"terör"  Haberleri

Zirve sanığı: Emniyette ABD’li gizli servis elemanlarından destek alan grup var

Zirve Yayınevi davasında esas hakkında savunmasını yapan İstihbarat Astsubay Abdullah Atılgan; hakkındaki iddiaları yalanladığını belirttiği 100’e yakın resim belge sundu. Atılgan, “Emniyet Teşkilatının saygıdeğer mensupları sözlerim sizler için değildir. Emniyet içerisinde ABD’li gizli servis elemanlarından destek alan bir grubun, bize kurulan tezgâhın en önemli ayağını oluşturduğu basın yayın organlarında söylenmektedir. Ben de aynı düşüncedeyim. Sahte rapor hazırlayan, kanunsuz ortam ve telefon dinlemesi yapan, aşağılık şantaj kasetleri çeken, ifade ve iddianame hazırlayan merkezlerin varlığı herkesin malumudur.” dedi.

2016-05-31 14:36:24

Siirt'te teröristlerce kaçırılan korucu operasyonla kurtarıldı

Siirt'in Eruh ilçesinde sabah saatlerinden bir korucuyu kaçıran teröristlere yönelik operasyon başlatıldı. Korucunun sağ kurtarıldığı operasyonda bir terörist yakalandı, bir terörist ise ölü olarak ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, Eruh ilçesine bağlı Çetinkol köyünden okul servisi şoförlüğü yapan köy korucusu Ramazan Elçiçek'in köy çıkışında teröristler önünü kesti. Elçiçek'i araçtan çıkardıktan sonra aracını uçurumdan aşağı bırakan teröristler olay yerinden uzaklaştı. Köylülerin durumu jandarmaya bildirmesi üzerine harekete geçen Jandarma Özel Kuvvetler (JÖK) timleri bölgeye hava destekli operasyon başlattı. Jandarma, Elçiçek'in can güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde operasyon başlattı.

2016-05-31 13:54:54

Bahçeli: 10 Temmuz dışındaki hiçbir kurultay tarihini tanımıyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çağrı Heyeti'nin 19 Haziran'da yapılmasını kararlaştırdığı tüzük kurultayı kararıyla ilgili olarak, "10 Temmuz dışındaki hiçbir kurultay tarihini tanımıyoruz." dedi. Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) grup toplantısında konuştu. "NE YAPILMAK İSTENİYOR?" Çağrı Heyeti'nin 19 Haziran'da yapılmasını kararlaştırdığı tüzük kurultayı kararına sert tepki gösteren Bahçeli, "Biz 10 Temmuz'daki olağanüstü büyük kurultayla hem tüzüğümüzü değiştireceğiz hem seçim yapacağız. Bunun dışında hiçbir kurultay tarihini tanımıyorum. 19 Haziran'ı açıklayıp kaos iması yapanlara, MHP'yi ele geçirmeye çalışanlara hiçbir şart altında itibar etmeyeceğiz, izin vermeyeceğiz, dikkate almayacağız, asla prim vermeyeceğiz.

2016-05-31 13:38:08

Tarihi Kurşulu Camii restorasyon çalışmaları için gün sayıyor

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yakılan 500 yıllık tarihi Fatihpaşa Camii (Kurşunlu Camii), restorasyon çalışmaları için gün sayıyor. Sur ilçesinde, sokağa çıkma yasağı sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca ateşe verilen ve kullanılamaz hale gelen 500 yıllık tarihi Kurşunlu Camii, restorasyon çalışmaları için gün sayıyor. Fizibilite çalışmasının ardından tarihi Kurşunlu Cami'nin eski haline döndürülmesi için çalışmalara başlanacak. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının ardından terör örgütü PKK mensupları, 7 Aralık 2015'te 500 yıllık tarihi Kurşunlu Cami'yi ateşe vermiş, yangın zor şartlar altına söndürülmüş ve cami kullanılamaz hale gelmişti. Yaklaşık 4 buçuk ay süren sokağa çıkma yasağı 17 Mart'ta kaldırılmış, bu tarihten itibaren de ilçede bulunan tarihi eserlerin durumu ile ilgili çalışma başlatılmıştı. Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, kullanılamaz hale gelen Kurşunlu Camii'de incelemelerde bulundu.

2016-05-31 13:36:29

TSK: Nusaybin’de sivillerin hedef alındığı haberleri asılsız

Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlarla ilgili bazı medyada yer alan 'Nusaybin’de sivillerin hedef alındığı' ve ' yaşlı kadın ve çocukların operasyon bölgesinde mahsur kaldığı' haberlerinin asılsız olduğu bildirildi. TSK'dan yapılan bilgilendirmede, şöyle denildi: "1. Bazı basın yayın organlarında 'ATMACA-7 Nusaybin Müşterek Özel Birlik Operasyonu'nda teslim olan teröristlere (24 Mayıs 2016’de 25 terörist, 26 Mayıs 2016’de 42 terörist ve 27 Mayıs 2016’de 8 terörist olmak üzere toplam 75 terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.) yönelik bilinçli olarak 'terörist' ifadesi yerine 'sivil vatandaş' tabirinin kullanıldığı, 'Nusaybin’de sivillerin hedef alındığı', 'yaşlı kadın ve çocukların operasyon bölgesinde mahsur kaldığı', 'dağ kadrosunun Nusaybin’den kaçarak geride sivilleri bıraktığı' gibi asılsız haberlerin yer aldığı tespit edilmiştir. Bu kapsamda; a. Operasyonun başladığı 14 Mart 2016 tarihinden bugüne kadar operasyonun devam ettiği altı mahallede toplam 272 kez anons (vatandaşların tahliyesi maksadıyla 120 kez, teröristlerin teslim olmasına yönelik olarak 149 kez çağrı yapılmıştır) faaliyeti icra edilmiş ve bu faaliyetlerin görüntüleri kaydedilmiş ve tutanakla kayıt altına alınmıştır.

2016-05-31 13:07:28

Mardin Valiliği’nden 'Nusaybin' açıklaması

Mardin Valiliği, sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü Nusaybin ilçesinde bugüne kadar bin 80 el yapımı patlayıcı (EYP) imha edildiğini açıkladı. Mardin Valiliği, Nusaybin'de devam eden operasyonlarla ilgili basın açıklamasında bulundu. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “İlimiz Nusaybin ilçesi merkezinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kazılan çukur, kurulan barikat ve gizlenen bombalı tuzakları temizlemek ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini yeniden tesis etmek maksadıyla 14 Mart 2016 günü başlatılan faaliyetler kapsamında, 31 Mayıs 2016 saat 09.00 itibariyle 495 terörist etkisiz hale getirilmiş, 449 barikat kaldırılmış, 43 çukur kapatılmış, bin 80 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 68 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bununla birlikte bin 813 vatandaşımızın güvenli bölgelere tahliyesi sağlanmıştır.

2016-05-31 13:05:07

Nusaybin'de teslim olan 42 kişi tutuklandı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde teslim olan, ikinci grupta bulunan 42 PKK mensubu sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı. Mardin'in Nusaybin ilçesinde, 14 Mart'ta uygulanan sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan operasyon kapsamında 27 Mayıs'ta güvenlik güçlerine teslim olan 42 PKK mensubu bugün sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı. Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde, 10’u kadın 42 PKK mensubu, alınan ifadelerinin ardından adli makamlara sevk edildi. Nusaybin Sulh Ceza Hakimliği'nce TCK 302. Madde gereği 'Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak' ile TCK 314. Madde gereği 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından tutuklanan 38 kişi, Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilirken, 4 PKK mensubunun ise halen tedavisi gözetim altında devam ettiği öğrenildi.

2016-05-31 12:56:00

Akar: Orduyu güçlü yapan en önemli unsur; nitelikli insan gücüdür

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, “Bir orduyu güçlü yapan en önemli unsur; nitelikli insan gücüdür. Ancak güçlü bir ordu; etkin, caydırıcı ve saygın olabilir. Bir ordu için en büyük başarı savaşlarda zaferler kazanmaktan ziyade, savaşa meydan vermemektir." dedi. Orgeneral Hulusi Akar, Efes 2016 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü'nde yaptığı konuşmada, sözlerinin başında, "1975 yılında başlayan ve bu yıl ilk kez 8 dost ve müttefik ülkenin katılımıyla birleşik ve müşterek olarak icra edilen EFES Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Gününe hoş geldiniz. Öncelikle ifade etmek isterim ki; bir orduyu güçlü yapan en önemli unsur; nitelikli insan gücüdür.

2016-05-31 12:51:23

Şırnak’ta teröristlerin açtığı tünellerde çok sayıda silah ele geçirildi

Şırnak’ta teröristlerin açtığı tünellerde çok sayıda silah, mühimmat ve el yapımı patlayıcı ele geçirildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Şırnak il merkezinde bölücü terör örgütüne yönelik icra edilen operasyonlara kararlılıkla devam edilmektedir. 30 Mayıs 2016 tarihinde icra edilen operasyonlarda; bölücü terör örgütü mensuplarının vatandaşlarımızın evlerinin duvarları yıkarak açtıkları geçitler ve yer altına açtıkları tüneller tespit edilmiştir. Yapılan kapsamlı arama tarama faaliyetleri esnasında, tespit edilen sığınaklarda çok sayıda silah, mühimmat ile tuzaklanan birçok el yapımı patlayıcı bulunmuş, kontrollü bir şekilde imha edilmiştir. Teröristlerin barınma alanı olarak kullandığı değerlendirilen sığınaklarda tıbbi malzemeler de bulunmuştur.” denildi.

2016-05-31 11:51:59

TSK: Metina'da 14 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak'ın kuzeyi Metina bölgesine yapılan hava harekâtlarında, 14 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Konu ile ilgili olarak TSK'dan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada; "25-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Irak'ın kuzeyi Metina bölgesinde icra edilmiş olan hava harekâtları neticesinde, 14 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, 3 barınma alanı ve 2 Doçka uçaksavar makineli tüfek mevzii imha edilmiştir." denildi.

2016-05-31 11:44:09

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında mühimmat ele geçirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terörle mücadele çalışmaları sırasında arazide yapılan arama faaliyetlerinde Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında mühimmat ele geçirildi. Şırnak'ta, 31 Mayıs 2016 tarihinde Beytüşşebap ilçesi kırsalında Ayvalık Jandarma Karakol Komutanlığı ve Ayvalık Jandarma Komando Tabur Komutanlığınca müşterek olarak icra edilen arama tarama faaliyeti esnasında, arazide terk edilmiş vaziyette, 59 roketatar mühimmatı 86 roketatar sevk fişeği, 7480 Bixi makineli tüfek fişeği, 750 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği bulundu. Bu kadar sayıda mühimmatın arazide bulunmuş olması, teröristlerin, TSK'nın yürüttüğü yoğun operasyonlardan ve sürekli havada keşif uçuşları yapan İHA'lara yakalanma korkusundan kaynaklanarak terk ettikleri şeklinde değerlendirildi.

2016-05-31 11:43:17

TSK: İki Katyuşa füze rampası imha edildi

Genelkurmay Başkanlığı Kilis’e sabah saatlerinde 2 adet Katyuşa roketinin düşmesinin ardından Fırtına obüsleriyle karşılık verildiğini açıkladı. Yapılan açıklamada; “31 Mayıs 2016 günü saat 08.30’da Kilis bölgesi Yüksektepe Hudut Karakolu sorumluluk sahasında boş araziye DAEŞ terör görütü tarafından atılan 2 adet Katyuşa roketi düşmüştür. Atışlar sonucunda herhangi herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir. Misliyle mukabele kapsamında tespit edilen DAEŞ terör örgütü hedeflerine sınırımızda konuşlu bulunan Fırtına obüsleri ile atış yapılmıştır. Yapılan atışlar neticesinde ilk tespitlere göre iki Katyuşa füze rampası imha edilmiştir.

2016-05-31 11:43:13

Tunceli'de operasyon: 6 kişi gözaltına alındı

Tunceli'de düzenlenen operasyonda, aralarında DBP Tunceli İl Başkanı'nın da bulunduğu 6 kişi, gözaltına alındı. Tunceli'de sabah saatlerinde, daha önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. DBP Tunceli İl Başkanı Gülseven Yıldız'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi, gözaltına alındı. Tunceli Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan şahıslar, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi.

2016-05-31 11:30:50

Elazığ'da operasyon: 7 gözaltı

Elazığ'da, 8 adrese yapılan eş zamanlı operasyonlarda, aralarında HDP eski il başkanı ve DBP il başkanının da bulunduğu 7 kişi, gözaltına alındı. Elazığ Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, sabah saatlerinde eş zamanlı olarak, 8 adrese operasyon yapıldı. Operasyonda, HDP Elazığ eski İl Başkanı Yunus Güneş, HDP Merkez İlçe Başkanı Semra Çelik, DBP İl Başkanı ve eski İHD Elazığ Şube Başkanı M. Nafiz Koç, parti üyelerinden Hasan Üzüm, Ahmet Emektar ve Hüseyin Acar gözaltına alındı. Ayrıca operasyon kapsamında, Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde HDP Elazığ milletvekili adayı olan İbrahim Bingöl de gözaltına alınarak Elazığ'a getirildi. Gözaltına alınanlar, Elazığ Eğitim ve Araştırmasa Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrollerin ardından, Elazığ Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

2016-05-31 10:28:33

Devrekli Uzman Çavuş Okan Korkut Hakkari'de şehit düştü

Zonguldak'ın Devrek ilçesine kayıtlı Okan Korkut, dün gece Hakkari'de PKK terör örgütü ile girilen çatışmada şehit düştü. Şehidin cenazesi bugün 17.30'da önce Çaycuma Havaalanı'na daha sonra askeri konvoyla Devrek ilçesine getirilecek. Yarın öğle namazına müteakip Devrek ilçesine bağlı Yılanlıcakuz Köyü'nde kılınacak cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verilecek.

2016-05-31 10:13:28

Siirt’teki operasyonda 2 kişi tutuklandı

Siirt merkezli 6 ilde paralel yapı iddiasıyla düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 9 kişiden 2'si tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarfından 28 Mayıs sabahı başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 9 şüphelinin, emniyetteki işlemleri tamamlandı. Dün adliyeye çıkarılan şüphelilerden 5’i savcılıktaki sorgularının ardından serbest bırakılırken P. K, İ. Ö., M.

2016-05-31 10:01:18

Musul’un 8 köyü DAEŞ’ten geri alındı, 140 militan öldürüldü

Peşmerge güçleri, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin havadan desteğiyle Musul bölgesinde DAEŞ’a karşı başlattığı operasyonda 8 köyü militanlardan geri aldı.140 militan öldürülürken, 15 bomba yüklü araç imha edildi. Ayrıca operasyonda biri tuğgeneral toplam 5 Peşmerge askeri hayatını kaybetti. Peşmerge güçleri, Musul’a 37 kilometre uzaklıkta bulunan Xazir bölgesine başlattığı operasyonun bilançosu açıklandı. Irak Bölgesel Kürt Yönetimi kaynakları, tamamlanan operasyon kapsamında 60 kilometrelik ilerleme sağlandığı, Musul’a bağlı; Werdek, Gezekan, Kulebor, Tolebend, Çemekur, Tel Eswed, Şuxra, ile Zaraxatûnê Xwarê olmak üzere 8 köyün DAEŞ'ten geri alındığını duyurdu. Çatışmalarda 140 DAEŞ militanının öldürüldüğü, terör örgütünün ölen militanlarının cesetlerini almadan kaçtığı belirtildi.

2016-05-31 09:45:56

Silopi’deki saldırının şiddeti gün ağarınca ortaya çıktı

Şırnak’ın Silopi ilçesindeki patlamanın şiddeti gün ağarınca ortaya çıktı. 4 kişinin hayatını kaybettiği, 5’i polis olmak üzere 23 kişinin yaralandığı saldırısı sırasında vatandaşlara ait çok sayıda ev ve araç kullanılmaz hale geldi. Öte yandan saldırıda hayatını kaybedenlerin bugün ailelerine teslim edileceği öğrenildi. Dün akşamüzeri Silopi ilçe merkezinde akşam saatlerinde devriye görevi yapan zırhlı polis aracı, 10. Cadde'de ilerlerken, teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etti. Saldırıda, İsa Torlak (68), Ekrem Birlik (52) Davut Yoksul ile 8 yaşındaki Halime Birlik hayatını kaybederken, zırhlı araçtaki 5 polisin de aralarında bulunduğu 23 kişi yaralandı.

2016-05-31 09:34:54

Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, Efes 2016 Tatbikatı Seçkin Gözlemci Günü faaliyetlerine katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Adnan Menderes Havalimanı'ndan Uganda'ya hareket edecek. (09.00-15.00-İzmir) - Başbakan Binali Yıldırım, Başbakanlık İzmir Çalışma Ofisi’nde İzmir Valisi Mustafa Toprak ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ayrı ayrı kabul edecek. Yıldırım ayrıca yerel basın mensuplarıyla bir araya gelecek, Kaya Otel'de sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüşecek.

2016-05-31 09:24:21

Siirt'teki 'paralel yapı' operasyonunda 2 kişi tutuklandı

Siirt merkezli 6 ilde 'paralel devlet yapılanması' iddiasıyla ilgili yürütülen operasyon kapsamında gözaltına alınan 9 kişiden 2'si tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 28 Mayıs sabahı başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 9 şüphelinin, emniyetteki işlemleri tamamlandı. Dün adliyeye çıkarılan şüphelilerden 5’i savcılıktaki sorgularının ardından serbest bırakılırken 4'ü nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Şüphelilerden 2'si 'terör örgütü yöneticisi ve üyesi olmak, terör örgütüne finans sağlamak' suçundan tutuklanırken, 2 kişi ise adli kontrol hükümlerince haklarında yurt dışı çıkış yasağı ve denetimli serbestlik cezası ile cezalandırıldı.

2016-05-31 09:22:03

TSK: Operasyonda yaralanan asker hastanede şehit oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde devam eden operasyonlarda yaralanan 1 askerin kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu açıkladı. Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "31 Mayıs 2016 Salı günü Hakkâri ili Şemdinli ilçesi kırsalında yürütülmekte olan operasyonda bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada biri ağır olmak üzere iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş ancak durumu ağır olan silah arkadaşımız hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 05.40’da şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

2016-05-31 08:37:27

Şemdinli kırsalında terör örgütü hedeflerine hava harekatı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsal alanında PKK terör örgütü hedeflerine yönelik Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları tarafından hava harekatı düzenlendi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "31 Mayıs 2016 tarihinde alınan anlık bir istihbaratın (Hakkâri/Şemdinli’de yürütülen operasyona yönelik) değerlendirilmesi sonucu 01.05-01.58 saatleri arasında Hakkâri/Şemdinli kırsalına, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlenmiş; bölgede tespit edilen dört hedef (BTÖ silah mevzii ve barınağı) ateş altına alınarak imha edilmiştir. Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir." denildi.

2016-05-31 08:27:48

Erdoğan: Bölücü terör örgütünün son çırpınışlarıdır

Efes 2016 Tatbikatı’nı izlemek üzere İzmir’e giden ve havalimanında kendisini bekleyenlere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz diyoruz ki ey terör örgütü, ya silahları teslim edip betonu gömeceksin üzerine, koordinatlarını vereceksin ya da bu ülkeyi terk edip gideceksin. Bu operasyonlar ülkemize huzur gelmedikten sonra durmayacak. Bölücü terör örgütünün bu son çırpınışlarıdır. Unutmayın, bunların uzantılarının da son çırpınışları olacaktır.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes 2016 Tatbikatı Seçkin Gözlemci Günü faaliyetlerini izlemek için İzmir’e geldi.

2016-05-31 07:38:57

Mersin merkezli operasyonda 10 kişi tutuklandı

Geçtiğimiz hafta Mersin merkezli 14 ilde 'paralel yapı' iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 50 kişiden 10’u tutuklandı. Mahkeme, diğer 30 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verirken, 10 kişiyi ise serbest bıraktı. Yürütülen soruşturma kapsamında Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından önceden belirlenen adreslere 24 Mayıs'ta baskın düzenlenmiş, aralarında eski istihbarat şube müdürleri Ali İ. K., Ali Ç., eski Emniyet Müdür Yardımcısı Serdar Ö.

2016-05-31 05:51:27
Tarih araligi secin:
-