latests
Son Dakika

Irak'ta 3 Amerikalı kaçırıldı

Irak'ta 3 Amerikalı müteahhitin iki gündür kayıp oldukları açıklandı. CNN'e konuşan bir yetkili, "Bir şirket 3 müteahhitin iki gün önce kaybolduğunu rapor etti. Bu kişiler Amerikalı.abd,ırak,abd dışişleri bakanlığı,dora

Irak'ta 3 Amerikalı müteahhitin iki gündür kayıp oldukları açıklandı.

CNN'e konuşan bir yetkili, "Bir şirket 3 müteahhitin iki gün önce kaybolduğunu rapor etti. Bu kişiler Amerikalı. Şu an rapora bakıyoruz" dedi. Irak güvelik güçlerinden bir yetkili de kayıp olan kişilerden ikisinin hem Irak hem ABD vatandaşlığının olduğunu, diğerinin ise sadece ABD vatandaşı olduğunu ifade etti.

Adını açıklamayan bir kaynak da kayıp kişilerin Bağdat'ın Dora bölgesinde kaldıklarını, Cuma günü bir grubun bölgeye gelerek bazı kişileri yakalayıp kaçırdığını söyledi. Aynı kişi, kaçırılanların bir araç konvoyundaki arabalardan birine bindirilerek götürüldüğünü belirtti.

Dora bölgesi Sünni, Şii, Hıristiyan ve diğer dinlerin mensuplarının birlikte yaşadıkları bir bölge olarak biliniyor. ABD Dışişleri Bakanlığı bu konuda Iraklı yetkililer ile işbirliği içinde olduklarını açıkladı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ