"Ahmet"  Haberleri

Başbakan Yıldırım: Güvenoyu aldıktan sonra artık 79 milyonun hükümetiyiz

Başbakan Binali Yıldırım, "Seçimlerde ne kadar oy alırsak alalım bu çatı altında güvenoyu aldıktan sonra artık herkesin hükümetiyiz, 79 milyonun hükümetiyiz." dedi. AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım’ın başbakanlığında kurulan 65. Hükümet, TBMM’den 315 oyla güvenoyu aldı. TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı. Kahraman, oturumun başında İstanbul’un fethinin 563.

2016-05-29 12:11:51

65. Hükümet, güven oyu aldı (Düzeltme)

(Sayın abonemiz; haberde geçen '325 kabul oyu' ifadesi '315' olarak düzeltilerek haber tekrar servis edilmiştir.) AK Parti Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım başkanlığında kurulan 65. Hükümet, 315 kabul oyu ile güven oyu aldı. TBMM Genel Kurulu, güven oylaması için saat 11.00'de Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da 65.

2016-05-29 11:56:41

65. Hükümet, güven oyu aldı

AK Parti Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım başkanlığında kurulan 65. Hükümet, 315 kabul oyu ile güven oyu aldı. TBMM Genel Kurulu, güven oylaması için saat 11.00'de Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da 65. Hükümet'in programı güven oyuna sunuldu.

2016-05-29 11:51:06

Hababam Sınıfı'nın Dilaver'i: Filmi 4 kuşak izledi

Türk sinemasının başyapıtlarından Hababam Sınıfı'nda 'Dilaver' lakabıyla oynayan 66 yaşındaki Dilaver Gür, filmle ilgili anılarını anlattı. Hababam Sınıfı'nı ailenin 4 kuşağının da izlediğini belirterek, "Hababam Sınıfı'nı önce annem-babam sonra çocuklarım izledi, şimdi de torunlarım izliyor." dedi. Hababam Sınıfı'nın ilk 3 filminde hemşerisi Kemal Sunal ile birlikte oynayan Gür'ün hayatı, İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi'ni (Yıldız Teknik Üniversitesi) kazandığında değişmeye başladı. Üniversiteyi kazanan ve İstanbul'da bir gazetede gördüğü ilan sonrası Hababam Sınıfı kadrosuna katılan Gür, haylaz Hababam Sınıfı'nın çalışkan üniversite öğrencisi olarak başta Adile Naşit olmak üzere herkesin dikkatini çekmeyi başardı. 'LAKABIM SONRADAN 'DİLAVER' OLDU' Rıfat Ilgaz'ın Hababam Sınıfı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yapığı unutulmaz başyapıtın 'Hababam Sınıfı', 'Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı' ve 'Hababam Sınıfı Uyanıyor' filmlerinde oynayan Gür, yüzlerce kişi arasında yapılan değerlendirmeyle filme seçildiğini anlattı.

2016-05-29 09:27:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Havalimanı’nın yeni terminal binasının ve şehirde yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılış törenine katılmak; şehirdeki STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile buluşmak amacıyla Diyarbakır’a geldi. Diyarbakır Havalimanı’nda Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Vali Hüseyin Aksoy ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Erdoğan, daha sonra eşi Emine Erdoğan ve beraberindekilerle açılış töreninin yapılacağı Anıt Park’a geçti. Törende konuşan Erdoğan, 230 milyon liralık yatırım bedeli olan Diyarbakır Havalimanı terminal binasının, şehre ve ülkeye hayırlı olmasını diledi. Yıllık 5 milyon yolcu kapasiteli havalimanının, Diyarbakır’ın turizminin, ekonomisinin, ticaretinin, sosyal hayatının canlanmasında ciddi katkısı olacağına inandığını belirten Erdoğan, toplu açılışı yapılan diğer hizmet ve tesislerin arasında; 397 dersliğin, 200 öğrenci kapasiteli pansiyonun, Dicle Üniversitesi öğrenci sosyal tesislerinin, yüzme havuzu ve gençlik merkezlerinin, spor tesislerinin, 1.024 adet konutun, Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Kocaköy Devlet Hastanesi’nin, Organize Sanayi Bölgesi altyapı projelerinin, Karacadağ Kongre Merkezi’nin, hizmet binalarının, tarımsal destekleme ve hibe projelerini, içme suyu isale hattı ile taşkın koruma projelerinin, sosyal tesislerin, yol, köprü, üst geçitlerinin ve PTT hizmet binalarının olduğunu açıkladı. Kalkınma seferberliği anlayışıyla, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 13 yılda yaklaşık 280 milyar liralık yatırım yaptıklarını, yolu, elektriği, suyu, okulu, sağlık tesisi olmayan yerleşim yeri bırakmadıklarını, üniversiteler açtıklarını, sosyal yardımlarla bölgede yaşayan hiçbir vatandaşın aç ve açıkta kalmamasını temin ettiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunlarla birlikte hak ve özgürlüklerin genişletilmesi konusunda, ‘Demokratik Açılım’ adıyla adım attıklarını, ardından ‘Millî Birlik ve Kardeşlik Projesi’ni hayata geçirdiklerini; son olarak da ‘Çözüm Süreci’ni başlattıklarını vurguladı.

2016-05-28 17:52:02

Kavuncu: Ahmet Yesevi, Türk dünyasının ortak bir figürü

Uşak Üniversitesi 'Yesevi Düşünce Topluluğu' öğrencileri tarafından 'Ahmet Yesevi Yılı' nedeniyle 'Yesevi Baba ve Türk Medeniyetine Katkıları' konferansı düzenlendi. Konferans kapsamında Muhsin Yazıcıoğlu Düşünce ve Stratejik Araştırma Derneği (MUHSİYAD) Kurucu Genel Başkanı ve Türk Ocakları Genel Sekreteri Prof. Dr. Orhan Kavuncu öğrencilerle bir araya geldi. Aynı zamanda Büyük Birlik Partisi Adana eski Milletvekili ve Parti Eski Genel Sekreteri, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Kavuncu, Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi amfisinde Ahmet Yesevi'nin Türk medeniyetine katkılarını anlattı. Programa, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Bekir Alperen ve İlçe Başkanı Sedat Dülger, Alperen Ocakları İl Başkanı Mehmet Sezer, Topluluğun Danışman Hocası Yrd.

2016-05-28 17:41:16

İİB’den ihracatın yıldızı 81 firmaya ödül

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) bünyesinde yer alan 7 ihracatçı birliği, fındıktan su ürünlerine, hububat bakliyattan gemi ve mobilyaya birçok sektörde en başarılı ihracat yıldızı firmaları ödüllendirdi. Törende konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Okyanusta dalga boyu daha yüksek olduğu için okyanustaki gemiler, sığ sularda yüzen gemilere nazaran daha güçlü, daha dirençli olur. 2023’e giden bu yolda, biz de ihracat gemimizi güçlendirmeliyiz." dedi. İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), 2015 yılında sektörlerinde ihracat lideri 81 firmayı ödüllendirdi. 2015’te Almanya’dan Irak’a, ABD’den Japonya’ya kadar 200 ülkeye 5,8 milyar dolar ihracat yapan İİB bünyesindeki 6 ihracatçı birlik, 2016’da alternatif pazarlardan inovatif ürünlere kadar yeni hedeflere odaklandı.

2016-05-28 16:58:55

SERKA Genel Sekreteri Kapu: Kars merkezli büyük projeler var

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri Hüsnü Kapu, basın mensuplarıyla bir araya geldi. 21 yıl sonra hükumette Kars'tan bir bakanın olmasını değerlendiren Kapu, Kars merkezli büyük projeler olduğunu, bunlardan birinin de demir yolu projesi olduğunu söyledi. Ağrı, Ardahan, Kars ve Iğdır'da faaliyet yürüten SERKA Genel Sekreter Hüsnü Kapu, Kars merkezli büyük projeler olduğunu, bunlardan birinin demir yolu projesi olduğunu ve bu yılı sonu itibari ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına getirilen Ahmet Arslan ile birlikte projenin bitme ihtimalinin yükseldiğini söyledi. Kapu, bunun Kars için çok önemli olduğunu dile getirdi. Kapu, birinci olarak, Kars'ın İpek Yolu'nun bağlantısını sağlayan merkez haline geldiğine ve ikinci olarak Kars için daha önemli olan Lojistik Merkez'e değinerek, "Bakan Bey Temmuz'da geldiğinde ihalesinin yapılacağını ilan etmişti. Bu konuda artık şüphemiz kalmadı.

2016-05-28 14:23:26

Öğrenciler, barutsuz elektromanyetik tüfek ve tabanca icat etti

‘Sivas Yazarlarıyla Buluşuyor’ projesi kapanış programı yapıldı. Program sonrasında öğrencilerin bilim sergisi gezildi. Sergide barutsuz, elektromanyetik ve menzili kullanıcı tarafından ayarlanabilen tüfek ile uzaktan mobil araçlarla kontrol edilebilen silah dikkat çekti. Tüfeğin savunma sanayiinde kullanılabilmesi için çalışma yapıldığı kaydedildi. Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Sivas Yazarlarıyla Buluşuyor' projesinin 2015-2016 yılı final programı yapıldı. Buruciye Medresesi bahçesinde gerçekleştirilen kapanış programında öğrencilerin açtığı bilim sergisi ilgi gördü.

2016-05-28 12:52:02

5. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

Forum Mersin Alışveriş Merkezi ve Mersin Üniversitesi (MEÜ) işbirliğiyle bu yıl 5.’si düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Form Mersin, Mersin Üniversitesi ve Daraba Film Yapım Event işbirliğinde Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ı ölümünün 10. yıl dönümünde anmak amacı ile gerçekleştirilen Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali gala gecesinde ödüller sahiplerini buldu. Kurmaca kategorisinden 191, belgesel kategorisinden 38, canlandırma / animasyon kategorisinden 31 olmak üzere toplam 260 kısa film, finale kalabilmek için yarıştı. 5.

2016-05-28 00:18:45

Adana Demirspor'u penaltılarla geçen Multigroup Alanyaspor Süper Lig'de

Stat: Torku Konya Arena Hakemler: Bülent Yıldırım, Ekrem Kan, Asım Yusuf Multigroup Alanyaspor: Haydar Yılmaz, Sezer Özmen, Yasin Palaz, Nuru Suley (Dk. 75 Ahmet Kesim), Özgür Çek, Galip Güzel, Tayfur Bingöl, Deniz Vural (Dk. 110 Barış Örücü), Emre Akbaba, Sinan Özkan, Jonathan Ayite (Dk. 59 Slavko Perovic) Adana Demirspor: Fevzi Elmas, Ahmet Burak Solakel, Barış Başdaş, Murat Akyüz, Onur Akbay, Joseph Attamah (Dk. 110 Abdulkadir Özgen), Ibrahim Moro, Anıl Taşdemir (Dk. 46 Kenan Özer), Tiago Bezerra, Burak Çalık (Dk.

2016-05-27 21:51:27

Multigroup Alanyaspor: 1 - Adana Demirspor: 1 (İlk yarı)

Stat: Torku Konya Arena Hakemler: Bülent Yıldırım, Ekrem Kan, Asım Yusuf Multigroup Alanyaspor: Haydar Yılmaz, Sezer Özmen, Yasin Palaz, Nuru Suley, Özgür Çek, Galip Güzel, Tayfur Bingöl, Deniz Vural, Emre Akbaba, Sinan Özkan, Jonathan Ayite Adana Demirspor: Fevzi Elmas, Ahmet Burak Solakel, Barış Başdaş, Murat Akyüz, Onur Akbay, Joseph Attamah, Ibrahim Moro, Anıl Taşdemir, Tiago Bezerra, Burak Çalık, Mickael Franck Pote Goller: Dk. 8 Mickael Franck Pote (Adana Demirspor), Dk. 37 Emre Akbaba (Multigroup Alanyaspor) Sarı kartlar: Dk. 14 Sinan Özkan, Dk. 18 Özgür Çek (Multigroup Alanyaspor) PTT 1. Lig'de Süper Lig'e çıkacak son ekip Konya'daki Multigroup Alanyaspor-Adana Demirspor karşılaşmasının ardından belli olacak.

2016-05-27 19:48:03

Multigroup Alanyaspor-Adana Demirspor maçının 11'leri belli oldu

PTT 1. Lig'de Süper Lig'e çıkacak son ekip Konya'daki Multigroup Alanyaspor-Adana Demirspor karşılaşmasının ardından belli olacak. Maçın ilk 11'leri de belli oldu.

2016-05-27 18:58:57

Başkan Kocamaz: Mersin, sporun göz bebeği bir kent olacak

Mersin'deki Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi’nde 28-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Atletizm Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası öncesinde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Vali Yardımcısı Ogün Bahadır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Tarakçı, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, ENKA Spor Koordinatörü Ayşegül Baklacı, Fenerbahçe Atletizm Takım Antrenörü Hakan Beceren ile çok sayıda sporcu katıldı. "MERSİN’DE YAŞADIĞIM İÇİN MUTLUYUM" Mersin gibi önemli bir kentte yaşadığı için mutlu olduğunu belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Akdeniz Oyunları’nın Mersin’e getirilmesi ile ilgili mücadelelerin içerisinde hasbelkader ben de bulundum. O dönemlerde ısrarla bu işi Mersin’e vermemek için direndiler. Yunanistan’a verilmişti, ancak Yunanistan’ın ekonomik krize girmesi nedeniyle bu işi kurtaramayacağı anlaşıldı ve Mersin’e teklif edildi. Gerçekten çok kısa bir sürede Mersinimizde çok büyük spor tesisleri hayata geçirildi ve Akdeniz Oyunları burada gerçekleştirildi.

2016-05-27 18:11:20

'Hoca Ahmet Yesevi’yi Anlamak' konferansı

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce hazırlanan 'Hoca Ahmet Yesevi’yi Anlamak' konulu konferans düzenlendi. Konferansa Iğdır Valisi Davut Haner, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansta konuşma yapan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Hoca Ahmed Yesevi’nin hayatını, ders aldığı hocalarını, Türk dünyası üzerindeki tesirini anlattı. Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin, Türkiye, Kazakistan ve Türk Dünyası üzerine gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği çalışmalarla ilgili de bilgi aktaran Yıldız, UNESCO tarafından büyük fikir adamı ve gönül eri Hoca Ahmed Yesevi’nin, ölümünün 850.

2016-05-27 17:53:08

Kilis’te buruk mezuniyet coşkusu

Kilis’e atılan roket mermileri nedeniyle zor günler geçiren ve kimi zaman eğitimlerine ara vermek zorunda kalan ilkokulların öğrencileri, buruk mezuniyet sevinci yaşıyor. Kilis Cemil Çetin İlkokulu 4. sınıf öğrencileri mezuniyet coşkusunu buruk kutladı. Cübbe ve keplerini giyen öğrenciler kep atarak mezuniyet sevinci yaşadı. Keplerini fırlatan öğrenciler daha sonra okul Müdürü Ramazan Özcan ve öğretmenlerinden diplomalarını aldı. Kilis Cemil Çetin İlkokulu’undan 2015-2016 akademik yılında 50 öğrenci mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.

2016-05-27 17:06:50

Cumhrubaşkanı Erdoğan, Kırşehir'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29. Ahilik Haftası münasebetiyle düzenlenen kutlama törenine ve Ahi Evran Üniversitesi’nin kendisine tevcih edeceği fahri doktora törenine katılmak üzere Kırşehir’de bulunuyor. Helikopterle Kırşehir’e gelen Erdoğan, Ahi Stadyumu’nda Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve diğer yetkililer tarafından karşıland. Erdoğan, Ahmet Yesevi Camii’nde kıldığı Cuma namazının ardından Kırşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

2016-05-27 17:01:49

Cankurtaranların sınavı gerçeğini aratmadı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde bulunan olimpik yüzme havuzunda görev alacak cankurtaranlar zor bir sınavdan geçti. Üniversitenin İstiklal Yerleşkesindeki Spor Kompleksi içerisinde yer alan 5 kulvarlı 680 bin metreküp kapasiteli Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Burdurlulara da hizmet veriyor. Yaz sezonunda Burdurlu vatandaşların da yoğun ilgisini çeken havuzda olası boğulma vakalarının önüne geçmek için görev alacak cankurtaranlar sınava tabi tutuluyor. Havuzda boğulan kişiye nasıl müdahale edileceği konusunda eğitimler alan cankurtaranlar zor bir sınavdan geçiyor. Eğitimler hakkında bilgi veren Öğr. Gör.

2016-05-27 15:15:37

‘Gelenek ve Göreneklerle Siirt’ Paneli

Siirt Üniversitesi tarafından ‘Gelenek ve Göreneklerle Siirt’ Paneli düzenlendi. Üniversite'nin Merkez Kampüsündeki Konferans Salonu'nda düzenlenen panele, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman, Defterdar Meral Dönmez, Müftü Faruk Arvas, AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Panelin açılış konuşmasını yapan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, gelenek ve görenek toplumları ayakta tutan ve değerleriyle ileriye gitmeyi sağlayan önemli davranış kuralları ve alışkanlıklar olduğunu söyledi. Vali Tutulmaz, Siirt’in diğer illerden ve diğer illerde yaşayan vatandaşlardan daha belirgin şekilde özel gelenekleri olan bir yer olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Bu kültür aktarımında bugüne kadar genellikle ağırlıklı olarak sözel ve görsel anlamda devam eden bir aktarım söz konusu. Değerli yazarlarımız, gazetecilerimiz tarafından bu kültürlerin bir kısmı kayıt altına alınmış ancak burada bunu tekrar siz değerli gençlerle bugün paylaşarak geleceğe bir adım daha bu kültürel değerlerimizi aktarabilme şansımız olacak." Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.

2016-05-27 12:50:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırşehir'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29. Ahilik Haftası kutlamaları resmi töreni için helikopterle Kırşehir'e geldi. Erdoğan'ı Kırşehir Ahi Stadyumu'nda Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve il protokolü karşıladı. Kırşehir'de 29. Ahilik Haftası kutlamaları resmi törenine katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını Hoca Ahmet Yesevi Camii'nde kılacak. Ardından Ahi Meydanı'nda Kırşehirlilere hitap edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan Ahi Evran Üniversitesi'nde Fahri Doktora töreni'ne katılacak.

2016-05-27 12:37:32

Asker ailelerine sıcak çorba ikram edildi

Sivas Belediyesi, 5. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen yemin törenine katılmak için Sivas’a gelen asker yakınlarına 2 bin 500 kişilik sıcak çorba ve ekmek ikramında bulundu. Çocuklarının yemin törenine katılmak için Sivas’a gelen asker ailelerinin yanında olduklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, şöyle devam etti: “Sivas Belediyesi olarak 81 ilimizden çocuklarının yemin törenine katılmak için Sivas’ımıza gelecek olan asker ailelerimizin yanındayız. Ailelerimize sabah erken saatlerde sıcak çorba ikramında bulunarak Sivas’ımızın misafirperverliğini göstereceğiz. Daha önce gerçekleştirdiğimiz ikramlarımızdan asker yakınlarımız memnun kaldı. Misafirlerimiz, diğer illerde böyle bir şey görmediklerini belirterek bizlere çok teşekkür ediyorlar.

2016-05-27 11:14:02

Anadolu Efes: 88 - Darüşşafaka Doğuş: 73

Salon: Abdi İpekçi Spor Salonu Hakemler: Erşan Kartal, Zafer Yılmaz, Altuğ Köselerli Anadolu Efes: Alex Tyus (10), Oğulcan Baykan, Doğuş Balbay (2), Derrick Brown (9), Cedi Osman (10), Birkan Batuk (4), Dario Saric (13), Furkan Korkmaz (8), Jayson Granger (8), Thomas Heurtel (11), Bryant Dunston (12), Ahmet Duverioğlu (1) Darüşşafaka Doğuş: Scottie Wilbekin (18), Mehmet Yağmur, Reginald Edward Redding (7), Metin Türen (7), Semih Erden (10), Manuchar Markoishvili (3), Furkan Aldemir (7), Jamon Lucas Gordon (5), Ender Arslan (5), Marcus Slaughter (5), Luke Cameron Harangody, Emir Preldzic (6) 1. Periyot: 22 - 10 2. Periyot: 21 - 20 (43 - 30) 3. Periyot: 30 - 16 (73 - 46) 4. Periyot: 15 - 27 (88 - 73) Spor Toto Basketbol Süper Ligi play off yarı final serisinin ikinci maçında Anadolu Efes'le Darüşşafaka Doğuş, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda karşı karşıya geldi. İlk maçı 80-71 kazanan Anadolu Efes, baştan sona üstün götürdüğü ikinci maçı da 88-73 kazanmayı bildi ve seriyi 2-0'a getirdi.

2016-05-26 23:06:44

Dink cinayeti davasında tahliye talepleri reddedildi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin ihmali olduğu gerekçesiyle açılan ve ana dava ile birleştirilen bugünkü duruşmada tutuklu sanıklar Ali Fuat Yılmazer, Ramazan Akyürek ve Ercan Demir'in tahliye talepleri reddedildi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmanın öğleden sonraki bölümünde sanıklar ve avukatların talepleri dinlendi. Davanın tutuklu sanıklarından Ercan Demir, söz alarak kaçma şüphesinin bulunmadığını belirterek, "Yeşil pasaportum var. Birçok ülkeye vizesiz gidebilirdim. Sayın savcı beni ifadeye çağırdığı zaman tereddüt etmeden Çağlayan'a gelerek ifade verdim.

2016-05-26 20:50:45

Orkinos ihracatında hedef büyüdü

Orkinos ihracatının 2016‘da 60 milyon doları bulacağı ifade ediliyor. Ürünün en önemli alıcısı Japonya. Tekneler orkinos avlıyor. Teknelerden umutlu olan su ürünleri sektörü Akdeniz’de avlanma kotasının büyük bölümünün Avrupa ülkeleri tarafından paylaşıldığından şikâyetçi. Sektörün talebi Türkiye’ye tanınan kotanın arttırılması. 2016 için toplam avlanma kotası 19 bin 291 tona denk geliyor.

2016-05-26 17:31:59
Tarih araligi secin:
-