"Ankara"  Haberleri

TEM otoyolu Adapazarı-Akyazı kesimi trafiğe kapatılacak

İstanbul-AnkaraTEM Otoyolu'nun Akyazı Kavşağı ile Adapazarı Kavşağı arasındaki bölümünde yapılacak yol bakım çalışmaları nedeniyle otoyolun İstanbul yönü 11 Temmuz ila 12 Ağustos tarihleri arasında 20.00 ile sabah 07.30 saatleri arasında kapatılacak. Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, TEM'in Akyazı Kavşağı ile Adapazarı Kavşağı (Ankara-İstanbul yönü) arasındaki bölümde üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları yapılacağı kaydedildi. Yapılacak çalışmada Akyazı-Adapazarı (Ankara-İstanbul yönü) yönünde O-4 (TEM) otoyolu trafiğe kapatılarak; trafik akışının Akyazı kavşağından D-100 yoluna yönlendirileceği ve D-100 yolunu takip ederek Adapazarı gişelerden tekrar O-4 TEM otoyoluna katılımın sağlanacağı ifade edilen açıklamada; “Söz konusu çalışmalar 11 Temmuz Pazartesi akşamı saat 20:00’da başlayacak, 12 Ağustos Cuma günü sabah saat 07:30’da tamamlanacak.

2016-07-01 18:10:46

Gazze'ye insani yardım götürecek gemi için uğurlama töreni düzenlendi

İsrail ile ilişkilerde normalleşme kararının ardından abluka altındaki Gazze’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere toplanan 11 bin ton yardım malzemesini Filistin'e götürecek Lady Leyla gemisi için Mersin’de uğurlama töreni düzenlendi. Üç gün süren AFAD ve Kızılay'ın çalışmasıyla Akdeniz toplama merkezinden TIR'larla Mersin Uluslararası Limanı'na getirilen yaklaşık 11 bin ton yardım malzemesi, limana demirleyen "Lady Leyla" isimli gemiye 3 vardiya ve 24 saat çalışma esasıan göre çalışılarak yüklendi. "Lady Leyla" gemisi, AFAD’dan sorumlu Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa'nın da katılımıyla Mersin Uluslararası Limanı'ndan uğurlama töreni düzenlendi. Mersin Valisi Özdemir Çakacak ve Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa'nın konuşmalarının ardından kürsüye gelen Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan, şunları söyledi: "Bugün Lady Leyla gemisi yola çıkıyor. İçinde 10 bin ton giysi ve gıda var. İsrail'in Aşdod Limanı'na ve oradan Gazze'ye bu yardımlar en kısa sürede ulaşacak.

2016-07-01 18:09:27

TEM’de trafik durma noktasında

İstanbul’da bayram tatili trafiği başladı. TEM Ankara istikameti durma noktasına geldi. Trafik, Edirne yönünde ise daha akıcı şekilde seyrediyor. İstanbul’da her bayram öncesi yaşanan trafik çilesi başladı. 9 günlük bayram tatilinin başlamasıyla birlikte tatiline gitmek isteyen vatandaşlar yola çıktı. Özellikle TEM Ankara istikameti durma noktasına geldi.

2016-07-01 17:22:13

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik Siirt'te

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ziyaretlerde bulunmak üzere beraberindeki heyetle Siirt'e geldi. Bakan Çelik, beraberinde AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Vedat Demiröz, Şaban Dişli, Yasin Aktay, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kurt, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ile çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Siirt'e geldi. İl protokolü ve kentteki sivil toplum kuruluşları temsilcileri tarafından karşılanan Bakan Çelik ve beraberindeki heyet daha sonra Siirt Valiliği'ne geçti. Valilik makamında gerçekleştirilen toplantıya katılan Bakan Çelik burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Siirt'teki tarım ve hayvancılık alanında yapılması gerekenler ve yapılabilecek konular üzerine değerlendirmek üzere geldiklerini söyledi. Bakan Çelik, Siirt ziyaretlerinin AK Parti'nin Siirt-Sakarya kardeşlik köprüsü heyetin bulunması ve Kadir Gecesi'ne denk gelmesinin güzel bir tevafuk olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Ramazan ayını vesile kılarak Siirtli kardeşlerimizle kucaklaşma imkanını bulunmuş bulunuyoruz. Aynı zamanda AK Partimizin organize etmiş olduğu kardeşlik köprüleri çerçevesinde Sakarya ilimizi de bugün Siirtliler olarak misafir ediyorsunuz.

2016-07-01 16:47:50

Emniyet güçleri sahurda bile denetim yapıyor

Ankara'nın çeşitli noktalarında görevli emniyet güçleri, 7 gün 24 saat denetimlerini sürdürüyor. Polisler sahur yaparken de iftar açarken de görev başındalar. Ankara'nın giriş ve çıkış noktalarında oluşturulan yol kontrol ve arama noktalarındaki emniyet güçleri sahur vaktinde bile denetim gerçekleştiriyor. Cihan Haber Ajansı'na konuşan polisler vatandaşların güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu belirterek, vatandaşların da kontrollerden memnun olduğunu dile getirdi. Bir emniyet amiri ise şunları söyledi: "İftar sahur 7 gün 24 saat esasına göre çalışıyoruz. Ankara ilimizin, ülkemizin güvenliği için elimizden geleni yapıyoruz.

2016-07-01 16:07:55

"Merdiven altı kolonya ile bayramınız zehir olmasın"

Ramazan Bayramı'na kısa bir zaman kaldı. Çarşı ve alışveriş merkezlerinde bayram hareketliliği başladı. Bayramların olmazsa olmazları arasında yer alan kolonyalarda değişik kokuları ve renkli şişeleri ile tezgâhlarda yerini aldı. Ancak kolonya bayileri, "Merdiven altı kolonya ile bayramınız zehir olmasın" uyarısında bulundu. Kolonya bayii İsmail Ekim, geçmiş yıllarda sayısı fazla olan kolonya imalatçısı firmaların sayısının günümüzde azaldığına dikkat çekti. Ekim, “1930'lı yıllardan bu yana Balıkesir'de kolonya üretilmektedir.

2016-07-01 15:49:57

Ankara'da izinsiz pankarta 7 gözaltı

Çankaya Köşkü ve İçişleri Bakanlığı yakınında izinsiz pankart açan 7 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye, göre, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısını saldırısını protesto edeceği öne sürülen 3 kişi Çankaya Köşkü önünde eylem yapmak istedi. Pankart açmak isteyen 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Aynı dakikalarda 4 kişi de İçişleri Bakanlığı önünde eylem yapmak istedi. 4 kişi, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Atatürk Bulvarı üzerindeki giriş kapısı önünde izinsiz pankart açınca gözaltına alındı. Halkevleri üyesi olduğu öne sürülen 7 kişi, daha sonra ifadeleri alınmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

2016-07-01 15:25:15

Havayollarından bayrama özel 104 sefer ek sefer

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından havayolu şirketleri özellikle tatil bölgelerine ek sefer düzenledi. Havayolu şirketleri, artan talep üzerine bayram döneminde yaklaşık 100 ek sefer düzenledi. Havayolu şirketleri, Ramazan Bayramı ile yaz tatiline gidecek vatandaşların yoğunlukla uçak seferlerini tercih etmesiyle oluşan talep üzerine bazı tedbirler aldı. Özellikle iç hatlarda tatil bölgelerindeki uçak seferleri yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Türk Hava Yolları (THY), Ramazan Bayramı döneminde iç hatlarda 25 ek sefer düzenleme kararı aldı. THY’den Cihan Haber Ajansı’na yapılan açıklamada; en yoğun talebin Dalaman, Bodrum, Antalya gibi tatil bölgelerine olduğu söylendi.

2016-07-01 15:22:13

Kanser hastalarının tedavisi, Nevşehir Devlet Hastanesi’nde yapılıyor

Nevşehir Devlet Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Beşiroğlu, kanser hastalarının artık Kayseri ve Ankara’ya gitmeden Nevşehir’de tedavilerinin yapıldığını bildirdi. Nevşehir Devlet Hastanesi Tıbbi Onkoloji Polikliniği, Ekim 2015 tarihinden itibaren kanser hastalarına hizmet vermeye başladı. Tıbbi onkoloji, onkolojik tedavilerin ilaçla yapılan kısmını içeriyor. Radyasyon onkolojisi ise radyoterapi (ışın tedavisi) kısmını tanımlıyor.

2016-07-01 15:03:14

Vali Işın, müteahhitleri uyardı

Vali Musa Işın, bir okulun temel atma töreninde yaptığı konuşmada, kamu kurumlarının yapımı ile uğraşan müteahhitleri uyararak yanlışa geçit vermeyeceklerinin altını çizdi. Ağrı'nın Eleşkirt ilçesine bağlı İkizgeçe köyünde 5 derslikli okulun temel atma törenine katılan Ağrı Valisi Musa Işın, ile yapılan yatırımların küçümsenmemesi gerektiğini ifade etti. Vali Musa Işın, kamu binalarının yapımı ihalelerini alan müteahhitleri de uyararak, binaların yapımında yanlış yapanları kesinlikle affetmeyeceğini, yanlış yapan birkaç firmayı da mahkemeye verdiğini söyledi. Vali Işın, büyük şehirlerde yatırımların yapımındaki hassasiyetin Ağrı'daki yapılanlardan da olacağının altını çizdi. Ülkede çok sayıda yatırım olduğuna dikkat çeken Vali Işın, "Bir parti genel başkanı 90'lı yıllarda bir tuvalet ve müştelimatının açılışını yaptı. Allah'a çok şükür öyle bir noktaya gelmişiz ki o kadar açılış ve temel atma töreni var ki, artık sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakanımız çok fazla olduğu için toplu açılış yapmaktadırlar.

2016-07-01 15:00:50

Turgut Özal ve İpek üniversitelerinin kurucu vakıflarına kayyum

Mahkeme, Turgut Özal Üniversitesi ile İpek Üniversitesi'nin kurucu vakıflarına kayyum atanmasına karar verdi. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün açtığı davalar sonucu mahkemeler, Turgut Özal Üniversitesi'nin kurucu vakfı olan 'Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı' ile İpek Üniversitesi'nin kurucu vakfı olan 'Koza İpek Eğitim Sağlık Hizmet Yardım Vakfı'nın yöneticilerinin görevden uzaklaştırılmalarını ve yerlerine kayyum atanmasına kararlaştırdı. Vakıflar Genel Müdürlüğü ayrıca Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 'Koza İpek Eğitim Sağlık Hizmet Yardım Vakfı'nın üyeleri olan Cafer Tekin İpek, Melek İpek, Osman Zenginer, Pelin Zenginer ve Şaban Aksöyek'in görevden uzaklaştırılmalarını ve vakfa kayyum atanması için dava açtı. Mahkeme, davalıların 'tedbiren, geçici olarak görevden uzaklaştırılmalarına' ve vakfa 'tedbiren' Avukat Bilal Temel, Vakıflar Genel Müdürlüğü görevinde bulunan emekli memur Sebahaddin Aşlakçı ve Mali Müşavir Ahmet Özçelik'in 'bütün yetkileri kullanmak üzere kayyum' olarak atanmasına karar verdi.

2016-07-01 14:47:59

Aksaray yeni sanayi projesinde fiyatlar açıklandı

Aksaray’da sanayi esnafının merakla beklediği TOKİ tarafından yapılacak yeni sanayi projesinde dükkan fiyatları belli oldu. Aksaray Kültür Merkezi'nde yeni sanayi projesinin bilgilendirme toplantısı yoğun bir katılımla yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan ile sanayi esnafı katıldı. Aksaray-Adana karayolu üzerine inşa edilecek yeni sanayi sitesi, talebe göre yapılacak ilavelerle toplam 3000 işyerinden oluşacak. Mevcut iş yerleri 100 ile 500 metrekare arasında değişen 5 farklı dükkan şeklinde inşa edilecek. Ramazan Bayramı sonunda talep toplama işleminin başlayacağını belirten Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Seçim dönemimde taahhüt ettiğim ve en büyük projelerimden birisi olan bu projenin hayata geçirilebilmesi için ekibimizle birlikte yoğun bir mesai sürecinden geçtik.

2016-07-01 14:15:07

Çavuşoğlu ve Lavrov'dan Soçi buluşması

Türk hava sahasını ihlâl eden Rus uçağının düşürülmesiyle başlayan krizde Ankara- Moskova arasında buzların erimesinin ardından iki ülke arasındaki ilk temas gerçekleşti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Rusya'nın Soçi kentinde bir araya geldi. Çavuşoğlu, Erdoğan ve Putin'in Eylül'deki G-20 zirvesinden daha önce bir araya gelebileceğini, bunun hazırlıklarını yapmaya başlayacaklarını söyledi. Çavuşoğlu, Suriye konusunda iki ülkenin yeniden diyaloğa başlayacağını söyledi. LAVROV'DAN ÇAVUŞOĞLU'NA TEŞEKKÜR Çavuşoğlu, zamanlama açısından önemli olan bu toplantıya (Karadeniz Ekonomik İşbirliği Toplantısı) davet edilmesi ve sıcak karşılama için Lavrov'a teşekkür etti. Bu organizasyonun 25.

2016-07-01 14:00:42

CHP'li Sarıhan: Yargı paketini Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğiz

CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaşan Yargıtay ve Danıştay'ın yapısında değişiklik öngören düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacaklarını ifade etti. Düzenlemeyle her ilde birer özel yetkili mahkeme kurulacağını iddia eden Sarıhan, düzenlemenin Anayasa'nın 'adil yargılanma hakkı', 'hukuk devleti', 'mahkemelerin bağımsızlığı' ilkelerine aykırı olduğunu savundu. Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararlarının geçmişe yürümeyeceği ilkesini hatırlatan Sarıhan, "Geçmişe yürümez meselesinin önüne geçmek için ilk iş gününde arkadaşlarımız, partimiz başvuruyu yapmış olacak" diye konuştu.

2016-07-01 12:27:33

A Milli Kadın Basketbol Takımı Rio Olimpiyatları için toplanıyor

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek 2016 Olimpiyat Oyunları’nda mücadele edecek Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, bugün Hyatt Regency İstanbul Otel’de toplanarak çalışmalarına başlayacak. 7 Temmuz Perşembe gününe kadar İstanbul'da çalışacak ay yıldızlılar, sonrasında kamp yapmak üzere Slovenya'ya hareket edecek ve 18 Temmuz'da tekrar yurda dönecek. A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın 2016 Rio Olimpiyatları kadrosunda şu oyuncular yer alıyor: Lara Sanders, Pınar Demirok, Esra Ural (AGÜ Spor), Şaziye İvegin Üner, Ayşe Cora (Beşiktaş), Tilbe Şenyürek, Pelin Derya Bilgiç (Botaş), Nevriye Yılmaz, Işıl Alben, Bahar Çağlar (Galatasaray), Şebnem N. Kimyacıoğlu (Yakın Doğu Üniversitesi), Birsel Vardarlı Demirmen, Tuğçe Canıtez, Olcay Çakır (Fenerbahçe). 2016 Rio Olimpiyatları Milli Kadın Basketbol Takımı idari kadrosu şöyle: Arzu Özyiğit (A Milli Kadın Takım Menajeri), Ahmet Ege Ankaralı (A Milli Kadın Takım İdarecisi), Ekrem Memnun (Baş Antrenör), Aziz Akkaya (Yardımcı Antrenör), Selen Tatlıdede (Yardımcı Antrenör), Murat Bilge (Yardımcı Antrenör), İsmet Aziz (Kondisyoner), Gökhan Metin (Doktor), Nihan Usta (Fizyoterapist), Berivan Beril Kılıç (Fizyoterapist), Seyhan Kesim (Masör), Cihan Fidan (Masör), Murat Canbakkal (Masör) ve Barış Yılmaz (Malzeme Sorumlusu) Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, Rio Olimpiyatları’nda Avustralya, Brezilya, Japonya, Fransa ve Belarus ile birlikte A Grubu’nda yer alacak.

2016-07-01 11:56:54

Dinlenme tesislerinde tatilci yoğunluğu

Her sene yollarda yaşanan araç trafiğine takılmamak için Ramazan Bayramı tatiline erken çıkan vatandaşlar dinlenme tesislerinde yoğunluğa sebep oldu. İstanbul ve çevre illerden memleketlerine tatile giden vatandaşlar, sabah saatlerinde mola verme ihtiyacı duyunca Bolu’daki dinlenme tesislerinde yoğunluk yaşandı. Tesislerin park alanlarında yer bulamayan sürücüler araçlarını karayolu kenarına park etmek zorunda kaldı. Öte yandan Bolu Dağı Tüneli’nin Ankara yönünde meydana gelen trafik kazası, trafikte yavaşlamaya ve yoğunluğa sebep oldu.

2016-07-01 11:42:10

Bursa'da kent içi ulaşımda köklü çözümler

Bursa’nın yaşanabilir ve ulaşılabilir bir kent olması için çalışmalar devam ediyor. Bursa’nın kent içi ulaşıma nefes aldıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 30 metrelik yol 2. etabı çalışmalarının sürdüğü Osmangazi ilçesi Altınova Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da katıldığı incelemede, Beşyol ile Altınova arasında yürüyen ve vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Altepe, kent içi ulaşımın köklü çözümlerle rahatlayacağına işaret etti. Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın yaşanabilir ve ulaşılabilir bir kent olması için çalışmalarını hızla sürdürdüğünü belirten Başkan Altepe, 30 metrelik yolda Çelebi Mehmet Bulvarı’nın devamında açılan Murat Hüdavendigar Bulvarı’nın bu yıl içinde tamamlanacağını söyledi. Başkan Altepe, kent içi trafiği rahatlatacak radikal çözümler ürettiklerini ifade ederek, “Kağıt üzerinde bulunup uygulamada olmayan yolların açılmasına önem veriyoruz.

2016-07-01 11:41:34

Polisten iletişim yoluyla dolandırıcılığa karşı tiyatro oyunu

Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, her geçen gün artan dolandırıcılık olaylarına dikkati çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan tiyatro oyununu 10 günde yaklaşık bin kişiye sergiledi. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından iletişim yoluyla dolandırıcılık suçu kapsamında hazırlanan Televole, Telepati, Kime Niyet Kime Kısmet isimli üç ayrı senaryo metni Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, emniyet personeli tarafından çeşitli kamu kurum ve kuruluşların personeline, ortaöğretim, lise öğrencileri ve velilerine yönelik olarak sahnelendi. 20 Haziran- 29 Haziran arasında, Pursaklar Sevgi Evleri'nde kalan öğrenci ve öğretmenlere, Atatürk Anadolu Lisesi personeline, Keçiören Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü personeline, Keçiören Uygur Ortaokulu öğretmenlerine, Çankaya 75.Yıl Bakımevi sakinlerine ve Özkent Akbilek Ortaokulu öğretmenlerine olmak üzere yaklaşık bin kişiye yönelik tiyatro gösterimi yapıldı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, son 3 ay içinde toplam 18 resmi kurum ve 11 ortaokul-lise öğrenci, öğretmen ve velilerine olmak üzere 30'dan fazla seansta yaklaşık 4 bin kişiye yönelik tiyatro gösterimi gerçekleştirdi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Metin Demirci, "İletişim yoluyla dolandırıcılık olaylarından çok fazla mağdur olan vatandaşımız var.

2016-07-01 11:02:54

Ankara saldırısının faili Lice’de etkisiz hale getirildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik müşterek operasyon sürüyor. Operasyonda, Ankara'da 17 Şubat'ta Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında bomba yüklü araçla düzenlenen ve 29 kişinin hayatını kaybettiği saldırının faillerinden ‘Şirin’ kod adlı PKK’lı terörist Mehmet Şirin Kocakaya'nın etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

2016-07-01 10:18:09

Kırıkkale'de bayram tedbirleri arttırıldı

Kırıkkale’nin 43 ilin bağlantısı noktasında bulunduğunu hatırlatan İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Ramazan Bayramı dolayısıyla karayollarında ek tedbirler alınacağını bildirdi. Onar, yaptığı yazılı açıklamada, Kırıkkale'nin Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine açılan kapı konumunda olduğunu kaydetti. Bayram dolayısıyla kentteki Kırıkkale-Kayseri, Kırıkkale-Samsun ve Kırıkkale-Ankara karayollarında yoğun trafik akışı olacağını vurgulayan Onar, "9 günlük tatil süresince kentteki karayollarında, otogarda, dinlenme tesislerinde etkin kontrol yapabilmek amacıyla 14 trafik ekibi ve 75 personel görevlendirdik. Ayrıca Emniyet Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı helikopteri de karayollarımızda belirli saatlerde hava desteği sağlayacak. Halkın yoğun olduğu alışveriş merkezleri, piknik alanları, camiler, mezarlıklar, ana cadde ve sokaklarda sivil ekiplerimiz olacak.” dedi.

2016-07-01 09:57:22

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün Ramazan Bayramı tedbirleri

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı tatili süresince halkın istek ve şikayetlerini bildirebileceği veya yardım talebinde bulunabileceği telefon numaralarını açıkladı. Buna göre vatandaşlar aşağıdaki numaralardan şikayet ve bilgi alma talebinde bulunabilecekler. Polis İmdat :155 Gözaltına Alınan Şahıslar :303 50 65 - 384 08 60 (Faks) Asayiş Şube Müdürlüğü :303 55 25 -384 07 42 (Faks) Nöbetçi Müdürlüğü :303 50 50 - 303 50 65 Şehiriçi Trafik :362 62 62 - 362 68 48 (Faks) Bölge Trafik :412 58 40- 397 59 10 (Faks) Ankara Emniyet Müdürlüğü İnternet Adresi :www.ankara.pol.gov.

2016-07-01 09:27:21

Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Başbakan Binali Yıldırım, Hatay'da Garnizon Komutanlığı ile Valiliği ziyaret edecek, yapımı tamamlanan tesislerin Atatürk Stadyumu'nda toplu açılışını gerçekleştirecek, vatandaşlarla iftarda bir araya gelecek. (17.15-18.30-19.15-20.05-Hatay) POLİTİKA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının kamuda görevlendirilmesi ve mesleki yeterlilik konularında basın toplantısı düzenleyecek.

2016-07-01 09:24:51

Kırmızı ışıkta duramayan TIR otomobile çarptı: 3 yaralı

Kırşehir'de, kırmızı ışıkta duramayan TIR’ın çarptığı otomobildeki 3 kişi yaralandı. Olay, Ankara-Kayseri D-262 karayolu Özbağ beldesinde meydana geldi. Kent merkezine 12 kilometre mesafede, karayolunda sürücüsü ve plakası öğrenilemeyen TIR, Kırşehir merkeze bağlı Özbağ beldesinde kırmızı ışıkta duramayınca önündeki, Muzaffer Y. (60) idaresindeki 40 KB 028 plakalı otomobile çarptı. Kazada otomobil sürücüsü ile aynı araç içinde bulunan aynı aileden 3 kişi yaralandı. Yaralılar Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

2016-06-30 19:55:57

Spor Toto 2 ve 3. Lig'de gruplar belirlendi

Futbolda 2016-2017 Sezonu Spor Toto 2 ve 3. Lig'de gruplar belli oldu. TFF'nin Beykoz-Riva'da yer alan idari merkezinde bugün yapılan kura çekimine TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez, Genel Sekreter Vekili Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın'ın yanı sıra Spor Toto 2. Lig ile Spor Toto 3. Lig kulüplerinin temsilcileri katıldı. Kulüp temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen kura çekiminde TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez, yaptığı açıklamada, "Her şeyden önce ülkemizin ve dünyanın başına musallat olan terör belasını kınıyorum ve spor ailesi olarak her zaman karşılarında dik duracağımızı ifade etmek istiyorum.

2016-06-30 16:32:53
Tarih araligi secin:
-