latests
Son Dakika

Nevşehir’den Suriye’ye 153. yardım TIR'ı gönderildi

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Nevşehir Gönüllüler Koordinatörlüğü aracılığıyla Nevşehir’den Suriye’ye 152 ve 153. yardım TIR'ları dualarla gönderildi. TIR'larda, Bayırbucak bölgesinde yaşayan Türkmenler'in ihtiyaç duyduğun kuru gıda, battaniye ve çeşitli yardım malzemeleri bulunuyor.nevşehir,ihh,bayır-bucak türkmenleri,yardım tırı,baki öncel,tır'larda,ihh,öncel,nevşehirli,bayırbucak,ihh nevşehir

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Nevşehir Gönüllüler Koordinatörlüğü aracılığıyla Nevşehir’den Suriye’ye 152 ve 153. yardım TIR'ları dualarla gönderildi. TIR'larda, Bayırbucak bölgesinde yaşayan Türkmenler'in ihtiyaç duyduğun kuru gıda, battaniye ve çeşitli yardım malzemeleri bulunuyor.

Suriye’de başlayan savaşın ardından İHH Nevşehir gönüllüleri tarafından insani yardım kampanyası başlatıldı. Bu kampanya kapsamında bugüne kadar hayırseverlerden toplanan temel gıda maddeleri ve giyeceklerin bulunduğu 151 TIR, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bugün ise 152 ve 153. yardım TIR'ları Gülbahçe önünde düzenlenen törenle Suriye’ye gönderildi.

Törende konuşan İHH Nevşehir Gönüllüler Koordinatörü Baki Öncel, Suriye’de yaşayan Bayır-Bucak Türkmenleri'nin çadır, giysi ve yiyecek yanında soğuk kış günlerinde yatak, yorgan, battaniye gibi ihtiyaç maddelerine de ihtiyaçları bulunduğunu söyledi.
Türkmenlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere 152 ve 153. yardım TIR'larını gönderdiklerini anlatan Öncel, “Bu konuda kadirşinaslık gösteren Nevşehir halkına bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz. ‘İyilik her zaman, her yerde’ diyoruz. Bayır-Bucak Türkmenleri'nin yalnız olmadığını, Nevşehirli kardeşlerinin her zaman yanlarında olduğunu göstereceğiz. Bundan sonrada hafta da bir veya iki TIR yardım göndermeye devam edeceğiz. Bu mesele sadece Bayır-Bucak Türkmenleri'nin değil ümmetin meselesidir. Bu uğurda mücadelemiz hiçbir zaman kesintiye uğramayacaktır.” dedi.
İHH Nevşehir Gönüllüler Koordinatörü Baki Öncel konuşmasının ardından dua yaptı. Sonrasında 2 yardım TIR'ı Suriye’ye uğurlandı.

Nevşehir’den Suriye’ye 153. yardım TIR'ı gönderildi nevsehirden-suriyeye-153-yardim-tiri-gonderildi thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ