latests
Son Dakika

Usulsüz dinlemede 15 tutuklama

Ankara’da usulsüz dinleme iddialarına ilişkin tutuklanma istemi ile nöbetçi hakimliğe sevk edilen 18 kişiden 15’i tutuklandı. Ankara’da usulsüz dinleme iddiaları ile ilgili bugün 30 kişi adliyeye sevk edilmişti. Savcılık işlemlerinin ardından 30 kişiden 12’sı adli kontrol şartı ile 18’i ise silahlı terör örgütü yöneticisi olmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kayıt etmek ve iftira iddiaları ile ilgili olarak tutuklanma istemi ile nöbetçi hakimliğe sevk edilmişti.ankara,usulsüz dinleme,sulh ceza hakimliği,tutuklama,silahlı terör örgütüne üye olma,kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği

Ankara’da usulsüz dinleme iddialarına ilişkin tutuklanma istemi ile nöbetçi hakimliğe sevk edilen 18 kişiden 15’i tutuklandı.

Ankara’da usulsüz dinleme iddiaları ile ilgili bugün 30 kişi adliyeye sevk edilmişti. Savcılık işlemlerinin ardından 30 kişiden 12’sı adli kontrol şartı ile 18’i ise silahlı terör örgütü yöneticisi olmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kayıt etmek ve iftira iddiaları ile ilgili olarak tutuklanma istemi ile nöbetçi hakimliğe sevk edilmişti.

Hakimlik sorgusunun ardından adli kontrol istenen 12 kişi yurt dışı çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. 18 kişinin hakimlik sorgusunda 3'ü yurtdışı çıkış yasağı konularak adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken 15’i tutuklandı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ