latests
Son Dakika

Sberbank CEO’su Gref: Petrol fiyatlarında son sözü artık OPEC söylemiyor

Rus bankası Sberbank’ın CEO'su German Gref, son dönemdeki petrol fiyatlarında son sözü artık Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) söylemediğini, Çin’in durumu ve doların güçlenmesinin anahtar rol oynadığını ifade etti. Gref, petrol piyasasında büyük finansal oyunlar oynandığını öne sürdü.Sberbank CEO’su Gref, “OPEC in artık kısa vadede psikolojik etkide bulunabilir.opec,german gref,gref,çin,german,söylemediğini

Rus bankası Sberbank’ın CEO'su German Gref, son dönemdeki petrol fiyatlarında son sözü artık Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) söylemediğini, Çin’in durumu ve doların güçlenmesinin anahtar rol oynadığını ifade etti. Gref, petrol piyasasında büyük finansal oyunlar oynandığını öne sürdü.

Sberbank CEO’su Gref, “OPEC in artık kısa vadede psikolojik etkide bulunabilir. Bugün OPEC, artık pazarı kontrol etmiyor, pazarda tamamen başka faktörler etkili. Bugün pazar daha çok Çin Yuanı’nın devalüasyonuna tepki veriyor. Bugün Çin’in ekonomik durumu anahtar pozisyonda.” diye konuştu.

Gref, Rus rublesinin değer kaybetmesinin her ne kadar Rusya’nın bankacılık sistemi açısından hassas olsa da Sberbank açısından kritik olmadığını sözlerine ekledi. German Gref, “Burada sorun bankaların ne kadar ek kredi karşılığı üretmek zorunda olduğu ile ilgil.i” dedi. Rublenin devalüasyonunun doğrudan sermaye yeterliliği ile bağlantılı olduğunu ifade eden Gref, bankaların bu yüzden ek geçerli kredi karşılığı üretmeleri gerektiğini kaydetti.

German Gref, “Şu anda durum kritik değil, her şey tıkanmanın ne kadar büyük olduğuna bağlı.” diye ekledi. Sberbank CEO’su, Rus parasının devalüasyonunun, dövize sabitlenmiş olduğu için Rus ekonomisi için çok hassas olmadığını vurguladı.Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ