"Can Dündar"  Haberleri

Müezzinoğlu: Milletin kaderine çukur kazmak isteyenler o çukura gömülecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, milleti ayrıştırarak parçalamaya çalışan belirli güç odaklarına seslenerek, "Milletin kaderine çukur kazmak isteyenler o çukura gömülecek. Önümüzdeki süreç, bu milletin insanlık vicdanına vereceği derslerle dolu olacak" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin iftarına katıldı. Bursa’nın Yıldırım ilçesi Yunus Emre Spor Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına; AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile Bursa’da yaşayan Batı Trakya Türkleri katıldı. Programda konuşan Müezzinoğlu, "Ülkenin huzurunu bozmaya çalışıyorlar. O rahatsız olanlardır ki, milletimizin arasına fitne ve fesat sokmaya çalışıyorlar.

2016-06-30 23:50:27

Can Dündar'a saldırı davasının ilk duruşması yapıldı

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a İstanbul Adalet Sarayı önünde silahlı saldırı düzenleyen Murat Şahin’in de aralarında bulunduğu 3 sanık, hakim karşısına çıktı. Saldırıyı gerçekleştiren Murat Şahin, "Amacım Can Dündar'ı öldürmek ya da yaralamak değildi, Can Dündar'ın Türkiye'ye zarar verdiğini unutan insanlara mesaj vermekti." dedi. İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına Metris Ceza evinden getirilen tutuklu sanık Murat Şahin avukatıyla birlikte katıldı. Davanın tutuksuz sanıkları Habip Ergün Celep ve Sabri Boyacı da avukatları ile birlikte duruşmada hazır bulundu.

2016-06-29 16:35:21

Beyin kanamasından hayatını kaybeden asker Burdur'da toprağa verildi

Manisa'nın Alaşehir ilçesindeki birliğinde askerlik görevini yaparken geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden er Volkan Canverdi, memleketi Burdur'da toprağa verildi. Manisa'nın Alaşehir ilçesinde askerlik görevini yapan Volkan Canverdi (26), dün birliğinde geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Canverdi'nin cenazesi İzmir'de yapılan otopsinin ardından ailesinin yaşadığı Denizli'nin Acıpayam ilçesindeki evine götürülerek helallik alındı. Merkez Çarşı Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Canverdi'nin Türk bayrağına sarılı tabutu, Burdur Asri Mezarlığı'na getirilerek düzenlenen törenle gözyaşları arasında toprağa verildi. Anne Gökhan Canverdi'nin, kadın astsubayların desteği ile ayakta güçlükle durabildiği görüldü. Canverdi'nin cenaze törenine; Burdur Garnizon Komutanı Albay Metin Karagöz, Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, Acıpayam Belediye Başkanı Dr.

2016-06-26 00:10:40

Bakan Işık: Emasya protokolünün geri getirilmesi mümkün değildir

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Yaptığımız protokol, Emasya protokolünü geri getirmekmiş! Hayır. Türkiye bu yaptığı düzenlemeyle Emasya protokolünü geri getirmiyor, bundan sonra da Allah'ın izniyle Emasya protokolünü geri getirilmesi mümkün değildir. " dedi. Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Kocaeli’nden kalabalık bir heyetle Mardin’e gelen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, valilik ziyaretinden sonra AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Bakan Işık, burada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay’la birlikte AK Parti Mardin milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Orhan Miroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ile bir süre görüştü. Görüşmenin ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Işık, Mardin'in birlikte yaşamak, kendinden olmayana saygı duyma, kendi inancının dışında insanlarla dost ve barışık yaşamak noktasında dünyanın en önemli merkezi olduğunu söyledi.

2016-06-25 19:33:31

Kocaeli'nden Mardin'e kardeşlik çıkarması

'Kardeş Şehir' ilan edilen Mardin'e çıkarma yapan Kocaeli'nden bir heyet, iki özel uçakla Mardin'e geldi. AK Parti teşkilatı öncülüğünde yapılan organizasyonda Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Kocaeli milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, il başkanı, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, STK başkanları ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu 120 kişi katıldı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AK Parti Kocaeli milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, il kadın ve gençlik kolları başkanları, ilçe belediye ve ilçe başkanlarının da içinde bulunduğu heyet, Mardin Havaalanı'nda Mardin Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Mardin milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Orhan Miroğlu, İl Başkanı Mehmet Ali Dündar tarafından karşılandı. AK Parti Kocaeli heyeti ilk olarak Mardin Valiliğini ziyaret etti. "KOCAELİ-MARDİN KARDEŞLİĞİNİ PEKİŞTİRELİM" Protokol tarafından karşılanan Bakan Işık ilk olarak valilik şeref defterini imzaladı. Daha sonra Kocaeli ve Mardin milletvekilleri ile günün anısına fotoğraf çektiren Bakan Işık, valilik makamında gazetecilere açıklamada bulundu.

2016-06-25 13:55:26

Can Dündar'a saldırı iddianamesi tamamlandı

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a adliye önünde silahlı saldırıya ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık tarafından şüphelilerin örgüt bağlantısı tespit edilmedi. Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcılarından Abdullah Yurtsever tarafından hazırlanan iddianamede Can Dündar ve televizyon muhabiri Yağız Şenkal 'müşteki' sıfatıyla yer alırken, saldırıyı düzenleyen şüpheli Murat Şahin ile Şahin'i azmettirdiği öne sürülen Sabri B. ve Ergün C. 'şüpheli' olarak yer aldı. Soruşturma sonunda düzenlenen 18 sayfalık iddianamede şüphelilerin ve müştekilerin ifadelerine ilişkin detaylar yer aldı.

2016-06-13 19:06:20

Bakan Kaya: Terör belasını sonlandıracağız

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, Mardin Valiliği'ni ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, "Hep birlikte, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde terör belasını sonlandıracağız inşallah" dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, bir dizi inceleme, ziyaret ve açılışlara katılmak üzere geldiği Mardin'de ilk olarak valiliği ziyaret etti. Bakan Kaya daha sonra Kiraz Festivali'ne katıldı. Bakan Kaya'ya temasları boyunca Mardin Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Mardin milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı ve Orhan Miroğlu ile kamu kurum müdürleri eşlik etti. Mardin Valisi Yaman ile makamında görüşen Bakan Kaya, Midyat'ta terör örgütü PKK tarafından bomba yüklü araçla ilçe emniyet müdürlüğüne düzenlenen saldırıda yaralanan polis ve vatandaşları ziyaret ettiğini belirterek, "Devletimiz bütün imkanları ile yaraları sarmak için vatandaşımızın yanındadır. Valiliğimiz de bu işlerin takipçisi olacak.

2016-06-11 22:48:24

Bakan Kaya, Midyat’taki patlama yerinde incelemelerde bulundu

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere geldiği Mardin’de ziyaretlerini sürdüren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, PKK'nın bombalı araçla saldırı düzenlediği Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında incelemelerde bulundu. Bürokratlarıyla birlikte özel uçakla geldiği Mardin Havalimanı’ndan Mardin Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ile birlikte Helikoterle Midyat'a geçen Bakan Kaya, patlamanın yaşandığı olay yerinde AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’ndan bilgi aldı. Patlamanın etkisiyle çevre binalarda yaşanan hasar hakkında bilgi alan ve incelemelerde bulunan Bakan Kaya, saldırının yaşandığı emniyet binası önünde kendisini takip eden basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yaşanan patlamalardan dolayı çok büyük bir acı yaşadıklarını kaydeden Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, patlamanın şiddetiyle çevrede bulunan bir çok bina ve iş yerinin hasara uğradığını kaydetti. Devletin vatandaşların yanında olduğunu ve patlamada zarar gören binalarda hasar tespit çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydeden Bakan Kaya, mücadelenin taviz verilmeden sürdürüleceğinin altını çizerek şöyle konuştu; "Devletimiz bütün gücüyle gerekli tüm hasar ve zararları karşılayacaktır. Patlamada 3'ü polis 6 canımızı yitirdik.

2016-06-11 16:12:19

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya Mardin'de

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Mardin'e geldi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda görev yapan bürokratlarıyla birlikte özel uçakla Mardin Havalimanı'na gelen Bakan Kaya; Mardin Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, kamu kurum müdürleri ile parti teşkilatı mensupları tarafından karşılandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, ziyaret programı kapsamında, hafta içinde terör örgütü PKK'nın bomba yüklü araçla Midyat Emniyet Müdürlüğü'ne gerçekleştirilen saldırıda yaralanan güvenlik görevlileri ve vatandaşları, tedavi gördükleri Midyat Devlet Hastanesi'nde ziyaret etmek üzere, kendisini alanda bekleyen askeri helikoptere binerek Midyat'a geçti. Bakan Kaya ve beraberindekiler, Midyat'taki saldırıda gazi olan bir başkomseri de evinde ziyaret ettikten sonra Engelsiz Yaşam Evi'nde Midyatlı engellilerle bir araya gelecek. Ziyaretlerin ardından Mardin'e dönecek olan Bakan Kaya, Mardin Valiliği'ni ziyaret ettikten sonra Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarla bir araya gelecek, akşam da AK Partili Yeşilli Belediyesi tarafından bu yıl 11.'si düzenlenecek olan geleneksel Yeşilli Kiraz Festivali'nde, iki bin Yeşillili vatandaşın katılacağı iftar programında vatandaşlarla bir araya gelecek.

2016-06-11 14:43:11

Midyatlılar terörü lanetleyerek yürüdü

Mardin'de Midyat Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla düzenlenen ve 3 polisin şehit olduğu, 3 sivilin hayatını kaybettiği terör saldırısında şehitler son yolculuğuna uğurlanıyor. Midyat Hükümet Konağı önünde düzenlenen cenaze törenine Midyatlılar, ellerine aldıkları Türk bayraklarıyla törenin yapılacağı hükümet konağına doğru, teröre karşı attıkları sloganlarla yürüdü. Son valiler kararnamesi ile Balıkesir Valiliği'nden Mardin Valiliği'ne atanan Mustafa Yaman'ın, planlanan göreve başlama tarihinden önce bugün Mardin'e gelerek, ayağının tozuyla katıldığı cenaze törenine, AK Parti Mardin milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Orhan Miroğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, askeri ve sivil erkan ile yaklaşık 20 bin kişinin toplandığı tören alanına 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganlarıyla yürüyen Midyatlılar, büyük boy Türk bayraklarının altında terör örgütü PKK'ya tepkilerini dile getirmeye devam ediyor.

2016-06-09 12:47:47

'Tuncel Kurtiz Kazdağları Doğal Yaşam Ödülleri' sahiplerini buldu

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, Edremit Belediyesi'nin sanatçı merhum Tuncel Kurtiz anısına düzenlediği 'Tuncel Kurtiz Kazdağları Doğal Yaşam Ödülleri' sahiplerini buldu. Siyaset, sanat ve basın camiasından birçok isim ödül töreninde bir araya geldi. Edremit Belediyesi, iki yıl önce hayatını kaybeden ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Tuncel Kurtiz anısına, 'Tuncel Kurtiz Kazdağları Doğal Yaşam Ödül Töreni'ni düzenledi. Kamuoyu yoklamasında siyaset, sanat ve basın camiasında öne çıkan birçok ismin ödüllendirildiği tören, Şükrü Tunar Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Törene katılanlar Tuncel Kurtiz'in sesinden Kazdağları'nı dinleyerek, merhum sanatçının 2010 yılında Güre Beldesi'nde çekilen görüntülerini izledi. Törende konuşan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, "Hayatını sanata ve çağdaş bir geleceğe adamış, ülkemizin usta sanatçılarından Tuncel Kurtiz anısına düzenlediğimiz ödül törenine katılımlarınız için teşekkür ediyorum.

2016-06-05 15:29:35

Edremit Belediyesi'nden Tuncel Kurtiz'e vefa

Edremit Belediyesi, ünlü sanatçı merhum Tuncel Kurtiz anısına, 'Tuncel Kurtiz Kazdağları Doğal Yaşam Ödülleri Töreni' düzenleniyor. Siyaset, sanat ve basın camiasından birçok ünlü ismin katılacağı ödül töreni, 4 Haziran 2016 Cumartesi akşamı Şükrü Tunar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Edremit Belediyesi tarafından, iki yıl önce hayatını kaybeden ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Tuncel Kurtiz anısına düzenlenmesine karar verilen Kazdağları Doğal Yaşam Ödülleri'nin birincisi, 04 Haziran 2016 tarihinde yapılacak. Şükrü Tunar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan 'Tuncel Kurtiz Kazdağları Doğal Yaşam Ödülleri törenine; CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, CHP milletvekilleri Gürsel Tekin, Enis Berberoğlu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İstanbul-Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Gazeteciler, Altan Öymen, Yalçın Bayer, Cem Seymen, İsmail Er, sanatçı Umut Kuzey, Beşiktaş Çarşı Grubu, Sanica Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fatinoğlu, Çocuk Hakları Platformu, Galatasaraylı futbolcu Olcan Adın gibi bir çok ünlü isimler de katılacak. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, "Çamlıbel Mahallemizde uzun yıllar yaşayan değerli tiyatro ve sinema sanatçısı dostumuz Tuncel Kurtiz vefatı sonrası vasiyeti üzerine çok sevdiği Kazdağları'nda huzur içerisinde yatıyor. Hem merhum Tuncel Kurtiz'in anısını yaşatmak hem de çok sevdiği Kazdağları'na bir kez daha dikkat çekmek için böyle bir ödül töreni düzenledik.

2016-06-02 16:51:11

Can Dündar'a saldıran Murat Şahin'in avukatı: Müvekkilim Çakıcı fanatiği!

Gazeteci Can Dündar'a suikast girişiminde bulunan Murat Şahin'in Avukatı Hayrettin Sanır, İstanbul Adalet Sarayı önünde basın mensuplarına açıklama yaptı. Müvekkilinin Alaattin Çakıcı fanatiği olduğunu, Çakıcı'ya özel bir sevgi beslediğini söyleyen Sanır, "Gözaltına alındığında yabancı bir ülkenin ajanıymış gibi muamele görmüş. Kendisine vatan haini muamelesi yapılmış.” dedi. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a 6 Mayıs'ta adliye önünde silahlı saldırıda bulunan Murat Şahin gözaltına alınıp sorgulanmıştı. Şahin “Onun yaptığı haberlere uyuz oluyordum.

2016-05-26 13:09:51

Kırşehir, şehidini gözyaşı ve dualarla uğurladı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Gökhan Dündar'ın (28) cenazesi, Kırşehir'in Mucur ilçesinde kılınan ikindi namazının ardından gözyaşları ve dualarla defnedildi. Öğle saatlerinde Nevşehir Tuzköy Havaalanı'na getirilen şehidin cenazesi buradan, Kırşehir Mucur ilçesi Yenice Mahallesi'ndeki evine getirildi. Burada şehit için helallik alındı. İstanbul'da taziye ziyaretindeyken oğlunun şehit haberini alan anne Necla Dündar ile yurt dışında olan ağabeyi Volkan Dündar da Mucur'a geldi. Mucur ilçesi Belediye meydanında Kırşehir Müftüsü Mehmet Şahin’in kıldırdığı cenaze namazı ve şehit Gökhan Dündar’ın hayatının okunmasının ardından şehidiin naaşı, ilçe şehitliğine toprağa verildi. ŞEHİT İKİ YIL ÖNCE ANNESİNE BANKA KREDİSİ İLE EV ALMIŞTI Küçük yaşta babasını kaybeden Uzman Çavuş Dündar'ın uzman çavuş olabilmek için uzun yıllar markette tezgâhtarlık yaptığı ve annesine iki yıl önce Mucur ilçesinde ev aldığı ve banka kredisi ödediği öğrenildi.

2016-05-19 18:46:37

İstanbul'da 19 Mayıs kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fatih Spor Kompleksinde düzenlenen törenle kutlandı. Anmada gençler tarafından hazırlanan gösteriler büyük beğeni topladı. Törene İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Selamet, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Fethi Alpay, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Şükrü Korlu'nun katıldı. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İbrahim İlhami Koç, 19 Mayıs'ın, vatanın düşman işgalinden kurtarılması ve bağımsızlık uğruna binlerce canın feda edildiği, yedi cihana meydan okunan şanlı tarihin destansı bir kilometre taşı olduğunu söyledi.

2016-05-19 14:22:41

Tarihi çarşılar tek çatı altında birleşti

Aralarında İstanbul, Bursa ve İzmir’in de bulunduğu 7 ilde faaliyet gösteren tarihi çarşılar, Tarihi Çarşılar Federasyonu (TÇF) çatısı altında birleşerek güç birliği yaptı. Kentlerde açık alanlarda faaliyet gösteren çarşıların alışveriş merkezleri karşısındaki konumunu güçlendirmek ve sorunların aşılmasında lobi desteği sağlamak amacıyla kurulan federasyonun kurucu başkanlığına Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği (BTÇHB) Başkanı Muhsin Özyıldırım getirildi. Bursa’da federasyonun kuruluşuna ilişkin gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tarihi Çarşılar Federasyonu’yla birlikte çarşı esnafının alışveriş canlılığı ve kazanç anlamında milat yaşayacağını söyledi. Tarihi Çarşılar Federasyonu’nun hizmete girmesi, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’ne ait Kayhan Döner Sofrası’nda gerçekleştirilen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. İstanbul Kapalı Çarşı, İzmir Kemeraltı Çarşısı, Edirne Alipaşa Çarşısı, Konya Tarihi Bedesten Çarşısı, Kayseri Kapalı Çarşısı, Kahramanmaraş Kapalı Çarşısı ve Bursa Tarihi Çarşı Hanlar Birliği, ortak amaç ve gayeler etrafında bir araya gelerek, 8 aylık müzakere sonucunda Tarihi Çarşılar Federasyonu’nu kurdu. TÇF’nin kuruluşuna ilişkin düzenlenen basın toplantısına; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Vali Yardımcısı Emir Osman Bulgurlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, BTÇHB Başkanı Muhsin Özyıldırım, 6 ilin çarşı başkanları ve davetliler katıldı.

2016-05-17 19:15:32

Tarihi çarşılar birleşti

Aralarında İstanbul, Bursa ve İzmir'in de bulunduğu 7 ilde faaliyet gösteren çarşılar, Tarihi Çarşılar Federasyonu (TÇF) çatısı altında birleşerek güç birliği yaptı. Kentlerde açık alanlarda faaliyet gösteren çarşıların alışveriş merkezleri karşısındaki konumunu güçlendirmek ve sorunların aşılmasında lobi desteği sağlamak amacıyla kurulan federasyonun kurucu başkanlığına Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği (BTÇHB) Başkanı Muhsin Özyıldırım getirildi. Bursa’da federasyonun kuruluşuna ilişkin gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tarihi Çarşılar Federasyonu'yla birlikte çarşı esnafının alışveriş canlılığı ve kazanç anlamında milat yaşayacağını söyledi. Tarihi Çarşılar Federasyonu'nun hizmete girmesi, Bursa'da Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kayhan Döner Sofrası'nda gerçekleştirilen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. İstanbul Kapalı Çarşı, İzmir Kemeraltı Çarşısı, Edirne Alipaşa Çarşısı, Konya Tarihi Bedesten Çarşısı, Kayseri Kapalı Çarşısı, Kahramanmaraş Kapalı Çarşısı ve Bursa Tarihi Çarşı Hanlar Birliği, ortak amaç ve gayeler etrafında bir araya gelerek, 8 aylık müzakere sonucunda Tarihi Çarşılar Federasyonu'nu kurdu. TÇF'nin kuruluşuna ilişkin düzenlenen basın toplantısına; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Vali Yardımcısı Emir Osman Bulgurlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, BTÇHB Başkanı Muhsin Özyıldırım, 6 ilin çarşı başkanları ve davetliler katıldı.

2016-05-17 17:48:27

Can Dündar'a silahlı saldırıda mahkemeye sevk edilen 2 kişi serbest kaldı

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a yönelik silahlı saldırıya ilişkin yürütülen soruşturmada mahkemeye sevk edilen iki kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a yönelik silahlı saldırı girişimi ve NTV muhabiri Yağız Şenkal'ın yaralanmasına ilişkin gözaltına alınan 4 kişi, Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından öğlen saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Adliyeye getirilen şüpheliler Sabri B., Sedat B., Ergun C. ve Selçuk M.

2016-05-13 20:11:56

Can Dündar'a silahlı saldırı şüphelilerinden 2'sine tutuklama istemi

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a silahlı saldırıyla ilgili adliyeye çıkartılan şüphelilerden ikisi, tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen şüphelilerden Sabri B. ve Halil E. C. 'silahlı tehdit suçuna azmettirme' ve 'ateşli silahlar kanununa muhalefet' suçundan nöbetçi 7. Sulh Ceza Hakimliği'ne tutuklama talebiyle sevk edildi.

2016-05-13 17:57:10

Polis, Can Dündar'a saldırı şüphelilerinin buluşma görüntülerine ulaştı

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın uğradığı saldırıyla ilgili soruşturmayı sürdüren polis, silahı veren Sabri B’nin olaydan önce saldırgan Murat Ş’yle olaydan sonra ise azmettirici olduğu öne sürülen Ergün C’yle buluşma görüntülerine ulaştı. Sabri B, ve Ergün C’nin ifadelerinde görüntü ve telefon görüşmesi dökümlerine rağmen suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Gazeteci Can Dündar’ın 6 Mayıs günü Çağlayan Adliyesi önünde uğradığı silahlı saldırıyla ilgili soruşturmanın ikinci dalgası da tamamlandı. İkinci dalga kapsamında gözaltına alınan Sabri B, Ergün C, Sedat B ve Selçuk M, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Emniyette yapılan sorgulamanın sonucunda olayın öncesi ve sonrasıyla ilgili olarak şu bilgiler ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, Sabri B, olay günü saldırıdan birkaç saat önce Gaziosmanpaşa’da Murat Ş’yle buluştu.

2016-05-13 15:57:23

Can Dündar’a saldırı şüphelileri adliye sevk edildi

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili gözaltında bulunan 4 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye giden şüpheliler arasında Murat Şahin'e silahı veren Sabri B de bulunuyor. Öte yandan saldırı ile ilgili daha önce adliyeye çıkarılan 5 şüpheliden saldırgan Murat Ş., tutuklanmıştı.1’i adli kontrol verilmek şartıyla 4 kişi serbest bırakılmıştı.

2016-05-13 12:46:45

Can Dündar'a saldırı olayında zanlı sayısı 4'e çıktı

Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Can Dündar'a yönelik silahlı saldırıyla ilgili soruşturmada, zanlı Murat Şahin'e silahı temin ettiği öne sürülen Sabri B. gözaltına alındı. Böylece. olayla ilgili gözaltı sayısı 4'e çıktı. Öte yandan, zanlılar için ek süre alındığı ve yarın adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.

2016-05-12 12:06:07

Can Dündar'a saldırıda gözaltına alınanlar için ek süre

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili dün gözaltına alınan 3 kişi için ek gözaltı süresi alındı. Gazeteci Can Dündar'ın uğradığı silahlı saldırıyla ilgili soruşturma sürüyor. Dün sabah düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 3 şüpheli hakkında ek gözaltı süresi alındı. Cuma günü adliyeye gönderilmesi beklenen 3 kişinin olayla bağlantı boyutu inceleniyor. Saldırı ile ilgili dün adliyeye çıkarılan 5 şüpheliden saldırgan Murat Ş., tutuklanmıştı.

2016-05-11 14:00:26

Cihan Haber Ajansı Gündemi

POLİTİKA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hilton Otel’de 10. Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları konferansına katılacak. (11.30- İstanbul) - CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara'da TOBB 72. Genel Kurulu'na katılacak, temaslarda bulunmak üzere Almanya'nın başkenti Berlin'e gidecek. DÜNYA - Avrupa Parlamentosu’nda vize muafiyeti ile ilgili oturum yapılacak.

2016-05-11 09:31:02
Tarih araligi secin:
-