"Sen"  Haberleri

Etem Çalışkan Günleri sergi ile başladı

Anıtkabir'in hatlarının hocası Emin Barın ile birlikte, Atatürk'ün gerçek imzasına bağlı kalarak kaligrafik çalışmasını hazırlayan hattat, gazeteci ve ressam Etem Çalışkan adına Adana ve Mersin'de sanat günleri düzenleniyor. Seyhan Belediyesi’nin Altın Oran Sanat Platformu ve Adana Tabip Odası ile birlikte organize ettiği ‘Etem Çalışkan Sanat Günleri’ Seyhan Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ndeki ‘Senfonik Kaligrafi’ sergisi ve ‘Ben ve Kendim’ isimli imza günü ile başladı. Sergiler, konserler, dans gösterileri, film gösterileri ve panellerin yapılacağı etkinliğin ilkinde sanatseverlerle buluşan Etem Çalışkan, kitaplarını imzaladı. Katılımcılara seslenen Etem Çalışkan, "İnsanlık tarihi yazıyla başladı. Benim yaşım 6016. Yazının icadı insanlar için milattır.

2016-05-25 11:45:53

TFF uyardı, UEFA hatasından döndü

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, Fenerbahçe'ye Braga maçında yaşananlar nedeniyle ceza yağdırmış, Volkan Şen'e 31 Aralık 2016'ya kadar, Alper Potuk'a 3 maç ceza vermişti. Ancak bu cezada kulüp maçları ibaresi yerine 'UEFA karşılaşmaları' ifadesini kullanan UEFA, TFF'nin uyarısı sonrasında açıklamasını güncelledi. Volkan Şen ve Alper Potuk, EURO 2016 Fransa'da forma giyebilecek. UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, Fenerbahçe'nin 2015 - 2016 Sezonu'ndaki UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu müsabakası kapsamında 17 Mart 2016 tarihinde deplasmanda oynanan Braga karşılaşmasında kırmızı kart gören Volkan Şen ve Alper Potuk ile tribüne gönderilen teknik direktör Vitor Pereira hakkında cezaları açıklamıştı. Buna göre Volkan Şen'in 31 Aralık 2016 tarihine kadar 'UEFA organizasyonlarında' forma giyemeyeceği, Alper Potuk'un 3 maçtan men edileceği ve Vitor Perreira'nın da 1 karşılaşmada müsabaka dışında tutulacağı ifade edilmişti. Ancak EURO 2016 Fransa öncesinde açıklanan bu kararların ardından Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu harekete geçti ve UEFA'yı uyardı.

2016-05-25 11:42:23

Gümrük Kanunu'ndan habersiz gurbetçiler mağdur oluyor

Yabancı plakalı arabalarıyla Türkiye’ye gelmeye çalışan çok sayıda gurbetçi, Gümrük Kanunu’ndan habersiz olduğu için mağdur oluyor. Fransa’da yaşayan Nihat Yıldız, Türkiye’de 185 günden fazla kaldığı için arabasıyla ülkeye giriş yapamadı. Arabasını gümrük kapısında bırakan Yıldız, otobüsle ülkeye girebildi. Kendisi gibi çok sayıda gurbetçinin çocuklarıyla sıkıntı yaşadığını aktaran Yıldız, bir ay içinde bin 400 kişinin bu şekilde mağdur olduğunu söyledi. Yabancı plakalı arabaları ile Türkiye’ye gelecek yolcuların ve taşıtların Gümrük Kanunu gereği, Türkiye’den çıkış tarihinden itibaren en az 185 gün süreyle yurtdışında bulunmaları gerekiyor. Aksi durumda araçlarının Türkiye’ye girişine izin verilmiyor.

2016-05-25 11:28:16

54. Türkiye Kupası Galatasaray-Fenerbahçe finaliyle sahibini bulacak

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yarın oynanacak finalle Ziraat Türkiye Kupası sahibini bulacak. Futbolda 2015-2016 Sezonu Ziraat Türkiye Kupası finalinde yarın akşam Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Antalya Stadyumu'nda saat 21.15'te başlayacak karşılaşmayı hakem Mete Kalkavan yönetecek. Ceyhun Sesigüzel ve Esat Sancaktar'ın yardımcı hakem olarak görev alacağı karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Serkan Çınar olacak. Karşılaşma kupanın yayıncı kuruluşu ATV'den naklen ekrana gelecek.

2016-05-25 11:26:58

Türel, Alman gazetecilerle bir araya geldi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alman gazetecilerle bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Almanya’nın Frankfurt kentinde Antalya Tanıtım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Şen, AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Hacısüleyman ve ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Türkiye’nin Frankfurt Konsolosu Özkan Durmaz, Kültür ve Turizm Ataşesi Osman Şahin, Başkonsolosluk Sekreteri Jülide Bilginli, Alman gazeteci ve turizm yazarları, Klaus Hildebrandt, Matthias Gürtler, Tanje Franke, Eike Knall, Volker Andres, Andreas Kohl, Sun Express danışmanlarından Maria Greiner, reklam yönetmeni ve ticari direktör Peter Glade, Hill Knowlton şirketi CEO'su Ernst Primosch, Pazarlama İletişimi Başkanı Miriam Holbe, Başdanışmanlar Petra Maier ve Katharina Knower katıldı. '60 MİLYON TURİSTE EV SAHİPLİĞİ YAPTIK' Antalya’nın 1980’lerden bu yana Almanya’dan 60 milyon civarında turiste ev sahipliği yaptığını söyleyen Başkan Türel, şunları kaydetti: “50 bin civarında Alman Antalya’ya yerleşti. Sadece geçen yıl 3 milyon 140 bin Alman misafirimiz oldu. Antalya bugün Akdeniz’in en büyük turizm merkezi olduysa bunda Alman dostlarımızın ilgisinin önemli rolünün olduğu tartışılmazdır.

2016-05-25 11:24:26

Turlara ve otellere yerli rağbeti

Tur operatörlerine ve otellere yerli akını devam ediyor. Fiyat indiriminin ardından taleplerde yüzde 80 ila yüzde 100 oranında artış görülüyor. Otelciler, odaları doluluğundan memnun. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, indirimin konaklama mekânlarına rağbeti arttırdığını vurguluyor. Bayındır, “Otel fiyatlarında indirim başından oldu. Şu an oda fiyatları yüzde 15-20 daha uygun.

2016-05-25 11:03:19

Pastayı en güzel şekilde süslemek için yarıştılar

Sivas Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası işbirliği ile yaş pasta süsleme yarışması düzenlendi. 5. kez düzenlenen yarışma büyük ilgi gördü. Meslek Lisesi öğrencileri arasında pasta süsleme yarışması düzenlendi. 27 Haziran Parkı içerisinde bulunan Belediye Sosyal Tesislerde yapılan yarışma, halk oyunları gösterisi ile başladı. Burada konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 5 yıldır düzenlediği pasta düzenleme yarışmasıyla işletmelerin okullarla bütünleşmesinin sağlandığını, aynı zamanda gençlerin geleceğe dönük hedeflerini şekillendirmesi ve istihdam imkanlarının farkına varmalarının sağlandığını kaydetti.

2016-05-25 10:45:26

Uyku apnesi beyin ve kalp hastalığı riskini artırıyor

Sık rastlanan bir uyku bozukluğu olan uyku apnesi, gece uykusunda solunum düzensizliğine ve çok gürültülü horlamalara neden oluyor. Uzmanlar, sabahları görülen baş ağrısı, ağız kuruluğu ve yorgunlukla ortaya çıkan uyku apnesinin tedavi edilmediği takdirde; başta kalp ve beyin hastalıkları olmak üzere birçok sağlık sorununa neden olabileceğini söyledi. Memorial Ataşehir Hastanesi Nöroloji Bölümü’nden Uz. Dr. Hayal Ergin Toktaş, uyku apnesi ve tedavi yöntemleri hakkında şu bilgililer verdi: SABAH DİNÇ UYANMAK İÇİN KALİTELİ UYKU ŞART Bedenin kendini yenilediği süreç olan uyku, sağlıklı yaşam bir için çok önemlidir. Kaliteli bir uyku, kişinin sabah zinde bir şekilde uyanmasına ve günü sağlıklı geçirmesine olanak sağlar.

2016-05-25 10:27:22

Borsa güne alıcılı başladı

Borsa İstanbul (BIST) 100 Endeksi, güne alıcılı başladı. Endeks, ilk seansa 37,98 puan artış ile 79472,58 puandan açıldı. Hisse senetleri ortalama yüzde 0,05 oranında değerlendi.

2016-05-25 09:51:40

UEFA, Şen'e yarım sezon, Potuk'a 3, Pereira'ya 1 maç ceza verdi

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu Fenerbahçe'ye Braga maçında yaşananlar nedeniyle ceza yağdırdı. Kurul, Volkan Şen'e 2016 Aralık sonuna kadar, Alper Potuk'a 3 maç, Portekizli teknik direktör Vitor Pereira'ya da bir maç ceza verdi. UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, Fenerbahçe'nin 2015 - 2016 Sezonu'ndaki UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu müsabakası kapsamında 17 Mart 2016 tarihinde deplasmanda oynanan Braga karşılaşmasında kırmızı kart gören Volkan Şen ve Alper Potuk ile tribüne gönderilen teknik direktör Vitor Pereira'nın cezaları belli oldu. UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu'nun Braga - Fenerbahçe maçıyla ilgili verdiği kararlar şöyle: 1. Volkan Şen’in, 31 Aralık 2016’ya dek oynanacak olan UEFA karşılaşmalarında, 2. Alper Potuk’un 3 UEFA karşılaşmasında, 3.

2016-05-24 23:35:28

TFF'den Volkan Şen ve Alper Potuk harekatı

UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe'nin Portekiz ekibi Braga ile oynadığı maçta kırmızı kart gören Volkan Şen ve Alper Potuk için verdiği cezada 'UEFA karşılaşmaları' ifadesini kullanması sıkıntıya neden oldu. EURO2016 Fransa'nın geniş kadrosunda bulunan ve 23 kişilik kadroda yer almalarına da kesin gözüyle bakılan bu iki oyuncunun bir UEFA organizasyonu olan EURO2016 Fransa'daki Avrupa Futbol Şampiyonası'nı kapsayıp kapsamadığı telaşı yaşanıyor. Kararın ardından Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçeli oyuncular Volkan Şen ve Alper Potuk için UEFA'nın kapısını çalacak. UEFA'nın Braga - Fenerbahçe maçında kırmızı kart görev Volkan Şen ve Alper Potuk'a ceza vermesi ve ceza açıklamasında da "UEFA karşılaşmaları" ifadesini kullanması Türkiye Futbol Federasyonu'nda büyük bir paniğe neden oldu. Sporx.com'un haberine göre, EURO2016'da A Milli Takım formasını giyecek olan Volkan Şen ve Alper Potuk'a verilen cezada "UEFA karşılaşmalarının" ifadesini kullanılması, Türkiye Futbol Federasyonu'nu resmen harekete geçirdi.

2016-05-24 19:12:29

U13 İstanbul Okullar Ligi'nde final şenliği Riva'da yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu, Ülker, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü'nün işbirliğiyle ilk kez oluşturulan U13 İstanbul Okullar Ligi'nde final şenliği Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi. 38 ilçeden 380 okuldan yaklaşık 12.000 öğrencinin katıldığı ligde karşılaşmaların tamamlanmasının ardından her ilçede tespit edilen 20'şer yetenekli çocuk, belirlenen 8 merkezdeki şenliklere katıldı. Şenliklerde, Türkiye Futbol Federasyonu'nun bölge antrenörleri ve ilçe koordinatörleri tarafından 8 merkez karması seçildi. 20'şer çocuktan oluşan Ataşehir, Avcılar, Bayrampaşa, Üsküdar, Büyükçekmece, Sarıyer, Sultangazi ve Tuzla karmaları, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen final şenliğinde maçlar yaptı. Şenlik sonunda oyunculara madalyalarını Kurumsal İletişim ve Sponsorluklar Müdürü Sevan Kılıçyan ve Kurumsal İletişim Müdürü Meral Ata verdi.

2016-05-24 18:55:35

Borsa’da gün sonunda oluşan hisse senedi değerleri (1)

Borsa İstanbul (BIST)’da işlem gören hisse senetlerinin önceki (dün) kapanış fiyatları, günlük en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları, işlem adetleri ve değişim oranları şöyle: <table border=1 cellspacing=3 cellpadding=3><tr><td><b>Endeks Kodu</b></td><td><b>Dünkü Kapanış</b></td><td><b>En Düşük</b></td><td><b>En Yüksek</b></td><td><b>Kapanış</b></td><td><b>İşlem Hacmi</b></td><td><b>İşlem Adedi</b></td><td><b>Degişim Oranı (Yüzde)</b></td></tr></table> <table border=1 cellspacing=3 cellpadding=3><tr><td>AVOD</td><td> 1,35</td><td> 1,31</td><td> 1,35</td><td> 1,32</td><td> 514639.06</td><td> 387505.00</td><td> -2.22</td></tr><tr><td>ACSEL</td><td> 4,13</td><td> 4,01</td><td> 4,15</td><td> 4,13</td><td> 477790.96</td><td> 116693.00</td><td> 0</td></tr><tr><td>ADANA</td><td> 6,25</td><td> 6,16</td><td> 6,37</td><td> 6,33</td><td> 799347.

2016-05-24 18:04:44

Borsa'da gün sonunda oluşan hisse senedi değerleri (2)

Borsa İstanbul (BIST)’da işlem gören hisse senetlerinin önceki (dün) kapanış fiyatları, günlük en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları, işlem adetleri ve değişim oranları şöyle: <table border=1 cellspacing=3 cellpadding=3><tr><td><b>Endeks Kodu</b></td><td><b>Dünkü Kapanış</b></td><td><b>En Düşük</b></td><td><b>En Yüksek</b></td><td><b>Kapanış</b></td><td><b>İşlem Hacmi</b></td><td><b>İşlem Adedi</b></td><td><b>Degişim Oranı (Yüzde)</b></td></tr></table> <table border=1 cellspacing=3 cellpadding=3><tr><td>ISGSY</td><td> 1,45</td><td> 1,43</td><td> 1,47</td><td> 1,47</td><td> 210824.55</td><td> 144866.00</td><td> 1.38</td></tr><tr><td>ISGYO</td><td> 1,64</td><td> 1,63</td><td> 1,71</td><td> 1,69</td><td> 6714838.46</td><td> 3987451.00</td><td> 3.

2016-05-24 18:04:39

Borsa’da gün sonunda gözaltı pazarı

Borsa İstanbul (BIST)’da gözaltı pazarında işlem gören hisse senetlerinin TL olarak; önceki (dünkü) kapanış fiyatları, gün sonu itibarıyla en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları ile işlem adetleri ve değişim oranları şöyle: <table border=1 cellspacing=3 cellpadding=3><tr><td><b>Endeks Kodu</b></td><td><b>Önceki Kapanış</b></td><td><b>En Düşük</b></td><td><b>En Yüksek</b></td><td><b>Kapanış</b></td><td><b>Degişim Oranı(Yüzde)</b></td></tr></table> <table border=1 cellspacing=3 cellpadding=3><tr><td>AKPAZ</td><td>0,48</td><td>0,46</td><td>0,47</td><td>0,47</td><td>-2.08</td></tr><tr><td>ANSA</td><td>0,28</td><td>0,29</td><td>0,30</td><td>0,30</td><td>7.14</td></tr><tr><td>ARTI</td><td>0,62</td><td>0,62</td><td>0,62</td><td>0,62</td><td>0</td></tr><tr><td>ASYAB</td><td>0,54</td><td>0,64</td><td>0,64</td><td>0,64</td><td>18.52</td></tr><tr><td>ATSYH</td><td>0,37</td><td>0,37</td><td>0,37</td><td>0,37</td><td>0</td></tr><tr><td>BISAS</td><td>0,52</td><td>0,42</td><td>0,46</td><td>0,46</td><td>-11.54</td></tr><tr><td>COSMO</td><td>1,16</td><td>1,11</td><td>1,15</td><td>1,15</td><td>-0.86</td></tr><tr><td>DARDL</td><td>1,49</td><td>1,48</td><td>1,49</td><td>1,48</td><td>-0.

2016-05-24 18:04:25

Borsa’da en çok değer kaybeden 10 hisse

Borsa İstanbul (BIST)’da en çok değer kaybeden 10 hisse senedi ile değişim oranları (yüzde) şöyle: <table border=1 cellspacing=3 cellpadding=3><tr><td><b>Endeks Kodu</b></td><td><b>Degişim Oranı(Yüzde)</b></td></tr></table> <table border=1 cellspacing=3 cellpadding=3><tr><td>SNKRN</td><td>-12.34</td></tr><tr><td>BISAS</td><td>-11.54</td></tr><tr><td>GEDZA</td><td>-9.93</td></tr><tr><td>SERVE</td><td>-8.57</td></tr><tr><td>KSTUR</td><td>-7.43</td></tr><tr><td>BOLUC</td><td>-7.

2016-05-24 18:04:11

Borsa’da en çok değer kazanan 10 hisse

Borsa İstanbul (BIST)’da en çok değer kazanan 10 hisse senedi ile değişim oranları (yüzde) şöyle: <table border=1 cellspacing=3 cellpadding=3><tr><td><b>Endeks Kodu</b></td><td><b>Degişim Oranı(Yüzde)</b></td></tr></table> <table border=1 cellspacing=3 cellpadding=3><tr><td>ASYAB</td><td>18.52</td></tr><tr><td>TEKTU</td><td>9.52</td></tr><tr><td>MMCAS</td><td>7.69</td></tr><tr><td>VAKBN</td><td>7.47</td></tr><tr><td>ANSA</td><td>7.14</td></tr><tr><td>MGROS</td><td>6.

2016-05-24 18:04:06

Borsa, günü 2668,75 puanlık artışla 79434,60 puandan tamamladı

Borsa İstanbul (BIST) 100 Endeksi, günü 2668,75 puanlık artışla 79434,60 puandan tamamladı. Hisse senetleri ortalama yüzde 3,48 oranında değer kazanırken, işlem hacmi 5 milyar 532 milyon 322 bin 168 TL seviyesinde gerçekleşti. Endeks, seans içinde en düşük 76459,51 puanı, en yüksek 79505,25 puanı test etti.

2016-05-24 18:04:00

Audi Aquamasters kısa kulvar yüzme şampiyonası Marmaris'te yapıldı

Uluslararası Audi Aquamasters kısa kulvar yüzme şampiyonası Marmaris'te yapıldı. Yarışlarda 271 erkek, 119 bayan toplam 390 yüzücünün yer aldığı organizasyonda, bireysel dallarda erkekler 47, bayanlar ise 14 Türkiye Rekoru’na imza attı. Bu arada 4x50 m serbest yarışında da 24-27 yaş kategorisinde Antalya Güneyspor Türkiye Rekoru’nun yeni sahibi oldu. Dört gün süren şampiyonada erkeklerde 70-74 yaş grubunda yarışan Antalya Güneyspor’dan 70 yaşındaki Tuncay Şenyüz sekizi bireysel dallarda olmak üzere dokuz Türkiye Rekoru kırarken 60-64 yaşta Galatasaraylı 60 yaşındaki yüzücü Ali Camat 6 kez Türkiye Rekoru’na imza attı. Bayanlarda ise 40-44 yaşta mücadele eden Antalya Güneyspor’un 43 yaşındaki sporcusu Viktoriya Üçüncü 4 kez Türkiye Rekoru derecesi elde ederken 60-64 yaş kategorisinde yarışan 61 yaşındaki Galatasaraylı Rubab Zerin Şenkal üç Türkiye Rekoru kırdı. Şampiyonayı 46 altın 6 gümüş 2 bronz toplam 54 madalya ile Galatasaray ilk sırada tamamladı.

2016-05-24 18:02:28

Şehit Polis Fırat Palamut’u son yolculuğuna binlerce kişi uğurladı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 5 Nisan'da roketatarlı saldırıda ağır yaralanması sonrası GATA’da tedavi altına alınan ve burada hayatını kaybeden Çevik Kuvvet polis memuru Fırat Palamut son yolculuğuna uğurlandı. Şırnak'ın Silopi ilçesinde 5 Nisan günü PKK'lı teröristlerin roketli saldırısı sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da önceki gün şehit olan Çevik Kuvvet polisi 25 yaşındaki Fırat Palamut'un cenazesi, ilk olarak Toroslar ilçesinde bulunan baba ocağına getirildi. "AŞKIM BU GİDİŞ SANA YAKIŞMADI" Cenazeyi, baba ocağında sevenleri ve yakınları gözyaşları ile karşıladı. Baba ocağının önünde helallik alındı. Bu sırada şehidin annesi ve eşi sinir krizi geçirdi. Şehidin 8 aylık eşi Burcu Palamut eşinin tabutuna sarılarak, "Aşkım sen çok güzelsin, beni sensiz bıraktın, yakışmadı bu gidiş sana aşkım.

2016-05-24 17:38:46

Sezonun hayal kırıklıkları

Gerek sakatlık, gerekse de performans nedeniyle forma giyemeyen isimler, taraftarları da hayal kırıklığına uğrattı. Beşiktaş'ta Mustafa Pektemek, Galatasaray'da Hamit Altıntop, Fenerbahçe'de de Mehmet Topuz sezonun öne çıkan kayıpları olarak dikkat çekiyor. Spor Toto Süper Lig'de sezona damga vuran isimler herkes tarafından alkış aldı. Mario Gomez, Sosa ve Oğuzhan gibi yıldızların sürüklediği Beşiktaş mutlu sona ulaşırken, ligi ikinci bitiren Fenerbahçe'de Volkan Şen ve Kjaer gibi yıldızlar öne çıkmayı başardı. Bir de sezon boyunca adeta yok olan isimler var. Kadroda yer almasına karşın gerek sakatlık, gerekse de performans yetersizliği nedeniyle süre alamayan yıldızlar, hayal kırıklığına yol açtılar.

2016-05-24 16:50:40
Tarih araligi secin:
-