"İl"  Haberleri

Vali Şentürk: Kırşehir'de köylerin altyapı çalışmasını KÖY-DES yürütüyor

Kırşehir Valisi Şentürk, asfaltlama, içme suları, köylerin altyapısına yönelik hizmetlerin Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖY-DES) üzerinden yürütüldüğünü söyledi. KÖY-DES Mayıs ayı olağan meclis toplantısı açılışında konuşan Vali Şentürk, Kırşehir'de köylere yatırımların devam ettiğini belirtti. Şentürk, şunları kaydetti: "Yine köylerimize birlik aracılığıyla kilitli parke yapıyoruz. İlimize ayrılan KÖY-DES Programını Köylere Hizmet Götürme Birliğimizin aracılığıyla tatbik ediyoruz. Birliğimiz aracılığıyla İl Özel İdaremize asfalt plenti tesis kurduruyoruz. Bundan sonra köylerimize ömrü daha uzun olan, dayanıklı, yüksek kaliteli sıcak asfalt yapacağız.

2016-05-31 14:45:57

Vergi kaçırmakla suçlanan Lionel Messi'nin davası başladı

Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi ile mali işlerinden sorumlu babası Jorge Horacio Messi'nin, Belize ve Uruguay’ı vergi cenneti olarak kullanarak 4,1 milyon euro vergi kaçırmakla suçlandığı dava başladı. Ünlü futbolcu, 2007 - 2009 yılları arasında telif haklarından kazandığı 10,1 milyon euro'yu İspanyol makamlarına beyan etmeyerek gelir vergisi ödemelerinden kaçmakla ve İspanya'yı 4,1 milyon euro zarara uğratmakla suçlanıyor. bbc'nin haberine göre dava, mali işlerden sorumlu baba Jorge Horacio Messi’nin yasa dışı işlemlerine odaklanıyor. Fakat İspanyol savcılar Lionel Messi’nin babasının faaliyetlerinden haberdar olduğu için davada yer aldığını söylüyorlar. Daha önce yapılan suçlamalar, Messi mali işleriyle kişisel olarak ilgilenmediğini savunduğu için düşürülmüştü. Bugüne kadar 5 kez FIFA'nın Altın Top ödülünü kazanan Messi, kendi mali işleriyle ilgilenmediğinin altını çizerken, babası da daha önce yaptığı açıklamalarda oğluna arka çıkarak, "Oğlumun tek yaptığı şey futbol oynamak.

2016-05-31 14:40:28

Rusya'nın İdlib'e son üç ayın en ağır bombardımanında onlarca kişi öldü

Suriye'nin kuzeyindeki İdlib kenti son üç ayın en ağır bombardımanıyla sarsıldı. Rus savaş uçaklarının gerçekleştirdiği saldırıda ilk belirlemelere göre 23 kişi öldü, 130'dan fazla kişi de yaralandı. Esed ordusu ve Rus savaş uçakları, Pazartesi gecesi İdib'e yönelik bombardımanınında adeta bir katliama imza attı. Sivillerin yaşadığı yerleşim yeri ve bir hastanenin hedef alındığı saldırıda ilk belirlemelere göre 23 kişi öldü, 130'dan fazla kişi de yarlandı. Çok sayıda evin yerle bir olduğu saldırıda sivil savunma ekipleri enkaz altında kalanları çıkarmaya çalıştığı belirtildi.

2016-05-31 14:39:11

Zirve sanığı: Emniyette ABD’li gizli servis elemanlarından destek alan grup var

Zirve Yayınevi davasında esas hakkında savunmasını yapan İstihbarat Astsubay Abdullah Atılgan; hakkındaki iddiaları yalanladığını belirttiği 100’e yakın resim belge sundu. Atılgan, “Emniyet Teşkilatının saygıdeğer mensupları sözlerim sizler için değildir. Emniyet içerisinde ABD’li gizli servis elemanlarından destek alan bir grubun, bize kurulan tezgâhın en önemli ayağını oluşturduğu basın yayın organlarında söylenmektedir. Ben de aynı düşüncedeyim. Sahte rapor hazırlayan, kanunsuz ortam ve telefon dinlemesi yapan, aşağılık şantaj kasetleri çeken, ifade ve iddianame hazırlayan merkezlerin varlığı herkesin malumudur.” dedi.

2016-05-31 14:36:24

Bir günlüğüne üniversiteli olup, havaya kep attılar

Üsküdar Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde dört yıldır eğitim gören zihinsel engelli gençler bir günlüğüne üniversiteli oldu. Cüppe giyen gençler hep birlikte havaya kep atıp , bir günlüğüne üniversiteli olmanın heyecanını yaşadı. Üsküdar Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi’nden mezun olan zihinsel engelli 17 genç İstanbul Ticaret Üniversitesi’inde, bir günlüğüne üniversiteli oldu. Üniversite okuma şansları olmayan gençlere önce öğretim görevlileri Prof.Dr. Mim Kemal Öke ve Doç.

2016-05-31 14:31:32

İstanbul merkezli FETÖ/PDY operasyonunda gözaltı sayısı 36’ya yükseldi

İstanbul merkezli 3 ilde yapılan FETÖ/PDY para sağlayan kişilere yapılan operasyonda gözaltı sayısı 36’ya çıktı. Gözaltı listesindeki 65 şüpheliden 14'ünün yurtdışında olduğu tespit edilirken, 15 şüphelinin ise aranmasına devam ediliyor. Toplanan 10 Milyon Euro’nun belgesi olan defterler, polis kamerasına yansıdı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine, 19 Kasım 2014 günü Maltepe'de bulunan ‘pinhan’ adlı restoranda FETÖ/PDY ait kişilerin kurban parası ve burs adı altında vatandaşlardan para aldıkları belirlendi. Bu alınan paralarında 200 deftere yazılarak not edildiği belirlendi. Defterler ve makbuz ve diğer belgelerin yakılacağı bilgisi üzerine operasyon düzenlendi.

2016-05-31 14:28:08

Lavrov : Türkiye'nin ilişkileri düzeltme çağırılarını gözden geçirebiliriz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ülkesinin Türkiye ile ilişkileri düzeltmek için çaba sarf etmeyeceğini, fakat Ankara'nın ilişkileri düzeltme çağrılarını gözden geçirebileceklerini aktardı. Bakü merkezli Trend haber ajansının bildirdiğine göre Lavrov: "Onlar oldukça etkilendiler ve bu nedenle çeşitli kapalı diplomatik kanallar ile bize komisyonların kurulması çağrısı yapıyorlar. Aralık ayında Türkiye Dışişleri Bakanı AGİT kapsamında benimle görüştüğü zaman diplomat ve istihbaratçılardan oluşan grup veya komite kurulmasını teklif etti." dedi. Bakan Lavrov: "Biz hiç bir zaman Türkiye'ye zeytin dalı uzatacağımızı söylemedik. Biz, Türkiye'nin savaş suçu nedeni ile özür dilemesi ve tazminat ödemesi gerektiğini söyledik.

2016-05-31 14:25:23

Kırşehir'de mantar toplamaya giden işitme engelli, Yozgat'ta bulundu

Kırşehir’de mantar toplamaya giden ve kaybolan işitme engelli, bir gün sonra Yozgat'ın Yerköy ilçesindeki ormanlık alanda bulundu. Olay, Kırşehir'e bağlı Akçakent ilçesi Hacıfakılı köyünde meydana geldi. Mantar toplamak için köydeki ormanlık alana giden işitme engelli Ahmet Doğan Y. (35), akşam eve dönmedi. Ahmet Doğan’ın ailesi, durumu jandarmaya bildirerek yardım istedi. Akçakent, Çiçekdağı ve Yozgat’ın Yerköy ilçesi ormanlık alanlarında arama-tarama faaliyeti yapan jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri, bu sabah saatlerinde işitme engelli şahsı, Yerköy’deki ormanlık alanda buldu.

2016-05-31 14:03:27

Hayvanat bahçesinden öldürülen goril açıklaması

ABD'de goril Harambe'nin, bulunduğu alana 4 yaşındaki bir çocuk düştükten sonra vurularak öldürüldüğü hayvanat bahçesinin müdürü açıklama yaptı. BBC'nin bildirdiğine göre Gorilin sinirlenmeye başladığını ve çocuğa zarar verdiğini söyleyen Cincinnati Hayvanat Bahçesi'nin müdürü Thane Maynard aynı şey olsa aynı kararı vereceğini vurguladı. Aile de Amerikan medyasına yaptıkları yazılı açıklamada çocuğun durumunun iyi olduğunu söyledi ve hayvanat bahçesi personeline çabuk karar verip, uyguladıkları için teşekkür etti. Açıklamada "Onlar için çok zor bir karar olduğunu ve gorillerinin kaybı için yas tuttuklarını biliyoruz" denildi. Hayvanat Bahçesi Müdürü Maynard olay olup bittikten sonra farklı şeyler yapılabilirdi demenin kolay olduğunu söyledi ve bu eleştirilerde bulunanların "primat biyolojisini ve çocuğun içinde bulunduğu tehlikeyi anlamadıklarını" savundu. Harambe'nin öldürülmesini protesto için internette başlatılan bir dilekçeyi yaklaşık 200 bin kişi imzaladı.

2016-05-31 13:58:57

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan Galatasaray'a cevap

Galatasaray Odeabank ile Fenerbahçe arasında oynanan play off yarı final üçüncü maçında yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye Basketbol Federasyonu'nun, sarı kırmızılı kulübe verdiği 2 maç seyircisiz oynama ve para cezası neticesinde Galatasaray Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun çifte standart uyguladığını belirtmişti. Bu açıklamanın ardından Basketbol Federasyonu, sarı kırmızılı kulübe yayınladığı bildiriyle cevap verdi. Türkiye Basketbol Federasyonu, yayınladığı bildiride şu ifadeleri kullandı: "Disiplin Kurulumuz tarafından verilen seyircisiz oynama kararı sonrasında Galatasaray Spor Kulübü tarafından yapılan ve Federasyonumuzu çifte standart uygulamakla suçlayıcı ifadelerle tahrike ve yanıltmaya yönelik açıklaması üzerine kamuoyunu doğru bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur. Türkiye Basketbol Federasyonu, yasalara uygun olarak kurulmuş ve bu yasalar çerçevesinde Türk Basketbolunu yöneten bir kurum olarak tüm kararları yürürlükte bulunan yasa, yönetmelik ve yönergelere dayalı oluşturulmaktadır. Galatasaray Spor Kulübü’ne son oynadıkları müsabakada önleyemedikleri istenmeyen olaylar sonucunda tespit ve raporlara dayanarak verilmiş cezalar Disiplin Kurulumuz tarafından daha önce verilmiş benzer olaylar karşında verilen kararlarla bire bir örtüşmektedir. Galatasaray Spor Kulübü tarafından iddialarına emsal olarak gösterilen iki sene önce 13 Haziran 2014 tarihinde Ülker Arena’da oynanan Fenerbahçe Ülker - Galatasaray LİV Hospital müsabakasında seyirciler tarafından küfürlü tezahürat yapılması ve sahaya yabancı madde atılması nedeniyle iki kez anons yapılmış olması şeklindeki raporlarla emsallerine uygun olarak Fenerbahçe Spor Kulübü’ne para cezası verilmiştir.

2016-05-31 13:55:59

Akciğer kanserlerinin yüzde 90’ı sigara kaynaklı

Sigaranın dünya genelinde her yıl 5.4 milyon kişinin ölümüne neden olduğu belirtildi. Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Başak Oyan Uluç, akciğer kanserinin yüzde 90’ının sigaradan kaynaklandığını söyledi. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) önderliğinde, tütün ürünleri tüketiminin ve tütün dumanına maruz kalmanın yol açtığı sorunlara karşı yürütülen mücadele kapsamında dünya ülkelerinde her yıl 31 Mayıs günü “Dünya Tütünsüz Günü” olarak kabul ediliyor.

2016-05-31 13:55:22

Siirt'te teröristlerce kaçırılan korucu operasyonla kurtarıldı

Siirt'in Eruh ilçesinde sabah saatlerinden bir korucuyu kaçıran teröristlere yönelik operasyon başlatıldı. Korucunun sağ kurtarıldığı operasyonda bir terörist yakalandı, bir terörist ise ölü olarak ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, Eruh ilçesine bağlı Çetinkol köyünden okul servisi şoförlüğü yapan köy korucusu Ramazan Elçiçek'in köy çıkışında teröristler önünü kesti. Elçiçek'i araçtan çıkardıktan sonra aracını uçurumdan aşağı bırakan teröristler olay yerinden uzaklaştı. Köylülerin durumu jandarmaya bildirmesi üzerine harekete geçen Jandarma Özel Kuvvetler (JÖK) timleri bölgeye hava destekli operasyon başlattı. Jandarma, Elçiçek'in can güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde operasyon başlattı.

2016-05-31 13:54:54

Şanlıurfa’da sahte diplomalı öğretmen operasyonu

Şanlıurfa merkezli 3 ilde gerçekleşen eş zamanlı operasyonda sahte diplomalı olduğu gerekçesiyle 30 öğretmen gözaltına alındı. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde Şanlıurfa merkezli Gaziantep ve Adana illerinde eş zamanlı operasyon düzenledi. Sahte diploma ile atamaları gerçekleştirildiği gerekçesiyle 30 öğretmen gözaltına alındı. Güvenlik güçleri, 'Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Zararına Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik Suçları' kapsamında Şanlıurfa, Gaziantep ve Adana illerinde sabah 06.00’da harekete geçti. Operasyonda sahte üniversite diploması ile öğretmen olarak atanan ve maaş/ek ders ücreti aldığı tespit edilen Hamdiye B.

2016-05-31 13:47:39

Kopuz: Ramazan‘da gıda fiyatlarında keskin yükselme beklenmiyor

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) Başkanı Şemsi Kopuz, Ramazan ayında gıda fiyatlarında belirgin bir artış olmayacağını belirtti. Kopuz, bu anlamda bir tereddüdün bulunmadığına işaret etti. Gazetecilere Ramazan ayı gıda fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulunan Kopuz, “Mevsiminde tüketilen ürünlerde sıkıntı yaşanmamaktadır. Dolayısıyla Ramazan ayında gıda fiyatlarının seyrinde herhangi bir keskin yükselme beklenmemektedir.” dedi. “PASTIRMAYA TALEP ARTAR“ Kırmızı et fiyatlarına da değinen Kopuz, “Bu yıl fiyatlarda yine dalgalanmalar olsa da bir önceki yıl kadar yükselme eğrisi oluşmamıştır.

2016-05-31 13:45:53

Bahçeli: 10 Temmuz dışındaki hiçbir kurultay tarihini tanımıyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çağrı Heyeti'nin 19 Haziran'da yapılmasını kararlaştırdığı tüzük kurultayı kararıyla ilgili olarak, "10 Temmuz dışındaki hiçbir kurultay tarihini tanımıyoruz." dedi. Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) grup toplantısında konuştu. "NE YAPILMAK İSTENİYOR?" Çağrı Heyeti'nin 19 Haziran'da yapılmasını kararlaştırdığı tüzük kurultayı kararına sert tepki gösteren Bahçeli, "Biz 10 Temmuz'daki olağanüstü büyük kurultayla hem tüzüğümüzü değiştireceğiz hem seçim yapacağız. Bunun dışında hiçbir kurultay tarihini tanımıyorum. 19 Haziran'ı açıklayıp kaos iması yapanlara, MHP'yi ele geçirmeye çalışanlara hiçbir şart altında itibar etmeyeceğiz, izin vermeyeceğiz, dikkate almayacağız, asla prim vermeyeceğiz.

2016-05-31 13:38:08

Tarihi Kurşulu Camii restorasyon çalışmaları için gün sayıyor

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yakılan 500 yıllık tarihi Fatihpaşa Camii (Kurşunlu Camii), restorasyon çalışmaları için gün sayıyor. Sur ilçesinde, sokağa çıkma yasağı sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca ateşe verilen ve kullanılamaz hale gelen 500 yıllık tarihi Kurşunlu Camii, restorasyon çalışmaları için gün sayıyor. Fizibilite çalışmasının ardından tarihi Kurşunlu Cami'nin eski haline döndürülmesi için çalışmalara başlanacak. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının ardından terör örgütü PKK mensupları, 7 Aralık 2015'te 500 yıllık tarihi Kurşunlu Cami'yi ateşe vermiş, yangın zor şartlar altına söndürülmüş ve cami kullanılamaz hale gelmişti. Yaklaşık 4 buçuk ay süren sokağa çıkma yasağı 17 Mart'ta kaldırılmış, bu tarihten itibaren de ilçede bulunan tarihi eserlerin durumu ile ilgili çalışma başlatılmıştı. Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, kullanılamaz hale gelen Kurşunlu Camii'de incelemelerde bulundu.

2016-05-31 13:36:29

Balıkesir sporda bir numaralı şehir oldu

Balıkesir'de bu yıl bir çok branşta spor kulüpleri profesyonel liglerde kendini göstererek bir üst liglere çıkmaya hak kazandı. Bandırma Futbol Kulübü PTT 1. Lig'e, Best Balıkesir Basketbol Kulübü Spor Toto Basketbol Süper Ligi'ne, Karesi GSK Türkiye Basketbol 2. Ligi'ne, Bigadiç Erkek Voleybol Takımı, 2. Lig Voleybol Ligi'ne ve Ayvalık Gücü 3. Lig Bayan Voleybol Ligi'ne çıkmayı başardı.

2016-05-31 13:29:26

Ahmet Çakar davası düştü

Spor yazarı ve yorumcusu Şansal Büyüka'nın kendisine hakaret ettiği iddiasıyla dava açtığı Ahmet Çakar'ın özür dilemesi üzerine Şansal Büyüka şikayetinden vazgeçti. Mahkeme davanın düşürülmesine hükmetti. Spor yorumcusu Ahmet Çakar'ın, özel bir televizyon programında ve sosyal medyada spor yazarı ve yorumcusu Şansal Büyüka'ya hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı dava Büyüka'nın şikayetinden vazgeçmesi üzerine düştü. İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya müşteki Büyüka'yı avukatı Didem Akbey temsil etti. Davanın sanığı Ahmet Çakar'ın dava konusu eylem nedeniyle müvekkilinden özür dilediğini söyleyen Akbey bunun üzerine şikayetlerinden vazgeçtiklerini belirtti.

2016-05-31 13:28:49

Yolda yaralı bulunan Murat Öztürk'ün yakın arkadaşı cinayetten tutuklandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde geçtiğimiz Pazar akşamı yolda yaralı bulunan ve hastanede hayatını kaybeden Murat Öztürk'ün yakın arkadaşı, birinci derece cinayetten tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ereğli'ye bağlı Kocaali Köyü'nde Pazar akşamı yolda yaralı halde bulunan Murat Öztürk, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılmış, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay akşamı Murat Öztürk ile birlikte alkol alan arkadaşları Y.Ö., Y.K.

2016-05-31 13:28:15

Kilis’e 3 roket düştü

Kilis’e saat 08.00 sıralarında Suriye’deki DAEŞ kontrolünde bulunan bölgeden 3 roket atıldı. Roketlerden ikisi Yüksektepe Hudut Karakolu civarındaki boş araziye düşerken bir diğer roket ise İnanlı köyü ile Kilis merkez arasındaki zeytin bahçesine düştü. Polis ve jandarma atılan roketleri uzun süre tarım arazilerinin içerisinde aradı. Bulunan roketlerin düştüğü yerlere çok sayıda polis ekibi ile olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi. Olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarının ardından roketleri ve parçalarını incelemek üzere emniyet müdürlüğüne götürdü.

2016-05-31 13:26:04

Avrupa Komisyonu heyeti Geri Gönderme Merkezinde inceleme yaptı

Avrupa Komisyonu Genel Sekreter Özel Temsilcisi Büyükelçi Tomas Bocek başkanlığındaki heyet, Edirne İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne bağlı Geri Gönderme Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Düzensiz göçmenlerin yaşam koşullarını yerinde incelemek üzere Türkiye'ye gelen heyet, İstanbul'daki incelemelerinin ardından sabah saatlerinde Edirne'ye geldi. İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne bağlı Geri Gönderme Merkezi'ne gelen heyeti, merkezin yöneticileri karşılandı. Çok sayıda yabancı uyruklu şahsın kaldığı merkeze giren Avrupa Komisyonu heyeti, burada misafir olarak bulunan kaçaklarla görüşme yaptı. Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Özel Temsilci Tomas Bocek, insan hakları açısında incelemelerde bulunmak üzere burada bulunduklarını söyledi. Bocek, "İnsan hakları açısından bir ihlal var mı? Ya da konsey olarak bizim yapabileceğimiz bir yardım var mı? Bir katkımız olacak mı ona bakıyoruz.

2016-05-31 13:16:55

Borsa gün ortasında satıcılı

Borsa İstanbul (BIST) 100 Endeksi, gün ortasında satıcılı eğilim ortaya koyuyor. Endeks, yüzde 0,09 gerileme ile 78463,88 puan seviyesinde.

2016-05-31 13:14:44

Eşini keserle öldüren koca yeniden akıl hastanesine sevk edildi

Antalya'da kendisinden dört yaş büyük eşinin başına keserle vurarak öldüren 44 yaşındaki Hüseyin Butgül, bugün hakim karşısına çıktı. Duruşma sonunda anlamsız hareketler ve konuşmalar yapan Butgül, yeniden Manisa Ruh Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi. AKIL SAĞLIĞI YERİNDE RAPORU VERİLDİ 1 Şubat günü Aksu ilçesine bağlı Topallı Mahallesi'nde evli ve iki çocuk babası Hüseyin Butgül, kendisini banyo yaptırdıktan sonra, tıraş edip yemeğini yediren eşinin başına keserle vurarak öldürmüştü. Akli dengesi bozuk olduğu iddia edilen Hüseyin Butgül için, savcılık tarafından sevk edildiği Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden verilen heyet raporunda, 'Olay ile ruh durumu arasında bağlantı kurulamadığı' gerekçesiyle cezai ehliyetinin tam olduğu tespiti yapılmıştı. "BEYNİM AKIYOR" Müebbet hapis cezası istemiyle Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlanılan Hüseyin Butgül, savunmasında eşini öldürmediğini, kimin öldürdüğünü bilmediğini söyledi.

2016-05-31 13:12:16

Borsa gün ortasında satıcılı eğilim ortaya koyuyor

Borsa İstanbul (BIST) 100 Endeksi, gün ortasında satıcılı eğilim ortaya koyuyor. Endeks, bu aralar 131,72 puan daralma ile 78,403,52 puan seviyesinde. Hisse senetlerinde yüzde 0,17 gerileme görülüyor.

2016-05-31 13:10:44
Tarih araligi secin:
-