"Silivri"  Haberleri

Denizde boğulan liseli toprağa verildi

Büyükçekmece Celaliye sahilinde denizde boğularak yaşamını yitiren Günay Tavlı, memleketi Sındırgı'da toprağa verildi. Balıkesir’in Sındırgı ilçesi Kürendere Mahalle Muhtarı Mehmet Tavlı’nın Silivri İbrahim Yirik Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi olan oğlu Günay Tavlı, Büyükçekmece Celaliye sahilinde denizde boğularak yaşamını yitirmişti. Acı haber üzerine hemen İstanbul’a hareket eden baba Mehmet Tavlı ve eşi acı gerçeği öğrendiklerinde yıkıldı. Sosyal paylaşım sitesinden fotoğraf paylaşan baba Mehmet Tavlı paramparça olduğunu belirtirken, “Ne ümitlerle getirmiştik canımı İstanbul'a böyle döndük. Allah kimseye evlat acısı vermesin canımı yarın cuma namazından sonra toprağa verecegiz.” diye yazdı.

2016-05-27 15:21:49

Denizde boğulan 2 liseli memleketlerinde toprağa verilecek

Büyükçekmece’de denize giren 4 lise öğrencisinden 2’si boğularak hayatını kaybetti. Adli Tıp'taki cenazelerin alınması sırasında yakınları sinir krizi geçirdi. Cenazeler toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderildi. Celaliye Sahilinde dün meydana gelen olayda Silivri İbrahim Yirik Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi 4 arkadaş denize girdi. Bir müddet yüzmeye devam eden 4 arkadaş havanında kapanması ve dalgalar nedeniyle geri dönmek istedi. Dört arkadaştan Yusuf A.

2016-05-26 11:33:04

Sahte içki operasyonu: 11 gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte içki üretip piyasaya süren bir şebekeye yönelik operasyon yaptı. Polis, 2 ilçede yaptığı operasyonda 615 sahte içki şişesi ele geçirdi. Operasyonda 11 kişi gözaltına alınırken ele geçirilen alkol incelenmek üzere Tarım İl Müdürlüğü’ne gönderildi. Güvenlik Şube Müdürlüğü Fikri Mülkiyet Suçları Büro Amirliği, çeşitli alkol markalara ait şişelere sahte içki doldurulup piyasaya sürüldüğü yönünde ihbar aldı. Polis, teknik ve fiziki takip sonucu Fatih ve Sultangazi ilçelerinde üretim yapan 9 adresi belirledi. Fatih’te tarihi binalarda üretim yapan şebekenin depolarında 615 dolu içki şişesi 3 bin 280 boş içki şişesi, 26 adet içki kutusu, 270 bandrol, 3 bin 500 içki kapağı ve 180 litre saf alkol ele geçirildi.

2016-05-23 16:01:26

Konut yatırımında tercih Kayaşehir ve Bahçetepe

İstanbul’da konut talebi artıyor. Bu anlamda en çok tercih edilen yerlerden biri Başakşehir. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, “Konut alımında iki bölge var. Bu bölgeler Başakşehir’de bulunuyor. Şu an ilgi odağı oralar. Bölgelerin biri Kayaşehir, diğeri Bahçetepe.

2016-05-17 13:13:02

İETT’den doğa hattı

İETT, doğa yürüyüşü yapmak isteyen İstanbullular için iki yeni otobüs hattı belirledi. Yarın 11.00’da Beşiktaş İskelesi’nden kalkacak D2 Beşiktaş- Belgrad Ormanı hattı ile İstanbulluları doğa ile buluşturacak trekking hattı hizmete başlayacak. Doğaseverler Beşiktaş İskele- Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent, Maslak, Hacıosman, Atatürk Arboretumu’ndan geçerek Belgrad Ormanı’na ulaşacak. D1 hattının güzargahı ise; Kadıköy, Numune hastanesi, Doğancılar, Altunizade, Ümraniye, Çakmak Köprüsü, Şile Yolu, Çubuklu Evleri, Polonezköy Muhtarlık olacak.

2016-05-14 16:14:12

Çocuklarını göremeyen babalar dernek kurdu

Çocuklarını göremeyen, görmekte zorlanan, süresiz ve gelire orantısız nafaka gibi yaptırımlara maruz kalan insanlar İstanbul’da da dernek kurdu. Parçalanmış Aileler ve Çocuk Hakları Derneği (PA-DER) adı altında organize olan kişiler, kendilerini mağdur eden uygulamalara karşı örgütlenip mücadele veriyor. Kimisi 5 yıl, kimisi 2 yıl kimisi de doğumundan beri çocuklarını görememiş durumda. Çocuklarını göremeyen, yahut çocuk haczine maruz kalan babalar, sosyal paylaşım sitelerindeki platformların ardından dernek kurarak seslerini duyurmak için harekete geçti. İzmir’deki Babasız Bırakılan Çocuklar Çocuksuz Babalar Derneği’nin ardından İstanbul’da da Parçalanmış Aileler ve Çocuk Hakları Derneği (PA-DER) kuruldu. Basın açıklaması ile derneğin kuruluşunu duyuran PA-DER Başkan Yardımcısı Hasan Çakır, şunları söyledi: “Parçalanmış Aileler ve Çocuk Hakları Derneği, kısaca (PA-DER), en başta çocukların temel hakları olmak üzere, cinsiyet ayırt etmeksizin boşanma sırasında ve sonrasında mağdur edilmiş insanların haklarını aramak için kuruldu.

2016-04-24 14:59:33

Asil Nadir, annesinin mezarını ziyaret etti

Bu sabah KKTC'ye gelen Kıbrıslı Türk İşadamı Asil Nadir, annesinin mezarını ziyaret etti. Tutuklu bulunduğu İngiltere’den önceki akşam Türkiye’ye iade edildikten sonra dün serbest bırakılan Kıbrıslı Türk İşadamı Asil Nadir, KKTC'de ilk iş olarak annesi Safiye Nadir'in mezarını ziyaret etti. Nadir, özel bir havayolu şirketinin sayılı tarifeli sefer ile bu sabah KKTC'ye gelmiş Ercan Havalimanı'nda yaptığı açıklamada "Ülkemin ülke olma mücadelesinde çok güzel katkılarımız olacak. Birbirinizi çok sevin. Her şey iyi olacak." ifadelerini kullanmıştı.

2016-04-23 14:01:24

Asil Nadir: Ülkemize çok güzel katkılarımız olacak

Tutuklu bulunduğu İngiltere’den önceki akşam Türkiye’ye iade edildikten sonra dün serbest bırakılan Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir bugün KKTC’ye geldi. Asil Nadir, özel bir havayolu şirketinin sayılı tarifeli sefer ile KKTC'ye geldi. Ercan Havalimanı VİP salonundan çıkış yapan Nadir, gazetecilere yaptığı açıklamada, söylemek istediği çok şey olduğunu ancak şu anda bir şey söylemeyeceğini ifade etti. "Ülkemin ülke olma mücadelesinde çok güzel katkılarımız olacak" diyen Nadir, "Birbirinizi çok sevin. Her şey iyi olacak." şeklinde konuştu.

2016-04-23 11:58:38

Asil Nadir, cezaevinin lojman kapısından çıkarıldı

İngiltere'nin Türkiye'ye iade ettiği Kıbrıslı işadamı Asil Nadir, tahliye kararının ardından bulunduğu Silivri Cezaevin’in lojman kapısından çıkarıldı. Asil Nadir, adli işlemlerinin tamamlanmasının ardından Silivri Cezaevi’nden tahliye edildi. Cezaevinde 1 gece kaldıktan sonra tahliye olan Nadir, adeta basından kaçırıldı. İşadamı Nadir, basının görüntü almaması için cezaevinin ana giriş kapısının yerine lojman kapısından çıkarıldı. Nadir’i almak için gelen yakınları jandarma eşliğinde cezaevi personelinin kullandığı lojman kapısından çıkış yaptı. 2010’da tutuklanan Asil Nadir, hakkında 13 dava açılmıştı.

2016-04-22 21:17:33

Asil Nadir serbest bırakıldı

Tutuklu bulunduğu İngiltere’den dün akşam Türkiye’ye iade edilen Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir (75), bugün akşam saatlerinde tahliye edildi. Özgürlüğüne İstanbul’da kavuşan Nadir, birkaç gün içinde KKTC’ye dönecek. Kıbrıs Medya Grubu Genel Müdürü, Asil Nadir’in kız kardeşi Bilge Nevzat, abisi hakkında tahliye kararı çıktığını ve bundan çok büyük sevinç duyduklarını söyledi. Nevzat, Asil Nadir’in birkaç gün içinde ülkeye geleceğini belirtti. Nadir’in ülkesi için daha yapacak çok şeyi olduğunu ifade eden Bilge Nevzat, kararın Türkiye yasaları çerçevesinde verildiğini ve serbest kaldığını anlattı. Ortağı olduğu İngiltere’nin en büyük şirketlerinden Polly Peck’in iflas etmesinin ardından hakkında tutuklama kararı çıkartılan ve 1993’te kaçarak geldiği KKTC’den 2010 yılında kendi isteğiyle, adını temizlemek için döndüğü Londra’da tutuklanan Nadir; 2012'de hakkındaki 13 suçlamanın 10'undan suçlu bulunarak 10 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

2016-04-22 19:10:26

Asil Nadir İstanbul'da

Tutuklu bulunduğu İngiltere'den Türkiye'ye iade edilen Kıbrıslı işadamı Asil Nadir uçakla İstanbul'a getirildi. Londa'dan Türk Hava Yolları'na ait uçak saat 22.15'te İstanbul'a getirilen Asil Nadir, polis eşliğinde aprondan Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Nadir'i burada işadamı Cankut Bagana ziyaret etti. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bagana, "Kendisini gördüm gayet iyi. Morali iyi" dedi.

2016-04-21 23:44:05

Mesut Yılmaz: 28 Şubat Davası bana göre çökmüş bir dava

28 Şubat Davası’yla ilgili konuşan Eski Başbakan Mesut Yılmaz, “Bu son kasetin sahte olduğu ortaya çıktıktan sonra herhalde kısa zamanda sonuçlanacak. Ama Ergenekon davası gibi olacak. Olan mazlum insanlara olacak. Bugüne dek eziyet çekmişler.” dedi. 28 Şubat Davası’nda ifade veren eski Başbakan Mesut Yılmaz, Adliye çıkışında basın mensuplarına konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

2016-04-21 17:46:02

Mosturoğlu: Cuma günü 19.07'de Çağlayan'dayız

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, cuma günü saat 19.07'de Çağlayan Adliyesi'nde '3 Temmuz kumpas operasyonu' ile ilgili basın toplantısı yapacaklarını açıkladı. Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi ve Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, kulüp televizyonuna gündemle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Aynı zamanda bir hukuk adamı olan Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, 3 Temmuz Kumpasını kurgulayan ve hayata geçirenlere yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen 'Şike Kumpası Operasyonu'yla ilgili açıklamalar yaptı. Fenerbahçe kulüp televizyonundan Yasir Kaya'nın hazırlayıp sunduğu 'Güncel' programına konuk olan Şekip Mosturoğlu, 3 Temmuz süreci ve son noktasında gelinen 'Şike Kumpası Operasyonu' hakkındaki görüşlerini paylaşırken, "Tarihin en büyük kumpas operasyonu. Ben geçmişte de söyledim.

2016-04-20 16:06:21

Konya’nın lalesi İstanbul’u süslüyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), çevre düzenlemeleri için Konya’daki üretim merkezlerinden yıllık 30 milyon adet lale alıyor. Konya’nın laleleri 200 civarında köylüye istihdam oluştururken 5 ülkeye de ihraç ediliyor. İstanbul’da bahar mevsimi ile park ve bahçelerle yol kenarlarını milyonlarca lale süslüyor. 2005 yılında İstanbul'da lale ekimine başlayan İBB'nin verilerine göre bu yıl 20 milyon lale dikildi. Hem üretim alanı hem de ekimi ile büyük bir sektör oluşturan lale için İBB, en büyük alımları Silivri bölgesindeki tarlalardan yapıyor. Belediyenin buna ek olarak Konya’daki üretim merkezlerinden de alım yaptığı açıklandı.

2016-04-20 12:34:03

PFDK'dan Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye ağır ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Başkan Avukat Hüseyin Karaahmetoğlu başkanlığında yaptığı toplantıda 33 dosyayı karara bağlarken, kulüp, yönetici ve oyunculara ceza yağdırdı. Kurul, Beşiktaş'a Bursaspor maçında, Fenerbahçe'ye de Torku Konyaspor maçında yaşanan olaylar ve çirkin tezahürat nedeniyle para cezası verdi. Kurulun 14.04.2016 tarih ve 80 sayılı toplantısında görüştüğü dosyalar ve almış olduğu kararlar şöyle: 1- Beşiktaş A.Ş.

2016-04-14 17:03:58

Fenerbahçe ve Beşiktaş disipline sevkedildi

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, gündemindeki dosyaları inceleyerek karara bağladı ve 32 dosyayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na gönderdi. Müşavirlik aralarında Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin bulunduğu 6 Süper Lig takımı ile ilgili dosyaları Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na gönderdi. Hukuk Müşavirliği'nce 12.04.2016 tarihinde yapılan toplantı sonrasında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları şöyle: 1- Çaykur Rizespor A.Ş Kulübü'nün 09.

2016-04-12 17:50:37

PFDK 39 dosyayı karara bağladı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Başkan Avukat Hüseyin Karaahmetoğlu başkanlığında yaptığı toplantıda gündemdeki 39 dosyayı görüşerek karara bağladı. Kurulun 07.04.2016 tarih ve 76 sayılı toplantısında görüştüğü dosyalar ve almış olduğu kararlar şöyle: 1- Çaykur Rizespor A.Ş.’nin, 04.

2016-04-07 16:50:48

Erzurum BB şampiyonluk yolunda Silivri engelini aştı

Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından grup lideri Erzurum Büyükşehir Belediyespor sahasında konuk ettiği Silivrispor'u 2- 1 mağlup etti. Erzurum Büyükşehir Belediyespor elde ettiği galibiyetle puanını 59'a çıkarırken ligin bitimine 4 hafta kala şampiyonluk yolunda önemli bir engeli aştı. Erzurum Büyükşehir Belediyespor, Kazım Karabekir Stadı'nda önemli bir galibiyete imza attı. Karşılaşmanın 25 dakikasında rakip takımdan Murat'ın attığı golle mağlup duruma düşen Mavi- Beyazlılılar 74 dakikada Erhan ve 90 + 4'te Mehmet Albayrak'ın attığı golle rakibini mağlup etti.

2016-04-06 17:50:57

Türkiye 3. Klasman Dünya Buz Hokeyi Şampiyonu oldu

Türkiye, Güney Afrika, Lüksemburg, Hong Kong, Bosna Hersek ve Gürcistan’ın katıldığı Dünya Şampiyona’sında, 15 puanla şampiyon oldu. Bu yıl İstanbul Silivrikapı Buz Pisti’nde gerçekleştirilen IIHF Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası'nda Türkiye final maçında Güney Afrika ile karşı karşıya geldi ve maçtan 7 - 2 galip gelerek namağlup şampiyon oldu. Bu sonuçla Milliler, dünya Klasmanında bir üst tur olan II. Division'a yükseldi. Maçın ardından konuşan Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr.

2016-04-06 16:47:24

Güney Afrika'yı da 7-2 yenen Buz Hokeyi Milli Takımı dünya şampiyonu oldu

IIHF Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası'nda (Div. III) Güney Afrika'yı da 7-2 yenen Türkiye Buz Hokeyi Milli Takımı 3. Klasman Dünya Buz Hokeyi Şampiyonu oldu. İstanbul Silivrikapı Buz Pisti’nde gerçekleştirilen ve Türkiye, Güney Afrika, Lüksemburg, Hong Kong, Bosna Hersek ve Gürcistan’ın katıldığı Dünya Şampiyona’sında; Türkiye, 15 puanla turnuvada liderliğini sürdürdü ve şampiyonluğunu ilan etti. Güney Afrika ise 9 puanda kaldı. Milli takım bugün Güney Afrika ile oynadığı final maçında 1.

2016-04-06 15:13:46

Cihan Haber Ajansı Gündemi

POLİTİKA - Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turnuvası Basın Turu yapılacak. Danıştay Başsavcısı Halil Yılmaz’ı kabul edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra 23. Muhtarlar Toplantısı'nı gerçekleştirecek. Erdoğan, Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı Nuri Necipoğlu ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Başsavcı Vekili Halil Adıgüzel ve görevi sona eren Başsavcı Vekili Mehmet Ekmekçi’yi Külliye'de kabul edecek. (11.00 - 12.

2016-04-06 09:29:31

Hukuk Müşavirliği'nden PFDK'ya 34 dosya

Türiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, gündemindeki dosyaları inceleyerek hazırladığı 34 dosyayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk etti. Hukuk Müşavirliği'nin 05.04.2016 tarihinde yaptığı toplantı sonrasında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları şöyle: 1- Gaziantepspor Kulübü'nün 02.04.2016 tarihinde oynanan Gaziantepspor-Trabzonspor A.

2016-04-05 17:29:25

Buz Hokeyi Milli Takımı, şampiyonluk maçına çıkıyor

Türkiye Buz Hokeyi Milli Takımı şampiyonluk maçına çıkıyor. IIHF Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası (Div. III) karşılaşmaları 31 Mart - 9 Nisan 2016 tarihleri arasında İstanbul Silivrikapı Buz Pisti’nde gerçekleştiriliyor. Türkiye, Güney Afrika, Lüksemburg, Hong Kong, Bosna Hersek ve Gürcistan’ın katıldığı Dünya Şampiyona’sında; Türkiye, 12 puanla turnuvada liderliğini sürdürüyor, en yakın takipçisi Güney Afrika’nın ise 9 puanı bulunuyor. Milli takım yarın Güney Afrika ile oynayacağı final maçında normal maç süresi içerisinde yenilmezse 3. Klasman Dünya Buz Hokeyi Şampiyonu olacak.

2016-04-05 14:23:16

Türkiye namağlup dünya şampiyonluğuna koşuyor

Türkiye Milli Buz Hokeyi Takımı, namağlup dünya şampiyonluğuna koşuyor. Türkiye Milli Buz Hokeyi Takımı İstanbul Silivrikapı Buz Pisti'nde gerçekleşen Dünya Şampiyonası'nda Hong Kong'u 5-1 yenerek 4'te 4 yaptı. Ay yıldızlı ekip 6 Nisan'da son maçında Güney Afrika'yla oynayaak ve normal maç süresi içinde yenilmezse dünya şampiyonu olacak. Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası (Div. III) İstanbul Silivrikapı Buz Pisti’nde devam ediyor. Türkiye Milli Buz Hokeyi Takımı 4.

2016-04-04 18:08:54
Tarih araligi secin:
-