"Recep Tayyip"  Haberleri

Emekli amirale Erdoğan'a hakaretten 10 bin beş yüz lira ceza

Deniz Harp Okulu komutanı olduğu dönemde Balyoz soruşturmasını ve kendisinin terfi ettirilmediği iddiasını protesto etmek için Nazım Hikmet şiiri okuyarak istifa eden emekli Amiral Türker Ertürk hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan dava sonuçlandı. Mahkeme Türker Ertürk’e 10 bin lira para cezası verdi. 2014 yılında Türker Ertürk’ün gerçekleştirdiği ‘sessiz çığlık’ isimli eylemdeki konuşmada kullandığı ‘Faşist diktatör’ sözleri üzerine kendisi hakkında daha önce başbakana hakaret suçlaması ile dava açılmış ve 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmıştı Kararı temyiz eden ve Yargıtay'dan çıkacak kararı bekleyen Ertürk hakkında, 2015 yılında ‘Faşist diktatör’ başlıklı bir yazı kaleme alması üzerine Cumhurbaşkanına hakaretten dava açılmıştı. İstanbul Adliyesi 2. Asliye Ceza mahkemesinde duruşması görülen davada Türker Ertürk’ü avukatı temsil etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları da duruşmada hazır bulundu.

2016-05-31 16:20:01

Bahçeli: 10 Temmuz dışındaki hiçbir kurultay tarihini tanımıyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çağrı Heyeti'nin 19 Haziran'da yapılmasını kararlaştırdığı tüzük kurultayı kararıyla ilgili olarak, "10 Temmuz dışındaki hiçbir kurultay tarihini tanımıyoruz." dedi. Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) grup toplantısında konuştu. "NE YAPILMAK İSTENİYOR?" Çağrı Heyeti'nin 19 Haziran'da yapılmasını kararlaştırdığı tüzük kurultayı kararına sert tepki gösteren Bahçeli, "Biz 10 Temmuz'daki olağanüstü büyük kurultayla hem tüzüğümüzü değiştireceğiz hem seçim yapacağız. Bunun dışında hiçbir kurultay tarihini tanımıyorum. 19 Haziran'ı açıklayıp kaos iması yapanlara, MHP'yi ele geçirmeye çalışanlara hiçbir şart altında itibar etmeyeceğiz, izin vermeyeceğiz, dikkate almayacağız, asla prim vermeyeceğiz.

2016-05-31 13:38:08

Merve Büyüksaraç'a Erdoğan'a hakaretten 1 yıl hapis cezası

Manken Merve Büyüksaraç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret suçundan 1 yıl 2 ay 17 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Büyüksaraç'a verdiği hapis cezasını hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirdi. Manken Merve Büyüksaraç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakan olduğu dönemde ‘Instagram’ hesabından farklı zamanlarda birçok defa hakaret ettiği iddiasıyla hakkında 'kamu görevlisine alenen hakaret' suçundan 1 yıl 2 ay 17 gün hapis cezasına çarptırıldı. İstanbul 29.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 5’inci duruşmasında Recep Tayyip Erdoğan ve Merve Büyüksaraç'ı avukatları temsil etti. Duruşmada söz alan sanık Merve Büyüksaraç’ın avukatı İsmail Emre Telci, bu davaya ilişkin dünya üzerindeki örneklerini gösterdiklerini belirterek, "Müvekkilimizin beraatına karar verilmesini istiyoruz.

2016-05-31 11:58:36

Bahçeli’den dokunulmazlık açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dokunulmazlıkları kaldıran Anayasa değişikliğinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından henüz onaylanmamasıyla ilgili, "İmzalayacağı umudundayım. Tersine bir irade söz konusu olursa o zaman bir pazarlık söz konusu olmuş demektir." dedi. MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı. Bahçeli, dokunulmazlıkları kaldıran Anayasa değişikliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından henüz onaylanmamasıyla ilgili soruyu şöyle cevapladı: “Sayın Cumhurbaşkanı'nın yasama organından gelen konuları imzalamakla ilgili belli bir süresi vardır. Bugüne kadar bir haftalık süreyi kullanmıştır.

2016-05-31 11:38:22

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Efes-2016 Tatbikatı’na katıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin planlı tatbikatlarından Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı 'Seçkin Gözlemci Günü' İzmir’in Seferihisar ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı için sabah saatlerinde helikopter ile Seferihisar ilçesi Doğanbey bölgesine gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tatbikat bölgesinde Başbakan Binali Yıldırım ve Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep karşıladı. Daha sonra tatbikatı takip edecekleri bölüme geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve kuvvet komutanlarınca karşılandı. Seçkin Gözlemci Günü'ne katılan yabancı komutanları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra alandaki yerini aldı. Basın mensuplarının kısa süreli görüntü almasının ardından Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı.

2016-05-31 11:01:05

Ağrılı lise öğrencileri Karadeniz'i gezdi

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Ağrı'da eğitim gören 30 lise öğrencisi Karadeniz'i gezdi. 30 lise öğrencisine 'Ağrı'nın Yarınları Emniyette-2016 Projesi' kapsamında Karadeniz kültür gezisi düzenlendi. ÇOGEP 'Ağrı'nın Yarınları Emniyette–2016 Projesi' kapsamında Ağrı Öğretmenler Anadolu Lisesi'nde eğitim gören 30 öğrenci yönelik Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü organizesinde Karadeniz kültür gezisi programı düzenlenerek, gezi programı kapsamında Erzurum, Sivas, Amasya, Samsun, Trabzon ve Rize illerinin tarihi ve turistik yerleri gezildi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü yetkilileri Rize ilinde öğrencilerle bir süre sohbet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gezi ve ÇOGEP projeleri hakkında bilgi verdi.

2016-05-31 10:49:02

Ağrı'da 'Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi' konferansı düzenlendi

Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Hukuk Kulübü tarafından 'Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi' konulu konferans düzenlendi. Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak katılan Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı-Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Altıntaş, 'Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi' hakkında önemli bilgiler paylaştı. Gençlerin başkanlık sistemi hakkında konuşmaya önem vermeleri gerektiğini hatırlatan Prof. Dr.

2016-05-31 10:45:23

Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, Efes 2016 Tatbikatı Seçkin Gözlemci Günü faaliyetlerine katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Adnan Menderes Havalimanı'ndan Uganda'ya hareket edecek. (09.00-15.00-İzmir) - Başbakan Binali Yıldırım, Başbakanlık İzmir Çalışma Ofisi’nde İzmir Valisi Mustafa Toprak ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ayrı ayrı kabul edecek. Yıldırım ayrıca yerel basın mensuplarıyla bir araya gelecek, Kaya Otel'de sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüşecek.

2016-05-31 09:24:21

Erdoğan: Bölücü terör örgütünün son çırpınışlarıdır

Efes 2016 Tatbikatı’nı izlemek üzere İzmir’e giden ve havalimanında kendisini bekleyenlere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz diyoruz ki ey terör örgütü, ya silahları teslim edip betonu gömeceksin üzerine, koordinatlarını vereceksin ya da bu ülkeyi terk edip gideceksin. Bu operasyonlar ülkemize huzur gelmedikten sonra durmayacak. Bölücü terör örgütünün bu son çırpınışlarıdır. Unutmayın, bunların uzantılarının da son çırpınışları olacaktır.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes 2016 Tatbikatı Seçkin Gözlemci Günü faaliyetlerini izlemek için İzmir’e geldi.

2016-05-31 07:38:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bölücü terör örgütünün bu son çırpınışlarıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şunu unutmayın bölücü terör örgütünün bu son çırpınışlarıdır. Unutmayın, bunların uzantılarının da son çırpınışları olacaktır." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile geldiği İzmir Adnan Menderes Havaalanı'nda kendisini karşılayan vatandaşlara hitap etti. Konuşmasında güvenlik güçlerinin terör operasyonlarına değinen Erdoğan, "Biz diyoruz ki; ey terör örgütü ya silahları teslim edip betonu gömeceksin üzerine, koordinatlarını vereceksin ya da bu ülkeyi terk edip gideceksin. Bu operasyonlar ülkemize huzur gelmedikten sonra durmayacak.

2016-05-31 00:09:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sayıştay üyeleriyle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay'ın 154'üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla verilen akşam yemeğinde, Sayıştay üyeleriyle bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki yemeğe, Sayıştay Başkanı Recai Akyel'in yanı sıra başkan yardımcıları, daire başkanları ve üyelerden oluşan çok sayıda davetli katıldı. Basına kapalı gerçekleştirilen yemek, yaklaşık 1,5 saat sürdü.

2016-05-30 21:30:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan Uganda ve Kenya'ya resmi ziyaret gerçekleştirecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 31 Mayıs-3 Haziran 2016 tarihlerinde, Doğu Afrika ülkelerinden Uganda ve Kenya'ya, resmi ziyaret gerçekleştireceği açıklandı. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı'ndan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mayıs-3 Haziran 2016 tarihlerinde Doğu Afrika ülkelerinden Uganda ve Kenya’ya resmi ziyaret gerçekleştirecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Uganda'ya 1 Haziran'da yapacakları ziyaret ülkemizden bu ülkeye Cumhurbaşkanı düzeyinde gerçekleştirilen ilk ziyaret olması bakımdan tarihi bir öneme sahiptir. Sayın Cumhurbaşkanımız, Uganda'da Cumhurbaşkanı Yoweri Musewini ile bir araya gelecek ve Cumhurbaşkanı Musewini ile birlikte heyetler arası görüşmelere başkanlık edecektir. Uganda'da ziyaretinin ardından Kenya'ya gidecek olan Sayın Cumhurbaşkanımız, 2 Haziran'da Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta ile bir araya gelecek, daha sonra heyetler arası görüşmeler gerçekleştirilecektir.

2016-05-30 19:23:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paris'te yaşanan olaylardan dolayı kaygılıyım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi olaylarındaki görüntülerden rahatsız olanların Paris'teki olaylar karşısındaki rahatlığının kendilerini üzdüğünü söyledi. Erdoğan, "Paris'te yaşanan olaylardan dolayı şu anda ben de endişeliyim, kaygılıyım. Protesto haklarını kullanan insanlara Fransız polisinin uyguladığı şiddeti kınıyorum. Yaşanan vahim olayları dünyaya aktarmayan Batı medyasını ayıplıyorum. Gezi olaylarındaki görüntülerden rahatsız olanların Paris'teki olaylar karşısındaki rahatlığı doğrusu bizi çok üzüyor." dedi.

2016-05-30 17:22:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çanakkale köprüsünün de inşallah hazırlıkları yapılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni bir adım daha atarak Çanakkale'ye köprü yapacaklarını söyledi. Erdoğan, "Dünyaya bir mesaj daha vereceğiz. Yeni bir adım daha geliyor inşallah. Çanakkale köprüsünün de inşallah hazırlıkları yapılıyor." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenler Belediyesi'nin Havaalanı Mahallesi Proje Alanı'na yaptığı Kentsel Dönüşüm Konutları teslim törenine katıldı.

2016-05-30 16:42:47

Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ombudsmana şikayeti

Kamu Başdenetçisi M. Nihat Ömeroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Kamu Denetçiliği Kurumu'na şikayet etmesine yönelik, "Cumhurbaşkanlığı makamı devletin başıdır ve milletin, ülkenin birliğini temsil eder. Bu derece önemli bir konuda bugünden yarına bir karar vermeyi şahsen doğru bulmuyorum. Çok yakın bir gelecekte bu şikayetle ilgili Kamu Denetçiliği Kurumu da bir karar verecek ve bunu kamuoyuyla paylaşacaktır." dedi. Kamu Başdenetçisi M.

2016-05-30 15:32:41

Başkan Bahçeci'den Ahilik Haftası teşekkür mesajı

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bu yıl 29.'su kutlanan Ahilik Haftası kutlamalarına katılan devlet büyüklerine, katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür mesajı yayımladı. Kırşehir'de Ahilik Haftası kutlamalarının halkın ve resmi kurumların desteğiyle coşku içinde geçtiğini ifade eden Başkan Bahçeci, şunları kaydetti: "Kırşehir'de 29. Ahilik Haftası kutlamaları, çeşitli kültürel etkinliklerle bir hafta boyunca dolu dolu ve çok renkli geçti. Ahilik Haftası Kırşehir’in kültürel bir mirası olmaktan çıkarak uluslar arası bir faaliyet, bir yaşam biçimi haline gelmiştir. Cumhurbaşkanımız ve diğer misafirlerimiz de kutlamalarımıza katılarak bizi mutlu etmişlerdir.

2016-05-30 15:29:45

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eğitimde müfredatının içeriğine yoğunlaşacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) programına katıldı. Eğitimdeki yeni dönemle ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Yeni dönemi Okul yapmaktan ziyade Milli eğitim bakanımla da konuştum. Okul müfredatının içeriğine yoğunlaşma dönemi olarak ilan ettik." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) 20. kuruluş yıldönümü ve olağan genel kuruluna katıldı.

2016-05-30 15:03:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençlerin bir kısmını terör örgütü devşiriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maddi manevi eğitim konusunda çok eksikleri olan, rüzgarın önünde savrulan yapraklar gibi gençlerin olduğunu gördüklerini söyledi. Erdoğan, "Bu gençlerin bir kısmını bölücü terör örgütü devşiriyor, zehirliyor kullanıyor ve maalesef onları acı bir akıbete sürüklüyor. Eğer bugün hala dağlara giden varsa bu şuurdan nasibini almadığı için. DAEŞ gibi mukaddes dinimizi istismar eden terör örgütleriniz ağına düşen gençlerimiz var. Ve bunlar inançlı gençler. İnancı var ama şuuru yok.

2016-05-30 14:17:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi meselelerimizi kendimiz çözmek mecburiyetindeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) programında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Yaşadığımız her hadise bizler için yeni dersler yeni tecrübeler bıraktı. TÜRGEV'in 20 yıllık tarihiyle ülkemizin son 13 yılı özellikle de son 3 yıldır ardı ardına gelen hadiseler bizler için çok önemli dersler içeriyor. Bu süreçte bunu gördüm kendi meselelerimizi kendimiz çözmek mecburiyetindeyiz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) 20.

2016-05-30 13:43:31

MHP’li Günal: Hukukun zedelenmemesi için daha dikkatli olmaları gerekir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Günal, yüksek yargı organı başkanlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la aynı etkinliğe katılmasıyla ilgili, “Resmi bir açılışta, toplantıda bulunabilirler ama hükümet üyesi gibi Cumhurbaşkanının her gittiği yere gitmelerini de uygun görmüyoruz. Hukukun zedelenmemesi için daha dikkatli olmaları gerekir.” dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mehmet Günal ile MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Koçdemir’le birlikte Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu’nun üyeleri olduklarını belirten Günal, Almanya Federal Meclisi’nde 1915 olayları ile ilgili görüşülecek tasarıyla ilgili şunları kaydetti: “Esefle karşılıyoruz. Doğru değil.

2016-05-30 13:18:41

Fetih Şöleni göz doldurdu

İstanbul'un Fethi Şöleni görsel zenginliğiyle büyük beğeni topladı. TRT'de yayınlanan Diriliş dizisi oyuncularının şiir okuduğu şölende, alana dünyanın en büyük 3D sahnesi kuruldu. İstanbul'un fethi özel sahnede canlandırılarak yeniden yaşanması göz doldurdu. İstanbul'un fethinin 563'üncü yıldönümü, dün Yenikapı miting alanında dev bir şölenle kutladı. Törende yapılan görsel hazırlıklar, İstanbullular tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi himayesinde eşsiz bir görsel şovla kutlanan etkinlik, İstanbullulardan tam not aldı.

2016-05-30 11:54:13

CHP’li Tanrıkulu: Yüksek yargı başkanları istifa etmeli ya da görevden alınmalı

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı etkinliğe katılan yüksek yargı organı başkanlarının istifa etmesi ya da görevden alınması gerektiğini söyledi. “Oraya katılmaları yargı tarafsızlığı ve bağımsızlığı için yanlış” diyen Tanrıkulu, yüksek yargı organı başkanlarıyla ilgili yasal yollara başvuracaklarını ifade etti. Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı’na cemevlerinin ibadethane sayılması ve zorunlu din dersinin kaldırılmasını içeren bir yasa teklifi sunacaklarını da ifade etti.

2016-05-30 11:47:44

FT: AB, Türkiye'ye karşı ahlaki üstünlüğünü kaybetti

Wolfgang Münchau imzasıyla İngiliz Financial Times gazetesinde yer alan köşe yazsında AB'nin mülteci krizi konusunda Türkiye'yle yürüttüğü müzakerelerde ahlaki üstünlüğünü kaybettiği belirtildi. Münchau'nun "Gerçek kriz Ege'de" başlığıyla verdiği makalede AB’yi gelecekte bekleyen sorunlara da işaret ediliyor. BBC’nin haberine göre Münchau yazısına şu satırlarla başlıyor: "AB yılbaşında aynı anda yıkıcı potansiyeli olan üç tehdit yüzünden felç olma olasılığı ile yüz yüzeydi: Grexit (Yunanistan'ın Euro bölgesinden çıkmak zorunda kalması), Brexit (İngiltere'nin AB'den ayrılması) ve mülteci krizi. "Bu tehditlerden ilki tamamen ortadan kalkmasa da şimdilik geri planda kaldı. İkincisinin durumu henüz belirsiz (İngiltere'de 23 Haziran'da ülkenin AB üyeliği için referandum yapılacak). Üçüncüsü ise patlama tehlikesi ile karşı karşıya.

2016-05-30 11:27:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sayıştay’a yıl dönümü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay Başkanlığı'nın 154. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Sayıştay Başkanı Recai Akyel'e mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında Sayıştay Başkanlığının kamu kaynaklarının doğru, etkin ve verimli bir şekilde kullanılması konusunda çok önemli görevler yürüttüğünü belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında şu ifadeleri kullandı: "Kamu kaynaklarının doğru, etkin ve verimli bir şekilde kullanılması konusunda çok önemli görevler yürüten Sayıştay Başkanlığımızın 154. kuruluş yıl dönümünde şahsınızla birlikte kurumun tüm mensuplarını kutluyorum. Ülkemizin 'yargı yetkisiyle donatılmış yüksek denetim organı' olan Sayıştay'ın yetişmiş kadroları ve birikimiyle milletimizin rızkından keserek devletine aktardığı vergilerin en doğru şekilde kullanılmasını temin etme yönündeki gayretlerini takdirle takip ediyorum.

2016-05-30 10:14:28
Tarih araligi secin:
-