"Özgür"  Haberleri

CHP'li Özel: Salı gününden itibaren Meclis’te uzlaşı olmayacak

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "AK Parti grubuna Meclis'i her alanda dar edeceğiz. Salı gününden itibaren Meclis'te hiçbir uzlaşı olmayacak." dedi. 65. Hükümet'in TBMM'de güven oyu almasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, muhalefete hız vereceklerini ifade ederek, "Bundan sonrası Adalet ve Kalkınma Partisi için eskisi kadar kolay olmayacak. AK Parti grubuna Meclis'i her alanda dar edeceğiz.

2016-05-29 13:33:25

Amed SFK, iç transferde Abdullah Çetin'le anlaştı

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grubu 8. sırada tamamlayan Amed Sportif Faaliyetler, iç transferde sözleşmesi sona eren Abdullah Çetin (32) ile anlaştı. Amed Sportif Faaliyetler takımı sözleşmesi sona eren 11 futbolcu ile de görüşmelerini sürdürüyor. Yeşil kırmızılı takımın transfer komitesinden yapılan açıklamada oyuncularla görüşmelerin sürdüğü kaydedildi. Yönetimin iç transferi erken bitirmeyi planladığı ancak bazı futbolcuların düşünmek için süre istedikleri bildirildi.

2016-05-29 11:20:40

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere'de "En Başarılı Devlet Adamı" seçildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de ''En Başarılı Devlet Adamı'' seçildi. Merkezi İngiltere'nin başkenti Londra’da bulunan Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği (Association of Turkish-British Journalists), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı "En Başarı Devlet Adamı Ödülü"ne layık gördü. Kuruluş tarihi olan 2009 yılında bu yana ödül töreni düzenlemediği belirtilen Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği (TİGB), ilk kez bir ödüllendirme gerçekleştirdi. "KRİTERLERE UYAN TEK LİDER" Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği Başkanı Alpaslan Düven, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu yıl ilk kez 'En Başarılılar' ödül organizasyonunu düzenledik. TİGB yönetim kurulu üyeleri, ödül için birçok kriteri gözönüne alarak uzun süren değerlendimelerde bulundu. Yapılan bu değerlendirmeler neticesinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 'toplumsal kalkınma ve gelişim, uluslararası ilişkiler, ekonomi yönetimi, insani yardımseverlik ve seçim başarıları' gibi önemli kriterlere sahip tek lider olduğuna kanaat getirildi.

2016-05-29 10:26:55

Amed Sportif Faaliyetler'in futbolcusu Deniz Naki'ye savcılık soruşturması

Spor Toto 2. Lig kırmızı gurup takımlarından Amed Sportif Faaliyetler'in futbolcusu Deniz Naki'ye, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı. Amedspor, 31 Ocak tarihinde Ziraat Türkiye Kupası'nın çeyrek final maçında Bursaspor'u kendi sahasında 2-1 mağlup ederek yarı finale yükselmişti. Maçın 65. dakikasında gol atan Amedspor oyuncusu Deniz Naki, maçın ardından Twitter hesabına, Amedspor olarak boyun eğmediklerini, galibiyeti kuşatma altında olan Sur'da hayatlarını kaybedenlere ve yaralılara adadığını yazmıştı. Yaptığı bu paylaşımdan dolayı Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Deniz Naki'ye, şikayet üzerine, soruşturma açıldı.

2016-05-29 10:14:14

İHH'dan Mavi Marmara eylemi

İHH, Mavi Marmara baskınının yıl dönümü sebebiyle Beyoğlu’nda eylem yaptı. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Filistin ablukası kalkmadan İsrail ile ilişkilerin normalleşemeyeceğini savundu. İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Vakfı (İHH), Mavi Marmara baskınının yıl dönümü dolayısıyla Beyoğlu’nda eylem yaptı. Tünel Meydanı’nda saat 17.30’da bir araya gelen kalabalık, Galatasaray Lisesi önüne kadar yürüdü. Sık sık tekbir getiren grup, ‘Zulme karşı direneceğiz’, ‘Kudüs’e selam, direnişe devam’, ‘Mavi Marmara onurumuzdur’, ‘Siyonist katiller yargılansın’ ve ‘Suriye halkı yalnız değildir’ şeklinde sloganlar attı.

2016-05-28 21:13:01

Erdoğan: O dağlara kaçırılan kızların hesabını kim verecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör örgütünün kandırarak ölüme gönderdiği gençlere biz de üzülüyoruz. O dağlara kaçırılan kızların hesabını kim verecek? O taciz edilen kızlarımızın hesabını kim verecek? O gençlerin hesabını kim verecek? Bu terör örgütü 'özgürlük', 'barış', 'insanlık mücadelesi veriyorum' diyebilir mi ya? Diyemez." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, tamamlanan 116 projenin açılışını yapmak için geldiği Diyarbakır’da STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir otelde bir araya geldi. STK temsilcilerine hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, projeleri hizmete sokan kurumlara teşekkür etti. Türkiye'de hizmet üretmek ve proje yapmanın hiçbir zaman kolay olmadığını dile getiren Erdoğan, bürokrasiden, yerel menfaat odaklarından, mevzuattan, kimi zaman imkansızlıktan kaynaklanan bir sürü sorunla mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.

2016-05-28 19:47:44

Ağrı'da 'Mavi Marmara ve Özgür Kudüs' konferansı düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde "Mavi Marmara ve Özgür Kudüs" konferansı düzenlendi. Nezehat Çeçen Konferans Salonu'nda Katre Kulübü üyesi öğrencilerin düzenlediği konferansa akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı. Konferansta konuşan Ağrı İnsani Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Derneği Başkanı Kerem Engin, Mavi Marmara'nın küresel bir vicdan hareketi olduğunu söyledi. Hedef ve idealleri büyük olmayan insanların yaşantıya dair katkılarının da büyük olamayacağını kaydeden Engin, "İnsanoğlu iki kutupludur. Ya Habil kutbunu ya da Kabil kutbunu tercih etmek durumunda kalmıştır. Mavi Marmara’da yeryüzünde Habil'in torunları ile Kabil'in torunları arasında devam eden durumun örneklerinden bir tanesidir.

2016-05-28 17:55:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Havalimanı’nın yeni terminal binasının ve şehirde yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılış törenine katılmak; şehirdeki STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile buluşmak amacıyla Diyarbakır’a geldi. Diyarbakır Havalimanı’nda Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Vali Hüseyin Aksoy ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Erdoğan, daha sonra eşi Emine Erdoğan ve beraberindekilerle açılış töreninin yapılacağı Anıt Park’a geçti. Törende konuşan Erdoğan, 230 milyon liralık yatırım bedeli olan Diyarbakır Havalimanı terminal binasının, şehre ve ülkeye hayırlı olmasını diledi. Yıllık 5 milyon yolcu kapasiteli havalimanının, Diyarbakır’ın turizminin, ekonomisinin, ticaretinin, sosyal hayatının canlanmasında ciddi katkısı olacağına inandığını belirten Erdoğan, toplu açılışı yapılan diğer hizmet ve tesislerin arasında; 397 dersliğin, 200 öğrenci kapasiteli pansiyonun, Dicle Üniversitesi öğrenci sosyal tesislerinin, yüzme havuzu ve gençlik merkezlerinin, spor tesislerinin, 1.024 adet konutun, Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Kocaköy Devlet Hastanesi’nin, Organize Sanayi Bölgesi altyapı projelerinin, Karacadağ Kongre Merkezi’nin, hizmet binalarının, tarımsal destekleme ve hibe projelerini, içme suyu isale hattı ile taşkın koruma projelerinin, sosyal tesislerin, yol, köprü, üst geçitlerinin ve PTT hizmet binalarının olduğunu açıkladı. Kalkınma seferberliği anlayışıyla, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 13 yılda yaklaşık 280 milyar liralık yatırım yaptıklarını, yolu, elektriği, suyu, okulu, sağlık tesisi olmayan yerleşim yeri bırakmadıklarını, üniversiteler açtıklarını, sosyal yardımlarla bölgede yaşayan hiçbir vatandaşın aç ve açıkta kalmamasını temin ettiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunlarla birlikte hak ve özgürlüklerin genişletilmesi konusunda, ‘Demokratik Açılım’ adıyla adım attıklarını, ardından ‘Millî Birlik ve Kardeşlik Projesi’ni hayata geçirdiklerini; son olarak da ‘Çözüm Süreci’ni başlattıklarını vurguladı.

2016-05-28 17:52:02

DAEŞ korkusundan kaçıyorlar

Terör örgütü DAEŞ militanlarının Suriye’nin Azez kentine bağlı köylere saldırması üzerine Siccu kampında kalan 7 bini aşkın Suriyeli, güvenli gördükleri Türkiye sınırına yakın Babul Selam Sınır Kapısı’na yakın bölgelerine doğru ilerliyor. Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre; Terör örgütü DAEŞ’in dün akşamdan itibaren Türkiye sınırına yakın köyleri almak için saldırıya geçmesi üzerine Siccu kampında kalan 7 bini aşkın Suriyeli kaldıkları çadırları boşaltarak, güvenli gördükleri Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolünde bulunan Türkiye’ye yakın Babul Selam Sınır Kapısı’nın çevresindeki kamplara sığınmaya başladı. Suriyeliler, yanlarına aldıkları eşyaları araçlara koyarak, konvoylar halinde DAEŞ’ten kaçıyor. Eşyalarını yanlarına alan Suriyeliler, geldikleri güvenli yerlere çadırlarını kuruyor. Öte yandan Azez ve çevresinde DAEŞ militanları ile Özgür Suriye Ordusu arasında zaman zaman şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

2016-05-28 17:43:39

İnönü Üniversitesi, İran üniversiteleriyle bilimsel işbirliği protokolü imzaladı

İnönü Üniversitesi ile İran'ın Hemedan eyaletindeki iki üniversite arasında 'Bilimsel İşbirliği' ve 'Mevlana Değişim Protokolü' imzalandı. Dânişgâh-ı Bû-Alî Sînâ (Bu-Ali Sina University) ile Dânişgâg-ı Ulûm-ı Pezişgî vu Hıdemât-ı Bihdâştî-Dermânî-i Ostân-ı Hemedân (Hamadan University of Medical Sciences) rektörlerinin de aralarında yer aldığı İranlı heyet, İnönü Üniversitesi'ne gelerek bilimsel iş birliğinin yanı sıra öğrenci ve öğretim üyesi değişimini içeren konularda da görüşmelerde bulundu. Yapılan görüşmelerin neticesinde taraflar arasında karşılıklı olarak ikili protokoller imzalandı. Senato Salonu'nda gerçekleştirilen protokol imza törenine İnönü Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Bu-Ali Sina Üniversitesi Rektörü Prof.

2016-05-28 17:24:52

İTÜ'den Başbakan Yıldırım’a ödül

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından düzenlenen 'İTÜ ARI Ödülleri' sahiplerini buldu. Başbakan Binali Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlarından Recai Kutan, Arı Ödülü'ne layık görüldü. İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri'nden 1977 yılında mezun olan Başbakan Binali Yıldırım, törene gönderdiği mesajda, "Mezunu olduğum üniversitemden aldığım bu ödülden büyük onur duydum. Üniversitenin evrensel bilgi ve değer ürettiğini, özgür düşüncenin mekanı olduğunu ispatlayan İstanbul Teknik Üniversitesi’ne başarılarının devamını diliyorum." ifadesini kullandı. Törenin açılışında okunan Başbakan Yıldırım’ın mesajı büyük alkış aldı.

2016-05-28 16:56:12

Kurtulmuş: 65. Hükümet reform, atılım ve icraat hükümeti olacak

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "65’inci Hükümet bir reform, atılım ve icraat hükümetidir. Hedefimiz; siyaset kurumlarını, bürokrasiyi, ekonomiyi ilgilendiren bütün çözüm ortaklarını paydaş hale getirerek önümüzdeki süreyi en iyi şekilde kullanabilmektir. Amacımız Türkiye’yi süper lige çıkararak dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmaktır.” dedi. TBMM’de 65. Hükümet Programı üzerinde görüşmeleri başladı.

2016-05-27 22:20:50

Adana Demirspor'u penaltılarla geçen Multigroup Alanyaspor Süper Lig'de

Stat: Torku Konya Arena Hakemler: Bülent Yıldırım, Ekrem Kan, Asım Yusuf Multigroup Alanyaspor: Haydar Yılmaz, Sezer Özmen, Yasin Palaz, Nuru Suley (Dk. 75 Ahmet Kesim), Özgür Çek, Galip Güzel, Tayfur Bingöl, Deniz Vural (Dk. 110 Barış Örücü), Emre Akbaba, Sinan Özkan, Jonathan Ayite (Dk. 59 Slavko Perovic) Adana Demirspor: Fevzi Elmas, Ahmet Burak Solakel, Barış Başdaş, Murat Akyüz, Onur Akbay, Joseph Attamah (Dk. 110 Abdulkadir Özgen), Ibrahim Moro, Anıl Taşdemir (Dk. 46 Kenan Özer), Tiago Bezerra, Burak Çalık (Dk.

2016-05-27 21:51:27

Multigroup Alanyaspor: 1 - Adana Demirspor: 1 (İlk yarı)

Stat: Torku Konya Arena Hakemler: Bülent Yıldırım, Ekrem Kan, Asım Yusuf Multigroup Alanyaspor: Haydar Yılmaz, Sezer Özmen, Yasin Palaz, Nuru Suley, Özgür Çek, Galip Güzel, Tayfur Bingöl, Deniz Vural, Emre Akbaba, Sinan Özkan, Jonathan Ayite Adana Demirspor: Fevzi Elmas, Ahmet Burak Solakel, Barış Başdaş, Murat Akyüz, Onur Akbay, Joseph Attamah, Ibrahim Moro, Anıl Taşdemir, Tiago Bezerra, Burak Çalık, Mickael Franck Pote Goller: Dk. 8 Mickael Franck Pote (Adana Demirspor), Dk. 37 Emre Akbaba (Multigroup Alanyaspor) Sarı kartlar: Dk. 14 Sinan Özkan, Dk. 18 Özgür Çek (Multigroup Alanyaspor) PTT 1. Lig'de Süper Lig'e çıkacak son ekip Konya'daki Multigroup Alanyaspor-Adana Demirspor karşılaşmasının ardından belli olacak.

2016-05-27 19:48:03

Multigroup Alanyaspor-Adana Demirspor maçının 11'leri belli oldu

PTT 1. Lig'de Süper Lig'e çıkacak son ekip Konya'daki Multigroup Alanyaspor-Adana Demirspor karşılaşmasının ardından belli olacak. Maçın ilk 11'leri de belli oldu.

2016-05-27 18:58:57

Bitlis Tatvan'da anaokulu öğrencileri ve velileri 'Bahar Şenliği'nde buluştu

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Kaymakamlığın 'Minik Ellerden Kocaman Yüreklere' projesi kapsamında ilçede bulunan 4 köy, 10 merkez anaokulu öğrencisi ve velilerine yönelik okul öncesi bahar şenliği düzenlendi. Tatvan Sahil Parkı'nda düzenlenen etkinlikte öğrenciler ilk olarak boyama etkinliğine katıldı. Minik ellerini boya kovalarına bandıran minik öğrenciler, üzerlerine giydikleri tişörtleri ve hazırlanan boyama duvarını boyadılar. Ardından nostaljik trene binen minik öğrenciler, Vangölü sahilini gezdi. Akabinde ise uçurtma etkinliğine katılan öğrenci ve velilerine yemek ikramında bulunuldu. Gün boyunca gönüllerince çocuk şarkıları eşliğinde eğlenme ve serbest zaman geçirme imkanı bulunan minik öğrenciler unutulmaz bir gün yaşadı.

2016-05-27 16:29:44

27 Mayıs darbecilerine Taksim'de anma

Eski Başbakanlardan Adnan Menderes ve iki bakanın idam edildiği 27 Mayıs darbesini gerçekleştirenler, Taksim Meydanı'nda törenle anıldı. Cumhuriyet anıtına çelenk koyan 68'liler Birliği Vakfı üyeleri, "Bugün biz 68’liler olarak, 56. yılında 27 Mayıs devrimini yaratanları saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz." dedi. 68’liler Birliği Vakfı, 27 Mayıs darbesinin 56. yıl dönümünde Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı önünde toplandı.

2016-05-27 14:27:40

‘Gelenek ve Göreneklerle Siirt’ Paneli

Siirt Üniversitesi tarafından ‘Gelenek ve Göreneklerle Siirt’ Paneli düzenlendi. Üniversite'nin Merkez Kampüsündeki Konferans Salonu'nda düzenlenen panele, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman, Defterdar Meral Dönmez, Müftü Faruk Arvas, AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Panelin açılış konuşmasını yapan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, gelenek ve görenek toplumları ayakta tutan ve değerleriyle ileriye gitmeyi sağlayan önemli davranış kuralları ve alışkanlıklar olduğunu söyledi. Vali Tutulmaz, Siirt’in diğer illerden ve diğer illerde yaşayan vatandaşlardan daha belirgin şekilde özel gelenekleri olan bir yer olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Bu kültür aktarımında bugüne kadar genellikle ağırlıklı olarak sözel ve görsel anlamda devam eden bir aktarım söz konusu. Değerli yazarlarımız, gazetecilerimiz tarafından bu kültürlerin bir kısmı kayıt altına alınmış ancak burada bunu tekrar siz değerli gençlerle bugün paylaşarak geleceğe bir adım daha bu kültürel değerlerimizi aktarabilme şansımız olacak." Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.

2016-05-27 12:50:55

Edirne'de başına vinç düşen işçi öldü

Edirne'de bir işçi, vinç tamiri yapmak isterken vincin orta kısımda bulunan ekleme bölümünün başına düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Olay, Yeni Sanayi Sitesi'ndeki bir hurdacı dükkanında meydana geldi. Evli ve iki çocuk babası Özgür Dermenci (42) arızalı vinci tamir etmek için altına girdi. Vincin orta kısmında bulunan ekleme bölümünün başına düşmesi sonucu yere yığıldı. Başına ağır darbe alan Dermenci, düştüğü yerde kan kaybetmeye başladı. Mesai arkadaşları 112 Acil Servis'e haber verdi.

2016-05-26 18:58:07

Hâkim ve savcılara 'ifade özgürlüğü' eğitimi

Türkiye Adalet Akademisi ve Avrupa Birliği Avrupa Konseyi tarafından 'Türk Yargısının İfade Özgürlügü Konusunda Kapasitesinin Güçlendirilmesi' konulu seminer düzenlendi. Mersin Hilton Oteli'nde gerçekleştirilen seminere Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı Mikail Özdemir, Mersin Cumhuriyet Başsavcı Vekili Nebi Kurtgöz, Proje Yöneticisi Tankut Soykan ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen hakim ve Cumhuriyet savcıları katıldı. Seminere konuşmacı olarak katılan proje yöneticisi Tankut Soykan, "Türkiye'nin insan hakları alanında, Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkının tanınması, tazminat komisyonlarının kurulmasıyla da daha önceki bazı olumsuz imajını da Avrupa Konseyi nezdinde kırılmaya başladığı bir dönemdeyiz. Bu tür olumlu gelişmelerin devamı içinde Avrupa Konseyi Ankara Ofisi olarak biz elimizden gelen katkıyı vermeye çalışıyoruz." dedi. Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı Mikail Özdemir ise projenin ifade özgürlüğü projesi olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "İfade özgürlüğü çok popüler ve her zaman Türkiye'nin gündeminde olan bir konudur.

2016-05-26 16:03:23

CHP’den küfür savunması: Atılan slogan Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya yönelik

CHP Grup Başkanvekilleri Levent Gök, Özgür Özel ve Engin Altay, CHP grup toplantısında edilen küfürlerle ilgili yazılı açıklama yaptı. Atılan sloganların saptırıldığı ve başka bir mecraya çekilmek istendiği ileri sürülen açıklamada, “Atılan sloganın AK Parti’ye oy vermiş kıymetli yurttaşlarımıza yönelik olmadığı; sadece ve sadece Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na 20 Mayıs 2016 günü katıldığı şehit cenazesinde yapılan çirkin saldırıya yönelik olduğu da aşikardır.” ifadelerine yer verildi. Açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında atılan sloganı eliyle durdurduğu ve müsaade etmediği iddia edildi.

2016-05-26 13:57:58

'Harbiye Yaz Oyunları' 31 Mayıs'ta başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları tarafından gelenekselleşen ‘Yaz Oyunları’ 31 Mayıs Salı akşamı 12. Gece adlı oyunla başlıyor. Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sergilenecek oyunların bilet satışları yoğun bir şekilde devam ediyor. İBB Şehir Tiyatroları Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek etkinlikte Şehir Tiyatroları'nda sezon boyunca beğeni toplayan oyun ve müzikaller sahnelenecek. 31 Mayıs Salı akşamı başlayacak etkinlik 6 Haziran Pazartesi akşamı sona erecek. ‘Yaz Oyunları’nda, 12.

2016-05-26 13:38:04

Ertuğrul Özkök: Hakaret yok, mizahi dille dokundurma var

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan davada ifade veren gazeteci Ertuğrul Özkök, yazısında hakaretamiz bir ifade bulunmadığını söyledi. Özkök, “Sadece mizahi bir şekilde son zamanlarda trolleşme eğilimi gösteren Twitter’daki yayınlarla ilgili mizahi bir dille dokundurma vardır.” dedi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ertuğrul Özkök hakkında hazırlanan iddianamede, yazarın 16 Ekim 2015 günü Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan “Kur'an dersine girenlerin yüzdesi kaç” başlıklı yazısında “Koda adı: MVPAYH Görev yeri: Beştepe, Görev tarifi: Yeni Andıç Operasyonu” şeklinde ifadeler kullanarak “iktidar yanlısı gazete, televizyon kanalı, internet sitesi ve trol sürüsü her gün merkezden gelecek işaret fişeğini bekliyor” gibi sözler söylediği anlatıldı. İddianamede, yazarın gerçekte olmayan ifadeler kullanmak suretiyle Mustafa Varank’ı, kamuoyu ve toplum önünde bir etki yaratmaya çalışarak, küçük düşüren, şeref, onur ve saygınlığını zedeleyen nitelikte olduğu ve hakaret suçunu işlediği belirtildi. İddianamede Özkök’ün hakaret suçundan 1 yıldan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

2016-05-26 13:26:26

Suriye Türkmen Meclisi 3. Genel Kurulu Ankara'da düzenlendi

Suriye Türkmen Meclisi 3. Genel Kurulu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla Ankara Meyra Palace Hotel’de yapıldı. Suriye Türkmen Meclisi 3. Genel Kurulu, divan üyelerinin belirlenmesi ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Bakan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkmenlerin Bayırbucak'ı, Halep'i, Tartus'u, Hama'yı, Humus'u, İdlip'i, Rakka'yı ve Şam'ı temsilen burada bulunduklarını belirtti. Çavuşoğlu, her zaman ve her şartta Suriyeli Türkmenlerin yanında olacağını söyledi.

2016-05-26 12:54:28
Tarih araligi secin:
-