"sayın"  Haberleri

Uşak Üniversitesi'nde Akademik Yükselme Töreni yapıldı

Uşak Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yükselme Töreni gerçekleştirildi. Uşak Üniversitesi Akademik Yükselme Töreni, Uşak Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene, Vali Vekili Halil İbrahim Ertekin, Ak Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Nacar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr.

2016-05-29 13:34:06

Rektör adayı Prof. Dr. Erol Keleş basın mensupları ile bir araya geldi

12 Temmuz'da yapılacak rektörlük seçimlerinde aday olduğunu açıklayan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Keleş, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Keleş, göreve talip olmasındaki amacın makam mevki değil şehre ve üniversiteye hizmet olduğunu söyledi. Elazığ'da görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle buluşan Keleş, adaylık süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 23 yıldır Fırat Üniversitesi'nde akademisyen olarak görev yaptığını ve birçok başarılı çalışmaya imza attığını vurgulayan Keleş, "Bu seçime ben aday olduğum zaman benim bir ekibim yoktu.

2016-05-29 13:28:25

Yabancı askerlerden Efes 2016 tatbikatına tam not

İzmir'in Seferihisar ilçesinde 4 Mayıs'tan itibaren gerçekleştirilen Efes 2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'na, yabancı askerler tam not verdi. Efes 2016 Tatbikatı, TSK'nın yanı sıra 8 ülkenin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Tatbikata katılan subaylar ve askerler, TSK'dan övgüyle bahsediyor. ABD'li askeri personeli, kendi internet sitelerinde tatbikata ve Türk askerine övgülerle dolu değerlendirmeler paylaştı. ABD'li üst düzeydeki subaylar, böyle bir tatbikata katılmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ve çok şey öğrendiklerini belirtiyorlar. "BİTMEYEN PİLİNİZ Mİ VAR?" Yabancı ülke subaylarının ve askerlerinin tatbikatla ilgili şu değerlendirmeleri yaptıkları kaydedildi: "Sürekli olarak TSK'nın NATO'nun en güçlü ikinci ordusu olduğunu duyuyorduk.

2016-05-29 13:02:33

Balıkesirspor'da genel kurul yarın toplanıyor

Son iki genel kurulunun yasal olmadığı ortaya çıkan Balıkesirspor, yarın çoğunluk sağlanamaz ise 6 Haziran Pazartesi günü ilk kez gerçek bir genel kurul yapacak. Balıkesirspor Kulüp Başkanı Feyyaz Çiftçi, 31 Aralık 2015 tarihi itibari ile Balıkesirspor Kulübü Derneği'ne kayıtlı üye sayısı 824 olduğunu belirterek, "Tüzüğümüzün 11. maddesine göre 2015 yılı ödentisini ödeyerek 30 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00'de yapılacak olan genel kurulumuza katılacak olan 449 üyeden oluşan genel kurul listesini açıklamış bulunmaktayız." dedi. Şuan kulüp başkanlığı görevinde bulunan Dr.

2016-05-29 12:59:52

Genç futbolcular, dostluk için Milano'da buluştu

Üç kıtadan genç futbolcular, 4. Uluslararası Dostluk İçin Futbol Forumu'nda bir araya geldi. Milano, Gazprom’un yürüttüğü uluslararası sosyal sorumluluk projesi Dostluk İçin Futbol kapsamında düzenlenen Dördüncü Uluslararası Çocuk Forumu’na ev sahipliği yaptı. Foruma katılan çocuklar aynı zamanda Real Madrid ile Atletico Madrid arasında Milano'da oynanan Şampiyonlar Ligi final maçını da tribünden izlediler. Bu yıl Forum’a Afrika, Asya, Avrupa ve Güney Amerika kıtalarından, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 32 ülkenin genç oyuncuları katılırken, 'Dokuz Değer Kupası'nın sahibi de Bayern Münih oldu. Dostluk İçin Futbol projesi, genç futbolunun geliştirilmesini ve gençler arasında farklı ülke ve milletlere saygının teşvik edilmesini amaçlıyor.

2016-05-29 12:35:09

Multigroup Alanyaspor'da Hüseyin Kalpar bir tabuyu yıktı

PTT 1. Lig'de 2005-06 sezonundan itibaren başlayan play off uygulaması ile Süper Lig'e yükselen son takım belirlenirken, oldukça ilginç bir istatistik de 10 yıllık sürece damgasını vurdu. Bu istatistiği bozan ise Teknik Direktör Hüseyin Kalpar'ın yönetimindeki Multigroup Alanyaspor oldu. Son 10 sezonda PTT 1. Lig'de normal sezonu 3. sırada tamamlayan hiçbir takım oynanan play off maçlarının ardından Süper Lig'e yükselme şansı yakalayamamıştı.

2016-05-29 12:27:43

65. Hükümet, güven oyu aldı (Düzeltme)

(Sayın abonemiz; haberde geçen '325 kabul oyu' ifadesi '315' olarak düzeltilerek haber tekrar servis edilmiştir.) AK Parti Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım başkanlığında kurulan 65. Hükümet, 315 kabul oyu ile güven oyu aldı. TBMM Genel Kurulu, güven oylaması için saat 11.00'de Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da 65.

2016-05-29 11:56:41

HSYK'nın 2017-2021 Stratejik Plan Çalıştayı

HSYK 2017-2021 Stratejik Plan' hazırlıkları çalışmaları kapsamında düzenlenen çalıştayların 5'incisi Adana'da gerçekleşti. 3 gün süren çalıştaya HSYK 1. Daire Başkanı Halil Koç, 1. Daire üyeleri Mehmet Durgun ve Rasim Aytin, 3. Daire Üyesi Ömer Kerkez, HSYK Genel Sekreteri Bilgin Başaran, tetkik hakimleri ile bölge adliyelerde görev yapan çok sayıda hakim ve cumhuriyet savcısı katıldı. 'TOPLUMUN BEKLENTİSİ FARKLI PROJELER İÇİNDE YER ALMAYAN YARGI' Çalıştayda bir konuşma yapan HSYK 1.

2016-05-29 11:17:00

Coşkun: Derneklerimizin faaliyetlerini desteklemeliyiz

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, derneklerin sosyal anlamda önemli görevleri yerine getirdiklerini belirterek, bu gibi önemli faaliyette bulunan derneklere her zaman destek olunması gerektiğini söyledi. Osman Coşkun Yozgat Yardım Sevenler Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Aynur Saygı, Coşkun ile derneğin çalışmaları hakkında bir süre sohbet etti. Ziyaretlerinden dolayı Coşkun'a teşekkür eden Aynur Saygı, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere ramazanlık gıda paketi hazırlıklarına başladıklarını ifade etti. Osman Coşkun da Yozgat Yardım Sevenler Derneği gibi derneklerin sosyal anlamda önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Hafta sonlarını mutlaka Yozgat'ta geçirmeye çalıştığını vurgulayan Coşkun, şunları kaydetti: "Gerek milletvekilliğim döneminde gerekse şuanda başında bulunduğum kurum görevimde her zaman Yozgatımıza en iyi hizmeti etmenin gayreti içinde oldum.

2016-05-29 11:15:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere'de "En Başarılı Devlet Adamı" seçildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de ''En Başarılı Devlet Adamı'' seçildi. Merkezi İngiltere'nin başkenti Londra’da bulunan Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği (Association of Turkish-British Journalists), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı "En Başarı Devlet Adamı Ödülü"ne layık gördü. Kuruluş tarihi olan 2009 yılında bu yana ödül töreni düzenlemediği belirtilen Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği (TİGB), ilk kez bir ödüllendirme gerçekleştirdi. "KRİTERLERE UYAN TEK LİDER" Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği Başkanı Alpaslan Düven, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu yıl ilk kez 'En Başarılılar' ödül organizasyonunu düzenledik. TİGB yönetim kurulu üyeleri, ödül için birçok kriteri gözönüne alarak uzun süren değerlendimelerde bulundu. Yapılan bu değerlendirmeler neticesinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 'toplumsal kalkınma ve gelişim, uluslararası ilişkiler, ekonomi yönetimi, insani yardımseverlik ve seçim başarıları' gibi önemli kriterlere sahip tek lider olduğuna kanaat getirildi.

2016-05-29 10:26:55

Son 2 'kalaycı' zamana direniyor

Adana Tarihi Kazancılar Çarşısı’nda bulunan onlarca kalaycı dükkanından bugün sadece 2 tane kaldı. Bir zamanların vazgeçilmezi olan kalaycılık mesleği, şimdilerde can çekişir duruma geldi. Onlarca kalaycının çalıştığı tarihi çarşıda şimdi sadece 2 kalaycı ustası bulunuyor. Bu ustalardan biri olan Cabbar İhsan Yaraşık (84), meslekte 65 yılını doldurdu. Ali Güzeloğlu (62) isimli usta ise meslekte 50. yılını geride bıraktı.

2016-05-29 09:52:45

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenecek olan İstanbul'un Fethi'nin 563. Yıldönümü Kutlama Programı'na katılacak. Programa, Başbakan Binali Yıldırım ve Bakanlar Kurulu üyeleri de iştirak edecek (İstanbul-17.00) POLİTİKA -Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda (TBMM), Türkiye Cumhuriyeti 65. Hükümet'in güven oylaması yapılacak. (11.

2016-05-29 09:23:20

Yozgat'ta otobüs şarampole devrildi: 3 ölü, 30 yaralı

Yozgat'ta yolcu otobüsünün şarampole devrilmesi sonucu 3 kişi öldü, 30 kişi yaralandı. Kaza, saat 01.15 sıralarında, Yozgat - Çorum karayolu Sarımbey köyü yol ayrımı yakınlarında meydana geldi. Sabit Gençkurt idaresindeki 53 HP 505 plakalı yolcu otobüsü, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole devrildi. Kazada ilk belirlemelere göre 3 kişi olay yerinde hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi.

2016-05-29 03:55:10

Yozgat'ta feci kaza: En az 3 ölü, çok sayıda yaralı

Yozgat'ta yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 3 kişi öldü, en az 20 kişi yaralandı. Kaza, saat 01.15 sıralarında, Yozgat - Çorum karayolu Sarımbey köyü yol ayrımı yakınlarında meydana geldi. S.G. idaresindeki 53 HP 505 plakalı yolcu otobüsü, henüz bilinmeyen bir sebeple şarampole devrildi.

2016-05-29 03:10:44

İHH'dan Mavi Marmara eylemi

İHH, Mavi Marmara baskınının yıl dönümü sebebiyle Beyoğlu’nda eylem yaptı. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Filistin ablukası kalkmadan İsrail ile ilişkilerin normalleşemeyeceğini savundu. İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Vakfı (İHH), Mavi Marmara baskınının yıl dönümü dolayısıyla Beyoğlu’nda eylem yaptı. Tünel Meydanı’nda saat 17.30’da bir araya gelen kalabalık, Galatasaray Lisesi önüne kadar yürüdü. Sık sık tekbir getiren grup, ‘Zulme karşı direneceğiz’, ‘Kudüs’e selam, direnişe devam’, ‘Mavi Marmara onurumuzdur’, ‘Siyonist katiller yargılansın’ ve ‘Suriye halkı yalnız değildir’ şeklinde sloganlar attı.

2016-05-28 21:13:01

Darüşşafaka Doğuş: 83 - Anadolu Efes: 88

Salon: Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu Hakemler: Recep Ankaralı, İsmail Aydın, Osman Sinan İşgüder Darüşşafaka Doğuş: Scottie Wilbekin (10), Mehmet Yağmur (3), Reginald Edward Redding (8), Semih Erden (23), Manuchar Markoishvili (3), Furkan Aldemir, Jamon Lucas Gordon (3), Ender Arslan, Marcus Slaughter (14), Luke Cameron Harangody (9), Emir Preldzic (10) Anadolu Efes: Alex Tyus (5), Doğuş Balbay, Derrick Brown (16), Cedi Osman (13), Birkan Batuk (3), Dario Saric (7), Furkan Korkmaz (3), Jayson Granger (17), Thomas Heurtel (15), Bryant Dunston (9) 1. Periyot: 20 - 18 2. Periyot: 28 - 20 (48 - 38) 3. Periyot: 17 - 21 (65 - 59) 4. Periyot: 18 - 29 (83 - 88) Spor Toto Basketbol Süper Ligi play off yarı final serisinin üçüncü maçında Darüşşafaka Doğuş'la deplasmanda karşılaşan Anadolu Efes, mücadeleyi 88-83 kazanarak seride durumu 3 - 0 yaptı ve finale yükseldi. Spor Toto Basketbol Süper Ligi play off yarı final serisinin üçüncü maçında Darüşşafaka Doğuş, Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda Anadolu Efes'i konuk etti.

2016-05-28 20:47:53

Merkez Efendi Geleneksel Tıp Festivali renkli görüntülerle başladı

Zeytinburnu Belediyesi tarafından düzenlenen 17’nci Merkez Efendi Geleneksel Tıp Festivali renkli görüntülerle başladı. Mesir macununun mucidi ünlü hekim ve din adamı Merkez Efendi adına düzenlenen festivalin açılış programına Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festival açılışında konuşan Belediye Başkanı Murat Aydın, "17 yıl önce belediye başkanı seçildiğimde bu alana geldik. O gün Merkez Efendi'nin bir doktor olduğunu, şifa dağıttığını da öğrendik. Dünyadaki toplam endemik bitkilerin üçte biri Anadolu coğrafyasında. O zenginliklerden Merkez Efendi, döneminde yararlanmış.

2016-05-28 20:06:09

Başbakan Yıldırım'dan gençlere çağrı

Başbakan Binali Yıldırım, Anıt Park'ta Diyarbakır Havalimanı yeni terminal binası açılışı ve yapımı tamamlanan tesislerin hizmete alım töreni için geldiği Diyarbakır'da gençlere seslendi. Yıldırım, "Hakim güçlerin oyuncağı olan bu terör örgütlerinin hayatımızı karartmasına asla müsaade etmeyelim. Gençlerimize buradan bir çağrım var, bu çıkmaz yoldan, bu karanlık yoldan vazgeçiniz." dedi. Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'da 'Sivil Toplum Kuruluşları ve Kanaat Önderleri Buluşması'nda STK temsilcilerine hitap etti. Yıldırım, "Vatandaşımızı helikopterle uçakla alıyoruz İstanbul'a, Ankara'ya götürüyoruz.

2016-05-28 18:40:02

Antalya Kepez Kaymakamlığı’na ‘Kaplumbağa Terbiyecisi Tablosu’ hediye edilecek

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, Antalya Kepez Kaymakamlığı’na 16 ayda vermiş olduğu bir karardan dolayı ‘Kaplumbağa Terbiyecisi' tablosunu hediye edeceklerini açıkladı. Tüketiciler Birliği Şubeler Toplantısı, Nevşehir'in Kozaklı ilçesindeki bir termal otelde yapıldı. Toplantıya, Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Can, Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven ile birlikte Tüketiciler Birliği’ne bağlı şubelerin yöneticileri katıldı. Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin yaptığı konuşmada, başta bankacılık sektörü olmak üzere zincir mağazalar ve piyasaya hakim olan bütün satıcı ve sağlayıcıların orantısız bir güç uygulayarak anayasal hakları ihlal ederek tüketiciyi ezmeye çalıştığını söyledi.

2016-05-28 18:04:50

Aselsan, yerli silahlara Sivas’ta dürbün üretecek

ASELSAN Hassas Optik Araştırma ve Üretim Tesisi’nin açılışı törenle yapıldı. Yıllık 100 bin adet mercek üretecek tesis, mart ayından itibaren seri üretime geçti. 5 bin metrekare alanda üretim yapan ve milli piyade tüfeğine dürbün üreten tesisin açılışına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı. İki yıl önce temeli atılan ASELSAN Hassas Optik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ilk üretimine milli piyade tüfeği olarak bilinen MPT-76 için dürbün üreterek başladı. Fabrikada savunma sanayinin ihtiyaç duyduğu optiklerin tasarımı, seri üretimi ve bu optikleri kullanarak özgün ve milli silah nişangâhlarının üretiminin gerçekleştirileceği fabrika, Organize Sanayi Bölgesi’nde inşa edildi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Sivas’taki bu Hassas Optik fabrikası, ilerde optik alanında Sivas’ta kümelenmeyi de sağlayacaktır.

2016-05-28 17:50:02

Beşiktaş'ta Divan Kurulu Başkanı değişmedi

Beşiktaş Divan Kurulu Olağan Genel Kurul sonuçlarına göre Yalçın Karadeniz tekrar Divan Kurulu Başkanı seçildi. Taksim CVK Park Bosphorus Hotel'de gerçekleşen olağan genel kurulda 5 aday başkanlık için yarıştı. İhsan Yalçın, Taylan Uygur, Haluk Karakurt, Affan Keçeci be Yalçın Karadeniz'in yarıştığı seçimin galibi mevcut başkan Yalçın Karadeniz oldu. Üst üste 4. kez divan başkanlığına seçilen Yalçın Karadeniz'in listesinde Osman Akalın, Sedat Piroğlu, Ersan Aksoylu, Rasim Kara, Serdar Keskin ve Cemil Cengiz Satar yer aldı. Açılan 8 sandıkta da rakiplerini geride bırakmayı başaran Yalçın Karadeniz toplamda 615 oy alırken, Affan Keçeci 295 oy, İhsan Yalçın 48 oy, Taylan Uygur 23 oy ve Haluk Karakurt da 29 oy aldı.

2016-05-28 17:08:34

İTÜ'den Başbakan Yıldırım’a ödül

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından düzenlenen 'İTÜ ARI Ödülleri' sahiplerini buldu. Başbakan Binali Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlarından Recai Kutan, Arı Ödülü'ne layık görüldü. İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri'nden 1977 yılında mezun olan Başbakan Binali Yıldırım, törene gönderdiği mesajda, "Mezunu olduğum üniversitemden aldığım bu ödülden büyük onur duydum. Üniversitenin evrensel bilgi ve değer ürettiğini, özgür düşüncenin mekanı olduğunu ispatlayan İstanbul Teknik Üniversitesi’ne başarılarının devamını diliyorum." ifadesini kullandı. Törenin açılışında okunan Başbakan Yıldırım’ın mesajı büyük alkış aldı.

2016-05-28 16:56:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütünün kucağından sıyrılın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün artık güvenlik güçlerimiz Nusaybin ve Şırnak hariç diğer yerlerdeki operasyonlarını tamamlamışlardır. Nusaybin'de örgüt mensupları gruplar halinde teslim oluyor. Operasyonların tamamlandığı ilçelerimizin yeniden ayağa kaldırılması için kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Ben şu anda terör örgütünün içinde olan tüm vatandaşlara sesleniyorum: Annenizin, babanızın sesine kulak verin. Terör örgütünün kucağından sıyrılın. Bu devlet adildir.

2016-05-28 16:42:08

Gaziantep'e 2 roketatar mermisi düştü

Suriyenin DAEŞ denetimindeki Bad bölgesinden Gaziantep'e 2 Katyuşa roketatar mermisi atıldı. Atılan mermilerden 1 tanesi boş araziye, diğeri ise lojman bahçesine isabet etti. Atılan mermilerden lojmana isabet edenin patlamaması olası bir faciayı engelledi. Bugün saat 10.40 sıralarında Suriye'deki DAEŞ bölgesinden atılan 2 Katyuşa roketatar mermisi, Gaziantep Havalimanı'nın da bulunduğu Oğuzeli ilçesinin Gürsü mevkiine isabet etti. Bölgeye çok sayıda polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

2016-05-28 16:35:36
Tarih araligi secin:
-