"mhp"  Haberleri

Uşak'ta darbeye karşı ortak deklarasyon

Uşak Valisi Ahmet Okur, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak milletvekilleri ve siyasi parti temsilcileri darbeye karşı ortak deklarasyona imza attı. 15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrası tepki amacıyla şehri yönetenler bir araya geldi. Uşak Valisi Ahmet Okur öncülüğünde Valilikte gerçekleştirilen basın toplantısında Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak milletvekilleri Mehmet Altay ve Alim Tunç, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, AK Parti İl Başkanı Servet Kuş, CHP İl Başkanı Ali Karaoba, MHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Alev, Saadet Partisi İl Başkanı Yunus Acar ve Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Bekir Alperen yer aldı. Bürokratlar ve temsilciler, "Bizler bu metinde imzası bulunan siyasi partilerin temsilcileri olarak, aşağıdaki hususlarda ortak bir mutabakat halinde bulunduğumuzu kamuoyuna ilan ediyor ve diyoruz ki; '15 Temmuz'da TSK içinde yuvalanmış ama asla TSK’yı temsil etmeyen, karanlık dış güçlerle ittifak halinde olan Paralelci hainlerin Milletimize, onun iradesine, onun Meclisine ve egemenlik hakkına karşı kalkıştığı askeri darbeyi nefretle ve şiddetle lanetliyoruz." ifadelerinin yer aldığı deklarasyona imza attı. "Tüm dünya görmüştür ki, Türkiye’de bu vatanın, bu bayrağın, bu cumhuriyetin ve bu demokrasinin bir sahibi vardır ve o sahip; askeriyle, polisiyle, tankların önüne bedenini siper edinenden bayrağıyla kurşunların üzerine yürüyen isimsiz kahramanlarına kadar bütün bir milletin ta kendisidir.

2016-07-25 21:42:03

Tarsus'ta Gülen'in maketi ateşe verildi

Mersin'in Tarsus ilçesinde düzenlenen "Demokrasiye Evet, Darbeye Hayır" konulu basın açıklamasında terör örgütü FETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen'i maketi bir grup vatandaş tarafından ateşe verilerek yakıldı. Cumhuriyet Meydan'ında Tarsus Kent Konseyi tarafından düzenlenen basın açıklamasına, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, Tarsus Belediye Bakanı Şevket Can, Tarsus Kent Konseyi Başkanı Ufuk Başer, oda ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programda bir konuşma yapan Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, "TSK içinde yuvalanmış, FETÖ'cü çeteciler ve darbeciler tarafından devletimize hükümetimize, demokrasimize ve millet iradesine bir kalkışma ve darbe teşebbüsünde bulunulmuştur. Ancak bu kaosun emrine uymayan TSK'nın şerefli mensupları, emniyet teşkilatımızın kahraman polisleri ve millet iradesine boyunduruk vurmak isteyenlere karşı vakur duruşu ve sağduyusuyla asla teslim olmamış, Yüce Türk Milletinin duruşuyla bu darbe püskürtülmüştür."dedi. Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can da yaptığı konuşmada, yapılan darbe girişimini lanetlediğini belirtti.

2016-07-25 20:31:21

Zirveden 'kenetlenme' ve 'işbirliği' çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli görüşmesinden, 'kenetlenme' ve 'işbirliği' çıktı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görüşme hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binalı Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda 15 Temmuz darbe girişiminin ele alındığını, bundan sonraki sürece ilişkin konularda görüş teatisinde bulunulduğunu açıkladı. "BİRLİK VE BERABERLİK RUHU, EN ÖNEMLİ GÜÇ KAYNAĞI" Erdoğan'ın, 15 Temmuz gecesi darbeye karşı demokrasi, özgürlük ve hukukun üstünlüğünden yana açık ve net bir duruş sergilemelerinden dolayı parti liderlerine teşekkür ettiğini, bu birlik ve beraberlik ruhunun her türlü sorunun üstesinden gelmek için en önemli güç kaynağı olduğunu vurguladığına dikkati çeken Kalın, açıklamasında şu bilgilere yer verdi: "Siyasi görüş farklılıklarını bir kenara bırakarak meydanlara dökülen milletimizin ve verilen talimatları yerine getiren güvenlik güçlerimizin kahramanlıklarının hiçbir zaman unutulmayacağını ifade eden Sayın Cumhurbaşkanımız, Fetullahçı terör örgütü (FETÖ), PKK ve diğer güvenlik tehditlerine karşı mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini belirtmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşananlar hakkında da liderleri bilgilendirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanların darbe girişimi ve bundan sonra alınması gereken tedbirlere ilişkin görüşlerini dinlemiştir.

2016-07-25 18:44:22

İşte Orgeneral Akar'ın tam ifadesi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, darbe gecesi kendisine gelen Genelkurmay Proje Yönetim Daire Başkanı Tümgeneral Mehmet Dişli’nin sözlerinden bir kalkışma şeklinde operasyonu anladığını söyledi. Orgeneral Akar, "Hiddetle 'Ne diyorsun ulan sen, ne operasyonu, sen manyak mısın, sakın ha' şeklinde bağırdım. Benim seninle, bir başkası ile böyle işlerin içerisinde olanlarla hiçbir işim olamaz. Sen benimle ne biçim konuşuyorsun Kim bunlar Siz kimsiniz?" dediğini belirtti. Ankara Adliyesi’nde şikayetçi sıfatıyla ifade veren Orgeneral Akar, devletin bir süredir FETÖ/PDY ile yürüttüğü mücadelenin, TSK'nın da azami dikkat ve hassasiyetle içinde yer aldığı bir mücadele olduğunu belirterek, Ağustos ayındaki YAŞ'ta silahlı kuvvetler içerisindeki bu yapının alacağı ağır darbenin hazırlıkları yapıldığını anlattı. Terör örgütünün bunu öngörerek, hiç kimsenin belki de tahayyül edemeyeceği gözü dönmüşlük ve alçaklıkla sivil insanları katletme, TBMM'yi bombalama, kendi silah arkadaşları ve birliklerine taarruzda bulunma, emniyet birimlerini bombalama gibi akıl almaz eylemlere girişip, böyle bir darbe teşebbüsünde bulunduğunu düşündüğünü kaydeden Orgeneral Akar, şunları kaydetti: "Bir kalkışma girişimi bilgisi üzerine değerlendirmelerimizde ve gelen bilginin daha büyük bir planın parçası olabileceğini mütalaa ettik ve aldığımız tedbirlerle yetinmeyerek, daha geniş tedbirler için emir verdim.

2016-07-25 18:16:37

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan çarpıcı açıklamalar

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Merhum Başkanım Muhsin Yazıcıoğlu'nun malum olayında da bu şebekenin birçok hilesi ve oyunu olduğu anlaşılıyor. Darbe girişiminde aktif rol alan bazı askeri personelin Yazıcıoğlu olayında da şüpheli sıfatıyla yargılanmış ve bizim takibimizle cezaevinde yatmış olmaları oldukça manidardır" diyerek, Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) işaret etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 15 Temmuz gecesi darbe teşebbüsüne karşı sokağa inen ve şehit olan vatandaşların aileleri ile bir araya gelen Topçu, FETÖ'nün kendinden başka kimseye yaşam hakkı tanımadığını belirterek, "Karınca dahi ezmediğini iddia eden bir hareket, darbeler tarihimizde görmediğimiz bir vahşete imza atmıştır. Gücü ele geçirince kendisi dışındakilere nasıl hayat hakkı tanımadığını, nasıl canavarlaştıklarını bütün Türkiye görmüş oldu" dedi. DÜNYA TARİHİNE GEÇECEK BİR DİRENİŞ "FETÖ, bir ihanet girişiminde bulunarak boğazına kadar suça ve günaha batmıştır" diyen Topçu, Türkiye ile beraber dünyanın bütün iyi insanlarının da FETÖ'nün gerçek yüzünü gördüğüne işaret etti. Topçu, "Dünya tarihine geçecek bir direniş destanı yazılıyor.

2016-07-25 17:59:35

AK Parti'li Bulut: Bu sadece bir darbe girişimi değil, suikasttır

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Elazığ Milletvekili Metin Bulut, "Hiç kimse zorbalıkla, cebir ile bu milletin iradesine ipotek koyamaz. Bu sadece bir darbe girişimi değil, suikasttır" dedi. Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ve beraberindeki heyeti TBMM'de kabul eden AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Elazığ Milletvekili Metin Bulut, bombalardan hasar gören yerleri gezdirdi. Bulut, o gece TBMM'de yaşananları şöyle anlattı: "Tabii darbeciler milletvekillerinin TBMM'ye gelebileceğini zannetmediler. Milletvekilleri kalktı geldi. Sadece AK Parti değil, CHP ve MHP de geldi.

2016-07-25 16:05:04

Beştepe'de liderler zirvesi başladı

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile daveti üzerine buraya gelen AK Parti, CHP ve MHP liderleri zirvesi, saat 14.06'da başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Yıldırım, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi tek tek karşıladı. İşte o görüşmenin fotoğrafları.

2016-07-25 14:24:42

Liderler Zirvesi başladı

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile daveti üzerine buraya gelen AK Parti, CHP ve MHP liderleri zirvesi, saat 14.06'da başladı.

2016-07-25 14:08:13

Beştepe'ye ilk Yıldırım geldi

Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak olan liderler zirvesine öncelikle saat 13.30'da AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, saat 13.55'te CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve hemen ardından MHP lideri Devlet Bahçeli geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderlere Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi karşısındaki kararlı tutumları sebebiyle teşekkür edeceği, son gelişmeleri değerlendirerek liderlerin önerilerini alacağı ifade edildi.

2016-07-25 13:57:57

CHP: HDP de toplantıya çağrılmalıydı

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti, CHP ve MHP liderleriyle gerçekleştireceği toplantıya HDP’nin de katılması gerektiğini savundu. HDP’nin darbeye karşı duruşta ortak bildiriye imza atarak önemli bir tavır sergilediğini ifade eden Gök, "Normalleşmeyi sağlarken sürece herkesi katmanın yararlı olacağını düşünüyorum" diye konuştu. Türkiye’nin önünde tehlikeler olduğunu, sürecin devam ettiğini kaydeden Gök, "Cumhurbaşkanına, siyasi partilere, kurumlara düşen görev Türkiye’yi bir an önce normalleştirecek, herkesin birbiriyle diyaloğunu artıracak adımları atmaktır" dedi.

2016-07-25 12:51:15

AK Partili Elitaş: Darbeyi önlemede en önemli faktör Sayın Cumhurbaşkanı'dır

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Darbe girişiminin önlenmesinde tek ve en önemli faktör Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi. TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Elitaş Türkiye'nin bir çok darbe girişimi ile karşı karşıya kaldığını hatırlatarak, "Bundan önce şapkasını alıp gidenleri çok gördük. Ama her bir kalkışmada, her bir terörist faaliyette bir lidere ihtiyaç vardı. O liderliği de Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan göstererek darbe girişiminin önlenmesinde tek ve en önemli faktör olmuştur" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP ve MHP liderlerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmesini de değerlendiren Elitaş şunları söyledi: "15 Temmuz'da duyarlılık gösteren siyasi parti genel başkanlarına teşekkür etmek için bu toplantıyı tertip etti. O meydanda demokrasi için dimdik ayakta duran, ilk gün, 15 Temmuz tarihinde hangi partili olduğu belirsiz insanların, 246 şehidimizin, o çerçevede bu darbe girişimine hayatını feda etmek pahasına o tankların üzerine yürüdüğü bir süreçte siyasi partilerin birlik beraberlik görüntüsü vermeleri en doğal bir durumdur.

2016-07-25 12:44:35

MHP Grup Başkanvekili Akçay: Bize katkı vermek düşer

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ihanet şebekelerinin devlete verdiği zararların giderilmesi ve devletin bekası için atılacak adımlara MHP olarak destek vereceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderlerle buluşmasının olumlu bir gelişme olduğunu kaydeden Akçay, "Bu görüşmeden sonra atılacak adımların da yaşadığımız sıcak günler doğrultusunda olumlu uygulamalara vesile olmasını, millet mutabakatının, siyasi partiler arasında demokrasiye sahip çıkma kararlılığının ardından bu doğrultuda diğer adımların gelmesini istiyoruz" diye konuştu. GÜZEL BİR HELVA YAPMAMIZ LAZIM Bu doğrultuda atılacak adımlara destek vereceklerini belirten Akçay, şunları söyledi: "Bir an önce çivisi çıkan devleti yerli yerine oturtup devleti devlet gibi yönetme sorumluluğumuz var. Bize de MHP olarak bu tür olumlu uygulamalara yapıcı katkı vermek, destek vermek düşer. Bir daha böyle darbe ortamlarının yaşanmayacağı, yasama, yürütme ve yargının güçlendirileceği adımları atarak ortaya çıkan uzlaşıyı heba etmeden ileriye götürmek gerekiyor. Millet hazır, bizler de hazır olduğumuza göre güzel bir helva yapmamız lazım.

2016-07-25 12:34:46

Manisa'da mal varlığına el konulan 48 kişinin isimleri

Manisa'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ile bağlantısı olduğu nedeniyle mal varlığına el konulan 48 kişinin isimleri açıklandı. Mal varlığına el konulan isimler arasında MHP 25. Dönem Manisa Milletvekili Zeynel Balkız da bulunuyor. Edinilen bilgilere göre dün Manisa'da Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ile bağlantısı olduğu tespit edilen 48 kişinin banka hesapları ve deniz, hava ile kara taşıtları olmak üzere tüm mal varlığına el konulmuştu.

2016-07-25 11:49:46

Başkan Uludağ,” Yüce Türk milleti Milli iradeye sahip çıktı”

Sarıçam Belediye Meclisi Milli iradeye sahip çıkmak ve yapılan darbe girişimini kınamak amacıyla olağanüstü toplandı. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Türkiye'nin demokratik ve hukuk devleti olduğunu belirterek, "Türk milleti bir bütün olarak çok güzel bir demokrasi sınavı vermiştir. 15 Temmuz’da yapılan darbe girişiminde kendi halkını, meclisini, devlet binalarını bombalayan, vatandaşına kurşun sıkanlar vatan hainleridir. Ülkemize yaşatılmak istenen felaketin önüne, milletimizin birlik ve beraberliği sayesinde karşı konulmuştur. Bu darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.” dedi.

2016-07-25 10:24:33

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi kabul edecek. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) üyesi kuruluşların temsilcilerini de kabul edecek. (14.00-18.00-Ankara) POLİTİKA -Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Moskova ziyaretleri öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanında basın toplantısı yapacak. (19.

2016-07-25 09:17:27

Daveti, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri mektupla yapmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti, CHP ve MHP liderleri ile yarın saat 14.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapacağı kritik zirvenin detayları ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, liderleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi karşısındaki kararlı tutumları nedeniyle teşekkür etmek ve önerilerini almak için külliyeye davet ettiği bildirildi. Sürpriz davet, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'nın, parti genel sekreterlerine gönderdiği mektup aracılığıyla yapıldı. MİLLET BİRLİK VE BERABERLİK İSTİYOR Edinilen bilgiye göre Kasırga, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ve MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'a gönderdiği mektupta, milletin, darbe girişimi karşısında gösterdiği kararlı tutumu, siyasi partilerden de beklediği kaydedildi. Mektupta şu ifadeler yer aldı: "Bu zorbalığa karşı gösterdiği kararlı tutumla, tüm kurumlarımıza çok önemli sorumluluklar yükleyen milletimiz, birlik ve beraberliğimizin en üst düzeyde olması gereken bu kritik dönemde, diğer kuruluşlarımızla birlikte, siyasi partilerimizden de bunun gereğini yerine getirmesini beklemektedir.

2016-07-24 17:45:25

Erdoğan, liderlerle bir araya gelecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi yarın saat 14.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderlere Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi karşısındaki kararlı tutumları sebebiyle teşekkür edeceği, son gelişmeleri değerlendirerek liderlerin önerilerini alacağı ifade edildi. Daveti, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri mektupla yapmış Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti, CHP ve MHP liderleri ile yarın saat 14.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapacağı kritik zirvenin detayları ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, liderleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi karşısındaki kararlı tutumları nedeniyle teşekkür etmek ve önerilerini almak için külliyeye davet ettiği bildirildi.

2016-07-24 17:02:19

15 Temmuz darbe gecesi fotoğraflarla Meclis'te yaşananlar

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları tarafından TBMM Yerleşkesi'ne atılan 10 bombadan 3'ü ağır tahribata neden oldu. Başbakanlık makamı, CHP ve MHP gruplarının bulunduğu kata ve bahçeye denk gelen bombaların yarattığı tahribat, tüm dehşetiyle fotoğraflara yansıdı. Cihan Haber Ajansı o anları belgeleyen fotoğraflara ulaştı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, milletvekilleri ve çalışanların nasıl bir tehlike altında Meclis'e sahip çıktığı bu tahribat fotoğrafları ile daha net bir şekilde görüldü. 15 Temmuz akşamı, hain darbe girişiminin duyulmasının ardından başta TBMM Başkanı İsmail Kahraman olmak üzere, bazı bakanlar, milletvekilleri ile personel Meclis'e geldi. TBMM Genel Kurulu'nda bir araya gelen Kahraman ve milletvekilleri, darbeyi kınayan konuşmalar yaptı.

2016-07-24 15:21:31

Burdur'da demokrasi nöbeti

15 Temmuz’dan bu yana devam eden demokrasi nöbeti, Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda da sürüyor. Ellerindeki Türk bayraklarıyla meydanda toplanan vatandaşlar, darbe girişimine tepki göstererek yatsı namazını meydanda kıldı. Demokrasi şehitleri için dualar eden Burdurlular birlik beraberlik mesajları verdi. Cumhuriyet Meydanı'na kurulan dev ekranda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin fotoğraflarının yer aldığı "Birlikte başardık, birlikte Türkiyeyiz" yazısı yer aldı.

2016-07-24 02:44:15

İntihar eden Yarbay Levent Önder toprağa verildi

15 Temmuz darbe girişimi esnasında, kalkışıma engel olamadığı için 'suçluluk duyarak' intihar ettiği öne sürülen Yarbay Levent Önder, düzenlenen askeri törenin ardından Samsun'da toprağa verildi. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca düzenlenen kalkışma esnasında görev yeri olan Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı’nda bulunan Kurmay Başkan Vekili Yarbay Levent Önder, bu harekat bitiminde gönüllü olarak savcılığa yaşananlarla ilgili olarak savunma vermişti. Sonrasında yaşadığı buhranı kaldıramayarak, beylik tabancası ile intihar ettiği öne sürülen Önder’in naaşı, memleketi Samsun’a getirildi. Tekkeköy ilçesi Çırakman Mahallesi'ndeki baba ocağına getirilen cenaze, burada helallik alındıktan sonra Merkez Camii'ne götürülerek askeri bir tören düzenlendi. Törene, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akçagöz, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve Önder'in silah arkadaşlarının yanısıra ailesi ve sevenleri katıldı.

2016-07-23 17:05:17

Dualar eşliğinde 100 şükür kurbanı kesildi

Adıyaman’da ki kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları şükür amacı ile ortak kurban kesti.Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesi ve belaların uzaklaşması için kesilen 100 adet kurbanın eti ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Adıyaman Valiliği önünde düzenlenen törende temsili olarak 3 adet kurban kesildi. Kurban kesimine Adıyaman Valisi Abdullah Erin, AK Parti Milletvekili Adnan Boynukara,AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün,Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu, sivil toplum kuruluşu ve temsilcileri katıldı.

2016-07-23 14:56:57

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş'tan 24 Temmuz Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Türk basınının 15 Temmuz darbe girişimine karşı başarılı bir sınav verdiğini söyledi. Yusuf Baş, basından sansürün kaldırılışının 108. yıl dönümü sebebiyle yayınladığı mesajda "Demokratik rejimlerin olmazsa olmazı kabul edilen, halkın en önemli bilgi kaynağını teşkil eden, düşünce ve ifade özgürlüğünün vazgeçilmez aracı durumunda bulunan basın, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da önemini koruyacaktır. 15 Temmuz darbe girişimi vesilesiyle, menfur teşebbüsün özellikle ilk saatlerinde ve sonrasında ülkemizin, halkımızın umut ve ihtiyaçlarını dikkate alan, böylece demokrasiden yana duruşu ortaya koyan yayınlarla başarılı bir sınav veren Türk basını önemini bir kez daha ispat etmiştir" dedi. MHP İl Başkanı Baş, "Klasik anlamda devlet ile millet arasında bir köprü vazifesi gören; halkın gözü, kulağı ve sesi olarak kabul edilen basın, görülmüştür ki; en zor zamanlarda hayati derecede görev icra edebilmekte, bilgiyi kamusal güce dönüştürmek suretiyle cumhuriyetin, demokrasinin, kutlu devletimizin can simidi olabilmektedir.Bu vesile ile ifade etmek isterim ki, her gün zehir kusan ayrık otları susturulmalı, yerel basınla birlikte ülke ve milletten yana olan basının güçlenmesi sağlanmalı, içinde bulunduğu sorunların çözümü için çaba gösterilmelidir.

2016-07-23 14:40:57

Adana'dan kararlı mesaj "Emir gelene kadar meydandayız"

Tüm Türkiye gibi demokrasi için şehitler veren Adana da, (FETÖ) Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından tek yürek oldu. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın girişimleri ile Milli İradeye Saygı Platformu kuruldu. Adana’da nöbetin merkezi İstasyon Caddesi oldu. Her kesimden onbinlerce Adanalı meydanda demokrasi nöbetine devam ediyor. Paralel teröristlerin kanlı kalkışmasından sonra tüm dosta, düşmana ‘Emir Gelene Kadar Buradayız’ mesajı veren Adanalılar, kanlı parelel örgütün kalkışmasının yaşandığı ilk geceden bu yana hergün güneş doğana dek nöbete devam ediyor. Yüreğir Belediyesi gece boyunca nöbete katılan on binlerin yemek, su, gibi zorunlu ihtiyaçlarını karşılıyor.

2016-07-23 11:28:34

Kuşadası'nda turizm atağı

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın davetiyle gerçekleşen toplantıda Türkiye'de yaşanan gelişmelerin Kuşadası turizmine etkileri ve alınabilecek önlemler masaya yatırıldı. Politik, diplomatik ve askeri alanda yaşanan olumsuzlukların turizme yansımalarının ele alındığı toplantıda yaşanan krizi aşmak için ortak hareket etmek gerektiğine dikkat çekildi. Kuşadası Belediyesi Başkanlık makamında yapılan toplantıya Belediye Başkanı Kayalı’nın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Ayşe Şerifoğlu, Muzaffere Eryiğit, Tufan Asrav, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Nail Özazman, MHP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, ADÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Osman Eralp Çolakoğlu, Kuşadası Kent Konseyi Başkanı İsmail Tezgel, Kent Konseyi Sekreteri Yavuz Yora, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Kuşadası Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkanı Hüsnü Öten, Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halit Şakar, Aydın Turist Rehberleri Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ozan Sayın, TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Fahrettin Çiçek, Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği Başkanı Tacettin Özden ve Kuşadası Egeports Genel Müdürü Aziz Güngör katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Kayalı, yaşanan gelişmelerin tüm Türkiye'de olduğu gibi Kuşadası turizmine de olumsuz etki ettiğine dikkat çekerek "Önümüzde bizi bekleyen çok daha zor günler var. Fakat biz bu süreci elbirliğiyle atlatabiliriz. Kuşadası hepimizin.

2016-07-22 21:56:30
Tarih araligi secin:
-