"Can"  Haberleri

Başakşehir'de bir AVM'de korkutan yangın

Başakşehir'de bir alışveriş ve yaşam merkezinin inşaat halindeki ek binasının çatı katında yangın çıktı. 32 katlı inşaatın çatısındaki alevler, itfaiye ekipleri tarafından gerçekleştiren uzun bir çalışma sonucu söndürüldü. Olay, saat 03.00 sıralarında, Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde bulunan alışveriş ve yaşam merkezinin inşaat halindeki ek binasının çatısında gerçekleşti. Henüz bilinmeyen bir sebeple çıkan yangın kısa sürede çatıyı kapladı. İhbar üzerine 5 ayrı bölgeden ekipler olay yerine çıkış yaptı.

2016-07-26 05:15:40

Burdur’da demokrasi nöbeti

Burdur Belediyesi tarafından 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimini protesto etmek amacıyla ‘Cumhuriyet ve Demokrasi yürüyüşü’ düzenlendi. Burdur Belediyesi'nin çağrısı ile Köprübaşı mevkiinde toplanan yüzlerce kişi, Belediye Bandosu eşliğinde ellerinde Türk Bayrakları ve meşalelerle Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe Burdur Valisi Şerif Yılmaz, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Garnizon Komutanı Piyade Albay Hakan Tutucu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Eşi Hülya Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Baro Başkanı Ramazan Gedik, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru ve çok sayıda Burdurlu katıldı. Burdurlular demokrasi şehitleri için saygı duruşunda bulundu, ardından İstiklal Marşı okudu.

2016-07-26 02:26:20

Malatya’da birlik tablosu

Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişiminin 2. ayağının önlendiği Malatya’da, çıkartılmak istenen alevi-Sünni gerginliğine demokrasi nöbetinde beraber sahneye çıkan herkesimden kanat liderleri birlik mesajı verdi. Malatya Valiliği önünde FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbeti sürüyor. Onbirinci gününe giren demokrasi nöbetine Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Jandarma Komutanı Albay İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, MHP İl Başkanı Mehmet Erdem, CHP İl Başkan Yardımcısı, İl Müftüsü Ümit Çimen, CEM Vakfı Şube Başkanı Eşref Doğan, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Başkanı Hasan Meşeli ve STK temsilcileri katıldı. CEM Vakfı Şube Başkanı Eşref Doğan yaptığı konuşmada,”Türkiye bir badire atlatmış ve kurtuluşa doğru tekrar emin adımlarla yürümeye devam etmiştir.

2016-07-26 01:30:09

İkinci talimata kadar Afyon halkı nöbette

FETÖ/PYD darbe kalkışmasına karşı Afyonkarahisar halkı demokrasi nöbetinin 11.gününde aynı direnç ve heyecanla meydanları doldurdu. Afyon halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci bir talimatına kadar meydanları terk etmeyeceklerini sıkça haykırdı. Afyonkarahisar’da demokrasi nöbetinin 11. gün programını Eğitim-Bir-Sen Şubesi üstlendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti, sela ve yatsı ezanının okunmasının ardından topluca namaz kılındı.

2016-07-26 01:17:56

Başakşehirli futbolcular demokrasi nöbetinde

Terör örgütü FETÖ/PDY mensuplarının gerçekleştirdiği kanlı darbe girişimine karşı Başakşehir'de düzenlenen demokrasi nöbetine, Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve futbolcular da katıldı. Futbol takımı kaptanı Emre Belezoğlu," Bu kutlu mücadelede hakkın rahmetine kavuşan bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun" dedi. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi protesto etmek için alanlarda başlatılan demokrasi nöbeti yurdun dört bir yanında devam ediyor. İstanbul Başakşehir'de demokrasi nöbeti tutmak için binlerce vatandaş, Fatih Terim Stadyumu Otoparkı'nda toplandı. Demokrasi nöbeti etkinliğine Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın yanı sıra , Başakşehir Futbol Takımı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Başakşehir Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, futbol takımının tüm oyuncuları ve sanatçı Fettah Can da katıldı. "ÖLENE DEK CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ yaptığı konuşmada, kanlı darbe girişiminin milletin iradesiyle önlendiğini söyledi.

2016-07-26 01:11:59

Yıldırım: Yeni anayasa konusunda görüş birliği var

Başbakan Binali Yıldırım, yeni anayasa yapılmasına ilişkin, "Bu bütün partilerin taahhüdü. Takdir edersiniz ki, denendi, bir noktaya kadar uzlaşma sağlandı, devamı gelmedi. Bir kere prensip olarak buna devam edilmesi konusunda bir görüş birliği var" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nun ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım, "Yeni anayasa konusunda kısa vadede ne gibi adımlar atılacak?" şeklindeki bir soruya şu cevabı verdi: "Kısa vadedeki adımlardan kastımızı şudur: AK Parti de dahil tüm partilerin hedefimiz yepyeni bir anayasa yapmak. Darbelerden kalan, vesayet unsurları içeren anayasadan ülkemizi kurtarmak. Bugünün ihtiyaçlarını karşılayacak ve 79 milyonun hepsini kapsayacak bir anayasa yapmak.

2016-07-26 00:21:37

Uşak'ta darbeye karşı ortak deklarasyon

Uşak Valisi Ahmet Okur, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak milletvekilleri ve siyasi parti temsilcileri darbeye karşı ortak deklarasyona imza attı. 15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrası tepki amacıyla şehri yönetenler bir araya geldi. Uşak Valisi Ahmet Okur öncülüğünde Valilikte gerçekleştirilen basın toplantısında Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak milletvekilleri Mehmet Altay ve Alim Tunç, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, AK Parti İl Başkanı Servet Kuş, CHP İl Başkanı Ali Karaoba, MHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Alev, Saadet Partisi İl Başkanı Yunus Acar ve Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Bekir Alperen yer aldı. Bürokratlar ve temsilciler, "Bizler bu metinde imzası bulunan siyasi partilerin temsilcileri olarak, aşağıdaki hususlarda ortak bir mutabakat halinde bulunduğumuzu kamuoyuna ilan ediyor ve diyoruz ki; '15 Temmuz'da TSK içinde yuvalanmış ama asla TSK’yı temsil etmeyen, karanlık dış güçlerle ittifak halinde olan Paralelci hainlerin Milletimize, onun iradesine, onun Meclisine ve egemenlik hakkına karşı kalkıştığı askeri darbeyi nefretle ve şiddetle lanetliyoruz." ifadelerinin yer aldığı deklarasyona imza attı. "Tüm dünya görmüştür ki, Türkiye’de bu vatanın, bu bayrağın, bu cumhuriyetin ve bu demokrasinin bir sahibi vardır ve o sahip; askeriyle, polisiyle, tankların önüne bedenini siper edinenden bayrağıyla kurşunların üzerine yürüyen isimsiz kahramanlarına kadar bütün bir milletin ta kendisidir.

2016-07-25 21:42:03

Tarsus'ta Gülen'in maketi ateşe verildi

Mersin'in Tarsus ilçesinde düzenlenen "Demokrasiye Evet, Darbeye Hayır" konulu basın açıklamasında terör örgütü FETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen'i maketi bir grup vatandaş tarafından ateşe verilerek yakıldı. Cumhuriyet Meydan'ında Tarsus Kent Konseyi tarafından düzenlenen basın açıklamasına, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, Tarsus Belediye Bakanı Şevket Can, Tarsus Kent Konseyi Başkanı Ufuk Başer, oda ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programda bir konuşma yapan Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, "TSK içinde yuvalanmış, FETÖ'cü çeteciler ve darbeciler tarafından devletimize hükümetimize, demokrasimize ve millet iradesine bir kalkışma ve darbe teşebbüsünde bulunulmuştur. Ancak bu kaosun emrine uymayan TSK'nın şerefli mensupları, emniyet teşkilatımızın kahraman polisleri ve millet iradesine boyunduruk vurmak isteyenlere karşı vakur duruşu ve sağduyusuyla asla teslim olmamış, Yüce Türk Milletinin duruşuyla bu darbe püskürtülmüştür."dedi. Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can da yaptığı konuşmada, yapılan darbe girişimini lanetlediğini belirtti.

2016-07-25 20:31:21

Mahir Ünal:Türkiye'de sonsuza kadar darbeler dönemi kapanmıştır

Eski Kültür ve Turizm Bakanı ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Elazığ’a destek ziyaretinde bulundu. Ak Parti Elazığ binasında partililer ile bir araya gelen Ünal:”Milettimiz canını teslim etti ama özgürlüğünü ve iradesini teslim etmedi. Bu ülkede artık sonsuza kadar darbelerin dönemi kapanmıştır.” dedi. 15 Temmuz'da FETÖ/PDY mensupları tarafında gerçekleştirilen darbe girişimine karşı milletin büyük bir irade gösterdiğini belirten Ünal şunları kaydetti:”15 Temmuz darbe girişimi bize bir şey gösterdi. Bu ülkede artık sonsuza kadar darbelerin dönemi kapanmıştır.

2016-07-25 20:26:55

Malatya’da 3.7 şiddetinde deprem

Malatya’nın Hekimhan ilçesinde 3.7 şiddetinde deprem meydana geldi. AFAD Deprem Dairesi saat 18.44'de yer yüzeyinin 14.85 kilometre altında meydana gelen depremin merkez üssünün Hekimhan- Karapınar, büyüklüğünün ise 3.7 olduğunu belirledi.

2016-07-25 19:04:04

Ankaragücü Başkanı Yiğiner, darbe girişiminde yaralanan taraftarı ziyaret etti

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz Cuma günü gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında yaralanan Ankaragücü taraftarı Mert Can Güderi’yi tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Ankara'nın Kazan ilçesinde bulunan 4. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda uçakların kalkmasına engel olmak isteyen vatandaşların üzerine darbeci askerler tarafından ateş açılmıştı. Açılan ateşte 7 kişi şehit olmuş, 55 kişi yaralanmıştı. Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, yaralılar arasında bulunan ve Ankaragücü taraftarı olan Mert Can Güderi’yi tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Sarı-lacivertli takımın taraftarına moral veren Yiğiner, geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra Güderi’ye ‘Kahraman Ankaragüçlü’ yazan bir forma hediye etti.

2016-07-25 18:57:18

İşte Orgeneral Akar'ın tam ifadesi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, darbe gecesi kendisine gelen Genelkurmay Proje Yönetim Daire Başkanı Tümgeneral Mehmet Dişli’nin sözlerinden bir kalkışma şeklinde operasyonu anladığını söyledi. Orgeneral Akar, "Hiddetle 'Ne diyorsun ulan sen, ne operasyonu, sen manyak mısın, sakın ha' şeklinde bağırdım. Benim seninle, bir başkası ile böyle işlerin içerisinde olanlarla hiçbir işim olamaz. Sen benimle ne biçim konuşuyorsun Kim bunlar Siz kimsiniz?" dediğini belirtti. Ankara Adliyesi’nde şikayetçi sıfatıyla ifade veren Orgeneral Akar, devletin bir süredir FETÖ/PDY ile yürüttüğü mücadelenin, TSK'nın da azami dikkat ve hassasiyetle içinde yer aldığı bir mücadele olduğunu belirterek, Ağustos ayındaki YAŞ'ta silahlı kuvvetler içerisindeki bu yapının alacağı ağır darbenin hazırlıkları yapıldığını anlattı. Terör örgütünün bunu öngörerek, hiç kimsenin belki de tahayyül edemeyeceği gözü dönmüşlük ve alçaklıkla sivil insanları katletme, TBMM'yi bombalama, kendi silah arkadaşları ve birliklerine taarruzda bulunma, emniyet birimlerini bombalama gibi akıl almaz eylemlere girişip, böyle bir darbe teşebbüsünde bulunduğunu düşündüğünü kaydeden Orgeneral Akar, şunları kaydetti: "Bir kalkışma girişimi bilgisi üzerine değerlendirmelerimizde ve gelen bilginin daha büyük bir planın parçası olabileceğini mütalaa ettik ve aldığımız tedbirlerle yetinmeyerek, daha geniş tedbirler için emir verdim.

2016-07-25 18:16:37

Kaçak avcılar polisten kaçamadı

Kayseri ve Sivas’ta Emniyet Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, şahin avlayan 2 kişi suçüstü yakalandı. Sivas’ın Altınyayla Taşlıhöyük Köyü mevkiinde Kayseri Şube Müdürlüğü ve Sivas Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu denetimler sırasında kaçak av yapan iki kişi suçüstü yakalandı. Ekipleri fark etmeleri üzerine arabaları ile hızla kaçmaya çalışan avcılar, takip neticesinde yakayı ele verdi. Kaçak avcıların arabalarında yapılan aramada; 5 adet canlı yabani güvercin, 1 adet canlı tarla kuşu, 1 adet şahin tuzağı ele geçirildi. Ele geçirilen canlı kuşlar, sağlık tedavilerinin yapılmasıyla doğaya yeniden salıverildi. EMNİYET PARA CEZASI KESTİ Emniyet Müdürlüğü, yakalanan kaçak avcılara 2.

2016-07-25 18:11:27

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan çarpıcı açıklamalar

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Merhum Başkanım Muhsin Yazıcıoğlu'nun malum olayında da bu şebekenin birçok hilesi ve oyunu olduğu anlaşılıyor. Darbe girişiminde aktif rol alan bazı askeri personelin Yazıcıoğlu olayında da şüpheli sıfatıyla yargılanmış ve bizim takibimizle cezaevinde yatmış olmaları oldukça manidardır" diyerek, Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) işaret etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 15 Temmuz gecesi darbe teşebbüsüne karşı sokağa inen ve şehit olan vatandaşların aileleri ile bir araya gelen Topçu, FETÖ'nün kendinden başka kimseye yaşam hakkı tanımadığını belirterek, "Karınca dahi ezmediğini iddia eden bir hareket, darbeler tarihimizde görmediğimiz bir vahşete imza atmıştır. Gücü ele geçirince kendisi dışındakilere nasıl hayat hakkı tanımadığını, nasıl canavarlaştıklarını bütün Türkiye görmüş oldu" dedi. DÜNYA TARİHİNE GEÇECEK BİR DİRENİŞ "FETÖ, bir ihanet girişiminde bulunarak boğazına kadar suça ve günaha batmıştır" diyen Topçu, Türkiye ile beraber dünyanın bütün iyi insanlarının da FETÖ'nün gerçek yüzünü gördüğüne işaret etti. Topçu, "Dünya tarihine geçecek bir direniş destanı yazılıyor.

2016-07-25 17:59:35

Solhan’da 96 Ünite Kan Toplandı

Bingöl Solhan İlçesi Kızılay şubesinin düzenlediği kan bağışı kampanyası kapsamında 96 ünite kan toplandı. Kan vermenin hayat kurtardığını belirten Kızılay Solhan Şube Başkanı Eşref Canlı," Her an herkesin acil kana ihtiyacı olabilir. Dolayısıyla sağlık durumu kan vermeye müsait olan vatandaşlarımızı, Kızılay'ın kan bağışı kampanyalarına destek vermeye davet ediyoruz. İlçe halkının kan bağışına göstermiş olduğu ilgiden memnunuz. Gün boyu ilçemizde 96 ünite kan topladık. Kan bağışı kampanyamıza göstermiş oldukları ilgi ve desteklerinden dolayı Solhan halkına teşekkür ediyorum.

2016-07-25 17:53:47

Büyük Antalyaspor Derneğinde Av. Aziz Çetin Başkan koltuğuna oturdu

Büyük Antalyaspor Derneği 2'nci Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı'nda, dernek başkanlığını Türkiye'nin ünlü ceza avukatı Aziz Çetin'e emanet etti. Çetin, birlik ve beraberlik içinde güçlü Antalyaspor'u işaret etti Büyük Antalyaspor Derneği, 2'nci Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı düzenledi. Üyelerin tam katılımıyla gerçekleşen genel kurul toplantısında 15 Haziran'da devlete ve Türk Milletinin iradesine yönelik yapılan darbe girişimi lanetle kınandı. Tüm şehitler için saygı duruşu yapılarak gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. Tüm maddelerin oy birliği ile onaylanmasının ardından, Antalyaspor Kulübü Derneği yönetim kuruluna seçilen Dr. Mustafa Türker'in yerine dernek başkanı seçimine geçildi.

2016-07-25 17:34:36

Burdur Belediyesi darbe girişimini kınadı

15 Temmuz tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü tarafından yapılan darbe kalkışması Burdur Belediye Meclisi tarafından ortak bildiri okunarak kınandı. Burdur Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başkanlığında olağanüstü toplandı. Burdur Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Olağanüstü Toplantıda okunan ortak bildiride Cumhuriyet,, Demokrasi, Parlamenter sistem ile ülkenin birlik, beraberlik ve bütünlüğünün hedef alındığı belirtilerek darbe girişimi kınandı. Olağanüstü toplantıda ortak bildiriyi Belediye Başkanı Ercengiz okudu. Burdur Belediye Meclisi Ortak Bildirisi söyle, “Burdur Belediye Meclisi olarak, hain darbe girişimini lanetlemek, Cumhuriyet’e, milli iradeye ve demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacağımızı ilan etmek üzere olağanüstü gündemle toplandık. Cumhuriyet’e, demokrasiye, parlamenter sisteme, ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğünü hedef alan hain darbe girişimini kınıyoruz.

2016-07-25 17:29:33

Vali Kamçı, hayırsever işadamının yaptıracağı ek okul katı protokolünü imzaladı

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Develi ilçesi Atatürk İlkokuluna hayırsever Salih Onaran tarafından yaptırılacak olan ek kat ve çevre düzenlemesine ilişkin protokolü imzaladı. Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokole Vali Süleyman Kamçı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı, Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Hayırsever Salih Onaran ve kardeşi, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ile diğer ilgililer katıldı. Vali Kamçı, Develi ilçesi Atatürk İlkokulu'na yapılacak olan ek katın yapılmasına katkı sağlayan Onaran Ailesi’ne teşekkür ederek, eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi. Develi ilçesi adına güzel bir olaya imza attıklarını ifade eden Vali Kamçı, “Develi'li hayırsever vatandaşlarımızdan Salih Onaran adlı arkadaşımız oradaki Atatürk İlkokulu'nun planlamalar çerçevesinde okulumuzun ikinci katını yapacak ve okulun içini düzenleyecek. Tefrişatı da devlet tarafından yapılacak. Hayırseverimize, oğluna ve kardeşine teşekkür ediyorum.

2016-07-25 17:19:48

Mersin'de FETÖ/PDY egitim kurumları tek tek kapatılıyor

Mersin Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada , ''15 Temmuz 2016 tarihinde Anayasal düzeni yıkmaya yönelik darbe teşebbüsünde bulunan, devletimizin ve milletimizin varlığını, birliğini, halkımızın can ve mal güvenliğini, demokrasiyi hedef alan FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak ülkemizde yapılan mücadele kapsamında, 23.07.2016 günü yürürlüğe giren 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümleri kapsamında, söz konusu Terör Örgütü ile bağlantılı, 22’si özel okul olmak üzere, yurt, kurs ve dershanelerden oluşan toplam 44 özel eğitim kurumu, 24 dernek, 2 vakıf ve 11 sendika şubesi kapatılmıştır. '' denildi.

2016-07-25 17:07:16

Osmaniye’de trafik kazaları can almaya devam ediyor

Osmaniye’de meydana gelen trafik kazalarında 2 kişi yaşamını yitirdi. Edinilen bilgiye göre, Şirinevler Mahallesi Musa Şahin Bulvarı Sanayi Kavşağı'nda meydana gelen kazada, Şeyh Mehmet Orhan (60) idaresindeki moped, Mehmet Alaca'nın (55) kullandığı 80 EU 477 plakalı TIR'ın dorsesine çaptı. Kazada moped kullanıcısı Şeyh Mehmet Orhan yaşamını yitirdi. E90 Otoyolu Taşoluk Tüneli mevkisinde meydana gelen kazada da, Necmettin Ördek idaresindeki 31 K 5926 plakalı TIR, Sait Açan yönetimindeki 33 D 5573 plakalı TIR'a arkadan çaptı. Alev alan TIR'ın şoförü Necmettin Ördek (56) kaza yerinde yanarak öldü. Kazalarla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

2016-07-25 16:43:19

Yontürk:Cumhurbaşkanımızın ve Hükümetimizin yanındayız

Ak parti Sur İlçe Başkanı Şeref Yontürk , "Kimden gelirse gelsin, hedefi ne olursa olsun ve kime yönelirse yönelsin, darbe ve darbe girişimlerine karşıyız" dedi. Başkan Yontürk, yaptığı yazı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk demokrasisinin, 15-16 Temmuz tarihinde çok büyük bir tehlike atlattığını belirtti. Yontürk, ''Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Türk tarihinde çok güzel hizmetler yaparak ülkemizi refaha kavuşturmuştur.Ölüm pahasına olsa bile canımızı vermeye hazırız ve Tüm Türkiye birlik beraberlik içinde tek vücut olarak sayın Cumhurbaşkanımıza ve Devletimize, Hükümetimize sahip çıkmıştır .Alçakça yapılan bu parelel darbe girişimini asla bu halk unutmayacaktır.'' dedi.

2016-07-25 16:37:01

FETÖ mağduru emekli astsubay, “FETÖ de, PKK da aynı!”

2004 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) emekli olan Astsubay Süleyman Üstündağ, FETÖ/PDY mensupları nedeniyle ordu içerisinde yaşadığı sıkıntıları anlattı. FETÖ'cülerin kendilerinden olan askerlere hak etmedikleri halde rütbe verdiklerini söyleyen Üstündağ, personelin emir komuta zinciriyle sürekli mobbinge maruz bırakıldığını söyledi. Süleyman Üstündağ, “FETÖ'nün PKK'dan hiçbir farkı yok. İki terör örgütü de çok sinsi.” ifadelerini kullandı. Emekli Astsubay Süleyman Üstündağ, FETÖ/PDY terör örgütünün PKK'dan hiçbir farkı olmadığını belirterek, “Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ile PKK'nın arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum.

2016-07-25 16:29:29

Erdemliler Hareketi tam kadro nöbette

15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine tepkiler çığ gibi gelmeye devam ediyor. Diyarbakır’da on binlerin katıldığı vatan nöbetine Erdemliler Hareketi Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz ve dernek yöneticileri de tam kadro hazır bulunmaya devam ediyor. Darbe girişimi nedeniyle sokaklara dökülen halk tepkisine devam ediyor. Diyarbakır’da da sokaklara çıkan halk protesto gösterilerinde bulunuyor. Ellerinde bayraklar ile araç konvoyları eşliğinde şehir turu atan Diyarbakır'lılar, darbecilere karşı dik duruş sergiliyor.AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı önünde süren nöbet Diyarbakır Park Orman’da devam ediyor.

2016-07-25 16:17:28

Akhisar'lı 8 Oda başkanı darbe girişimini kınadı

Akhisar Esnaf Oda başkanları, demokrasiye ve özgürlüğe inanan esnaf ve sanatkar olarak, gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini kınadılar. 8 Esnaf Oda başkanlarının katıldığı ortak açıklamayı Köfteciler Odası Başkanı ve Manisa Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği yönetim kurulu üyesi Adem Duman okudu. Duman, “Demokrasiye ve özgürlüğe inanan esnaf ve sanatkar olarak, gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini şiddetle kınıyor, ülkemize sahip çıkmaya, demokrasi nöbeti tutmaya gerekirse ilelebet devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Hiç kimsenin, eskiden olduğu gibi ülkemizin huzur ve refahını silah zoruyla ortadan kaldırmaya ve milletin yetkisini hiçe saymaya gücü yetmeyecektir. Gerek esnaf ve sanatkarlar olarak gerekse aynı zamanda halkın bir bölümünü temsil eden vatandaş sıfatıyla, yapılan bu hainliğe karşı canımızı bile seve seve vermeye, demokrasiye sahip çıkmaya tereddütsüz hazırız. Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik sistemle, yöneticileri halkın seçim yöntemiyle işbaşına getirdiği yönetim şeklinden başka yönetim tanımıyoruz.

2016-07-25 16:06:40
Tarih araligi secin:
-