latests
Son Dakika

Afganistan’da intihar saldırısı: 13 ölü, 14 yaralı

Afganistan’ın doğusundaki Nangarhar vilayetinin merkezi Celalabad şehrindeki il meclis üyesinin evine intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda 13 kişi hayatını kaybederken, 14 kişinin yaralandığı bildirildi.Nangarhar Valiliği Sözcüsü Ataullah Hogyani basına yaptığı açıklamaya göre, İl Meclis Üyesi Ubeydullah Şinvari ve Melik Osman isimli aşiret lideri evinde bir davet düzenledi.afganistan’da intihar saldırısı 13 ölü,14 yaralı,hongyani,ataullah,hogyani,zebiullah mücahit,melik osman’ın,nangarhar,celalabad,melik osman,taliban,ubeydullah şinvarı’nın,ubeydullah şinvari

Afganistan’ın doğusundaki Nangarhar vilayetinin merkezi Celalabad şehrindeki il meclis üyesinin evine intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda 13 kişi hayatını kaybederken, 14 kişinin yaralandığı bildirildi.

Nangarhar Valiliği Sözcüsü Ataullah Hogyani basına yaptığı açıklamaya göre, İl Meclis Üyesi Ubeydullah Şinvari ve Melik Osman isimli aşiret lideri evinde bir davet düzenledi. Bu esnada bir intihar eylemcisinin davetlilerin bulunduğu odaya girerek kendini patlattığını aktaran Hongyani, olayda 13 sivilin öldüğü ve 14 kişinin de yaralandığını aktardı. Aşiret Lideri Melik Osman’ın oğlu ve İl Meclis Üyesi Ubeydullah Şinvarı’nın kardeşinin hapisten çıkması nedeniyle ziyafet verdiğini aktaran Hogyani, halkın ziyaret için eve geldiği sırada patlamanın gerçekleştiğini kaydetti.

Görgü şahitlerinden Azizullah Pajhwok Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, siyah elbiseli bir gencin aceleyle içeri girdiğini ve kendini patlattığını anlattı.

Taliban Sözcüsü Zebiullah Mücahit ise yaptığı yazılı açıklamada, saldırının kendileri tarafından gerçekleştirilmediğini duyurdu. Saldırının IŞİD militanları tarafından düzenlendiği öne sürülüyor.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ