latests
Son Dakika

Rusya maliye bakanı: Bütçe kesintisi en fazla yüzde 10 olur

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, bütçe kesintisinin en fazla yüzde 10 olabileceğini söyledi.Bakanı Siluanov geçtiğimiz günlerde Rusya’da bütçe kesintisi olacağını duyurmuştu. Buna göre bakanlıkların yüzde 10 kesinti olacak şekilde tekliflerini sunması gerekiyor.rusya,siluanov,anton siluanov

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, bütçe kesintisinin en fazla yüzde 10 olabileceğini söyledi.

Bakanı Siluanov geçtiğimiz günlerde Rusya’da bütçe kesintisi olacağını duyurmuştu. Buna göre bakanlıkların yüzde 10 kesinti olacak şekilde tekliflerini sunması gerekiyor. Bu durumda Rusya bütçesi 2016 yılında 512 milyar ruble (6,5 milyar dolar) tasarruf etmiş olacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Siluanov, “Yüzde 20’lik bir kesinti bütçenin şeklini ciddi şekilde değiştirir. Yüzde 10’luk bir kesinti bugün olabilecek en yüksek seviye.” dedi.

Maliye Bakanlığı, bütçeyi petrolün varil fiyatını 50 dolar üzerinden hesaplayarak yapmıştı. Şimdi ise petrolün varil fiyatı ortalama 40 dolar üzerinden hesaplanıyor ve bütçede yüzde 10’luk bir kesinti planlanıyor.

“RUBLE DOLAR KARŞISINDA PEK DEĞİŞMEYECEK”

Öte yandan Rusya’yı yakından ilgilendiren diğer bir konu ise rublenin dolar karşısında değer kaybetmesi. Bu konuya da değinen Siluanov, “Rublenin dolar karşısında artı yada eksi yönünde ciddi bir şekilde değişeceğini pek beklemiyoruz.” diye konuştu.

Ruble dolar karşısında 77,6 seviyesinden işlem görüyor.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ