"Can Dündar"  Haberleri

Kırşehir, şehidini gözyaşı ve dualarla uğurladı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Gökhan Dündar'ın (28) cenazesi, Kırşehir'in Mucur ilçesinde kılınan ikindi namazının ardından gözyaşları ve dualarla defnedildi. Öğle saatlerinde Nevşehir Tuzköy Havaalanı'na getirilen şehidin cenazesi buradan, Kırşehir Mucur ilçesi Yenice Mahallesi'ndeki evine getirildi. Burada şehit için helallik alındı. İstanbul'da taziye ziyaretindeyken oğlunun şehit haberini alan anne Necla Dündar ile yurt dışında olan ağabeyi Volkan Dündar da Mucur'a geldi. Mucur ilçesi Belediye meydanında Kırşehir Müftüsü Mehmet Şahin’in kıldırdığı cenaze namazı ve şehit Gökhan Dündar’ın hayatının okunmasının ardından şehidiin naaşı, ilçe şehitliğine toprağa verildi. ŞEHİT İKİ YIL ÖNCE ANNESİNE BANKA KREDİSİ İLE EV ALMIŞTI Küçük yaşta babasını kaybeden Uzman Çavuş Dündar'ın uzman çavuş olabilmek için uzun yıllar markette tezgâhtarlık yaptığı ve annesine iki yıl önce Mucur ilçesinde ev aldığı ve banka kredisi ödediği öğrenildi.

2016-05-19 18:46:37

İstanbul'da 19 Mayıs kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fatih Spor Kompleksinde düzenlenen törenle kutlandı. Anmada gençler tarafından hazırlanan gösteriler büyük beğeni topladı. Törene İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Selamet, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Fethi Alpay, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Şükrü Korlu'nun katıldı. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İbrahim İlhami Koç, 19 Mayıs'ın, vatanın düşman işgalinden kurtarılması ve bağımsızlık uğruna binlerce canın feda edildiği, yedi cihana meydan okunan şanlı tarihin destansı bir kilometre taşı olduğunu söyledi.

2016-05-19 14:22:41

Tarihi çarşılar tek çatı altında birleşti

Aralarında İstanbul, Bursa ve İzmir’in de bulunduğu 7 ilde faaliyet gösteren tarihi çarşılar, Tarihi Çarşılar Federasyonu (TÇF) çatısı altında birleşerek güç birliği yaptı. Kentlerde açık alanlarda faaliyet gösteren çarşıların alışveriş merkezleri karşısındaki konumunu güçlendirmek ve sorunların aşılmasında lobi desteği sağlamak amacıyla kurulan federasyonun kurucu başkanlığına Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği (BTÇHB) Başkanı Muhsin Özyıldırım getirildi. Bursa’da federasyonun kuruluşuna ilişkin gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tarihi Çarşılar Federasyonu’yla birlikte çarşı esnafının alışveriş canlılığı ve kazanç anlamında milat yaşayacağını söyledi. Tarihi Çarşılar Federasyonu’nun hizmete girmesi, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’ne ait Kayhan Döner Sofrası’nda gerçekleştirilen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. İstanbul Kapalı Çarşı, İzmir Kemeraltı Çarşısı, Edirne Alipaşa Çarşısı, Konya Tarihi Bedesten Çarşısı, Kayseri Kapalı Çarşısı, Kahramanmaraş Kapalı Çarşısı ve Bursa Tarihi Çarşı Hanlar Birliği, ortak amaç ve gayeler etrafında bir araya gelerek, 8 aylık müzakere sonucunda Tarihi Çarşılar Federasyonu’nu kurdu. TÇF’nin kuruluşuna ilişkin düzenlenen basın toplantısına; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Vali Yardımcısı Emir Osman Bulgurlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, BTÇHB Başkanı Muhsin Özyıldırım, 6 ilin çarşı başkanları ve davetliler katıldı.

2016-05-17 19:15:32

Tarihi çarşılar birleşti

Aralarında İstanbul, Bursa ve İzmir'in de bulunduğu 7 ilde faaliyet gösteren çarşılar, Tarihi Çarşılar Federasyonu (TÇF) çatısı altında birleşerek güç birliği yaptı. Kentlerde açık alanlarda faaliyet gösteren çarşıların alışveriş merkezleri karşısındaki konumunu güçlendirmek ve sorunların aşılmasında lobi desteği sağlamak amacıyla kurulan federasyonun kurucu başkanlığına Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği (BTÇHB) Başkanı Muhsin Özyıldırım getirildi. Bursa’da federasyonun kuruluşuna ilişkin gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tarihi Çarşılar Federasyonu'yla birlikte çarşı esnafının alışveriş canlılığı ve kazanç anlamında milat yaşayacağını söyledi. Tarihi Çarşılar Federasyonu'nun hizmete girmesi, Bursa'da Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kayhan Döner Sofrası'nda gerçekleştirilen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. İstanbul Kapalı Çarşı, İzmir Kemeraltı Çarşısı, Edirne Alipaşa Çarşısı, Konya Tarihi Bedesten Çarşısı, Kayseri Kapalı Çarşısı, Kahramanmaraş Kapalı Çarşısı ve Bursa Tarihi Çarşı Hanlar Birliği, ortak amaç ve gayeler etrafında bir araya gelerek, 8 aylık müzakere sonucunda Tarihi Çarşılar Federasyonu'nu kurdu. TÇF'nin kuruluşuna ilişkin düzenlenen basın toplantısına; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Vali Yardımcısı Emir Osman Bulgurlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, BTÇHB Başkanı Muhsin Özyıldırım, 6 ilin çarşı başkanları ve davetliler katıldı.

2016-05-17 17:48:27

Can Dündar'a silahlı saldırıda mahkemeye sevk edilen 2 kişi serbest kaldı

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a yönelik silahlı saldırıya ilişkin yürütülen soruşturmada mahkemeye sevk edilen iki kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a yönelik silahlı saldırı girişimi ve NTV muhabiri Yağız Şenkal'ın yaralanmasına ilişkin gözaltına alınan 4 kişi, Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından öğlen saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Adliyeye getirilen şüpheliler Sabri B., Sedat B., Ergun C. ve Selçuk M.

2016-05-13 20:11:56

Can Dündar'a silahlı saldırı şüphelilerinden 2'sine tutuklama istemi

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a silahlı saldırıyla ilgili adliyeye çıkartılan şüphelilerden ikisi, tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen şüphelilerden Sabri B. ve Halil E. C. 'silahlı tehdit suçuna azmettirme' ve 'ateşli silahlar kanununa muhalefet' suçundan nöbetçi 7. Sulh Ceza Hakimliği'ne tutuklama talebiyle sevk edildi.

2016-05-13 17:57:10

Polis, Can Dündar'a saldırı şüphelilerinin buluşma görüntülerine ulaştı

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın uğradığı saldırıyla ilgili soruşturmayı sürdüren polis, silahı veren Sabri B’nin olaydan önce saldırgan Murat Ş’yle olaydan sonra ise azmettirici olduğu öne sürülen Ergün C’yle buluşma görüntülerine ulaştı. Sabri B, ve Ergün C’nin ifadelerinde görüntü ve telefon görüşmesi dökümlerine rağmen suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Gazeteci Can Dündar’ın 6 Mayıs günü Çağlayan Adliyesi önünde uğradığı silahlı saldırıyla ilgili soruşturmanın ikinci dalgası da tamamlandı. İkinci dalga kapsamında gözaltına alınan Sabri B, Ergün C, Sedat B ve Selçuk M, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Emniyette yapılan sorgulamanın sonucunda olayın öncesi ve sonrasıyla ilgili olarak şu bilgiler ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, Sabri B, olay günü saldırıdan birkaç saat önce Gaziosmanpaşa’da Murat Ş’yle buluştu.

2016-05-13 15:57:23

Can Dündar’a saldırı şüphelileri adliye sevk edildi

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili gözaltında bulunan 4 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye giden şüpheliler arasında Murat Şahin'e silahı veren Sabri B de bulunuyor. Öte yandan saldırı ile ilgili daha önce adliyeye çıkarılan 5 şüpheliden saldırgan Murat Ş., tutuklanmıştı.1’i adli kontrol verilmek şartıyla 4 kişi serbest bırakılmıştı.

2016-05-13 12:46:45

Can Dündar'a saldırı olayında zanlı sayısı 4'e çıktı

Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Can Dündar'a yönelik silahlı saldırıyla ilgili soruşturmada, zanlı Murat Şahin'e silahı temin ettiği öne sürülen Sabri B. gözaltına alındı. Böylece. olayla ilgili gözaltı sayısı 4'e çıktı. Öte yandan, zanlılar için ek süre alındığı ve yarın adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.

2016-05-12 12:06:07

Can Dündar'a saldırıda gözaltına alınanlar için ek süre

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili dün gözaltına alınan 3 kişi için ek gözaltı süresi alındı. Gazeteci Can Dündar'ın uğradığı silahlı saldırıyla ilgili soruşturma sürüyor. Dün sabah düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 3 şüpheli hakkında ek gözaltı süresi alındı. Cuma günü adliyeye gönderilmesi beklenen 3 kişinin olayla bağlantı boyutu inceleniyor. Saldırı ile ilgili dün adliyeye çıkarılan 5 şüpheliden saldırgan Murat Ş., tutuklanmıştı.

2016-05-11 14:00:26

Cihan Haber Ajansı Gündemi

POLİTİKA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hilton Otel’de 10. Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları konferansına katılacak. (11.30- İstanbul) - CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara'da TOBB 72. Genel Kurulu'na katılacak, temaslarda bulunmak üzere Almanya'nın başkenti Berlin'e gidecek. DÜNYA - Avrupa Parlamentosu’nda vize muafiyeti ile ilgili oturum yapılacak.

2016-05-11 09:31:02

Can Dündar'a silahlı saldırıda bulunan zanlı tutuklandı

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a adliye önünde silahlı saldırı düzenleyen zanlı Murat Şahin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Savcılık sorgusunun ardından saldırıyı gerçekleştiren Murat Şahin, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmişti. Bir şüpheli hakkında adli kontrol hükümlerinin uygulanmasını talep eden savcılık, 3 şüpheliyi ise herhangi bir adli kontrol uygulanmasına gerek görmeden serbest bırakmıştı. Nöbetçi 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından sorgulanan şüpheli Murat Şahin ise 'ateşli silahlar kanununa muhalefet', ve 'silahla tehdit' suçlarından tutuklandı. Nöbetçi hakimlik, savcının talebi doğrultusunda bir şüpheli hakkında ise adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına hükmetti.

2016-05-10 21:22:55

Can Dündar’a saldırı girişiminde tutuklama talebi

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a yönelik silahlı saldırı girişiminde bulunan Murat Ş. tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. Can Dündar’a yönelik silahlı saldırı girişimi ve NTV Muhabiri Yağız Şenkal’ın yaralanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine sevk edilen 5 şüphelinin savcılık sorgusu sona erdi. Saldırıyı gerçekleştiren Murat Ş. ile birlikte adliyeye sevk edilen şüpheliler Terör ve Örgütlü Suçlarla Mücadele savcılarından Abdullah Yurtsever'e yaklaşık 5 saat ifade verdi. Şüphelilerden saldırıyı gerçekleştiren Murat Ş.

2016-05-10 19:25:45

Can Dündar'a silahlı saldırıyla ilgili 3 kişi serbest bırakıldı

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a adliye önünde düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 5 kişiden 3’ü serbest bırakıldı. Saldırıyı gerçekleştiren Murat Şahin tutuklama istemiyle, diğer şüpheli şahıs ise adli kontrol hükmünün uygulanması talebiyle nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi.

2016-05-10 18:34:49

Can Dündar saldırısında azmettiriciler adliyeye sevk edildi

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a adliye önünde silahlı saldırıda bulunan Murat Şahin ve azmettiricilerle birlikte 4 kişi emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Emniyette olayla ilgili ifade veren Murat Şahin, “Onun yaptığı haberlere uyuz oluyordum. Bir ara İngiltere’ye gittiğini biliyordum. Onun İngiliz ajanı olduğunu düşünüyordum. Ona bir ders vermek için böyle bir eylem planladım. Amacım kesinlikle öldürmek değildi.

2016-05-10 14:55:09

Silahlı saldırgan: Can Dündar'ı vatan haini olarak görüyorum

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a adliye önünde silahlı saldırıda bulunan Murat Şahin'in, "Can Dündar'ı vatan haini olarak görüyorum. Öldürmek istemedim. Amacım mesaj vermekti." dediği öğrenildi. Saldırıyla ilgili 3 kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi. Can Dündar'a saldırı olayıyla ilgili gözaltına alınan 5 şüphelinin Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlandı.

2016-05-10 14:05:00

Can Dündar'a saldırının şüphelileri adliyeye sevk edildi

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a yönelik silahlı saldırı kapsamında gözaltına alınan 5 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Saldırıyla ilgili bu sabah 3 kişi daha gözaltına alındı. Murat Şahin'in ilk ifadesi gibi Can Dündar'ı sevmediği için saldırdığı söyledi. Yetkililer olayın bireysel olmadığını düşündüklerini, araştırmanın bu yönde sürdüğünü belirtti.

2016-05-10 13:04:54

Can Dündar saldırısında gözaltı sayısı 5'e çıktı

Gazeteci Can Dündar’a yönelik silahlı saldırıyla ilgili gözaltı sayısı 5'e çıktı. Polisin olayı aydınlatmak için yaklaşık 100'e yakın kişinin bilgisine başvurduğu öğrenildi. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın uğradığı silahlı saldırıyla ilgili soruşturmada 2 kişi daha gözaltına alındı. Böylece gözaltı sayısı 5'e çıktı. Polis olayı aydınlatmak için 100'e yakın kişinin bilgisine başvurdu. Gözaltına alınan şahıslar adliyeye sevk edildi.

2016-05-09 14:36:21

CİHAN HABER AJANSI GÜNDEMİ

POLİTİKA - TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Yeni Zelanda Genel Valisi Jerry Mateparae ile valilik makamında görüşecek. - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa'nın ev sahipliğinde yapılacak "Suriye" konulu dışişleri bakanları toplantısına katılacak. Toplantıya; ABD, İngiltere, Suudi Arabistan, Katar, BAE, Almanya, Ürdün, İtalya ve AB'den yetkililer katılıyor. DÜNYA - Filipinler'de devlet başkanlığı seçimleri yapılıyor. - Kanada'nın McMurray kentinde geçen hafta Pazar günü başlayan yangın ilerlemeye devam ediyor. - Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Kahire’de Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile görüşecek.

2016-05-09 09:36:04

Can Dündar'a saldırının zanlıları için 24 saat ek gözaltı süresi

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a, İstanbul Adalet Sarayı önünde silahla ateş açılmasıyla ilgili gözaltına alınan 3 şüpheli için ek gözaltı süresi verildi. Can Dündar'a İstanbul Adalet Sarayı önünde silahlı saldırıda bulunan Murat Ş.'nin, 'tehdit, yaralama ve hakaretten' suç kaydının olduğu öğrenildi. Ayrıca, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri de Murat Ş'nin 2 arkadaşını daha gözaltına aldı. Şüpheliler için 24 saat daha ek gözaltı süresi alındığı belirtildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı özel bir ekip, olayın azmettiricisi olup olmadığını tüm yönleriyle soruşturuyor.

2016-05-08 14:01:09

Bahçeli: (Can Dündar'a saldırı girişimi) Cezasız kalmamalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Çok üzücü bir olay. Böyle bir saldırı ile mahkeme kararının zamanlamasının da örtüşür bir durumda olması ayrıca düşündürücüdür. Bu bakımdan saldırgan yakalanmıştır. Çok yönlü araştırılmalıdır. Böyle bir davranış cezasız kalmamalıdır. Sayın Can Dündar'a geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

2016-05-07 15:45:05

Saldırgan, Can Dündar'ı bahçede beklemiş

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a silahlı saldırıda bulunan Murat Ş'nin saat 08.30'da İstanbul Adalet Sarayı'na geldiği ve Dündar'ı bahçede beklediği ifade edildi. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre zanlı Murat Ş'nin dün sabah saat 08.30 da adliyeye geldiği ve saldırı anına kadar bahçede beklediği öğrenildi. Polisin Gaziosmanpaşa'da oturan Murat Ş'nin olay yerine kiminle ve nasıl geldiğini belirlemek için mobese ve güvenlik kameralarını incelediği ifade edildi.

2016-05-07 13:25:41

Can Dündar'a saldırının faili yarın adliyeye sevk edilecek

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a yönelik silahlı saldırının faili olarak gözaltına alınan Murat Ş. için savcılıktan ek gözaltı süresi alındı. Zanlının yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Öte yandan gözaltı sayısının 3 olduğu belirtildi. Gazeteci Can Dündar dün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde silahlı saldırıya uğramıştı. Saldırıda NTV muhabiri Yağız Şenkal da ayağından yaralanmıştı.

2016-05-07 12:49:58

Kılıçdaroğlu: 23 milyon kişinin iradesini kapının önüne koydular

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Meşru bir hükümetimiz vardı. Sayın Davutoğlu 23 milyon oy alarak Ankara'ya geldi. Anayasaya, yasalara, geleneklerimize uygun olarak başbakanlık koltuğuna oturdu. Ne oldu da sayın Davutoğlu kapının önüne konuldu? Hangi demokratik kuralın gereği yapıldı, hangi anayasal ölçülerin içinde yapıldı? Bunlar daha düne kadar milli irade demiyorlar mıydı? 23 milyon kişinin iradesini kapının önüne koydular." dedi. Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde düzenlenen belediye başkanları toplantısında konuştu.

2016-05-07 11:58:51
Tarih araligi secin:
-