"cizre"  Haberleri

Şırnak'ta yola döşenen patlayıcı kontrollü olarak imha edildi

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerce yola döşenen patlayıcı kontrollü olarak imha edildi. Şırnak-Cizre karayolu İkizce mevkisinde güvenlik güçleri, PKK'lı teröristler tarafından yola döşenmiş el yapımı patlayıcı tespit etti. Bunun üzerine Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü ve İkizce Komando Taburu yolu güvenlik nedeniyle trafiğe kapattı. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri tarafından yola döşenen 2 anti tank mayını fünye ile kontrollü bir şekilde patlattı. Patlamanın yapıldığı alanda dev çukur oluştu. Bölgede kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

2016-07-23 22:23:00

Batman Petrolspor'da 4 transfer birden yapıldı

Spor Toto 3. Lig 2. Grup'ta mücadele edecek Batman Petrolspor'da yeni sezon hazırlıkları sürerken transferde ilk imzalar da atıldı. Yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, ilk transferlerin Kahramanmaraşspor’da top koşturan defans oyuncusu Hüseyin Keleş, Cizrespor’dan orta saha oyuncusu Ramazan Kaya, Dersimspor'dan sağ açık oyuncusu Mustafa Aydoğdu ve yine Dersimspor'dan kaleci Süleyman Canbulat olduğu açıklandı. Ayrıca transfer edilen futbolcuların ilk idmanda birlikte çalışmalara katılacağı belirtildi.

2016-07-22 21:36:14

Şırnaklı çiftçiler de darbeye "hayır" dedi

Ülke genelinde FETÖ/PDY mensubu bir grup asker tarafından başlatılan ve sonuçsuz kalan darbe girişimine Şırnaklı çiftçiler de "hayır" dedi. Şırnak Ziraat Odası ilçe başkanları yaptıkları basın açıklamasıyla darbe girişimine tepki göstererek, 15 Temmuz'un, "Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli İrade Günü" olarak ilan edilmesi istediler. Silopi Ziraat Odasında gerçekleştirilen basın açıklamasına, Silopi İlçe Ziraat Odası Başkanı Agit Haşimoğlu, İdil Ziraat Odası Başkanı Yağan Oldu, Cizre Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sarıyıldız, Güçlülonak Ziraat Odası Başkanı Reşit Susin, Beytüşşebap Ziraat Odası Başkanı Fikret Durmuş ve üyeler katıldı. Basın açıklamasını yapan Silopi İlçe Ziraat Odası Başkanı Agit Haşimoğlu, "Milli iradenin, yine ve ancak millet tarafından değiştirilmesi dışında bir müdahaleyi asla kabul etmiyor, milletin iradesi dışında bir irade de tanımıyoruz. Gün, milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür. Hiçbir darbe, hiçbir kalkışma asla meşru değildir ve hiçbir şekilde savunulamaz.

2016-07-21 13:02:35

Anadolu Adliyesi’nde 12 hakim ve savcı tutuklandı

Cuma akşamı yaşanan darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklama istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen 19 hakim ve savcıdan 12’si tutuklandı. Tutuklananlar arasında eski HSYK 1. Daire Başkanı ve Anadolu hakimi İbrahim Okur da bulunuyor. Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ ve ‘cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etme’ suçlarını gerekçe gösterdi. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 39 savcı ve 71 hakim hakkında gözaltı kararı alındı. Anadolu Adalet Sarayı'nda görev yapan 48 hakim ve savcı tutuklanması istemiyle dün gece saatlerinde nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

2016-07-20 15:23:59

Özyönetim İlanına 'FETÖ/PDY yardımı

Türkiye’de darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin, Terör örgütü PKK’nın şehirlere girmesine, silah ve patlayıcı stoklamasına da göz yumdukları ortaya çıktı. Şehirlere gelen terör örgütü mensupları, silah ve patlayıcılar yüzünden yüzlerce asker, polis şehit olmuş, onlarca sivil vatandaş da yaşamını yitirmişti. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalar devam ederken, soruşturmalarda terör örgütü FETÖ/PDY ile ilgili bazı önemli bilgilere de ulaşılıyor. Cihan Haber Ajans’ın ulaştığı özel bilgiye göre; Doğu ve Güneydoğu’da terör örgütü PKK’nın çatışmaları şehirlere taşıyabilmesine, yardım ve yataklık yapan terör örgütü yandaşlarının yanı sıra devletin içine sızmış Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) mensubu askerlerin de büyük yardım ve yataklık yaptıkları belirlendi. HAİNLER KARDEŞLİĞİ Devlet içerisine sızmış ve terörle mücadele noktasında kritik noktalarda görev alan terör örgütü FETÖ/PDY mensuplarının, Yüzlerce PKK militanının, ağır silahlar, tonlarca bomba ve patlayıcıyla ülkeye girişine göz yumduğu ortaya çıktı. FETÖ/PDY mensupları sayesinde, özellikle örgütün Kuzey Irak ve Suriye’deki kamplarında keskin nişancı ve kent savaşında tecrübeli yüzlerce terör örgütü PKK mensuplarının beraberinde ağır silahları ve büyük yıkımları sebebiyet veren el yapımı bomba (EYP) hazırlamakta kullanılan patlayıcıların da ülkeye girmesine kılını bile kıpırdatmadığı belirlendi.

2016-07-20 13:48:19

Darbe Girişimine Şırnak Esnaf Ve Sanatkârlar Odasından Tepki Açıklaması

Şırnak’ın Silopi ilçesinde bir araya gelen Şırnak Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği üyeleri darbe girişimini tepki gösterdi. Düzenlenen basın açıklamasına Silopi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sıddık Öğmen, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hafzullah Memduhoğlu, Odaya bağlı üyeler katıldı. Basın açıklamasını okuyan Cizre Esnaf ve Sanatkarlar Odası (CESOB) Başkanı Hafzullah Memduhoğlu şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birlik ve beraberliğini açıkça tehdit eden 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi karşısında, Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte 20 milyonluk bir büyük camiayı temsil eden Esnaf ve Sanatkârlarımız hiç düşünmeden canları pahasına cesaret ve kararlılıkla dimdik ayakta durmuştur. Ülkesine, milletine ve devletine sahip çıkan vatandaşlarımızın sokaklara ve meydanlara korkusuzca ve cesaretle çıkarak demokrasi nöbeti tutmaları ve demokrasiye sahip çıkmaları bugün olduğu gibi geleceğimizin de en büyük teminatıdır. Demokrasiyi sahiplenme noktasında esnaf ve sanatkârlarımız her zaman olduğu gibi tek vücut halinde sarsılmaz bir irade ile görünmez bütünlüğü huzur ve güvenliği için daima devletimizin ve milletimizin yanında yer alacaktır. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu menfur darbe girişimine karşı canlarını ortaya koyarak şehit düşen kahraman güvenlik kuvvetlerimize ve demokrasiye bağlı yurtsever vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı ve sabır diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

2016-07-19 14:55:20

Şırnak’ta şehitler için gıyabi cenaze namazı

Darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitler için Şırnak’ın Cizre ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı. İkindi namazı sonrası Meydan Camii'nde darbe girişiminde hayatını kaybeden 161 kişi için imam Cevher Arasan’ın kıldırdığı cenaze namazına HÜDAPAR Cizre İlçe Başkanı Ahmet Elçin, Mustazaflar Cemiyeti Cizre Şubesi Başkanı Kadri Özalp, Memursen Şırnak İl Başkanı Abdullah Çatı ile AGD temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı. Kılınan cenaze namazı sonrası çıkan olaylarda hayatını kaybedenler için dualar edildi.

2016-07-17 19:15:38

Darbe girişimi Şırnak’ta protesto edildi

FETÖ/PDY mensubu bir grup asker tarafından yapılmaya çalışılan darbe girişimi Şırnak’ın Silopi, Cizre ve İdil ilçelerinde protesto edildi. Ülke genelinde FETÖ/PDY mensubu bir grup asker tarafından başlatılan ve sonuçsuz kalan darbe girişimine Silopili vatandaşlar tepki gösterdi. Araçlarını Türk bayrakları ile süsleyen vatandaşlar, konvoy halinde Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü binası önüne geldiler. Darbe karşıtı sloganların atılmasının ardından AK Parti Şırnak Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Dün akşam hükümetimize ve halkımıza karşı yapılan başarısız darbe girişimine karşı Başkomutanın emri ile Türkiye halkımız sokaklara dökülüp, tankların üzerine çıkması ve hainleri teker teker etkisiz hale getirerek teslim etmemesi, dünya tarihinde eşi görülmemiş bir halk direnişi örneğidir. Ülkemizin her alanda elde ettiği kazanımları gerek ekonomik, askeri, siyasi, sosyal ve demokratik alanlardaki kazanımlarını hazmedemeyen kökü dışarıda olan ihanet şebekelerinin girişimi aziz halkımız, şerefli ordumuz ve emniyet teşkilatımız tarafından bertaraf edilmiş olup hevesleri kursaklarında bırakılmıştır. Bu hain eylemlerde şehit olan polis, asker ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı olanlara acil şifalar ve halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

2016-07-16 15:55:18

İzmir'de terör örgütü PKK operasyonu: 13 şüpheli adliyeye sevk edildi

İzmir'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 13 kişi adliyeye sevk edildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz Çarşamba günü çok sayıda ilçede eş zamanlı operasyon düzenleyerek 13 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel dökümanla, kuru sıkıdan bozma bir tabanca ile bir av tüfeği ele geçirildi. TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SÖZDE GENÇLİK YAPILANMASI İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen hafta saat 05.30 sıralarında Menemen, Bayraklı, Buca, Gaziemir, Narlıdere ilçelerinde, önceden belirlenen 15 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda PKK terör örgütünün sözde gençlik yapılanması YDG-H İzmir il yapılanması içerisinde yer alan 11 kişi gözaltına alınırken, evlerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel döküman, dijital veri, kuru sıkıdan bozma bir tabanca ile bir av tüfeği ele geçirildi.

2016-07-15 11:07:27

"Türkiye’yi kan gölüne dönmüş Ortadoğu’nun içine çekmek istiyorlar"

Eski Devlet Bakanı Mehmet Salim Ensarioğlu, terör örgütünün içeriden aldığı desteklerin yanı sıra özellikle dışarıdan daha fazla destek aldığını belirterek, "Türkiye hem kan gölüne dönmüş Ortadoğu bataklığı içine çekilmek isteniyor, hem de maalesef PKK'nın olsun DAEŞ'in olsun en büyük hedefi haline geldi" dedi. Mehmet Salim Ensarioğlu, Cihan Haber Ajansı Ankara Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ensarioğlu, "Cihan Haber Ajansı Türkiye’nin çok önemli bir ajansı" dedi. Ensarioğlu, Ankara Haber Direktörü Hasan Taşkın’a gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulundu. Terör örgütünün içeriden aldığı desteklerin yanı sıra özellikle dışarıdan daha fazla destek aldığını vurgulayan Ensarioğlu, Bahoz Erdal’ın öldürülmesine ilişkin çıkan haber için de, "Bahoz Erdal’ın öldürüldüğü doğrulanmadı. Doğrulansa PYD’nin ve PKK’nın Amerika’nın kabul etmediği beraberliğin birliğini ispatlıyor" diye konuştu.

2016-07-14 15:09:15

Batman’da bin 300 Suriyeli çocuk eğitim görüyor

Batman Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, ilde bin 300 Suriyeli çocuğun eğitim gördüğünü belirtti. Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçarak Batman’a yerleşen 20 bin aile olduğunu söyleyen Mahmut Kurtaran, bunların eğitim çağına gelmiş 5 bine yakın çocuğu bulunduğunu, bunların eğitime kazandırılması için de ayrı bir çalışma başlattıklarını ve aileleri ile görüşmeye başladıklarını söyledi. Kurtaran, şunları kaydetti: “Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçarak Batman’a yerleşen 20 bin aile var. Bunlardan bin 300 çocuk şu an Batman’ın farklı okullarında eğitim görmektedir. Bununla birlikte 5 bin çocuğun daha önümüzdeki dönem eğitim çağına gelmiş çocuklar var. Yeni eğitim öğretim yılında bu çocuklarımızı eğitime kazandırmak için çalışma başlatacağız.

2016-07-13 13:51:23

Güneydoğu’da terörün izleri siliniyor (Özel)

Doğu ve Güneydoğu’da şehir merkezlerinde yaşanan terör saldırılarının izleri yavaş yavaş siliniyor. Güvenlik güçleri tarafından terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan operasyonlar geçtiğimiz aylarda tamamlandı. Güneydoğu’yu hendeklerden temizleyen Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH), PKK’ya büyük bir darbe vurdu. Şehir merkezinde huzuru bozan 3 bin PKK’lı etkisiz hale getirildi. Operasyonların sona ermesinin ardından Diyarbakır’ın Sur ve Silvan ilçesi başta olmak üzere Şırnak merkez, İdil ve Cizre, Hakkari’in Yüksekova, Mardin’in Nusaybin, Derik ile Dargeçit ilçelerinde hayat normale dönmeye başladı. Diyarbakır’ın Sur ilçesinde silah seslerinin yerine artık müzik sesleri duyulmaya başlandı.

2016-07-13 13:48:21

TOBB'dan terör olaylarının yaşandığı bölgelere destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, terör olaylarının yaşandığı bölgelere, valilikler ve kaymakamlıklar aracılığıyla, maddi destek sağlandı. Bölgede yaşanan çatışmalardan dolayı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Diyarbakır'ın Sur ilçesi, Şırnak, Nusaybin, Cizre ve Yüksekova'ya, valilikler ve kaymakamlıklar aracılığıyla, 250'şer bin TL maddi destek sağlandı. TOBB'un bölgede mağdur olan vatandaşlarla dayanışmasının süreceği, başkanlar düzeyinde bölge ziyaretlerinin de yapılmasının planlandığı öğrenildi.

2016-07-12 11:05:09

Batman Petrolspor’da Hasan Vezir dönemi

Spor Toto 3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden Batman Petrolspor'da teknik direktörlük göevine Hasan Vezir getirildi. Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor gibi takımlarda top koşturan ve 14 kez milli forma giyen Hasan Vezir'in futbolculuğunun yanında teknik direktörlükte de başarılı olduğunu belirten Petrolspor Kulübü Başkanı Aydın Gülmez, "Yeni sezon hazırlıklarımız hızla sürüyor. Yeni teknik direktörümüzle birlikte çalışmalarımızı ileri bir seviyeye taşıyacağız." dedi.

2016-07-08 16:50:36

Şehit Piyade Er Soner Süylü'nün cenazesi memleketi Samsun'a getirildi

Nöbet tuttuğu esnada arkadaşının silahından çıkan kaza kurşunuyla şehit düşen Piyade Er Soner Süylü'nün cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Samsun'a getirildi. Tabutu gören aile yakınları güçlükle ayakta dururken, anne Süylü'nün ağıtları yürekleri dağladı. Bir ay sonra baba olmaya hazırlanan Şehit Piyade Er Soner Süylü, Şırnak'ın Cizre ilçesinde bulunan 1. Hudut Taburu'na bağlı Yüzsüren Hudut Karakolu'nda nöbet tuttuğu sırada, arkadaşının silahından çıkan kaza kurşunuyla şehit olmuştu. Soner Süylü'nün Türk bayrağına sarılı naaşı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait askeri uçakla Samsun Çarşamba Havalimanı'na getirildi. Burada düzenlenen törenin ardından ise toprağa verilmek üzere Ayvacık ilçesine götürüldü.

2016-07-06 14:09:50

Beyin ölümü gerçekleşen genç kızın organları 3 hastanın umudu oldu

Şırnak’ın Silopi ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 30 yaşındaki Aysel Şolcun’un organları başka insanlara hayat verecek. Organlarının, organ nakli bekleyen 3 hastaya nakledileceği öğrenildi. Aysel Şolcun’un ağabeyi Halil Şolcun, kardeşinin organları ile başka insanların sağlığına kavuşmasından mutlu olacağını söyledi. Şırnak’ın Silopi ilçesinde ikamet eden Aysel Şolcun, ekmek almaya giderken, bir kamyonetin çarpması sonucu ağır yaralandı. Önce Silopi Devlet Hastanesi ardından Cizre İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Şolcun, burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kızlarının beyin ölümünün gerçekleştiğini öğrenen ailesi, organlarını bağışlama kararı alıp, durumu doktorlara bildirdi.

2016-07-04 16:55:41

Çalık’tan askerlere mesaj: Kutlu mücadelenin yiğitleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Cizre İlçe Jandarma Komutanlığı'na gönderdiği bayram tebriği mesajında askerler için 'kutlu mücadelenin yiğitleri' ifadelerini kullandı. Çalık, PTT'nin 'Size Minnettarız' kampanyası aracılığı ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki emniyet ve jandarma birimlerine bayram tebrik kartı gönderdi. Çalık, Ramazan Bayramı dolayısı ile Cizre İlçe Jandarma Komutanlığı'na gönderdiği tebrik kartında şunları yazdı: “Saygıdeğer komutanım, vatanımızı, bayrağımızı, istikbalimizi, birlik ve beraberliğimizi can pahasına savunan, bu kutlu mücadelenin yiğitleri, Ramazan Bayramınızı kutluyor, size, sizin nezdinizde görev yapan kınalı kuzularıma, ailenize, milletimize sağlık, sıhhat, huzur, mutluluk diliyorum. Allah'a (CC) emanet olun.

2016-07-03 16:46:24

Şırnak'ta bayram öncesi yardım

Ramazan Bayramı'na kısa bir süre kalan Şırnak’ta ihtiyaç sahiplerine yardımlar ulaştırılmaya devam ediliyor. Şırnak’ın Silopi ilçesinde yaşayan Avukat Mehmet İhsan Kalkan Ramazan Bayramı öncesi 50 aileye gıda yardımında bulundu. Silopi’de avukatlık yapan Mehmet İhsan Kalkan Ramazan Bayramı öncesi daha önce tespitini yaptığı 50 ihtiyaç sahibi aileye hazırladığı gıda kolilerini dağıttı. Yardımları kendi aracı ile muhtaçlara teslim eden Avukat Kalkan, “Ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapmak istedik. İnsanlarımızın karınca kararınca mutlu etmek istedik. Onlara yardımcı olmak istedik.

2016-07-02 15:44:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küçükçekmece'de camii açılışı yaptı

İstanbul Küçükçekmece’de yaptırılan caminin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele sürecine değinerek, “Kararlılığımızdan taviz vermeyeceğiz, inşallah bu işi er veya geç bitireceğiz. Huzurlu günlerimiz yakındır. Bunların benim Kürt kardeşlerimi sevmek diye bir dertleri de yok. Tam aksine bunlar, onların düşmanı ve bugüne kadar o bölgede yaptıkları hiçbir şey de yok. Şimdi dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla birlikte tek tek hesabı verecekler” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Küçükçekmece’de yapımı tamamlanan Fethiye-Hasan Gümüşdağ Camii'nin ibadete açılışı vesilesiyle düzenlenen törene katıldı.

2016-07-01 17:10:01

Osmangazi Köprüsü açıldı, geçişler bayram boyunca ücretsiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Emin olunuz Türkiye, yaşadığı bu süreçten güçlenerek çıkacaktır. Yeter ki biz birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi koruyabilelim." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osmangazi Köprüsü'nden geçişlerin bayram boyunca ücretsiz olacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü'nün açılış töreni katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada terör olaylarına değindi.

2016-06-30 20:22:08

Spor Toto 2 ve 3. Lig'de gruplar belirlendi

Futbolda 2016-2017 Sezonu Spor Toto 2 ve 3. Lig'de gruplar belli oldu. TFF'nin Beykoz-Riva'da yer alan idari merkezinde bugün yapılan kura çekimine TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez, Genel Sekreter Vekili Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın'ın yanı sıra Spor Toto 2. Lig ile Spor Toto 3. Lig kulüplerinin temsilcileri katıldı. Kulüp temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen kura çekiminde TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez, yaptığı açıklamada, "Her şeyden önce ülkemizin ve dünyanın başına musallat olan terör belasını kınıyorum ve spor ailesi olarak her zaman karşılarında dik duracağımızı ifade etmek istiyorum.

2016-06-30 16:32:53

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Cizre’de iftara katıldı

Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Şırnak’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Şırnak Valiliği’nin Cizre’de düzenlediği iftar programına katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bazı temaslarda bulunmak üzere geldiği Şırnak merkezdeki bir otelde kurum amirleri ile basına kapalı bir şekilde gerçekleşen toplantının ardından Valilik tarafından organize edilen iftar programına katılmak için Cizre ilçesine geldi. Cizre Öğretmen Evi’nde organize edilen iftar programı için Cizre’ye gelen Bakan Özhaseki ve beraberindekiler Kaymakam Ahmet Adanur tarafından karşılandı. İftar programına katılan vatandaşlarla selamlaşan Bakan Özhaseki, Cizrelilerle iftar açtı. İftar programında bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, zor bir coğrafyada yaşadıklarını belirterek, bu coğrafyanın jeopolitik konumu itibarıyla dış devletlerin kendi insanlarımızı kullanarak burada hak elde etme isteği olduğunu söyledi. Görünürde hak arama mücadelesi adı altında özgürlük mücadelesi verdiklerini savunan kişilerin arkasında büyük devletlerin olduğunu söyleyen Özhaseki şöyle dedi; "Hak arama, özgürlük mücadelesi gibi görünse de, görünürde arkalarında büyük devlet destekleri ile ayakta duruyorlar.

2016-06-30 12:14:51

Batman Valisi Deniz, iftarda şehit yakınları ve gazilerle buluştu

Batman Valiliği tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna iftar programı düzenledi. Bir düğün salonunda düzenlenen yemeğe; Batman Valisi Ahmet Deniz, Emniyet Müdürü Necati Denizci, Garnizon Komutanı Fuat Güney, İl Jandarma Komutanı Hüseyin Topuz, kurum ve şube müdürleri, gazi ve şehit yakınları katıldı. Yemek öncesi konuşan Batman Valisi Deniz, "Atatürk Havalimanı'nda haince yapılan saldırıda 41 vatandaşımızı ve bunlardan biri olan polis memuru şehidimiz, sivil vatandaşlarımız, yabancı misafirlerimiz var. Ben öncelikle Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diyorum. Bunu yapan terör örgütünü de kınıyorum. Bu terör örgütleri ismi ne olursa olsun; DAİŞ olsun, PKK olsun, DHKP-C olsun, bunların tek bir amacı var; bu ülkenin büyümesini, gelişmesini istemeyen ülkelerin piyonu olarak hareket ediyorlar.

2016-06-29 22:49:10

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sayıştay Başkanı Recai Akyel'i ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ayrı ayrı kabul edecek. (14.00-16:15-Ankara) -Başbakan Binali Yıldırım Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'yı Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. Ardından ikili ortak basın toplantısı düzenleyecek. (18.30-20.

2016-06-29 09:24:08
Tarih araligi secin:
-