latests
Son Dakika

AFAD: (Çankırı'daki sızıntı) Bizim cihazlarımız gazın kaynağını bulamadı

Çankırı'nın Şabanözü ilçesinde meydana gelen kimyasal gaz sızıntısı için AFAD ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Ankara’dan gelen ekipler, kendi cihazlarının kokunun ne olduğunu ve nedenini çözemediğini ifade etti. AFAD Ankara İl Müdürlüğü uzmanlarından Mustafa Gezer, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Şabanözü organize sanayi bölgesinde kokunun nedenini öğrenmek için Ankara'dan geldik.çankırı,zehirlenme,kimyasal madde,gaz zehirlenmesi,afad,şabanözü,gezer,mustafa gezer,ankara

Çankırı'nın Şabanözü ilçesinde meydana gelen kimyasal gaz sızıntısı için AFAD ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Ankara’dan gelen ekipler, kendi cihazlarının kokunun ne olduğunu ve nedenini çözemediğini ifade etti.

AFAD Ankara İl Müdürlüğü uzmanlarından Mustafa Gezer, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Şabanözü organize sanayi bölgesinde kokunun nedenini öğrenmek için Ankara'dan geldik. İlk ekibimiz içeriye girerek ölçüm yaptı. Bizim ölçüm cihazlarımız içeriden bir şey çıkartamadı. Bizim ölçüm cihazlarımız zehirli endüstriyel kimyasallar ve savaş kimyasallarını ölçüyor. Burada bizim ölçüm cihazımız böyle bir şey ölçmedi. Bizdeki ölçüm cihazlarımızla bu problem ölçülemiyor" dedi.

Kokunun nedenini bulamadıklarını ifade eden Gezer, "Büyük ihtimalle LPG türü bir gaz var. Şimdi arkadaşlar bölgenin içine tekrar ölçüme gidiyorlar” diye konuştu. Gezer, bölgede fabrikaları bulunanların tanklarındaki gaz miktarlarını ölçtüğünü söyleyerek, “Bütün fabrika sahiplerimiz kullandıkları gaz miktarı ölçmek için içeriye giriyor. Bugün ne kadar gaz kullanmaları gerekiyor. Ve şimdi tanklarında ne kadar gazları var, kendi tanklarına bakıyorlar kaymakam beyin talimatıyla” ifadelerini kullandı.

AFAD: (Çankırı'daki sızıntı) Bizim cihazlarımız gazın kaynağını bulamadı afad-cankiridaki-sizinti-bizim-cihazlarimiz-gazin-kaynagini-bulamadi thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ