"Artvin"  Haberleri

Emniyette atamalar ve tayinler açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 38 bin 103 polisi kapsayan atama ve yer değiştirme işlemleri gerçekleştirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, 2016 yılı genel atamaları çerçevesinde Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Başpolis Memuru ve Polis Memuru rütbelerinde toplam 38 bin 103 personelin atama ve yer değiştirme işlemini gerçekleştirdi. Buna göre aralarında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’nın da yer aldığı 1’inci hizmet bölgesi illerinde görev yapan 23 bin 779 personel, 2. Hizmet bölgesi olarak ifade edilen Adıyaman, Ardahan, Artvin, Ağrı, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Sivas, Tunceli, Van, Şanlıurfa ve Şırnak’ın yer aldığı şark illerine atandı. 2. hizmet bölgesinden l’inci hizmet bölgesine ise 11 bin 655 personelin ataması gerçekleştirildi.

2016-06-24 18:39:09

Boz ayıların göçü ilk kez görüntülendi

Kars Kuzey Doğa Derneği’nin Orman Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü izinleriyle, Utah ve Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu’nun liderliğinde gerçekleştirdiği Doğu Anadolu’nun yaban hayatını araştırma ve koruma projesinde çok önemli bir sonuca ulaşıldı. Uydu vericileriyle yapılan takip sonucu, dünyanın bilinen ilk göçmen boz ayıları Kars'ın Sarıkamış ilçesinde tespit edildi. Söz konusu araştırmanın bilimsel makalesi İngiltere Journal of Zoology’de yayınlandı. Şekercioğlu, Zürih, Kafkas, Zagreb ve Boğaziçi üniversiteleri ve Kuzey Doğa Derneği ekibiyle beraber uydu vericileriyle takip ettikleri boz ayıların sonbaharda Sarıkamış’tan Şavşat’a göç ettiklerini söyledi.

2016-06-24 14:51:36

Konut satışı Mayıs ayında arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre konut satışları 2016 Mayıs ayında 2015 Mayıs ayına oranla yüzde 6,4 artarak 114 bin 800’ü buldu. Satışlarda en büyük payı 21 bin 638 (yüzde 18,8) ile İstanbul elde etti. Onu 11 bin 408 (yüzde 9,9) ile Ankara, 6 bin 697 (yüzde 5,8) ile İzmir takip etti. Satışların en geride olduğu üç il ise 5 ile Hakkâri, 13 ile Ardahan ve 33 ile Şırnak şeklinde sıralandı. İpotekli konut satışları 2016 Mayıs ayında 2015 Mayıs ayına oranla yüzde 11,6 daralarak 35 bin 423 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli payı yüzde 30,9’u gördü.

2016-06-24 12:05:08

Başer, Seçim İşleri Başkan Yardımcığına yeniden atandı

AK Parti Olağanüstü Kongresi'nden sonra parti yönetim kadrosu yeniden şekilleniyor. AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Başbakan Binali Yıldırım’ın oluruyla yeniden Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Geçen dönem 3. Bölgeden sorumlu olan Milletvekili Başer, yeni görevlendirme ile 5. Bölgeden sorumlu oldu. Başer’e 5.

2016-06-23 19:32:16

Bal üretimi giderek artıyor

Bal üretimi 3 senedir artıyor. Üretimin yoğun olduğu bölgeler Ege ile Doğu Anadolu; iller ise İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Hakkâri, Van, Ordu, Rize ve Artvin. Araştırmalardan derlenen verilere göre 2011 itibari ile yüzde 16,2 artarak 94 bin 245 tona varan bal üretimi, 2012 itibari ile yüzde 5,4 daralarak 89 bin 162 tona geriledi. Dalgalanmada iklim rol oynadı. Ardı adedine dayanan üretim, 2013 itibari ile yüzde 6,2 artıp 96 bin 694 tonu, 2014 itibari ile yüzde 8,2 artıp 102 bin 486 tonu, 2015 itibari ile yüzde 4 artıp 107 bin 665 tonu buldu. Bal mumu üretiminde bala göre daha dalgalı dönemler kaydedildi.

2016-06-23 13:13:07

Ağrı'da Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması düzenlendi

Din Görevliler Haftası kapsamında organize edilen Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Bölge Yarışması 8 ilin katılımıyla Ağrı'da gerçekleştirildi. Ağrı Merkez Camii'nde gerçekleştirilen yarışmaya 8 ilden yarışmacı katıldı. Gümüşhane, Ardahan, Erzurum, Kars, Artvin, Erzincan, Tunceli ve Ağrı illerinden yarışmaya katılan okuyucular birbirinden güzel tilavetleri ile ayetleri seslendirdi. İl Müftüsü İbrahim Gemici, Patnos İlçe Müftüsü Lütfi Kocatürk, Diyadin İlçe Müftüsü Ali Gürkan, İl Vaizi Ünal Öztürk, Ağrı İmam Hatip Lisesi Mesleki Dersler Öğretmeni Mustafa Yıldız'ın jüri üyeliğini yaptığı yarışmada okuyucular birinci olmak için ter döktü. Programda bir konuşma yapan İl Müftüsü İbrahim Gemici, bu yarışmanın mağlubunun olmadığına dikkat çekti. İbrahim Gemici, şunları kaydetti: "Hz.

2016-06-19 15:43:54

İllerin çıkaracağı milletvekili sayısı değişti!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarını dikkate alarak seçim bölgelerinin çıkaracağı milletvekili sayısını yeniden belirledi. Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, Milletvekili Seçimi Kanunu'nun 5. maddesinde, seçim çevreleri ve her seçim çevresinin çıkaracağı milletvekili sayısının YSK tarafından genel nüfus sayımı sonuçlarının açıklanmasından itibaren, en geç 6 ay içinde tespit edilerek, ilan edileceğinin öngörüldüğü belirtildi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 31 Aralık 2015 tarihli veriler esas alınarak, ilan edilen 2015 yılı nüfus bilgilerinin YSK'ya gönderildiği, bu nüfus sayımı sonuçlarına göre, seçim çevreleri ve her seçim çevresinin çıkaracağı milletvekili sayısının belirlendiği kaydedildi. Kararda, yapılan tespit sonunda, çıkaracağı milletvekili sayısı 18'e kadar olan illerin bir, çıkaracağı milletvekili sayısı 19'dan, 35'e kadar olan illerin iki, 36 ve daha fazla olan illerin üç seçim çevresine bölündüğü ifade edildi. Buna göre, 32 milletvekili çıkaracağı tespit edilen Ankara iki, 88 milletvekili çıkaracağı tespit edilen İstanbul üç, 26 milletvekili çıkaracağı tespit edilen İzmir ise iki seçim çevresine bölündü.

2016-06-18 14:30:52

Zeybekler Türkiye şampiyonu oldu

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu'nca Eskişehir’de gerçekleştirilen Gençler Türkiye Şampiyonası’nda Bayraklı Belediyesi Halk Oyunları ekibi, geleneksel düzenlemeli dal kategorisinde İzmir zeybek oyunlarıyla birinciliği elde etti. Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen şampiyonaya aralarında İstanbul, Artvin, Kırklareli, Adıyaman, Burdur’un olduğu 24 ilden 30 takım katıldı. Geçen aylarda Gaziemir’de gerçekleştirilen İzmir İl birinciliği müsabakasında gençler düzenlemeli dalda İzmir zeybek oyunlarıyla katıldığı yarışmada birincilik elde eden ardından da Kuşadası’nda düzenlenen bölge şampiyonasında gençler dalında birincilik elde ederek finalde yer almayı hak eden Bayraklı Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Eskişehir’deki şampiyonada da aynı başarıyı gösterdi. Genç folklorcular, şampiyonada geleneksel düzenlemeli dal kategorisinde kıran kırana mücadelenin sonunda rakiplerini tek tek geride bırakarak birinciliği göğüsledi. Öte yandan İzmir’den Eskişehir’e giderek sahne alan oyunculara destek olan Bayraklılar, sahnede ter döken gençlere büyük destek verdi. 'GURURUMUZ OLDULAR' Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, halk oyunları ekibiyle gurur duyduklarını belirterek, şunları kaydetti: “Arkadaşlarımız uzun süredir bu şampiyonaya hazırlanıyor.

2016-06-13 10:40:49

Bakan Arslan'ın Ardahan temasları

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bölgedeki ikinci ziyaretini dün Ardahan’a gerçekleştirdi. Bakan Arslan, Ardahan’ın Çıldır ilçesindeki Aktaş Sınır Kapısı yolunun temel atma törenine katıldı. Saat 10.30 sıralarında özel uçakla Kars Harakani Havalimanı’na gelen Bakan Ahmet Arslan’ı Kars ve Ardahan’dan yetkililer, partililer ve vatandaşlar karşıladı. Buradan Ardahan’a hareket eden Bakan Arslan’a yaklaşık 100 araçlık konvoy eşlik etti. Gidiş güzergahı üzerinde Kars’ın Susuz ilçesinde de yolu kesilerek sevinç gösterileriyle karşılanan Bakan Arslan, kendisi için kesilmek istenen kurbanı jandarmaya hediye ederek yola devam etti.

2016-06-13 02:16:30

Nevşehir’de 30 hakim ve savcı değişti

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından düzenlenen Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesi ile Nevşehir’de 30 hakim ve savcının yeri değişti. Nevşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sabahattin Sarıdoğan, Ankara Hakimliği’ne atanırken yerine ise Bingöl Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Demirtaş görevlendirildi. HSYK tarafından yayınlanan Adli Yargı Kararnamesi ile Nevşehir’den 16 hakim ve savcının başka illere tayini çıkarken, 14 yeni hakim ve savcı da görevlendirildi. Nevşehir ile ilgili atamalar şu şekilde: Nevşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sabahattin Sarıdoğan Ankara Hâkimliği’ne atanırken yerine ise Bingöl Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Demirtaş geldi. Zile Cumhuriyet Savcısı Yücel Ertaş Nevşehir Cumhuriyet Savcılığı’na, Doğubayazıt Hâkimi Zeynep Ceren Uğur Nevşehir Hâkimliği’ne, Çivril Hâkimi Tuğba Şekerci Nevşehir Hâkimliği’ne, Artvin Hâkimi Burak Sümer Nevşehir Hâkimliği’ne, Doğubayazıt Cumhuriyet Savcısı Ali Burak Uğur Nevşehir Cumhuriyet Savcılığı’na, Kemaliye Cumhuriyet Savcısı Muammer Bircan Nevşehir Cumhuriyet Savcılığı’na, Elmalı Hâkimi Osman Berber Nevşehir Hâkimliği’ne, Muş Hâkimi Burak Hızarcıoğlu Nevşehir Cuhuriyet Savcılığı’na, Artvin Cumhuriyet Savcısı İclal Sümer Nevşehir Cumhuriyet Savcılığı’na, Pozantı Hâkimi Burhan Gündoğdu Nevşehir Hakimliği’ne, Lâdik Cumhuriyet Savcısı Keramettin Kaya Nevşehir Cumhuriyet Savcılığı’na, Siirt Cumhuriyet Savcısı Serkan Akman Nevşehir Hâkimliği’ne, Nevşehir Hâkimi Hasan Kocabaş Zonguldak Hâkimliği’ne, Aydıncık Cumhuriyet Savcısı Durmuş Yılmaz Nevşehir Hâkimliği’ne, Nevşehir Hâkimi Mehmet Ali Turgutalp Ardahan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na, Nevşehir Cumhuriyet Savcısı İbrahim Korkmaz Kayseri Cumhuriyet Savcılığı’na, Nevşehir Hâkimi Ülkü Özdemir Konya Hâkimliği’ne, Nevşehir Cumhuriyet Savcısı Ümit Yılmaz Ordu Cumhuriyet Savcılığı’na, Nevşehir Cumhuriyet Savcısı Hilal Açar Adana Cumhuriyet Savcılığı’na, Nevşehir Hâkimi İbrahim Açar Adana Hâkimliği’ne, Nevşehir Hâkimi Hatice Özkara Konya Hâkimliği’ne, Nevşehir Cumhuriyet Savcısı Vedat Kurtoğlu Antalya Cumhuriyet Savcılığı’na, Nevşehir Hâkimi Özlem Yılmaz Korkmaz Kayseri Hâkimliği’ne, Nevşehir Hâkimi Yasemin Kurtoğlu Antalya Hâkimliği’ne, Nevşehir Cumhuriyet Savcısı Noyan Çelik Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’na, Nevşehir Hâkimi Oğuzhan Murat Kayseri Cumhuriyet Savcılığı’na, Nevşehir Hâkimi Ömer Aslan Konya Hâkimliği’ne ve Nevşehir Cumhuriyet Savcısı İbrahim Köstekci’de Konya Cumhuriyet Savcılığı’na atandı.

2016-06-06 14:44:39

Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu, Hopa'da oyun sahneledi

Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu oyuncuları, Artvin’in Hopa ilçesinde tiyatroseverler için oyun sahneledi. Topluluk oyuncuları, Artvin'in Kemalpaşa Belediyesi ve CHP Kadın Kolları'nın ortaklaşa organize ettiği etkinlikte ‘İki Öküz Parası’ ve ‘Baba Ben Geldim’ adlı tiyatro oyununu, bir düğün salonunda Artvinli tiyatroseverler için oynadı. Küçük yaşta bir kızın iki öküz parası karşılığında evlendirilmek istenmesini ve bir ailenin yaşam mücadelesini konu alan iki oyun, izleyenlerden büyük beğeni topladı. Oyunu Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek de izledi. Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu Kurucusu Ümmiye Koçak, kendilerini Artvin Hopa'ya davet eden ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayan ilgililere teşekkür etti. Daha önce Karadeniz’e gelmek istediklerini ancak davet edilmediği için gidemediklerini kaydeden Koçak, “Bizler Karadeniz’i görmeyi çok istiyorduk.

2016-06-01 11:20:37

Valiler kararnamesi imzalandı

Valiler kararnamesi imzalanarak 22 vali merkeze alındı. 24 ile yeni vali atandı. 26 ilin valisi de kendi aralarında yer değiştirdi. Bugün Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmesi beklenen atama kararnamesine göre; Muammer Türker, Antalya Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Mustafa Büyük, Adana Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Şeref Ataklı, Aksaray Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, İbrahim Halil Çomaktekin, Amasya Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Kemal Cirit, Artvin Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Yusuf Odabaşı, Bayburt Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Hasan Kürklü, Burdur Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Vahdettin Özcan, Çankırı Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Ahmet Kara, Çorum Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Şükrü Kocatepe, Denizli Valilği'nden Merkez Valiliği'ne, Süleyman Kahraman, Erzincan Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Davut Haner, Iğdır Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Orhan Alimoğlu, Karabük Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Murat Koca, Karaman Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Orhan Düzgün, Kayseri Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Muammer Erol, Konya Valiliği'nden Merkez Valiliğine, Alim Barut, Sivas Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Enver Salihoğlu, Tekirdağ Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Abdil Celil Öz, Trabzon Valiliği'nden Merkez Valili'ğine, Selim Cebiroğlu, Yalova Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne, Mahmut Demirtaş, Adıyaman Valiliği'nden Adana Valiliği'ne, Münir Karaloğlu, Bursa Valiliği'nden Antalya Valiliği'ne, Ömer Faruk Koçak, Mardin Valiliği'nden Aydın Valiliği'ne, Ersin Yazıcı, Rize Valiliği'nden Balıkesir Valiliği'ne, Ahmet Deniz, Ardahan Valiliği'nden Batman Valiliği'ne, Şerif Yılmaz, Kütahya Valiliği'nden Burdur Valiliği'ne, İzzettin Küçük, Şanlıurfa Valiliği'nden Bursa Valiliği'ne, Necmettin Kılıç, Niğde Valiliği'nden Çorum Valiliği'ne, Ahmet Altıparma, Erzurum Valiliği'nden Denizli Valiliği'ne, Günay Özdemir, Kars Valiliği'nden Edirne Valiliği'ne, Seyfettin Azizoğlu, Bartın Valiliği'nden Erzurum Valiliği'ne, Azmi Çelik, Batman Valiliği'nden Eskişehir Valiliği'ne, Şehmus Günaydın, Kastamonu Valiliği'nden Isparta Valiliği'ne, Erol Ayyıldız, Aydın Valiliği'nden İzmir Valiliği'ne, Vahdettin Özkan, Isparta Valiliği'nden Kahramanmaraş Valiliği'ne, Süleyman Tapsız, Kilis Valiliği'nden Karaman Valiliği'ne, Süleyman Kamçı, Malatya Valiliği'nden Kayseri Valiliği'ne, Yakup Canbolat, Hakkari Valiliği'nden Konya Valiliği'ne, Ahmet Hamdi Nayır, Bilecik Valiliği'nden Kütahya Valiliği'ne, Mustafa Toprak, İzmir Valiliği'nden Malatya Valiliği'ne, Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Valiliği'nden Manisa Valiliği'ne, Mustafa Yaman, Balıkesir Valiliği'nden Mardin Valiliği'ne, Erdoğan Bektaş, Manisa Valiliği'nden Rize Valiliği'ne, Güngör Azim Tuna, Eskişehir Valiliği'nden Şanlıurfa Valiliği'ne, Mehmet Ceylan, Nevşehir Valiliği'nden Tekirdağ Valiliği'ne, Yücel Yavuz, Gümüşhane Valiliği'nden Trabzon Valiliği'ne, Abdullah Erin, Mülkiye Başmüfettişliği'nden Adıyaman Valiliği'ne, Aziz Yıldırım, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı'ndan Afyonkarahisar Valiliği'ne, Aykut Pekmez, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı'ndan Aksaray Valiliği'ne, Salih Işık, Şişli Kaymakamlığı'ndan Amasya Valiliği'ne, İbrahim Özefe, Sultanbeyli Kaymakamlığı'ndan Ardahan Valiliği'ne, Muhterem İnce, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nden Artvin Valiliği'ne, Nusret Dirim, Keçiören Kaymakamlığı'ndan Bartın Valiliği'ne, İsmail Ustaoğlu, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'ndan Bayburt Valiliği'ne, Süleyman Elban, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcılığı'ndan Bilecik Valiliği'ne, Mesut Köse, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşavirliği'nden Çankırı Valiliği'ne, Ali Arslantaş, Sorgun Kaymakamlığı'ndan Erzincan Valiliği'ne, Okay Memiş, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği'nden Gümüşhane Valiliği'ne, Cüneyt Orhan Toprak, Mülkiye Başmüfettişliği'nden Hakkari Valiliği'ne, Ahmet Turgay Alpman, Mülkiye Başmüfettişliği'nden Iğdır Valiliği'ne, Rahmi Doğan, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nden Kars Valiliği'ne, Mehmet Aktaş, İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı'ndan Karabük Valiliği'ne, Mesut Yıldırım, Derince Kaymakamlığı'ndan Kastamonu Valiliği'ne, İlhami Aktaş, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı'ndan Nevşehir Valiliği'ne, Mehmet İlker Haktankaçmaz, İçişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı'ndan Kırıkkale Valiliği'ne, İsmail Çataklı, Mülkiye Başmüfettişliği'nden Kilis Valiliği'ne, Ertan Peynircioğlu, Salihli Kaymakamlığı'ndan Niğde Valiliği'ne, Tuğba Yılmaz, Akyurt Kaymakamlığı'ndan Yalova Valiliği'ne, Kemal Yurtnaç, Başbakanlık Müşavirliği'nden Yozgat Valiliği'ne, Davut Gül, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı'ndan Sivas Valiliği'ne atandı.

2016-06-01 02:08:56

Batum’da sanat buluşması

Batum'da gerçekelşen ‘İstanbul-Batum Sanat Buluşması’ adlı yağlı boya resim sergisinin açılışını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Archil Khabadze yaptı. Topbaş, Türkiye'nin Gürcistan ile ortak kültür ve değerleri olduğuna dikkat çekti. Etkinliğe Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Archil Khabadze'nin yanı sıra Türkiye'nin Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Batum Belediye Başkanı Robert Chkhaidze, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen ile diğer yetkililer katıldı. Sergi açılışında konuşan, Başbakan Khabadze, Kadir Topbaş'ı, Batum'da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Sergiyi çok önemsediklerini dile getiren Khabadze, “Serginin iki şehir arasındaki güzel ilişkilerin devamı olarak görüyoruz. Batumlu ressamların yaptığı İstanbul'un muhteşem manzaralarından oluşan sergi çok başarılı ve kültürler arası ilişkilere farlı bir boyut kazandırdı.

2016-05-28 11:22:44

Sarıkamış ve Selim'e hayvan pazarı

Kars'ın, Sarıkamış ve Selim ilçelerine, Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma (AKAK) projesi kapsamında hayvan pazarı yapılacak. Projenin hayata geçmesi için yapılan protokol imza törenine Vali Günay Özdemir de katıldı. Kars Tarım İl Müdürlüğü'nde düzenlenen törende bir konuşma yapan Vali Günay Özdemir, 2015 yılı TUİK verilerine göre büyükbaş hayvan varlığında ülke sıralamasında ilk 5'te olan Kars'a yönelik yapılan bu iki tesisin hayvancılığın gelişmesinde önemli olacağını ve hayvan alım-satımda çevre illere komşu olan Sarıkamış ve Selim ilçelerine, hayvan alımı için gelen üreticilerin daha uygun bir ortamla karşılanacağını söyledi. AKAK kapsamında yapılacak olan hayvan pazarları hakkında sunum yapan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Düzgün ise 2015 yılı TUİK verilerine göre bu iki ilçe de büyükbaş hayvan varlıklarının Türkiye'de ki 15-20 ilden fazla olduğunu belirtti. Yine bu ilçelerden diğer illere yapılan hayvan sevklerinin TUİK sıralamasında yer alan son 15 ilin hayvan varlığından daha fazla olduğunu vurguladı. Sarıkamış ilçesinde yapılacak olan hayvan pazarının 710 baş kapasiteli ve 2 milyon 600 bin TL maliyetli olduğunu aktardı.

2016-05-25 18:03:34

Veysel Eroğlu: Binali beyle Türkiye ulaştırmada çağ atladı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Binali Yıldırım'la birlikte Türkiye'nin ulaştırmada çağ atladığını söyledi. AK Parti kongresinde Cihan'a açıklamalarda bulunan Bakan Eroğlu, Binali Yıldırım'ın çok çalışkan ve tatbikattan gelen bir kişi olduğunu belirterek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde de beraber çalıştıklarını söyledi. Eroğlu, şöyle konuştu: "Binali Bey'le birlikte ulaştırmada Türkiye çağ atladı. Eskiden Bolu Tüneli vardı. 'Bitecek mi, bitmeyecek mi? Patates deposu mu yapalım, soğuk hava deposu mu yapalım?' derken yeni hükümetle beraber Binali Bey, yıldırım gibi bu tüneli açtı. Daha nice tüneller var.

2016-05-22 18:29:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dün parlamentoda milletimizin dediği oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dün parlamentoda milletimizin dediği oldu. Milletimiz ne istiyordu, 'Millete ihanet edenleri Türk milletinin parlamentosunda görmek istemiyoruz.' Neticede bu oldu.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Artvin'in Yusufeli ilçe merkezinde vatandaşlara hitap etti. “Terörle mücadelede Rabbim inşallah bizleri bir an önce zafere ulaştırsın diyorum.

2016-05-21 15:47:12

19 Mayıs dolayısıyla Kadıköy'de yüzlerce kişi pedal çevirdi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kadıköy’de spor şenlikleri ile kutlandı. Bisiklet turunda yüzlerce kişi 16 kilometre boyunca pedal çevirdi. Kadıköy Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kadıköylü gençlerle birlikte kutladı. Sabahın erken saatlerinde başlayan kutlamaların ilk adresi Kadıköy İskele Meydanı oldu. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Tarkan Mercul ve siyasi parti temsilcileri İskele Meydanı’ndaki Atatürk anıtı önüne çelenk bıraktı. Meydanda toplanan Kadıköylüler saygı duruşunda bulunup hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.

2016-05-19 16:50:04

Fikret Orman oyunu kullandı

Beşiktaş JK Derneği'nin Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Beşiktaş JK Akatlar Spor Kompleksi’nde gerçekleştiriliyor. Tek listeyle gidilen seçimde Başkan Fikret Orman da oyunu kullandı. Başkan ve yönetim kurulu ile diğer kulüp organlarının seçimine saat 10.40 itibariyle oy verme işlemleriyle başlandı. Beşiktaş Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa tek aday olarak giren Fikret Orman da, oyunu kullandı. Öğle saatlerinde seçimin yapıldığı Akatlar Spor Kompleksi'ne gelen Başkan Fikret Orman, 1 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

2016-05-15 14:04:48

Bakanlıklara ait atama kararları Resmi Gazete’de

Başbakan Yardımcılığı ile bakanlıklara ait atama kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Başbakan yardımcılığına bağlı Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na Erkan Kilimci atandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mustafa Okur ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Ömer Öğredici, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda ise İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Leyla Yapar, başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alındı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği’ne 1. Hukuk Müşaviri Ali Ağaçdan, ondan boşalan göreve Hayrettin Kurt atandı. Milli Eğitim Bakanlığı Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, Sağlık Bakanlığı Burdur İl Sağlık Müdürü Hüseyin Özeren görevlerinden alındı.

2016-05-13 06:19:01

Seka Park Altın Kemer Yağlı Güreşleri 7 Mayıs'ta yapılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 8'cisini düzenleyeceği Seka Park Altın Kemer Yağlı Güreşleri 7 Mayıs Cumartesi günü yapılacak. Bu yıl güreşler 45 kez milli takım forması giymiş ve Türkiye'ye 1954 Tokyo Dünya Şampiyonası'nda gurur yaşatmış olan Osman Kanbur onuruna düzenlenecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Seka Park Altın Kemer Yağlı Güreşleri'nin bu yıl sekizincisini düzenlenecek. Seka Park Uçurtma Tepesi'nin önünde yapılacak olan güreşler, 7 Mayıs Cumartesi günü 09.30'da başlayacak. Bu yılki güreşler, 45 kez milli takım formasını giymiş ve 1954 Tokyo Dünya Şampiyonası'nda dördüncü olarak Türkiye'ye büyük gurur yaşatan efsane güreşçi Osman Kanbur onuruna düzenlenecek.

2016-05-04 12:13:27

Çocuğa infaz yaptıran DAEŞ'li Antalya'da yakalanan Alekseı mi?

Antalya'da, DAEŞ üyesi olarak, G20 Liderler Zirvesi öncesinde yapılan istihbarat ve operasyonlar kapsamında, 9 Kasım 2015 tarihinde tutuklanan ve bu yılın Ocak ayında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Gürcü uyruklu Rus vatandaşı Alekseı Alekseev hakkında, Cumhuriyet Savcısı Hacı Mehmet Güdül, 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne mütalaasını verdi. Savcısı Hacı Mehmet Güdül, Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nin Alekseı Alekseev'in ve evinde ele geçirilen, 2015/9373 sırasına kayıtlı ve muhafaza altına alınan, GAPC 1709684 48-3 marka yeşil haki renkli kamuflaj kıyafetleri, aynı malzemenin Suriye'de DAEŞ kontrolündeki bölgelerde kullanıldığının belirlendiğini, ayrıca bu durumun açık istihbaratla www.ntv.com.tr/galeri/dünya/isid-cocuk savascıya-infaz-yaptirdi, IbSS7gyS NkaW isimli internet sitesindeki (DAEŞ Çocuk Savaşçıya infaz yaptırdı) video görüntü içeriğinde yer alan terör örgütü mensubunun kullandığı kıyafetlere gösterdiği benzerlikle teyit edildiği gerekçesiyle, silahlı terör örgütüne mensup olmak suçundan, 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istedi.

2016-05-04 11:06:00

Eczacıbaşı VitrA’ya libero transferi

Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi ekiplerinden Eczacıbaşı VitrA, yeni sezon için transfer çalışmalarına başlarken, ilk isim olarak da Simge Şebnem Aköz’ü renklerine bağladı. 2015-2016 sezonunda Halkbank kadrosunda yer alan genç libero Simge Şebnem Aköz, 2016 - 2017 sezonunda Eczacıbaşı VitrA formasını giyecek. SİMGE ŞEBNEM AKÖZ KİMDİR? 1991 Samsun doğumlu, 168 cm boyundaki Simge Şebnem Aköz, voleybola yedi yaşında başladı. Sırasıyla İstanbul Artvin Spor Kulübü, UPS, Yeşilyurt (2010-2014), Çanakkale Belediyespor (2014-2015) takımlarında oynadı. 2015-2016 sezonunda Halkbank Voleybol Kulübü’nde forma giyen Aköz, önümüzdeki sezon Eczacıbaşı VitrA kadrosunda yer alacak.

2016-05-03 15:21:04

Fair Play ödül töreni Perşembe günü Olimpiyatevi'nde

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir toplantı ile kimlerin kazandığı açıklanan Türkiye Fair Play Ödülleri, 5 Mayıs Perşembe günü Olimpiyatevi'nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Türk sporundaki en büyük ödül olarak gösterilen Fair Play ödülleri 5 Mayıs Perşembe günü İstanbul’da Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde verilecek. Saat 18.00'de başlayacak olan törende cimcimeler diye adlandırılan küçük jimnastikçiler gösteri yapacak sonra sıra ile Türkiye, Avrupa ve Dünya Fair Play Ödülleri sahiplerini bulacaklar. Tören için CIFP Dünya Fair Play Konseyi Başkanı Dr. Jeno Kamuti'nin de İstanbul’a geleceği belirtildi.

2016-05-02 11:40:28

Trabzon merkezli 6 ilde operasyon

Paralel yapılanma iddiasıyla Trabzon merkezli olmak üzere 6 ilde operasyon düzenlendi. Konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada; “Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından bir süredir yürütülen FETÖ/PYD terör örgütünün Trabzon il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında bu örgüte üye olarak örgütün Trabzon il yapılanması içinde bulundukları, örgüte yeni elemanlar kazandırma, terör örgütüne finansman sağlama ve örgüt adına para toplayarak bu örgüte aktarma konusunda eylemleri olduğu değerlendirilen şüphelilere yönelik olarak Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün talebi üzerine yapılan inceleme ve soruşturma sonucunda 29.04.2016 günü saat 06.00 itibariyle toplam 25 kişi hakkında gözaltına alma ve bu şüphelilerin belirlenen adreslerinde arama,elkoyma kararı verilmiş olup karar gereğince şu ana kadar 3 şüpheli Trabzon ilinde olmak üzere toplam 6 şüpheli yakalanmıştır. Kolluk tarafından yapılan değerlendirmede hakkında gözaltına alınmasına karar verilen şüphelilerden 9 şüphelinin yurt dışında bulunduğu,Trabzon ilinde bulunduğu değerlendirilen 10 şüpheliden 1 şüphelinin Trabzon ilinde, 1 şüphelinin Ordu ilinde,1 şüpheli de Samsun ilinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.

2016-04-29 12:29:13
Tarih araligi secin:
-