"Erdem Gül"  Haberleri

Yetim çocuklara bayramlık elbise yardımı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) tarafından Siirt'teki partner kuruluşu Siirt İnsani Yardım Derneği aracılığıyla, 220 yetim çocuğa bayramlık giyim yardımında bulundu. Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Siirt İnsanı Yardım Derneği Kadın Komisyonu Başkanı Fatma Erdemci tarafından 220 çocuk kentteki giyim mağazaları gezdirilerek çocuklara istedikleri bayramlık elbiseler alındı. Yeni elbiselerini giyen çocukların mutluluğunun yüzlerine yansıdığı görüldü. Kadın komisyonu Başkanı Erdemci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İHH'nın Yetim Gülerse Dünya Güler projesi kapsamında kentte bulunan 220 çocuğa bayramlık giyim yardımı yapıldığını söyledi. Yetim çocukların ailelerini ziyaret ederek eksikliklerini yerinde tespit ettiklerin belirten Erdemci, şunları kaydetti: "Biz daha önce yemek tertiplemiştik ve o yemekten elde ettiğimiz gelirin yanı sıra hayırseverlerin bağışıyla Rabbimin izniyle toplamda 220 yetim giydirmeyi hedefliyoruz. Bugün burada 10 tane ailemiz var o 10 tane ailemizi bugün giydireceğiz.

2016-06-29 12:46:50

Dikkatleri dağılsın diye çocuk servisi cerrahi odasını resimlerle süslediler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki Devlet Hastanesi’nin çocuk servisi cerrahi odasının duvarlarına Erdemir Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından çizgi film kahramanlarının resimleri çiziliyor. Geçen sene Ereğli Devlet Hastanesi çocuk polikliniklerine çizgi film kahramanlarının resimlerinin çizen Erdemir Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, bu kez de Çocuk Servisi cerrahi odasının duvarlarını çizgi kahramanlarla süsledi. Yaklaşık 10 öğrenci ile devam eden çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan resim öğretmeni Yıldız Tanan, amaçlarının küçük çocukların müdahale sırasında dikkatlerini dağıtmak ve daha az canlarının yanmasını sağlamaya çalışmak olduğunu söyledi. Tanan, "Hastanedeki sosyal sorumluluk projemiz geçtiğimiz sene bitmemişti. Onun devamı olarak burası cerrahi odası çocuklar için. Burayı çok istiyorlardı.

2016-06-25 15:29:54

Altan Tan: Kürt siyaseti bir tercih yapmak zorunda

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Kürt siyasi partileri, çevreleri ve siyasetçilerinin bir yol ayrımında olduğunu söyledi. Tan, "Şiddet, çatışma ve topyekûn savaş ile demokratik ve meşru siyaset arasında nihai bir tercihte bulunmak gerekmektedir" dedi. Altan Tan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Türkiye’nin yeni bir demokrasi bloğuna ihtiyaç duyduğunu belirterek, yeni parti sinyali verdi. "Bugün yapılması gereken derhal ve behemehal, hak, adalet, hürriyetleri öne çıkaran yeni adil bir demokratik Türkiye perspektifi ortaya koymak ve bu çerçevede bir birliktelik ve hukuk oluşturmaktır" diyen Tan, silahların susması, fikirler ve siyasi projelerin konuşulması gerektiğini belirtti. Altan Tan şöyle konuştu: "Son günlerde başta Sayın Rıza Türmen, Tarık Ziya Ekinci, Mehmet Altan, Mücahid Bilici, Ali Bulaç, Vahap Coşkun, Mesut Yeğen, Tarhan Erdem, Levent Gültekin ve Taha Akyol olmak üzere her kesimden çok sayıda aydın ve siyasetçinin demokrasi bloğu oluşturma ve sorunları ‘sakin, bilgece ve rafine’ bir şekilde çözme çağrıları hayati derecede önemlidir. Bu çağrılar mutlaka karşılık bulmalıdır.

2016-06-14 15:08:26

Göletler ihale ediliyor

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın seçim döneminde söz verdiği gölet ve sulama projeleri için çalışmalar hızla sürüyor. Mut ilçesi için 10 göletin proje yapım ihalesi 30 Mayıs’ta yapılmıştı. 9 Haziran’da da 7 göletin proje yapım ihalesine çıkılacak. Elvan konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Mersinli hemşehrilerim müsterih olsun. Verdiğimiz sözlerin hiçbiri yerde kalmayacak. Hepsini tek tek takip ediyoruz ve bunları bir bir gerçekleştireceğiz.

2016-06-09 11:29:42

Ressamlardan çevre temalı sergi

Bursa Kent Konseyi Ressamlar Çalışma Grubu üyeleri, '5 Haziran Dünya Çevre Günü' münasebetiyle, çevre temalı resim sergisi açtı. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu Sergi Galerisi'ndeki serginin açılışına, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Lütfi Taşcı, Mehmet Necati Şahin, Hatice Temel, Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç, Ressamlar Çalışma Grubu Temsilcisi Ümran Topsakal ve sanatseverler katıldı. Çevreye karşı duyarlı olunması gerektiği mesajını resme aktaran gönüllü sanatçılar, kendilerine her zaman destek olan Bursa Kent Konseyi'ne teşekkür etti. 32 gönüllü sanatçının toplam 48 eserinin bulunduğu sergi, 9 Haziran'a kadar ziyaret edilebilecek. Sergide; Meral Eyüpoğlu, Leyla Hiçyılmaz, Ramazan Alper, Nurdan Düzgündikiş, Aylin Yıldız, Nevzat Çiçek, Kamuran Yazan, Necla Özalan, Gülnur Akın, Sevim Nur Akkaya, Gürsel Erdem, Ümran Ayçiçek, Meryem Kartal, Zeki Atay, Esma Acar, Sevgi Güven, Mukaddes Sezer, İkbal Kamber, Filiz Angıç, Fatma Ayçiçek, Asuman Çiçek, Filiz Bilen, Sevgi Bulut, Solmaz Kurt, Semiha Güneş, Nejla Karaaslan, Şükriye Teker, Nefise Gökalp, Fatma Celbiş, Sadiye Aktuğ, Kazım Çan, Refiye Eroğlu'nun resimleri yer alıyor.

2016-06-06 12:07:02

Kenan Kıran: Zaman aslına döndü

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kenan Kıran, Cihan mikrofonlarına Zaman Gazetesi’nde yaşanan değişimi ve yeni sürecin kilometre taşlarını anlattı. Kıran yeni dönemde darbecileri savunan bir gazeteden, seçilmişlerin yanında olan bir gazete oluşturduklarını söyledi. ÖRGÜT BÜLTENİYDİ GAZETEYE ÇEVİRDİK Zaman Gazetesi’nin aslına çevirdiklerini belirten Kıran, “ Örgüt Bülteni idi Gazeteye çevirdik. Gazetenin görevi gazetecilik yapmaktır. Paralel yapı ya da herhangi bir çetenin sözcüsü olamaz. Gazete gazetedir ve Allah nasip ederse 30 yıl önceki ruha, o heyecanı tekrar yaşatmak istiyoruz.

2016-06-01 18:50:31

AK Parti yönetiminde büyük değişiklik yapıldı

AK Parti'nin 2. Olağanüstü Kongresi'nde, parti yönetiminde büyük değişiklik yapıldı. Bundan sonra partinin yeni MKYK'sında; Mehmet Ali Şahin, Yalçın Akdoğan, Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Cemil Çiçek, Ömer Çelik, Faruk Çelik, Recep Akdağ, Mevlüt Çavuşoğlu, Bülent Gedikli gibi önceki MKYK'da yer alan 20 isim yer almayacak. AK Parti MKYK listesi şu isimlerden oluşacak: 1 - Abdülhamit Gül 2 - Ahmet Sorgun 3 - Ali Aydınlıoğlu 4 - Asuman Erdoğan 5 - Ayhan Ogan 6 - Ayşe Sula Köseoğlu 7 - Bekir Bozdağ 8 - Berat Albayrak 9 - Burhan Kuzu 10 - Cevdet Yılmaz 11 - Çiğdem Karaaslan 12 - Edibe Sözen 13 - Efkan Ala 14 - Emine Nur Günay 15 - Erol Kaya 16 - F. Seniha Nükhet Hotar 17 - Fatih Şahin 18 - Fatma Güldemet Sarı 19 - Fazilet Dağcı Çığlık 20 - Fevzi Şanverdi 21 - Hamza Dağ 23 - Hüseyin Özbakır 24 - Jülide Sarıeroğlu 25 - M. Galip Ensarioğlu 26 - M.

2016-05-22 15:54:56

Şehit Sözleşmeli Er Güler, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısında şehit olan sözleşmeli er Bestami Güler’in cenazesi memleketi Hatay'da toprağa verildi. Zırhlı askeri aracın geçişi sırasında teröristler tarafından tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu, şehit düşen sözleşmeli er Bestami Güler (24)’in cenazesi Hatay Havaalanı’ndan alınarak Antakya Mezarlık Kompleksi'ne getirildi. Burada şehidin babası Osman Güler, kardeşleri Hasan Güler ve Özlem Koşar, gözyaşlarına hakim olamadı. Baba Osman Güler, “Daha annenin toprağı kurumadan seni şehit verdik. Oy şehidim oy” diyerek feryat etti. Şehidin tabutu başında fenalık geçirenlere sağlık görevlileri ilk müdahaleyi yaparak ambulansa taşıdı.

2016-05-19 15:39:20

Tahşiyede kumpas iddiasıyla ilgili açılan davaya devam ediliyor

Tahşiye grubuna kumpas kurulduğu iddiasıyla açılan davada eski emniyet müdürleri ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın yargılandığı davaya bugün devam ediliyor. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 13. Duruşmaya Hidayet Karaca ve Ömer Köse’nin de aralarında bulunduğu eski emniyet mensupları katıldı. Duruşmaya katılmayanları ise avukatları temsil etti. Duruşma, polis memuru Mehmet Ali Doğan'ın savunmasıyla devam ediyor.

2016-05-09 12:54:25

Vali eşi Şentürk: Annelik, fedakarlık isteyen kutsal bir kavram

Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ün eşi Sevim Şentürk, Anneler Günü münasebetiyle huzurevinde kalan bayanları ziyaret ederek, Anneler Günü'nü kutladı. Vali eşi Şentürk, ziyarette anneliğin fedakârlık isteyen kutsal bir kavram olduğunu dile getirdi. Anneler Günü münasebetiyle huzurevinde kalan bayanlara yapılan ziyarete Vali eşi Sevim Şentürk, Belediye Başkanı eşi Zerrin Bahçeci, Vali yardımcıların eşleri Ebru Gürbüzerol ve Sare Erdem, İl Emniyet Müdürü eşi İlknur Akgül, kurum yöneticileri, Fatma Bacı Sevgi Evlerinde kalan çocuklar ve huzurevi sakinleri yer aldı. Sevim Şentürk, huzurevinde kalan bayanların ve bütün annelerin Anneler Günü’nü kutladı. Huzurevinde kalan bayanların, bu özel günlerinde yanlarında olmak istediklerini belirten Şentürk, "Annelik, fedakârlık isteyen kutsal bir kavramdır. Siz değerli büyüklerimiz, bizleri sabırla büyüterek bugünlere getirdiniz.

2016-05-08 17:12:34

Vali Şahin, huzur evindeki anneleri ziyaret etti

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Zeytinburnu Samiha Şakir Huvurevi'nde bulunan yaşlı anneleri ziyaret etti. Vali Şahin, buradaki yaşlı kadınların anneler gününü kutladı. Şahin, millet ve toplum olarak anne ve babaya öf bile denilemeyeceğinin şuurunda olduklarını söyledi. 8 Mayıs Anneler Günü nedeniyle Vali Şahin, Zeytinburnu Samiha Şakir Huvurevi'ndeki anneleri ziyaret etti. Vali Şahin'i huzurevine gelişinde Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Samiha Şakir Huvurevi Müdürü Tuncer Yıldız ve diğer görevliler karşıladı. Vali Şahin'e girişte Ayhan Pınar isimli huzurevi sakini tarafından ziyaret anısına, üzerinde iki muhabbet kuşu çizilen bir tablo hediye edildi.

2016-05-08 14:02:26

Vali Şahin, huzur evindeki anneleri ziyaret etti

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Zeytinburnu Samiha Şakir Huvurevi’nde bulunan yaşlı anneleri ziyaret etti. Vali Şahin, buradaki yaşlı kadınların anneler gününü kutladı. Şahin, millet ve toplum olarak anne ve babaya öf bile denilemeyeceğinin şuurunda olduklarını söyledi. 8 Mayıs Anneler Günü nedeniyle Vali Şahin, Zeytinburnu Samiha Şakir Huvurevi’ndeki anneleri ziyaret etti. Vali Şahin’i huzurevine gelişinde Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Samiha Şakir Huvurevi Müdürü Tuncer Yıldız ve diğer görevliler karşıladı. Vali Şahin’e girişte Ayhan Pınar isimli huzurevi sakini tarafından ziyaret anısına, üzerinde iki muhabbet kuşu çizilen bir tablo hediye edildi.

2016-05-08 13:57:24

35 gönüllü, köy okulunu boyayarak minikleri sevindirdi

Kırıkkale'de Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte yürüttüğü ‘Şehirden Çıktım Köye’ projesi kapsamında 2 sınıftan oluşan ve 23 öğrenciye sahip olan Keskin’in Haydardede köyü ilköğretim okulunun dış cephe ve tuvaletleri boyandı. Ayrıca öğrencilerin de kırtasiye malzemeleri ihtiyaçları karşılandı. Birleştirilmiş 2 sınıftan oluşan 23 öğrencili okula giden heyet, Okul Müdürü Şenol Erdem ile görüşerek, okulun dış cephe ve tuvaletlerini boyadı. Bunun yanında öğrencilere kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. 35 gönüllü, ön hazırlıklardan sonra 2 gruba ayrıldı. Gönüllülerden bir grup okulun boyanmasıyla ilgilenirken, bir grup da çocuklarla oyunlar oynayarak güzel bir gün geçirmelerini sağladı.

2016-05-07 13:51:47

Can Dündar, mahkeme kararını değerlendirdi

MİT TIR’ları davasında 5 yıl 10 ay ceza alan Can Dündar, mahkeme kararını değerlendirdi. Dündar, "Mahkeme, Anayasa Mahkemesi’nin kararını elinin tersiyle itti." yorumunda bulundu. Yargılandığı MİT TIR’ları davasında 5 yıl 10 ay cezası alan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile 5 yıl ceza alan gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül, adliye çıkışında karara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Can Dündar, açıklamasına "İki saat içinde iki suikast yaşadık. Birisi silahlıydı, diğeri yasaldı.

2016-05-06 22:14:26

Can Dündar’a 5 yıl 10 ay, Erdem Gül’e 5 yıl hapis cezası

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül, MİT TIR'larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin yargılandıkları davada 'devletin güvenliği, iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklamak' suçundan mahkum edildi. Mahkeme, bu suçtan Dündar’a 5 yıl 10 ay, Gül’e ise 5 yıl hapis cezası verdi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla tahliye edilmelerinin ardından tekrar hâkim karşısına çıkan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül hakkında kararını verdi. Mahkeme, ifadelerin alınmasının ardından duruşmaya ara verdi. Yaklaşık 3 saatlik aranın ardından mahkeme başkanı Canel Rüzgar, salona gelen Dündar’a, ara sırasında adliye önünde yapılan saldırıdan dolayı 'geçmiş olsun' dileklerini iletti.

2016-05-06 21:52:59

Can Dündar'a 5 yıl 10 ay hapis

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın yargılandığı 'MİT TIR'ları davasında karar açıklandı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla tahliye edilmelerinin ardından tekrar hâkim karşısına çıkan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül hakkında kararını verdi. Dündar, devletin gizli belgelerini temin ettiği ve yayınladığı gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Can Dündar, darbe yapmaya teşebbüs suçlamasından ise beraat etti. Gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül ise devlete ait gizli belgeyi yayınlamak suçlamasıyla 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

2016-05-06 20:21:54

TIR karşı şeride geçti: 4 yaralı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde karşı şeride geçen TIR, karşı yönden gelen minibüs ve hafif ticari kamyonetle çarpıştı. Kazada 4 kişi yaralanırken, yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Kaza 10.11 sularında Alaplı Ereğli karayolu Gülüç Tersaneler bölgesinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre Ereğli'den Alaplı istikametine giden ve ERDEMİR'den aldığı sac ruloyu taşıyan 81 AY 423 çekici, 67 TL 548 dorse plakalı TIR sürücüsü Urcan Çakır (60), dorsedeki sac rulonun kayması sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek karşı şeride geçti. TIR, karşı şeritte Alaplı'dan Ereğli'ye giden İbrahim Öz'ün kullandığı 67 LR 035 plakalı minibüs ardındanda Recep Özcan'ın kullandığı 67 TE 559 plakalı hafif ticari kamyonetle çarpıştı.

2016-05-05 12:21:32

Beşiktaş Sompo Japan: 71 - Galatasaray Odeabank: 76

Salon: Sinan Erdem Hakemler: Murat Biricik, Fatih Arslanoğlu, Ahmet Tatlıcı Beşiktaş Sompo Japan: Bobby Brown (15), Culpepper (6), Darden (7), Elonu (3), Lampe (8), Engin Atsür, Cenk Akyol (13), Lamont Hamilton (19), Doğan Şenli Galatasaray Odeabank: Sinan Güler (7), Göksenin Köksal (9), Schilb (7), Chuck Davis (13), Stephane Lasme (14), Ege Arar (7), McCollum (19), Doğukan Şanlı 1. Periyot: 17 - 17 2. Periyot: 18 - 13 3. Periyot: 24 - 22 4. Periyot: 12 - 24 Spor Toto Basketbol Ligi'nin 28. haftasının derbi maçında Galatasaray Odeabank, Beşiktaş Sompo Japan'ı son çeyreğine 59-52 geride girdiği maçta 76-71 yendi.

2016-05-01 22:43:37

Bayanlar Voleybol 1. Lig Final Etabı’nda kupa ve ödüller sahiplerini buldu

Bayanlar Voleybol 1. Lig Final Etabı tamamlandı ve 2015-2016 Sezonu’nda kupa ve ödüller sahiplerini buldu. 2015-2016 Bayanlar Voleybol Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Vakıfbank, ligi ikinci sırada bitiren Fenerbahçe Grundig, ligi üçüncü sırada bitiren Eczacıbaşı VitrA, Rüya Takım’a seçilen voleybolcular, Fair-Play Özel Ödülü ve En Değerli Oyuncu (MVP) ödüllerini kazanan sporcular ödüllerini törenle aldılar. 2015-2016 Bayanlar Voleybol Sezonu lig maçında sahaya atılan yabancı maddelere karşı kendini tehlikeye atarak başhakemi korumaya çalışan Galatasaray Daikin Voleybol Takımı Liberosu Nihan Güneyligil, Türkiye Voleybol Federasyonu Özel Fair-Play Özel Ödülü’ne layık görüldü. Nihan Güneyligil, ödülünü Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ’dan aldı. En İyi Libero seçilen Vakıfbank takımından Gizem Örge’ye ödülünü Acıbadem Sağlık Grubu Ankara Koordinatörü Nihan Karaçam takdim etti.

2016-04-30 20:41:28

Kadınlar Voleybol Ligi Şampiyonu Ankara'da belli olacak

Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda 28-29-30 Nisan tarihlerinde oynanacak Bayanlar Voleybol 1’inci Lig Final Etabı 2’nci Turnuva öncesi basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ, Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı kaptanı Neslihan Demir Güler, Fenerbahçe Grundig Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar, Galatasaray Daikin Voleybol Takımı Kaptanı Nihan Güneyligil ve Vakıfbank Voleybol Takımı Kaptanı Gözde Kırdar katıldı. Bayanlar Voleybol 1. Ligi 2015 - 2016 sezonunun şampiyonunun belli olacağı Ankara etabı öncesi takım kaptanları şampiyonluk için konuştu. Kaptanlar basın mensuplarının sorularını cevapladı. İlk etabı İzmir’de gerçekleştirilen turnuvada şampiyonun belli olacağı 2.

2016-04-27 16:17:09

Cihan Haber Ajansı Gündemi

DÜNYA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hırvat-Türk İş Forumu ve Hırvatistan'ın İslam'ı kabul edilmiş dinler arasına almasının 100. yıl dönümü etkinliklerine katılacak. (Zagreb) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Katar’a gidecek. (Doha) POLİTİKA - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genel Merkezde AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılacak. Çankaya Köşkü'nde sendika temsilcileri ile yemeğe iştirak edecek. Davutoğlu, Katar'ın başkenti Doha'ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyecek.

2016-04-27 09:30:19

Milli güreşçi Taha Akgül, 2016 Rio Olimpiyatları'na annesiyle gidecek

Milli Güreşçi Taha Akgül, bu yıl 5-21 Ağustos tarihleri arasında Brezilya’nın Rio şehrinde yapılacak 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na annesi ve babasıyla birlikte gidecek. Milli Güreşçi Akgül’ün annesi ve babası P&G’nin ‘Teşekkürler Anne’ kampanyası kapsamında Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’na gidecek. P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu P&G Türkiye olarak ‘Teşekkürler Anne’ kampanyası kapsamında Milli Güreşçi Taha Akgül’ün annesine sponsor alarak onu Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’na götürecek olmalarının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Sporcunun başarıya ulaşmasının perde arkasında yer alan kahramanlar olduğunu dile getiren Tankut Turnaoğlu, "Her başarılı sporcunun arkasında gizli bir kahraman var. O da annesidir. Biz olimpiyat sporcularımız kadar bu gizli kahramanların yani annelerin de gururlu sponsoruyuz.

2016-04-26 12:48:36

Milli yüzücüler, hafta sonunu madalyalarla kapattı

Türk yüzücüler hafta sonunda katıldıkları organizasyonlarda toplam 59 madalya kazanarak büyük bir başarı gösterdiler. Yüzme milli takımları 23-24 Nisan günlerinde düzenlenen uluslararası yarışmalarda 17’si altın, 25’i gümüş, 17’si de bronz olmak üzere toplamda 59 madalya kazandılar. Yunanistan'ın Volos kentinde 10 ülkeden 127 yüzücünün katılımıyla düzenlenen Balkan Yüzme Şampiyonası’nda, Genç Milli Takım 6 altın, 13 gümüş ve 3 bronz madalya elde etti. Gülşen Beste Samancı 50-100-200 m kurbağalamada üç altın madalya kazanarak ay yıldızlı ekibin en dikkat çeken yüzücüsü olurken; 4x100 m karışık bayrak bayan takımı, 04:16:70 ile altın madalyaya ulaşarak 17-18 yaş Türkiye rekoru kırdı. Milliler Volos'ta bayanlarda ikinci erkeklerde ise üçüncü sırada yer aldı. Toplamda 22 madalya elde eden ay yıldızlılar Balkan şampiyonasını genel klasmanda ikinci sırada tamamladı.

2016-04-25 11:09:01

Voleybolda Bayanlar A Milli Takımı kadrosu açıklandı

Voleybol Bayanlar A Milli Takımı’nın 'Montreux Volley Masters Turnuvası' için 22 kişilik kadrosu açıklandı. Bayan Milli Takımlar Başantrenörü Ferhat Akbaş, 31 Mayıs - 5 Haziran tarihlerinde İsviçre'nin Montreux kentinde düzenlenecek olan Montreux Volley Masters Turnuvası’nda mücadele edecek A Bayan Milli Takımı’nın 22 kişilik geniş kadrosunu belirledi.

2016-04-21 18:10:45
Tarih araligi secin:
-