"diyarbakır"  Haberleri

Şehit annesi: Bayrağı seviyordun, bayrak sana yakışmış oğlum

Diyarbakır Lice’de terör örgütü üyeleri ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Kırıkkale’nin 191. şehidi Jandarma Astsubay Şükrü Ceylan (34), memleketinde son yolculuğuna uğurlandı. Oğlunun tabutuna sarılarak öpen anne Dudu Ceylan, "Sen bayrağı çok seviyordun. Bayrak ne güzel yakışmış oğlum. Seninle gurur duyuyorum." dedi.

2016-06-27 15:33:31

PKK yalan haberle dünyayı yanıltmaya çalışıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sürdürdüğü operasyonlarda önemli para kaynağı kenevir tarlalarını kaybeden bölücü terör örgütü PKK, yalan haberlerle dünyayı yanıltmaya çalışıyor. Antalya Kumluca'daki orman yangını fotoğraflarını kullanan PKK yandaşları, Lice'de yangın olduğu haberlerini dünyaya yaymak istiyor. Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bölücü terör örgütü PKK'nın Diyarbakır Lice’de örgütün ana finansman kaynağı olan uyuşturucuya karşı yapılan operasyonlar nedeniyle çok rahatsız. Aynı kaynaklar şu bilgileri verdi: "PYD nedeniyle ABD ve Avrupa Ülkeleri ile ilişkileri olumlu yönde artan ve neredeyse müttefikleri konumuna gelen bölücü terörist örgüt, uyuşturucu üretimi ve ticaretinin kendilerince organize edildiğinin dünyada duyulmasını da istemiyor. Bu nedenle, operasyonla ilgili haberlere karşı algı yönetimi için 'Lice’de yangın' mesajını tüm dünyaya ulaştırmaya çalışıyorlar. Sayın Dışişleri Bakanımızın sosyal medyada da tepki verdiği gibi, Kumluca’daki yangın fotoğraflarını bu maksatla kullanıyorlar.

2016-06-27 15:32:12

Engellilerden 'Uyuşturucunun zararları' hakkında anlamlı çağrı

Güneydoğu Engelli Hakları Derneği genel merkezi tarafından Diyarbakır’daki gençlere uyuşturucunun zararları hakkında bilgilendirme yapıldı. Her geçen gün artan uyuşturucu kullanımına karşı mücadele başlatan Güneydoğu Engelliler Derneği Genel Başkanı Mihdat Kavmaz, Diyarbakır İl Temsilcisi Ayşe Dağtekin, Yenişehir İlçe Başkanı Nebahat Altunakar ve dernek üyeleri gençleri uyuşturucu kullanımına karşı bilgilendirdi. Dernekte topladıkları gençleri ağırlayan dernek üyeleri, gençlere uyuşturucunun zararlarını anlattı. Uyuşturucu ile hayatların karardığını belirten Güneydoğu Engelliler Hakları Derneği Genel Başkanı Mihdat Kavmaz, toplumda her geçen gün uyuşturucu kullanım yaşının düştüğünü ve bu durumun da çok ciddi sorunları beraberinde getirdiğini söyledi. Gençlere bilgi veren Kavmaz, "Üzücü olan şu ki toplumumuzda uyuşturucu kullanma yaşı her gün biraz daha düşmektedir. Gençlerimiz hayatlarını kaybetmektedir.

2016-06-27 14:39:10

Ağrı'nın cazibe merkezi ilan edilmesi iş adamlarını heyecanlandırdı

Başbakan Binali Yıldırım'ın Ağrı'ya yaptığı ziyarette ilin cazibe merkezi ilan edileceği müjdesini vermesi iş adamlarını heyecanlandırdı. İş adamları, Ağrı'nın cazibe merkezi ilan edilmesinin kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, yatırıma susamış ilin acil eylem planı kapsamında yatırımlara öncelik verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Ciddi manada bir kamu yatırımının Ağrı'ya yapıldığını söyleyen Ağrı Ticaret Odası (ATSO) Başkanı Saim Alpaslan, devletin ekonomik anlamdaki sorunları gidermek için Ağrı'ya öncelik tanıması gerektiğini ifade etti. Ağrılıların siyasi kimliklerini bir tarafa bırakıp ile yatırım için birlikte hareket etmesinin de önemli olacağını belirten Saim Alpaslan, şunları kaydetti: "Sayın Başbakanımız 10'a yakın bakanla Ağrı'ya çıkarma yaptılar. Ekonomik anlamda Ağrı'nın ciddi manada eksiklikleri bulunmakta. Geçmişte 6-7 fabrikamız varken hepsi teker teker kapandı.

2016-06-27 14:02:03

Lice’de patlayıcı madde ile örgütsel doküman ele geçirildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde güvenlik güçleri tarafından düzenlenen ortak operasyonda PKK’lılara ait örgütsel dokümanlar ile patlayıcı maddeler ele geçirildi. Konu ile ilgili Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Lice ilçesi Yolçatı köyünde bulunan sözde terörist mezarlığı bölgesinde ve etrafındaki kırsal alanda tespit edilen sığınak, depo ve barınaklarda; 3 adet el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanan tüp, 2 adet el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanan sokak lamba kafası, çok fazla sayıda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanan demir saç, bölücü terör örgütü mensuplarının barınma amaçlı kullandığı değerlendirilen çadır ve ekipmanları, çok sayıda örgütsel afiş, çok sayıda örgütsel döküman, el yapımı patlayıcı yapımında kullanmak amacıyla spiral taşı, elektrot çubukları, çok sayıda sağlık malzemeleri, 302 adet el yapımı patlayıcı olarak kullanılmak üzere hazırlanmış boru tipi demir dış kap, 1 adet sırt çantası, 20 kg el yapımı patlayıcı düzeneğinin içerisine konulmak için hazırlanan inşaat çivisi, 3 kalem muhtelif cins ve miktarda el yapımı patlayıcı yapım ve döşemesinde kullanılan araç gereç, çok sayıda el yapımı patlayıcı düzeneklerinde kullanmak amaçlı pil, çok sayıda muhtelif cins ve miktarda giyim malzemesi, 10 çuval 50 kg.lık şeker (el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere), 19 torba 4 kg.lık (el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere) beyaz renkli karışım, 3 adet muhtelif cins ve miktarda sözde örgüt kıyafeti, 3 teneke (10) kg.lık tiner, Muhtelif cins ve miktarda yaşam malzemesi,1 adet el yapımı patlayıcılı eylemlerde kullanmak maksatlı akü, 2 adet rulo halinde ip, 12 adet el yapımı patlayıcı hazırlamakta kullanılan köpük, 24 adet (0,75) lt.lik el yapımı patlayıcı hazırlamakta kullanılan boya malzemeleri, 1 adet el yapımı patlayıcı için kullanılan yangın söndürme tüpü ele geçirilmiştir.

2016-06-27 13:01:02

PKK: Hasadı yakın, yakalanmayın, iz bırakmayın

Diyarbakır’ın kuzey kesiminde bulunan Hazro, Kocaköy ve Lice ilçelerinde terör örgütü PKK’nın önemli finans kaynağı olan uyuşturucu ekim tarlalarına yönelik operasyon devam ediyor. Operasyonda 11 milyon 59 bin kök Hint keneviri, 1 ton 490 kilo kubar esrar, 56 noktada 2 milyon 857 bin kök tespit edilmiş kenevir imha edilirken, terör örgütü mensupları köylülere 'Esrar tarlalarını yakın' talimatını verdi. Talimat, telsiz konuşmalarına yansıdı. Diyarbakır’ın Lice, Kocaköy ve Hazro ilçelerine bağlı 39 mahallede terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon devam ediyor. Teröristleri etkisiz hale getirmek için canla başla savaşan Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) timleri, PKK’lıların inlerine kadar girdi. Helikopterler, dağlık bölgelerdeki bazı hedefleri ateş altına alıyor.

2016-06-27 10:50:59

Şanlıurfa’da itikaf geleneği devam ediyor (Özel)

Şanlıurfa’da Ramazan ayının son 10 gününe girildiğinde Peygamber Efendimiz'in (sas) uyguladığı, ailesi ve ashabına tavsiye ettiği itikaf ibadeti devam ediyor. Şanlıurfa’ya Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen vatandaşlar itikaf ibadetine katılıyor. Şanlıurfa Balıklıgöl Platosu’nda bulunan Dergah Camii de itikaf ibadeti için seçilen yerlerden. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen, dünya işlerinden uzaklaşıp cami veya mescitte yüce Yaratana yönelerek yapılan ibadet devam ediyor. Bu yıl itikafa 40’ı aşkın vatandaş katıldı. İtikafın, Allah için bir camiye çekilip ibadet etmek olduğunun altını çizen Mehmet Doğan, “İtikaf, Ramazan'ın son 10 günü bir camiye çekilip Allah için zikir etmek, ondan sonra bu Leyle-i Kadir'in sevabını almak için itikafa giriyoruz.

2016-06-27 10:13:53

Diyarbakır’da havada hareketlilik

Bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların aralıksız sürdüğü Diyarbakır’da askeri hareketlilik sürüyor. Diyarbakır askeri Havaalanı'ndan gece ve sabah saatlerinde havalanan çok sayıda savaş uçağı, örgütün yurtiçi ve yurtdışındaki kamplarını vurdu. Diyarbakır’ın Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerinde 39 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan müşterek operasyon sürüyor. 7 bin güvenlik görevlisi tarafından sürdürülen operasyona Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçakları havadan destek veriyor. Dün akşamdan bu yana Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8.

2016-06-27 09:14:56

Lice’de şehit olan askerler memleketlerine uğurlandı

Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki müşterek operasyonunda PKK’lılarla çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Şükrü Ceylan ve Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz, düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı. Şehit jandarmalar için Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tören düzenlendi. Törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 2. BHHM Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, vali yardımcıları, kaymakamlar, askeri ve mülki erkan katıldı. Tören, şehitlerin naaşlarının katafalka koyulmasıyla başladı.

2016-06-26 17:40:47

Kırıkkale'ye şehit ateşi düştü

Kırıkkale'ye şehit ateşi düştü. Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Astsubay Şükrü Ceylan'ın (34) acı haberi, memleketi Kırıkkale'ye ulaştı. Evli ve Yavuz Ceylan (3) isimli çocuğu bulunan şehidin, Etiler Mahallesi'ndeki baba ocağından ağıtlar yükseliyor. Haberi alan baba Muhittin Ceylan, fenalık geçirince Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavisin ardından sağlık görevlileri tarafından tekrar evine getirildi. Haberi alan vatandaşlar taziye için gelirken eve dev Türk bayrağı asıldı.

2016-06-26 16:14:52

1 buçuk milyar liralık zehir imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Diyarbakır'da bölücü terör örgütü PKK'ya ait zehir tarlalarına yönelik yürüttüğü operasyonlarla ilgili çarpıcı bir bilgi paylaşıldı. İmha edilen 6 milyon kökü aşkın Hint keneviri bitkisinin piyasa değerinin yaklaşık 1 buçuk milyar lira olduğu bildirildi. TSK'dan yapılan açıklamada, "Diyarbakır 7'nci Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde 24 Taburun katılımıyla Lice ve civar bölgelerde icra edilmekte olan Bayrak-14 Şehit J.Tğm.Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu kapsamında; 25 Haziran 2016 tarihinde icra edilen arazi arama ve taraması esnasında; Lice ilçesi güneyinde bulunan Çitlibahçe, Dibek, Varlık, Hacıcemil, Dolunay, Güzdam, Çavundur ve Yolçatı köyleri (Bölücü Terör Örgüt mensuplarına ait sözde mezarlık çevresinde bulunan köyler) kırsalında; yaklaşık olarak 270 dönüm araziye ekili ve bakımları yapılmış vaziyette hasat yapıldığı zaman yaklaşık 120 bin ton kubar esrar elde edilebilecek ve piyasaya sürüldüğünde yaklaşık 1 milyar 530 milyon 679 bin TL maddi çıkar sağlanabilecek olan yaklaşık 6 milyon 14 bin 486 kök uyuşturucu madde yapımında kullanılan kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. Ele geçirilen kenevir bitkileri yakılmak suretiyle imha edilmiştir" denildi.

2016-06-26 15:30:53

TOKİ 29 ilde 207 taşınmazı satışa çıkarıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 14 Temmuz'da gerçekleştireceği açık arttırma ile yatırımcılara yeni fırsatlar sunmaya hazırlanıyor. TOKİ'den yapılan açıklamada, 29 ilde 190 işyeri ve 17 konut olmak üzere toplam 207 taşınmaz açık arttırma ile satışa çıkarılacak. Taşınmazlar yüzde 12-25 peşin, 120-180 ay vade seçenekleriyle alıcıya sunulacak. İstanbul Halkalı ve Kayabaşı, Ankara Turkuaz Vadisi ve Altındağ, Gaziantep Beylerbeyi, Nevşehir Ürgüp, Sivas Yenimahalle, Adana Kışla Mahallesi projelerinde yer alan işyerleri ve konutlar satışa çıkarılan taşınmazlar arasında yer alıyor. Açık arttırma 14 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak. İşyerleri yüzde 25 peşin ve 120 ay vade, konutlar ise yüzde 12 peşin 180 ay vade ve yüzde 25 peşin 120 ay vade seçenekleri ile satılacak.

2016-06-26 14:55:00

Hem müzisyen hem lokantacı (Özel)

Diyarbakır’da müzisyenlik yapan Mehmet Barut, açtığı lokanta ile Diyarbakır’ın kaybolmuş yemeklerini müşterilerine sunarken, onlar için türkü söylemeyi de ihmal etmiyor. Eşi ile birlikte Yenişehir ilçesinde açtığı lokantayı işleten 26 yıllık müzisyen Mehmet Usta, hem yemekleri yapıyor hem müşterilerine servis ediyor. Yaklaşık 4 yıldır lokantacılık yapan Mehmet Usta, müziğe olan aşkını yemeğe dönüştürürken, çıkardığı bütün yemekleri çömlekte pişiriyor. Lokanta açmasına rağmen müzikten kopmayan ve müziği yaşamının her alanına taşıyan Mehmet Usta, lokantada müşterilerine mini konserle de veriyor. Eskiden kullandığı müzik aletlerini iş yerine getiren ve müşterilerine otantik bir ortam sunan Mehmet Usta'nın yaptığı yemekleri yiyen müşterileri de memnun. Müzisyenliğe sadece burada devam etmediğini ifade eden Mehmet Barut, burada arkadaşlara ve dostlarına okuduğunu söyledi.

2016-06-26 14:06:22

Lice’de silah ve yaşam malzemeleri ele geçirildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonda çok sayıda silah, patlayıcı ile yaşam malzemeleri ele geçirildi. Operasyonla ilgili Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Lice ilçesi kuzey ve güneyi dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek, bölgede bulunan yerleşim yerlerinde tespit edilen işbirlikçiler ve aranan şahısları yakalamak, Bölücü Terör Örgütünün finans kaynağı olan yasa dışı uyuşturucu madde ekim alanlarını imha etmek ve imal edilmiş uyuşturucu maddeleri ele geçirmek maksadıyla, zırhlı araçlar desteğinde askeri birlikler, jandarma, emniyet ve geçici köy korucularından oluşan güvenlik kuvvetlerinin katılımıyla 23 Haziran 2016 tarihinde başlayan Bayrak-14 Şehit J.Tğm.Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu kapsamında, 25 Haziran 2016 tarihinde icra edilen arazi arama ve taraması esnasında; Lice ilçesi Çağdaş köyü doğusunda, Çitlibahçe köyü batısı, Bakaş Tepe güneyinde, Halhare Tepe güneyinde, Süleyman Tepe bölgesinde, Hoydanagervan Tepe bölgesinde, Dibekköyü kırsalı Kevridahar Tepe bölgesinde tespit edilen sığınaklarda; 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet Kaleşnikof şarjörü, 106 adet Kaleşnikof fişeği, 2 çuval 100 kg amonyum nitrat, 1 adet zarar görmüş vaziyette GPS cihazı, 14 kalem muhtelif miktar ve cinste gıda maddesi, 13 kalem muhtelif yaşam malzemesi, 20 adet örgütsel döküman, 2 adet EYP düzeneği için akü, 120 adet EYP düzeneği için büyük ve küçük pil 1 adet EYP düzeneği için elektronik devre kartı, 7 kalem muhtelif cins ve miktarda giyim malzemesi, 4 kalem EYP yapım ve döşemesinde kullanılan araç gereç, 360 m EYP yapımında kullanmak amacıyla kablo, 6 kalem muhtelif miktar ve cinste mutfak malzemesi, 8 kalem muhtelif miktar ve cinste sağlık malzemeleri, 5 adet EYP düzeneği için küçük tüp, 3 kalem 20 adet temizlik malzemesi,1 adet ilkyardım malzeme seti, 4 adet mazot bidonu, 58 adet EYP için hazırlanmış demir profilden yapılmış dış kap, 1 adet radyo ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile BTÖ mensuplarına ait ele geçirilen malzemelerin bir kısmı olay yerinde imha edilmiş, delil niteliği taşıyanlara ise el konulmuştur. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir.

2016-06-26 13:14:38

Lice’de 6 milyon kök hint keneviri ele geçirildi

Diyarbakır’ın kuzey kesiminde bulunan Lice ilçesinde PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda 6 milyon kök hint keneviri ele geçirildi. Lice, Kocaköy ve Hazro ilçelerine bağlı 39 köyde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlayan operasyon sürüyor. 7 bin kişilik güvenlik gülcü tarafından yürütülen operasyonda TSK, hem havadan hem karadan PKK’nın depo alanlarını ve finans kaynaklarını yerle bir ediyor. Operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat ve tonlarca patlayıcı ele geçirildi. Operasyonla ilgili Diyarbakır Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada şunlara yer verildi: “23 Haziran 2016 tarihinde başlayan Bayrak-14 Şehit J.Tğm.

2016-06-26 13:05:48

PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle 3 imam görevden alındı

Diyarbakır’ın Hazro ve Bismil ilçelerinde, terör örgütü PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle 3 imam görevden alındı. Edinilen bilgilere göre, Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı tarafından görevlendirilen 8 müfettiş, terör örgütü PKK propagandası yaptığı belirtilen imamlara yönelik soruşturma kapsamında Diyarbakır’a geldi. Soruşturma dosyalarını inceleyen müfettiş heyeti, 3 imamın görevden almasına karar verdi. Görevden alınan imamların 2’si Hazro, biri ise Bismil ilçesinde görev yapıyordu. Müfettiş heyetinin Diyarbakır’da incelemelerinin devam ettiği öğrenildi.

2016-06-26 12:07:21

Bataklık kurutuluyor

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde 23 Haziran'dan bu yana 24 taburun katılımıyla sürdürülen Bayrak-14 Şehit J.Tğm.Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu'nda terör örgütü PKK'nın en önemli finansal kaynaklarından uyuşturucu tarlalarına ve stoklarına büyük darbe vuruldu. DERDİMİZ BATAKLIK AMA SİVRİSİNEK DE DENK GELİRSE GEREKENİ YAPIYORUZ Diyarbakır 7'nci Kolordu Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde yürütülen operasyonda, henüz 3 gün geçmesine rağmen çok miktarda uyuşturucu hammaddesi olan Hint Keneviri tarlası stokları imha edildi. Askeri kaynaklar, "Olay teröristle mücadele değil, Lice'de bataklık kurutuyoruz. Sivrisinekler de denk gelirse gerekeni yapıyoruz.

2016-06-26 11:59:05

Lice'den acı haber

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde devam eden operasyonlarda, bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda 2 asker şehit oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) yapılan açıklamada, "26 Haziran 2016 Pazar günü Diyarbakır ili Lice ilçesi kırsalında devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış; derhal hastaneye sevk edilmelerine ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 09.45’te şehit olmuşlardır” denildi. Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

2016-06-26 11:23:31

Zehir tarlaları imha edildi

Diyarbakır'ın Lice İlçesi yakınlarındaki kenevir tarlaları güvenlik güçlerince imha edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) yapılan açıklamada, "Diyarbakır 7'nci Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde 24 Taburun katılımıyla Lice ve civar bölgelerde icra edilmekte olan Bayrak-14 Şehit J.Tğm.Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu kapsamında; 25 Haziran 2016 tarihinde yapılan arazi arama ve taraması esnasında, Lice güneyinde Yolçatı bölgesinde tespit edilen kenevir tarlaları imha edilmiştir" denildi.

2016-06-26 10:44:04

İftarda bir araya gelen şehit ailelerinden birlik ve beraberlik mesajları

Alternatif Politikalar Merkezi tarafından Batman’da düzenlenen ‘Kardeşlik İftarı’ programına katılan şehit yakınları, birlik ve beraberlik mesajları verdi. 1995 yılında Hakkari’de şehit düşen Zafer Kızıl’ın annesi Makbule Kızıl, “Ben ağladım, başka anneler ağlamasın. Allah, annelere başka acı görmesin.” dedi. Alternatif Politikalar Merkezi’nin desteğiyle Afyonkarahisar, Ankara ve İstanbul’dan Batman’a gelen 10 şehit ve gazi ailesi, Kristal Park’ta çocukları kandırılarak dağa giden aileler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve engelli dernekleri ile birlikte bir araya gelerek iftar yaptı. “TERÖRÜ BİTİRMEDE HEM FİKİRİZ” İftar programında konuşan Alternatif Politikalar Merkezi Başkanı Dr.

2016-06-25 23:08:43

Ankara'da otobüse saldıran zanlı çatışma sonucu yakalandı

Ankara'dan Diyarbakır'a giden bir yolcu otobüsüne yönelik silahlı saldırı düzenleyen zanlı, polisle girdiği çatışmanın ardından sağ olarak ele geçirildi. Ankara'da saat 17.30 sıralarında Diyarbakır'a gitmekte olan Doğu kökenli bir firmaya ait 54 AV 439 plakalı yolcu otobüsüne Keçiören Etlik çıkışında silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 7 kişi yaralandı. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Yaralılardan 3'ü olay yerindeki ilk müdahalenin ardından Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, biri de Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

2016-06-25 21:56:32

Ankara'da yolcu otobüsüne saldırı: 7 yaralı

Ankara'da, Diyarbakır'a giden bir yolcu otobüsüne silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 7 kişi yaralandı. Olay, saat 17.30 sıralarında çevreyolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Ankara'dan Diyarbakır istikametine gitmekte olan Doğu kökenli bir firmaya ait 54 AV 439 plakalı yolcu otobüsüne Keçiören Etlik çıkışında silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 7 kişi yaralandı.

2016-06-25 19:49:08

Piyasa değeri 25 milyon TL'yi aşan kenevirler imha edildi

Diyarbakır'da güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonda piyasa değeri 25 milyon lirayı aşan 1,5 milyon kökten fazla uyuşturucu madde yapımında kullanılan hint kenevirleri imha edildi. Lice, Kocaköy ve Hazro ilçelerinin 39 köyünde önceki gün başlatılan Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik operasyonu sürüyor. Üç ilçenin dağlık ve ormanlık alanlarında süren operasyonlarda; aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek, bölgede bulunan yerleşim yerlerinde tespit edilen işbirlikçiler ve aranan şahısları yakalamak, bölücü terör örgütünün finans kaynağı olan yasa dışı uyuşturucu madde ekim alanlarını imha etmek ve imal edilmiş uyuşturucu maddeleri ele geçirmek hedefleniyor. TERÖR YUVALARI VE ZEHİR TARLALARI İHMA EDİLİYOR Bu kapsamda terör yuvaları savaş uçakları ve insansız hava araçlarıyla yerle bir edilirken, daha önceden insansız hava araçlarıyla tespiti yapılan uyuşturucu tarlaları da birer birer imha ediliyor. Şu ana kadar aralarında kamu arazilerinin de bulunduğu onlarca tarlada binlerce kök hint keneviri sökülerek imha edildi. Resmi olarak yapılan açıklamalarda şu ana kadar 1 milyona yakın hint keneviri bitkisi zehir tarlalarından söküldü ve yakılarak imha edildi.

2016-06-25 16:43:27

Diyarbakır Ergani'de trafik kazası: 1'i ağır 2 yaralı

Diyarbakır Elazığ karayolunda meydana gelen kazada otomobilde bulunan 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Kaza, Diyarbakır Elazığ karayolu 20. kilometresinde Ergani ilçesi Kuyulu (Temil) Köyü civarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, aşırı hızla Elazığ yönünden gelen özel bir araç, bir anda taklalar atarak yola savruldu. Hurdaya dönen araçta sürücü ve yanındaki bir kişi araçta sıkıştı. Kazayı görerek olay yerine gelen vatandaşların yardımıyla sıkıştıkları araçtan çıkarılan 2 kişiye olay yerine çağrılan sağlık ekibi tarafından ilk müdahale yapıldı.

2016-06-25 15:15:06
Tarih araligi secin:
-