"genç"  Haberleri

Pervari'de şüpheli ölüm

Siirt'in Pervari ilçesinde kalp krizi geçirdiği gerekçesiyle hastaneye getirilen bir kadının cesedinde darp izine rastlandı. Olayla ilgili kadının kayınpederi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, ilçenin Homyanız köyünde 'kalp krizinden öldü' diye cenaze aracıyla Siirt Devlet Hastanesi'ne getirilen 36 yaşındaki Hikmet Bayar'ın cesedinde darp izlerine rastlandı. Olayın polise intikal etmesi üzerine gelininin defin işlemiyle ilgili ölüm raporu almak isteyen kayınpederi Nurettin Bayar gözaltına alındı. Genç kadının kesin ölüm sebebinin anlaşılması için cenazesi Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

2016-05-27 20:52:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a AEÜ tarafından fahri doktora unvanı verildi

Kırşehir Ahilik Haftası resmi kutlamalarına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) tarafından fahri doktora tevcih töreni düzenlendi. Neşet Ertaş'ın kabrini de ziyaret eden Erdoğan, helikopterle Ankara'ya döndü. Kırşehir Ahi Meydanı’ndaki Ahilik Haftası törenlerinin ardından, Ahi Evran Üniversitesi tarafından fahri doktora tevcih törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir'de 10 yıl önce bir üniversite olmadığını hatırlatarak, başbakanlığı döneminde şehre böyle bir üniversiteyi kazandırmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Bu yıl Ahi Evran Üniversitesi'nden mezun olacak öğrencileri tebrik ederek konuşmasına başlayan Erdoğan, öğrencilerin başarılarında emekleri bulunan aile ve öğretmenleri de kutladı. Erdoğan, “Bir zamanlar biz burada açılışları yaptığımızda söylenen şuydu; 'Bunlar tabela üniversitesi olacak' diyorlardı. Şu anda öğrenci sayımız 20 bine ulaştı.

2016-05-27 19:27:50

Diyarbekirspor’dan eleştirilere yazılı cevap geldi

Spor Toto 3. Lig 2. Grupta mücadele eden ve 2. Lig'in kapısından dönen Diyarbekirspor'da yönetim sezonun değerlendirmesini yaparken, kulübü yıpratmaya yönelik eleştirilere de tepki gösterdi. Diyarbekirspor yönetimi, gündeme gelen konularla ilgili açıklamalarda bulunan yeşil kırmızılı yönetim, "Bu güne kadar kulübümüz için bir tek olumlu davranışta bulunmayan bazı şahısların ortalığı bulandırarak algı operasyonlarıyla kulübümüzden nemalanamamanın verdiği hırsla zarar vermek istemeleri ve yıpratmaya çalışmalarını da spor kamuoyunun takdirine sunuyoruz." dedi.

2016-05-27 18:57:25

Başkan Kocamaz: Mersin, sporun göz bebeği bir kent olacak

Mersin'deki Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi’nde 28-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Atletizm Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası öncesinde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Vali Yardımcısı Ogün Bahadır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Tarakçı, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, ENKA Spor Koordinatörü Ayşegül Baklacı, Fenerbahçe Atletizm Takım Antrenörü Hakan Beceren ile çok sayıda sporcu katıldı. "MERSİN’DE YAŞADIĞIM İÇİN MUTLUYUM" Mersin gibi önemli bir kentte yaşadığı için mutlu olduğunu belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Akdeniz Oyunları’nın Mersin’e getirilmesi ile ilgili mücadelelerin içerisinde hasbelkader ben de bulundum. O dönemlerde ısrarla bu işi Mersin’e vermemek için direndiler. Yunanistan’a verilmişti, ancak Yunanistan’ın ekonomik krize girmesi nedeniyle bu işi kurtaramayacağı anlaşıldı ve Mersin’e teklif edildi. Gerçekten çok kısa bir sürede Mersinimizde çok büyük spor tesisleri hayata geçirildi ve Akdeniz Oyunları burada gerçekleştirildi.

2016-05-27 18:11:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar haysiyet celladı, kan emici

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP grup toplantısında yapılan küfürlü tezahüratlara tepki göstererek, “Bunlar Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi’nde cumhurbaşkanına ve milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak, haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir. Kalkıp o parlamentonun şanına uymayacak şekilde cumhurbaşkanına ve iktidar partisinin mensuplarına küfredecek kadar alçalanlara ben artık diyecek bir şey bulamıyorum.” dedi. Erdoğan, Kırşehir’de düzenlenen Ahilik Haftası töreninde konuştu.

2016-05-27 16:58:05

Atletik Performans Antrenörlüğü Kursu başladı

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından bu sene ilk defa düzenlenen Atletik Performans (Fitness) Antrenörlüğü kursu, Antalya'daki Gloria Sports Arena'da başladı. Bu kurs, 2016-2017 sezonundan itibaren zorunlu kadrolar içerisinde yer alacak Atletik Performans (Fitness) Antrenörü olarak çalışmak isteyenler için Türkiye'de ilk olma özelliğini de taşıyor. Konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan bilgilendirmede, "Üç etap olarak planlanan ve ilk etabı teorik derslerin kursiyerlere e-öğrenme üzerinden verilen kursun ikinci bölümü olan bu oturum 7 gün sürecek." denilirken, şu ifadelere yer verildi: "Saha ve fitness salonu pratiklerinin ağırlıklı olduğu bu programda, Prof. Dr. Bülent Bayraktar, Prof.

2016-05-27 15:20:50

Teröristler, anonsları duyunca teslim oldu

Mardin'in Nusaybin ilçesinde askerin teslim olmaları için yaptığı anonsu duyan 3 terörist, teslim oldu. Yapılan anonsta, "Gençler alanınız daraldı, artık sona yaklaştık. Gelin bu işten vazgeçin. Anonsumuza kulak verin. Adalet, hayat, yaşam ve aileleriniz sizi bekliyor. Türk askeri teslim olana hiçbir şey yapmaz.

2016-05-27 14:48:31

27 Mayıs darbecilerine Taksim'de anma

Eski Başbakanlardan Adnan Menderes ve iki bakanın idam edildiği 27 Mayıs darbesini gerçekleştirenler, Taksim Meydanı'nda törenle anıldı. Cumhuriyet anıtına çelenk koyan 68'liler Birliği Vakfı üyeleri, "Bugün biz 68’liler olarak, 56. yılında 27 Mayıs devrimini yaratanları saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz." dedi. 68’liler Birliği Vakfı, 27 Mayıs darbesinin 56. yıl dönümünde Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı önünde toplandı.

2016-05-27 14:27:40

‘Gelenek ve Göreneklerle Siirt’ Paneli

Siirt Üniversitesi tarafından ‘Gelenek ve Göreneklerle Siirt’ Paneli düzenlendi. Üniversite'nin Merkez Kampüsündeki Konferans Salonu'nda düzenlenen panele, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman, Defterdar Meral Dönmez, Müftü Faruk Arvas, AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Panelin açılış konuşmasını yapan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, gelenek ve görenek toplumları ayakta tutan ve değerleriyle ileriye gitmeyi sağlayan önemli davranış kuralları ve alışkanlıklar olduğunu söyledi. Vali Tutulmaz, Siirt’in diğer illerden ve diğer illerde yaşayan vatandaşlardan daha belirgin şekilde özel gelenekleri olan bir yer olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Bu kültür aktarımında bugüne kadar genellikle ağırlıklı olarak sözel ve görsel anlamda devam eden bir aktarım söz konusu. Değerli yazarlarımız, gazetecilerimiz tarafından bu kültürlerin bir kısmı kayıt altına alınmış ancak burada bunu tekrar siz değerli gençlerle bugün paylaşarak geleceğe bir adım daha bu kültürel değerlerimizi aktarabilme şansımız olacak." Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.

2016-05-27 12:50:55

Aile bağlarını güçlendiriyorlar

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 'Güçlü Aile Bağları Aydınlık Yarınlar’ isimli projesi kapsamında Celal Bayar Parkı'nda gerçekleştirilen pikniğe katıldı. KIYAD ve Kırıkkale Belediyesinin ortaklığında yürütülen 'Güçlü Aile Bağları Aydınlık Yarınlar' projesi kapsamında 100 aileyle birlikte piknik organizasyonu gerçekleştirildi. Düzenlenen piknik Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat Ünlü ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Celal Bayar Parkı'nda düzenlenen pikniğin ardından 'Güçlü Aile Bağları Aydınlık Yarınlar' isimli projesi kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tarafından verildi. Başkan Saygılı ödül verdiği öğrencilere eğitim hayatları boyunca başarılar dileyerek teşekkür etti.

2016-05-27 12:35:35

Yanlışlıkla kendini vuran çoban hayatını kaybetti

Batman’ın Kozluk ilçesinde koyunlarının bakımıyla ilgilenen genç çobanın tüfeği yanlışlıkla ateşledi. Göğsünden yaralanan çoban, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Kozluk Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Olay, Batman Kozluk ilçesi Yazpınar Köyü kırsalında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Halis Arıtürk (18) isimli genç çoban yaylada koyunlarının bakımını yaptığı esnada yanında taşıdığı tüfek ateş aldı. Göğsünden ağır yaralanan çoban yakınlarının yardımıyla Kozluk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Arıtürk, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

2016-05-27 11:35:52

Ağrı'da Sosyal Medya ve Aile Konferansı

Ağrı Müftülüğü, 'Mahremiyet Bağlamında Sosyal Medya ve Aile' konulu konferans düzenledi. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşen konferansın açılışı Hafız Yunus Bağar'ın okuduğu Kuran tilavetiyle başladı. Program Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının tanıtım filminin izletilmesi ve İl Müftüsü İbrahim Gemici’nin açılış konuşması ile devam etti. Daha sonra Diyanet İşleri Uzmanı Doç Dr. Zekiye Demir, konferansında 'Mahremiyet, Sosyal Medya ve Aile' çerçevesi içerisinde önemli konulara değindi. "Aile önemlidir, toplumun yapı taşıdır, temelidir.

2016-05-27 11:24:47

Fethin 53 günü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş, sıkıntılara, endişelere, heyecanlara ve ümitlere sahne olan İstanbul kuşatmasının 53 gününü anlatan Fetih Ruznâmesi’ni yayımladı. Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni tanıtan ‘1453 Panorama Tarih Müzesi’ isimli kitapta yer alan Fetih Ruznâmesi’nde, tarihin en büyük ve en görkemli kuşatması günü gününe ele alınıyor ve fetih hazırlıkları tüm ayrıntılarıyla gözler önüne seriliyor. Prof. Dr. Erhan Afyoncu ve Dr.

2016-05-27 11:20:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da 116 projenin açılışını gerçekleştirecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılacağı bir törenle, Diyarbakır’da yapımı tamamlanan, 558 Milyon TL’ye mal olan 116 projenin toplu açılış töreni yarın gerçekleştirilecek. Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, “Bu yatırımlar devletimizin özellikle Diyarbakır’ımıza verdiği önemin önemli bir göstergesidir” değerlendirmesinde bulundu. Vali Aksoy, yatırımlar için Diyarbakır halkı adına Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın yarın katılacağı bir törenle, Diyarbakır’da yapımı tamamlanan, 558 Milyon TL’ye mal olan 116 projenin toplu açılış töreni gerçekleştirilecek. Valilik önünde yapılacak tören saat 13.00’te başlayacak.

2016-05-27 11:14:30

Tarihi evler mahallelinin korkulu rüyası oldu

Bitlis’te yaşanan göç ve çetin kış şartlarından dolayı yıkılmaya yüz tutan tarihi taş evler madde bağımlısı gençlerin uğrak yerleri haline geldi. Özellikle Zeydan Mahallesi’nde çok fazla tahribatın yaşanması bu mahallede yaşayanları da olumsuz etkiliyor. Zeydan Mahallesi Muhtarı Hikmet Kandemir, Bitlis’te bulunan ve Kültür Bakanlığı tarafından tescillenen binaların, madde bağımlısı kişilerin uğrak yeri haline geldiğini iddia ederek, yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi. Zeydan Mahallesi'nde bulunan tescilli tarihi binaların zaman içerisinde yıkılarak, uyuşturucu bağımlısı gençlerin mekanı, vatandaşların ise çilesi haline geldiğini savunan Kandemir, çocukların mahallede korkudan oyun oynayamadığını dile getirdi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Muhtar Kandemir, tescilli olan binaların onarımının maliyetli olduğunu, vatandaşın yapamadığını belirterek, şunları söyledi: “4 dönemdir ben bu mahallenin muhtarlığını yapıyorum. Son zamanlarda uyuşturucu kullanım oranı arttıkça, mahallede bulunan tarihi binalar bağımlı kişilerin uğrak yeri oldu.

2016-05-27 10:41:12

Bakan Kılıç: Her iki takımı da tebrik ediyorum

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanan Galatasaray'ı ve rakibi Fenerbahçe'yi kutladı. Antalya Stadı'nda oynanan maçın ardından gazetecilerin maçla ilgili sorusunu cevaplayan Bakan Kılıç, "Bu akşam ki Türkiye Kupası finalinde Galatasaray, kupayı kazanan takım oldu. Kendilerini tebrik ediyoruz. Fenerbahçe ile güzel bir mücadele ortaya koydu. Bu anlamda Türk futbolunun final müsabakalarından birini daha yaşadık. Galatasaray, kupayı kazandı.

2016-05-27 01:48:24

Galatasaray, kupayı Bakan Kılıç ile Başkan Demirören'in elinden aldı

Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nın finalinde ezeli rakibi Fenerbahçe'yi 1-0 yenerek üst üste 3. kez, toplamda 17. kez mutlu sona ulaştı. Sarı kırmızılı ekibin kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören verdi. Ziraat Türkiye Kupası'nda kazanan 3. yılda da değişmedi.

2016-05-27 00:59:57

Kupa finalinde kazanan yine değişmedi, Galatasaray 5'te 5 yaptı

Galatasaray, Türkiye Kupası finallerinde 5. kez karşılaştığı Fenerbahçe’yi 5. kez mağlup ederek 17. kupasına ulaştı. Ziraat Türkiye Kupası'nın 54. finalinde gülen taraf yine Galatasaray oldu.

2016-05-26 23:51:50

Kayıp genç için bu kez dedesinin tarlası iş makinesi ile kazıldı

Malatya’da 4 yıl önce 17 yaşında iken esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan gencin “öldürülerek gömülmüş olduğu iddiasının” ihbar edilmesi üzerine dedesine ait evde yapılan kazı çalışmalarından bir sonuç çıkmayınca, bu kez dedesine ait tarlada iş makinesi ile kazı yapılmaya başlandı. Doğanşehir ilçesinde 4 yıl önce esrarengiz şekilde kaybolan ve hiçbir yerde izine rastlanmayan Doğan Uludağ’ın (21) öldürülerek gömülmüş olduğu ihbarı üzerine Polat Mahallesi'nde oturan dedesi Hüseyin D.’ye ait evde jandarma ekiplerince yapılan arama ve kazı çalışmalarında bir sonuç çıkmadı. Jandarma ekipleri evdeki kazı çalışmalarının ardından Polat Mahallesi Çöplük mevkiinde bir yıl önce düzenleme yapıldığı iddia edilen dedesine ait tarlada kepçeyle kazı yaptı. Doğanşehir Cumhuriyet Savcısının nezaretinde yapılan kazı çalışmalarında da herhangi bir bulguya ulaşılamadı. Esrarengiz bir şekilde kaybolan Doğan Uludağ’ın anne ve babasının boşanmış olmasından dolayı bir süre Mersin’de çocuk Yuvası’nda kaldığı belirtildi.

2016-05-26 18:46:17

Köy sakinleri şehitler adına müze ve kütüphane oluşturdu

Yozgat’ın İnceçayır Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından köyde bulunan ve kullanılmayan okul binasının bakım ve onarımı yapılarak şehitler adına kütüphane ve köy müzesine dönüştürüldü. Köy müzesinde eski tarım aletlerinden, kilim ve süs eşyalarından oluşan müze her gün açık olacak. İnceçayır Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman Karaca, yaptığı açıklamada kütüphane ve köy müzesi oluşturmanın yaklaşık 20 yıllık bir hayal olduğunu ve bu hayali gerçekleştirdiklerini söyledi. Emekli olduktan sonra köye döndüğünü ve bir dernek kurduklarını anlatan Karaca, şunları kaydetti: "Köyümüzdeki gençlerle bir araya geldik ve İnceçayır Kültür ve Yardımlaşma Derneğini kurduk. 1996 yılında bir şehidimiz vardı Murat Karataş. Biz onun adına bir şeyler yapmak isterken köylümüz Gökhan Osman Karaduman da şehit düştü.

2016-05-26 17:34:32

İş dünyası ve sivil toplum yeni hükümetten umutlu

İş dünyası ve sivil toplum temsilcileri, Binali Yıldırım’ın başbakanlığında kurulan yeni hükümetten umutlu olduklarını dile getirdi. İş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının yeni hükümetten beklentileri ise yeni anayasa, ekonomik istikrar ve terörün bitirilmesi olarak öne çıkıyor. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Başbakan Binali Yıldırım ve ekibinin yeni anayasa ve başkanlık sistemi çalışmalarında başarıya ulaşabileceğine inandığını belirtti. Yalçın şunları kaydetti: “65. Hükümetin öncelikli hedeflerinin başında, milletimizin 34 yıldır beklediği ve istediği sivil ve demokratik yeni anayasanın yapım ve yazım sürecinin hızlanması ve tamamlanması yer almalıdır. Milletimiz, hem yeni anayasayı hem de yeni anayasada yer alacak hükümet sistemini kendi hür iradesiyle belirleyecek ve hayata geçirecektir.

2016-05-26 17:10:13

Elektrik akımında 2 kol ve bacaklarını kaybeden gencin dramı yürek burkuyor

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde elektrik akımına kapılarak 2 kol ve bacaklarını kaybeden 25 yaşındaki gencin dramı yürek burkuyor. Viranşehir ilçesine bağlı Germen köyünde 1 göz odada ikamet eden evli ve 2 kız çocuk babası olan Burhan Doğruyol, kollarına protez takılması için devlet ve hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyor. Tek hayalinin takılacak 2 protez kolla çocuklarını kucağına alıp öpmek ve okşamak olduğunu belirten Doğruyol, maddi imkanları olmadığı için 200 bin TL olan protez kolları alamadığını söyledi. Yaklaşık 5 ay önce Viranşehir ilçesinde çalıştığı bir inşaatta demir çekerken yüksek gelirim hattına kapılan Burhan Doğruyol, ağır yaralandı. Diyarbakır’daki bir hastaneye kaldırılan Doğruyol'un, burada yapılan ilk müdahalenin ardından 2 kol ve bacakları kesildi. Yaklaşık 3 ay burada tedavi gören Doğruyol, daha sonra taburcu edilerek memleketi Viranşehir’e geldi.

2016-05-26 17:05:41

Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı açıldı

Kırıkkale'de ilk defa Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Kırıkkale Valiliği, Belediye ve Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Cumartesi Kapalı Pazar yerinde açılan fuar 3 gün sürecek. 70 firmanın katıldığı fuarda tarım makineleri, tarımsal ürünler, yem çeşitleri ve yöresel gıda ürünleri sergileniyor. Açılış kurdelesini Kırıkkale Vali Vekili Mükerrem Ünlüer, Milletvekili Abdullah Öztürk ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı birlikte kesti. Vali Vekili Ünlüer, bu tür etkinliklerin bir şehrin tanıtılmasında en önemli etken olduğunu söyledi. Avrupa'da sadece fuarlar düzenleyerek ayakta durabilen şehirler olduğuna dikkati çeken Ünlüer, "Oysa biz Kırıkkale'de birincisini yapıyoruz.

2016-05-26 16:57:06

Polisten Gazi’de geniş çaplı huzur uygulaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, il genelinde devam ettirdiği Yedi Tepe Huzur Uygulamaları’nı dün gece Gazi Mahallesi’nde sürdürdü. Uygulamada yüzlerce kişi sorgulandı, çok sayıda iş yeri kontrol edildi. Aramalarda 1 adet kurusıkı silah, 1 adet sahte plaka, 1 adet de çalıntı araç ele geçirildi. İstanbul polisi halkın huzurlu olması için uygulamalara devam ediyor. Dün gece Sultangazi’de yapılan operasyonla ilgili basına bilgi verildi. Yapılan açıklamada, “Sultangazi’de 75.

2016-05-26 16:55:13
Tarih araligi secin:
-