"İl"  Haberleri

Güvenlik güçlerine 'bayram tebriği' kampanyası

Kahramanmaraş PTT Başmüdürlüğü, Doğu ve Güneydoğu'da güvenlik güçlerinin moral ve motivasyonunun artması amacıyla ‘Tebrik Kartı Bizden, Güvenlik Güçlerimize Göndermek Sizden’ adlı bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında vatandaşların duygularını ifade ettiği 200 bayram tebrik kartı PTT görevlilerine teslim edildi. Ramazan Bayramı'na kadar sürecek olan proje kapsamında vatandaşlar, belirlenen 127 polis ve jandarma karakolundan ücretsiz olarak tebrik kartı gönderebilecek. PTT Kaledibi Şubesi'nde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Kahramanmaraş PTT Başmüdürü Mustafa Coşkun kurumun, vatan savunması için canını hiçe sayan güvenlik güçlerine moral ve motivasyon sağlamak amacıyla böyle bir uygulama başlattığını anımsattı. Etkinlikle ilgili bilgi veren Coşkun, şöyle konuştu: "PTT anonim şirketimizce milli birlik, beraberlik ile hoşgörü ve kardeşlik duygularımızın pekiştirilmesine katkıda bulunmak, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını hiçe sayan güvenlik güçlerimize moral ve motivasyon sağlamak amacıyla 'Tebrik Kartı Bizden, Güvenlik Güçlerimize Göndermek Sizden' kampanyası düzenlendi. 2016 Yılı Ramazan Bayramı'nı kapsayacak şekilde düzenlenmiş olan kampanya kapsamında, vatandaşlarımızın güvenlik güçlerimize hitaben mesajlarının bulunduğu tebrik kartlarını Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Giresun, Hakkari, Mardin, Muş, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van illerinde belirlenen 127 polis ve jandarma karakoluna ücretsiz olarak gönderilecek.

2016-06-28 16:03:37

Şehit ateşi Elazığ'a düştü

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde, polis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit olan polis memuru Mustafa Yıldırım’ın (25) Elazığ’daki baba evine acı haber ulaştı. Bugün sabah saatlerinde Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde, teröristlerin polis aracının geçişi sırasında düzenledikleri bombalı saldırı sonucu kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Mustafa Yıldırım’ın, Elazığ’da ki baba evine acı haber ulaştı. Merkeze bağlı Gümüşkavak Mahallesi'nde oturan şehidin babası Muhlis Yıldırım ve annesi Cemile Yıldırım, verilen acı haberi alır almaz Diyarbakır’a giderken, şehidin baba evine ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrağı asıldı. Dört kardeş oldukları öğrenilen ve dört yıllık polis olan Şehit Mustafa Yıldırım’ın bekar olduğu öğrenildi. Şehit polis memurunun cenazesi, Diyarbakır'da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Elazığ'a getirilecek.

2016-06-28 16:01:42

Ronei Gleison Rodrigues Adanaspor'da

Süper Lig'in yeni ekiplerinden Adanaspor'da transfer çalışmaları devam ederken turuncu beyazlı takım üçüncü imzayı Brezilyalı kanat oyuncusu Ronei Gleison Rodrigues'e attırdı. Brezilyalı oyuncunun hem sağ hem de sol açıkta oynayabildiği ve İstanbul'a geldiği belirtilirken, Başkan Bayram Akgül ile görüştükten sonra resmi sözleşmeye imza attığı açıklandı. Ceara takımında kiralık olarak forma giyen Ronei Gleison Rodrigues Sao Paulo takımından 1 yıllık kiralandı. Brezilyalı oyuncu 2015-2016 sezonunda Ponte Preta takımında 25, 2016'da ise kiralık olarak oynadığı Ceara takımında 10 maç forma giydi. Adanapor camiasına geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Brezilyalı kanat oyuncusu Ronei Gleison Rodrigues transferinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Brezilyalı oyuncu Ronei Rodrigues, Adanaspor'un önemli bir kulüp olduğunu ve Brezilyalı oyuncuların burada aşama kat ettiklerini dile getirerek, "Umarım Adanaspor'da çok başarılı olacağım.

2016-06-28 16:00:45

Aksaray Belediyesi'nden Şırnak’taki kardeş beldeye bir TIR dolusu yardım

Aksaray Belediyesi, Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Hilal beldesine bir TIR yardım malzemesi gönderdi. Aksaray Belediyesi, kardeşlik ilişkilerini pekiştirmek, aynı zamanda belediyecilik, ekonomik ve sosyal konuları geliştirmek için kardeş belde Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Hilal beldesine yardım TIR'ı yolladı. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, yardım TIR'ının bulunduğu Somuncu Baba Külliyesi’nde yaptığı açıklamada, "Belediye Meclisimizce alınan karar kapsamında Aksaray’ın Şırnak Uludere ilçesine bağlı Hilal beldesinin 'kardeş şehir' ilan edildiğini belirtti. Yazgı, "Ramazan ayı nedeniyle hem ihtiyaçlarını karşılayıp gönüllerini almak, hem de yaklaşan Ramazan Bayramı'nı tebrik etmek maksadıyla böyle bir hizmetimiz oldu.” dedi. Başkan Yazgı, Hilal Belediye Başkanı Cevher Benek ile görüştüğünü, belde halkı adına minnettarlığını ve Aksaray halkına teşekkürlerini ilettiğini ifade etti.

2016-06-28 15:50:55

Iğdır’da yabancı uyruklu öğrenci mezun oldu

Iğdır Üniversitesi yabancı öğrenci statüsünde Türkçe eğitim alan Habeşistanlı Ahmed Mohammed Ahmed Iğdır Meslek Yüksek okulu Pazarlama ve Dış Ticaret bölümünden mezun olarak diplomasını aldı. Habeşistanlı (Etiyopya) Ahmed Mohammed Ahmed’e diplomasını Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz verdi. Diplomayı verirken konuşan Rektör Yılmaz, “Sayıları her geçen yıl artan, farklı ülkelerden gelen yabancı uyruklu öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimize Iğdır Üniversitesi olarak elimizden gelen her imkanı sunmaya çalışıyoruz.

2016-06-28 15:50:41

Türkmendağı'nda tank ateşiyle vurulan Sakaryalı 2 kişi öldü

Suriye'de Türkmendağı’nda rejim güçleriyle savaşan Sakaryalı Yavuz Batur ve Zeki Aşkar, tank ateşiyle öldü. Türkmenlerin yanında, rejim güçlerine karşı savaşmaya giden Batur ve Aşkar, dün gece açılan tank ateşinde 2 Uygur Türkü ile birlikte öldü. Aileleri Batur ve Aşkar'ın cenazelerini almak için bölgeye gitti. Öte yandan Batur ve Aşkar'ın naaşlarının yarın Adapazarı'nda toprağa verilmesi bekleniyor.

2016-06-28 15:49:25

Opr. Dr. Çoban: Hatalı uygulamalar sünneti ömür boyu sürecek kabusa çevirebilir

Balikesir'de okulların kapanmasıyla birlikte sünnet dönemi başladı. Sünnetin, erkek çocukların hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan Özel Sevgi Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hidayet Çoban, sünnetin bir operasyon titizliğinde uygulanmasının büyük önem taşıdığını belirtti. Çoban, "Ancak hatalı uygulamalar sünneti ömür boyu sürecek bir kâbusa da çevirebiliyor. Çünkü deneyimsiz ellerde ve steril olmayan şartlarda yapılan sünnet, cinsel fonksiyon bozukluğu ve psikolojik sorunlara yol açıyor.

2016-06-28 15:47:58

Validen güvenlik güçlerine bayram tebriği

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Doğu ve Güneydoğu illerindeki karakollar ağırlıklı olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinde toplam 127 karakolda görev yapan güvenlik güçlerine Kayseri PTT Baş Müdürlüğü tarafından ücretsiz tebrik kartı gönderileceğini söyledi. Vali Kamçı, PTT Başmüdürü İhsan Afşin ve beraberindekileri makamında kabul ederek, Türkiye genelinde 'Vatan Size Minnettar' sloganıyla başlatılan kampanyayla ilgili olarak Kayserili hemşehrilerine çağrıda bulundu. PTT işyerlerinden temin edilecek ücretsiz tebrik kartlarının doğu ve güneydoğu illerindeki karakollar ağırlıklı olmak üzere Türkiye geneline yine ücretsiz gönderilebileceğini kaydeden Vali Kamçı, asker ve polislere tebrik kartı göndermek isteyen vatandaşların bayrama kadar bu hizmetten yararlanarak kahraman asker ve polislere moral verebileceğini ifade etti. Tebrik kartlarının üzerine yazılacak karakol adreslerinin PTT Merkez Müdürlüğünde mevcut olduğu bilgisini veren Vali Kamçı, kendisi de 'Vatan Size Minnettar' yazılı tebrik kartı gönderdi. Kamçı, Kayserili hemşehrilerini tebrik kartı göndermeye ve bayram vesilesiyle duygularını asker ve polislerle paylaşmaya davet etti.

2016-06-28 15:43:23

Belediye Başkanı Ünver: Vali Aktaş ile şehrimiz için birlikte çalışacağız

Nevşehir Valiliği görevine atanan İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Hasan Ünver’e iade-i ziyarette bulundu. Belediye Başkanı Hasan Ünver, Vali Aktaş’ın ziyaretinden büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. Ünver, halka hizmet yönünde Vali Aktaş ile oldukça uyumlu bir çalışma sürecinin gerçekleştirileceğine inandığını ifade ederek, engin idarecilik tecrübesi ile halka daha etkin hizmetlerin sunulacağını dile getirdi. Ünver, “Sayın Valimizin şahsımıza gösterdiği yakın ilgiye teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz başta olmak üzere, sayın milletvekillerimiz ile birlikte şehrimiz için önemli çalışmalara bundan sonra da devam edeceğiz." dedi.

2016-06-28 15:40:11

35 yıl bitkisel hayat yaşayan kızları adına okul yaptırdılar

Aksaray'da Melayim ve Şaziye Kaya çifti, 35 yıl bitkisel hayat yaşadıktan sonra vefat eden kızları Nuray Kaya adına okul yaptırdı. Merkez İstiklal Mahallesi'nde kızları adına 16 derslikli 500 öğrenci kapasiteli okul yaptıran Melayim ve Şaziye Kaya çifti, Milli Eğitim Şube müdürleri Kenan Yeğen, Murat Görmez ve Okul Müdürü Ahmet Anaz ile birlikte Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret etti. Melayim ve Şaziye Kaya çifti, 35 yıl bitkisel hayat yaşayan kızları Nuray Kaya adına yaptırdıkları okulun arsasının Milli Emlak’tan alınmasına, ruhsat ve diğer resmi işlemlerin yapımı ve okulun yapımı aşamasında kendilerine yardımcı olan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür etti. İstiklal Mahallesi Musa Toprak Sağlık Ocağı yanında yeni yapılan Nuray Kaya İmam Hatip Ortaokulu’nun eylül ayında yeni eğitim öğretim yılında resmi açılışının yapılacağını belirten Melayim ve Şaziye Kaya çifti, okulun açılış töreninde Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı da görmekten şeref duyacaklarını ifade etti. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, okul yaptıran hayırsever çifte bu güzel hizmetlerinden ve eğitime sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür etti. Başkan Yazgı, okulun bahçe ve çevre düzenlemesi konusunda da yardımcı olacaklarını kaydetti.

2016-06-28 15:36:13

Mehmet Scholl 1,6 Milyon Euro kazanıyor iddiası

Bayern Münih ve Almanya Milli Takımı formasıyla futbolcu olarak büyük başarılara imza atan Mehmet Scholl'ün, ARD televizyonundaki spor yorumları için yılda 1 milyan 600 bin Euro para kazandığı iddia edildi. Almanya Milli Takımı maçlarını yorumlayan ve en son Fransa 2016'daki yorumlarıyla da büyük beğeni kazanan 45 yaşındaki Mehmet Scholl'ün Alman devlet televizyonu ARD ile yılda 1 milyon 600 bin Euro paraya anlaştığı kaydedildi. 1996'da Avrupa Şampiyonu olan Almanya Milli Takım kadrosunda da yer alan Mehmet Scholl'ün aldığı bu para program başına neredeyse 50 bin Euro'ya karşılık geliyor. Mehmet Scholl, ARD televizyonlarında yaptığı yorum ve eleştiriler nedeniyle aldığı para miktarıyla ilgili bir açıklama henüz yapmadı.

2016-06-28 15:35:50

Muğla'da Ramazan denetimleri

Muğla'nın Menteşe ilçe Belediyesi, pastahane, fırın ve üretim yapılan işletmelerdeki kontrol ve denetimlerini Ramazan ayında arttırdı. Zabıta Müdürlüğü ekiplerince denetimlerde gıda satışı ve üretimi yapılan işletmelerdeki ürünlerin gramajı, son kullanma tarihi, işletmenin ruhsatı, genel temizliği ve deposunun durumunu kontrol ediliyor. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru bizim için önceliklidir. Bu nedenle ekiplerimiz denetimlerinde özellikle temizliğe çok dikkat ediyorlar. Üretim yapılan fırın imalathane depo gibi noktaları istenilen sağlıklı standartlara getirmek için Ramazan ayında denetimlerimizi arttırdık. Kurallara uymayan işletmelere de gerekli cezai yaptırımlar uygulanıyor.

2016-06-28 15:34:12

A Milli Erkek Basketbol Takımı Filipinler'de

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı kazanabilmek için Filipinler'in başkenti Manila'da eleme maçları oynayacak A Milli Erkek Basketbol Takımı, Filipinler'e geldi. 5-10 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyon öncesi gece yarısı Atatürk Havalimanı'ndan Manila kentine hareket eden milliler, yaklaşık 12 saat süren uçak yolculuğunun ardından kamp yapacakları otele yerleşti. Rio Olimpiyatları Elemeleri'nde A Grubu’nda mücadele edecek Türkiye, 5 Temmuz Salı günü ilk maçında Kanada ile karşılaşacak. A Milli Takım, gruptaki ikinci maçında ise 7 Temmuz Perşembe günü Senegal ile mücadele edecek.

2016-06-28 15:29:00

İsrail ile anlaşan Türkiye, enerji koridoru olmaya aday

İsrail ile varılan anlaşmanın ardından Türkiye’nin önemli bir enerji koridoru olacağı ifade ediliyor. Değeri 700 milyar doları bulan doğalgazın Anadolu’dan Avrupa’ya nakledilebileceği vurgulanıyor. Kıbrıs ve İsrail’de tahminen 3 milyar 450 milyon metreküp doğalgaz bulunuyor. Bu anlamda İsrail’in en mümbit bölgeleri Tamar ve Leviathan. Buralarda yüz milyonlarca metreküp dogalgaz var. Bu aralar üretim ve dağıtım ile ilgili planlamalar yapılıyor.

2016-06-28 15:27:56

Kars’ta misket büyüklüğünde dolu yağdı

Türkiye’nin birçok ili gibi sıcak bir güne başlayan Kars’ta, öğle saatleri sonrasında bir anda bastıran dolu yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yaklaşık 5 dakika boyunca şiddetli ve misket büyüklüğünde yağan dolu, iş yerlerinde ve araçlarda hasara sebep oldu. Çay bahçelerinin plastik çatılarında delikler oluşturan dolu, caddelerde seyir halindeki hazırlıksız vatandaşlara da zor anlar yaşattı. Doludan kaçan vatandaşlar iş yerlerine sığınırken, bazıları da saçaklara sığınarak dolunun şiddetinden kurtulmaya çalıştı. Öte yandan bazı vatandaşların dolu yağışından korumak için araçlarının üstünü halı ve battaniye ile örtmeye çalıştığı görüldü.

2016-06-28 15:26:02

Gümrük kapılarından geçişler 30 saniyeye kadar düşebilir

Edirne Valisi Günay Özdemir, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın başlattığı 'Ön Beyan Uygulaması' ile gümrük kapılarından geçişlerin 30 saniyeye kadar düşebileceğini söyledi. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçilerin, Ramazan Bayramı öncesi 'Anavatan' yolculukları başladı. Gurbetçi yoğunluğunun giderilmesi için alınacak önlemleri yerinde görmek için Kapıkule Sınır Kapısı'na gelen Edirne Valisi Günay Özdemir, buradaki VIP Toplantı Salonu'nda; Kapıkule Mülki İdare Amir Vekili Mustafa Serdar Bakır, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan ve diğer yetkililerle görüştü. Görüşmenin ardından bir basın toplantısı düzenleyen Vali Özdemir, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl başlatılan 'Ön Beyan Uygulaması' hakkında bilgi verdi. Özdemir, "Ülkeye gelen vatandaşlarımız eğer pasaport ve araç bilgilerini sisteme girerlerse, burada bekleme süreleri çok daha azalacak. Bilgilerini sisteme giren vatandaşlarımız için burada ayrı peronlar açılacak.

2016-06-28 15:25:35

Yozgat’ta 15 bin dekar ekili tarım arazisi dolu ve yağıştan zarar gördü

Yozgat’ta dün akşam saatlerinde yağan dolu ve yağmurun sele dönüşmesi nedeniyle Pembecik ve Topaç köylerinde yaklaşık 15 bin dekar hububat ve nohut ekili tarım arazileri zarar gördü. Bölge çiftçisi, zararlarının afet kapsamına alınarak devletin kendilerine yardım etmesini istiyor. Türkiye genelinde etkili olan sağanak yağış Yozgat’ta doğal afete dönüştü. Özellikle ekili alanların zarar gördüğü köylerde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri zarar tespit çalışması başlattı. Dolunun vurduğu hububat tarlalarında zararın yer yer yüzde 100 olduğu belirtiliyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyattin Özdemir ve teknik ekip dolunun vurduğu merkeze bağlı Pembecik ve Topaç köylerinde arazide zarar tespit çalışması başlattı.

2016-06-28 15:21:50

Gazze'ye ilk TIR Deniz Feneri'nden

Türkiye ile İsrail arasında varılan anlaşmanın ardından ilk TIR Ankara'dan yola çıkıyor. Deniz Feneri Derneği, Gazzeliler için bin 200 koli yardım malzemesi göndereceğini açıkladı. Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt, Türkiye ile İsrail arasında imzalanan mutabakatın Filistin'e bir yardım kapısı açtığını belirtti. İşin diplomatik kısmıyla ilgilenmediklerini söyleyen Kunt, "Bizi bugün buradan AFAD'ın koordine ettiği ve yaklaşık bir hafta içinde kalkacak 10 bin tonluk yardım gemisine Deniz Feneri'nin bağışlarıyla gidecek olan bir TIR, bin 200 kolilik gıda ilgilendiriyor" diye konuştu. Kunt, hazırlanan TIR'ın Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) önderliğinde Mersin'den karşılanacağını, Mersin Limanı'nda planlanan yardım gemisine yükleneceğini söyledi. Cuma günü Mersin'den yola çıkacak 10 bin tonluk yardım gemisinin 2 günlük yolculuktan sonra Aşdod Limanı'na ulaşacağı bildirildi.

2016-06-28 15:19:52

Beşiktaş’ın şampiyonluk kupası Malatya’da

Spor Toto Süper Lig 2015-2016 Hasan Doğan Sezonu'nu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş’ın şampiyonluk kupası, Malatya’ya getirilerek sergilendi. Siyah beyazlıların 7 sezon aradan sonra kazandığı şampiyonluk kupasına taraftarlar büyük ilgi gösterdi. 2015-2016 sezonu Spor Toto Süper Lig şampiyonu Beşiktaş'ın kupası, Malatya Park’ta taraftarlarla buluştu. İlk kez Malatya’da sergilenen kupaya, futbol severler yoğun ilgi gösterdi. Siyah beyazlı taraftarlar, kupayla fotoğraf çektirme yarışına girdi. Beşiktaş, şampiyonluk kupasını Vodafone Arena’da düzenlenen törenle aldıktan sonra kupanın Malatya, Gaziantep ve Hatay’da sergilenmesine karar verilmişti.

2016-06-28 15:15:47

UNICEF: Hindistan'da 2015'te 1,2 milyon çocuk hayatını kaybetti

BM Çocuk Fonu (UNICEF) raporunda, Hindistan'da 5 yaş altı 1,2 milyon çocuğun 2015 yılında hayatını kaybettiği açıklandı. Raporda, çocukların yaşamını yitirmesine neden olan hastalıkların ise kolayca önlenebilir ve tedavi edilebilir türden olduğu kaydedildi. UNICEF yayınladığı raporla, dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi Hindistan'daki 5 yaş altı çocukların sağlığı ve ölümlerine dikkat çekti. Raporda, çocukların yaşamını yitirmesine neden olan hastalıkların kolayca önlenebilir ve tedavi edilebilir olduğuna vurgu yapıldı. Raporda ayrıca, dünya genelinde geçen yıl hayatını kaybeden 5,9 milyon 5 yaş altı çocuklardan 1,2 milyonun Hindistan'da öldüğü ifade edildi. Çocuk ölümlerinde ilk beşe giren Hindistan dışındaki diğer dört ülke ise Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Nijerya ve Pakistan şeklinde sıralandı.

2016-06-28 15:12:38

Kılıçdaroğlu'ndan İsrail anlaşmasına tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail ile ilişkilerin normale dönmesi için varılan anlaşmayı "teslimiyet sözleşmesi" olarak yorumladı. Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarının terörle mücadele politikalarını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Bugün eğer terör kısa sürede 700 can alıyorsa o zaman bir sorun var demektir. Herkesin ama herkesin, yaşlı, genç, kadın, erkek kendisine şunu sorması gerekiyor. 14 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor? Bu ülkenin sorunlarını çözmeyi bırakın, yeni sorunları ülkenin gündemine getiren bu iktidar kimdir? Bu sorunun cevabını sorarsak kendi vicdanımıza buluruz. Hz.

2016-06-28 15:02:54

TOVAK'tan uluslararası imece

Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) ile Almanya'nın Konrad-Adenauer-Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği, uluslararası imece projesi kapsamında, Türk ve Alman üniversite öğrencilerinin katılımıyla, Marmaris'in Söğüt Mahallesi Vacide Tugay İlk ve Ortaokulu'nun bakım ve onarımını gerçekleştirdi. TOVAK'ın öncülüğünde gerçekleştirilen proje dahilinde, okulun bakım ve onarımına, 15 üniversite öğrencisi ve yöre halkı destek verdi. Öğrenciler arsında kaynaşmayı sağlayan proje dahilinde, unutulmaya yüz tutan imece kültürü de yaşatılmaya çalışılıyor. "300 OKULUN İMECEYLE BAKIM ONARIMI YAPILDI" TOVAK tarafından bugüne kadar 300 okulun bakım ve onarımının gerçekleştirildiğini vurgulayan TOVAK Başkan Vekili Ali Turan, "İmece usulü ile mahalle sakinleri, öğretmen ve öğrenci işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında Türkiye'de okullardan gelen talepler doğrultusunda fiziki şartları yetersiz olan ilköğretim okulları için bakım ve onarım çalışmalarını yürütüyoruz. Bugüne kadar 300 okulun bakım ve onarımı gerçekleştirildi." "AMAÇ GENÇLERİMİZİN SOSYAL SORUMLULUK ANLAYIŞINI PEKİŞTİRMEK" Okullardan gelen taleplerin değerlendirmeye alındığını dikkat çeken Turan, "Başvurular vakfımız tarafından değerlendirilerek proje kapsamına alınıyor.

2016-06-28 14:58:15

Bu Rumlar çıldırmış olmalı

Güney Kıbrıs’ın turistik yerlerinden biri olan Limasol bölgesinde cadde ortasında çıkan kavga amatör kameraya böyle yansıdı. Limasol’da hafta sonu tatili için hazırlık yapan bir kişi seyir halindeyken, yoldan geçen iki kişi tarafından sözlü tacize uğradı. Araçtaki kişi sözlü taciz üzerine araçtan inerek, kavgaya tutuştu. Sözlü tartışma kısa sürede demirli sopalı kavgaya dönüştü. Çevredeki vatandaşlar ise kavgayı amatör kamera ile kayda aldı.

2016-06-28 14:57:42

Zirve Yayınevi Davası'nda karar 9 yıl sonra, 28 Eylül’de açıklanacak

Malatya’da 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve 3 misyonerin öldürüldüğü Zirve Yayınevi Davası ile ilgili kararı, mahkeme 28 Eylül 2016 tarihinde 115. duruşmada açıklayacak. Malatya’da 3 misyonerin öldürüldüğü Zirve Yayınevi Davası’nın 114. Duruşması, Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Duruşmaya; olayın cinayet zanlıları olan ve elektronik kelepçe ile 2 yıldan beri adli kontrol ile evlerinde tutulan Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım ve Salih Gürler, olayın terör örgütü kapsamında yargılanan Malatya İl Jandarma eski Komutanı Emekli Albay Mehmet Ülger, Malatya İl Jandarma eski İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Haydar Yeşil, istihbarat astsubayları Murat Göktürk ve Abdullah Atılgan, İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Ruhi Abat, Levent Ercan Gelegen ve Hüseyin Yelki katıldı.

2016-06-28 14:49:25
Tarih araligi secin:
-