"suriye"  Haberleri

Yumurta ihracatı Yıldırım’ın barış mesajı ile arttı

Başbakan Binali Yıldırım’ın “Irak ile, Suriye ile, Mısır ile bizim kavga etmemiz; ilişkilerimizin bozulması için çok nedenimiz yok ama ilişkilerimizin düzelmesi için çok neden var.” açıklaması yumurta ihracatını arttırdı. Irak’a ürün ihracatı haftalık 120 tırdan 310 tıra geldi. Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kanatlı Tanıtım Grubu Başkanı Bedri Girit, Türkiye’nin Irak’a yumurta satışının gerilimli dönemde yüzde 40 gerilediğine işaret etti. Girit, “Başbakamız’ın olumlu beyanlarının ardından Iraklı alıcılar yönlerini Türkiye’ye çevirdi. Irak tarafında ihracat kaybımızı telafi edeceğiz.

2016-07-23 13:44:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Genelkurmay Başkanı'nı Gülen'le görüştürmek istediler

Cumhurbaşkanı Erdoğan France 24 kanalına verdiği röportajda, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın görevinin başında olduğunu söyledi. Erdoğan, FETÖ'cülerin darbe girişimi sırasında Orgeneral Hulusi Akar’ı rehin alanlardan birinin, Akar’ı Fettullah Gülen’le görüştürmek istediğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ mensuplarının Türkiye’deki devlet ve özel kurumlardaki varlığını bir kanser virüsüne benzeterek, "40 yıldır devletin içine yerleşmiş durumdalar. OHAL ile bu işi çözme gayretinde olacağız" dedi. "AVRUPA’NIN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNDE CADI AVI OLARAK GÖRÜLÜYOR" Röportajı yapan gazetecinin Erdoğan'a, gözaltına almaların ve görevden almaların Avrupa tarafından demokratik bir yaklaşım olarak değil, adeta bir cadı avı olarak yorumladığını anımsatması üzerine Erdoğan, şunları söyledi: "Ben onların ne dediğine bakmıyorum. Şuna bakıyorum.

2016-07-23 12:59:05

Adana'dan kararlı mesaj "Emir gelene kadar meydandayız"

Tüm Türkiye gibi demokrasi için şehitler veren Adana da, (FETÖ) Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından tek yürek oldu. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın girişimleri ile Milli İradeye Saygı Platformu kuruldu. Adana’da nöbetin merkezi İstasyon Caddesi oldu. Her kesimden onbinlerce Adanalı meydanda demokrasi nöbetine devam ediyor. Paralel teröristlerin kanlı kalkışmasından sonra tüm dosta, düşmana ‘Emir Gelene Kadar Buradayız’ mesajı veren Adanalılar, kanlı parelel örgütün kalkışmasının yaşandığı ilk geceden bu yana hergün güneş doğana dek nöbete devam ediyor. Yüreğir Belediyesi gece boyunca nöbete katılan on binlerin yemek, su, gibi zorunlu ihtiyaçlarını karşılıyor.

2016-07-23 11:28:34

Çeçenlerden, Demokrasi Nöbeti

Türkiye'de yaşanan darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan çağrı sonrası, vatandaşlar meydanlarda 'Demokrasi Nöbeti' tutuyor. Demokrasi için nöbet tutan bir dğier grup ise Türkiye'de yaşayan Çeçen muhacirler. Bulundukları illerde Erdoğan'a destek için meydanları bırakmayan Çeçenler konu ile ilgili bir de basın açıklaması yaptı. Çeçenler, Türkiye'nin her zaman yanında olduklarını söyledi. İşte yapılan o açıklama: ''Biz, Türkiye’de ikamet eden Çeçen muhacirler, ABD’nin desteklediği ve kucakladığı vatan haini sözde din adamı Fetulah Gülen’in yanlış ideolojisine inanarak 15/16 Temmuz 2016 tarihinde tüm ülkeye bu darbe teşebbüsünü yaşatanları şiddetle kınamaktayız. Aynı senaryonun daha önce Mısır'da yaşandığını ve ABD, İsrail desteği ile gerçekleşen darbe ile seçilmiş Devlet Başkanı Muhhammad Mursi’yi deviren Sisi’nin başında olduğu askeri cuntanın yönetime el koyduğunu hatırlatmaktayız.

2016-07-22 15:22:34

Başbakan Yıldırım: Darbe girişimini korumalardan ve eşten, dosttan öğrendik

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ'cü darbecilerin bombalarıyla 50 şehit verilen Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret etti. Cuma namazını polislerle birlikte kılan Başbakan Yıldırım, "Darbe girişiminin başladığını biz 15 dakika sonra yakın korumalarımızdan ve eşimizden dostumuzdan öğrendik. Ondan önce tehdidin boyutu hakkında bize gelmiş bir bilgi yok" dedi. İçişleri Bakanı Efkan Ala ile birlikte Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı binasına gelen Başbakan Yıldırım, FETÖ'cü darbecilerin 15 Temmuz gecesi helikopterler ve uçaklarla vurduğu binayı gezdi, yetkililerden bilgi aldı. Özel harekat Daire Başkanlığı'ndaki tahribatı yerinde inceleyen Başbakan Yıldırım, "Bugün Cuma. Hainlerin Türkiye Cumhuriyeti'nin birliğine, bağımsızlığına karşı hazırlık yaptıkları günün haftası.

2016-07-22 14:40:38

Demokrasi nöbetine gelene benzin, otopark, yemek bedava

1980 yılındaki askeri darbede işkenceye maruz kalan Uşaklı otopark işletmecesi, demokrasi nöbetine gelenlere ücretsiz otopark, gençlere benzin, aç olana ise yemek imkanı sunuyor. 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY mensubu askerlerce gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası her gece binlerce vatandaş tüm Türkiye'de olduğu gibi Uşak'ta da meydanları dolduruyor. Uşaklı bir otopark işletmecisi, otopark girişine astığı bir ilanla, 'demokrasi nöbeti' için gelenlere otoparkın ücretsiz olduğunu ve yine darbe girişimine karşı protesto amacıyla sokağa aracıyla çıkanlara da benzinin ücretsiz olduğunu duyurdu. Darbeye karşı durma çağrısı yapan otopark işletmecisi İsmail Ağır, park girişine astığı yazıda darbeye karşı duruşun geleceği kurtarış olacağını ifade ediyor. Ayrıca Ağır, acıkanlara da ücretsiz yemek ikramı yapabileceğini belirtiyor. Demokrasiye darbe vurmak isteyen FETÖ mensubu bir grup askerin kalkışması sonrası Türkiye'nin kenetlendiğini belirten Ağır, vatandaşların dik duruşunun memnuniyet verici olduğunu söyledi.

2016-07-21 15:34:48

Adana’da korkutan yangın

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde bir iş merkezinin üst katında yangın çıktı. İş merkezinin üst katında bir eğitim derneğinde eğitim gören Suriyeli çocuklar yangında mahsur kaldı. Seyhan ilçesinde bulunan Alsaray İş Merkezi'nde öğle saatlerinde yangın çıktı. Çıkan yangın sonucu iş merkezini yoğun duman kapladı. Duman nedeniyle iş merkezinin üst katında bulunan Ülfet Eğitim Derneği'nde eğitim gören Suriyeli çocuklar ve öğretmenler mahsur kaldı. Suriyeli çocuklar ve öğretmenler, itfaiye ekiplerinin kısa sürede gerçekleştirdiği müdahale sonucu mahsur kaldıkları yerden kurtarıldı.

2016-07-21 13:28:32

Başkanı Ağa Pehlivanlı: Demokrasiden taviz verilmez

Türkiye'de bir Suriye çıkarmak isteyenlerin kirli senaryoları bozulduğunu ifade eden Kırıkkale Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ağa Pehlivanlı, demokrasi ve milli iradeden taviz verilmeyeceğini söyledi. “Mısır'daki kanlı darbe senaryosunu Türkiye'ye uyarlamak isteyenlere; biz milletiz, millete silah doğrultanı ezer geçeriz duruşuyla hak ettikleri cevabı millet olarak verdik.” diyen Pehlivanlı, “ Millete giydirilmek istenen vesayet gömleğini tarihin çöp sepetine gönderdik. İhanet çetesini, cunta hareketini, paralel devlet şebekesini püskürterek milletimizin şanlı tarihine yeni ve büyük bir zafer daha ekledik. Alçakları yurdumuza uğratmayan atalarımızın, dedelerimizin, nenelerimizin emanetine sahip çıktık, vasiyetine sadık kaldık. İhanet ile merhameti aynı cümlede dahi kullanmaktan haya eden bu millet, cuntacıları, darbecileri, milletin üniformasıyla hainlik yapanları affetmedi, affetmeyecektir.

2016-07-21 12:26:40

Tankı patlattı, arkadaşı videoya çekti

Suriye’de çekilen ilginç görüntü adeta kan dondurdu. Suriyeli muhalif tankın içine sızıp silahlı çatışma esnasında el bombasının namlusunu çekerek, tankı havaya uçurdu. Özgür Suriye Ordusu’ndan bir isyancı ise Beşar Esad’ın tanklarını patlatırken arkadaşı tarafından görüntülendi. Orduya ait tank yanarken isyancı patlayışı “barış” işareti yaparak kutladıktan sonra ortalıktan kayboldu. Yüklenen videoda Özgür Suriye Ordusu askerlerinin tekbir getirmesi dikkat çekti.

2016-07-21 12:01:18

Siirt'te darbe girişiminin 6. günü

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensupları tarafından yapılan kanlı darbe girişiminin ardından yurdun dört bir yanında başlayan protestolar sürüyor. Siirt'te siyasi parti ve sivil toplum örgütlerin çağrısı üzerine valilik önünde toplanan binlerce kişi, darbe girişimini protesto etti. Valilik önünde Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Dik dur eğilme Siirt seninle", "Siirt burada darbeciler nerede", "Darbeye karşı omuz omuza" şeklinde sloganlar attı. Protesto gösterilerine katılan Suriyelilerde Türkiye için dua ettiler. "Suriye Erdoğan'nın yanında" sloganları atarak destek verdiler. Yerel sanatçıların katılımı ile ilahi konseri düzenlendi.

2016-07-21 00:01:31

Rus uçağının düşürülmesinde FETÖ şüphesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili şüpheler olduğunu ifade etti. Erdoğan, “İnanıyorum ki yargı da bununla ilgili bir şüpheyi ortaya koymuş olacak ki bu pilotlar gözaltına alındı ve adli süreç başlatıldı” dedi. El Cezire’ye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rus uçağı tarafından Türk hava sahası ihlal edilmiştir ve defalarca uyarıda bulunulmuştur. Bu uyarılara uymaması sonucu Rus uçağı düşürülmüştür. Bu olayın, insanların bağlantılarının, bununla alakası var mı henüz daha bilmiyoruz. Pensilvanya ile bu pilotların bağlantısı olabilir.

2016-07-20 22:57:35

Darbeciler şiddetle cezalandırılmalı!

Bem-Bir-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Murat Gürsan, kalleş darbe kalkışmasına sert bir dille tepki koydu. Gürsan, darbecilerin şiddetle cezalandırılması gerektiğini açıkladı. Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Afyonkarahisar Şube Başkanı Murat Gürsan ve sendika üyeleri, 15 Temmuz FETÖ/PYD darbe kalkışmasına tepki koydu. KALLEŞ YAPILANMA BİR ÜST AKIL Murat Gürsan, memuruyla, işçisiyle, esnafıyla, çiftçisi, genciyle Türkiye’nin bekası yolunda emek harcayan Bem-Bir-Sen’in 81 ildeki Belediye ve Özel İdarelerdeki teşkilatları olarak basın açıklamasını yaptıklarını söyledi. Kallleş kalkışmanın ordu içinde yapılanmış FETÖ/ PDY mensubu teröristler tarafından sahneye konulduğunu belirten Gürsan; “Her darbe girişiminde olduğu gibi, tarih tekerrür etmiştir. Kahraman ordumuza sızmış bu kalleş, sinsi ve terörist yapılanmanın sırtını bir üst akla dayadığı anlaşılmıştır.

2016-07-20 18:06:25

Murat Şahin: Türkiye'nin yolunun kesilmesine, geçit vermeyiz

Kırıkkale Eğitim Bir Sen Kırıkkale 2 Nolu Şube Başkanı Murat Şahin, darbecilerin son nefesi tükenene kadar alanları, meydanları terk etmeyeceklerini söyledi. Türkiye'nin yolunun kesilmesine, yönünün değiştirilmesine asla geçit verilmeyeceğini ifade eden Başkan Şahin; "Vatanı işgale, devleti ele geçirmeye, millete ayar çekmeye yeltenenlerin 15 Temmuz akşamı başlattığı darbeyi püskürten, darbecilerin yüzüne tüküren bir milletin mensubu olmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz. Millete ve devlete karşı ayaklananlar, küresel şebekelerin ayak oyunlarına, tetikçiliğe soyunanlar bilsinler ki millet ayaktadır. Çanakkale ruhu hayattadır. Millete tank namlusu doğrultanlara, millet iradesinin tecelligahı meclise bomba yağdıran hain hadsizlere geçit vermedik, geçit vermeyeceğiz. Yeniden büyük Türkiye, güçlü Türkiye, ümmetin umudu Türkiye iradesinin garantörleri buradadır.

2016-07-20 18:05:10

Mültecilerden darbecilere karşı Türkiye'ye destek

Kardeş Eli Yardımlaşma Derneği üyeleri, 15 Temmuz darbe girişimini protesto etmek amacıyla dernek binasının önünde toplandı. Samsun'da yaşayan mültecilerin bu yaklaşımı devlet erkanınca destek gördü. Derneğin açıklamasını Iraklı Dr. Salih Ahmed Bakır yaparken, tercümanlığını Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde görevli Doç. Dr. Metin Yılmaz gerçekleştirdi.

2016-07-20 17:54:28

Anadolu Adliyesi’nde 12 hakim ve savcı tutuklandı

Cuma akşamı yaşanan darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklama istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen 19 hakim ve savcıdan 12’si tutuklandı. Tutuklananlar arasında eski HSYK 1. Daire Başkanı ve Anadolu hakimi İbrahim Okur da bulunuyor. Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ ve ‘cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etme’ suçlarını gerekçe gösterdi. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 39 savcı ve 71 hakim hakkında gözaltı kararı alındı. Anadolu Adalet Sarayı'nda görev yapan 48 hakim ve savcı tutuklanması istemiyle dün gece saatlerinde nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

2016-07-20 15:23:59

Özyönetim İlanına 'FETÖ/PDY yardımı

Türkiye’de darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin, Terör örgütü PKK’nın şehirlere girmesine, silah ve patlayıcı stoklamasına da göz yumdukları ortaya çıktı. Şehirlere gelen terör örgütü mensupları, silah ve patlayıcılar yüzünden yüzlerce asker, polis şehit olmuş, onlarca sivil vatandaş da yaşamını yitirmişti. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalar devam ederken, soruşturmalarda terör örgütü FETÖ/PDY ile ilgili bazı önemli bilgilere de ulaşılıyor. Cihan Haber Ajans’ın ulaştığı özel bilgiye göre; Doğu ve Güneydoğu’da terör örgütü PKK’nın çatışmaları şehirlere taşıyabilmesine, yardım ve yataklık yapan terör örgütü yandaşlarının yanı sıra devletin içine sızmış Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) mensubu askerlerin de büyük yardım ve yataklık yaptıkları belirlendi. HAİNLER KARDEŞLİĞİ Devlet içerisine sızmış ve terörle mücadele noktasında kritik noktalarda görev alan terör örgütü FETÖ/PDY mensuplarının, Yüzlerce PKK militanının, ağır silahlar, tonlarca bomba ve patlayıcıyla ülkeye girişine göz yumduğu ortaya çıktı. FETÖ/PDY mensupları sayesinde, özellikle örgütün Kuzey Irak ve Suriye’deki kamplarında keskin nişancı ve kent savaşında tecrübeli yüzlerce terör örgütü PKK mensuplarının beraberinde ağır silahları ve büyük yıkımları sebebiyet veren el yapımı bomba (EYP) hazırlamakta kullanılan patlayıcıların da ülkeye girmesine kılını bile kıpırdatmadığı belirlendi.

2016-07-20 13:48:19

TSK'dan halka çağrı!

FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bir çok yerde halkın tepkisiyle karşılaşan askeri birlikler, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da çalışamaz hale geldi. Bölücü terör örgütü PKK mensuplarının zılgıt çekerek yollara mayın döşemeye başladıklarını belirten Türk Silahlı Kuvvetleri halka çağrı yaparak, "Şu anda Güneydoğu'da ve Suriye sınırındaki il ve ilçelerin bazılarında TSK'yı görev yapamaz hale getirmeyin, bu şerefsiz çetenin amaçlarına bilmeden hizmet etmeyin" denildi. "ASKERİNİZE SALDIRMAYIN" Ey milletim, ey güzel halkım artık dışarda göreceğiniz askerler sizin has evlatlarınızdır. Dışarda olun, ama askerinize saldırmayın, araçlarımızı taşlamayın, FETÖ'cüleri sevindirmeyin" dedi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan ve "Ey milletim, ey güzel halkım artık dışarda göreceğiniz askerler sizin has evlatlarınızdır. Dışarda olun, ama askerinize saldırmayın, araçlarımızı taşlamayın, FETÖ'cüleri sevindirmeyin" denilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Dışarda olun ama askerinize saldırmayın, araçlarımızı taşlamayın, FETÖ'cüleri sevindirmeyin, onların asıl istediği "Halkla orduyu karşı karşıya getirmekti", başaramadıkları girişimin amacına uygun hareket etmeyin.

2016-07-20 08:53:37

Tüfenkci: Darbecilere vereceğimiz ceza vatandaşın yüreğine su serpecek

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, darbe girişiminde bulunan Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin en ağır şekilde cezalandırılacağını belirterek, “İnşallah bu darbeye kalkışanlara vereceğimiz cezalar, sizlerin yüreklerinize su serpecek. Bir daha asla ve asla vereceğimiz cezalarla bu insanların, bu zihniyetteki insanların, bir daha böyle bir şeye kalkışmasını ebediyen engelleyecek cezaları ortaya koyacağız” dedi. Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişimi nedeniyle Malatya’da demokrasi nöbetine binlerce vatandaş katılıyor. Valilik önünde ve Soykan Parkı’nda toplanan binlerce Malatyalı, zaman zaman yapılan dualara eşlik ediyor, zaman zamanda okunan Kur’an-ı Kerim’i dinliyor. BAKAN TÜFENKCİ, KALABALIĞA CEP TELEFONUNDAN HİTAP ETTİ Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, meydanda toplanan kalabalığa cep telefonundan yaptığı konuşma ile hitap etti. Bakan Tüfenkci’nin konuşması, cep telefonu ses sitemine bağlanarak alana dinlettirildi.

2016-07-20 03:13:15

Kilis’te kaybolan çocuk ölü bulundu

Kilis’te dün akşam kaybolduğu anlaşılan çocuk, bugün ölü bulundu. Alınan bilgiye göre Yaşar Aktürk mahallesi, Kilis Ekrem Çetin Siteleri civarında dün akşam saatlerinde kaybolan E.B.(10) yapılan arama çalışmalar sonucunda kuyuda ölü bulundu. Eski Kilis Yatılı Bölge okulunun bahçesinde bulunan kuyuya düştüğü tespit edilen E.B.

2016-07-19 14:26:46

Nevşehir’de Demokrasi Nöbeti devam ediyor

Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) bağlı darbecilerin 15 Temmuz’da gerçekleştirmek istediği kalkışmaya tepki olarak başlatılan demokrasi nöbetleri Nevşehir’de de devam ediyor. Demokrasi Nöbetinde Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Belediyesi’nin bazı meydan ve caddelerin isim değişikliği yönündeki çalışmasını Diriliş Meydanını dolduran binlerce Nevşehirliye oylattı. Diriliş Meydanı’nda düzenlenen Demokrasi Mitingine katılan vatandaşlar Fethullah Gülen'in maketini asarak ‘idam istiyoruz’ mesajı verdi. ŞEHİTLERİN İSİMLERİ CADDELERE VERİLECEK Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, darbe kalkışması sırasında şehadet mertebesine ulaşan ve darbe kalkışmasının püskürtülmesi için çalışırken FETÖ Paralel Devlet Yapılanmasına mensup darbeciler tarafından Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığında şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in isminin İl Jandarma Komutanlığı’nın yanında bulunan Pelikan Caddesine, Ürgüplü Özel Hareket Polisi Fevzi Başaran’ın isminin Ürgüp Yolu ve Avanoslu özel hareket polisi Demet Sezen’in isminin Avanos Yolu üzerindeki caddelere verilmesinin kararlaştırıldığını söyledi. Başkan Ünver ayrıca, Ziraat Bankası önünden başlayıp Yavuz Sultan Selim Han Köprülü Kavşağı’na kadar olan Kayseri Caddesi’nin isminin Milli İrade Caddesi, Borsa Kavşağı’ndan Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ne kadar olan Aksaray Caddesi’nin isminin de, Millet Caddesi olarak değiştirilmesini, meydanı dolduran binlerce vatandaşın oylamasına sundu. Yapılan oylamada vatandaşlar yapılan bu değişimi oy birliği ile onayladı.

2016-07-19 09:50:42

Demokrasi Nöbeti'ne minik İlayda damga vurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki FETÖ taraftarı bir grup askerin darbe girişimi nedeniyle sokağa dökülen Uşaklılar, girişimin 4. gününde de meydanları terk etmedi. Darbe girişimine karşı tüm Türkiye'de olduğu gibi Uşak'ta da Demokrasi Nöbeti aralıksız olarak 4 gündür sürüyor. Mehteran takımının yer aldığı darbe karşıtı gösterilerde, bu kez nöbette okuduğu İstiklal Marşıyla İlayda Naz Mıdık damga vurgu. Meydanda bulunan binlerce Uşaklı'yı duygulandıran minik İlayda, İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını da ezbere okudu. İstiklal Marşı'nı okurken gözleri dolan minik İlayda, vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı.

2016-07-19 02:34:49

Suriyeliler Erdoğan'ın yanındayız deyip kurban kestiler

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin halkın iradesiyle başarısız olması, Ceylanpınar Telhamud Çadırkenti'inde sevinçle karşılandı. Darbecilere tepki gösteren Suriyeliler, darbe girişiminin başarısız olması dolayısıyla kurbanlar kesti. Ellerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerini taşıyan Suriyeliler, sık sık tekbir getirip, 'Türkiye Suriye birdir' şeklinde slogan attı. Suriyeli sığınmacıların mutluluğunu paylaşmak amacıyla çadır kenti ziyaret eden Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe ve AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Gültekin'i Suriyeliler Türk bayraklarıyla karşıladı. Burada Arapça bir konuşma yapan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Türkiye'de darbe girişiminin olduğunu hatırlatarak, halkın tankların önüne yatarak bu darbe girişimini engellediğini söyledi. Darbecilerin başarısız olduğunu belirten Başkan Atilla, "İki gün önce Suriye'yi harap edenler, Libya'yı harap edenler, Irak'ı harap edenler Türkiye'yi de harap etmek istediler.

2016-07-18 20:44:40

Başbakan Yıldırım: 208 şehidimiz bin 491 yaralımız var

Başbakan Binali Yıldırım, püskürtülen darbe girişiminde 208 kişinin şehit olduğunu açıklarken, "Bunların 60'ı polis, 3'ü asker, 145'i sivil. Sivil şehitlerimiz derken, bunlar Türkiye'deki şehitlik mertebesinin en üstüne çıkmışlardır. Düşmana karşı çarpışıp şehit düşen askerimiz, polisimiz hangi statüde ise onlar ve yakınları da aynı statüdedir" dedi. MİLLETİN OLDUĞU YERDE ZİLLET OLMAZ Bakanlar Kurulu toplantısının ardından konuşan Başbakan Binali Yıldırım, önemli mesajlar verdi. Püskürtülen darbe girişimiyle ilgili, Meclis'teki dört partiye, tüm medyaya kuruluşlarına, dost ve müttefik ülkelere teşekkür eden Yıldırım, tankların önüne çıkıp demokrasiyi savunan vatandaşlara da övgüler dizdi. Başbakan Yıldırım, "Milletin olduğu yerde zillet olmaz.

2016-07-18 14:01:45

Almanya'da PKK'lılar dışında bütün Türkler demokrasi için yürüdü

Paralel terör örgütünün Türkiye'de 15 Temmuz gecesi yapmak istediği darbeyi protesto gösterileri Avrupa'daki Türkleri adeta kenetledi. Almanya yanında Fransa, Belçika ve Hollanda gibi ülkelerde Türkler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın demokrasi nöbeti çağrısına duyarsız kalmadı. Almanya'da yapılan "Türkiye'de darbeye hayır" gösterilerine AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy veren vatandaşlarımız el ele omuz omuza katıldı. Bu ülkedeki protestolara PKK'lılar haricinde Türk toplumunun bütün kesimleri destek verdi. Öte yandan Frankfurt, Hamburg ve Mainz gibi şehirlerde Türkiye Cumhuriyeti Başkonsoloslukları'nın önünde yapılan "milli iradeye destek" yürüyüş ve mitinglerine çok sayıda Suriye, Filistin ve Somalili'nin katıldığı da dikkat çekti. Mainz Başkonsolosluğu önündeki gösteriye Filistin ve Türk bayraklarıyla gelen protestocular, Türkiye'de olacak bir cunta yönetiminin bütün İslam coğrafyasını olumsuz etkileyeceğini belirterek, demokrasi için dua ettiler.

2016-07-18 12:08:51
Tarih araligi secin:
-