latests
Son Dakika

CHP Parti Meclisi üyeliği için oy verme işlemi başladı

CHP 35. Olağan Kurultayı'nda, Parti Meclisi (PM) üyeliği için oy verme işlemi başladı. En yetkili organ PM, 60 üyeden oluşuyor.chp parti meclisi,kemal kılıçdaroğlu'nun parti,okan gaytancıoğlu,veli,tuncay özkan,lale karabıyık,sibel özdemir,ardahan,haluk koç,haydar akar,çetin osman budak,nihat matkap,öztürk yılmaz,sezgin tanrıkulu,mahir polat,musul,uğur bayraktutan,erdoğan toprak,ahmet ersen özsoy,sezgin kaya,ercan karakaş,gürsel tekin,tekin bingöl,süleyman bülbül,yakup akkaya,selin sayek böke,faik öztrak,zekeriya temizel,zeki,ali hikmet,hüseyin aydoğdu,iştar,alper,özkan yıldız,celal çelik,bülent kuşoğlu,parti meclisi,kamil okyay sındır,zeynep altıok,bülent tezcan,ayşe eser,şehrazat mercan,ahmet akın,caner yenidünya,ali,chp,parti,ahmet zeytünlü, ali rıza erbay,kemal,sencer ayata,selahattin emre,seyhan erdoğdu,seyit torun,dr,gülsüm filorinalı,fikri,turan aydoğan,erdal aksünger,candan yüceer,serdar soydan

CHP 35. Olağan Kurultayı'nda, Parti Meclisi (PM) üyeliği için oy verme işlemi başladı. En yetkili organ PM, 60 üyeden oluşuyor. PM'de 52 kişi, adaylar arasından seçilirken; listesinin 8 kişisi Bilim Yönetim ve Kültür Platformu (BYKP) olarak belirleniyor. Seçimler için delegeler, salonda kurulan 24 sandıkta oy kullanıyor. CHP'de bin 275 delege bulunuyor.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi (PM) listesi belli oldu. Kurultayda Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri de seçilecek. Seçimlerin çarşaf liste ile yapılacağı kurultayda, delegeler en az 47 en fazla 52 adayı işaretleyebilecek. PM için Kılıçdaroğlu'nun sunduğu anahtar listede, Mehmet Bekaroğlu bulunmuyor.

Mevcut genel başkan yardımcılarından Sencer Ayata, Yakup Akkaya ve Ercan Karakaş PM'de olmayacak. Listeye giremeyenler arasında Faik Öztrak, Seyhan Erdoğdu ve Nihat Matkap da yer alıyor. Mevcut genel başkan yardımcılarından Selin Sayek Böke, Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin, Bülent Tezcan, Veli Ağbaba, Enis Berberoğlu, Tekin Bingöl ve Haluk Koç ise PM listesinde.

CHP'den Ardahan milletvekili seçilen eski Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz da PM listesinde yer aldı. PM'ye mevcut milletvekillerinden Seyit Torun, Sibel Özdemir, Candan Yüceer, Haydar Akar, Ahmet Akın, Zeynep Altıok, Okan Gaytancıoğlu, Devrim Kök, Bülent Kuşoğlu, Kamil Okyay Sındır ve Çetin Osman Budak aday oldu.

Milletvekili adayı gösterilmeyen Ali Özgündüz ve Erdal Aksünger gibi isimler de Kılıçdaroğlu'nun PM listesinde yer aldı. PM listesinde Tuncay Özkan, Fikri Sağlar, Zekeriya Temizel, Erdoğan Toprak, Gülsün Bilgehan ve Aytun Çıray bulunmuyor.

Kılıçdaroğlu'nun PM listesinde yer alan BYKP için 8 aday şunlar: Prof. Caner Yenidünya, Prof. Özkan Yıldız, Dr. Ayşe Eser Danışoğlu, Prof. Ali Rıza Erbay, Prof. İştar Gözaydın Savaşır, Prof. Lale Karabıyık, Doç. Dr. Alper Keten, Prof. Zeki Kılıçdararslan.

Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) için anahtar listede bulunan 15 kişilik liste ise şöyle: Şehrazat Mercan, Ahmet Ersen Özsoy, Mahir Polat, Serdar Soydan, Ahmet Zeytünlü, Ali Hikmet Akıllı, Turan Aydoğan, Hüseyin Aydoğdu, Saniye Barut, Uğur Bayraktutan, Süleyman Bülbül, Celal Çelik, Selahattin Emre, Gülsüm Filorinalı, Sezgin Kaya.

Öte yandan kurultayda liste kargaşası da yaşandı. Oluşturulan alternatif PM listesinin, Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesiymiş gibi sunulduğu iddiaları tartışma çıkardı. Yaşanan küçük bir tartışma ve kargaşanın ardından gerginlik sona erdi.

CHP Parti Meclisi üyeliği için oy verme işlemi başladı chp-parti-meclisi-uyeligi-icin-oy-verme-islemi-basladi thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ