latests
Son Dakika

AHİKA yönetim kurulu toplantısı Aksaray’da yapıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) aylık olağan yönetim kurulu toplantısı Aksaray’da bulunan Zinciriye Medresesi’nde gerçekleştirildi. AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Niğde Valisi Necmeddin Kılıç başkanlığındaki toplantı, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirildi.Toplantı öncesi Yönetim Kurulu Üyelerine Zinciriye Medresesi ve tarihi hakkında bilgi verildi ve AHİKA tarafından hazırlanan 2014-2023 Bölge Planı basın mensuplarına tanıtıldı.niğde,aksaray,kırşehir,nevşehir,necmeddin kılıç,kırıkkale,vali necmeddin kılıç,ismail,ulukışla,sanayi,vali kılıç,mehmet fatih,nevşehir avanos,ahiler kalkınma ajansı,uygulamalı,ahiler kalkınma,il

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) aylık olağan yönetim kurulu toplantısı Aksaray’da bulunan Zinciriye Medresesi’nde gerçekleştirildi. AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Niğde Valisi Necmeddin Kılıç başkanlığındaki toplantı, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı öncesi Yönetim Kurulu Üyelerine Zinciriye Medresesi ve tarihi hakkında bilgi verildi ve AHİKA tarafından hazırlanan 2014-2023 Bölge Planı basın mensuplarına tanıtıldı.

Bir önceki 'Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle toplantı başladı. AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Niğde Valisi Necmeddin Kılıç toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Geçtiğimiz ay, öne çıkan çalışmalar arasında; Niğde ili Ulukışla ilçesine bağlı Çiftehan’da gerçekleştirilen 13. Kalkınma Kurulu Toplantısı sayılabilir. Bu toplantıda Kalkınma Kurulumuzun başkanlık seçimi yapılmış ve Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsmail Ördü Kalkınma Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir. Ayrıca, Kırşehir ilinde kadına yönelik alanda çalışan personel için 'Eğiticilerin Eğitimi' ve Nevşehir Avanos ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden öğretmenlere ve Nevşehir Valiliğine bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışan personele 'proje planlama eğitimi' verilmiştir. Yine geride bıraktığımız 1 aylık dönemde; Aksaray ilinde 1 sınıf, Kırıkkale ilinde 2 sınıf, Kırşehir ilinde 2 sınıf düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde, 147 kişi sertifika almaya hak kazanmıştır."

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri'nin önemine değinen Vali Necmeddin Kılıç, gelen talepler doğrultusunda AHİKA'nın, Ticaret ve Sanayi Odaları, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile Girişimcilik Eğitimleri düzenlenmesinin planlandığını söyledi.

Vali Kılıç konuşmasının devamında, "Gelecek ay yapılması planlanan çalışmalar arasında öne çıkan en önemli madde, 2016 Yılı Mali Destek Programının ilan edilecek olmasıdır. Ayrıca, TR71 Düzey 2 Bölgesi 2014-2023 Bölge Planının tanıtım faaliyetleri yapılacaktır. Önümüzdeki bir aylık dönemde Aksaray ilinde; Otomotiv Yan Sanayi İhtisas OSB Fizibilite çalışmasının gerçekleştirilmesi ve Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin başlaması planlanmaktadır." dedi.

Toplantımız diğer konuların görüşmesiyle sona erdi. AHİKA Yönetim Kurulu Üyeleri toplantı sonrası Zinciriye Medresesi ve 2011 Mali Destek Programları kapsamında AHİKA tarafından desteklenen Azm-i Milli Sanayi ve Bilim Müzesi’ni gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ