latests
Son Dakika

Denizli’de Çocuk Şenliği

| DENİZLİ -

Denizli Belediyesi tarafından geçen yıl ilki gerçekleştirilen 'Çocuk Şenliği'nin bu yıl ikincisi başladı. 23 Nisan etkinlikleri dışında Türkiye’nin en büyük çocuk şenliği olma özelliği taşıyan şenliğe

Denizli Belediyesi tarafından geçen yıl ilki gerçekleştirilen 'Çocuk Şenliği'nin bu yıl ikincisi başladı. 23 Nisan etkinlikleri dışında Türkiye’nin en büyük çocuk şenliği olma özelliği taşıyan şenliğe geçen yıl 50 bin çocuk katılmıştı. Akkonak sentetik çim sahada başlayan şenliklere bu yıl 60 bin çocuğun katılması bekleniyor.

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da şenliklere katılaran onların sevincini paylaştı. Çocuklarla çeşitli oyunlar oynayan Başkan Zolan, miniklerin her biriyle ayrı ayrı ilgilendi. Başkan Zolan, "Bu sene 2. Çocuk Şenliğimizi yapıyoruz. İlkokul 1.2.3. ve 4. sınıfta okuyan çocuklarımızın tamamı bu şenliğe katılacak. Bu yıl ilçelerdeki çocuklarımızın da şenliğimize katılımlarını sağlayacağız. Hedefimiz 60 bin çocuğumuza ulaşmak. Bir ay boyunca çocuklarımız unutulmaz anlar yaşatacağız. Sonuçta çocuklar bizim gelceğimiz, umudumuzdur. İstiyoruz ki onlar doyasıya eğlensinler. Parklarımız çok güzel oldu. Orada eğelenbiliyorlar. Burada ise sınıf arkadaşlarıyla birlikte hareket ediyor, oynuyorlar. Ekip ruhu gelişsin istiyoruz. Türkiye’nin en büyük çocuk şenliğini yapıyoruz. Değişik etkinliklerle geçmişten gelen oyunlarımızla da onları tanıştırarak şenliğimizi sürdüreceğiz. Bundan sonra Denizli’de Nisan ayı çocuk şenliği ayı olacak. Öte yandan festival dönemimiz başladı. Geçtiğimiz yıl ilk defa Türkiye’de Geleneksel Spor oyunları Festivali’ni yaptık. Amatör Tiyatro Festivali, Cam Festivali ve Halk Dansları Festivali gibi festivallerimiz var. Biz, çocuklarımızın geleceğe çok iyi hazrılanması için fırsat sunmak zorundayız. Yasak demek yerine olacak işlerin, güzel olan işlerin önünü açıp imkan sunmak gerekiyor. ‘Genç Denizli’ projemiz var. Burada birçok kulüp var. Görüyoruz ki kulüplerde son derece başarılılar. Çocuklarımıza ve gençlerimize fırsat verirsek onlar bizden daha iyi olacak. Türiye’yi daha ileri götürecekler. Onlar için yapmayacağımız hiçbir fedakarlık yoktur." dedi.

Tümü

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST DOLAR EURO ALTIN
74,641.60
74,813.48
2.919
2.919
3.264
3.264
106.199
106.199
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
Bugün Pazartesi Salı
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
21/31
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
21/29
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
21/31
İSTANBUL | Şehir Seç
İmsak 04:48 Güneş 06:21 Öğle 13:12
İkindi 16:52 Akşam 19:51 Yatsı 21:16
İSTANBUL | Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ