"mhp"  Haberleri

Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde düzenlenecek Bakanlar Kurulu toplantısına ve AK Parti Genel Merkezi'nde partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına başkanlık edecek. (09.00-16.00-Ankara) POLİTİKA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ile MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal ve MHP Türkiye-Almanya Dostluk Grubu üyeleri basın toplantısı düzenleyecek. (10.00-11.

2016-05-30 09:25:59

TBMM'de 65. Hükümet Programı üzerinde görüşmeler yapıldı

TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplanan Genel Kurul'da 65. Hükümet Programı üzerinde gruplar adına görüşmeler yapıldı. Gruplar adına ilk konuşmayı MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay yaptı. MHP’li Akçay Hükümet programında terörle mücadele ifadesinin sadece 4 paragrafta geçtiğini, ancak bu mücadelenin nasıl yapılacağının yer almadığını ileri sürdü. Akçay şöyle konuştu: “Bugün yaşadığımız sürecin çözüm süreciyle ilişkisini bilmeyen yoktur. 1 Kasım seçimlerine giderken AK Parti’nin seçim beyannamesinde 'Çözüm sürecini kararlıkla sürdüreceğiz' ibaresi tarihi bir vesika olarak yerinde durmaktadır.

2016-05-27 22:54:02

MHP'li meclis üyesine silahlı saldırı

Adana'nın merkez Çukurova Belediyesi'nin MHP'li Meclis Üyesi İsmail Hakkı Gözübatık, uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı. Gözübatık halen ameliyatta. Saldırı, Adana Merkez Çukurova Beyazevler Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Meclis Üyesi İsmail Hakkı Gözübatık aracındayken silahlı saldırıya uğradı. Vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Gözabatık, Çukurova Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Yoğun bakıma alınan İsmail Hakkı Gözübatık, kendisine ateş eden kişinin Erdal S.

2016-05-27 17:27:39

MHP'li Vural: Yargıya hesap vermekten başka bir seçenek yok

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP ve HDP milletvekillerinin, dokunulmazlıkların kaldırılmasını düzenleyen anayasa değişikliğinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurularını değerlendirdi. Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vural, “Yargıya hesap vermekten başka bir seçenek yok.” dedi. Vural, şunları ifade etti: “Yani bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bunlar, bundan önce 80 milletvekili ile ‘Bizim dokunulmazlığımızı kaldırın’ diye Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na başvuranlar, şimdi dokunulmazlıklarla ilgili bir adım atıldığında Anayasa Mahkemesi’ne başvurup bunun iptal edilmesini istiyor. Teröre arka çıkan, terör örgütüne üye olan herkes bu hesabı verecektir.

2016-05-27 15:47:23

Meclis Başkanı Kahraman: Darbe dönemleri kapanmıştır

TBMM Genel Kurulu, 65’inci Hükümet Programı görüşmeleri gerçekleştirmek üzere Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman, oturumun başında 27 Mayıs darbesini kınadı. Kahraman, açıklamasında şunları söyledi: “27 Mayıs 1960, 1924 Anayasası’nın kaldırıldığı ve TBMM’nin feshedildiği talihsiz bir gündür. Yassıada duruşmaları neticesinde Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın idam edildiği ve milletvekillerinin mahkumiyetine karar verilen kara gündür. Sonrasında gerçekleşen veya teşebbüs edilen bazı darbelere maruz kaldık. Darbeler tarihe gömülmüştür ve darbe dönemleri kapanmıştır.

2016-05-27 15:36:58

AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı’dan 'dokunulmazlık' tepkisi

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, dokunulmazlıkların kaldırılmasını düzenleyen Anayasa değişikliğinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvuran milletvekillerine tepki gösterdi. Bostancı, "Sen terörle bağlantılı bir partiymiş gibi görünmekten imtina etmiyor musun? Hukuken bu yükü üstünden atmak istemez misin? Niye koşuyorsun bu kadar kendini korumak için?" diye sordu. Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, CHP ve HDP milletvekillerinin, dokunulmazlıkların kaldırılmasını düzenleyen Anayasa değişikliğinin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurularını değerlendirdi. CHP ve HDP’nin daha önce fezlekelerin yargıya intikali yönünde görüş bildirdiğini hatırlatan Bostancı, şöyle konuştu: "Bu fezlekeler niçin yargıya gitmiyor? Bütün vekillerin fezlekeleri gitsin. 'AK partili vekillerin yolsuzluk usulsüzlük fezlekeleri var’ diye kaç kere bunu kürsülerden bağırdılar, söylediler. İşte buyurun kimin ne fezlekesi varsa gitsin.

2016-05-27 15:13:42

MHP'nin gurbetçi adayı: Muhalif adaylar kimden yardım aldıklarını açıklasınlar

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) genel başkan adayı olduğunu ilan eden Türk vatandaşı İsa İlyasoğlu, muhalif adayların kimden yardım aldıklarını açıklamalarını istedi. Adayların, sponsorluk adı altında kimlerden ne kadar ve hangi amaçla maddi yardım aldıklarını açıklamaları gerektiğini belirtti. Almanya'nın Velbert kentinde otomotiv yedek parça üretim fabrikası bulunan yüksek mühendis İlyasoğlu, daha önce genel başkanlığa adaylığını koyduğunu açıklamıştı. Cihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirine açıklama yapan İsa İlyasoğlu, MHP genel başkan adaylarının sponsorluk adı altında maddi destek aldıklarını iddia etti. İlyasoğlu,"Ben Türkiye’de temiz siyaset istediğim için aday oldum. Genel başkan adayı olmam sebebiyle, yakın zamanda öğrenmiş olduğum bilgilere göre, şuan medyada boy gösteren genel başkan adaylarının sponsorluk adı altında, bazı iş adamlarından onlarca milyon TL'lik maddi destek aldıklarını öğrenmiş bulunmaktayım.

2016-05-27 12:06:33

Bahçeli'den muhaliflere sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam'da Ülkücü Şehitleri Anma Günü dolayısı ile ülkücü şehitler anıtını ziyaret etti. Anma programında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli muhaliflerin oluşturduğu gruba sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Ülkücüler bir davanın yaşaması ve yaşatılması için candan ve serden vazgeçmeyi göze alan insanlık mucizeleridir. Sahte oyuncuların, kripto paralelcilerin maskesini indireceğiz. Milliyetçi hareket mutlaka amacına ulaşacak ve milletimizin hak ettiklerini mutlaka yaşatacaktır." dedi.

2016-05-27 10:59:18

Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahilik Haftası kutlama ve Ahi Evran Üniversitesi fahri doktora tevcih törenlerine katılacak. (14.00-16.00-Kırşehir) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümet Programı üzerine TBMM'de yapılacak görüşmelere katılacak. (Ankara) POLİTİKA - TBMM Genel Kurulu'nda 65.

2016-05-27 09:27:48

MHP’li Özdağ: Partiyi iktidara taşıyamazsam görevi bırakırım

MHP Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ, “Genel başkan seçilir ve MHP’yi iktidara taşıyamazsam bir gün o koltukta oturmam istifamı veririm” dedi. Özdağ, Sivas’ta düzenlenen programda partililere seslendi. MHP’yi iktidara taşımak amacıyla bir değişim hareketi başlatıldığını belirten Özdağ, “Bu hareket tabandan, ocaktan, ilçe ve il başkanımızdan başladı. Eğer bir çok noktayı aşarak bu noktaya gelmişsek bu mücadelenin öncüleri olan üst kurul delegesi arkadaşlarımıza şükranlarımı sunmak isterim.” ifadelerini kullandı. “GENEL BAŞKAN ANLAYIŞI DEĞİŞMELİ” Öncelikle genel başkan anlayışını değiştirmeleri gerektiğini anlatan Özdağ, şöyle konuştu: “Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in çizgisine oturmuş onun mücadeleci ruhunu sokaklara, salonlara, meydanlara, iş yerlerine taşıyan ve iktidara yürüyen bir MHP.

2016-05-26 22:23:24

Akşener, Çankırı’da partililere seslendi

Kastamonu ziyaretinin ardından akşam saatlerinde Çankırı'ya gelen MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, partililere seslendi. Akşener'i, şehrin girişinde büyük bir kalabalık karşıladı. Konvoy halinde şehir merkezine gelen Akşener, Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda toplanan partililere hitap etti. Akşener, konuşmasında kongreyle ilgili hukuki süreçleri anlatarak değerlendirmede bulundu. Akşener, şunları söyledi; “ Dün Yargıtay bir karar verdi. Bütün televizyonlar Milliyetçi Hareket Partisi’ni konuştu.

2016-05-25 21:08:48

Bahçeli, seçimli olağanüstü büyük kurultay tarihini açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 10 Temmuz’da seçimli olağanüstü büyük kurultay yapacağını, kendisinin de genel başkanlığa aday olacağını açıkladı. Yaptığı yazılı açıklamada, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’nin kararını değerlendiren Bahçeli, şunları kaydetti: "Milliyetçi Hareket Partisi’nin Olağanüstü Tüzük Kurultayına gitmesi için başlatılan hukuki süreç Yargıtay 18’nci Hukuk Dairesi’nin dün verdiği kararla nihayete ermiştir. Partimiz verilen bu karara saygı duyacak ve riayet edecektir. Dosya üzerinde ve tartışmaların gölgesinde çalışan ve vicdanen sorgulanmaya açık yanları çok olan Yargıtay 18’nci Hukuk Dairesi’nin ulaştığı sonuç, Ankara 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’nin 8 Nisan 2016’da vermiş olduğu kararın oy birliğiyle onandığını bariz olarak göstermektedir.” Hukuk son sözü söyledikten sonra olağanüstü büyük kurultayın toplanması hususunda beklentilerin arttığını kaydeden Bahçeli açıklamasına şöyle devam etti: “Milliyetçi Hareket Partisi’nin yıpratılma çabalarının, güçten ve gözden düşürme arayışlarının önüne kesinlikle geçmek zaruri ve kaçınılmaz hal almıştır.

2016-05-25 16:10:33

Yargıtay Başkanı Cirit'ten MHP kararıyla ilgili açıklama

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi'nin MHP'ye ilişkin kararını "Herhangi bir hukuki karmaşa yok. Her şey normal rutin süreci içinde yürümüş ve vicdanlarına göre en doğru kararı vermişlerdir. Karar kesin. Ondan sonraki süreci ben bilemem." şeklinde değerlendirdi.

2016-05-25 11:20:39

Yalçın: MHP 26 Haziran veya 10 Temmuz'da seçimli kurultaya gidilecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP'nin 26 Haziran veya 10 Temmuz'da, olağanüstü seçimli kurultaya gideceğini açıkladı. Yargıtay 18. Hukuk Dairesi'nin Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin MHP'de olağanüstü kongre toplanmasına ilişkin kararını oy birliği ile onamasının ardından gözler MHP Genel Merkezi'ne çevrilmişti. Konu ile ilgili olarak basın toplantısı düzenleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP'nin Yargıtay'ın almış olduğu karara saygılı olduğunu ifade etti. Yalçın, "MHP'nin olağanüstü kongreyle gitmesiyle ilgili karar onaylanmıştır.

2016-05-24 17:54:40

Yargıtay'dan MHP kararı

Yargıtay, MHP'nin olağanüstü kurultaya gitmesi yönünde karar verdi. Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, MHP'de olağanüstü kurultay kararı veren Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararını oy birliğiyle onadı.

2016-05-24 16:40:50

Bahçeli: Binali Yıldırım’ı önemli ve tarihi bir sorumluluk beklemektedir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Geçtiğimiz pazar günü, AKP’nin 2.Olağanüstü Kongresi’nde tek aday olan ve sonuçta 1405 geçerli oyun tamamını alarak genel başkan seçilen Sayın Binali Yıldırım’ı önemli ve tarihi bir sorumluluk beklemektedir. Her şeyden önce bunu görmek, bunu bilmek lazımdır. Yeri gelmişken Sayın Yıldırım’a ve parti organlarına seçilmiş yol arkadaşlarına başarılar diliyorum." dedi. Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu.

2016-05-24 14:14:45

Bahçeli: Yeni hükümet terörle mücadele konusuna önem vermeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni hükümetten öncelikli olarak terörle mücadele konusuna önem vermesini beklediklerini söyledi. Bahçeli, "Yeni kurulacak hükümetin önce terörün kökünü kazıması, Türkiye’nin belini doğrultması en içten beklenti ve tavsiyemizdir. Amaç bu olursa, AKP hükümeti korkmasın Milliyetçi Hareket cesurca destekçisi olacaktır. Doğru yapılan ne varsa yanındayız, yanlışta da karşı çıkışlarımızı mutlaka sürdürecek, milletimizin hak ve hukukunu her daim müdafaa edeceğiz.” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

2016-05-24 13:52:33

Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım'ı kabul edecek. (Ankara) - Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde Tunus Başbakanı Habip Essid, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Mustapha El Sarrai, Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacer, Madagaskar Cumhurbaşkanı Hery Rajaonarimampianina ile görüşecek. BM Genel Sekreteri Ban Ki mun ile ortak basın toplantısı düzenleyecek Erdoğan, Dünya İnsani Zirvesi kapanış programına katılacak. (15.00-16.00-16.

2016-05-24 09:25:27

MHP Genel Başkan adayı Özdağ: Parti geleneklerine dönülmeli

MHP Gaziantep Milletvekili ve MHP Genel Başkan adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Kars'ta partililere seslendi. Özdağ, parti geleneklerine dönülmesi gerektiğini söyledi. Ümit Özdağ, Kars'ta bir otelde düzenlenen, 'Geleceğe Ümit ile bak' halk buluşmasına katıldı. Alkışlar eşliğinde çıktığı kürsüde ilk olarak sözde Ermeni soykırım iddialarına tepki gösteren Özdağ, "Almanya'da iktidar partisi ile Yeşiller adlı parti 2 Haziran'da Alman Meclisi'ne bir yasa tasarısı getiriyor.

2016-05-23 19:13:37

Meral Akşener Çankırı'ya geliyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Adayı Meral Akşener, önümüzdeki Çarşamba günü Çankırı'da partilileri ile bir araya gelecek. MHP'de Yargıtay'ın kurultay süreci ile ilgili vereceği karar merakla beklenirken, genel başkan adaylarından Meral Akşener çalışmalarını sürdürüyor. Akşener, seçim çalışmaları kapsamında 25 Mayıs Çarşamba günü Çankırı'ya gelecek. Kastamonu ziyaretinin ardından saat 17:00 sıralarında Çankırı girişinde karşılanacak olan Akşener, saat 18:00'da Hasan Fehmi Kapalı Spor Salonu'nda MHP'lilere seslenecek. Daha sonra delegelerle bir araya gelecek olan Akşener, gece saatlerinde Çankırı'dan ayrılacak.

2016-05-23 17:08:51

Erdoğan: Referanduma gidilseydi millet yüzde 70-80'le ders verecekti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Referanduma gidilseydi ne olacaktı biliyor musunuz? Onu da söyleyeyim size, millet en az yüzde 70, yüzde 80'le bir ders verecekti.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültürpark'ta düzenlenen Rize Ticaret Odası Ödül Töreni’nde, bir konuşma yaptı. 'EĞER TÜRKİYE, DİKTATÖRÜN CUMHURBAŞKANI OLDUĞU BİR ÜLKEYSE, SANA BUNU SÖYLETMEZLER' “Terör destekli parlamentoda olan siyasilerle ana muhalefet partisi şu anda iş tutmuş durumdalar.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Ana muhalefet partisinin başındaki bakın ne diyor? Şahsımla alakalı çok çirkin ifadeler kullanıyor. Diktatör v.

2016-05-20 17:57:23

2 şehit Kocatepe'den dualar ve gözyaşları arasında uğurlandı

Van'ın Gürpınar ilçesinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Özgür Kara ile Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Erhan Yıldırım, Ankara Kocatepe Camii'nden göz yaşları ve dualar arasında son yolculuklarına uğurlandı. Şehit askerler Kara ve Yıldırım için Kocatepe Camii''nde cuma namazının ardından cenaze töreni düzenlendi. Törene şehit aileleri ve yakınlarının yanı sıra, AK Parti Genel Başkan adayı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, kuvvet komutanları ve vatandaşlar katıldı. Şehitler, kılınan cenaze namazlarının ardından askerler tarafından tören mangasının bulunduğu kısıma taşındı. Top arabalarına konulan şehitler, gözyaşları ve dualar arasında son yolculuklarına uğurlandı.

2016-05-20 16:17:12

Macera park açıldı

Turizm kenti Antalya'nın en geniş yerleşim alanına ve en fazla nüfusa sahip merkez ilçelerinden Kepez Belediyesi, 2015 yılının son günlerinde açılan Dokuma Kent Parkı'nın ardından, bu kez de Antalya Kepez Macera Ormanı'nı hizmete soktu. Kepez Kent Parkı yanındaki 70 dönümlük yeni park bünyesinde, survivor parkı, paintball atış alanı, ayak bilardosu, tırmanma duvarları, manej, labirent gibi hemen her yaşa hitap eden aktivite alanları yer alıyor. Ev sahibi Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü'nün eşi Dr. Ayşe Tütüncü ve kızı Zeynep Tütüncü ile birlikte geldiği parkın açılış kurdelesini Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Milletvekili Mustafa Köse, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, AK Parti Kepez ilçe Başkanı Yusuf İşeri, meclis üyeleri ve bürokratla birlikte kesti. Kepez Belediyesi Meclisi'nin MHP'li ve CHP'li meclis üyelerinin de katılım gösterdiği açılış öncesi, tüm şehitler için saygı duşunda bulunuldu, tesis için hayır duaları okundu. Belediye Başkanlığı yaptığı 7 yılda Kepez'e toplam 2 milyon 300 bin metrekare yeşil alan kazandırdıklarını açıklayan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, 250 civarındaki park sayısını 600'ün üzerine çıkardıklarını söyledi.

2016-05-20 11:31:03

Başkanlık araştırmasında Kılıçdaroğlu’na şok

Areda Danışmanlık tarafından yapılan, ‘Başkanlık Sistemine Bakış’ adlı gündem araştırmasında ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Araştırma, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Böyle bir başkanlık sistemini kan dökmeden gerçekleştiremezsiniz’ sözlerini yüzde 88,8’lik bir kesimin doğru bulumadığını ortaya koydu. Areda Gündem Araştırmaları, geçtiğimiz günlerde “Başkanlık Sistemine Bakış” adlı bir araştırma yaptı. ‘CATİ-Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi’ yöntemi kullanılarak 30 büyükşehirde, toplam 2 bin 164 denek ile yapılan araştırma Prof. Dr. Suat Kolukırık’ın koordinatörlüğünde yürütüldü.

2016-05-19 12:04:53
Tarih araligi secin:
-