökünü kazıyacağız" dedi. Elvan, darbecilerin Mersin Valiliğini ele geçirmek istediklerini anımsatarak, "Sayın Valimize bir çakal, bir şerefsiz, Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) büyümüş ama hain olarak büyümüş, devletin ekmeğini yemiş, suyunu içmiş, devletin silahını millete karşı doğrultmuş işte o çakalın nasıl teslim olduğunu gördünüz ama TSK içinde şerefli subaylarımız, albaylarımız var.

2016-07-24 03:02:21

Hakkari'de demokrasi nöbeti: Şehitler için mevlit okutuldu

Hakkari'deki Demokrasi Meydanı'nda 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu. Etkinlik, Valilik binası bahçesinde saat 20.00'de başladı. Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, "Bunu unutmasınlar. Bu ülkede bir daha darbe olamaz. Ordu içinde karanlık emellere hizmet etmek için beyinleri yıkanmış, satılmış kişilerin oluşturduğu çete deşifre olmuştur.

2016-07-24 02:37:50

Türk basını 15 Temmuz'da tarih yazdı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, ‘Basında Sansürün Kaldırılışının 108. Yıldönümü’ sebebiyle yayınladığı mesajında, Türk basınının, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz Cuma günü kalkıştığı darbe girişiminde tarih yazdığını söyledi. Başkan Karaca, Türk halkını, milletin Meclisi'ni, kamu kurumlarını ve medya kuruluşlarını doğrudan hedef alan darbecilerin, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanarak, devlete ve ülkeye kast etmeyi hedeflediklerini dile getirerek, ‘15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan bu kara gecede, Türk basını da tarihi bir sınav vermiş, tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte darbecilerin karşısına dikilmiş, asla boyun eğmemiştir” ifadelerini kullandı. Meslektaşlarının, halkın haber alma hakkını namluların gölgesinde de olsa sürdürme kararlılığını gösterdiklerini vurgulayan Karaca, "Türk halkının şanlı direnişine; kalemleri, fotoğraf makineleri, kameraları ve mikrofonlarını asla bırakmayıp görev yerlerini terk etmeyerek destek veren gazeteciler, Türk basın tarihine yepyeni bir onurlu sayfa eklemişlerdir" değerlendirmesinde bulundu.

2016-07-23 17:53:29

Hak İş Başkanı Arslan: Millet demokrasiye sahip çıktı

Hak İş Başkanı Mahmut Arslan, 15 Temmuz'daki darbe girişimine kalkışan FETÖ'cülerin en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini söyledi. Arslan, "Millet kendi iradesi ile demokrasisine, ülkenin bütünlüğüne, birliğine sahip çıkmayı göstermiştir. Bütün dünyaya bunu ilan etmiştir" dedi. Arslan, Ankara'da düzenlediği basın toplantısında, FETÖ üyelerinin gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimini değerlendirdi. Arslan şunları söyledi: "Milletin parası ile, milletin fedakarlığı ile oluşturulmuş Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tankını, tüfeğini, uçağını, bombasını, düşmana karşı kullanması gereken silahlarını millete yönelten ve acımasızca kullanan bu hainleri tarif etmek mümkün değil. Sayın Cumhurbaşkanımız bunları tanımlarken, 'Haşhaşiler' ifadesi kullanmıştır.

2016-07-23 15:12:19

Batman, 8 gündür haykırıyor

Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarında sessizliğini koruyan Batman halkı, FETÖ’nün hain darbe girişimleriyle birlikte meydanlara inerek demokrasisine sahip çıktı. 15 Temmuz Cuma günü Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halkı meydanlara çağırarak demokrasi nöbeti tutmalarını istemişti. Demokrasilerine sahip çıkmak için meydanlara inen Batman halkı, 8 gündür demokrasi nöbetini sürdürüyor. Sabah işlerine giden halk, akşam saatlerinde Turgut Özal Bulvarı’na gelerek nöbetini tutmaya devam ediyor. İKİNCİ EMRE KADAR ALANLARDAYIZ Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisine sızan bir grup cuntacının darbe girişimiyle 8 gündür meydanları dolduran binlerce Batmanlı, cumhurbaşkanının nöbeti bitirin demeyene kadar alanlarda olacaklarını bildirdi. ÇOCUKLAR NÖBETTE Turgut Özal Bulvarı’nda demokrasi nöbeti tutmaya devam eden çocuklar, ellerinde Türk bayraklarıyla alanı süslüyor.

2016-07-23 09:13:49

OHAL'de ilk kararname

Olağanüstü Hal (OHAL) ilanından sonraki ilk kararname yayımlandı. Kanun hükmündeki kararnameye göre, 35 sağlık kurumu, 1043 özel öğretim kurumu, 1229 vakıf ve dernek, 19 sendika ve 15 vakıf yükseköğretim kurumu kapatıldı. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kanun hükmündeki kararname, Olağanüstü Halin uygulanmasına ilişkin tedbirler ve kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin tedbirler olarak ayrıldı. Kararnameyle, Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen; 35 özel sağlık kurum ve kuruluşu, 1043 özel öğretim kurum ve kuruluşu ile özel öğrenci yurtları ve pansiyonları, 1229 vakıf ve dernek ile bunların iktisadi işletmeleri, 15 vakıf yükseköğretim kurumu, 19 sendika, federasyon ve konfederasyon kapatıldı. Kararnamede şu bilgilere yer verildi: KAPATILAN VAKIFLAR VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE DEVREDİLMİŞ SAYILACAK "Kapatılan vakıfların her türlü taşınır ve taşınmazları ile her türlü mal varlığı, alacak ve hakları, belge ve evrakı Vakıflar Genel Müdürlüğüne bedelsiz olarak devredilmiş sayılır. Kapatılan vakıf yükseköğretim kurumlarının sağlık uygulama ve araştırma merkezleri ve kapatılan diğer kurum ve kuruluşlara ait olan taşınırlar ile her türlü mal varlığı, alacak ve haklar, belge ve evrak Hazineye bedelsiz olarak devredilmiş sayılır, bunlara ait taşınmazlar tapuda resen Hazine adına, her türlü kısıtlama ve taşınmaz yükünden ari olarak tescil edilir.

2016-07-23 09:03:05

15 Temmuz şehitleri Almanya'da dualarla anıldı

Almanya genelinde bulunan tüm camilerde, dün Cuma Namazı öncesi 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatandaşlar dualarla anıldı. Almanya'nın Duisburg kentinde bulunan Yıldırım Beyazit Camii'nde de 15 Temmuz Cuma akşamı Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri tarafından yapılmak istenen darbe girişimine direnirken şehit düşen polis, sivil ve askerler, Cuma namazı öncesi dualarla anıldı. Cuma namazı hutbesinde de Fetullahçı Terör Örgütü'nün yapmak istediği darbe kınandı. Hutbede, "15 Temmuz gecesi millet olarak çetin bir sınavdan geçildi. Zorlu bir gece yaşandı. Hamdolsun, millet olarak itilmeye çalışıldığımız bu ateş çemberinin içinden, Kur'an-ı Kerim'de buyurulduğu gibi, Yüce Rabbimizin inayeti, milletimizin basiret ve firaseti, mazlum ve mağdur milletlerin samimi dua ve yakarışları ile kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek çıkmayı başardık'' ifadeleri kullanıldı.

2016-07-23 03:50:06

Erdoğan: İkinci bir emre kadar meydanları boş bırakmayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında teröristler tarafından bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ilk kez geldi. Vatandaşlardan meydanları ikinci bir emre kadar boşaltmamasını isteyen Erdoğan, devlet kurumlarının Fetullahçı Terör Örgütü ve diğer terör örgütlerinden süratle temizleneceğini ifade etti. Meclis Başkanı İsmail Kahraman tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tören kıtasını selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis’te, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Veysi Kaynak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TBMM Başkanvekilleri Ayşe Nur Bahçekapılı, Ahmet Aydın, TBMM İdare Amirleri, AK Parti Grup Başkanvekilleri Mehmet Muş, İlknur İnceöz, AK Parti milletvekilleri, Meclis çalışanları ve vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ı makamında ziyaret etti. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’in bombalanan bölümlerini inceledi.

2016-07-22 22:59:45

Ömer Serdar: OHAL Sıkıyönetim ile karıştırılmamalı

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Meclis'te alınan Olağanüstü Hal kararı ile sıkıyönetimin karıştırılmamasını istedi. Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, yaptığı basın açıklamasında, Türk Silahlı Kuvvetlerin içine yuvalanmış Fetullahçı Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişiminin amacına ulaşamadığını anımsattı. Ömer Serdar, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;’’TSK içine yuvalanmış FETÖ’cü hainler tarafından devletimize ve milletimize yapılan alçak saldırı; cumhurbaşkanımızın dik duruşu, meclis başkanımızın çağrısıyla toplanan milletvekillerimizin demokrasi nöbeti, başbakanımızın cesur ve yerinde müdahaleleriyle ve en önemlisi, aziz milletimizin milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkıp mazisine ve şanına yaraşır biçimde darbecilere direnmesiyle başarısız olmuştur.’’ Meclis'te alınan OHAL kararını değerlendiren Serdar, OHAL kararının sıkı yönetim ile karıştırılmamasını istedi. Serdar, şöyle konuştu: ‘’ OHAL kararı kesinlikle sıkıyönetim ile karıştırılmamalıdır. Bu karar, vatandaşlarımızın gündelik hayatlarını asla olumsuz etkilemeyecek ve gündelik hayatın akışını kısıtlamaya sebebiyet verecek hiçbir uygulamaya gidilmeyecektir.

2016-07-22 21:28:25

Hakim İlhan Karagöz tutuklandı

FETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen hakkında "mehdi" nitelemesinde bulunan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nin Hakimi İlhan Karagöz Bursa'da tutuklandı. İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nin Hakimi İlhan Karagöz, yurt dışına kaçan "Balyoz Planı" davası bilirkişilerinin sahtecilikten yargılandığı davayı normal duruşma tarihinden öne çekip Ramazan Bayramı'ndan bir gün önce karara bağlamıştı. Sanıklar hakkında dava açılamayacağını hükme bağladığı kararında, FETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen hakkında "mehdi" nitelemesinde bulunan hakim İlhan Karagöz, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere birçok devlet yetkilisinin gözaltına alınması için Genelkurmay Başkanlığını harekete çağıran ifadeler kullanmıştı. Hakkında tutuklama kararı çıkarılan ve bugün Bursa'da yakalanan Eski İstanbul 18.

2016-07-22 20:02:21

Bakan Ala: Jandarmayı kesinlikle İçişleri Bakanlığı'na bağlayacağız

İçişleri Bakanı Efkan Ala, jandarma teşkilatının İçişleri Bakanlığı'na bağlanacağını açıkladı. Özel bir televizyon kanalına konuşan İçişleri Bakanı Ala, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz akşamını anlattı. Bakan Ala, şunları söyledi: HAKAN FİDAN ARAMIŞ "Erzurum'dan akşam uçağıyla Ankara'ya geliyordum. Esenboğa'ya indikten sonra yakın korumam 'efendim darbe oluyor' dedi. O arada Hakan Fidan aradı, telefonda 'efendim darbe oluyor bizi bombalıyorlar' dedi. Uçaktan indik, havaalanına geçtik.

2016-07-22 17:55:43

Genç Girişimciler kalkışmayı kınadı

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde yer alan Genç Girişimciler Kurulu üyeleri, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimini kınadı. Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen programda konuşma yapan Gümüşhane Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Talip Durakoğlu, “15 Temmuz gecesi ülkemiz eli kanlı silahlı Fetullahçı terör örgütünün darbe girişimine maruz kalmıştır. O gece eli kanlı terör örgütü hedef gözetmeksizin Devlet kurumlarına, yüce Türk Milletinin Meclisine ve en önemlisi sivil halkın üzerine kurşun yağdırmıştır Ancak bu hain girişim milletimizin kararlı ve dik duruşu sayesinde önlenmiştir.Aziz Türk Milleti, 15 temmuz gecesi Çanakkale Destanı'nı aratmayacak şekilde yeni bir destan yazmıştır. Başta Cumhurbaşkanımız, Meclis başkanımız, Başbakanımız ve Mecliste ki tüm siyasi Partilerimizi darbe heveslileri karşısındaki, dik duruşlarından dolayı kutluyoruz.Darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen Emniyet görevlilerimize; şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve yüce Türk Milletine teşekkür ediyoruz.

2016-07-22 17:27:45

Tarsus'taki siyasi partiler darbeye karşı birleşti

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından tüm yurtta olduğu gibi AK Parti, CHP ve MHP Tarsus Teşkilatları bir araya gelerek darbe girişimine karşı tek yumruk olduklarını açıkladılar. Konu ile ilgili düzenlenen toplantıya, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, CHP İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Ceber, MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, belediye başkan yardımcıları ile basın mensupları katıldı. Türk milletinin birliğini ve huzurunun hiç kimsenin bozamayacağını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, “Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan azınlık bir grubun milli iradeyi, millet olarak taşıdığımız tüm kutsal değerleri hiçe sayarak, milli varlığımızın yıkılması amacıyla ülke yönetimine el konulması girişimine hepimiz şahit olduk. Bu kanlı terör olayında, demokrasiye sahip çıkmak adına hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’ tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Türk milletinin başı sağolsun” ifadesini kullandı. 15 Temmuz 2016 tarihinin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini söyleyen Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Yıldız,“Bunun yanında milletin sadece eline Türk bayraklarını alarak tankların ve topların karşısında göğsünü siper etmesi de Türk milletinin demokrasiye, bayrağa, vatana, namusa verdiği önemi bir göstergesi olarak ta tarihe altın harflerle yazılmayı hak etmiştir.

2016-07-22 12:56:58

Bakan Bozdağ'dan çok önemli açıklamalar

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Olağan Üstü Hal (OHAL) konusunda, tek kanun hükmünde kararnameyle işleyişi sağlama düşüncesi içinde olduklarını bildirdi. "Şu anda hazırlıklar bitmek üzere. Mümkünse tek kararname ile çözüm düşüncemiz var. Ama ihtiyaç olursa başka kararnameler de gelebilir" diyen Bozdağ, OHAL'deki gözaltı süresinin ise ilk etapta 7-8 gün olacağını bildirdi. Bir televizyon kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Adalet Bakanı Bozdağ, darbe teşebbüsünü yapanların, Cumhurbaşkanını infaz etmek, parlamentoyu bombalamak ve insanları öldürüp yaralayarak korku yaymak istediğini, ancak milletin alana inmesinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ölmeyi göze alıp Marmaris'ten İstanbul'a uçmasının planları bozduğunu söyledi. Bozdağ, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın da adı gibi "Kahraman" bir duruş sergilediğini, parlamentoyu açtığını, CHP, MHP, tüm muhalefetin de ortak duruş sergilediğini, bir bütünleşme ve dayanışma ortamı yaratıldığını aktardı.

2016-07-22 12:10:43

Vali Toprak: 7. Ana Jet Üssü’ne darbenin 2. girişimi rolü verilmiş

2. Ordu Karargahı önünde darbeci askerlerin silahlı tehdidi ile karşı karşıya kalan Malatya Valisi Mustafa Toprak, 7. Ana Üs Komutanlığı'nda yaşanılan olaylarla ilgili detayları paylaşarak," İkinci bir darbe girişimini kaldığı yerden devam ettirebilmek adına da buraya verilmiş bir rol olduğu anlaşılıyor” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberinde AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte gece saat 03.30 sıralarında Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette MİT Bölge Başkanı, İl Emniyet Müdürü Dr.

2016-07-22 11:06:01
Tarih araligi secin:
-