latests
Son Dakika

Çamaşır makinesinde ölen çocuk Adli Tıp’a getirildi

| İSTANBUL -

Gaziosmanpaşa'da oyun için çamaşır makinesinin içine saklanan ve burada boğularak hayatını kaybeden 4 yaşındaki Ömer Basacan'ın cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na getirildi.<br/><br/>Mevlana Maha

Gaziosmanpaşa'da oyun için çamaşır makinesinin içine saklanan ve burada boğularak hayatını kaybeden 4 yaşındaki Ömer Basacan'ın cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

Mevlana Mahallesi’nde dün akşam yaşanan olayda 4 yaşındaki Ömer ile 6 yaşındaki ağabeyi, evlerinin balkonunda oyun oynuyordu. Saklambaç oynamaya karar veren Basacan ailesinin küçük fertlerinden 4 yaşındaki Ömer, yeni alının çamaşır makinesinin içine saklandı. Kardeşini fark eden ağabeyi de şaka olsun diye makineyi çalıştırdı. 4 yaşındaki Ömer Basacan, çamaşır makinesinin içinde havasız kaldı. Camiden dönen dedesi, Ömer Basacan’ı evin içinde aramaya başladı. Tüm evi altına üstüne getiren dedesi, balkonda duran çamaşır makinesine bakınca 4 yaşındaki Ömer Basacan’ın cansız bedenini gördü. Hemen hastaneye kaldırılan minik Ömer’in hayatını kaybettiği anlaşıldı.

Minik Ömer’in cenazesi otopsi yapılmak üzere sabah saatlerinde Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Cenazeyle birlikte Adli Tıp’a gelen baba Kasım Basacan gözyaşlarına hakim olamadı. Olayın yaşandığı saatlerde evde bulunmadığını anlatan baba Basacan, bir arkadaşının kendisini telefonla aradığını ve hemen eve gelmesi gerektiğini söyledi. Kendi babasına bir şey olduğu düşüncesiyle eve gittiğini anlatan baba Basacan şöyle konuştu: “Eve gittiğimde çocuğumun öldüğünü öğrendim. Ömer top oynamayı çok severdi. Hep balkonda ağabeyi ile oynardı. Topuyla beraber makinenin içine girmiş. Nasıl olduysa kapak kapanmış. Makine çalışmış mı bilmiyorum, boğularak mı öldü tam bilgim yok.”

Olay sırasında eşinin ve annesinin evde olduğunu anlatan baba Basacan, “Babam eve geldiğinde Ömer’i sormuş. Her tarafa bakmışlar ama bulamamışlar. Annem koşarak balkona çıkıyor oradadır diye. Makineye baktıklarında gerçeği öğreniyorlar.” dedi. Diğer oğluna olayın nasıl olduğuna dair herhangi bir şey soramadığını kaydeden Baba Basacan, “Bir çocuğumu kaybettim, birini daha kaybedemem.” ifadelerini kullandı.

Tümü

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST DOLAR EURO ALTIN
74,813.48
73,615.91
2.908
2.908
3.269
3.269
104.659
104.659
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
Bugün Cumartesi Pazar
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
21/28
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
21/30
http://medya.cihan.com.tr/import/weather/A.png
21/30
İSTANBUL | Şehir Seç
İmsak 04:46 Güneş 06:19 Öğle 13:13
İkindi 16:54 Akşam 19:54 Yatsı 21:19
İSTANBUL | Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ