"Sen"  Haberleri

Kanadalı gurbetçilerden FETÖ'ye tepki: O zat'ı burada istemiyoruz

Dünyanın dört bir yanındaki gurbetçiler, FETÖ'nün darbe girişimine karşı tek yürek olmaya devam ediyor. Kanada`nın Toronto kentinde Kanada`da yaşayan Türkler Toronto Başkonsolosluğu önünde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti. Öte yandan FETÖ lideri Fethullah Gülen'in ABD'den Kanada'ya kaçacak söylentilerine ilişkin açıklamalarda bulunan Kanada'daki gurbetçiler, " O zat Kanada'ya kaçacakmış, imza kampanyası başlattık, FETÖ'yü Kanada'da istemiyoruz" dedi. Düzenlenen protesto gösterisine her kesim destek verdi. Şehitler anısına yapılan duaların ardından Istiklal Marşı okundu. AK PARTİ İL BAŞKANI TELEFONLA BAĞLANDI Protesto gösterisine AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci telefonla bağlanarak Kanada'daki Türklere gösterdikleri tepki ve ülkeye olan destekleri nedeniyle nedeniyle tebrik etti.

2016-07-24 11:21:22

FETÖ'yü protesto eden gurbetçinin ırkçılık isyanı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşanan olay ülkedeki ırkçılığı gözler önünde serdi. 15 Temmuz günü darbe girişimine kalkışan Fethullahçı Terör Örgütü’nü protesto etmek için evinin balkonuna Türk bayrağı asan 33 yaşındaki Soner Seniş, balkona Türk bayrağı astığı ve FETÖ protesto ettiği için Avusturya Dışişleri Bakanlığı’ndan ilginç bir mektupla karşı karşıya geldi. AVUSTURYA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN MEKTUP Viyana’da yaşayan evli ve iki çocuk babası olan Seniş, Cihan Haber Ajansı’na başından gelen talihsiz olayı anlattı. Seniş, önceki gün işten eve geldiğinde kontrol ettiği posta kutusunda Avusturya Dışişleri Bakanlığı’ndan gelen bir mektupla karşılaştığını söyledi. Seniş, mektubu aştığını ve evinin balkonuna asılmış Türk bayrağı resminin mektupta yer aldığını kaydetti. Seniş, şaşkınlığını gizleyemediği olaya ilişkin açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Türkiye’de darbe girişimi haberini aldığımız an son derece üzüntü duyduk.

2016-07-24 11:08:45

Malatya’da FETÖ’nün 46 kurumu kapatıldı

FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarına yönelik olarak Malatya’da yürütülen operasyonlar ve çalışmalar sonucunda örgüt ile bağlantılı 46 kurumun kapatıldığı bildirildi. Malatya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “15 Temmuz 2016 tarihinde Devletimizin ve Milletimizin varlığını, birliğini, halkımızın can ve mal güvenliğini, demokrasiyi hedef alan FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak ülkemizde yapılan mücadele kapsamında; 23.07.2016 günü yürürlüğe giren 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümleri çerçevesinde söz konusu Terör Örgütü ile bağlantılı 28 Dernek, 10 Okul, 4 Özel Yurt ve 3 Eğitim Vakfı ve 1 Sendika olmak üzere toplamda 46 kurum Valiliğimiz tarafından kapatılmıştır” bilgisi paylaşıldı. Valilik açıklamasında, İl Jandarma Komutanlığında görevli 1 binbaşının da görevinden uzaklaştırıldığı kaydedildi.

2016-07-24 03:04:19

Ağrı'da demokrasi nöbeti

Ağrılılar 9 gündür Valilik bahçesinde milli irade nöbeti tutmaya devam ediyor. Kentte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları, ücretsiz olarak halka ikramlarda bulunuyor. Vatan için her zaman göreve hazır olduklarını belirten Kızılay Ağrı Şubesi Fahrettin Selçuk, şunları söyledi: "Bu vatana canımız feda. Vatan için yapamayacağımız şey yoktur. Kızılay camiası olarak 100-150 kişilik ekiple 15 Temmuz gününden beri burada toplanıp sabaha kadar hizmet ettik. Darbe kalkışmasının olduğu andan itibaren halkımıza ücretsiz olarak her gün binlerce adet içecek su, kek, çorba ve ekmek dağıtımı gerçekleştirdik.

2016-07-23 23:38:57

Genelkurmay 2. Başkanı Güler darbe gecesi neler yaşadı?

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesine başvurulan Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in çok çarpıcı ifadeler verdiği ortaya çıktı. 15 Temmuz gecesi rehin alınan Orgeneral Güler, savcılığa verdiği ifadesinde neler yaşadığını tüm detaylarıyla anlattı. Güler, Genelkurmay İkinci Başkanı olarak görev yaptığını, 15 Temmuz günü saat 21.25 sıralarında makam odasında yalnız çalıştığı bir anda odasını 10 askerin bastığını ve 'Yere yat' diye bağırdıklarını belirterek şunları söyledi: "Kapı çalındı. Girmesini söyledim. Birden bir patırtı ile yere yat yere yat sesleri yükseldi.

2016-07-23 23:01:46

Başbakan Yıldırım: Tanklar bizi durdurmaya çalıştı

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu geceye ilişkin, "Evden çıktık, devam ederken tanklara rastladık, bizi durdurmaya çalıştılar, bir müddet durduk, sonra yol genişledi süratle uzaklaştık" dedi. NTV'de katıldığı programda, 15 Temmuz gecesinde yaşadıklarını anlatan Başbakan Yıldırım, şunları söyledi; "Önce 'Sabiha Gökçen'e gidelim' dedik, sonra arkadaşlar 'Burası hedef yeri' dediler, oraya gitmemiz çok sakıncalı Ankara istikametine gidelim. Nihayet Ankara'ya gideceğimiz için öyle karar verdik. Ama giderken, evden çıktık, devam ederken tanklara rastladık, onlar 'durun' diye bize işaret ettiler, durdurmaya çalıştılar, bir müddet durduk, riayet ettik. Azıcık gittikten sonra yol genişledi, oradan da süratle uzaklaştık vesaire atlattık" ESKİŞEHİR'LE YAPILAN GÖRÜŞME Darbe girişimi akşamı kendisini sinirlendiren bir olay hakkında da bilgi veren Yıldırım, "Şimdi havadan taarruz var Ankara ve İstanbul ağırlıklı. Helikopterle sokakları tarıyor, tanklar önüne geleni sürüklüyor.

2016-07-23 22:04:18

Hatay'da 77 metrelik künefe

Hatay’ın Anavatana katılışının 77'inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen törenler kapsamında 77 metrelik künefe vatandaşların ilgi odağı oldu. Şehrin Anavatana katılışı etkinlikleri kapsamında düzenlenen künefe dağıtımında Vali Ercan Topaca ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın künefeye şerbet dökmesiyle hazır hale geldi. Başkan Savaş künefeyi tepside çevirdi. Künefe üzerine dökülen şerbetin ardından Vali Topaca ile Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, künefeleri teker teker porsiyonlara ayırarak vatandaşlara ikram etti. Başkan Savaş şunları söyledi; "Bugün Hatay’ın Anavatana katılışının 77. yıldönümü.

2016-07-23 21:13:15

Uşak'ta FETÖ'yle ilişkili okulların tabelaları indirildi

Uşak'ta FETÖ ile ilişkisi olduğu tespit edilerek kapatılan okulların tabelaları indirildi. 15 Temmuzda bir grup FETÖ/PDY mensubu askerin başarısız darbe girişimi sonrası "Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında alınan tedbirlere ilişkin kanun hükmünde kararname" ile milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olduğu belirlenerek kapatılan okulların tabelaları indirildi. Başlatılan kapsamlı soruşturmalarda FETÖ ile ilişkisi olduğu tespit edilerek kapatılan 5 okulun tabelalarının yanı sıra okulların içerisinde üzerinde logo ve isim bulunan materyaller kaldırıldı. Okul logosu yer alan bayraklar indirilerek yerine Türk bayrağı asıldı. Uşak Belediyesi ekiplerince yapılan çalışmalarda polis güvenlik önlemi aldı. Uşak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Milli Eğitim Müdürlüğü'nde 322 kişi açığa alındığı bildirilirken, kapatılan okullarda eğitim gören öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara yerleştirileceği duyuruldu.

2016-07-23 20:27:49

Güvende yayla şenliğine yoğun ilgi

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Güvende Yaylası'nda geleneksel yayla şenliği düzenlendi. Programa Vali Okay Memiş, Milletvekili Cihan Pektaş, Garnizon Komutanı Albay Cezayir Danışan, Kürtün Kaymakamı Mehmet Durgut, Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat, Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan şenliğin açılışında konuşan Okay Memiş, 15 Temmuz gecesi Türk demokrasisinin tarihinde görülmemiş bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığını söyledi. Vali Memiş şunları söyledi; "Bu darbe girişimine Gümüşhane Valiliği, milletvekillerimiz, İl Jandarma Komutanımız, belediye başkanlarımız ve bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızla ilk andan itibaren hayır dedik. Malumlarınız olduğu üzere bu darbe girişimi sonrası OHAL ilan edildi. Nasıl ki, İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet devletin devamlılığı için kardeş katlini dahi yasal hale getiren bir kanunname imzaladıysa, devletimiz de kendi bekası için bir takım tedbirler almak durumundadır.

2016-07-23 19:06:40

UMED'den darbe girişimine karşı deklarasyon

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci özel bir televizyon kanalında, FETÖ'cü kanlı darbe girişimine karşı hazırladıkları deklarasyonu açıkladı. Canlı yayında, paralel terör örgütü ve dış destekli gerçekleştirilen kanlı darbe girişimini bir kez daha lanetleyen Değirmenci, normalleşme için atılacak adımları sıraladı. İşte O maddeler: -Zafiyet olduğu açık. Ancak bir sistem sorunu var. Önce sisteme dokunulmalı. -Olağanlaşma için tadilat yapılmalı, hemen ardından reform süreci başlatılmalıdır.

2016-07-23 18:28:37

Kocaeli’nde bin 20 kamu personeli görevden uzaklaştırıldı

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 21 Temmuz tarihinde 3 ay süreyle yürürlüğe giren Olağanüstü Hal ( OHAL) kararı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Vali Güzeloğlu toplantıda; “15 Temmuz’dan beri tüm kurumlarımızı ihtiva edecek şekilde toplam bin 20 personel görevden uzaklaştırılmıştır” dedi. Vali Basri Güzeloğlu'nun, Valilik binasında bulunan Karamürsel Alp Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdiği basın toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe kaymakamları, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, Kocaeli İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Karadeniz ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik katılım gösterdi. ÜLKEMİZİN GELECEĞE KARARLI YÜRÜYÜŞÜ ENGELLENMEK İSTENDİ OHAL hakkında açıklamalarda bulunan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Bir grup hainin kalkışması milletimizin dik duruşu ve iradesiyle engellenmiştir. Güvenlik kuvvetlerimiz bu hain kalkışmasının karşısında duran tüm kamu yönetimlerine sahip çıkan her bireyimizin duruşuyla darbe girişimi bertaraf edilmiştir. Bu ülkenin geleceğe kararlı yürüyüşünü engellemek isteyen, bu hain teşebbüsün faillerini ve destekçilerinin millet ve tarih önünde lanetliyorum.

2016-07-23 18:20:40

Siirt'te FETÖ bağlantısı gerekçesiyle Okul,vakıf ve dernekler mühürlendi

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturma kapsamında, Siirt'te merkez ve ilçelerinde FETÖ bağlantısı gerekçesiyle 45 okul, vakıf ve dernek mühürlendi. Siirt merkez ve ilçelerinde, FETÖ bağlantısı olduğu gerekçesiyle okul, vakıf, dernekler polis nezaretinde ve yetkililerin kontrolünde mühürlendi.Ayrıca Siirt Emniyet Müdürlüğü'nce FETÖ ilişkisi olduğu tespit edilen,aralarında Etüd merkezleri, öğrenci yurtları, şirket ve sendikanın yer aldığı 31 kuruluşun da tedbir amacıyla mühürlendiği öğrenildi.

2016-07-23 18:09:51

ESKİŞEHİR'DE KAPATILAN KURUMLARIN LİSTESİ

Resmi gazetede yayınlanan kararname sonrası tüm Türkiye'de 35 sağlık kurum ve kuruluşu, 934 okul, 109 öğrenci yurdu, 104 vakıf, bin 125 dernek, 15 üniversite ve 19 sendika kapatıldı. Eskişehir'de kapatılan kurumların listesi ; Özel Samanyolu Gülbahar Okulları, Özel Samanyolu Ertuğrulgazi lisesi, Özel Samanyolu Ümit İlkokulu, Özel Samanyolu Ertuğrulgazi Fen Lisesi, Özel Samanyolu Anadolu lisesi, Özel Samanyolu Sağlık ve meslek lisesi, Özel Eskişehir Yüzyıl Ortaokulu, Özel Eskişehir Yüzyıl lisesi, Özel Önder Temel lisesi, Özel Çınar Kız yurdu, Eskişehir Eğitim ve Kültür vakfı, Eskişehir Öğretim ve Eğitim vakfı, Eskişehir İşçiler Eğitim ve Kültür derneği, Eskişehir Genç İşadamları Derneği, Eskişehir Girişimçi Sanayiciler ve işadamları derneği, Hukuksal Bakış Derneği, Eskişehir Mühendisler derneği, Eskişehir Kimse Yokmu Yardımlaşma derneği, Yalımkaya çevre köyleri kültür ve sosyal dayanışma derneği.

2016-07-23 18:00:53

Tolga Zengin ve Necip Uysal Avusturya kampında basın toplantısı düzenledi

Yeni sezon hazırlıklarına Avusturya'da devam eden Spor Toto Süper Lig'in son şampiyonu Beşiktaş'ta Tolga Zengin ve Necip Uysal basın toplantısı düzenledi. Al Hilal takımıyla oynanan hazırlık maçında Tolgay Arslan'ın sol el bileğinin kırılması sebebiyle çok üzüldüklerini söyleyen siyah beyazlıların tecrübeli kalecisi Tolga Zengin, "Kazasız belasız ilk etap çalışmalarımızı tamamladık. Şimdi ikinci etaba başladık. İkinci etap şu anda Allah’a şükür kazasız belasız gidiyor. Tolgay’ın bir sakatlığı oldu, ona çok üzüldük. Ama Allah’a çok şükür çok büyük bir şey değil.

2016-07-23 16:58:47

Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi 4 bin kişiye helva ve su dağıttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alanlara çıkın çağrısı üzerine Diyarbakır halkı tek yürek olarak alanlarda nöbet tutmaya devam ediyor. Türk bayraklarıyla alanlarda nöbet tutan Diyarbakır halkını, kamu kurum ve kuruluşları personel ve amirleri de yalnız bırakmıyor. Darbe gününün üzerinden 9 gün geçmesine rağmen her gün tam kadro alanlarda olan Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi personeli, Park Orman’da tutulan nöbet sırasında okutulan mevlitin ardından yaklaşık 4 bin kişiye helva ve su ikramında bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla alanlarda bulunduklarını ve ne pahasına olursa olsun ülkeyi canı gönülden savunduklarını dile getiren Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi yönetici Uz. Dr. Şenol Gedik, “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde barış nöbetimizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

2016-07-23 16:38:53

Şehit polis toprağa verildi

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde hücre evine yapılan baskın esnasında şehit olan polis memuru Salih Aksu, Aksaray’da son yolculuğuna uğurlandı. Aksaray'ın Ortaköy ilçesindeki baba ocağına getirilen şehidin cenazesi, bugün öğle saatlerinde ise Ortaköy Meydanı'na getirildi. Şehidin cenaze törenine, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti, Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Aksaray Garnizon Komutanı Albay Gazi Demir, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. Şehidin annesi Elmas Aksu, "Seninle gurur duyuyorum. Hakkım sana helal olsun. Yattığın yer nur olsun.

2016-07-23 16:25:45

Samsun'da zirveye ambargo koyan sporcular: Madalyalar Türkiye’ye armağan olsun

Samsun’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları’nda son gün yaklaşırken Türkiye karate, judo, tekvando, masa tenisi ve plaj voleybolu Dünya Şampiyonaları'nın bir arada oynandığı organizasyonda göz doldurdu. Plaj voleybolunda madalyalar henüz sahiplerini bulmazken, temsilcilerimiz diğer dört branşta 22’si altın olmak üzere 62 madalya kazanarak Türkiye’yi gururlandırdı. Karate, 11 dünya şampiyonluğunun yanı sıra toplam 26 madalya ile en başarılı branş olarak dikkat çekerken, Türk sporcular judoda 6, tekvandoda 5 altın madalya başarısı elde etti. ÜÇ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU KAZANAN FATİH ÇİÇEK: MADALYALARIMIZ TÜRKİYE’YE ARMAĞAN OLSUN Karatede ferdi kata ve kumite 67 kiloda dünyanın zirvesine çıkan, ayrıca takım kata mücadelesinde kürsünün ilk basamağına yerleşen millilerin bir parçası olan Fatih Çiçek, son dönemde Türkiye’de yaşanan olaylara rağmen başarıya ulaştıklarını belirterek, "Çok güzel ve başarılı bir organizasyon gerçekleştirildi Samsun’da. Ülkemizde yaşanan olaylar bizi etkilese de bayrağımız için ve Türkiye için güçlü kalarak üç tane altın madalya kazandım. Vatanıma, milletime armağan ediyorum.

2016-07-23 16:16:51

Beşiktaş, Avusturya'da taktik ve kondisyon çalıştı

Avusturya'nın Leogang bölgesinde yeni sezon kamp çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, hazırlıklarına bu sabah yaptığı antrenmanla devam etti. Basına kapalı gerçekleştirilen ve yaklaşık 1.5 saat süren idmana, tedavisine devam edilen Tolgay Arslan ve İstanbul’a dönen Jose Ernesto Sosa'nın katılmadığı öğrenildi. Teknik Direktör Şenol Güneş yönetiminde yapılan antrenmanda kondisyon ve taktik çalışmaları gerçekleştirildi. İdman takım halinde sahada yapılan ısınma hareketleri ve streching çalışması ile başladı. Pas çalışması ve 5’e 2 çalışması sonrası minik kale maç ve taktik çalışmasının yer aldığı program uygulandı.

2016-07-23 15:39:28

Antalya'da 37 okul ile 25 vakıf ve dernek kapatıldı

Antalya’da FETÖ/PDY ile ilişkisi olduğu tespit edilen 37 okul ile 25 vakıf ve dernek kapatıldı. Geçen hafta bir grup askerin darbe girişiminin ardından kamuda ‘arınma süreci’ başlarken, Olağanüstü Hal (OHAL) Kanunu kapsamında da, 35 sağlık kuruluşu, 934 okul, 109 öğrenci yurdu, 104 vakıf, 1125 dernek, 15 üniversite ve 19 sendika kapatıldı. Kapatılan kuruluşlar arasında, Antalya’da 37 okul ve 25 vakıf dernek yer aldı. Kent merkezi ve ilçelerde kapatılan özel okullar şunlar: Alanya: Özel Ufuk İlkokulu, Özel Ufuk Ortaokulu, Özel Ufuk Fen Lisesi, Özel Ufuk Anadolu Lisesi, Özel Şerife Coşkun Anaokulu, Özel Hayat Ufuk ilkokulu, Özel Ufuk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Özel Yeni Alanya Temel Lisesi Döşemealtı: Özel Toros Akdeniz Fen Lisesi, Özel Toros Akdeniz Anadolu Lisesi Finike: Özel Toros Finike Ortaokulu Gazipaşa: Özel Ufuk Bilgi İlkokulu, Özel Ufuk Bilgi Ortaokulu Kemer: Özel Toros Güven İlkokulu Kepez: Özel Toros Feriha Öpçin İlkokulu, Özel Toros Feriha Öpçin Ortaokulu Konyaaltı: Özel Toros Akdeniz İlkokulu, Özel Toros Akdeniz Ortaokulu, Özel Toros Akdeniz Anaokulu, Özel Konyaaltı Bil Temel Lisesi Kumluca: Özel Kumluca İlkokulu, Özel Toros Kumluca İlkokulu, Özel Toros Kumluca Ortaokulu Manavgat: Özel Toros Sema İlkokulu, Özel Toros Sema Ortaokulu, Özel Toros Sema Anadolu Lisesi, Özel Toros Sema Fen Lisesi, Özel Manavgat Oluşum Temel Lisesi Muratpaşa: Özel Toros Yağmur Anadolu Lisesi, Özel Toros Yağmur Anadolu Öğretmen Lisesi, Özel Antalya Toros İlkokulu, Özel Toros Yağmur Anadolu Meslek Lisesi, Özel İpek Anaokulu, Özel Işıklar Temel Lisesi Serik: Özel Toros Kaynak İlkokulu, Özel Toros Kaynak Ortaokulu Kapatılan dernek ve vakıflar ise şöyle: Akdeniz Çalışanlar Derneği, Antalya Girişimci İşadamları Derneği, Manavgat Girişimci İşadamları Derneği, Alanya Birleşik İşadamları Derneği, Antalya Mühendis ve Mimarlar Derneği, Antalya Eğitim Gönüllüleri Derneği, Antalya İtfaiyeciler Derneği, Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi Derneği, Finike Merkez Eğitim Gönüllüleri Yardım Derneği, Antalya Çevre Gönüllüleri Derneği, Akdeniz Sevgi Çevre Diyalog Derneği, Serik Genç İşadamları Derneği, Hamle Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Antalya Atatürk Caddesi Dönerciler Çarşısı Esnafı Derneği, Ahıska Kültür Merkezi Derneği, Akdeniz Denetçiler ve Mali Müşavirler Derneği, Afrika Ülkeleri İşbirliği Derneği, Antalya Çalışan Kadınlar Derneği, Kepez İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Atılım Eğitim Kültür Sanat Gençlik Spor Kulübü Derneği, Antalya Genç Eğitim Derneği, Alanya Genç Eğitim Kültür Sanat Gençlik Spor Kulübü Derneği, Alanya Güney ve Güneydoğu Anadolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Alaeddin Keykubat Eğitim ve Kültür Vakfı, Antalya Rasanet Gençlik Vakfı.

2016-07-23 15:37:40

Enes Ünal'ın yeni takımı belli oldu

Geçen sene 3 milyon Euro bonservis bedeliyle Bursaspor'dan Manchester City'e transfer olan Enes Ünal, Twente'ye kiralandı. Hollanda Eredivisie ekibi Twente, 19 yaşındaki genç golcüyü 1 yıllığına kiraladığını resmi internet sitesinden duyurdu. Geçtiğimiz sezonun ilk yarısında Belçika ekibi Genk'te forma giyen Enes Ünal, ikinci yarıda ise Hollanda 2. Lig takımlarından NAC Breda'ya kiralanmıştı. NAC Breda formasıyla yarım sezonda 11 lig maçına çıkan Enes, kaydettiği 9 golle takımına önemli katkıda bulunmuştu. Türk futbolunda geleceğin en önemli yıldız adaylarından biri olarak gösterilen Enes Ünal'ın bonservisini elinde bulunduran İngiliz kulübü Manchester City'nin Türk oyuncuyla Haziran 2019'a kadar sözleşmesi bulunuyor.

2016-07-23 14:50:52

"Görevden almalar, olağanüstü süreçlerde olağan bir işlemdir"

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 15 Temmuz'daki FETÖ'cü darbe girişiminin ardından kamuda yaşanan açığa alma ve izin iptalleri hakkında konuştu, "Devletin güvenliğini sağlamak için görevden almalar gerçekleştiriliyor. Bu durum, olağanüstü bu süreçlerde olağan bir işlemdir" dedi. Yalçın yaptığı açıklamada, FETÖ’nün darbe girişimine karşı tüm iletişim kaynaklarını kullanarak sendika üyelerini alanlara davet ettiklerini hatırlattı. Daha sonra hep birlikte alanlara indiklerini kaydeden Yalçın, "Paralel terör örgütünün kanlı planını bozduk. Milletimiz ve teşkilatımız destansı bir kahramanlık hikayesinin altına imzasını attı" diye konuştu. Darbe gecesi Memur-Sen üyeleri olarak Türkiye’nin geleceğine sahip çıktıklarını, ‘darbeye dur’ dediklerini ifade eden Yalçın, şunları söyledi: "Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor.

2016-07-23 14:29:55

Kırkpınar aşkına, camii avlusunda sabahlıyorlar

Tarihi Kırkpınar yağlı güreşlerini izlemek için kilometrelerce uzaktan gelen vatandaşlar, otellerde yer bulamayınca, geceyi Selimiye Camii'nin bahçesinde geçirdiler. Türkiye'nin çeşitli bölgesinden güreş severler, Edirne'ye gelmeye başladı. 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek üzere Edirne'ye gelen pek çok güreş sever, otellerde yer bulamadıkları veya oda ücretleri yüksek geldiği için, geceyi camii avlularında geçirdi. Selimiye Camiisi ve Osmanlı Mezar Taşları Sergi Alanı'nın bahçesinde sabahlayan vatandaşlar, kahvaltılarını da camii avlusunda yaptı. Balıkesir'in Susurluk ilçesinden geldiğini söyleyen Hasan Taşkın isimli güreş sever, "15 seneden beri Kırkpınar’a geliyoruz ve hep böyle çimlerin üstünde kahvaltı ediyoruz" derken, Manisalı Tahsin Kara, "Tulumumuz yok.

2016-07-23 14:06:22

Demokrasi şöleni radyoya taşındı

Osmaniye'de yayın yapan Radyo 80, demokrasi nöbetini yayınına taşıdı.Cumhuriyet Meydanı'ndan “Özel Yayın” gerçekleştiren radyo çalışanları, mikrofonlarını Osmaniyeliler'e uzattı. “Meydan Özel” yayınına katılan siyasiler, yöneticiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların ortak mesajı "milli irade ve demokrasi" oldu. Osmaniye’deki demokrasi nöbetinin, demokrasi şölenine dönüştüğünü ifade eden Radyo 80 Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Tozluklu, “Şanlı tarihi kahramanlık destanları ile dolu olan milletimiz, tarihe altın harflerle geçen yeni bir desten yazmıştır. Kahraman vatan evlatları, bu alçak ve şerefsiz darbecilere karşı göğsünü siper etmiştir. Milletimiz, ülkesi için şehit düşen bu kahramanları her zaman rahmet, minnet ve şükranla anacaktır.

2016-07-23 13:43:05

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

2016 yılı Gümüşhane İl Koordinasyon Kurulu 3. Dönem Değerlendirme Toplantısı, Gümüşhane Valisi Sayın Okay Memiş’in başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcısı Şenol Turan, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, bölge müdürleri, kurum müdürleri, İl Genel Meclisi üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Vali Okay Memiş, toplantıda yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesi Türk demokrasisinin son derece önemli bir darbe girişimine maruz kaldığını ve bertaraf edildiğini belirterek, “Cumhuriyet tarihinde ferasetli milletimizin göstermiş olduğu bu dik duruş gerçekten övgüye layıktır. Bu dik duruş sayesinde günlük rutin işlerimize devam ediyoruz.” dedi.

2016-07-23 13:34:33
Tarih araligi secin:
-