"Mısır"  Haberleri

Türkiye’yi Suriye yapmak istediler

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, darbe kalkışmasına karşı destansı bir mücadele verildiğini söyledi. Sel, kalkışma ile asıl amacın Türkiye’nin Suriye yapılması olduğunu vurguladı. İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Salih Sel gazetecilerle biraraya geldi. Sel, toplantıda FETÖ/PYD darbe kalkışmasını değerlendirdi. İGM Başkanı Salih Sel, Türkiye’nin FETÖ/PYD darbe kalkışması ile zor bir dönemeçten geçtiğini söyledi. Türk halkının bu süreçte gerçek anlamda duyarlı davrandığını belirten Sel; “Her geçen gün yeni görüntüler çıkıyor.

2016-07-26 18:19:57

Bandırmaspor'dan forvet hattına takviye

PTT 1. Lig ekiplerinden Bandırmaspor, Mısır Ligi’nde forma giyen forvet Junior Mapuku ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Bandırmaspor kulüp binasında gerçekleştirilen imza töreninde Demokratik Kongo asıllı 26 yaşındaki santrafor Junior Mapuku ile resmi sözleşme imzalandı. Bandırmaspor’un basın toplantısında takım hakkında açıklamalarda bulunan Basın Sözcüsü Bilgen Süngü yeni sezon hazırlıklarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek şunları söyledi: "14 Temmuz’da Bolu Koru Otel’de her gün çift idman yaparak başladığımız hazırlık çalışmalarının birinci etabı 24 Temmuz’da sonra erdi. Bu kamp döneminde Akhisar Belediyespor ve Gürcistan Süper Lig takımlarından Kutaisi ile maç yaptık. Hocamızdan aldığımız rapor ve gözlemlerimiz sonucunda takımımızdaki arkadaşlık ve kaynaşma her geçen gün pozitif bir ivme ile artarak devam ediyor.

2016-07-26 17:12:31

Bakan Bozdağ: Gülen ABD’den kaçmaya çalışıyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, terörist başı Fetullah Gülen'in ABD'den kaçma hazırlığında olduğunu belirterek, "Gülen, Mısır, Kanada, Meksika, Avustralya ve Güney Afrika'ya kaçabilir. Bu konuda çalışmaya başladı. Belgeleri hazırlıyoruz, ABD'ye sunulacak" dedi. Adalet Bakanı Bozdağ, özel bir televizyona verdiği röportajda gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Darbe girişiminin elebaşı Fettullah Gülen olan FETÖ’nün Türkiye’deki mensupları tarafından yapıldığını söyleyen Bozdağ, Gülen’in iadesi için gerekli dosyanın Amerika’ya gittiğini ve bu süreçte de geçici tutuklama talep ettiklerini belirtti. "ABD’NİN OLUMLU TAVRI GÜLEN’İ TEDİRGİN EDİYOR" Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Gülen’in iade edilmesi konusuna sıcak baktığını dile getiren Bozdağ, "Onların bu tutumu Gülen'i tedirgin ediyor.

2016-07-26 15:37:13

Bozdağ: Gülen kaçmak için çalışıyor, istihbaratlar var

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fetullah Gülen'in Türkiye'ye gelmemek için kaçmaya çalıştığı yönünde istihbaratlar bulunduğunu belirterek, "Fetullah Gülen, Mısır, Kanada, Meksika, Avustralya ve Güney Afrika'ya kaçabilir. Bu konuda çalışmaya başladı" dedi. Ayrıntılar geliyor.

2016-07-26 14:25:04

İşte Orgeneral Akar'ın tam ifadesi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, darbe gecesi kendisine gelen Genelkurmay Proje Yönetim Daire Başkanı Tümgeneral Mehmet Dişli’nin sözlerinden bir kalkışma şeklinde operasyonu anladığını söyledi. Orgeneral Akar, "Hiddetle 'Ne diyorsun ulan sen, ne operasyonu, sen manyak mısın, sakın ha' şeklinde bağırdım. Benim seninle, bir başkası ile böyle işlerin içerisinde olanlarla hiçbir işim olamaz. Sen benimle ne biçim konuşuyorsun Kim bunlar Siz kimsiniz?" dediğini belirtti. Ankara Adliyesi’nde şikayetçi sıfatıyla ifade veren Orgeneral Akar, devletin bir süredir FETÖ/PDY ile yürüttüğü mücadelenin, TSK'nın da azami dikkat ve hassasiyetle içinde yer aldığı bir mücadele olduğunu belirterek, Ağustos ayındaki YAŞ'ta silahlı kuvvetler içerisindeki bu yapının alacağı ağır darbenin hazırlıkları yapıldığını anlattı. Terör örgütünün bunu öngörerek, hiç kimsenin belki de tahayyül edemeyeceği gözü dönmüşlük ve alçaklıkla sivil insanları katletme, TBMM'yi bombalama, kendi silah arkadaşları ve birliklerine taarruzda bulunma, emniyet birimlerini bombalama gibi akıl almaz eylemlere girişip, böyle bir darbe teşebbüsünde bulunduğunu düşündüğünü kaydeden Orgeneral Akar, şunları kaydetti: "Bir kalkışma girişimi bilgisi üzerine değerlendirmelerimizde ve gelen bilginin daha büyük bir planın parçası olabileceğini mütalaa ettik ve aldığımız tedbirlerle yetinmeyerek, daha geniş tedbirler için emir verdim.

2016-07-25 18:16:37

‘Darbe olsa stratejik enerji projeleri iptal edilecekti‘

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği (International Association for Energy Economics-IAEE) Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, darbe girişiminin bir hedefinin de enerji projeleri olduğunu dile getirdi. Kumbaroğlu, “Darbe başarılı olsa Türkiye’nin Rusya ve İsrail ile yakınlaşması anlamını yitirecekti. Yüz milyarlarca dolarlık stratejik enerji adımlarının hemen hepsi iptal edilecekti.” dedi.

2016-07-25 12:47:39

Tüfenkci: Milletimiz aynı anda Gazze’yi, Suriye’yi ve Mısır’ı yaşadı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,” Bu millet o gün hem Gazze’yi yaşadı hem Suriye’yi yaşadı, hem Mısır’ı yaşadı. Ama onlardan öte hiç kimse bir silah kullanmadan, bir kurşun atmadan darbeyi önledi.” dedi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, FETÖ/PDY mensubu askerlerin darbe girişimi esnasında 2. Ordu Komutanlığı karargahında ateş açılması sonucu ağır yaralanan 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Enes Gün’ü Turgut Özal Tıp Merkezi’nde ziyaret etti. Gün’ün durumu hakkında bilgiler alan Bakan Tüfenkci, "Sizler bu meydanların yiğitlersiniz.

2016-07-23 22:31:29

Diyarbakır’da düzenlenen operasyonda bomba yüklü araç ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada "Parça tesirini artırmak için metal profil içerisine yerleştirilmiş uzaktan komutalı ve zaman ayarlı düzenek ile desteklenmiş 5 ton (amonyum nitrat ve şeker karışımı) patlayıcı madde düzeneği ele geçirildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi, “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; Diyarbakır ili genelinde bölücü terör örgütü mensuplarının bombalı araç saldırılarının önlenmesi maksadıyla yol emniyet ve kontrol faaliyetleri (Askeri Birlikler ve GKK kontrol noktaları tarafından) aralıksız olarak devam etmektedir. Alınan bu tedbirler çerçevesinde; 22 Temmuz 2016 saat 23.00 sıralarında Bismil/Sinan Jandarma Kakakol Komutanlığı'nca GKK unsurları ile birlikte icra edilen yol emniyet görevi esnasında bomba yüklü olduğu değerlendirilen şüpheli araç karayolu üzerinde durdurulmaya çalışılmış ancak dur ihtarına uymaması üzerine havaya ateş açılarak durdurulmuş ve aracı kullanan bölücü terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen şahıs, aracı karayolu üzerinde bırakarak gecenin karanlığından faydalanıp yol kenarındaki mısır tarlasına doğru kaçarak gözden kaybolmuştur. Patlayıcı madde yüklü araçta yapılan incelemede; aracın kasasında parça tesirini artırmak için metal profil içerisine yerleştirilmiş uzaktan komutalı ve zaman ayarlı düzenek ile desteklenmiş 5 ton (amonyum nitrat ve şeker karışımı) patlayıcı madde düzeneği tespit edilmiştir. Bombalı araç karayoluna zarar vermemek, vatandaşların ulaşımına engel olmamak amacıyla Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından emniyetli bir şekilde yerinden alınarak boş bir arazide patlatılarak imha edilmiş, patlama sonrası herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır.

2016-07-23 17:34:15

Yumurta ihracatı Yıldırım’ın barış mesajı ile arttı

Başbakan Binali Yıldırım’ın “Irak ile, Suriye ile, Mısır ile bizim kavga etmemiz; ilişkilerimizin bozulması için çok nedenimiz yok ama ilişkilerimizin düzelmesi için çok neden var.” açıklaması yumurta ihracatını arttırdı. Irak’a ürün ihracatı haftalık 120 tırdan 310 tıra geldi. Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kanatlı Tanıtım Grubu Başkanı Bedri Girit, Türkiye’nin Irak’a yumurta satışının gerilimli dönemde yüzde 40 gerilediğine işaret etti. Girit, “Başbakamız’ın olumlu beyanlarının ardından Iraklı alıcılar yönlerini Türkiye’ye çevirdi. Irak tarafında ihracat kaybımızı telafi edeceğiz.

2016-07-23 13:44:04

Çeçenlerden, Demokrasi Nöbeti

Türkiye'de yaşanan darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan çağrı sonrası, vatandaşlar meydanlarda 'Demokrasi Nöbeti' tutuyor. Demokrasi için nöbet tutan bir dğier grup ise Türkiye'de yaşayan Çeçen muhacirler. Bulundukları illerde Erdoğan'a destek için meydanları bırakmayan Çeçenler konu ile ilgili bir de basın açıklaması yaptı. Çeçenler, Türkiye'nin her zaman yanında olduklarını söyledi. İşte yapılan o açıklama: ''Biz, Türkiye’de ikamet eden Çeçen muhacirler, ABD’nin desteklediği ve kucakladığı vatan haini sözde din adamı Fetulah Gülen’in yanlış ideolojisine inanarak 15/16 Temmuz 2016 tarihinde tüm ülkeye bu darbe teşebbüsünü yaşatanları şiddetle kınamaktayız. Aynı senaryonun daha önce Mısır'da yaşandığını ve ABD, İsrail desteği ile gerçekleşen darbe ile seçilmiş Devlet Başkanı Muhhammad Mursi’yi deviren Sisi’nin başında olduğu askeri cuntanın yönetime el koyduğunu hatırlatmaktayız.

2016-07-22 15:22:34

Başkanı Ağa Pehlivanlı: Demokrasiden taviz verilmez

Türkiye'de bir Suriye çıkarmak isteyenlerin kirli senaryoları bozulduğunu ifade eden Kırıkkale Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ağa Pehlivanlı, demokrasi ve milli iradeden taviz verilmeyeceğini söyledi. “Mısır'daki kanlı darbe senaryosunu Türkiye'ye uyarlamak isteyenlere; biz milletiz, millete silah doğrultanı ezer geçeriz duruşuyla hak ettikleri cevabı millet olarak verdik.” diyen Pehlivanlı, “ Millete giydirilmek istenen vesayet gömleğini tarihin çöp sepetine gönderdik. İhanet çetesini, cunta hareketini, paralel devlet şebekesini püskürterek milletimizin şanlı tarihine yeni ve büyük bir zafer daha ekledik. Alçakları yurdumuza uğratmayan atalarımızın, dedelerimizin, nenelerimizin emanetine sahip çıktık, vasiyetine sadık kaldık. İhanet ile merhameti aynı cümlede dahi kullanmaktan haya eden bu millet, cuntacıları, darbecileri, milletin üniformasıyla hainlik yapanları affetmedi, affetmeyecektir.

2016-07-21 12:26:40

Darbeciler şiddetle cezalandırılmalı!

Bem-Bir-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Murat Gürsan, kalleş darbe kalkışmasına sert bir dille tepki koydu. Gürsan, darbecilerin şiddetle cezalandırılması gerektiğini açıkladı. Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Afyonkarahisar Şube Başkanı Murat Gürsan ve sendika üyeleri, 15 Temmuz FETÖ/PYD darbe kalkışmasına tepki koydu. KALLEŞ YAPILANMA BİR ÜST AKIL Murat Gürsan, memuruyla, işçisiyle, esnafıyla, çiftçisi, genciyle Türkiye’nin bekası yolunda emek harcayan Bem-Bir-Sen’in 81 ildeki Belediye ve Özel İdarelerdeki teşkilatları olarak basın açıklamasını yaptıklarını söyledi. Kallleş kalkışmanın ordu içinde yapılanmış FETÖ/ PDY mensubu teröristler tarafından sahneye konulduğunu belirten Gürsan; “Her darbe girişiminde olduğu gibi, tarih tekerrür etmiştir. Kahraman ordumuza sızmış bu kalleş, sinsi ve terörist yapılanmanın sırtını bir üst akla dayadığı anlaşılmıştır.

2016-07-20 18:06:25

Murat Şahin: Türkiye'nin yolunun kesilmesine, geçit vermeyiz

Kırıkkale Eğitim Bir Sen Kırıkkale 2 Nolu Şube Başkanı Murat Şahin, darbecilerin son nefesi tükenene kadar alanları, meydanları terk etmeyeceklerini söyledi. Türkiye'nin yolunun kesilmesine, yönünün değiştirilmesine asla geçit verilmeyeceğini ifade eden Başkan Şahin; "Vatanı işgale, devleti ele geçirmeye, millete ayar çekmeye yeltenenlerin 15 Temmuz akşamı başlattığı darbeyi püskürten, darbecilerin yüzüne tüküren bir milletin mensubu olmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz. Millete ve devlete karşı ayaklananlar, küresel şebekelerin ayak oyunlarına, tetikçiliğe soyunanlar bilsinler ki millet ayaktadır. Çanakkale ruhu hayattadır. Millete tank namlusu doğrultanlara, millet iradesinin tecelligahı meclise bomba yağdıran hain hadsizlere geçit vermedik, geçit vermeyeceğiz. Yeniden büyük Türkiye, güçlü Türkiye, ümmetin umudu Türkiye iradesinin garantörleri buradadır.

2016-07-20 18:05:10

STK'lar: Darbeyi lanetliyoruz

Ağrı'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları kalkışılan darbe girişimlerini lanetlediklerini ve bu girişimin ABD ve AB ülkelerinin oyunu olduğunu kaydettiler. Eğitim-Bir-Sen, Mustazaflar Cemiyeti, IHH ve EHAD Ağrı Şubeleri 15 Temmuz akşamı kalkışılan darbe girişimini lanetlediklerini belirterek, halkın ciddi bir direniş ile bu darbe girişimini bertaraf ettiğini söylediler. BU DARBEYE BU MİLLET DARBE YAPTI Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, artık ülkenin önü alınamaz, çok daha ötelere ufku geniş, vizyonu ve misyonuyla tarihi şahlanışını tekrar ülkenin evlatlarıyla ileriye doğru yürüyeceğini vurguladı. Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, "Öncelikle bu milletin ne kadar güzel şeylere layık olduğunu bu milletini iradesinin üzerinin üzerine başka bir konulmayacağını bu millet kendi iradesi ile ülkesine sajip çıkmakla göstermiştir. Bu milletin bir evladı olmaktan bu coğrafyanın bir insanı değeri olmak tan ne jkdara iftihar etsek azdır. Rabbim bu milletin iradesini, imanını, duruşunu, dirayetini, gücünü daim kılsın.

2016-07-20 14:40:20

Avusturya Başbakanı: Türkiye AB’nin en güvenilir ortağı

Avusturya Başbakanı Christian Kern, Puls 4 kanalında yayınlanan Pro Contra programında, Türkiye’deki gelişmeleri ve Türkiye-AB ilişkilerini değerlendirdi. Türkiye’nin özellikle DAEŞ’e karşı mücadelede başta olmak üzere birçok alanda Avrupa için önemli ve güvenilir bir ortak olduğunu belirten Avusturya Başbakanı Kern, Türkiye ile yapılan mülteci anlaşmasıyla birlikte Avrupa’ya mülteci akışının durduğuna dikkat çekti. ‘’Mülteci anlaşmasından vazgeçip o günlere dönersek, büyük sorunlarla karşı karşıya kalacağız’’ diyen Kern, şu ifadeleri kullandı: ‘’Türkiye bugüne kadar Avrupa için önemli ve güvenilir bir ortak olmuştur. Bunu açıkça söylemeliyim ki, eğer Türkiye ile anlaşma yapılmasaydı, şuan mülteciler konusunda çok farklı bir yerde olurduk. Anlaşmanın iptali durumunda başta Yunanistan olmak üzere bütün AB olumsuz yönde etkilenir ve bu başlıca problemimiz olur. Yani bizim Türkiye’ye ihtiyacımız var.

2016-07-20 10:15:10

Tüfenkci: Darbecilere vereceğimiz ceza vatandaşın yüreğine su serpecek

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, darbe girişiminde bulunan Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin en ağır şekilde cezalandırılacağını belirterek, “İnşallah bu darbeye kalkışanlara vereceğimiz cezalar, sizlerin yüreklerinize su serpecek. Bir daha asla ve asla vereceğimiz cezalarla bu insanların, bu zihniyetteki insanların, bir daha böyle bir şeye kalkışmasını ebediyen engelleyecek cezaları ortaya koyacağız” dedi. Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişimi nedeniyle Malatya’da demokrasi nöbetine binlerce vatandaş katılıyor. Valilik önünde ve Soykan Parkı’nda toplanan binlerce Malatyalı, zaman zaman yapılan dualara eşlik ediyor, zaman zamanda okunan Kur’an-ı Kerim’i dinliyor. BAKAN TÜFENKCİ, KALABALIĞA CEP TELEFONUNDAN HİTAP ETTİ Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, meydanda toplanan kalabalığa cep telefonundan yaptığı konuşma ile hitap etti. Bakan Tüfenkci’nin konuşması, cep telefonu ses sitemine bağlanarak alana dinlettirildi.

2016-07-20 03:13:15

Amerika’daki Türkler protesto gösterilerine devam ediyor

Amerika’daki Türk toplumu darbe girişiminin ardından New York ve Pensilvanya’da yaptığı protesto gösterilerine Boston ve Washington DC’deki Beyaz Saray önünde devam etti. Fetullah Terör Örgütü’nün (FETÖ) Türkiye’deki darbe girişimini protesto etmek için ABD’nin çeşitli eyaletlerinden gelen yüzlerce kişi Beyaz Saray önünde buluştu. Amerikalı ve Müslüman temsilciler de protestoya destek verdi. Darbe karşıtı sloganların atıldığı protestoda AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Amerika Diyanet Merkezi (DCA) Başkanı Yaşar Çolak, Amerikan İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) Başkanı Nihad Awad ve ABD Müslüman Kuruluşları Konseyi (USCMO) Başkanı Üsame Cemal’in yanı sıra Suriyeli, Filistinli, Mısırlı, Bangladeşli, Ahıskalı ve diğer bazı milletlerin temsilcileri konuşmalar yaptı. AK Parti İzmir Milletvekili Turhan yapmış olduğu açıklamada “FETÖ herhangi bir örgüt değildir, DAEŞ’ten ve PKK’dan farkı olmayan bir terör örgütüdür” dedi. Yaşananların ise terör saldırısından bir farkı yoktur, bu hainliği yapanlar adalet ve tarih önünde mutlaka hesap verecektir.

2016-07-18 12:05:43

Diyarbakır'daki STK'lar: Darbeye karşı oluşan ulusal birlik fırsata çevrilmeli

Fettullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişimine, toplumun her kesiminden tepki yağmaya devam ediyor. Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşları temsilcileri, darbeye teşebbüs edenleri lanetlerken, darbeye karşı oluşan ulusal birliğin de fırsata çevrilmesi gerektiğini ifade etti. "DARBE GİRİŞİMİ TÜRKİYE DEMOKRASİSİNE YÖNELİK YAPILDI" Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, darbe girişimini kınarken, girişiminin Türkiye demokrasisine yönelik yapıldığını söyledi. Sayar, "Halkın iradesi ile seçilen ülke yönetimine meşru olmayan yöntemlerle el koyma girişiminde bulunmak, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni havadan bombalamak, akıldan, izahtan yoksun, kabul edilemez bir durumdur. Bu girişimde bulunanları kınıyorum, lanetliyorum. Demokrasiye karşı girişilen bu kalkışmaya, tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve halk tarafından gösterilen ortak tepki, Türkiye'de halkın demokrasiye olan bağlılığını da ortaya koymuştur.

2016-07-17 17:47:59

Mısır'da, BM Güvenlik Konseyi'nin darbe girişimini kınaması engellendi

Mısır'da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) Türkiye'deki darbe girişimini kınamasına yönelik açıklama yapmasının engellendiği bildirildi. BMGK'nın "Türk hükümetinin demokratik seçimle iş başına geldiğinin" ifade edildiği açıklamanın Mısır'da engellendiği belirtildi. Arap ülkelerinden gelen itirazı geri çekmesine yönelik telkinleri de dikkate almayan Mısır'ın bu tutumunun Arap dünyasında hayal kırıklığı oluşturduğu vurgulandı.

2016-07-17 10:52:06

Diyarbakır'da STK’lar ve siyasi partiler darbe girişimini protesto etti

Diyarbakır’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler darbe girişimini protesto etti. Yenişehir ilçesindeki İstasyon Meydan’ında miting düzenleyen mitinge binlerce kişi katıldı. Ellerinde Türk bayraklarının yanı sıra AK Parti ve Hüda-Par bayrakları taşıyan binlerce kişi sık sık tekbir getirdi. Eyleminde grup, 'Asker dışarı, darbeci mezara', 'Darbecilere direnen polislere bin selam', 'Dik dur eğilme, bu ümmet seninle' sloganları attı. Sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler adına basın açıklamasını okuyan Memur- Sen il temsilcisi Yunus Memiş, darbe girişimini kınadıklarını söyledi. Dünden bugüne yaşanan tüm askeri darbelerin arkasında ABD olmak üzere emperyalist devletlerinin olduğunu belirten Memiş, Türk halkının hedef alan alçakça saldırıyı lanetlediklerini kaydeden Memiş ‘’Bilinmeli ki halkımıza karşı yönelen her türlü saldırıya karşı duracağız.

2016-07-16 23:18:00

Darbe girşimine protesto yürüyüşü

FETÖ-PDY yapılanmasına mensup askerlerin darbe girişimini protesto eden İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) üyeleri Fatih Camii’nden Saraçhane Parkı'na yürüdü. İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) üyeleri darbe girişimini protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi. Grup, ellerinde Türk bayrakları ve pankartlar ile Fatih Cami’nden Saraçhane Parkı'na kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında tekbir getiren bir grup, "darbeye hayır" sloganları attı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne gelen protestocular, burada hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. CUMHRUBAŞKANIMIZI ÖLDÜRMEYE KALKTILAR Grup adına konuşma yapan İHH Başkanı Bülent Yıldırım, " Ne yazık ki bugünleri de gördük" diyerek,”Halkın üzerine ateş açıldı.

2016-07-16 20:03:26

AK Parti'li Gündoğdu: Her zaman Türkmen kardeşlerimizin yanındayız

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Meclis’te Türkmen kuruluş temsilcileriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında Kerkük katliamını andı. 14 Temmuz 1959 yılında Kerkük’te üç gün üç gece süren bir katliam yaşandığını belirten Gündoğdu, 39 Türkmen’in katledildiğini, 3 bin kişinin de cezaevlerine atıldığını söyledi. "O günden bu güne değişen bir şey olmadı" diyen Gündoğdu, bugün de Suriye'de Irak’ta DAEŞ ve PYD’nin yaptığı katliamların devam ettiğini belirtti. Suriyelilere vatandaşlık verilmesi çalışmaları hakkında da konuşan Gündoğdu şunları söyledi: "Bugün Bursa'mızda Boşnaklar, Kosovalılar, Arnavutlar var. Çünkü bizim İstiklal Marşımızı bir Arnavut olan Mehmet Akif Ersoy yazdı. 1963 yılında Avrupa’ya işçi olarak giden kardeşlerimiz bugün oranın vatandaşı.

2016-07-14 17:10:23

Futbolun yeni Katar’ı Çin

Barcelona, Real Madrid, Bayern Münih ve Chelsea gibi Avrupa’nın önde gelen ekiplerinin yaptığı milyonlarca Euro’luk transferlere rakip çıktı. Çin ekipleri, alışagelmişin dışında ödediği ücretlerle son 2 sezonda futbolun en çok konuşulan ülkesi oldu. Çin takımları, yaptığı transferlerle Katar takımlarını da gölgede bıraktı. Dünya ekonomisinin en önemli aktörlerinden biri olan Çin, futbola da el attı. Son 2 sezonda Çin kulüplerinin yaptığı astronomik transferler, dünya futbolunda en çok konuşulan konuların başında geliyor. Futbolcu transferlerinin yanı sıra Avrupa’nın önemli kulüplerini satın almak için girişimlerde bulunan Çinli işadamları, futbolda söz sahibi olmaya başladı.

2016-07-14 13:33:28

Kamalak: Suriyeli mülteci sorununda çözüm yolu barıştan geçer

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü Suriye'nin toprak bütünlüğüne bağlıdır. Suriyeli mültecilerin can ve mal emniyeti içinde kendi özgür iradeleriyle ülkelerine dönmelerini sağlamak gerekir" dedi. ARABULUCUK YAPABİLİRİZ SP Genel Başkanı Kamalak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Kamalak'ın gündeminde Suriyeli mülteciler sorunu vardı. Suriye'de barış ortamının sağlanmasının şart olduğunu savunan Kamalak, ''Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü Suriye'nin toprak bütünlüğüne bağlıdır. Suriyeli mültecilerin can ve mal emniyeti içinde kendi özgür iradeleriyle ülkelerine dönmelerini sağlamak gerekir.

2016-07-13 17:23:47
Tarih araligi secin:
-