"Ben"  Haberleri

Ferhat Arıcan: Olimpiyatlardaki ilk Türk erkek cimnastikçi olmak gurur verici

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'na cimnastik dalında katılacak milli sporcu Ferhat Arıcan, Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek ilk erkek cimnastikçi olmanın gururunu yaşıyor. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin (TMOK) sorularını yanıtlayan milli sporcu, Rio Olimpiyatları’nda madalya hedeflediğini açıkladı. Olimpiyat Oyunları’nda 108 yıl sonra mücadele edecek ilk Türk erkek cimnastikçi olacak Ferhat Arıcan, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk erkek artistik cimnastikçi olmanın gururunu yaşıyorum. Bu hem benim için hem de Türkiye Cumhuriyeti ve Türk sporu için çok mutlu ve gurur verici bir olay. Olimpiyatlarda yarışmak şimdiden çok gurur verici. Ülkemizi ve bayrağımızı orada temsil etmek bana büyük mutluluk veriyor.

2016-07-01 14:21:28

Emeklilikte yaşa takılanlara kötü haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili yeni bir düzenlemelerinin olmadığını açıkladı. Böyle bir düzenlemeyle 1 milyon 700 bin kişinin emekli olması gerektiğini vurgulayan Soylu, ancak böyle bir güçlerinin olmadığını kaydetti. Bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, çalışma hayatındaki yeni düzenlemeleri anlatan Bakan Soylu, 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren kamu kurum ve kuruluşlarında 50'den az çalışanı olan az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi hizmeti zorunluğunun başladığını kaydetti. KAZANIMLAR Soylu, iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile kazalar ve hastalıklarla oluşan can kayıplarının önüne geçileceğini belirtti. Bakan Soylu'nun yaptığı açıklamalara göre, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri ile her çalışan düzenli olarak sağlık kontrolünden geçirilecek. Her iş yerinde iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verilecek, iş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışanların görüşleri alınacak.

2016-07-01 14:13:20

Formula 1'de Avusturya Grand Prix'i heyecanı başladı

Formula 1’de 2016 sezonunun 9. yarışı olan Avusturya Grand Prix’inde heyecan bugün (Cuma) başladı. Spielberg’de koşulan son iki yarışta podyumun ilk basamağını kimseye bırakmayan Nico Rosberg, sezonun altıncı yarış zaferiyle şampiyona liderliğini sürdürmek istiyor. Avusturya’da 2014’te olduğu gibi 2015’te de takım arkadaşının ardından ikinci sırada kalan Lewis Hamilton ise bu pistte ilk kez kazanmayı hedefliyor. Formula 1’de 2016 sezonunun dokuzuncu yarışı Avusturya Grand Prix’inde heyecan bugün başladı. Toplamda 71 turdan oluşan 307.

2016-07-01 14:09:49

"Tercih döneminde soğukkanlı olun"

Üniversiteye giriş için sınav maratonu geride kaldı. Adaylar üniversite tercihlerini ve yerleştirmelerini yapabilmek için 2016 LYS puanlarını beklemeye başladı. Sınav sonuçları 18 Temmuz'da açıklanacak. Ancak, birçok aday şimdiden tercih telaşı başladı. Yanlış kararların sınav başarısını heba edebileceğini belirten İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rehberlik Koordinatörü Murat Acet bu dönemde alınması gereken kararlarla ilgili kritik uyarılarda bulundu. Tercih döneminde soğukkanlı olunması gerektiğini ifade eden Acet “Yaşamı sadeleştirmek gerek.

2016-07-01 14:09:32

Bayram kabusunuz olmasın

Ramazan Bayramını memleketinde veya başka illerde geçirmek isteyenler yola çıkmaya başladı. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Ahmet Tural da, bayramın kabusa dönüşmemesi için sürücülere önemli uyarılarda bulundu. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre 2015 yılı Ramazan Bayramı'nda toplam 942 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 55 kişi hayatını kaybetti. Benzer tablonun bu bayramda ortaya çıkmaması için karayolunda gerekli önlemlerin alınmasının yanı sıra sürücülerin trafik akışına önem vermesi ve kuralları dikkate alması büyük önem taşıyor. Ramazan Bayramı'nda trafikteki araç yoğunluğunun daha artacağını ifade eden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Tural, şunları kaydetti: “Yollar çok kalabalık olacak.

2016-07-01 12:51:02

Matematikçi Fırat Bayır için görev yaptığı üniversitede tören düzenlendi

İstanbul Kadıköy’de motosikletle geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Türkiye'nin önde gelen genç kuşak matematikçilerinden Yrd. Doç. Fırat Bayır (41) için görev yaptığı İstanbul Aydın Üniversitesi'nde bir tören düzenlendi. Bağdat Caddesi'nde önceki akşam kurucusu olduğu eğitim danışmanlık merkezinden motosikletiyle yola çıkan İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Fırat Bayır, Fenerbahçe yönünde aynı yöne giden bir taksiyle çarpıştı.

2016-07-01 12:30:55

Seda Sayan, saldırının olduğu yere karanfil bıraktı

Ünlü şarkıcı Seda Sayan, Atatürk Havalimanı’nda terör saldırısının meydana geldiği yere karanfil bıraktı. Terörü lanetlediğini söyleyen Sayan, “Allah kahretsin, bu alçakça bir saldırı.” dedi. Atatürk Havalimanı’nda üç gün önce gerçekleştirilen bombalı saldırıda 44 kişi öldü, 238 kişi de yaralandı. Terör saldırısının izlerinin silinmeye çalışıldığı Atatürk Havalimanı’nın da bayram yoğunluğu yaşanıyor. Dış Hatları kullanan vatandaşlardan bazıları saldırıda ölen 15 havilamını çalışanının fotoğrafının olduğu yere karanfil bırakıyor.

2016-07-01 12:27:19

TV reklamından sipariş ettiği telefon sahte çıktı

Kahramanmaraş'ta televizyon reklamlarında gördüğü ve piyasa değeri yaklaşık 400 lira olan dokunmatik cep telefonunu 80 liraya sipariş eden tüketici, kargoyla gelen telefonun sahte ve bozuk çıkması ile şok yaşadı. Kahramanmaraş'ta yaşayan 20 yaşındaki Zekeriya Okutucu, TV reklamında kampanyalı olarak satılan dokunmatik telefonu piyasa değerinin çok altında pazarlandığını görünce hemen sipariş verdi. 80 liraya aldığı telefonun kargoyla gelmesini bekleyen Okutucu, yaklaşık 2 ay sonra telefona kavuştu. Kutuyu açan Okutucu, akıllı telefon yerine tuşlu, 2. el ve bozuk telefonla karşılaştı. Telefonu iade etmek isteyen Okutucu, karşısında muhatap bulamadı.

2016-07-01 12:11:27

Lice’de 2 askeri şehit eden teröristler etkisiz hale getirildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz ve Astsubay Şükrü Ceylan'ı şehit eden teröristler etkisiz hala getirildi. Terör örgütü PKK mensuplarını etkisiz hale getirmek için hem yurt içinde hem de yurt dışına operasyonlar yapılıyor. Diyarbakır’dan kalkan çok sayıda savaş uçağı PKK’nın barındığı kamplara bomba yağdırıyor. Diyarbakır’ın Lice, Kocaköy ve Hazro ilçelerinin 39 mahallesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan müşterek operasyon sürüyor. PKK’nın önemli finans kaynaklarından biri olan uyuşturucu ekim tarlalarına, dağlık alanlarda olduğu değerlendirilen üst düzey örgüt yöneticilerine yönelik operasyonlar kararlıkla yürütülüyor. Bölgeyi PKK’ya dar eden güvenlik güçleri, PKK’nın finans kaynağına büyük bir darbe vuruluyor.

2016-07-01 12:08:38

Bayramda şeker ve tatlılara dikkat edin

Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Reci Meseri ve Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Özge Küçükerdönmez bayramda, tatlı tüketimi ve beslenme konusunda önerilerde bulundu. Ramazan ayıyla birlikte uzun saatler aç kalan bünyenin bayram gelmesiyle beslenme düzenlerinin değiştiğini söyleyen Doç.

2016-07-01 10:27:26

Destici: (Yazıcıoğlu davası) Bu yanlış Bağdat’tan dönecek

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili mahkemenin verdiği takipsizlik kararını eleştirdi. Destici, "İnşallah bu yanlış, Bağdat’tan dönecek. Biz sadece adaletin tez verilmesini istiyoruz. Bu olayın aydınlanacağından ve bu olayda kusuru olanların hukuk önünde yargılanacağından şüphe duymuyorum" dedi. Genel Başkan Destici, partisinin il başkanlığınca düzenlenen birlik iftarına katılmak üzere Sivas’a geldi. İftara katılan konukları masalarında ziyaret eden Destici, yemek sonrası yaptığı konuşmada, helikopter kazasında hayatını kaybeden merhum Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu davasıyla ilgili verilen takipsizlik kararına değindi.

2016-07-01 00:14:21

Müezzinoğlu: Milletin kaderine çukur kazmak isteyenler o çukura gömülecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, milleti ayrıştırarak parçalamaya çalışan belirli güç odaklarına seslenerek, "Milletin kaderine çukur kazmak isteyenler o çukura gömülecek. Önümüzdeki süreç, bu milletin insanlık vicdanına vereceği derslerle dolu olacak" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin iftarına katıldı. Bursa’nın Yıldırım ilçesi Yunus Emre Spor Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına; AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile Bursa’da yaşayan Batı Trakya Türkleri katıldı. Programda konuşan Müezzinoğlu, "Ülkenin huzurunu bozmaya çalışıyorlar. O rahatsız olanlardır ki, milletimizin arasına fitne ve fesat sokmaya çalışıyorlar.

2016-06-30 23:50:27

Galatasaray, Riekerink'le 1 yıllığına anlaştı

Galatasaray Kulübü, teknik direktörlük için Hollandalı Jan Olde Riekerink ile 1 yıllığına anlaştığını duyurdu. Sarı kırmızılı kulüpten Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, "Profesyonel Futbol Takımımızın teknik direktörlüğü için, şirketimiz ile Johannes H. Olde Riekerink arasında 2016-2017 futbol sezonu için toplam 900.000 Euro net bedel karşılığı anlaşmaya varılmıştır." denildi. Açıklamada ayrıca, teknik direktöre, Takım Süper Lig'de 2016-2017 futbol sezonunda şampiyon olduğu takdirde net 250.

2016-06-30 21:27:04

Avrupa Konseyi’nden Nilüfer Belediyesi’ne 'Avrupa Diploması'

Bursa Nilüfer Belediyesi, Avrupa Konseyi tarafından 'Avrupa Diploması' ile ödüllendirildi. Nilüfer Belediyesi’nin 47 üye ülke ve 27 binden fazla belediye arasından Avrupa Diploması alan 12 belediyeden biri olduğunu belirten Başkan Mustafa Bozbey, “Büyük ödül olan Avrupa Ödülü’nü de Nilüfer’e getirerek Nilüfer’in Avrupa kimliğini daha da öne çıkaran bir anlayışta olacağız.” dedi. Avrupa Konseyi’nin her yıl belirli kriterler çerçevesinde verdiği 'Avrupa Diploması'na 47 ülke ve 27 binden fazla belediye arasından 12 belediye arasına giren Nilüfer Belediyesi değer görüldü. Katıldığı uluslararası projeler, kardeş kentlerle kurduğu iyi ilişkiler ile sosyal, kültürel ve sportif çalışmaları neticesinde Avrupa Konseyi tarafından “Avrupa Diploması” ile onurlandırılan Nilüfer Belediyesi’nin büyük ödülünü Başkan Mustafa Bozbey, Avrupa Konseyi Sosyal Hizmetler Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi Başkanı Stella Kyriakides ve Avrupa Ödülü Komitesi Başkanı Jean Claude Frécon’ın elinden aldı. Başkan Bozbey’in bu önemli ödülü aldığı törene, Avrupa Konseyi nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Erdoğan İşcan da katıldı.

2016-06-30 20:34:51

Osmangazi Köprüsü açıldı, geçişler bayram boyunca ücretsiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Emin olunuz Türkiye, yaşadığı bu süreçten güçlenerek çıkacaktır. Yeter ki biz birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi koruyabilelim." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osmangazi Köprüsü'nden geçişlerin bayram boyunca ücretsiz olacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü'nün açılış töreni katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada terör olaylarına değindi.

2016-06-30 20:22:08

Başbakan Yıldırım: Teröre pabuç bırakacak değiliz

Başbakan Yıldırım, "Türkiye'nin barışına, huzuruna, kardeşliğine göz dikenler, terör olaylarıyla ülkemizi yıldırmaya çalışanlar şunu iyi bilmelidir ki Türkiye, 79 milyon milletiyle, 780 bin kilometrekare vatan toprağıyla dimdik ayaktadır, ay yıldızlı bayrağının altında ilelebet hür ve bağımsız yaşayacaktır. Milletimiz rahat olsun. Teröre pabuç bırakacak değiliz." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü'nün Dilovası kesiminde düzenlenen açılış törenine katıldı. Törene Bakanların yanı sıra resmi ziyaret için Türkiye’de bulunan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama da katıldı.

2016-06-30 19:50:20

Uşak'ta bir akademisyen açığa alındı

Uşak'ta bir kıza uygunsuz fotoğraf gönderdiği iddiasıyla sosyal medyada gündeme oturan öğretim görevlisi açığa alındı. Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde görev yapan öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. A.Ç.

2016-06-30 19:20:38

AK Partili Dülger: DAEŞ'i de PKK'sı da aynı kaynaktan besleniyor

TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi AK Parti Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısıyla ilgili, "Biz sanayide ticarette, turizmde geliştikçe, güçlü Türkiye oldukça birilerinin uykuları kaçıyor" dedi. "Bir blue jean reklamı vardı; 'Siz Türkler çok oluyorsunuz' diye. Bana göre Ortadoğu'da meydana gelen olayların kısa özeti budur" diyen Dülger, Türkiye'de bir savaşın tezgahlanmaya çalıştığını söyledi. Dülger, "Biz de buna terör belasına karşı olduğumuzu, sizin teröristiniz, benim teröristim olgusunun olmadığını, teröristin tek bir olgu olduğunu söylüyoruz ve bunu dünyaya deklare ediyoruz" diye konuştu. Saldırının zamanlamasının manidar olduğunun altını çizen Dülger, ABD Başkanı Barack Obama'nın "Görev sürem bitinceye kadar IŞİD ortadan kalkmayacaktır" şeklindeki sözlerini de hatırlattı. Dülger, "Bunun manası şudur; görevi daha 9 ay boyunca bitmeyecektir.

2016-06-30 18:05:54

Diyarbakır’da TEOG birincileri ödüllendirildi

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında birinci olan öğrencileri ödüllendirdi. Diyarbakır’da TEOG sınavında birinci olan öğrenciler Diyarbakır Valiliği tarafından ödüllendirildi. 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak birinci olan 16 öğrenciye ödüllerini Vali Aksoy verdi. Yenişehir ilçesindeki valilik binasında düzenlenen ödül törenine Vali Yardımcısı Remzi Kattaş, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan müdürler, öğretmen ile öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende konuşan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, birinci olan öğrencileri tebrik ettiğini söyledi. Diyarbakır’da eğitimi daha üst noktaya çıkartmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini vurgulayan Aksoy, “Bütün çocuklarımızı okula kazandırma adına büyük bir gayret içerisindeyiz.

2016-06-30 17:51:29

Albayrak: Enerji güzergahları, ittifak ve istikrarın kaynağı olabilir

G20 Enerji Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Çin'in başkenti Pekin'e giden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, dünyadaki enerji kaynakları ve güzergahlarının mücadelenin kaynağı olduğu gibi işbirliği, ittifak ve istikrarın da kaynağı olabileceğini belirtti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, G20 Enerji Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Çin'in başkenti Pekin'e gitti. 'Uluslararası Enerji Gelişimi için Beklentiler, Fırsatlar ve Tehditler' başlıklı oturuma katılan Albayrak, kendisine moderatörlük fırsatının verilmesinden dolayı teşekkür etti. İstikrarsız bölgelerde enerji kaynaklarının yoğunlaştığına dikkat çeken Albayrak, enerji kaynaklarının paylaşımı ve arz güvenliğinin farklı bir konsepte ele alınmasının gerekliliğine vurgu yaptı. Albayrak sorunların çözümünün bölgesel veya küresel iskirara, barış ve huzura olan katkısının öncelik olarak belirlenmesi gerektiğini söyledi. Albayrak konuşmasında, tarafların ekonomilerine katkı sağlayan uluslararası enerji projelerinin, bölgesel huzur ve istikrar çıtasını da yükseltmek için bir fırsat olacağına inandığını kaydetti.

2016-06-30 17:29:13

Camiler cıvıl cıvıl

Yaz Kur'an kurslarının başlaması ile cıvıl cıvıl olan camilerde çocuklar hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgileri öğreniyor. İl genelinde bin 24 merkezde 796 öğretici ile 20 bin öğrenciye Kur'an ve temel dini bilgi dersi verdiklerini belirten Ağrı İl Müftüsü İbrahim Gemici, camilerin 20 Haziran tarihi ile cıvıl cıvıl olduğuna dikkat çekti. Din görevlilerinin samimiyetle bu göreve sarılması gerektiğini söyleyen Gemici, dinini, inancını bilen nesillerin memlekete zararlarının değil faydalarının dokunacağının altını çizdi. Ağrı'da devam eden Yaz Kur'an Kursları hakkında bilgi veren İbrahim Gemici, "Yaz Kur'an Kursları 20 Haziran itibari ile Ağrı'da başladı. Tüm camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda ders verilmekte. Şu anda asil ve fahri olmak üzere 796 öğretici ile hizmet verilmekte.

2016-06-30 17:23:20

Terör kurbanı öğretmene son görev

Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısında ölen öğretmen Hüseyin Tunç için görev yaptığı Kağıthane Gültepe Endüstri Meslek Lisesi'nde tören düzenlendi. Törene katılan öğretmenin yakınları ve öğrencileri gözyaşlarını tutamadı. Hüseyin Tunç’un havalimanına Özbekistan’dan gelen komşularını karşılamaya gittiği öğrenildi. Kağıthane Gültepe Endüstri Meslek Lisesi’nin bahçesinde bugün hüzün ve gözyaşı vardı. Havalimanında terör kurbanı olan 28 yaşındaki öğretmen Hüseyin Tunç için cenaze töreni düzenlendi. Genç öğretmenin Türk Bayrağı’na sarılı cenazesi görev yaptığı okula getirildi.

2016-06-30 16:39:29

Spor Toto 2 ve 3. Lig'de gruplar belirlendi

Futbolda 2016-2017 Sezonu Spor Toto 2 ve 3. Lig'de gruplar belli oldu. TFF'nin Beykoz-Riva'da yer alan idari merkezinde bugün yapılan kura çekimine TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez, Genel Sekreter Vekili Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın'ın yanı sıra Spor Toto 2. Lig ile Spor Toto 3. Lig kulüplerinin temsilcileri katıldı. Kulüp temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen kura çekiminde TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez, yaptığı açıklamada, "Her şeyden önce ülkemizin ve dünyanın başına musallat olan terör belasını kınıyorum ve spor ailesi olarak her zaman karşılarında dik duracağımızı ifade etmek istiyorum.

2016-06-30 16:32:53

2 Temmuz öncesi Alevi derneklerinden sağduyu çağrısı

2 Temmuz 1993 yılında yaşanan Sivas olaylarının 23. yılında hayatını kaybedenler için anma töreni düzenlenecek. Cem Vakfı Şube Başkanı Ali Dağ etkinlik öncesi herkese sağduyu çağrısı yaptı. Cem Vakfı Şube Başkanı Ali Dağ, vakıf binasında basın toplantısı düzenleyerek, 2 Temmuz öncesi uyarılarda bulundu. Dağ, konuşmasına ilk olarak İstanbul’da yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek başladı. 2 Temmuz 1993'te Sivas Madımak Oteli’nde yaşanan olayın bu yıl 23.

2016-06-30 16:04:48
Tarih araligi secin:
-