latests
Son Dakika

Karşıyaka'ya 200 bin kış çiçeği

Kış aylarının gelmesiyle birlikte şehri mevsime uygun bitkilerle donatmaya başlayan Karşıyaka Belediyesi, 200 bin çiçeği toprakla buluşturdu. Seferihisar Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden satın alınan kış çiçekleri, kentin park ve sokaklarına güzellik kattı. Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda; çuha, sıklamen, aslanağzı ve menekşe gibi çiçeklerle, tüm parklar ve muhtelif alanlar rengârenk süslendi.karşıyaka,çiçek,izmir,karşıyaka belediyesi,iki yüz bin çiçek,karşıyaka belediyesi,mutlu akpınar,mustafa kemal mahallesi'ndeki

Kış aylarının gelmesiyle birlikte şehri mevsime uygun bitkilerle donatmaya başlayan Karşıyaka Belediyesi, 200 bin çiçeği toprakla buluşturdu. Seferihisar Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden satın alınan kış çiçekleri, kentin park ve sokaklarına güzellik kattı. Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda; çuha, sıklamen, aslanağzı ve menekşe gibi çiçeklerle, tüm parklar ve muhtelif alanlar rengârenk süslendi. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Hem ilçemizi çiçeklerle süslemeye hem de köy kooperatiflerine destek olmaya devam edeceğiz." dedi.

MUSTAFA KEMAL'E DEV YELİŞ ALAN

Öte yandan, Mustafa Kemal Mahallesi'ndeki 110 bin metrekarelik boş araziyi rekreasyon alanına dönüştürmek amacıyla başlatılan çalışmalar da tamamlandı. Alanı 400 adet ağaç, 45 bin adet yer örtücü bitki ve 15 bin adet çalıyla donatan belediye, mahalle sakinleri için keyifli bir sosyal yaşam alanı oluşturdu.

ÇİÇEK GİBİ KENT

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Yeşile önem veren, bina değil ağaç diken bir yöneticilik anlayışına sahibiz. Daha yeşil ve çiçek gibi bir kent yaratmak için hizmet ediyoruz. Bu kış da Karşıyakamızı 200 bin çiçekle güzelleştirdik. Çiçekleri kooperatiflerden satın alarak köylerimize de destek vermiş oluyoruz. Hem yılın her döneminde ilçemizi çiçeklerle süslemeye hem de köy kooperatiflerine destek olmaya devam edeceğiz." dedi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ