"Özgür"  Haberleri

AK Partili Gündoğdu: Paris'teki terörle İstanbul'dakinin farkı yok

TBMM İdare Amiri, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki hain terör saldırısı üzerinden Batılı ülkelere çağrıda bulundu. "Terörle mücadele kararlılığımıza gölge etmeyen Batılı ülkeler bekliyoruz" diyen Gündoğdu, "Paris'teki terör ile İstanbul'daki terörün birbirinden farkı yok. Bu bilinçle hareket ederlerse insanlığı ve insanlığın yaşama hakkını tehdit eden terör belasından kurtuluruz" mesajını verdi. Cihan Haber Ajansı'na konuşan TBMM İdare Amiri, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, terör saldırılarının Türkiye'nin büyümesini ve kalkınmasını hedef aldığını savundu. Özellikle Batılı ülkelere uyarılarda bulunan Gündoğdu, "Terörün hedefi dini, ırkı, cinsiyeti ne olursa olsun hedefi topyekun insan onuru ve insan haklarıdır. Türkiye'nin büyümesini, kalkınmasını, gelişmesini hedef almaktır" dedi.

2016-06-29 17:44:27

Şehit olan askerlerin çocukları babalarının tabutuna sarıldı

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erdem Ünal ile Lice ilçesi kırsalında Yolçatı mevkiinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ayhan Kaya için tören düzenlendi. Askerlerin çocukları, şehit olan babalarının naaşına sarıldı. Diyarbakır Asker Hastanesi’nde düzenlenen uğurlama törenine Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 2. BHHM Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.

2016-06-29 15:54:18

CHP: Meclis terör özel gündemiyle toplanmalı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'nin "terör özel" gündemiyle toplanması gerektiğini belirtti. Yarın özel gündem toplantısı yapılması için önerge vereceklerini ifade eden Özel, hükümetin de gerekirse kapalı oturumda bilgi vermesi gerektiğini kaydetti. Meclis'in özel oturumla toplanması halinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da oturuma katılacağını ifade eden Özel, diğer parti gruplarına önerilerini ilettiklerini ve olumlu geri dönüş beklediklerini söyledi.

2016-06-29 15:53:22

Danimarka Dışişleri Bakanı ve Savunma Bakanı'ndan Şahin'e ziyaret

Danimarka Dışişleri Bakanı Kristian Jensen ve Savunma Bakanı Peter Christensen, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti. Şahin, makamındaki ziyarette, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısından dolayı çok üzgün olduğunu söyledi. İslam dünyası için önemli olan bir ayda masum insanlara yönelik yapılan saldırının bütün ülkeyi derinden yaraladığını vurgulayan Şahin, şöyle konuştu: “Özellikle terör saldırılarının artık dili, dini, ırkı, bölgesi olmadığını ve terörle mücadelede yeni bir dünya düzenine geçilmesi gerektiği gerçeğiyle de karşı karşıyayız. Özellikle metropollerde olan bu terör saldırılarında bütün ülkelerin işbirliği yapması ve terörizmle mücadelede ortak bir mücadele alanını hızlı bir şekilde oluşturmak gerekiyor. Maalesef yıllardır bunu bir türlü başaramadık. Modern dünya, teknolojiyi en sonuna kadar kullanan dünya ortak terör tanımında bile birleşemiyor.

2016-06-29 14:45:08

Diyarbakır’da şehit olan 2 asker için tören düzenlendi

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erdem Ünal ile Lice ilçesi kırsalında Yolçatı mevkiinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ayhan Kaya için tören düzenlendi. Diyarbakır Asker Hastanesi’nde düzenlenen uğurlama törenine Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 2. BHHM Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, vali yardımcıları, kaymakamlar, şehitlerin aileleri, askeri ve mülki erkan katıldı.

2016-06-29 13:27:48

Avusturya’dan kınama ve başsağlığı

Avusturya Başbakanlık ofisinden yapılan yazılı açıklamada İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısı kınandı. Açıklamada, "İstanbul’daki terör saldırılarını kınıyoruz. Sınırsız hüzün ve iğrenme içindeyiz. Güvenlik için ortak çabalarımız olmalı. Duygularımız mağdur olan ailelerle birliktedir’’ denildi. SAĞCI LİDERDEN BAŞSAĞLIĞI Aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi lideri Heinz-Christian Strache, resmi sosyal medya hesabından ‘’Başınız sağ olsun’’ başlığıyla yaptığı paylaşımda, " Gerçekten üzücü.

2016-06-29 12:55:55

Terör saldırısına yurtiçi tepkiler

Türkiye'yi üzüntüye boğan hain saldırıdan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. 3 terörist önce uzun namlulu silahlarla sivillere ve polislere kurşun yağdırdı ardında da üzerilerindeki bombayı patlattı. Hain saldırıda 36 kişi hayatını kaybetti, 147 kişi yaralandı. Saldırıdan sonra Türkiye'den tepkiler gelmeye devam ediyor işte onlardan bazıları; TSK'DAN KINAMA Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısı için resmi web sitesinde kınama yayımladı. TSK mesajında, "28 Haziran 2016 Salı günü İstanbul Atatürk Havalimanı'nda alçakça ve hunharca gerçekleştirilen menfur terör saldırısını şiddetle lanetliyor, bu saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz" ifadelerini kullandı. AYM'DEN TERÖR SALDIRISINI KINAMA MESAJI Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısı üzerine kınama mesajı yayımladı.

2016-06-29 10:51:00

TİM Başkanı’ndan terör saldırısına tepki

Atatürk Havalimanı’nda ölümlere ve yaralanmalara neden olan saldırıya bir tepki de Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi’den geldi. Büyükekşi, şunları ifade etti: “Terör alçaklıkta sınır tanımıyor. İnsanlık duygularını terk etmiş vicdan yoksunu teröristlerce gerçekleştirilen bu alçakça saldırı bu kez sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın bir aktarma noktası olarak kullandığı Atatürk Havalimanı’nı hedef almıştır. Bu saldırının hedefinin tüm dünya vatandaşları olduğu ve seyahat özgürlüğü gibi en temel haklarını kullanan masumlar olduğu unutulmamalıdır. Terör sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın topyekün mücadele etmesi gereken bir realitedir ve Türkiye her zaman olduğu gibi bu belanın insanlık tarihinden silinmesi için haykırmaya devam edecektir. Bugünkü saldırı Türkiye'nin hem huzuruna, hem potansiyeline hem de ekonomik yapısına yapılmıştır.

2016-06-29 09:33:15

Amerikalılara Türk gıda ürünleri tanıtıldı

Summer Fancy Food Show'da Türk gıda ürünlerine büyük ilgi. Türk gıda ürünleri New York'ta alıcılarla buluştu. Türk gıda ürünleri, dünyanın en büyük gıda ithalatçısı Amerika Birleşik Devletleri'nde alıcılarla buluştu. Ülkemizin gıda ürünleri ihracatını arttırmayı hedefleyen Türk gıda ihracatçıları Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenen Summer Fancy Food Show Fuarı'na katıldı. Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük gıda fuarı olan Summer Fancy Food Show, bu yıl 26-28 Haziran 2016 tarihlerinde 62. kez ABD'nin New York kentinde düzenlendi.

2016-06-29 09:06:26

Kurtulmuş: Bir ülkenin ne kadar geliştiği, o ülkenin medyasının gücü ile ölçülür

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: "Bir ülkenin ne kadar geliştiği o ülkenin medyasının gücü ve medyasının niteliğiyle de ölçülür. Dolayısıyla yeniden güçlü Türkiye istikametinde yol alacaksak Türkiye'de güçlü bir medyanın varlığı, gelişmesi ve bu medyanın halk üzerinde ortaya koyduğu etkilerdir" dedi. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Medya Okulu Sertifika programı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, UMED Başkanı Aslan Değirmenci ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın katılımıyla Ankara Meyra Palace Oteli'nde gerçekleştirildi.Törene çok sayıda vatandaş da katıldı. MEDYA ÜZERİNDEN ZEHİRLEMEYE ÇALIŞANLARIN KARŞISINDAYIZ Sertifika töreninin açılışında konuşan UMED Başkanı Aslan Değirmenci, "Adaletin egemen olması için yeniden büyük Türkiye yolculuğunda biz de varız dedik. Daha adil bir medya için sorumluluk aldık.

2016-06-28 18:00:53

Dört aydır döşenemeyen su borusu yol kapattırdı

Mersin’de dört aydır döşenemeyen su boruları nedeniyle yolun asfaltlanmamasına tepki gösteren vatandaşlar, yolu araçları ile kapatıp durumu protesto etti. Mersin’in Merkez Toroslar ilçesindeki Çukurova Mahallesi sakinleri, yaklaşık 4 aydır yolun asfaltlanmasını bekliyor. Fakat su borusu döşeme çalışması yapılması gerekçe gösterilerek 4 aydır yol asfaltlanmıyor. Her tarafın toz ve çamur olması yüzünden satış yapamadıklarını belirten esnaf, duruma tepki gösterdi ve araçları ile yolu kapattı. Eski Gözne Yolu üzerinde bulunan 100-180 caddelerinde 6 ay önce asfalt çalışması yapıldı. Fakat yaklaşık 4 ay önce su borusu döşeme çalışması yapılacağı için yeni asfalt sökülüp su borusu döşeme çalışmalarına başlandı.

2016-06-28 13:28:58

Çaykur Rizespor gerçek bir 'Spor Kulübü' olma yolunda ilerliyor

Spor Toto Süper Lig'de geçen sezonu 37 puanla 13. sırada bitiren Çaykur Rizespor'da yeni sezon için transfer çalışmaları sürerken, Karadeniz temsilcisinde bir yandan da altyapıya ve amatör branşlara yatırım yapılıyor. Yeşil mavili kulübün yönetim kurulu üyesi ve basın sözcüsü Aykut Ferah, toplamda faal durumda 17 amatör branşa sahip olduklarını ifade ederken, hedeflerinin bu rakamı 30'a yükseltmek olduğunu söyledi. Atletizm, badminton, basketbol, bisiklet, boks, dağcılık, hentbol, judo, kano, karate, rafting, masa tenisi, okçuluk, tenis, voleybol, yelken ve yüzme branşlarında, 378'i lisanlı, 370'i de lisanssız olmak üzere toplam 748 sporcu ile çalıştıklarını kaydeden Ferah, amatör branş sayısını 30'a yükselttikten sonra hedeflerinin en az 5000 sporcu yetiştirmek olduğunu sözlerine ekledi. Bunları sportif bir faaliyetin ötesinde, bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerinin altını çizen Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Aykut Ferah, "Gençlerimizin sporla ilgilenmelerini, bu sayede zararlı alışkanlıklar edinmemelerini, kendilerine ve topluma faydalı birer birey olmalarını hedefledik." diye konuştu.

2016-06-28 10:58:09

Duisburg'ta yaşayan Türkler'den 'sözde soykırım' protestosu

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne bağlı Duisburg kentinde Belediye Sarayı önünde toplanan yaklaşık 150 Türk kökenli vatandaş, Duisburg Belediye Meclisi'ni, Duisburg Uyum Meclisi'ni ve Bölge Protestan Kilisesi'ni protesto etti. Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Duisburg kentindeki Göç ve Uyum Meclisi, Alman Parlamentosu’nun 2 Haziran’da aldığı sözde Ermeni soykırımı kararına tepki gösteren bir açıklama yayınlamıştı. Duisburg Büyükşehir Belediye Başkanı Sosyal Demokrat Partili Sören Link ile çeşitli Alman siyasi partilerinden gelen tepkiler üzerine Duisburg Göç ve Uyum Meclisi, sözde soykırım açıklamasını geri çekmek zorunda kalmıştı. ''Duisburg Girişimi'' adı altında Duisburg Belediye Sarayı önünde toplanan Türk sivil toplum kuruluşları, Duisburg Belediye Meclisi'ni, Duisburg Uyum Meclisi'ni ile Bölge Protestan Kilisesi'ni protesto etti. Ellerinde ''Soykırım yalandır ve yalan kalacaktır' yazılı pankartlar taşıyan grup adına Dr. Ali Söylemezoğlu'nun okuduğu basın bildirisinde, Protestan kilisesini kamuya açık bir ortamda iddia ettiği sözde Ermeni soykırımını tartışmaya davet etti.

2016-06-28 01:59:03

Cumhurbaşkanlığı'ndan mektup açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin'e gönderdiği mektupta, Rus askeri uçağının düşmesiyle ilgili derin üzüntü duyduğunu belirterek, "Hayatını kaybeden Rus pilotun ailesine bir kez daha acılarını paylaştığımı belirtmek ve taziyelerimi sunmak istiyorum; kusura bakmasınlar diyorum" ifadelerini kullandığını söyledi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçen yıl çok yoğun bir mesai içinde olduğunu aktaran Kalın, "Bu çerçevede geçtiğimiz yıl boyunca Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Cumhurbaşkanlığı makamı işçisinden, işverenine, sanatçısından muhtarına, devlet adamından bürokratına kadar ülkemizin her kesiminden 10 binlerce kişiye ev sahipliği yaptı. Bunların birçoğunu da Sayın Cumhurbaşkanımız bizzat kendileri burada ağırladılar, karşıladılar" dedi. Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2016 programının da aynı yoğunluk ve tempo içerisinde devam edeceğini belirterek, "Kendisinin koşturan, terleyen Cumhurbaşkanı tanımına layık bir performans 2015'te gösterildi, 2016'da da bundan çok farklı olmayacak" diye konuştu. BAŞKANLIK SİSTEMİ Yeni anayasa ve başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen Kalın, şunları söyledi: "Bu konularda son dönemde yakalanmış olan ivmeden memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek isteriz.

2016-06-27 18:13:30

Polisin Ramazan Bayramı trafik tedbirleri

Emniyet Genel Müdürlüğü, Ramazan Bayramı tatili süresince yoğunlaşacak trafik akışının kesintisiz sürdürülebilmesi, vatandaşların huzur ve güven içinde seyahat edebilmelerinin sağlanması amacıyla gerekli trafik tedbirlerini aldı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi : "Ülke geneli polis sorumluluk bölgesinde son 10 yılda bayram tatillerinde meydana gelen trafik kazaları analiz edilerek, kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergahlara her 10 km’ye resmi veya sivil bir polis ekibi gelecek şekilde planlama yapıldı. İl Emniyet Müdürlüklerince alınan trafik tedbirlerini yerinde denetlemek üzere merkezden ekip ve personel görevlendirildi. Ana yol güzergahlarında helikopterlerle trafik denetimi yapılacak. Otobüslere yolcu olarak bindirilecek personel tarafından bindiği araç, sürücüsü, güzergahtaki ekip ve diğer araçlar üzerinde denetleme yapılacak. Yol güzergahlarında sivil araçla seyahat eden vatandaş görünümünde denetleme ekipleri görevlendirildi.

2016-06-27 18:13:24

Alanya Oba Stadı, Süper Lig'e hazırlanıyor

Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet turuncu yeşilli takımın maçlarına çıkacağı Oba Stadı’nda incelemelerde bulundu. Spor Toto Süper Lig’in yeni takımlarından Alanyaspor, yeni sezona hızla hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde üç ayrı transferle adından söz ettiren turuncu yeşilli ekip maçlarına çıkacağı Oba Stadı’nı yenileme çalışmalarına başladı. Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Belediye Fen İşleri Müdürü Özgür Karamut ile Alanya Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez güvenlik, ulaşım ve otopark konularını ele aldı. Stat güvenliği, otopark düzeni ve yeni alternatif yollar açılması konusunda görüş alışverişinde bulunan heyet, stadı yerinde inceledi. Başkan Çavuşoğlu, "Amacımız taraftarların en rahat şekilde maç izlemesini ve güvenliğinin sağlanması.

2016-06-27 17:38:22

Milli Eğitim Bakanı: Hedefimiz eğitimde örnek alınan ülke olmak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, insani kalkınma ve Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma hedefinin gerçekleştirilmesinin, eğitimden geçtiğini belirtti. Yılmaz, "Eğitimin kalitesini yükselterek, eğitimde örnek alınan bir ülke olmayı hedefliyoruz" dedi. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda eğitimde kapsamlı düzenlemeler içeren "Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" görüşülüyor. Alt Komisyon çalışmalarının tamamlandığı Tasarı hakkında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuştu. İsmet Yılmaz, insani kalkınma ve Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma hedefinin gerçekleştirilmesinin, eğitimden geçtiğini belirtti. Tasarının eğitim camiasının bütününü ilgilendirdiğini ifade eden Yılmaz, özgürlükçü, üretken ve rekabetçi bir eğitim alanı oluşturmak istediklerini vurguladı.

2016-06-27 13:34:31

Gazeteciler Emniyet'te ifade verecek

Özgür Gündem Gazetesi ‘nöbetçi genel yayın yönetmenliği’ kampanyasına katıldıkları için haklarında soruşturma başlatılan Nadire Mater, Yıldırım Türker, Tuğrul Eryılmaz, Faruk Balıkçı ve Veysi Altay ifade vermek için Çağlayan Adliyesi’ne geldi. Ancak savcılık, Mater, Eryılmaz, Altay, Türker ve Balıkçı'nın ifadelerini almadı. Gazeteciler, Emniyet'te ifade verecek. Özgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyasına destek verdikleri için haklarında "terör örgütü propagandası" suçlamasıyla soruşturma başlatılan Nadire Mater, Yıldırım Türker, Tuğrul Eryılmaz, Faruk Balıkçı ve Veysi Altay'ın ifadesi savcılıkta alınmadı. Savcılıktan, nöbetçi genel yayın yönetmenlerinin ifadelerinin Emniyet'te alınması talimatı verdiği öğrenildi.Talimatın ardından nöbetçi genel yayın yönetmenleri ile beraberindekiler adliyeden ayrıldı.

2016-06-27 13:22:22

Özgür Gündem soruşturmasında 5 isim ifade veriyor

Özgür Gündem Gazetesi ‘nöbetçi genel yayın yönetmenliği’ kampanyasına katıldıkları için haklarında soruşturma başlatılan Nadire Mater, Yıldırım Türker, Tuğrul Eryılmaz, Faruk Balıkçı ve Veysi Altay ifade vermek için Çağlayan Adliyesi’ne geldi. ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ suçuyla başlatılan soruşturma kapsamında 5 isimin ifade işlemleri başladı.

2016-06-27 10:35:54

Demirtaş, Nusaybinlilerle Mardin'de iftarda bir araya geldi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ilçeden geçici göç eden Nusaybinlilerle Mardin'de iftarda bir araya geldi. HDP Eş İl Başkanlığı tarafından bir alışveriş merkezinin düğün salonunda düzenlenen iftar yemeği Kürtçe mevlit okutulması ile başlandı. Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık ile çok sayıda partilinin katıldığı iftar yemeğine Nusaybin'den göç eden ailelerle birlikte iftar açmak üzere gelen Demirtaş, alkış ve zılgıtların arasında partilileri selamladı. Konuşmasında Sur, Cizre ve Nusaybin'de yapılan çukur ve barikatlar nedeniyle göç eden vatandaşların evsiz kaldığına değinen Demirtaş, Nusaybin'de yaşanan yıkımları bahane ederek, hükumete yüklendi. Demirtaş, "Zulüm fazla olduğu zaman insan onurunu terk edebilir mi? Baskı fazladır diye insan haysiyetinden vazgeçebilir mi? Geçemez. Ne yapalım bunlar böyle zalimdir, bize düşen şey zulüm karşısında el ele verip direnmektir.

2016-06-26 23:16:21

Lice’de şehit olan askerler memleketlerine uğurlandı

Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki müşterek operasyonunda PKK’lılarla çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Şükrü Ceylan ve Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz, düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı. Şehit jandarmalar için Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tören düzenlendi. Törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 2. BHHM Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, vali yardımcıları, kaymakamlar, askeri ve mülki erkan katıldı. Tören, şehitlerin naaşlarının katafalka koyulmasıyla başladı.

2016-06-26 17:40:47

İHD Bitlis Şubesi ikinci olağan kongresini yaptı

İnsan Hakları Derneği (İHD) Bitlis Şubesi'nin ikinci olağan kongresi, Bitlis'in Tatvan ilçesinde yapıldı. Tatvan Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleşen kongrenin açılış konuşmasını yapan İHD Bitlis Şube Başkanı Av. Seval Karaçelik, kongrenin hayırlı olmasını diledi. Bitlis'te 20 Haziran 2015 tarihinden bu yana görevi devraldıklarını hatırlatan Karaçelik, "İHD'nin bakış açısının merkezinde insan vardır. İHD olarak, Türkiye'nin asıl sorununun insan hakları ve demokrasi sorunu olduğunu, bu sorununun en önemli halkasının da Kürt sorununun oluşturduğunu ısrarla söylemekteyiz. İHD olarak savaş konusunda ilkesel bir savaş karşıtı tutumumuz var.

2016-06-26 14:17:20

Tiyatro oyunuyla kadına şiddete 'hayır' dediler

Mersin’de Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen tiyatro oyunu ile kadına şiddete bakış açısı anlatıldı. Akdeniz ilçesine bağlı Nustaiye Mahalle Muhtarı Mehmet Dindar, kendi çabaları ile mahalle içerisinde bulunan yoksul vatandaşlara yardım edip, özellikle gençlerin kötü alışkanlıklara bulaşmaması için çeşitli sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyor. Bu kapsamda Dindar, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarını alarak bir tiyatro ekibi kurdu. Ali Pehlivan’ın yazıp yönettiği 'Sabır Taşı' adlı gösteri bugün izleyenlerin beğenisine sunuldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen tiyatro oyunu, kadına şiddeti, anne ve babanın şiddete olan tepkisini ve çocuklarda oluşturduğu tramvayı konu ediyor. Tiyatronun açılışında konuşan Muhtar Mehmet Dindar, devletin kadına yönelik şiddet ile mücadelesi kapsamında birçok proje başlattığını, fakat tüm bunlara rağmen şiddetin gün geçtikçe devam ettiğini vurguladı.

2016-06-25 20:33:00

Bakan Işık: Emasya protokolünün geri getirilmesi mümkün değildir

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Yaptığımız protokol, Emasya protokolünü geri getirmekmiş! Hayır. Türkiye bu yaptığı düzenlemeyle Emasya protokolünü geri getirmiyor, bundan sonra da Allah'ın izniyle Emasya protokolünü geri getirilmesi mümkün değildir. " dedi. Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Kocaeli’nden kalabalık bir heyetle Mardin’e gelen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, valilik ziyaretinden sonra AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Bakan Işık, burada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay’la birlikte AK Parti Mardin milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Orhan Miroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ile bir süre görüştü. Görüşmenin ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Işık, Mardin'in birlikte yaşamak, kendinden olmayana saygı duyma, kendi inancının dışında insanlarla dost ve barışık yaşamak noktasında dünyanın en önemli merkezi olduğunu söyledi.

2016-06-25 19:33:31
Tarih araligi secin:
-