"Recep Tayyip"  Haberleri

Bakan Çelik, Bursa'da demokrasi nöbetinde

Bursa'daki demokrasi nöbetinde darbecilere yüklenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Ben bakan olarak diyorum ki; bunlara hayvan demek, hayvanlara hakarettir. Haşa! Hayvan kim, bunlar kim? Hayvana bundan daha büyük hakaret olmaz” dedi. 15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbeti Bursa’da da devam ediyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu da bu gece yaklaşık 50 bin Bursalının Türk bayraklarıyla donattığı Şehreküstü Meydanı’nda bir araya geldi. “KEFENİYLE YOLA ÇIKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I YEDİRMEYİZ” Meydandakilerin uzun süre ‘İdam isteriz’ sloganları dinledikten sonra konuşmasına başlayan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik; “Bu alçaklar iki şeyi hesap edemediler. Birincisi ‘Çanakkale geçilmez’ diyen bu halkı hesap edemediler.

2016-07-24 03:17:38

Uşak'ta Afgan sığınmacılarla demokrasi nöbeti

Binlerce Uşaklı ve yabancı uyruklu vatandaş, kent meydanında nöbet tutmaya devam ediyor. FETÖ/PDY mensubu bir grup askerin kalkışma girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın meydanlara çıkma çağrısı yapmasıyla sokaklara dökülen halk, tüm coşku ve inancıyla bekleyişini sürdürüyor. Darbe girişiminin 9. günü geride kalırken, bu kez demokrasi yürüyüşüne ve nöbetine Uşaklıların yanı sıra Afgan sığınmacılar da katıldı. Uşak Belediyesi önünde toplanan ve buradan kent meydanına kadar yürüyen vatandaşların arasında Türk bayrağı sallayan Afgan uyruklu vatandaşlar, "Demokrasi yürüyüşünde biz de Afganistanlı sığınmacılar olarak Türk milletinin yanındayız" yazılı bir pankart açtı, sloganlara eşlik etti. Mehteranlı yürüyüşte bulunan ve aralıksız olarak nöbetlerde halkın yanında yer alan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kent meydanında alanda bulunanlara seslenerek, demokrasi nöbetlerinin sadece bugün için değil, geleceğin de güzel olması amacıyla yapıldığını, katılımın her zaman coşku içerisinde olduğunu vurguladı.

2016-07-24 02:46:50

Burdur'da demokrasi nöbeti

15 Temmuz’dan bu yana devam eden demokrasi nöbeti, Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda da sürüyor. Ellerindeki Türk bayraklarıyla meydanda toplanan vatandaşlar, darbe girişimine tepki göstererek yatsı namazını meydanda kıldı. Demokrasi şehitleri için dualar eden Burdurlular birlik beraberlik mesajları verdi. Cumhuriyet Meydanı'na kurulan dev ekranda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin fotoğraflarının yer aldığı "Birlikte başardık, birlikte Türkiyeyiz" yazısı yer aldı.

2016-07-24 02:44:15

Batman'da demokrasi nöbeti

15 Temmuz'da FETÖ/PDY mensubu askerler tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimden sonra Batman’da demokrasi nöbeti devam ediyor. Batman Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü meydanında devam eden demokrasi nöbetine binlerce vatandaş destek veriyor. Çocuk büyük demeden elinde Türk bayraklarıyla meydanları dolduran binlerce kişi demokrasi nöbetini sürdürüyor. FELÇLİ BABANNESİYLE BİRLİKTE ALANDA 15 Temmuz’dan sonra başlayan demokrasi nöbetine 67 yaşındaki felçli babannesi Behiye Kaya'yı getirdiğini söyleyen Sevda Kaya, “Temmuz darbe girişiminden beri babaannem alana gelmek istiyordu. Bu darbe girişimini atlatabilmesi için Recep Tayyip Erdoğan'a dua ediyordu. Allahu Teâlâ bize yardım etti ve şu an buradayız.

2016-07-24 02:33:31

Erdoğan: Tüm farklılıkları bir kenara bırakarak birleştik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemizin kutlu yürüyüşünü engellemek isteyenlerin azgın piyonları olan teröristler, milletin ortak iradesi, sarsılmaz cesareti karşısında bir kez daha bozguna uğradı” dedi. Telekonferans sistemi ile 15 Temmuz’da püskürtülen darbe girişimine karşı meydanlara toplanarak demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Meydanları dolduran tüm vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz gecesi 246 kardeşimiz şehit oldu. Şehitlerimiz ve gazilerimiz 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle tarih yazdılar. 15 Temmuz'da iradesini çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.

2016-07-24 02:04:39

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nde 17 kişinin ilişiği kesildi

15 Kasım darbe girişiminin püskürtülmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "sokağa çıkın" çağrısı üzerine sokağa çıkan binlerce Balıkesir'li, Milli İrade Meydanı’nda Türk bayraklarıyla darbe girişimini protesto edip ''Demokrasi Nöbetine'' devam etti. Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, belediyelerin meclis üyeleri, STK temsilcileri ve binlerce vatandaşın katıldığı Demokrasi Nöbeti renkli görüntülere sahne oldu. Burada halka hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, darbecilerin en ağır şekilde cezalandırılacağını söyledi. AK Parti Gençlik Kolları tarafından Balıkesir Valiliği önünde ki alanın, Milli İrade Meydanı, TÜİK Meydanı’nın ise Demokrasi Meydanı yapılması için başlattığı imza kampanyasına destek verdiğini söyleyen Başkan Uğur, “Gençler bir imza kampanyası açtı. Dediler ki bu meydanın ismini Milli İrade Meydanı yapalım. Bizde şimdi Büyükşehir Belediye Meclisi olarak karar alacağız.

2016-07-23 17:42:36

TBMM Başkan vekili Aydın Urfalılara Hitap Etti

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından tekrar açılan TBMM'de ki çalışmalara ara veren TBMM Başkan vekili Ahmet Aydın dün gece Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, Mehmet Akyürek, İbrahim Halil Yıldız, Ahmet Fakıbaba ve Mehmet Ali Cevheri ile birlikte Şanlıurfa’ya geldi. TBMM Başkanvekili Aydın Topçu Meydanı’nda Demokrasi nöbeti tutan halka hitap etti. Aydın Meclis olarak FETÖ liderinin iadesini talep ettiklerini ifade ederek "Savaşların bile bir kuralı varken, gözü dönmüş bu hainler milletin parasıyla alınan silahları millete doğrulttular. Hedef milletin iradesiydi, hedef vatandı, hedef bayraktı. Hedef milletin geleceğiydi. Hedef namusumuz gibi bildiğimiz irademizdi.

2016-07-23 17:11:08

Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi 4 bin kişiye helva ve su dağıttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alanlara çıkın çağrısı üzerine Diyarbakır halkı tek yürek olarak alanlarda nöbet tutmaya devam ediyor. Türk bayraklarıyla alanlarda nöbet tutan Diyarbakır halkını, kamu kurum ve kuruluşları personel ve amirleri de yalnız bırakmıyor. Darbe gününün üzerinden 9 gün geçmesine rağmen her gün tam kadro alanlarda olan Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi personeli, Park Orman’da tutulan nöbet sırasında okutulan mevlitin ardından yaklaşık 4 bin kişiye helva ve su ikramında bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla alanlarda bulunduklarını ve ne pahasına olursa olsun ülkeyi canı gönülden savunduklarını dile getiren Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi yönetici Uz. Dr. Şenol Gedik, “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde barış nöbetimizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

2016-07-23 16:38:53

Yargıtay ve Danıştay'da yeni dönem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüksek yargıya ilişkin TBMM'de kabul edilen Yargıtay ve Danıştay düzenlemesini onayladı.

2016-07-23 16:03:15

Türk tarımının geleceği “milli” tohumda

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, “Yerli tanka verilen destek, yerli tohuma da verilmeli.” Yerli tohumun, Türk tarımının geleceği açısından hayati önem taşıdığına dikkat çekerek, “Yerli uçağa, yerli tanka verilen devlet desteği, yerli tohuma da verilmeli” dedi.Üretim gerçekleştirilen tarlalarda incelemelerde bulunan Doğan, yerli tohumla üretilen ürünlerin, en az ithal tohumla üretilenler kadar verimli ve kaliteli olduğunu belirtti. Beraberindeki çiftçilerle tarlayı gezen Doğan, çiftçinin tohum seçimi yaparken, yerli tohumları tercih edebileceğini ifade etti. Tarımın, hem ekonomik hem de stratejik anlamda Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri olduğuna işaret eden Mehmet Akın Doğan, “Tarım alanında, dünyada söz sahibi olmak için öncelikle dışa bağımlılığı azaltmak gerekiyor. Biz bugüne kadar tohumda hep dışa bağımlıydık ama artık ithal tohumdan daha kaliteli yerli tohumlarımız var” dedi.

2016-07-23 15:48:14

Mardin'de 'milli irade' nöbetleri

Mardin'de vatandaşlar, 15 Temmuz'daki darbe girişiminden sonra başlattıkları, demokrasi ve milli iradeye sahip çıkma nöbetini alanlarda sürdürüyor. AK Parti İl Başkanlığı'nın önünde bekleyen çeşitli siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve aralarında vatandaşların da bulunduğu kalabalığın, darbe girişimine tepkileri devam ediyor. Demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlara, sırasıyla, AK parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Saadet Partisi İl Başkanı Ahmet İletmiş, Cihannuma Mardin Temsilcisi Murat Durgan, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Abdulkadir Üründü ile Kadim Akademi Derneği yöneticilerinden Doç. Dr. Ahmet Ceylan hitap etti. Meydanı dolduran vatandaşlar sık sık, "Darbeler tutmaz, ezanlar susmaz", "Recep Tayyip Erdoğan", "Mardin burada, FETÖ nerede?", "İdam isteriz", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atarak, tekbirler getirdi.

2016-07-23 14:55:40

Kırsaçlı, "Diyarbakır uyumadı, iradesine sahip çıktı"

Güneydoğu Tüm İş Adamları Kalkınma Derneği Başkanı Mehmet Ali Kırsaçlı, Diyarbakır’ın uyumadığını iradesine sahip çıktığını söyledi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın darbe girişimi krizini büyük bir başarıyla yönetmeye devam ettiğini anlatan Kırsaçlı, FETÖ’cü askerlerin darbe girişimi kınadığını belirtti.Kırsaçlı, “15 Temmuz'un farkı, tarihte ilk defa siyaset, demokrasi için halkı sokağa davet etmiştir ve halk sokaklara dökülmüştür. Bu demokrasinin bu ülkede yeniden tanımıdır." dedi. Mehmet Ali Kırsaçlı, Diyarbakır’da demokrasi nöbetine katıldı.

2016-07-23 14:31:07

Erdoğan, Danıştay üyeliğine Oya Işık'ı seçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay üyeliğine Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Oya Işık'ı seçti. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Danıştay üyeliğine Anayasa'nın 155. ve 2575 sayılı Danıştay Kanunu'nun 8 ve 9. maddeleri gereğince, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Oya Işık'ı seçtiği belirtildi.

2016-07-23 14:30:52

"Bakan Albayrak o geceyi anlattı" haberinde düzeltme

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşananları bir televizyon kanalında anlatmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın süreci çok kontrollü ve sakin bir şekilde yönettiğini söylemişti. Cihan Haber Ajansı'nın abonelerine servis ettiği bu haberde, sehven bir hata yapılmış, "Sefer Namazı" başlığı altındaki bölümde "Serkan bey ismi yerine Hasan Bey" denilmiştir. Haberin düzeltilmiş hali aşağıdadır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın süreci çok kontrollü ve sakin bir şekilde yönettiğini söyledi. Bakan Albayrak, katıldığı bir özel televizyon kanalında, darbe girişimi gecesini şu sözlerde anlattı: "Cumhurbaşkanı ile beraberdik. O gece ilk olarak Başbakan ile konuştuk.

2016-07-23 13:09:06

Diyarbakır'dan demokrasi manzaraları

Diyarbakırlılar, darbe girişimine karşı her akşam gerçekleştirilen demokrasi nöbetinde ellerinde bayraklarla Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) lanet okudu. Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halkı alanlara davet etmiş ve vatandaşların demokrasi nöbeti tutmasını istemişti. İlk günden bu yana çağrıya cevap veren Diyarbakır halkı, bugün de alanları doldurdu. Park Orman'ı hınca hınç dolduran Diyarbakır'lılar, ellerinde Türk bayrakları ile demokrasi nöbetini tutmaya devam etti. Demokrasi nöbetine katılan Diyarbakır'lılar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine alanlara çıktıklarını, ancak onun çağrısı ile evlerine döneceklerini söyledi.Darbe girişiminde bulunan şahısların asla affedilmemesi gerektiğini kaydeden Diyarbakırlılar, Cumhurbaşkan Erdoğan için ölüme gidebileceklerini dile getirdi.

2016-07-23 11:54:38

'Demokrasi Nöbetin'de mehteran ekibi coşkusu

FETÖ darbe girişimine karşı ilk günden itibaren sokaklardan ayrılmayan Erzincanlılar meydanları bırakmıyor. Cumhuriyet Meydanında birlik ve beraberlik mesajları veren Erzincanlılar, attıkları sloganlar ile darbe girişimcilerine tepkilerini dile getirip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın yanında olduklarını söylüyorlar. Binlerce Erzincanlı Erzincan Belediyesi Mehteran ekibinin konseri ile büyük coşku yaşadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın ‘Meydanlardan ayrılmayın’ çağrısı üzerine Erzincan’da darbe girişiminin ilk gününden itibaren meydanları terk etmeyen vatandaşlar, sabahlara kadar darbecilere inat demokrasinin yanında olduklarını gösteriyorlar. Cumhuriyet Meydanı'nda her gün akşam saat 08.00’de toplanmaya başlayan vatandaşlar, sabah saat 05.

2016-07-23 11:46:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Genelkurmay Başkanı'nı Gülen'le görüştürmek istemişler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransız Medyası'na yaptığı açıklamada, "Bunu ilk kez burada açıklıyorum. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı rehin alanlardan biri 'sizi önderimiz Fettullah Gülen'le görüştürelim' dedi" ifadesini kullandı.

2016-07-23 11:39:48

Adana'dan kararlı mesaj "Emir gelene kadar meydandayız"

Tüm Türkiye gibi demokrasi için şehitler veren Adana da, (FETÖ) Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından tek yürek oldu. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın girişimleri ile Milli İradeye Saygı Platformu kuruldu. Adana’da nöbetin merkezi İstasyon Caddesi oldu. Her kesimden onbinlerce Adanalı meydanda demokrasi nöbetine devam ediyor. Paralel teröristlerin kanlı kalkışmasından sonra tüm dosta, düşmana ‘Emir Gelene Kadar Buradayız’ mesajı veren Adanalılar, kanlı parelel örgütün kalkışmasının yaşandığı ilk geceden bu yana hergün güneş doğana dek nöbete devam ediyor. Yüreğir Belediyesi gece boyunca nöbete katılan on binlerin yemek, su, gibi zorunlu ihtiyaçlarını karşılıyor.

2016-07-23 11:28:34

Batman, 8 gündür haykırıyor

Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarında sessizliğini koruyan Batman halkı, FETÖ’nün hain darbe girişimleriyle birlikte meydanlara inerek demokrasisine sahip çıktı. 15 Temmuz Cuma günü Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halkı meydanlara çağırarak demokrasi nöbeti tutmalarını istemişti. Demokrasilerine sahip çıkmak için meydanlara inen Batman halkı, 8 gündür demokrasi nöbetini sürdürüyor. Sabah işlerine giden halk, akşam saatlerinde Turgut Özal Bulvarı’na gelerek nöbetini tutmaya devam ediyor. İKİNCİ EMRE KADAR ALANLARDAYIZ Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisine sızan bir grup cuntacının darbe girişimiyle 8 gündür meydanları dolduran binlerce Batmanlı, cumhurbaşkanının nöbeti bitirin demeyene kadar alanlarda olacaklarını bildirdi. ÇOCUKLAR NÖBETTE Turgut Özal Bulvarı’nda demokrasi nöbeti tutmaya devam eden çocuklar, ellerinde Türk bayraklarıyla alanı süslüyor.

2016-07-23 09:13:49

Burdur'da demokrasi nöbeti

Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda akşam saatlerinde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile darbe girişimine tepki gösterdi. Yatsı namazını burada kılan vatandaşlar, demokrasi şehitleri için dualar etti. Meydanı dolduran binlerce kişiye lokma, süt ve kavurma dağıtıldı. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kızılay Topluluğu öğrencileri de meydandaki kalabalığa nohutlu pilav dağıttı. Demokrasi nöbetinin 8. gününde Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof.

2016-07-23 03:37:56

Askeri aracın önüne yatan Siirtli konuştu

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarınca kanlı darbe girişiminde askeri aracın önüne yatan Siirtli vatandaş Dilaver Batur, o anları anlattı. Kendisini askeri aracın önüne siper eden Dilaver Batur, televizyonu izlerken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meydanlara inin çağrısı üzerine hemen meydana inip Valilik önüne geldiğini belirtti. Batur, şunları söyledi: "Güres Caddesine geldik, oradan da askerlerin Siirt Valiliği'ne hareket ettiğini duyduk. Biz de valiliğin önüne geldik, askerleri engellemeye çalıştık. Pervari, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Başbakan yapmıştır, Cumhurbaşkanı olarak kalacaktır, kimse onu oradan indiremeyecektir. O an babamın anlattıklarını düşündüm, eski rahmetli Başbakan Adnan Menderes’i idam ettiklerinde ömür boyu vicdan azabı çektiler.

2016-07-23 01:23:20

Afyon halkı meydanları boş bırakmıyor

FETÖ darbe kalkışmasına karşı ülkenin tamamında devam eden demokrasi nöbetinin sekizinci gününde Afyonkarahisar halkı meydanları boş bırakmıyor. Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve tekbirlerle anlam kazanan sekizinci gün nöbetinin icrasını Sıla Derneği üstlendi. Demokrasi nöbeti için meydanları boş bırakmayalar yatsı namazını birlikte kıldı. Afyonkarahisar Müftüsü Şükrü Kabukçu tarafından yaptırılan duaya hep bir ağızdan amin diyen nöbet katılımcıları, Ragıp Eskici tarafından on kıtası okunan İstiklal Marşını ayakta dinledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının verildiği dev ekranı pür dikkat takip eden Afyonkarahisarlılar bazı konuşmaları ayakta alkışladı. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Karder Başkanı Osman Ziya Bilim, Engelliler Kent Konseyi Başkanı Mesut Yurt, Yeşilay Derneği Başkanı Yusuf Gökçe, Kamu-Sen İl eski Temsilcisi Erol Özsoy konuşma yaptı.

2016-07-23 01:20:04

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda istifalar

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) dün yapılan yönetim kurulu toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferudun Kahraman ile yönetim kurulu üyeleri Emin Akça ve Şakir Umutkan, gördükleri lüzum üzerine görevlerinden istifa ettiler. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Yönetim Kurulu Üyeleri Ferudun Kahraman, Emin Akça ve Şakir Umutkan’a BTSO çatısı altında bugüne kadar hayata geçirilen projelere ve tüm Türkiye’ye örnek olan çalışmalara sağlamış oldukları katkılardan ötürü teşekkür etti. Görevlerinden ayrılan isimlere bundan sonra işadamı kimliği ile kent ve ülke ekonomisine yönelik yapacakları çalışmalarda başarı dileyen Başkan Burkay, istifaların ardından boşalan Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelikleri’ne getirilecek isimleri en kısa süre içerisinde kamuoyuyla paylaşacaklarını da bildirdi. “GEÇMİŞTEKİ BAĞLANTILARIM BTSO’YA ZARAR VERİYORDU” İstifasıyla birlikte yazılı bir açıklama yapan BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferudun Kahraman, FETÖ'nün halk, devlet, hükümet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a doğrudan kasteden ihanet eylemlerini lanetlediğinin altını çizerek şu ifadelere yer verdi: "Yapının elemanlarının sürekli ısrarıyla başlayan ve devam eden, milletimizin değerlerine ve inancına saygılı bir yapı olarak gözüken malum cemaat yapılanmasına birçok iş adamı gibi katkılarda bulundum. Topluma ve insanlığa faydalı olmak anlayışıyla çeşitli yardım ve yatırım çalışmalarının içerisinde yer aldım. Ancak 17-25 Aralık 2013'te hükümete, devlete ve millete karşı düzenlenen darbe girişimi doğrultusunda yaptığım değerlendirmeyle söz konusu cemaatle bütün ilişkimi ve gönül bağımı kestim.

2016-07-23 00:32:38

AK Partili Gökçe: Kaçacak delik arayacaklar

AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Ağrı'da Valilik bahçesinde milli irade nöbeti tutan vatandaşlara hitap etti. Şehit ve yaralılar sayesinde Türkiye'nin ayakta olduğunu kaydeden Cesim Gökçe, "Biz bu birliği, kardeşliği muhafaza ettiğiniz sürece bunlar kaçacak delik arayacak" dedi. Gökçe, açıklamasında şunları söyledi: "Bütün Ortadoğu, bütün mazlum milletler, bütün İslam ümmeti bugün ayakta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a tabi, talimatlarını bekliyor. Bugün sayın Cumhurbaşkanımız bunlara talimat verdiği anda bütün mazlum Müslümanlar ayaklanıp cihat edeceklerdir. Bu millet ayakta durduğu sürece bunlar inlerinden başlarını çıkaramayacaklardır. Bu millet ayakta durduğu sürece bunlar bir daha böyle bir ahlaksızlık ve caniliğe cesaret edemeyeceklerdir.

2016-07-22 23:32:48
Tarih araligi secin:
-