"Ben"  Haberleri

Tiyatrocu Şems Özkan: Binali Yıldırım çok esprili ve olumlu bir insan

Tiyatro camiasının tanınmış isimlerinden Şems Özkan, "Bir İzmirli olarak İzmir milletvekilinin Başbakan olması beni çok mutlu etti. Çok esprili çok olumlu bir insan." dedi. Özkan, tiyatro ve dizi oyunculuğunun yanı sıra siyasi gelişmeleri de çok yakından takip ediyor. İzmirli olan Özkan, İzmir milletvekili Binali Yıldırım'ın Başbakan olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Özkan, "Bir İzmirli olarak İzmir milletvekilinin Başbakan olması beni çok mutlu etti.

2016-05-27 15:02:48

Üniversite öğrencileri uygulamalı dersleri için tekerlekli sandalye aldı

Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım son sınıf öğrencileri, ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında 5 tekerlekli sandalyeyi, ihtiyaç sahibi engelli öğrencilere hediye etti. ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında 17 projeyi hayata geçiren İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, anlamlı bir projeye imza attı. ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında proje çalışması yapan Halkla İlişkiler ve Tanıtım son sınıf öğrencileri, kendi aralarında topladıkları para ve sponsorların desteğiyle aldıkları tekerlekli sandalyeleri, ihtiyaç sahibi engelli öğrencilere ulaştırdı. İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Görevlisi Yasemin Keskin Yılmaz, “Halkla İlişkiler ve Tanıtım son sınıf öğrencilerine yönelik ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz. Bu dönem 17 ekiple 17 ayrı proje gerçekleştirdik. Bu projeler kapsamında, İnönü Üniversitesi Vakfı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli ve ihtiyaç sahibi çocuklarımıza yönelik tekerlekli sandalye hediye etmeyi planladık.

2016-05-27 14:53:31

Fransa'daki işçi grevleri giderek büyüyor (Haber-Analiz)

Fransa'da sendikaların ülke çapında düzenlediği grevler gidererek büyüyor. Grevler, en son ülkedeki 19 nükleer tesise de yayıldı. Söz konusu nükleer tesislerde görevli personel, tasarıyı protesto etmek için greve gitme kararı almıştı. Grev ülke genelindeki petrol rafinerilerine de yansımış durumda. Eylemciler hükümetin yasa tasarısını geri çekmemesi halinde; limanları da kapatmakla tehdit ediyor. Ard arda başlatılan grevler ülkede hayatı olumsuz etkilerken, ülke ekonomisine de oldukça ağır darbeler vuruyor.

2016-05-27 14:40:19

Sosyal medyanın kadın girişimcileri festivalde buluştu

Bu yıl 9.su düzenlenen Zeruj Shopping Fest, Haliç Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Festivalde birbirinden farklı başarı hikâyeleriyle yer alan 120 kadın girişimcinin, ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırma imkânı bulabileceği ifade edildi. Aynı zamanda sosyal medyada önemli bir takipçi sayısına ulaşmış olan kadın girişimcilerin toptan satışlar için de iş bağlantılar kurabileceği belirtildi. Uluslararası ziyaretçilerin de katıldığı festivalde kadın ve çocuk giyiminden ayakkabıya, zücaciyeden aksesuara kadar binlerce ürün satışa sunuldu. Festivalde özel indirimlere, hediye çekilişlerine, çocuklar için oyun alanlarına, yüz boyama etkinliklerine de yer verildi.

2016-05-27 14:39:08

Avrupa Atletizm Kulüpler Kupası 2. kez Mersin’de yapılacak

Avrupa Atletizm Birliği (EA) tarafından Mersin’de 2. kez üst üste düzenlenen Atletizm Avrupa Kulüpler Kupası Yarışları yarın, Yenişehir Nevin Yanıt Atletizm Pisti'nde başlıyor. 2 gün sürecek yarışmalarda Türkiye’den 2 takım yer alıyor . Yarın başlayacak olan Avrupa Kulüpler Kupası Yarışları'nda Fenerbahçe ve ENKA Spor dahil olmak üzere, 8 ülkeden 13 kulüp atletleri birinciliği göğüslemek için yarışacak. Yenişehir Nevin Yanıt Atletizim Pisti'nde 2 gün sürecek olan organizasyon, aynı saat’te 17.30’da başlayacak.

2016-05-27 14:34:52

Denayer'den teşekkür ve veda sinyali

Galatasaray'ın sezon başında Manchester City'den kiralık olarak kadrosuna kattığı Jason Denayer, Ziraat Türkiye Kupası finalinin ardından kişisel Instagram hesabından yayınladığı mesajla veda sinyali verdi Manchester City'den sezon başında kiralık olarak transfer edilen Jason Denayer, Galatasaray'ın Ziraat Türkiye Kupası'nı kazandığı karşılaşmanın ardından kişisel Instagram hesabından yayınladığı bir mesajla ayrılacağının sinyalini verdi. Sarı kırmızılı kulübe ve taraftarlara teşekkür eden Denayer, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Galatasaray'daki sevgili arkadaşlarım, sevgili taraftarlar. Çoğunuzun bileceği üzere ben az konuşan bir adamım ve konuşmayı her zaman sahada yapmayı tercih ederim. Ancak futbol sezonuyla birlikte Galatasaray'daki kiralık sürem neredeyse bitmek üzere olduğundan, bir istisna yapmaktan şeref duyuyorum. Galatasaray'daki ilk günümden itibaren herkes çok nazik ve kucaklayıcıydı. Bu nedenle yürekten teşekkür etmek istiyorum.

2016-05-27 14:25:49

Ziraat Odası protokol yaptı, Çankırı çiftçisi mazotu yüzde 11 indirimli alacak

Çankırı Ziraat Odası ile Buyruk Petrol arasında imzalanan protokol gereğince çiftçilere mazotta yüzde 11, benzin ve otogazda yüzde 6, üretici kartlarına yüzde 2 indirim uygulanacak. Çankırı Ziraat Odası'nda düzenlenen protokol imza törenine; Çankırı Ziraat Odası Başkanı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nejat Gamzeli, şirket yöneticisi Nurettin Buyruk, Ziraat Odası yönetim kurulu üyeleri ile çiftçiler katıldı. Çankırı Ziraat Odası olarak çiftçinin hizmetinde projeler üretmeye devam ettiklerini ifade eden Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, “Bildiğiniz gibi üretim söz konusu olduğunda, çiftçimiz için en önemli girdi kalemlerinden biri mazot diye de adlandırdığımız motorindir. Motorin toprak hazırlığı aşamasından, ekim, gübreleme, ilaçlama ve hasada kadar, hatta hasat sonrası ürünün nakli aşamasında bile kullanılmaktadır. Traktörün yanı sıra birçok tarım aracının yakıtıdır. Çiftçimizin en fazla ilgilendiği fiyat değişimlerinin başında motorin fiyatları gelmektedir.

2016-05-27 12:43:32

Güney Kore ve Çin’de Kapadokya atağı

Kapadokyalı turizmciler, Uzakdoğu’nun en önemli ülkelerinden Güney Kore ve Çin’e düzenledikleri gezi ile bölgenin tanıtımını yaptı. Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler, Türkiye’nin bir çok yöresinde olduğu gibi bu yıl turizmde, dünyada eşi benzeri olmayan Kapadokya bölgesinin de turizmciler için çok zor bir yıl olarak hatıralarda kalacağını söyledi. Şimdiden bir çok turizmcinin ‘yaşadıkları en kötü yıl’ olarak nitelendirmeye başladığını anlatan Dinler, şunları kaydetti: “Yüzde 50’ler hatta daha üstü ile ifade edilen düşüşler, sadece iç pazarın hafta sonunda yaşattığı yoğunluk ile açıkçası Kapadokya için çok zor bir dönemi gösteriyor. Fakat Kapadokya tanıtımı kriz dinlemeyeceği için biz yine turizmciler olarak yollara, yine uzak diyarlara doğru yola çıkmaya karar verdik. Daha önce sırasıyla Chicago (ABD), Yeni Delhi (Hindistan), Kuala Lumpur (Malezya), Singapur City (Singapur), Oslo (Norveç), Stockholm (İsveç), Helsinki (Finlandiya), Shanghai (Çin Halk Cumhuriyeti), Hong Kong (Çin Halk Cumhuriyeti), St. Petersburg (Rusya), Moskova (Rusya), Taipei (Tayvan - Çin Cumhuriyeti), Manila (Filipinler) ve Ho Chi Minh City’nın (Vietnam) ardından 15.

2016-05-27 12:18:10

MHP'nin gurbetçi adayı: Muhalif adaylar kimden yardım aldıklarını açıklasınlar

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) genel başkan adayı olduğunu ilan eden Türk vatandaşı İsa İlyasoğlu, muhalif adayların kimden yardım aldıklarını açıklamalarını istedi. Adayların, sponsorluk adı altında kimlerden ne kadar ve hangi amaçla maddi yardım aldıklarını açıklamaları gerektiğini belirtti. Almanya'nın Velbert kentinde otomotiv yedek parça üretim fabrikası bulunan yüksek mühendis İlyasoğlu, daha önce genel başkanlığa adaylığını koyduğunu açıklamıştı. Cihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirine açıklama yapan İsa İlyasoğlu, MHP genel başkan adaylarının sponsorluk adı altında maddi destek aldıklarını iddia etti. İlyasoğlu,"Ben Türkiye’de temiz siyaset istediğim için aday oldum. Genel başkan adayı olmam sebebiyle, yakın zamanda öğrenmiş olduğum bilgilere göre, şuan medyada boy gösteren genel başkan adaylarının sponsorluk adı altında, bazı iş adamlarından onlarca milyon TL'lik maddi destek aldıklarını öğrenmiş bulunmaktayım.

2016-05-27 12:06:33

Ünlü oyuncuyu taciz eden İranlıya 5 yıl hapis istemi

Ünlü oyuncu Hazal Kaya’yı sosyal medya üzerinden rahatsız ettiği ve ünlü oyuncuya "Aşkım, eşim, karım" şeklinde mesajlar atarak cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla İran asıllı hayranı İ.Y. K. hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Hazal Kaya'nın şikayeti üzerine Türkiye'de tıp öğrencisi olduğu öğrenilen İranlı 27 yaşındaki İ.Y.

2016-05-27 11:59:06

Mamut çenesi olduğu düşünülen kemik bulundu

Kahramanmaraş'ta Mamut çenesi olduğu düşünülen kemik kalıntısı bulundu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi KASKİ Genel Müdürlüğü, Türkoğlu Şube ekipleri kazı çalışması sırasında Mamut çenesine ait olduğu düşünülen kemik parçası buldu. Bulunan parça incelenmek üzere Kahramanmaraş Müzesi yetkililerine teslim edildi. Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ) Türkoğlu Şube Müdürlüğü çalışanları, Beyoğlu Mahallesi'nde yapılan kazı çalışması sırasında 25 santim genişliğinde, 24 santim yüksekliğinde ve 8 santim kalınlığında çene kemiği buldu. Kemiğin, nesli yüz yıllar önce tükenen antik fil fosiline benzeten görevliler parçaların incelenerek muhafaza edilmesi amacıyla Kahramanmaraş Müze Müdürlüğü'ne teslim etti. Daha öncede aynı bölgede bulunan Gavur Gölü bataklığında, 1961 yılında yürütülen kazı çalışmaları sırasında 3 bin 500 yıllık mamut kalıntıları bulunmuştu.

2016-05-27 11:58:57

Tatvan'da resim sergisi açılışı

Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Benekli Köyü Ortaokulu öğrencileri tarafından resim sergisi açıldı. Tatvan Yaşam AVM’de açılan serginin açılışı Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer ve davetliler tarafından yapıldı. Sergide öğrencilerin yapmış olduğu resimler, teknoloji ve tasarım derslerinde yaptıkları el sanatları ürünleri yer aldı. Açılışın ardından davetlilerle birlikte sergiyi gezen İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer, okulun Görsel Sanatlar Öğretmeni Selcan Güneş’ten sergi ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Öğrenciler tarafından yıl boyunca yapılan çalışmaları tek tek inceleyen Yüzer, yapılan başarılı çalışmalardan ötürü okulun Görsel Sanatlar Öğretmeni Selcan Güneş ve öğrencilerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Öğrencilerin açmış olduğu serginin önemine vurgu yapan Yüzer, "Öğrencilerimizi açtıkları sergiden ötürü kutluyoruz.

2016-05-27 11:13:35

Nusaybin'de şehitler için tören düzenlendi

Nusaybin'de şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Şükrü Öngün ve Polis Memuru Uğur Yıldız, düzenlenen cenaze töreninin ardından memleketlerine uğurlandı. Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik devam eden operasyonlarda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Şükrü Öngün ile aynı gün farklı bir operasyon noktasında uzun namlulu silahla açılan ateş sonucunda şehit olan Polis Memuru Uğur Yıldız için 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı Selen Kışlası'nda tören düzenlendi. Törene, Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, 7 Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Mardin Ağır Ceza Reisi Bülent Koç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran ve Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit uzman çavuşun eşi, yakınları ile vatandaşlar katıldı. Tören, şehitlerin Türk bayrağına sarılı cenazelerinin katafalka konulması ile başladı.

2016-05-27 11:05:34

Diyarbakır’ın 4 ilçesinde 17 adrese eş zamanlı operasyon

Diyarbakır’ın Bismil, Sur, Yenişehir ve Bağlar ilçelerinde adresleri tespit edilen 20 şüphelinin yakalanması için 17 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 12 kişi gözaltına alındı. Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı’nca Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile terör örgütü ve işbirlikçilerine yönelik çalışmalar yapıldığı bildirildi. Çalışmalar kapsamında tespit edilen bazı şüphelilerin ‘Biyografik bilgi formu’ adı altındaki çizelgelerle terör örgütüne katıldığı, aralarındaki hukuki anlaşmazlıkları gidermek maksadıyla terör örgütünün sözde mahkemelerine başvurduğunun tespit edildiği belirtilen açıklamada şöyle denildi: “Ayrıca Lice/Yolçatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarına ait mezarlıkta bulunan ziyaretçi defterine ölen bölücü terör örgütü mensuplarının ‘kahraman, şehit ve benzeri’ ifadelerle anılarak, örgüte bağlılıklarını ifade ettikleri, bu suretle terör örgütü üyeliğini içselleştirdikleri ve terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilmiştir. Yapılan çalışma kapsamında aralarında Bismil DBP İlçe Eşbaşkanı ve 2 Bismil Belediyesi meclis üyesinin de olduğu 22 şüpheli tespit edilmiştir. 2 şüphelinin cezaevinde tutuklu bulunduğu belirlenmiş.

2016-05-27 11:05:30

Tarihi evler mahallelinin korkulu rüyası oldu

Bitlis’te yaşanan göç ve çetin kış şartlarından dolayı yıkılmaya yüz tutan tarihi taş evler madde bağımlısı gençlerin uğrak yerleri haline geldi. Özellikle Zeydan Mahallesi’nde çok fazla tahribatın yaşanması bu mahallede yaşayanları da olumsuz etkiliyor. Zeydan Mahallesi Muhtarı Hikmet Kandemir, Bitlis’te bulunan ve Kültür Bakanlığı tarafından tescillenen binaların, madde bağımlısı kişilerin uğrak yeri haline geldiğini iddia ederek, yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi. Zeydan Mahallesi'nde bulunan tescilli tarihi binaların zaman içerisinde yıkılarak, uyuşturucu bağımlısı gençlerin mekanı, vatandaşların ise çilesi haline geldiğini savunan Kandemir, çocukların mahallede korkudan oyun oynayamadığını dile getirdi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Muhtar Kandemir, tescilli olan binaların onarımının maliyetli olduğunu, vatandaşın yapamadığını belirterek, şunları söyledi: “4 dönemdir ben bu mahallenin muhtarlığını yapıyorum. Son zamanlarda uyuşturucu kullanım oranı arttıkça, mahallede bulunan tarihi binalar bağımlı kişilerin uğrak yeri oldu.

2016-05-27 10:41:12

Süper Lig heyecanıyla 18 bin Adana Demirsporlu, Konya yolunda

Süper Lig’e çıkmak için verdiği play off mücadelesinde finale kalan Adana Demirspor’un taraftarı Seyhan Belediyesi tarafından sağlanan otobüslerle Konya’ya hareket etti. PTT 1. Lig play off yarı final müsabakalarında deplasmanda 3-2 yenildiği Vartaş Elazığspor’u evinde 2-1 yenerek eleyen ve finale kalan Adana Demirspor, Konya Arena Stadyumu’nda bugün oynanacak maçta Multigroup Alanyaspor ile Süper Lig’e çıkma mücadelesi verecek. Bu önemli müsabaka için Adana’dan Konya’ya maç bileti alabilen 18 bin Adanalı gidiyor. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da taraftarın bu önemli finali izlemek ve takımlarına destek verebilmek için Konya'ya gitmeleri için otobüs temin etti. Otobüsleri sabah saatlerinde bizzat kendisi uğurlayan Başkan Karalar, taraftardan 90 dakika kesintisiz tezahürat yapmasını isterken Adana Demirspor’un şampiyon olarak şehre dönmesinin en büyük dileği olduğunu söyledi.

2016-05-27 10:09:15

Gündüz okulda, gece sahnede

Adana Seyhan-Sakarya Ortaokulu’nda görevli sivil memur Zeynel Kuşçu, gündüz işi gereği resmi yazışmaları yerine getirirken, gece çeşitli mekanlarda sahne alarak sanatını icra ediyor. Merkez Endüstri Meslek Lisesi’nde Atölye Öğretmenliği yaparken, 2008 yılında Seyhan-Sakarya Ortaokulu’na memur olarak atanan Zeynel Kuşçu, 17 yaşında başladığı müzik hayatını devam ettiriyor. 35 yıllık kariyerine 3 albüm ve 10’dan fazla klip sığdırmayı başaran Kuşçu, en büyük ilgiyi öğrencilerden gördüğünü ifade ediyor. Hayran kitlesinin bir kısmını oluşturan Kuşçu’nun okulundaki öğrenciler, onun şarkılarını sosyal medya siteleri üzerinden paylaşıp, Türkiye’nin her yerine duyurmayı hedefliyor. Gündüz okulda başlayan mesaisini akşam 19.00’dan sonra gece yarısına kadar sahnelerde sürdüren Zeynel Kuşçu, hemen hemen her gün gelen şehit haberleri nedeniyle programlarına bir süre ara verdiğini söylüyor.

2016-05-27 09:54:02

Gazi Ali Demirçelik evine gelişinde sevinç gözyaşlarıyla karşılandı

Diyarbakır’ın Hani İlçe Jandarma Komutanlığı’na PKK’lılar tarafından gece saatlerinde patlayıcı yüklü tankerle yapılan saldırıda yaralanan Nevşehirli Ali Demirçelik, Ankara GATA’da yapılan tedavisi sonrasında taburcu edilerek Nevşehir’deki baba ocağına döndü. Gaziyi evine gelişinde ailesi, yakınları ve komşuları gözyaşlarıyla karşıladı. Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, teröristler tarafından İlçe Jandarma Komutanlığı'na gerçekleştirilen bombalı saldırıda 3 asker şehit olmuş, 38'i asker 46 kişi de yaralanmıştı. Patlama sonrasında yaralanan Nevşehirli asker Ali Demirçelik, ambulansla Diyarbakır Devlet Hastanesi’ne daha sonra da uçakla Ankara GATA’ya sevk edilmişti. Demirçelik, GATA’daki tedavisi sonrasında taburcu edilerek Nevşehir merkezdeki evine geldi. Gazi Ali Demirçelik gece saatlerinde geldiği evinde dinlendikten sonra ertesi gün gazetecilere açıklama yaptı.

2016-05-27 09:45:49

Pereira: Şampiyonluk yaşamadan ayrılmak istemiyorum

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, şampiyonluk yaşamadan buradan ayrılmak istemediğini söyledi. Ziraat Türkiye Kupası finalinde Galatasaray'a 1 - 0 mağlup oldukları maçın ardından konuşan Pereira, "Tüm samimiyetimle söylüyorum; burada kalmak istiyorum. Şampiyon olmadan da buradan ayrılmak istemiyorum. Taraftarlarımıza ve başkanımıza bu mutluluğu yaşatmak istiyorum. Başka kulüplerle ilgili benim için çıkan spekülasyonların tamamı yalandır. Hiç kimseyle transfer görüşmem olmadı.

2016-05-27 01:55:00

Riekerink: En büyük tebrik taraftarlarımıza

Ziraat Türkiye Kupası'nın Antalya'da oynanan finalinde Fenerbahçe'yi 1-0 yenerek kupayı kazanan Galatasaray'da Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, en büyük tebriği sarı kırmızılı taraftarlara gönderdi. Ziraat Türkiye Kupası zaferinin ardından açıklamalarda bulunan Hollandalı teknik direktör Jan Olde Riekerink, "En büyük tebrik bizi hiç bir zaman yalnız bırakmayan taraftarlarımıza." dedi. Maçtan sonra kupanın yayıncı kuruluşu atv'ye konuşan Jan Olde Riekerink, "Çok önemli bir zafer. Her konuda dominant olan bir Galatasaray vardı ilk yarıda. Orta sahada iki oyuncuları vardı ve onu iyi kullandık.

2016-05-27 01:17:49

Aziz Yıldırım: Galatasaray şike yaptı

Galatasaray ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası'nı 1-0'lık mağlubiyetle kaybeden Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım, sert açıklamalar yaptı. Başkan Yıldırım, sarı kırmızılı taraftarların 'Şike yapsana, şike yapsana, Aziz Yıldırım şike yapsana' tezahüratlarına tepki gösterirken, "Galatasaray şike yaptı." dedi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray'a 1-0 yenilerek kaybettikleri Türkiye Kupası finalinin ardından sert açıklamalar yaptı. Başkan Yıldrırım, hakemleri de suçlarken, şampiyonu da küme düşeni de kupa kazananı da hakemlerin belirlediğini iddia etti. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye Kupası'nı Galatasaray'a kaptırdıkları final maçı sonrasında yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe futbol kulübü değildir, spor kulübüdür.

2016-05-27 00:38:08

Maçın Adamı Podolski: Fenerbahçe'ye ilk değil ikinci golüm

Attığı golle Galatasaray'a 17. kupayı getiren Lukas Podolski, maçın adamı seçilirken maç sonu "Bu Fenerbahçe'ye ikinci golüm. Ligdeki maçta da atmıştım ama sayılmamıştı." dedi. Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski, Fenerbahçe maçının adamı seçildi. Final galibiyetini getiren golü kaydeden Podolski maç içinde 43 kez topla buluşurken 5 şut çekti.

2016-05-27 00:15:21

Dink cinayeti davasında tahliye talepleri reddedildi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin ihmali olduğu gerekçesiyle açılan ve ana dava ile birleştirilen bugünkü duruşmada tutuklu sanıklar Ali Fuat Yılmazer, Ramazan Akyürek ve Ercan Demir'in tahliye talepleri reddedildi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmanın öğleden sonraki bölümünde sanıklar ve avukatların talepleri dinlendi. Davanın tutuklu sanıklarından Ercan Demir, söz alarak kaçma şüphesinin bulunmadığını belirterek, "Yeşil pasaportum var. Birçok ülkeye vizesiz gidebilirdim. Sayın savcı beni ifadeye çağırdığı zaman tereddüt etmeden Çağlayan'a gelerek ifade verdim.

2016-05-26 20:50:45

Görme engelli bir Fenerbahçe taraftarı: Renkler değil kardeşlik önemli (Özel)

Görme engelli bir Fenerbahçe taraftarı, maça geldiği refakatçisi bir Galatasaray taraftarı ile dostluk mesajı verdi. 2015 - 2016 Sezonu Ziraat Türkiye Kupası finalinde bu akşam Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmayı takip etmek için Antalya Stadyumu'na gelen görme engelli bir Fenerbahçe taraftarı, renklerin önemli olmadığını, kardeşliğin önemli olduğunu söyledi. Görme engelli taraftar, "Çok heyecanlıyız maçı almak istiyoruz. Almaya geldik maçı. Yalnız bırakmadık takımımızı. Refakatçim Galatasaraylı ama önemli olan renkler değil kardeşlik önemli bizim için.

2016-05-26 20:17:45
Tarih araligi secin:
-