"Silivri"  Haberleri

Önemli isimler hakkında gözaltı kararları

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da bulunduğu 8 Merkez Valisi, 1 Vali Yardımcısı ve 3 Kaymakam hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı çıkarılan vali ve kaymakamların ev ve iş yerlerinde arama yapıldığı öğrenildi. Hüseyin Avni Mutlu'nun da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alınırken, diğer 2 kişiyi arama çalışmaları ise devam ettiği kaydedildi. Adliyenin resmi kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 8 vali, 1 vali yardımcısı ve 3 kaymakama isnat edilen suçlamaların, "FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği", "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" ve "Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs" olduğu belirtildi. Öte yandan Harp Akademileri Komutanlığı'nda dün düzenlenen operasyonda 92 kişi hakkında darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltı kararı alındığı öğrenildi. Jandarma ve Emniyet Kriminal Daire Başkanlığı'nda görevli 9 personel hakkında ise İrtica ile Mücadele Eylem Planı'ndaki ıslak imza Dursun Çiçek'e aittir' raporu üzerine başlatılan kumpas soruşturması kapsamında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

2016-07-26 14:37:15

Darbeci asker Silivri Cezaevi'nde intihar etti

Darbe teşebbüsü ile tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderilen üst rütbeli İsmail Çakmak, odasında çarşafla kendisini asarak intihar etti. Oda arkadaşının durumun bildirmesi üzerine çarşaftan kurtarılan Çakmak, kaldırıldığı devlet hastanesinde yaşamını yitirdi. 15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY üye olma ve darbe teşebbüsü nedeniyle gözaltına alındı. Tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne gönderildi İsmail Çakmak. Çakmak B Blok 25 numaralı odada Eyüp C. G.

2016-07-23 17:18:10

Darbeci yarbay Silivri Cezaevi'nde kendini astı

15 Temmuz Darbe kalkışmasının ardından tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne gönderilen Yarbay İsmail Çakmak koğuşta kendini asarak intihar etti. Ayrıntılar geliyor.

2016-07-23 16:47:28

Bakırköy’de 74 Hakim ve Savcı tutuklandı

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından FETÖ/PDY darbe teşebbüsü kapsamında başlattığı soruşturmada , Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca haklarında gözaltı kararı çıkarılan 140 hakim ve savcıdan 106’si gözaltına alındı. Hakim ve savcıların 74 ‘ü tutuklanırken , 32’si adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Adreslerinde bulunamayan 34 hakim ve savcının ise aramalarına devam ediliyor. Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin ardından haklarında “Silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “Türkiye Cumhuriyet hükümetini görevlerini yapmasına kısmen veya tamamen engel olmaya teşebbüs” suçlarından 140 hakim ve savcı için gözaltı kararı verdi. Gözaltı kararı verilen 140 hakim ve savcıdan 106’sı gözaltına alınarak sorguları gerçekleştirildi. 74 hakim ve savcı çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesinin ardından tutuklanarak Silivri cezaevine gönderildi.

2016-07-23 13:54:20

Silivri Cezaevi'ne bin 710 tutuklu konuldu

Darbe soruşturması kapsamında şimdiye kadar bin 710 kişi tutuklanarak Silivri Cezaevine konuldu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Silivri'ye konulan tutukluların 187'si hakim ve savcıdan, bin 573 ise askerlerden oluşuyor. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı sorumluluk bölgesinde yürütülen darbe soruşturmasının bilançosunu açıkladı. Başsavcılık açıklamasında, Bakırköy'de HSYK tarafından açığa alınan ve haklarında soruşturma yürütülen 140 hakim ve savcıdan 69'nun tutuklandığı, 30 kişinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi. Bakırköy Başsavcılığı, sorumluluk alanında bulunan Silivri Cezaevi'ne konulanların sayısını da açıkladı. Darbe soruşturmasında şimdiye kadar İstanbul'un çeşitli adliyelerinden tutuklanan bin 710 kişi Silivri Cezaevine konuldu.

2016-07-21 19:05:40

Bavul cinayetinin failleri yakalandı

Büyükçekmece'de kaçırdıkları Iraklı işadamını, ailesinden istedikleri fidyeyi alamadıkları için öldürüp parçalara ayırdıktan sonra bir valiz içinde boş araziye atan 3 kişi yakalandı. Büyükçekmece Mimaroba Mahallesi'nde 3 Temmuz 2016 günü boş bir arazide valiz içerisinde erkek cesedi bulunmuştu. Ceset incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'a götürülmüştü. Kayıp başvurularından yola çıkan polis, Iraklı bir aileye ulaştı. Polisin irtibata geçtiği aile İstanbul'da DNA örneği verdi. Yapılan testlerde baş kısmı olmayan cesedin Iraklı işadamı Mevlid Muhammed'e (39) ait olduğu ortaya çıktı.

2016-07-21 15:00:03

Gözaltındaki 35 hakim ve savcı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan FETÖ/PDY darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan 102 hakim ve savcıdan 35'i tutuklandı. 17 hakim ve savcı adli kontrol şartı kararı ile serbest bırakılırken, 1 kişi de savcılık sorgusunun ardından serbest kaldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın darbe girişimi hakkında yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan 102 hakim ve savcının sorgusu tamamlandı. 102 hakim ve savcıdan 35'i tutuklama talebiyle Bakırköy Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Sulh Ceza Hakimliği'nde alınan ifadelerin ardından 35 hakim ve savcı tutuklanarak Silivri cezaevine gönderildi. 17 hakim ve savcı için de mahkeme adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verdi.

2016-07-20 21:53:15

Darbe soruşturmasında 25 hakim ve savcı tutuklandı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY ve darbe girişimi kapsamında gerçekleşen soruşturmada 37 hakim ve savcıyı tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. Bunlardan 25’i tutuklandı. Bir kişi savcılıktan serbest kaldı. Tutuklanan hakim ve savcılar suçlamaları kabul etmedi. Bakırköy nöbetçi 6. ve 7.

2016-07-20 16:19:54

Anadolu Adliyesi’nde 12 hakim ve savcı tutuklandı

Cuma akşamı yaşanan darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklama istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen 19 hakim ve savcıdan 12’si tutuklandı. Tutuklananlar arasında eski HSYK 1. Daire Başkanı ve Anadolu hakimi İbrahim Okur da bulunuyor. Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ ve ‘cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etme’ suçlarını gerekçe gösterdi. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 39 savcı ve 71 hakim hakkında gözaltı kararı alındı. Anadolu Adalet Sarayı'nda görev yapan 48 hakim ve savcı tutuklanması istemiyle dün gece saatlerinde nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

2016-07-20 15:23:59

İstanbul Adliyesi'nde tutuklamalar sürüyor

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında İstanbul’da gözaltına alınan 12 asker hakkında sevk edildikleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklama kararı verildi. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararında, şüphelilerin FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensubu oldukları ve fırsat bulduklarında yasal ve gayrı yasal yollarla yurtdışına kaçma şüphelerinin bulunduğu belirtildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz'da gerçekleşen darbe girişimine ilişkin iki ana soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında 2 bin 300 asker ile 132 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verilmiş ayrıca 13 general ve 1 amiral hakkında tutuklama kararı verilmişti. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen ve tutuklanan 13 şüpheli haricinde, bu sabah Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen 12 asker hakkında da tutuklama kararı verildi. Adalet Sarayına sevk edilen şüphelilerin hakimlik sorguları için, tüm sulh ceza hakimliklerinin görevlendirildiği de öğrenildi.

2016-07-18 11:30:30

İşte tutuklanan darbeciler

17 Temmuz kalkışmasıyla ilgili Türkiye genelinde gözaltı ve tutuklamalar devam ediyor. İşte tutuklanan isimler.

2016-07-18 11:30:09

Kocası tarafından öldürülen kadının kızı: Anneme yıllarca eziyet etti

İstanbul’da 36 yıllık eşi Halide Özpolat’ı öldüren Ali Rıza Özpolat, tutuklu olarak yargılandığı davanın duruşmasına Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördüğü için katılmadı. Babasının yıllarca annesine şiddet uyguladığını anlatan Halide Özpolat'ın kızı Zekiye Kaya "Anneme her zaman 'seni öldüreceğim' diyordu. Annem de 'beni öldürürsen hapiste yatarsın' deyince de 'deli raporu alıp elimi kolumu sallayarak çıkarım' diyordu" diye konuştu. İstanbul Kağıthane’de 13 Mayıs’ta 36 yıllık eşi Halide Özpolat’ı (55) evinde av tüfeğiyle başından vurarak öldüren Ali Rıza Özpolat (59), polise giderek teslim oldu. Silivri Cezaevine konulan Özpolat, psikolojik sorunları olduğunu iddia etmesinin ardından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gönderilerek tedavi altına alındı. Hastanede tedavi altında olduğu gerekçesiyle “Kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılandığı davanın ilk duruşmasına katılmayan Ali Rıza Özpolat, bugün İstanbul 10.

2016-07-14 17:53:29

İstanbul merkezli 5 ilde uyuşturucu operasyonu

İstanbul merkezli 5 ilde eş zamanlı uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Havadan polis helikopterinin de destek verdiği operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde İstanbul merkezli Ankara, İzmir, Antalya ve Edirne’de uyuşturucu kaçakçılarına yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. Helikopter destekli operasyonda uyuşturucu kaçakçılığı ve sokak satıcılığı yaptıkları öne sürülen şüphelilerin önceden belirlenen adreslerine baskın yapıldı. Özel Harekat polisleri de yer aldığı operasyonda, İstanbul Fatih, Esenler, Silivri, Beylikdüzü, Tuzla ve Esenyurt'ta tespit edilen şüphelilerin ev ve iş yerlerinde aramalar gerçekleştirildi. Yapılan aramalarda; uyuşturucu ve satışından elde edildiği belirlenen bir miktar para ile ruhsatsız silahlar ele geçirildi.

2016-07-14 07:14:41

TGS çalışanı son yolculuğuna uğurlandı

Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden TGS çalışanlarından Abdulhekim Buğda(24) son yolculuğuna uğurlandı. TGS(Turkish Ground Service) Dış Hatlar transfer bölümünde görev yapan Abdulhekim Buğda, önceki akşam Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısında yaşamını yitirdi. Emine İnanç Vakfı Camii’ndeki cenazeye Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, TGS Genel Müdürü Nurzat Erkal, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Abdulhekim Buğda’nın ağabeyleri Askar Buğda, Ahmet Buğda, Ekbel Buğda, yakınları ve Doğu Türkistan Gençlik ve Kültür Derneği üyeleri katıldı. Buğda’nın cenaze namazı sırasında ağabeyleri gözyaşlarına boğuldu. Cenaze namazı katılımın çok olması nedeniyle cami önündeki trafiğe kapalı alanda kılındı. Kılınan cenaze namazının ardından tekbirler eşliğinde cenaze aracına götürülen Buğda’nın Türk Bayrağı’na sarılı cenazesi Silivrikapı’daki Ayvalık Mezarlığı’na defnedildi.

2016-06-30 18:43:19

Tahliye kararının gerekçesi açıklandı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Özgür Gündem Gazetesi soruşturmasında tutuklanan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu hakkında verdiği tahliye kararının gerekçesini açıkladı. Mahkeme tahliye kararını, suçun mahiyeti, kanunda öngörülen cezaların alt sınırı, tüm delillerin toplanmış olması, tutuklulukta geçirdikleri süre ve kaçma şüphelerinin bulunmamasını şeklinde gerekçelendirdi. Tutuksuz yargılanacak olan Fincancı ve Önderoğlu 8 Kasım'da hakim karşısına çıkacak.

2016-06-30 17:25:42

Spor Toto 2 ve 3. Lig'de gruplar belirlendi

Futbolda 2016-2017 Sezonu Spor Toto 2 ve 3. Lig'de gruplar belli oldu. TFF'nin Beykoz-Riva'da yer alan idari merkezinde bugün yapılan kura çekimine TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez, Genel Sekreter Vekili Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın'ın yanı sıra Spor Toto 2. Lig ile Spor Toto 3. Lig kulüplerinin temsilcileri katıldı. Kulüp temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen kura çekiminde TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez, yaptığı açıklamada, "Her şeyden önce ülkemizin ve dünyanın başına musallat olan terör belasını kınıyorum ve spor ailesi olarak her zaman karşılarında dik duracağımızı ifade etmek istiyorum.

2016-06-30 16:32:53

Fadıl Akgündüz'den ilginç savunma

Fadıl Akgündüz ile kız kardeşi, eniştesi ve yeğeninin Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, 349 kişinin dolandırıldığı iddiasıyla yargılanmasına devam edildi. Müştekilerin "Cehennemde cayır cayır yanacaksın" şeklindeki tepkilerine tutuklu sanık Akgündüz "Hakkımı helal etmiyorum" karşılığını verdi. İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuklu sanık Akgündüz ve yeğeni Mehmet Salih Obut ile tutuksuz yargılanan kız kardeşi Avniye Obut ve eniştesi İbrahim Obut hazır bulundu. Duruşmada, 50'den fazla müşteki ile taraf avukatları da katıldı. Söz alan sanık Akgündüz, bir önceki celsede dinlenen müştekilerin sözleşmeye konu hususları dile getirdiğini ancak dolandırıcılık eyleminden bahsetmediklerini söyleyerek, "Cezaevinde tutuklu olan benim, kendimi anlatmak istiyorum.

2016-06-29 17:13:29

Spor A.Ş, 11 farklı tesiste, 13 branşta hizmet veriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. gençlerin ve çocukların sporla yetişen, spor ahlakı ve kültürüne sahip bireyler olması için çalışmalarına yaz döneminde de devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları; cimnastikten buz patenine kadar 13 farklı branşta, 11 farklı tesiste 2 Eylül'e kadar 2 dönem şeklinde hizmet verecek. Spor A.Ş.

2016-06-27 16:47:15

Kurtulmuş: Geçmişten ilham alarak geleceğe doğru yürüyoruz

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valiliği tarafından restorasyonu tamamlanan Silivri Piri Mehmet Paşa Camii’nin açılışına katıldı. Kurtulmuş, ''Geçmişten ilham alarak geleceğe doğru yürüyoruz. Türkiye'yi 21. yüzyılın çok büyük bir ülkesi haline getirmeye ekonomik, siyasi, kültürel olarak yeniden çabalıyoruz. Bu eserler bu uyanışın göstergesidir.'' dedi.

2016-06-22 15:37:36

Sabancı suikastı faili yine savunma yapmadı

Sabancı suikastı faili DHKP-C üyesi İsmail Akkol, yakalandıktan sonra üçüncü kez hakim karşısına çıktı. Akkol, bu duruşmadan iki hafta önce dosyanın kendisine ulaştığını söyleyerek, "Dosyayı inceleme fırsatım olmadı, bir sonraki duruşmayı ileri bir tarihe verirseniz savunmamı hazırlayabilirim." dedi. Savunmasını hazırlaması için Akkol’a 3 ay süre veren mahkeme, Akkol'un daha önceki celselerde de savunma yapmadığını hatırlatarak gelecek celse de savunma yapmadığı taktirde susma hakkını kullanmış ya da savunma hakkını kötüye kullanmış olarak değerlendirilebileceği konusunda uyarıda bulundu. İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık İsmail Akkol, kaldığı Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan getirildi.

2016-06-22 12:32:39

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde sanatçı Orhan Gencebay'ı kabul edecek. Erdoğan daha sonra Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nin 2015-2016 akademik yılı mezuniyet törenine ve ardından üniversitenin iftar programına katılacak. (14.45-18.30-20.48-İstanbul) -Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu'nu ve Malta Dışişleri Bakanı George Vella'yı kabul edecek.

2016-06-22 09:26:00

Taciz iddiasına tutuksuz yargılama

Marmara Ereğlisi’nde 12 yaşındaki bir kıza tacizde bulunduğu iddiasıyla suçlanan 71 yaşındaki A.E. tutuksuz yargılanacak. Mahkeme heyeti, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Marmara Ereğlisi ilçesinde akaryakıt istasyonu işleten A.E.

2016-06-16 20:25:32

Rüzgar Çetin: "Keşke ben ölseydim"

Beşiktaş'ta meydana gelen trafik kazasında polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün şehit olmasına, polis memuru Emre Tetik'in ise yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan ünlü yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin: "Ben kimsenin canına, malına zarar gelsin istemezdim. Şu an yer değiştirme imkanım olsa onun yerine ölmeyi tercih ederdim." dedi. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davanın ikinci duruşmasında, Silivri Ceza evinden getirilen tutuklu sanık Rüzgar Çetin, avukatları ile duruşmada hazır bulundu.

2016-06-16 17:26:54

Atalay Filiz telekonferans yöntemiyle ifade verecek

Fatma Kayıkçı cinayetiyle ilgili sorgulandıktan sonra tutuklanarak cezaevine konulan Atalay Filiz, Ankara'da işlediği iki cinayetle ilgili bugün ifade verecek. Atalay Filiz'in telekonferans yöntemiyle cezaevinde ifade vereceği öğrenildi. Tuzla'da tarih öğretmeni Fatma Kayıkci cinayetiyle ilgili verdiği ifadenin ardından tutuklanan Atalay Filiz'in Ankara'da işlediği iki cinayet için de sorgulanacak. Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Atalay Filiz'in telekonfrenas yöntemiyle ifade vereceği belirtildi. Avukat Vildan Yirmibeşoğlu'nun da katılacağı telekonferans sorgusunun cezaevinde gerçekleşeceği bildirildi. Filiz, saat 14.

2016-06-16 13:16:26
Tarih araligi secin:
-