"AK"  Haberleri

AK Partililerden CHP Mitingine destek

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugün Taksim Meydanı’nda düzenlediği “Barış ve Demokrasi Mitingi”ne AK parti kurmayları da destek verdi. Tünel’de toplanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın da bulunduğu AK Partililer Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, grup adına yaptığı açıklamada, darbe girişimine karşı verdikleri destek için Türk milletine teşekkür etti. Müezzinoğlu “Siyasal yapının tüm temsilcileri o darbe girişimine karşı ayaklandı, halkın önüne çıktı. Silahların önünde durdu milli irademe demokrasime sahip çıkıyorum dedi.

2016-07-24 18:55:45

2 bin 200 personelin işine son verildi

655. Kırkpınar güreşleri için Edirne'ye gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, FETÖ darbesine yönelik araştırmalar ve çalışmalar devam edeceğini ifade ederek, tespit edildiği takdirde hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeden bu işlemlerin gerçekleştirileceğini belirtti. Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, milletin FETÖ darbesine karşılık, dünyaya demokrasi dersi verdiklerini ifade etti. Bakan Kılıç, açıklamasının devamında, “Fenerbahçe, Monako ile bir UEFA maçı oynayacak. Monako takımının bazı garantiler istediklerini biliyoruz. Biz o garantileri verdik.

2016-07-24 18:49:38

Bolvadin, şehidini andı

Mardin'de teröristlerce şehit edilen Piyade Uzman Çavuş Hasan Basri Tek, şehadetinin 52. gününde, Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde dualarla anıldı. Duaya, yüzlerce Bolvadinli'nin yanı sıra, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Çay Kaymakamı Selim Palamut, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malul Gazi İsmail Kumartaşlı da katıldı. Kur'an-ı Kerim okunduktan sonra şehit Hasan Basri Tek için dualar edildi. Hasan Basri Tek, Mardin'in Nusaybin ilçesi Yenişehir Mahallesi'nde teröristlerin tuzakladıkları bombalı saldırıda şehit düşmüştü.

2016-07-24 18:40:03

Taksim'de "Cumhuriyet ve Demorkrasi" mitingi

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Taksim Meydanı'nda düzenlenen "Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi binlerce kişinin katılımıyla yapılıyor. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı mitinge, AK Parti de destek veriyor. Türk bayraklarıyla birlikte Taksim'e doğru yürüyen binlerce kişi, kurulan güvenlik noktalarında yapılan aramaların ardından meydana alındı. Çevre illerden gelen çok sayıda kişinin de katıldığı mitinge, Ak Parti de destek veriyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu'nun yanı sıra AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan, mitinge katılanlar arasında bulunuyor.

2016-07-24 18:35:25

Darbe fırsatçılarından benzin vurgunu

15 Temmuz'da Fethullahçı Terör Örgütünce (FETÖ) gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sonrasında, bazı kuruluşlar durumu fırsata çevirmeye çalıştı. Özellikle de akaryakıt firmalarına ait benzin istasyonlarının, darbe girişiminin hemen ertesi sabahında tabelalara yansıyan fiyat tarifeleri dikkat çekiciydi. Vatandaşlar, durumu farketseler de, yaşanan olağanüstü durumdan dolayı, belirtilen fiyattan araçlarına yakıt almak zorunda kalırken, uygulanan fiyat tarifelerini de fotoğrafladılar. Ortalama olarak 4.40-4.50 TL olması gereken akaryakıt fiyatlarının, bazı fırsatçı benzin istasyonlarında 5.

2016-07-24 18:17:00

Ak Parti Milletvekilleri, "Demokrasi nöbetine devam edeceğiz"

AK Parti Adana Milletvekilleri, Adana Ak Parti il başkanlığında düzenledikleri toplantıyla darbe girişimini kınadı. Toplantıya Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Mehmet Şükrü Erdinç, Talip Küçükcan, Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın yani sıra çok sayıda parti üyesi katıldı. Toplantıda konuşan Fatma Güldemet Sarı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızmış olan FETÖ terör örgütü üyelerinin darbe girişimini kınadı. Sarı, " Millet iradesini gösterdi. Türkiye seçilmiş Cumhurbaşkanına, başbakanına hükümetine Türkiye Büyük Millet Meclisine sahip çıkmıştır. Milletimizin ellerinde sadece ve sadece Türk bayrağı vardı.

2016-07-24 18:11:38

Görevden alınmamak için başörtüsü takmıştı

Diyarbakır’da gözaltına alınan ve tutuklanan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ayşegül Jale Saraç’ın, 2014 yılında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik başlayan soruşturmalarda görevden alınmamak için başını örttüğü iddia edilmiş, bu iddia Saraç tarafından yalanlanmıştı. Ancak, Saraç’ın FETÖ bağlantısı ve terör polisince gözaltına alınması ve terörden tutuklanması başörtüsünü deşifre olmamak için taktığını ortaya çıkardı. YÖK tarafından görevden alınan, ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri tarafından gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ayşegül Jale Saraç’ın hilesi, FETÖ’cülerin devlet içine her ne pahasına olursa olsun nasıl sızdıklarını bir kez daha gözler önüne serdi. FETÖ/PDY'nin 2010 yılında başlayan ve 2013 yılında üst seviyeye çıkan; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni uluslar arası alanda zor duruma düşürme çabalarının ardından 2014 yılında başlayan soruşturmalar kapsamında birçok bürokrat ve akademisyen görevden alınmıştı.

2016-07-24 17:54:38

Daveti, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri mektupla yapmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti, CHP ve MHP liderleri ile yarın saat 14.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapacağı kritik zirvenin detayları ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, liderleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi karşısındaki kararlı tutumları nedeniyle teşekkür etmek ve önerilerini almak için külliyeye davet ettiği bildirildi. Sürpriz davet, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'nın, parti genel sekreterlerine gönderdiği mektup aracılığıyla yapıldı. MİLLET BİRLİK VE BERABERLİK İSTİYOR Edinilen bilgiye göre Kasırga, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ve MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'a gönderdiği mektupta, milletin, darbe girişimi karşısında gösterdiği kararlı tutumu, siyasi partilerden de beklediği kaydedildi. Mektupta şu ifadeler yer aldı: "Bu zorbalığa karşı gösterdiği kararlı tutumla, tüm kurumlarımıza çok önemli sorumluluklar yükleyen milletimiz, birlik ve beraberliğimizin en üst düzeyde olması gereken bu kritik dönemde, diğer kuruluşlarımızla birlikte, siyasi partilerimizden de bunun gereğini yerine getirmesini beklemektedir.

2016-07-24 17:45:25

Mehdi Eker: Hakan Fidan 'çok sıkıntı var' dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, 15 Temmuz gecesi telefonla ulaştığı MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın kendisine 'çok sıkıntı var' dediğini aktardı. Eker, katıldığı bir televizyon programında, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesini anlattı. Ankara Dikmen'de uçak sesleri duyduğunu, anormal bir şey olduğunu hissettiğini belirten Eker, İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı aradığını, ulaşamadığını, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve ardından da MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüştüğünü ifade etti. Eker, "Bir sıkıntı olduğunu söyleyince, nasıl bir sıkıntı olduğunu sordum. 'Bizi zorluyorlar' dedi. Hakan'la benim görüşmem 22.

2016-07-24 17:39:03

Erdoğan, liderlerle bir araya gelecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi yarın saat 14.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderlere Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi karşısındaki kararlı tutumları sebebiyle teşekkür edeceği, son gelişmeleri değerlendirerek liderlerin önerilerini alacağı ifade edildi. Daveti, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri mektupla yapmış Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti, CHP ve MHP liderleri ile yarın saat 14.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapacağı kritik zirvenin detayları ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, liderleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi karşısındaki kararlı tutumları nedeniyle teşekkür etmek ve önerilerini almak için külliyeye davet ettiği bildirildi.

2016-07-24 17:02:19

TBMM Başkanı Kahraman: Türkiye'de darbe devri kapandı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı ziyaret etti. TBMM Başkanı Kahraman, "Bir söz var 'bir musibet bin nasihatten evladır' diye. Türkiye'deki darbe devri kapandı" dedi. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarını kabul etti. Ziyaretin ardından gündeme dair açıklamalarda bulunuldu. Kahraman,15 Temmuz gecesi yaşadıklarını Orgeneral Hulusi Akar ile paylaştı.

2016-07-24 16:44:06

Aralarında Harp Akademisi Komutanlarının da bulunduğu 13 asker tutuklandı

Aralarında Hava Harp Akademileri Komutanlığı’nda görevli 4 de generalin bulunduğu 13 asker, darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 15 Temmuz Darbe Girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan, aralarında generallerin de bulunduğu 13 asker, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen, 13 asker hakkında tutuklama kararı verildi. Tutuklananlar arasında Harp Akademileri Komutanlığı'nın Kurmay Başkanı Tümgeneral Nevzat Taşdeler, Hava Harp Akademisi Komutanı Tümgeneral Recep Yüksel, Kara Harp Akademisi Komutanı Tümgeneral Selim Mert ile Hava Harp Akademileri Komutanlığı Yüksek Sevk ve İdare Komutanı Tuğgeneral Ali Akyürek'in de yer aldığı öğrenildi.

2016-07-24 16:25:22

Orgeneral Akar: Bunlar yılanlar, çiyanlar, teröristlerdir

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Efkan Ala, darbecilerin 50 polisi şehit ettiği Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret etti. Orgeneral Akar, "Bu kepazeliği rezilliği yaşatanlar hiçbir şekilde TSK mensubu olarak göremez. Bunlar yılanlar, çiyanlar, teröristlerdir" dedi. İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Orgeneral Hulusi Akar ile beraberindeki heyet, 50 polisin şehit olduğu Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na giderek hayatını kaybedenlerin anısına çiçek bıraktı. İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Gölbaşı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Efkan Ala, Fetullahçı Terör Örgütü'ne mensup darbeci askerler için "Bunlar asker değil, bunlar vatan evladı olamaz.

2016-07-24 16:11:00

Doğubeyazıt'ta 5 polis daha tutuklandı

Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde gözaltına alınan ve cuma akşamı adliyeye çıkarılan 10 polisten 4'ü tutuklanırken, 6 polis adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Savcının itirazı üzerine serbest bırakılan 6 polisten 5'i daha tutuklandı. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, Doğubeyazıt İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 10 polis gözaltına alındı. Gözaltına alınan 10 polisten 4'ü tutuklanırken, 6'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Cumhuriyet Savcısı'nın itirazı üzerine serbest bırakılan 6 polisten 5'i daha, Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

2016-07-24 16:01:13

Akhisarlı STK'lar demokrasiye sahip çıkıyor

15 Temmuz’da FETÖ’nün askeri darbe girişimine yönelik demokrasi nöbeti tutan Akhisarlılar 9’uncu günde de meydanlardaydı. Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri de meydanlarda demokrasi nöbetlerine katılarak vatandaşlara destek verdi. Akhisarlı vatandaşlar Milli Egemenlik Meydanını 15 Temmuz’dan itibaren boş bırakmadı. Demokrasi nöbeti her gün olduğu gibi İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından Kızılay Akhisar Şube başkanı Orhan Çeçen darbeye karşı olduklarını belirten bir konuşma yaptı. Akhisar Balıkesirliler Derneği, Bayburtlular Derneği, Balkan Göçmenleri Derneği ve Erzurumlular Derneği’nin de katıldığı demokrasi nöbetinde STK’lar adına konuşma yapan Coşkun Karadaş; “Bizler Sivil Toplum Dernekleri olarak bugün burada konuşabiliyoruz.

2016-07-24 16:00:39

Bakan Yardımcısı Metin "Her alanda büyümemiz devam edecek"

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu’da düzenlenen Bolu 2016 Fuarı'nda açıklama yaptı. Metin ‘’Böyle bir dönemde ekonomik bir organizasyonun olması Bolu açısından önemli. Belediyemize, Valiliğimize, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ederim. Bütün herkesin bu fuara katılmasını arzu ederim.’’dedi. Açıklamasında, şu anda ilk çeyrek rakamlara göre dünyanın en hızlı büyüyen ülkesinin Türkiye olduğunu belirten Metin, "Özellikle Ak Parti iktidarları boyunca yakalamış olduğu istikrarı, sıkı mali politikalara ve diğer göstergeler noktasındaki ivmesine göre değerlendirilmiştir.

2016-07-24 15:57:45

27 savcı halen aranıyor

Darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, Ankara'da yürütülen operasyonda, firari 27 savcının aranmasına halen devam ediliyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, savcılar, darbe girişimine karışan üst rütbeli subayların ev ve iş yerlerinde polis eşliğinde bu sabah aramalara başladı. Arama yapılan yerler arasında Mamak'taki Altmışevler ve Çiğiltepe'deki askeri lojmanlar da bulunuyor. DİJİTAL MALZEMELER MERCEK ALTINDA Darbe girişimi gecesi kullanılan Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki aramalar da halen devam ediyor. Buralarda, darbe girişimine karışan personelin bilgisayarları inceleniyor.

2016-07-24 15:28:27

Milli boksör Avni Yıldırım 'Altın Kemer'e yürüyor

Profesyonel boksta süper orta sıklette dövüşen milli boksör Avni Yıldırım, dün akşam Almanya'nın başkenti Berlin'de bir zafere daha imza attı. Berlin'de 12. maçına çıkan genç boksörümüz, Çeçen asıllı Belçikalı rakibi Timur Nikarkhoev'i 5. raundda teknik nakavtla geçerek Altın Kemer'e bir adım daha yaklaştı. Karşılaşmanın başlamasıyla birlekte süper orta sıklette Dünya Boks Konseyi'nin (WBC) gençler şampiyonu olan rakibine nefes aldırmayan Avni Yıldırım, 12. maçında 12.

2016-07-24 15:27:00

Makedonya Büyükelçisi'nden Akhisar ziyareti

Makedonya Ankara Büyükelçisi Zvanko Mucunski eşiyle birlikte Akhisar Balkan Göçmenleri derneğine bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Akhisar Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Tunay Gül, Büyükelçi'ye çiçek takdim etti. Büyükelçi Zvanko Mucunski; “İçten ve dostane karşılama için teşekkür ediyorum. Özellikle bu son üç günde ziyaretlerimde Batı Türkiye’de kendimi Makedonya’da gibi hissettim ve çok mutlu oldum. Türkiye’yi ikinci vatanım gibi görüyorum. Yapılan son istatistiklere göre Türkiye’de 4 milyon Makedonya kökenli göçmenin yaşadığı tespit edilmiştir.

2016-07-24 15:25:53

15 Temmuz darbe gecesi fotoğraflarla Meclis'te yaşananlar

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları tarafından TBMM Yerleşkesi'ne atılan 10 bombadan 3'ü ağır tahribata neden oldu. Başbakanlık makamı, CHP ve MHP gruplarının bulunduğu kata ve bahçeye denk gelen bombaların yarattığı tahribat, tüm dehşetiyle fotoğraflara yansıdı. Cihan Haber Ajansı o anları belgeleyen fotoğraflara ulaştı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, milletvekilleri ve çalışanların nasıl bir tehlike altında Meclis'e sahip çıktığı bu tahribat fotoğrafları ile daha net bir şekilde görüldü. 15 Temmuz akşamı, hain darbe girişiminin duyulmasının ardından başta TBMM Başkanı İsmail Kahraman olmak üzere, bazı bakanlar, milletvekilleri ile personel Meclis'e geldi. TBMM Genel Kurulu'nda bir araya gelen Kahraman ve milletvekilleri, darbeyi kınayan konuşmalar yaptı.

2016-07-24 15:21:31

Orgeneral Akar: Omuz omuza ülkemiz için kan döktük

İçişleri Bakanı Efkan Ala ve kuvvet komutanlarıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne 'geçmiş olsun' ziyaretinde bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "İşbirliği içinde, omuz omuza ülkemiz için kan döktük" dedi. Bakan Ala, Orgeneral Akar, Kara, Deniz ve Hava kuvvetleri komutanları, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında saldırıya uğrayan Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne 'geçmiş olsun' ziyaretinde bulundu. Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan tarafından karşılanan Bakan Ala, Orgeneral Akar ve beraberindekiler, helikopter tarafından bombalanan ve polislerin şehit olduğu noktaya karanfil bırakarak dua etti. POLİS ASKER BİR BÜTÜNDÜR Orgeneral Akar ve beraberindekileri, daha sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki polis memurları selamladı. Akar, burada yaptığı selamlama konuşmasında, şunları kaydetti: "İşbirliği içinde omuz omuza ülkemiz için ter döktük, kan döktük. Azim ve kararlılıkla bu mücadele devam etti.

2016-07-24 15:19:03

Belediye Başkanı Şahin, Basın Bayramı mesajı yayımladı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şahin, mesajında, özgür, bağımsız, tarafsız basın demokrasinin çok seslilik ilkesi ve özgürlük anlayışının yaşama geçirilmesinde üstlendiği görevin büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Demokratik ve çoğulcu yapısının korunmasının basın özgürlüğünün temel koşulu olduğunu vurgulayan Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü, “İfade özgürlüğü ve basın hürriyeti demokrasilerin olmazsa olmaz unsurlarıdır.Gelişmiş demokrasilerde önemli bir kamusal güç hatta dördüncü kuvvet olarak kabul edilen basın, toplumun geniş kesimlerini etkileyebilmekte ve yönlendirebilmektedir. 24 Temmuz 1908 yılında alınan karar işte bu nedenle tarihi bir öneme sahiptir. İçinde bulunduğumuz bilişim çağı ise kitle iletişim araçlarına çeşitlilik getirerek haber ve bilgi akışına hız kazandırmıştır.

2016-07-24 15:01:11

Bakan Tüfenkci, "Milletimiz, bu hayasızca akını durdurdu"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Eğer bu millet 10 gündür bu meydanlardaysa, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bir çağrısıyla canlarını tanklara siper ediyorlarsa, o meydanları dolduruyorlarsa onların cezalandırma isteğini mutlaka yerine getirmemiz lazım.” dedi. Tüfenkci, Kernek Şelale restoranda Malatya Valisi Mustafa Toprak, Toplantıya Malatya Valisi Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Malatya İl Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve belediye başkanlarıyla toplantı yaptı. “ASIL İŞ BUNDAN SONRA BAŞLIYOR” Bakan Tüfenkci, 15 Temmuz'da sapkın bir dini cemaatin askeriye içerisinde kalkışmasında, millete karşı silahlarını doğrultan acımasızca milleti katleden güruhun başarılı olamadığını kaydederek, darbe girişiminin başarılı olamamasında en büyük nedenlerden birinin milletin destansı bir direniş ortaya koyması, sivil direniş nedir dosta düşmana göstermesi olduğunu söyledi. Türkiye’nin tehlikeyi büyük ölçüde atlattığını ifade eden Tüfenkci, “Asıl iş bundan sonra başlıyor. Süratle harekete geçerek, darbe girişiminde bulunan bütün unsurları tek tek bulup, inlerinden çıkarıp cezalarını vereceğiz” dedi.

2016-07-24 14:55:20

Orgeneral Akar: Omuz omuza ülkemiz için kan döktük

İçişleri Bakanı Efkan Ala ve kuvvet komutanlarıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne 'geçmiş olsun' ziyaretinde bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "İşbirliği içinde, omuz omuza ülkemiz için kan döktük" dedi. Bakan Ala, Orgeneral Akar, Kara, Deniz ve Hava kuvvetleri komutanları, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında saldırıya uğrayan Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne 'geçmiş olsun' ziyaretinde bulundu. Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan tarafından karşılanan Bakan Ala, Orgeneral Akar ve beraberindekiler, helikopter tarafından bombalanan ve polislerin şehit olduğu noktaya karanfil bırakarak dua etti. POLİS ASKER BİR BÜTÜNDÜR Orgeneral Akar ve beraberindekileri, daha sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki polis memurları selamladı. Akar, burada yaptığı selamlama konuşmasında, şunları kaydetti: "İşbirliği içinde omuz omuza ülkemiz için ter döktük, kan döktük. Azim ve kararlılıkla bu mücadele devam etti.

2016-07-24 14:50:59
Tarih araligi secin:
-