"anne"  Haberleri

PKK'lı Zehra ailesiyle kucaklaştı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Nusaybin'de gerçekleştirdiği operasyonda ele geçirilen 7 teröriste ait sırt çantasını inceleyen asker, Zehra Kaya isimli teröristin pişmanlık dolu günlüklerine ulaştı. Günlükte yazılanlar üzerine savcılıktan özel izin alan askeri yetkililer durumu Zehra Kaya'nın ailesine bildirdi. Bu gelişmeden tam bir hafta sonra da Zehra Kaya, ölmekten vaz geçerek 25 kişilik terörist grup ile birlikte güvenlik güçlerine teslim oldu. Güvenlik Güçleri tarafından 15 Mayıs'ta Nusaybin Abdulkadirpaşa Mahallesi Yakut Sokak’ta bir eve baskın düzenlendi. Operasyon sırasında herhangi bir kişiye rastlanmazken teröristlere ait olduğu anlaşılan 7 sırt çantasına el konuldu. Genellikle temizlik malzemeleri ve kişisel kıyafetlerin olduğu çantalardan Zehra Kaya'ya ait olanında ele geçen günlükte hem vasiyet niteliğinde sözler hem de örgüte katılmasından korktuğu erkek kardeşi Ramazan'a yönelik örgüte asla katılmamasını istediğini ifade eden çağrı vardı.

2016-05-25 12:35:34

'Kitap Günleri' 2. gün etkinliğinin misafiri Anar Rızaev oldu

Kırşehir’de düzenlenen ‘Kitap Günleri’ etkinliğinin 2. gün konukları Reşat Macidov, Pervin Nuraliyeva ve Azerbaycan Yazarlar Birliği Başkanı Anar Rızaev oldu. Kırşehir Cacabey Meydanı'nda Azerbaycanlı edebiyatçıların katılmasıyla düzenlenen paneli, Azerbaycan Yazarlar Birliği üyesi yazar İmdat Avşar yönetti. Edebiyatseverler ile buluşan Anar Rızaev, konuşmasında Azerbaycan ve Türkiye arasındaki edebi kişilikler ve edebi yayınlardan örnekler verdi. Kendisinden önceki kuşaklara da değinen Anar Rızaev, Gazeteci Hasanbey Zerdabi tarafından çıkartılan, yeniliği, eğitimi ve kültürü yayan 'Ekinci' gazetesinin Azerbaycan milli basınının gelişmesinde önemli rol oynadığını anlattı. Türk edebiyatında nesrin başlangıcı sayılan Azerbaycan nesrinin ilk örneklerinden Abbaskulu Ağa Bakihanov’un ‘Kitab-ı Esgeriyye’si ve yine Mirze Fetheli Ahundzâde’nin ‘Aldanmış Kevâkib’ romanının Türk dünyasının ilk romanı olmasının önemli olduğunu söyledi.

2016-05-25 11:57:49

Nevşehir'e şehit ateşi düştü

Van'ın Çaldıran ilçesi ile Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesi arasındaki Tendürek bölgesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce el yapımı bombanın patlatılması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Emre Türkmen'in baba ocağına ateş düştü. Şehit Uzman Çavuş Emre Türkmen’in Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesi Savat Mahallesi Çayırbağ Çiftliği'nde oturan baba Emin ve anne Zehra Türkmen’e acı haberi, Hacıbektaş İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Boyacıoğlu verdi. Baba Emin Türkmen, "15 gün önce nikahı için geldiğinde görüştük. 24 Temmuz’da düğünü vardı. Vatan sağ olsun. 27 yaşındaydı.

2016-05-25 11:29:10

Gümrük Kanunu'ndan habersiz gurbetçiler mağdur oluyor

Yabancı plakalı arabalarıyla Türkiye’ye gelmeye çalışan çok sayıda gurbetçi, Gümrük Kanunu’ndan habersiz olduğu için mağdur oluyor. Fransa’da yaşayan Nihat Yıldız, Türkiye’de 185 günden fazla kaldığı için arabasıyla ülkeye giriş yapamadı. Arabasını gümrük kapısında bırakan Yıldız, otobüsle ülkeye girebildi. Kendisi gibi çok sayıda gurbetçinin çocuklarıyla sıkıntı yaşadığını aktaran Yıldız, bir ay içinde bin 400 kişinin bu şekilde mağdur olduğunu söyledi. Yabancı plakalı arabaları ile Türkiye’ye gelecek yolcuların ve taşıtların Gümrük Kanunu gereği, Türkiye’den çıkış tarihinden itibaren en az 185 gün süreyle yurtdışında bulunmaları gerekiyor. Aksi durumda araçlarının Türkiye’ye girişine izin verilmiyor.

2016-05-25 11:28:16

110 yaşındaki özürlü kadına 'Ağır özürlü' raporu verilmedi

Şanlıurfa’da 'yüzde 90 oranında özürlü' teşhisi konulan 110 yaşındaki Emine Tağlamak’a 'ağır özürlü' raporu verilmedi. Ağır özürlü raporu verilmeyen yaşlı kadına evde bakım maaşı bağlanmadı. Otopedik, görme, işitme özürlü olan ve torununun yardımıyla hayata tutunmaya çalışan Emine Tağlamak, yardım olmadan yerinden kalkamıyor. Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Yakubiye Mahallesi’nde oturan 110 yaşındaki Emine Tağlamak’ı 2013 yılında doktora götürdüğünü ifade eden oğlu Osman Tağlamak, verilen rapora tepki gösterdi. 4 kızı 1 oğlu olan Emine Tağlamak’ın, yıllar önce 2 oğlu da hastalık dolaysıyla hayatını kaybetmiş. Eşini 2007 yılında kaybeden, 39 torunu bulunan Tağlamak, oğlu Osman Tağlamak’ın yanında hayatını sürdürüyor.

2016-05-25 11:21:03

Emine Erdoğan’ın Dünya İnsani Zirvesi kapsamında ikili görüşmeleri

Emine Erdoğan, İstanbul’da gerçekleştirilen BM Dünya İnsani Zirvesi kapsamında Makedonya Cumhurbaşkanı’nın eşi Maja İvanova ve Katar Emiri’nin annesi Sheikha Mozah ile ayrı ayrı bir araya geldi. Makedonya Cumhurbaşkanı’nın eşi Maja İvanova ile zirvenin yapıldığı İstanbul Kongre Merkezi’nde görüşen Emine Erdoğan, Türkiye ve Makedonya arasındaki sosyal içerikli projeler hakkında fikir alış-verişinde bulunarak sohbet etti. Emine Erdoğan, Türkiye’nin Makedonya’ya verdiği sosyal desteklerin iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerini güçlendireceğini söyledi. Emine Erdoğan ayrıca Katar Emiri’nin annesi Sheikha Mozah ile Mabeyn Köşkü’nde baş başa bir görüşmede gerçekleştirdi. Türkiye’de bulunan Suriyeli mültecilerin durumu hakkında görüş alış-verişinde bulunan Emine Erdoğan, Sheikha Mozah’ın Türkiye’deki barınma merkezlerini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

2016-05-24 22:12:53

Şehit Polis Fırat Palamut’u son yolculuğuna binlerce kişi uğurladı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 5 Nisan'da roketatarlı saldırıda ağır yaralanması sonrası GATA’da tedavi altına alınan ve burada hayatını kaybeden Çevik Kuvvet polis memuru Fırat Palamut son yolculuğuna uğurlandı. Şırnak'ın Silopi ilçesinde 5 Nisan günü PKK'lı teröristlerin roketli saldırısı sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da önceki gün şehit olan Çevik Kuvvet polisi 25 yaşındaki Fırat Palamut'un cenazesi, ilk olarak Toroslar ilçesinde bulunan baba ocağına getirildi. "AŞKIM BU GİDİŞ SANA YAKIŞMADI" Cenazeyi, baba ocağında sevenleri ve yakınları gözyaşları ile karşıladı. Baba ocağının önünde helallik alındı. Bu sırada şehidin annesi ve eşi sinir krizi geçirdi. Şehidin 8 aylık eşi Burcu Palamut eşinin tabutuna sarılarak, "Aşkım sen çok güzelsin, beni sensiz bıraktın, yakışmadı bu gidiş sana aşkım.

2016-05-24 17:38:46

Gaziantep'te üvey kardeş cinayeti

Gaziantep'te, yaşanan cinayet olayında; cezaevinden izinli olarak çıkan Halil Yazgan, geldiği, annesi ve üvey kardeşlerinin bulunduğu evde üvey kardeşi Cuma K. tarafından vurularak, hayatını kaybetti. Bugün öğle saatlerinde Gaziantep Çağlayan Mahallesi, 4 nolu Sokak'ta yaşanan olay şöyle gelişti: "Cezaevinden izinli olarak çıkan Halil Yazgan, annesi ve üvey kardeşlerinin bulunduğu eve geldi. Bir süre kapıyı çalan Halil Yazgan, kapı açılmayınca elindeki bıçakla birlikte dışarıdan eve girmeye çalıştı. Halil Yazgan'ı, eve çıkmaması konusunda uyaran üvey kardeşi Cuma K., tabanca ile teş etti.

2016-05-24 14:15:23

Anne ölümlerinin yüzde 28’i doğum sonrası kanamadan kaynaklanıyor

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre anne ölümlerinin yüzde 28’i doğum sonrası kanamadan kaynaklanıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, ileri yaş anne adaylarının (35 yaş üstü), Asya kökenli kadınların, obezlerin, iri bebek, çoğul gebelik, 5 ve üstü çocuk sahibi kadınlarda daha fazla dikkat gerektiğini söyledi. Alay’a göre doğum sonrasında yarım litreye kadar ki kan kaybı normal. Anne ölümlerinin en sık nedeni olan kanama nasıl önlenebilir, doğumhane olması doğum yapılması için uygun mu, ameliyathane olmayan ilçe hastanelerde doğum yapılabilir mi, anestezi doktorunun olmadığı hastanelerde doğumhane olabilir mi, doğum hastası kabul edilir mi, aslında doğru soru bir gebenin doğum yapacağı hastanenin şartları nasıl olmalı? Doğum sonrası kanamanın her doğum yapmış kadında görülebileceğini belirten Uzman Doktor Aslı Alay, “Dünya Sağlık Örgütü kanama miktarı olarak 500 cc’yi geçen kan kaybında önlem alınması gerektiğini bildirir.

2016-05-24 13:00:55

'Zirvenin Parlayan Yüzleri' Milliyet'in gecesinde bir araya geldi

1954 yılından beri okuyucularının oylarıyla yılın en iyi sporcusunu seçen ve bu yıl Gillette sponsorluğunda gerçekleştirilen 62’nci Gillette&Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni, gerçekleştirildi. Spor, sanat ve iş dünyasını bir araya getiren ve altı farklı kategoride spor dünyasının en iyilerinin belirlendiği ödül töreninde, Gillette Yılın Futbolcusu ödülünü Arda Turan alırken Yılın Sporcusu Ödülüne ise Kenan Sofuoğlu değer bulundu. Dün akşam İstanbul Swiss Otel’de düzenlenen ödül törenine, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Procter&Gamble Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ve 41. TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in yanı sıra jüri üyeleri ve finale kalan sporcular katıldı. Altı farklı kategoride toplam 38 adayın halk oylamasına sunulduğu yarışmayı, Milliyet Gazetesi, www.milliyet.

2016-05-24 12:47:44

'Pembe Prenses' kanser tarama aracı Diyarbakır’da

Diyarbakır’da yürütülen Kadın Sağlığı Eğitim Projesi kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından kente gönderilen Pembe Prenses Kanser Tarama Aracı, Diyarbakırlı kadınlara ücretsiz mamografi çektirme imkanı sağlıyor. Diyarbakır Valiliği himayesinde, Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un koordinatörlüğünde Mart 2015 tarihinde kentte başlatılan ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Kadın Sağlığı Eğitim Projesi' devam ediyor. Proje çalışmaları kapsamında Ergani ilçesinde, Ergani Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ile Bekir Aral Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda Dr. Handan Uysal Koç tarafından kadınlara eğitim verildi. Verilen eğitimde; meme kanseri ve tanı yöntemleri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri ve tanı yöntemleri, kadın üreme sağlığı, normal doğum, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, anne sütü ve emzirme, menopoz, sağlıklı beslenme ve obeziteden korunma, sigara bağımlılığı ve sigaranın sağlığa zararları ile kadına yönelik şiddet konusunda bilgilendirme ve ‘Kendi Kendine Meme Muayenesi’ konusunda video gösterimi yapıldı. Bilgilendirmenin ardından kadınlara doktorlar tarafından klinik meme muayenesi yapıldı.

2016-05-24 11:22:35

Maganda kurşunu ile ölen kadının kocası: Perişan olduk!

Kağıthane Sanayi Mahallesi Ayar Sokak'ta komşularının balkonundan düğün eğlencesini seyreden üç çocuk annesi (52) yaşındaki Hülya Özdemir alnına isabet eden maganda kurşunuyla hayatını kaybetti. Hülya Özdemir’in otomobil tamircisi eşi Kemal Özdemir, “Acıyı yaşayan bilir, ateş eden kişinin Allah belasını versin! Pazar günü yaşanan olayda Hülya Özdemir komşuları Adem Kayıkçıoğlu’nun kızının düğün eğlencesini izlemek için karşı komşunun evinin balkonu çıktı. Bu sırada gelini evden çıkartan Kayıkçıoğlu ailesinin üyeleri silahlarla yaklaşık 20 el havaya ateş açtı. Hülya Özdemir ise engelli çocuğu Eren Özdemir (10) eğlenceyi izlemeye başladı. Düğün konvoyunun sokaktan çıktığı sırada Hülya Özdemir, balkonda alnından vuruldu. Kanlar içerisinde yere yığılan Özdemir’in yardımına komşuları ve ailesi koştu.

2016-05-23 14:24:25

SDÜ'de organ nakli

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde 46 yaşındaki Rasim Gezginti'ye karaciğer, 29 yaşındaki Güldemet Kılınç'a da böbrek nakli yapıldı. Isparta SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Organ Nakil Merkezi'nde iki hasta daha hayata tutundu. 2015 yılında önemli nakiller yapılan hastanede Rasim Gezginti karaciğer, Güldemet Kılınç ise böbrek nakli oldu. Karaciğer naklini gerçekleştiren Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Yard. Doç. Dr.

2016-05-23 13:06:44

Babasını av tüfeğiyle öldürdü

Balıkesir'den Zonguldak Alaplı ilçesine hurda toplamak için gelen genç, alkol aldığı ve çevreye rahatsızlık verdiği için tartıştığı babasını, av tüfeğiyle öldürdü. Olay Alaplı ilçesi Kocaali Köyü'nde meydana geldi. Oğul İlker Dumanlı (19) babası Erkan Dumanlı (37) ile alkol aldığı ve çevreye rahatsızlık verdiği için tartıştı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Çadırdaki av tüfeğini alan oğul Dumanlı, babasına iki el ateş etti. Göğsünden yaralanan baba Dumanlı, olay yerinde hayatını kaybetti.

2016-05-23 11:36:03

Düğün magandası balkondaki kadını öldürdü

Kağıthane’de kız evinden gelin çıkartılışı sırasında ateşlenen silahlar 52 yaşındaki kadının ölmesine sebep oldu. Balkondan düğün alayını seyreden Hülya Özdemir başına isabet eden kurşunla hayatını kaybetti. Olay, Sultan Selim Mahallesi Sultan Selim Caddesi Ayar Sokak’ta saat 17.30 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, 2 numaralı apartmanda ikamet eden Hülya Özdemir (52), sokaklarındaki düğün eğlencesini seyretmek için sokağı gören 6. kattaki komşularına gitti.

2016-05-22 22:54:23

Şehit Onbaşı Cuma Akıl son yolculuğuna uğurlandı

Hakkari nin Şemdinli ilçesindeki Tabur Komutanlığı'na dün PKK'lı teröristlerce düzenlenen havan saldırısında şehit düşen sözleşmeli Onbaşı Cuma Akıl son yolculuğuna uğurlandı. Bugün öğle namazını müteakiben Gaziantep Yeşilkent Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından Şehit sözleşmeli Onbaşı Cuma Akıl'ın naaşı top arabasına koyularak, tekbirlerle kabrine uğurlandı. Cenaze töreninde şehidin ağabeyi Mustafa Akıl zorlukla ayakta durdu. Türk bayrağına sarılı tabutun başına gelen şehidin annesi Hatice Akıl, şehidin fotoğrafını öptü. Fenalaşan anneyi, arkadaşları zorlukla uzaklaştırdı. Cenaze namazını Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik kıldırdı.

2016-05-22 15:12:46

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çay hasadı yaptı

Rize'deki temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ziraat Çay Bahçesi'ni ziyaret ederek eşi Emine Erdoğan ile birlikte çay hasadı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gazetecinin, çayın ilk hasadı olduğunu söylemesi üzerine, “18 gün oldu, bu tabii birinci hasat, doğru. Buna biz ‘Mayıs Çayı’ deriz ve Mayıs çayı şu anda başladı, devam ediyor. Yarıyı geçmiş vaziyetteyiz ve en fazla hasadı Mayıs çayında alırız. İkinci hasatta biraz daha düşer, biraz azalıyor ama üçüncü hasatta ciddi manada düşer. ‘Dördüncü hasat’ diye bir şey neredeyse yok gibidir zaten.

2016-05-21 20:35:21

Şemdinli şehidi Akalın'ın ailesine acı haber verildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Irak sınırına yakın Tekeli Tabur Komutanlığı'na PKK'lı teröristlerin havanla saldırması sonucu çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Er Cuma Akalın'ın (24) ailesine acı haber verildi. Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Güneş Mahallesi'ndeki baba evine gelen askeri yetkililer, sağlık ekipleri eşliğinde anne Hatice Akalın ve diğer aile yakınlarına Akalın'ın şehadet haberini iletti. Acı haberi duyan aile gözyaşlarına boğulurken, şehidin ağabeyi Mustafa Akalın ise sinir krizi geçirdi. Sağlık ekipleri, şehidin ağabeyine ambulansta müdahale etti. Haberi alan Akalın'ın akrabaları ve tanıdıkları, şehidin baba evine akın etti. 3 erkek, 1 kız kardeşten en küçüğü olan şehit Cuma Akalın'ın babası Ökkeş Akalın’ın yıllar önce hayatını kaybettiği öğrenildi.

2016-05-21 19:34:15

Esra Albayrak: Uluslararası toplumu vicdana davet ediyorum

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen '2. Uluslararası Ninni Festivali' kapanış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak, ''Yüzlerce çocuğu annesiz, ninnisiz, babasız, kardeşsiz bırakan savaşları buradan kınayarak, uluslararası topluma da vicdanla yeniden bir değerlendirme yapma davetini buradan yapmak istiyorum. Annelerinin huzur dolu, rahatlatan ninnileri dinleyerek büyümesi gereken çocukları Akdeniz'in azgın dalgalarına teslim eden uluslararası toplumu bir kez daha vicdana davet ediyorum.'' dedi. Esenler Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 'Uluslararası Ninni Festivali' Esenler Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen kapanış programı ile sona erdi. Düzenlenen programa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak, Esenler Belelediye Başkanı M.

2016-05-21 16:55:02

"Çocuklarımızı hangi spor olursa olsun, spora başlatmalıyız"

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF), Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, Bodrum'da geçlerle buluştu. İnternet bağımlılığının beyin eskittiğini belirten Ilıcak, "Yaradanımızın bahşettiği beynimizi koruyun. Spor hayatın ışığıdır. Çocuklarımızı hangi spor olursa olsun, spora başlatmalıyız." dedi. Bodrum'da Merter Eğitim Kurumları öğrencilerine uyuşturucu ve dopingin zararları anlatıldı.

2016-05-21 15:33:49

Aziz Sancar’dan gençlere: Gözünüzü seveyim politika ile uğraşmayın, çok çalışın

Nobel Kimya Ödüllü Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar, gençlere çok çalışmaları tavsiyesinde bulundu. Sancar, "Gözünüzü seveyim politika ile uğraşmayın. Onu yapanlar var. Ne yapıyorsanız iyi yapmaya çalışın, çalışmadan olmaz.

2016-05-20 19:32:31

Kütahyalı şehit uzman çavuş son yolculuğuna uğurlandı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde tuzaklanan bombanın patlaması sonucu şehit olan Kütahyalı Piyade Uzman Çavuş Hasan Kahraman, kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan şehit Kahraman'nın naaşı, cenaze namazı için Ulu Camii'ye getirildi. Şehit uzman çavuşun yakınları, Türk bayrağına sarılı tabutun önünde güçlükle ayakta durmaya çalıştı. Anne Seviye Kahraman, sağlık görevlileri eşliğinde şehit oğluna uzaktan bakarak gözyaşı döktü. Şehidin 7 aylık oğlu Gökalp, törende hiçbir şeyden habersiz annesinin kucağında çevreyi izleyerek olan biteni anlamaya çalıştı. Törene; Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanı Kurmay Albay Bülent Tatkan, Kütahya İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur, Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, emniyet mensupları, askeri erkan, şehidin ailesi ve yakınları, silah arkadaşları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

2016-05-20 19:13:45

Minik Çağatay, gözyaşları içinde toprağa verildi

Kartal’da babası Yıldırım Tokat’ın (40) boğarak öldürdüğü 5 yaşındaki Çağatay Tokat, Gebze’de toprağa verildi. Gözyaşlarına boğulan acılı anne Duygu Tokat, yakınlarının desteğiyle ayakta durdu. Babası Yıldırım Tokat tarafından boğarak öldürdüğü anlaşılan minik Çağatay, Gebze Yavuz Selim Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenazede gözyaşları adeta sel oldu.

2016-05-20 18:17:23

Şehit Piyade Uzman Çavuş Hasan Basri Tek son yolculuğuna uğurlandı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Yenişehir mahallesinde teröristlerin tuzaklı bombalı saldırısında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Hasan Basri Tek, memleketi Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in de kıldıdığı cenaze namazına 10 bin kişi iştirak etti. Görmez, şehitlerin Türk halkının beratı olması duasında bulundu Mardin'de düzenlenen askeri törenin ardından askeri uçakla önce Ankara'ya oradan da yine askeri uçakla Afyonkarahisar Askeri Havalimanı'na götürüyen Şehit Piyade Uzman Çavuş Hasan Basri Tek'in cenazesi, memleketi Bolvadin ilçesine getirildi. YEĞENİ DAYANAMAYIP BAYILDI Baba ocağında helallik alınması için evine götürülen Şehit Hasan Basri Tek'in cenazesini taşıyan ambulansa binen yakınları, şehitle vedalaştı.

2016-05-20 17:51:27
Tarih araligi secin:
-