"cizre"  Haberleri

"Bilinçli olarak 'terörist' yerine 'sivil vatandaş' tabiri kullanıldı"

Türk Silahlı Kuvetleri'nden yapılan açıklamada, 24-26 ve 27 Mayıs 2016’da toplam 75 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu hatırlatılarak, "Bazı basın yayın organlarında bilinçli olarak “terörist” ifadesi yerine “sivil vatandaş” tabirinin kullanıldığı, “Nusaybin’de sivillerin hedef alındığı”, “yaşlı kadın ve çocukların operasyon bölgesinde mahsur kaldığı”, “dağ kadrosunun Nusaybin’den kaçarak geride sivilleri bıraktığı” gibi asılsız haberlerin yer aldığı tespit edilmiştir." denildi. Açıklamada, şöyle denildi: "Bazı basın yayın organlarında ATMACA-7 Nusaybin Müşterek Özel Birlik Operasyonunda teslim olan teröristlere (24 Mayıs 2016’de 25 terörist, 26 Mayıs 2016’de 42 terörist ve 27 Mayıs 2016’de 8 terörist olmak üzere toplam 75 terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.) yönelik olarak bilinçli olarak “terörist” ifadesi yerine “sivil vatandaş” tabirinin kullanıldığı, “Nusaybin’de sivillerin hedef alındığı”, “yaşlı kadın ve çocukların operasyon bölgesinde mahsur kaldığı”, “dağ kadrosunun Nusaybin’den kaçarak geride sivilleri bıraktığı” gibi asılsız haberlerin yer aldığı tespit edilmiştir. Bu kapsamda; a. Operasyonun başladığı 14 Mart 2016 tarihinden bugüne kadar operasyonun devam ettiği altı mahallede toplam 272 kez anons (vatandaşların tahliyesi maksadıyla 120 kez, teröristlerin teslim olmasına yönelik olarak 149 kez çağrı yapılmıştır) faaliyeti icra edilmiş ve bu faaliyetlerin görüntüleri kaydedilmiş ve tutanakla kayıt altına alınmıştır.

2016-05-31 19:33:46

TSK: Nusaybin’de sivillerin hedef alındığı haberleri asılsız

Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlarla ilgili bazı medyada yer alan 'Nusaybin’de sivillerin hedef alındığı' ve ' yaşlı kadın ve çocukların operasyon bölgesinde mahsur kaldığı' haberlerinin asılsız olduğu bildirildi. TSK'dan yapılan bilgilendirmede, şöyle denildi: "1. Bazı basın yayın organlarında 'ATMACA-7 Nusaybin Müşterek Özel Birlik Operasyonu'nda teslim olan teröristlere (24 Mayıs 2016’de 25 terörist, 26 Mayıs 2016’de 42 terörist ve 27 Mayıs 2016’de 8 terörist olmak üzere toplam 75 terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.) yönelik bilinçli olarak 'terörist' ifadesi yerine 'sivil vatandaş' tabirinin kullanıldığı, 'Nusaybin’de sivillerin hedef alındığı', 'yaşlı kadın ve çocukların operasyon bölgesinde mahsur kaldığı', 'dağ kadrosunun Nusaybin’den kaçarak geride sivilleri bıraktığı' gibi asılsız haberlerin yer aldığı tespit edilmiştir. Bu kapsamda; a. Operasyonun başladığı 14 Mart 2016 tarihinden bugüne kadar operasyonun devam ettiği altı mahallede toplam 272 kez anons (vatandaşların tahliyesi maksadıyla 120 kez, teröristlerin teslim olmasına yönelik olarak 149 kez çağrı yapılmıştır) faaliyeti icra edilmiş ve bu faaliyetlerin görüntüleri kaydedilmiş ve tutanakla kayıt altına alınmıştır.

2016-05-31 13:07:28

Siirtli kadınlar terör mağdurlarını piknikte ağırladı

Siirt Aile Destek Merkezi koordinasyonunda Siirtli bayanlar, terör mağduru ailelerle organize edilen piknikte buluştu. Siirt Valiliği'ne bağlı aile destek merkezlerindeki kurslarda eğitim gören kursiyer bayanlar, Şırnak'taki terör olaylarından dolayı evlerini terk edip Siirt'teki yakınlarının yanına yerleşen Cizre ve Silopili bayanlarla birlikte Başur piknik alanında bir araya geldi. Etkinlikte, evlerde hazırlanan yemekler getirilerek terör mağduru bayanlara ikram etti. Daha sonra birlikte çeşitli oyunlar oynayan bayanlar, yaşadıkları stresi üzerlerinden attı. Aile Destek Merkezleri Koordinatörü Nurten Temiz, terör mağduru Şırnaklı 200 kadınla, çocuklarıyla birlikte piknikte buluştuklarını söyledi. Ramazan ayı öncesi kaynaşma ve stres atma amacıyla pikniği organize ettiklerini belirten Temiz, şöyle konuştu: "Malumunuzdur, bölgede olan sıkıntılardan dolayı ilimize gelen Şırnaklı, Cizreli öğrencilerimiz de var şu an aile destek merkezimizde.

2016-05-31 00:30:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paris'te yaşanan olaylardan dolayı kaygılıyım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi olaylarındaki görüntülerden rahatsız olanların Paris'teki olaylar karşısındaki rahatlığının kendilerini üzdüğünü söyledi. Erdoğan, "Paris'te yaşanan olaylardan dolayı şu anda ben de endişeliyim, kaygılıyım. Protesto haklarını kullanan insanlara Fransız polisinin uyguladığı şiddeti kınıyorum. Yaşanan vahim olayları dünyaya aktarmayan Batı medyasını ayıplıyorum. Gezi olaylarındaki görüntülerden rahatsız olanların Paris'teki olaylar karşısındaki rahatlığı doğrusu bizi çok üzüyor." dedi.

2016-05-30 17:22:57

Kurtulmuş: Hükümetin önceliği yeni anayasa ve başkanlık sistemidir

65. Hükümet, ikinci Bakanlar Kurulu toplantısını Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirdi. Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında yapılan toplantı, saat 09.10'da başladı, 11.00'de tamamlandı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu.

2016-05-30 12:10:08

Özhaseki: Sur'da rastgele yapılaşmaya izin verilmeyecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, terör mağduru bölgelerde zarar tespit çalışmalarının sürdüğünü belirterek, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde rastgele yapılaşmaya izin verilmeyeceğini söyledi. Güvenlik güçleri, terör örgütü PKK'yı şehirlerden temizledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de görevi devralmasının ardından Bakanlıktaki ilk istişare toplantısını Sur, Silopi, Cizre gibi terörden zarar gören yerleşim yerlerinin tekrar inşası konusunda yaptı. Sur'da özelikle çatışmalardan sonra yeniden yapılanma ve iyileştirme çalışmalarına hız veren Özhaseki, terörden temizlenen yerlerde çalışmaların sürdürüldüğünü, bir kısmında da güvenliğin sağlanmasının beklendiğini ifade etti. "RASTGELE BİR YAPILAŞMAYA İZİN VEREMEYİZ" Zarara uğrayan esnafla ilgili Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın, mağdur ailelerle ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın çeşitli çalışmalar yürüttüğüne değinen Özhaseki, şöyle devam etti: "Bizi ilgilendiren tarafsa konutların yapılması, şehirlerin yeniden inşa edilmesi, buradaki zarar ziyana uğrayan insanların da mağduriyetinin giderilmesi birinci esas. Tek tek tespitler yapıldı, az çok yol haritamız belli oldu.

2016-05-29 15:35:42

Askerden teröristlere net çağrı 'Ölmemek için teslim olun'

Bölücü terör örgütü tarafından başlatılan sözde direniş ve öz yönetim hayallerinin Nusaybin'de hezimet ile sonuçlandığı tespiti yapan askeri kaynaklar, örgüt tarafından son günlerde yapılan açıklamaların da tükenmişliği ortaya koyduğunu ifade etti. Nusaybin'de operasyonlar kararlılıkla devam ettirilirken, bir yandan da teröristlere teslim olmaları çağrıları yapılıyor. Örgüt üyeleri, teslim olan terörist Zehra'nın deyimiyle 'piyon' olarak kullanıldıklarını biliyorlar ama girdikleri bu yoldan geri dönemiyorlardı. Ancak askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre bölücü terör örgütü Nusaybin'de sona yaklaşıldığını, bir fare gibi kapana kısıldıklarının farkına varmaya başladı. "BİZ OLSAK ASKERİN KAFASINA SIKARDIK" Bölgenin ablukaya alındığını, örgüt mensuplarının teslim olmak ya da ölmekten başka seçeneğinin kalmadığını ifade eden askeri yetkililer, örgüt mensuplarına yaptıkları çağrıda, "Dün teslim olan 25 terörist, Kandil'deki terör baronlarının zevkleri için ölümü tercih edeceklerdi. Girdikleri yolun çıkmaz yol olduğunu, devam ettikleri sürece kendi ifadeleri ile öleceklerini anlamışlardı.

2016-05-26 13:13:45

Şırnak’ta çatışma: 3 terörist öldürüldü

Şırnak’ın Silopi ilçesinde yapılan operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda teröristlere ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Edinilen bilgilere göre, güvenlik güçleri şüphe üzerine İpek Yolu üzerinde Cizre’ye seyir halinde bulunan bir aracı takip etmeye başladı. Polislerin kendilerini takip ettiklerini anlayan teröristler polis aracına el bombası attı. Bunun üzerine polisler ile teröristler arasında sıcak çatışma yaşandı. Çatışma sırasında polislere ikinci sefer el bombasını atmaya çalışan teröristlerin el bombası ellerinde patladı.

2016-05-24 18:52:50

Öğrencilerden güvenlik güçlerine moral mektubu

Hatay’ın İskenderun ilçesinde öğrenciler, Doğu’da Sur ve Cizre’de görev yapan güvenlik güçlerine moral olması amacıyla toplu mektup yazdı. İskenderun 2. OSB Teknik ve Meslek Lisesi'nde eğitim öğretim gören 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri, yaşanan terör olayları nedeniyle zor günler geçiren polis ve askerlere moral vermek, onların yalnız olmadıklarını göstermek amacıyla, Sur ve Cizre Emniyet Müdürlükleri ve askeri birliklere yazdıkları mektupları posta ile gönderdiler. Okul Müdürü Şükrü Çekiç ile öğretmenler Mehmet İşler ve Duygu Atakan ile birlikte öğrenciler, yazdıkları moral mektuplarında güvenlik güçlerinin yalnız olmadıklarını, her zaman yanlarında olduklarını vurguladılar. İskenderun 2.

2016-05-24 14:18:54

Nusaybin’de evlerin yüzde 75’i temizlendi

Nusaybin’de bölücü terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlar devam ediyor. Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre; şu ana kadar yapılan operasyonlar kapsamında, Nusaybin’deki evlerin yüzde 75'i temizlendi. İlçenin yüzde 79'u kontrol altına alındı. Yarısına yakını kırsaldan gelme 403 terörist etkisiz hale getirildi. Cizre'ye göre 3-4 kat güçlendirilmiş barikatlardan 382 barikat kaldırıldı. Teröristler ilk defa sosyal medyadan 106 teröristin ismini (kod adlarıyla) verdi.

2016-05-24 10:07:00

GATA'da tedavi gören Mersinli polis şehit oldu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör örgütü PKK'nın roketli saldırısı sonucu ağır yaralanan çevik kuvvet polisi, tedavi gördüğü GATA'da şehit oldu. Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli 3 yıllık polis memuru Fırat Palamut (25), bölücü terör örgütü PKK ile mücadele için geçici olarak Şırnak'ın Silopi ilçesinde görevlendirildi. Palamut, 5 Nisan günü PKK terör örgütünün roketli saldırısında ağır yaralanarak, ilk tedavisinin ardından GATA'ya sevk edildi. Yaklaşık 1.5 ay süren tedavi sonrası bugün akşam saatlerinde durumu ağırlaşan Fırat Palamut, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehidin Mersin’in Akdeniz ilçesi Bahçe Mahallesi'nde bulunan baba ocağına ateş düştü.

2016-05-23 19:00:36

"Bomba ve silah sesinden değil, şehit gelmesinden korktuk”

Sivas’tan Güneydoğu’ya giden gönüllü sağlık personelleri yaşadıklarını anlattı. Hemşire Gülseren Apak, şehit ve yaralı gelmemesi için dua ettiklerini söylerken, Sağlık Teknikeri Hakan Yılmaz ise şehit veya yaralı geldiğinde gözyaşlarını tutamadıklarını anlattı. Güneydoğu’da asker ve polis, terörle mücadele ederken, gönüllü sağlık personelleri de onlara destek veriyor. Sağlık Müdürü Dr. Adil Kaya, Sivas’tan gönüllü olarak operasyon bölgesinde görev yaparak dönen personelle bir araya geldi. Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen programda konuşan Dr.

2016-05-20 17:01:43

Sur’daki eczacılar ödüllendirildi

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşanan çatışmalarda hayatlarını hiçe atarak ve zor şartlarda çalışan eczacılar ödüllendirildi. Diyarbakır Eczacılar Odası Başkanlığı, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri baloyu olaylar sebebiyle iptal etti. Eczacılar, Sur ilçesi tarihi İskender Paşa Konağı’nda kahvaltıda bir araya geldi. Bilimsel eczacılığın 177. yılı dolayısıyla gerçekleştirilen basın toplantısında Sur’daki çatışmalarda görev yapan, hayatları pahasına hayat kurtaran eczacılara bir plaket verilerek ödüllendirildi. Cihan Haber Ajansı’na konuşan Diyarbakır Eczacılar Odası Başkanı Ferhat Değer, etkinliklerine Şırnak’ın Cizre ilçesinde başladıklarını söyledi.

2016-05-14 13:42:55

Patlama ağır yaralanan çocuk hayatını kaybetti

Şırnak’ın Cizre ilçesinde dün yaşanan patlama sonucu ağır yaralanan bir çocuk hayatını kaybetti. Edinilen Bilgilere göre, dün akşam saatlerinde babası ile birlikte mezarlık ziyaretine giden 5 yaşındaki Hasan Aşrak, yerde bulduğu bir cisimle oynamaya başladığı sırada cisim büyük bir gürültüyle patladı. Patlamada yaralanan çocuk, önce Cizre Devlet Hastanesi'nde, ardından ise Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılmıştı. Gece boyunca yoğun bakımda kalan Hasan Aşrak’ın, bugün tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği öğrenildi.

2016-05-13 17:39:22

'Cudi Dağı ölüm, şehit haberleri ile değil, barış, sevgi ile anımsanmalı'

AK Parti Şırnak İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan Silopi ilçesinde düzenlenen anneler günü programında yaptığı konuşmada Cudi Dağı denildiğinde akla kan değil, ölüm haberleri değil, şehit haberleri değil, Cudi’yi barışla sevgi ile anımsatmak istediklerini söyledi. Şırnak’ın Silopi ilçesinde AK Parti İl ve İlçe Kadın kolları tarafından anneler günü kutlaması yapıldı. Silopi Gran otelde düzenlenen etkinliğe AK Parti Şırnak İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan, AK Parti Silopi ilçe Kadın kolları Başkanı Aylin Ökten, il ve ilçe kadın kolları teşkilatı ve anneler katıldı. Müzikli ve yemekli programa katılan tüm annelere şal hediye edildi. Programın açılış konuşmasını AK Parti Şırnak İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan yaptı. Atan konuşmasında, “Bana göre her gün anneler günüdür.

2016-05-07 13:42:58

Şırnak’ta 5 bin aileye yardım kartı desteği

Silopi İlçe Müftülüğü, terör mağduru 5 bin aileye 100 TL limiti olan yardım kartı yardımında bulundu. Şırnak kent merkezinde PKK’lı teröristlerin arındırılması ve huzur ortamının sağlanması amacıyla başlatılan sokağa çıkma yasağından dolayı Silopi ilçesine sığınan vatandaşlara İlçe Müftülüğü yardımda bulundu. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın katkılarıyla 5 bin aileye 100 TL limiti bulunan yardım kartı dağıtımı yapıldı. Aileler bu kart ile ilçe merkezinde bulunan anlaşmalı 5 alışveriş merkezinden ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Silopi İlçe Müftüsü Hüseyin Elçi, yaptığı açıklamada, terör mağdurlarına yapılan yardımlarının devam edeceğin belirtti. Özellikle Şırnak Merkez, İdil ve Cizre’den Silopi’ye sığınan ailelere dağıttıklarını söyleyen Elçi, ileride de bu yardımların devam edeceğini ifade etti.

2016-05-06 15:31:57

Cizre'de fidan dikim etkinliği

Cizre Çevre Koruma ve Ağaçlandırma Derneği (ÇEVDER), ilçede yeşil alanların artmasını sağlamak ve yeşil alanların önemini anlatabilmek için 2 bin adet fidanı toprakla buluşturdu. Pilot bölge olarak seçilen Cizre Organize Sanayi Bölgesi’nde, yeşil bir çevre oluşturmak amacıyla fidan dikimi yapıldı. Konu hakkında açıklamada bulunan ÇEVDER Başkanı Mesut Sevimli, "Bugün bizimle birlikte Organize Sanayi Bölgesi'nin ağaçlandırması ile ilgili çalışmalara katılan başta Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur olmak üzere öğrenci kardeşlerimize, esnaf arkadaşlara ve tüm Cizrelilere teşekkür ediyorum. İlçemizde ve çevremizde yeşil alanlar konusunda çok kıt imkanlar var. Yeşil bir organize sanayi bölgesinin olması için bu çalışmayı başlattık, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

2016-05-05 14:48:46

Cizreli öğrencilere psiko-drama eğitimi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde terörden etkilenen öğrencilere psiko-drama eğitimi verildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nca yürütülen proje çerçevesinde terörden etkilenen bölgelerde yapılacak işbirliği kapsamında, Keçiören İncirli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde görevlendirilen 7 kişilik ekip, Cizre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrencilere psiko-drama eğitimi verdi. Gerçekleştirilen eğitim faaliyetinden sonra Keçiören İncirli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hayati İpek ve beraberindeki heyet, Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur’u makamında ziyaret etti. Kaymakam Adanur, gerçekleştirilen eğitim faaliyetinden ve yapmış oldukları ziyaretten dolayı görevli heyete teşekkür ederek, kendilerine Kürtçe ve Türkçe olarak hazırlanmış Mem-u Zin ve Divan eserlerini hediye etti.

2016-05-05 14:32:49

Bakan Cevdet Yılmaz, Şırnak'ta

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Şırnak'ın İdil ilçesine geldi. Bakan Yılmaz, ilk önce vatandaşlar ile bir araya gelerek, sorunları dinledi. Daha sonra İlçe Müftülüğü Konferans Salonu'nda gerçekleşen toplantıya katılan Yılmaz, burada din görevlileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri ve öğretmenlerle buluştu. Bakan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, bölgeye dönük yapılan projelerden bahsetti. Yılmaz, şunları kaydetti: “Vatandaşlarımızın zararlarını giderme yönünde çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Diğer yandan sosyal yardımdan yararlanmak için kaymakamlıklarımız ve valiliklerimizin her türlü desteğe hazır olduklarını belirtiyorum.

2016-05-04 19:26:49

TFF Yönetim Kurulu'ndan Cizre kararı

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün yaptığı toplantıda Cizrespor'un 2015-2016 sezonundaki tüm haklarının dondurulmasına ve 2016-2017 sezonunda da Spor Toto 3. Lig'de mücadele etmesine karar verdi. Yönetim Kurulu kararına göre Cizrespor, 08 Ocak 2016 tarihinden itibaren ertelenmiş olan tüm müsabakalarda hükmen yenik (3-0) sayıldı ve lig puantajı bu skorlara göre düzenlendi. Alınan kararla, Cizrespor Kulübü 2016-2017 futbol sezonunda Spor Toto 3. Lig'de sportif faaliyetlerine devam edecek, yeni sezonda 19 takımlı grupta yer alacak ve 2015-2016 futbol sezonunda 3. Lig 1.

2016-05-02 21:46:50

Çankırı Valiliği: Sözcü gazetesinin haberi gerçeği yansıtmıyor

Çankırı Valiliği, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun, 'Çankırı'da doğum günü kutlaması yapmak için şehit cenazesini ertelettiğine' yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Çankırı Valiliği'nden yapılan açıklamada; “Sözcü adlı gazetenin 01.05.2016 Pazar günü yayınlanan nüshasında yer alan 'Bekletin Şehidi Doğum Günü Kutlaması Bitsin, Bakan Gelecek' şeklindeki başlıklı haber gerçeği yansıtmamaktadır.” denildi. Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi: “Muş ilinden Şırnak ili Cizre ilçesine geçici görevle giden, 28.

2016-05-02 09:49:20

Cizre’de 466 kişiye bisikletleri dağıtıldı

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şırnak genelinde isimleri belirlenen öğrenciler için bisiklet dağıtımı töreni düzenlendi. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı, Sağlıklı Yaşam Kültürünü teşvik çalışmaları kapsamında yer alan toplumda aktivitenin arttırılması projesi çerçevesinde Cizre’de isimleri belirlenen 466 kişiye bisikletleri dağıtıldı. Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur, Şırnak Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hayyam Elçi, Milli Eğitim İl Müdürü Nurettin Yılmaz, Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi ile kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bisiklet dağıtım programında konuşma yapan Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur, “Sağlıklı bir yolun bin bir yolu var. Cizre'de obeziteli olan birisine rastlamadım, herhalde Cizreliler yeme ve içmesine iyi bakıyorlar.

2016-04-28 15:43:56

Batman’da kermes düzenlendi

HDP Batman İl Örgütü, Sur, Cizre, Nusaybin ve Silopi halkı için kermes düzenledi. Kermeste elde edilecek gelir mağdur olan vatandaşlara verecek. HDP Batman İl Örgütü, Yılmaz Güney Sineması önünde açtıkları çadırda, Sur, Cizre, Nusaybin ve Silopi halkı için kermes düzendi. Kermese HDP Batman Milletvekili Saadet Becerikli, HDP ve DBP yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda partili katıldı. Kermesin açılışı yapıldıktan sonra bir açıklama yapan DBP Batman İl Eşbaşkanı Songül Korkmaz, “Sur, Cizre, Nusaybin ve Silopi halkı için kermes düzenledik. 3 gün sürecek olan kermesin amacı, özellikle olayların yaşandığı yerlerde bulunan halka bir nebzede olsa destek olmak.

2016-04-28 14:43:35

Davutoğlu: Şehitlerimizin emanetini son nefesimize kadar koruyacağız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bilinsin ki o şehitlerimizin emanetini, son nefesimize kadar koruyacağız, son nefesimize kadar bu ülkenin birliği, beraberliği için mücadele edeceğiz" dedi. Davutoğlu, Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam Dünyası Kültür Başkenti Konya Tanıtım Toplantısı ve Kutlu Doğum Haftasına özel "Bütün Diller Onu Söyler" programına katıldı. Başbakan Davutoğlu, 1 Kasım gecesi seçim zaferini Hazreti Mevlana'nın huzurunda büyük bir coşkuyla kutladıklarını hatırlatarak, Konya'nın coşkusunu bir kez daha gördüğünü ifade etti. Seçim gecesi Hazreti Mevlana'dan ilham alarak "Türkiye'ye sevgiden başka tohum ekmeyeceklerini" dile getirdiğini anlatan Davutoğlu, "İşte Konya, senin adına, senin için ülkeye, bütün dünyaya sevgi tohumu ekmeye gidiyoruz. Biz sevgi tohumları ekeceğiz ve sevgi çınarları büyüteceğiz. Sevgi çınarlarının altında 78 milyonu kardeş kılacağız, dost kılacağız.

2016-04-23 02:46:49
Tarih araligi secin:
-