"Recep Tayyip"  Haberleri

Sürücüler köprüyü tercih etti

9 Günlük izinin başlamasına saatler kala bayram yoğunluğuna alıştığımız Eskihisar İDO arabalı vapur iskelesi tarihinin en sakin günlerinden birini yaşıyor. Yapımı tamamlanan Osmangazi Köprüsü'nün açılış töreni sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği müjde sürücülerin rotasını da köprüye çevirmiş görünüyor. Bayram sonuna kadar ücretsiz olan köprüyü kullanmayı tercih eden vatandaşlar, İDO'nun açık büfe promasyonundan da haberdar olmadıklarını söyledi. Her şeye rağmen İDO ile geçmeyi tercih eden az sayıda sürücüye mikrofon uzatarak tercihlerini sorduğumuzda ise kimi sürücü ücretsiz geçişten haberinin olmadığı ve bu nedenle deniz yolunu tercih ettiğini, bazı sürücülerin ise yolu bilmediği için İDO'yu tercih ettiklerini ifade etti.

2016-07-01 15:37:07

Çavuşoğlu ve Lavrov'dan Soçi buluşması

Türk hava sahasını ihlâl eden Rus uçağının düşürülmesiyle başlayan krizde Ankara- Moskova arasında buzların erimesinin ardından iki ülke arasındaki ilk temas gerçekleşti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Rusya'nın Soçi kentinde bir araya geldi. Çavuşoğlu, Erdoğan ve Putin'in Eylül'deki G-20 zirvesinden daha önce bir araya gelebileceğini, bunun hazırlıklarını yapmaya başlayacaklarını söyledi. Çavuşoğlu, Suriye konusunda iki ülkenin yeniden diyaloğa başlayacağını söyledi. LAVROV'DAN ÇAVUŞOĞLU'NA TEŞEKKÜR Çavuşoğlu, zamanlama açısından önemli olan bu toplantıya (Karadeniz Ekonomik İşbirliği Toplantısı) davet edilmesi ve sıcak karşılama için Lavrov'a teşekkür etti. Bu organizasyonun 25.

2016-07-01 14:00:42

Çavuşoğlu- Lavrov görüşmesi başladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov bir araya geldi. İki bakan, Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen Karadeniz Ekonomik İşbirliği Dışişleri Bakanları Toplantısı çerçevesinde görüşüyor. Görüşmenin başında gazetecilere açıklama yapan Lavrov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e mektup göndermesinin ardından Çavuşoğlu'yla bir araya geldiği için memnun olduğunu belirtti.

2016-07-01 12:15:25

Vatandaşların ilk tercihi Osmangazi Köprüsü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın dün açılışını yaptığı Osmangazi köprüsü vatandaşların ilk tercihi oldu. Vatandaşlar köprüden 11 Temmuz tarihine kadar ücretsiz geçebilecek. İstanbul-İzmir arası ulaşım mesafesini 9 saatten 3,5 saate indirecek olan Gebze-Orhangazi-İzmir otoyol projesinin en önemli ayağı, Osmangazi köprüsü dün hizmete açıldı. Osmangazi Köprüsü'nün açılışını dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım gerçekleştirdi. 384 kilometre otoyol ve 49 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 433 kilometre uzunluğundaki Gebze-Orhangazi-İzmir otoyol projesi'nin en önemli güzergahı olan Osmangazi Köprüsü vatandaşların ilk tercihi oldu. İlk araçların saat 00.

2016-07-01 10:49:40

Osmangazi Köprüsü'nden ilk araçlar gece yarısı geçmeye başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile açılışı yapan Osmangazi Köprüsü'nden araç geçişi, saatler 00.00'ı gösterdiğinde başladı. Vatandaşlar köprüden 11 Temmuz tarihine kadar ücretsiz geçecek. İstanbul - İzmir arası ulaşım mesafesini 9 saatten 3,5 saate indirecek olan Gebze - Orhangazi - İzmir otoyol projesinin en önemli ayağı Osmangazi Köprüsü dün açıldı. Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım gerçekleştirdi. 384 kilometre otoyol ve 49 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 433 kilometre uzunluğundaki Gebze - Orhangazi - İzmir otoyol projesinin en önemli güzergahı olan Osmangazi Köprüsü’nden ilk araç geçişi saatler 00.

2016-07-01 02:14:03

Osmangazi Köprüsü açıldı, geçişler bayram boyunca ücretsiz

İstanbul-İzmir Otoyolu'nun önemli bir ayağı olan Osmangazi Köprüsü hizmete açıldı. Açılış Töreni Osmangazi Köprüsünün Dilovası ayağında gerçekleştirildi. Osmangazi Köprüsünden geçişler gece 24.00 itibariyle başlayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osmangazi Köprüsü'nden geçişlerin bayram boyunca ücretsiz olacağını açıkladı. İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osman Gazi Köprüsü, hizmete açıldı.

2016-06-30 20:30:47

Osmangazi Köprüsü açıldı, geçişler bayram boyunca ücretsiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Emin olunuz Türkiye, yaşadığı bu süreçten güçlenerek çıkacaktır. Yeter ki biz birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi koruyabilelim." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osmangazi Köprüsü'nden geçişlerin bayram boyunca ücretsiz olacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü'nün açılış töreni katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada terör olaylarına değindi.

2016-06-30 20:22:08

Başbakan Yıldırım: Teröre pabuç bırakacak değiliz

Başbakan Yıldırım, "Türkiye'nin barışına, huzuruna, kardeşliğine göz dikenler, terör olaylarıyla ülkemizi yıldırmaya çalışanlar şunu iyi bilmelidir ki Türkiye, 79 milyon milletiyle, 780 bin kilometrekare vatan toprağıyla dimdik ayaktadır, ay yıldızlı bayrağının altında ilelebet hür ve bağımsız yaşayacaktır. Milletimiz rahat olsun. Teröre pabuç bırakacak değiliz." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü'nün Dilovası kesiminde düzenlenen açılış törenine katıldı. Törene Bakanların yanı sıra resmi ziyaret için Türkiye’de bulunan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama da katıldı.

2016-06-30 19:50:20

Kenan Sofuoğlu’ndan hız rekoru

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osman Gazi Köprüsü’nde hız denemesi yaptı. Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün açılacak Osman Gazi Köprüsü’nde 400 kilometre hıza ulaşarak Kawasaki H2R model motosikletle en yüksek hıza ulaşan isim oldu. Kawasaki tarafından onaylanan geçiş ile Kenan Sofuoğlu, 400 kilometrelik hıza ulaşarak Osman Gazi Köprüsü’nün ilk ve en hızlı geçişini yaptı. Türkiye’nin motor sporlarındaki başarılı ismi Kenan Sofuoğlu, bugün açılışı yapılacak Osman Gazi Köprüsü’nde Kawasaki H2R model motosikletiyle 400 kilometre hıza ulaşarak bu alanda bir ilki gerçekleştirdi. Kenan Sofuoğlu’nun Dünya Supersport Şampiyonası’nda yarıştığı takımı Kawasaki tarafından da onaylanan hız denemesi, köprünün resmi açılışından önce hava koşullarının en uygun olduğu sabahın erken saatlerinde özel izinle gerçekleştirildi. Kenan Sofuoğlu, fabrika ayarlarına göre en yüksek hızı 380 kilometre olan ve orjinal ayarlarını koruyararak küçük değişiklikler yapılan motosikletle 400 kilometre hıza ulaşarak bu alanda kayda geçen en yüksek hızın sahibi oldu.

2016-06-30 15:10:44

KKTC’de musluklardan Asrın Suyu akmaya başladı

Anamur-KKTC’nin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan ve “Asrın Projesi” olarak tanımlanan KKTC’ye Su Temini Projesi kapsamında KKTC şebekeleri suya kavuştu. Türkiye'den giden su dün KKTC’nin Güzelyurt ve Gazimağusa ilçesine ulaştı. KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı KKTC Su Temin Projesi kapsamında adaya ulaşan ve Geçitköy Barajı’nda toplanan suyun deneme amacıyla Güzelyurt ve Gazimağusa'ya verildiğini duyurdu. GÜZELYURT VE GAZİMAĞUSA SUYA KAVUŞTU Türkiye Devlet Su İşleri (DSİ) KKTC Proje Müdürlüğü, KKTC’ye Su Temin Projesi kapsamında Gazimağusa ve Güzelyurt bölgesine dün sabah saat 10.00 itibari ile suyun verildiğini ve sistemde herhangi bir teknik sorunun yaşanmadığını açıkladı. KKTC Su Temin Projesi kapsamında, Türkiye Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yürütülen teknik çalışmaların sonuna gelindi.

2016-06-30 14:24:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nazarbayev'e arabuluculuk teşekkürü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya ve Türkiye'nin uzlaşması konusunda Kazakistan mevkidaşı Nursultan Nazarbayev'e teşekkür ettiği belirtildi. Kazakistan basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kazak mevkidaşı Nazarbayev ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Rusya ile Türkiye arasında uzlaşma sağlanması konusunda ortaya koyduğu "değerli katkıları ve muazzam çabaları sebebiyle" teşekkür etti. Açıklamada ayrıca Erdoğan'ın Nazarbayev görüşmesinde, Rusya lideri Putin ile yaptığı telefon görüşmesi hakkında bilgi verdiği belirtildi. Görüşmede ayrıca, Erdoğan'ın Ankara ile Moskova arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için gerekli tüm adımların atılacağını söylediği kaydedildi. Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım, Rusya ve Türkiye arasında ilişkilerin normalleşmesi konusunda Kazakistan ve Azerbaycan'ın önemli rol oynadığını açıklamıştı. Yıldırım açıklamasında, "Her iki lider arasında devam eden dolaylı temaslar nihayet cevap buldu.

2016-06-30 12:51:01

Antalya'daki turizmciler ile Ruslar son gelişmelerden memnun (ÖZEL)

Türkiye ile Rusya arasında geçen Kasım ayındaki uçak krizinin ardından ticari ilişkilerden en çok etkilenen Antalya turizmcisi son gelişmelerden memnun. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı (TÜROFED) Osman Ayık, gelişmelerin önümüzdeki yıl için umut olduğunu söylerken, Antalya Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı, "Beni rezervasyon yaptırmam için arıyorlar. Bende kim nerede kalmak istiyorsa not alıyorum, yer kalmayacak diye korkuyorlar." dedi. Türkiye-Rusya ilişkileri geçen 24 Kasım'da sınır ihlali yapan Rus savaş uçağının düşürülmesiyle krize girdi. Bir Rus pilotun öldüğü diğerinin ise yaralı olarak kurtulduğu olayın ardından her iki ülke yetkilileri açıklamalarda bulundu.

2016-06-30 12:49:40

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Hazine Müsteşarı Osman Çelik ile Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş'ı ayrı ayrı kabul edecek. Daha sonra Kocaeli'de Osmangazi Köprüsü Açılış Töreni'ne katılacak, ardından işçi ve vatandaşlarla iftar yapacak. (14.15-15.30-16.00-18.

2016-06-30 09:26:36

"Terör örgütleri Türkiye’yi hedeflerine ulaşmaktan alıkoyamayacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanlığı personeline iftar verdi. İftarın ardından yaptığı konuşmada tüm personelin, Ramazan-ı şerifini ve yaklaşan Kadir Gecesi ile Bayramını tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu mübarek günlerin ülkemiz, milletimiz, İslam dünyası ve tüm insanlık için barışa, huzura ve selamete vesile olmasını diliyorum” dedi. Bu iftar buluşmasının buruk bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör eyleminde 13'ü yabancı uyruklu, 41 kişinin hayatını kaybettiğini, yaralıların büyük bir kısmının taburcu olduğunu, 100 civarında yaralının tedavisinin devam ettiğini hatırlattı. “Türkiye, dünyanın en eli kanlı terör örgütlerinin hedefinde bir ülke olarak ağır bir imtihandan geçiyor. Terörün, terör örgütlerinin, terör eylemlerinin üstesinden geleceğimizden en küçük bir şüphem yok. Er veya geç Allah'ın izniyle bu işin üstesinden geleceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti: “Ama bu mücadelede yeri geldiğinde gerek güvenlik güçlerimizden gerekse sivil vatandaşlarımızdan kayıplarımız oldu ve hâlen de oluyor, bu mücadelede daha sonra da olacak.

2016-06-30 00:27:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu sivil insanların ne günahı vardı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen terör saldırısına ilişkin, "Şimdi Yeşilköy'ü gelip bunlar bombaladı, ne günahı vardı o insanların? Çocuk, kadın, yaşlı, yerlisi var, yabancısı var. Bu sivil insanların ne günahı vardı? İslami herhangi bir yanı var mı? Yok." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin asla bölünmeyeceğini belirterek, "Bizim vatanımızı da asla bölemeyecekler. Kendi kendilerine böyle hayal aleminde dolaşanlar, gezenler var. Boşuna dolaşıyorsunuz.

2016-06-29 22:54:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatanımızı asla bölemeyecekler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim vatanımızı asla bölemeyecekler. Bu vatan topraklarında biz sizlere asla bir parçayı, bir şehidimizin kanının yoğurduğu parçayı vermeyiz, teslim etmeyiz." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin asla bölünmeyeceğini belirterek, şöyle konuştu: "Bizim vatanımızı da asla bölemeyecekler. Kendi kendilerine böyle hayal aleminde dolaşanlar, gezenler var. Boşuna dolaşıyorsunuz.

2016-06-29 21:47:38

Lavrov: Suriye krizi konusunda Türkiye ile görüşmelerimiz devam edecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye krizinin çözümü konusunda Türkiye ile görüşmeye devam edeceklerini söyledi. Fransız mevkidaşı Jean-Marc Ayrault ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında açıklama yapan Lavrov, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmesi konusuna değindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki telefon görüşmesine değinen Lavrov, iki liderin ülkeler arasındaki ilişkilerin normalleşmesi ele aldıklarını aktardı. "Suriye'de çözüm konusunda Türkiye ile yakın zamana kadar çok dar çerçevede görüşmelerimiz oldu" fakat bildiğimiz sebeplerden dolayı bunlar sonlanmıştı." diyen Lavrov, "Türk ortaklarımızla Suriye'deki krizin çözümü konusunda fikir alışverişi yapmaya devam edebileceğimizi düşünüyorum." şeklinde konuştu.

2016-06-29 20:22:59

İsrail'den taziye mesajı

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Atatürk Havalimanı'da meydana gelen terör saldırısı sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi. İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin'in mesajında, "Size ve Türk halkına, Atatürk Havalimanı'nda dün akşam gerçekleşen saldırının ardından en içten taziyelerimi ifade etmek için yazıyorum. Bu namert, kanlı saldırı maalesef bizim bölgemizde ve dünyamızda gördüğümüz yakıcı nefretin bir örneğidir" dedi. Rivlin, mesajında Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için imzalanan anlaşmaya da değindi. "Bu fırsatı ilişkilerimizi yenileme imkanını iyi dileklerle karşılamak için kullanıyorum. " diyen Rivlin, " Özellikle bizim güçlenen diyaloğumuz, bu tehdide karşı geliştireceğimiz ortak çabalara büyük katkı sağlayacaktır.

2016-06-29 18:09:05

Lavrov, Çavuşoğlu ile görüşecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Cuma günü Rusya'nın Soçi kentinde görüşeceği bildirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında 7 ay sonra ilk temas sağlandı ve iki lider bugün telefonla görüştü. Görüşmede Putin'in, İstanbul'daki saldırı konusunda taziyelerini ilettiği ve iki liderin yüz yüze görüşme konusunda mutabık kaldığı açıklandı. Kremlin kaynakları ise Rus turistlerin Türkiye'ye gidişinin serbest bırakılacağını duyurdu. İki liderin telefon görüşmelerinin ardından Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Rus mevkidaşı Lavrov'un Cuma günü görüşeceği aktarıldı. Fransa'nın başkenti Paris'te Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ile görüşme sonrası basın toplantısında konuşan Lavrov, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Cuma günü bir araya geleceğini kaydetti.

2016-06-29 16:51:49

Obama'dan Erdoğan'a taziye telefonu

ABD Başkanı Barack Obama, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak İstanbul Atatürk Havalima'ndaki terör saldırısında hayatını kaybedenler için taziyelerini iletti. İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dün yaşanan ve 41 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayan Obama, saldırı nedeniyle üzüntülerini dile getirdi ve saldırıyı şiddetle kınadığını söyledi. Obama'nın, "Saldırıyı kınıyorum ve Türk halkına taziyelerimi iletiyorum" dediği öğrenildi.

2016-06-29 16:37:50

Sayıştay Başkanı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay Başkanı Recai Akyel'i kabul etti. Görüşme Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşti.

2016-06-29 16:07:12

TİM Başkanı: Rusya’da eski gücümüzü yakalayabiliriz

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Rusya ile normalleşme adımını memnuniyetle karşıladı. Büyükekşi, adımın yerinde olduğunu vurguladı ve “Böylelikle en önemli ortaklarımızdan olan Rusya ile yara alan ticaretimiz tekrar eski seviyelerini yakalayabilir.” dedi. Ticaretin hemen eski seviyelerine dönmeyeceğini dile getiren Büyükekşi, şunları kaydetti: “Rusya’nın dünyadan ithalatı 2012’de 316 milyar dolar iken, 2015 yılında 177 milyar dolara kadar geriledi. Bunda en önemli etken petrol fiyatlarındaki düşüş ile birlikte Rus ekonomisinde meydana gelen daralma ve buna bağlı olarak rublede yaşanan devalüasyon oldu. Krizin yaşandığı 2015 Kasım ayından önce de Rusya’ya ihracatımız daralma göstermekteydi.

2016-06-29 15:41:48

Kremlin: Rus turistlerin Türkiye'ye gidişi serbest bırakılıyor

Kremlin kaynakları, Rus turistlerin Türkiye'ye gidişinin serbest bırakılacağını duyurdu. Kremlin kaynakları, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmesinden sonra ikili ilişkilerin yeniden başlaması için önemli adımların atılacağını bildirdi. Bu çerçevede ilk olarak Rus turistlerin Türkiye'ye tatil için gitmelerinin önündeki engeller kalkıyor. Ayrıca Türk şirketlerine uygulanan ticari yaptırımlar da kaldırılıyor.

2016-06-29 14:27:56

Galatasaray'dan Florya ve Riva arazileri için önemli adım

Galatasaray'da uzun süredir yaşanan maddi sıkıntıların bir çözümü olarak görülen Florya ve Riva arazileriyle ilgili Başkan Dursun Özbek ve yönetimi önemli bir adım attı. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre, Galatasaray ile Emlak Konut İdaresi arasında, bu araziler üzerinde birlikte proje geliştirmek amacıyla bir protokol imzalandı. Galatasaray'ın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Emlak Konut İdaresi arasında; İstanbul İli Bakırköy İlçesi Florya Mahallesi’nde 22 bin 627 metrekare yüzölçümlü ve İstanbul İli Beykoz İlçesi Riva Mahallesi’nde 1 milyon 76 bin 22 metrekare yüzölçümlü taşınmazlar üzerinde, birlikte proje geliştirmek maksadıyla bugün bir protokol imzalanmıştır. Duran varlıklarımızda değer artışı sağlayarak uzun süredir yaşadığımız mali zorluklara çözüm bulma konusunda bu protokolün çok önemli bir adım olacağı muhakkaktır. Geçmiş başkanlar ve yönetimler tarafından kulübümüze kazandırılarak yıllardır korunmuş gayrimenkullerimizin, olası en yüksek değer ve devlet güvencesinde kesintiye uğramadan projelendirilmesi hedeflenmiştir. Bu protokol ile Riva arazisi, yeni oluşan şehir düzenlemesine göre, önceden hazırlanmış planları geliştirilerek değerlendirilebilecektir.

2016-06-29 14:16:31
Tarih araligi secin:
-